TEXELSCHE COURANT 53ste Jaargang Zaterdag 14 December 1940 Eerste blad No. 5506 PUROL in huis! mi***L«jio*5T' Dampo Bon bons Kou - Griep - Pijn Texelsohe Berichten BESTELBON. minium gemeente texel. De toepassing en de voordeelen van het nieuwe weidesysteem. Uitgave N. V. Boekhandel en Drukkerij v. h. Langeveld en De Rooij Den Burg Telefoon 11 !|||||iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiniiiiiiiiii<ii"ii>iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiliiliiiil||||l llllll TER OVERDENKING. Illll UW BEZIT. Wanneer we eenig geld bezitten zijn we angstig over het behoud, doch we verheugen ons over het bezit. Doch dwazen zijn we telken dag wanneer we ons bekommeren over soberheid, over gemis van veel enloch niet eens beseffen hoe rijk we eigenlijk zijn. le der onzer bezit veel dat hij eerst op prijs leert stellen, wanneer hij het heeft verloren: een goede vriend, een benij denswaardige gezondheid, een gezellig gezin, het dagelijksche brood, enz. Zoo- velen onzer zijn rijk en zij weten het niet. Zoovelen zijn bevoorrecht boven reien en ze beseffen het niet. Wie in de wereld heeft rondgeréisd, heeft de v/aarde en het voorrecht van het Ne- derlandsch leven eerst hoog leeren aanslaan. Wie thans berichten uit Bel gië en Frankrijk krijgt, weet, welk 'n be voorrechte positie ons land nog inneemt Velen meenen reden tot klagen te heb ben: we hebben veel meer reden om dankbaar te zijn. Al mist ge veel mis schiendoor uw gezondheid, door uw gezin, door uw kinderen, door uw arbeid, uw liefhebberijen, door zooveel, dat ge eerst naar wezenlijke waarde leert schatten, nadat ge het ver loren hebt. Wacht niet zoo lang met uw waar deering. Waardeer uw bezit zoolang ge het hebt. Weet dankbaar te leven en zonnig te leven voor uzelf en voor uw omgeving door, in plaats van te kreu nen, u te verheugen over alles dat ge het uwe moogt noemen. Ge zijt rijk wanneer ge een blij gemoed weet te bewaren. Verheug u over uw bezit. Ge kunt innerlijk rijk zijn. Dwaas is het rijk te wezen en het niet te weten. ZONDAG. 15 December 1940. VOOR HOOFD EN HART. ZONDAG. I De meeste zorgen ontstaan, doordat men verzuimd heeft vooraf te zorgen. 1 MAANDAG. Ondervinding is de beste maar ook de duurste leermeesteres. DINSDAG. Bedrieg uzelf niet en luister vóór al les naar de stem van uw geweten. WOENSDAG. Werk uw werk en zing uw lied onder blij verwachten. DONDERDAG. Net zoo min als de zee zullen groote harten bevriezen. VRIJDAG. Wanneer we geen engelen ontmoer ten, komt dat doordat we ze niet in ons herbergen. ZATERDAG. Velen klagen over de snelle gang van de tijd, maar handelen alsof er qeen eind aan komt. I Door hun kou, koorts en pijnuit- drijvende werking helpen hierbij altijd en veilig en vlug een poeder of ca chet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijnhardtjcs" Doos 10 en 50 ct. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii!iiii!iiiiiiiiiiiiii>iii||llll SPORT iiiijliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiii'iiiiiniiiiiiiniiiiimiiiiiuuniHiininiiiiiiiiillllll S. V. TEXEL. Hoewel de afgeloopen week het weer cngunstig is geweest en het nog te bezien staat, of ons terrein de overvloedige re gens zal weten te verwerken, stellen we toch voo'r a.s. Zondag de wedstrijd tus- schen twee „Texel''-elftallen opnieuw vast. Aanvang half drie. Ieder zorgt er vcor op tijd te zijn. Wie verhindert is, stuurt zoo spoedig mogelijk afbericht. Texel A (wit): W.Geus H.Neijens W.Langeveld W.v.Zeijlen H.Boon H. du Porto A.Huizinga X. J.v.d.Pijl K.Burger N.Ran Res.: D.D. Texel B (gr.zwart): B.Beumkes P.Vlaming G.Wilner Jn.Maat Joop Kikkert P.Keijser tf.Ran N.Dapper D.Huizinga Ab.Keijser J.deWaal Res.: Jan Kikkert Rz. Onze sportmakker Bertus Kiewiet maakt het heel goed. Zijn genezing vor dert snel, waarover we ons verheugen. Zaaltraining. Elke Dinsdagavond 8 uur in het Gymn. lokaal. De opkomst blijft bevredigend; het is ook een nut tige en een goede vereen, avond. D.D. huik VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON ttt Datum: Op* Onder: Op: Onder «15 Dec 18,39. 9 43 9 43 17,28 1,16 19,37 10,30 9,43 17.28 D. 17 20,44 11,12 9 44 17 28 W-18 2153 11,49 9 44 17.28 t> 19 23.06 12,22 9,45 17 29 v 20 24 19 12 50 9,46 17 29 21 1,35 13,17 9,46 17,29 Zaterdag 21 Dec. Laatste kwartier Denkt er aan: Verduisteren van zonson- ^rgang tot zonsopgang! MARKTAANVOER. We vestigen de aandacht op de offici- eele publicatie in dit nummer, waarin met aandrang wordt verzocht geen vee ter markt te brengen vóór 10 uur v.m. UITSLAG AANBESTEDING. Naar architect L. Igesz ons meedeelt is de bouw van het woonhuis voor rekening van mw. de wed. Neijens gegund aan de volgende personen. Timmer- en met selwerk: de heer Jb. Drijver, Oosterend; loodgieters werk fa. P. Oele; electrisch werk: A. Knopperts; schilderwerk P Graaf. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te den Burg-Texel werd gedurende de maand Nov 1940 Ingelegd f 4986,89 Terugbetaald 19852,25 Derhalve minder inleggeld dan terugbetaald 14865,36 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 1 WAARSCHUWING. Wanneer door brand of diefstal uw distributiekaarten verloren zijn gegaan dus in geval van overmacht kunt u daar nieuwe voor krijgen, maar in alle andere gevallen is het zoo goed als on mogelijk, dat u weer in het bezit van die bescheiden wordt gesteld. Weest daarom uiterst secuur. Laat ze niet slingeren. Zorgt er voor, dat geen kinderen er mee aan de loop gaan. Bergt ze goed op. WINTERHULP. Voor onmiddellijke steunverleening in Nederland stelt Winterhulp voor. De cember f 800,000 beschikbaar. In de eer ste plaats zullen geholpen worden ge zinnen met een of meer kinderen. De Burgemeester stelt in overleg met zijn „werkgemeenschap" vast, wie voor steun in aanmerking komen. Er wordt op ge wezen, dat de Winterhulp-uitkeering EX TRA steun wil zijn en niet van eenige andere ondersteuning wordt afgetrokken. GEVAARLIJKE VOORWERPEN. In nog geen maand tijd hebben aan de kust nu al vijf personen de dood ge vonden ten gevolge van het onvoorzich tig omgaan met aan het strand gevon den vreemde voorwerpen. We kunnen nauwelijks met genoeg nadruk er op wijzen, dat men van die voorwerpen af moet blijven. Het zijn meest hoogst ge vaarlijke zeemijnen of vliegtuigbommen, welke heel spoedig tot ontploffing ko men, wanneer men poogt er een schroef af te draaien of wanneer men er wat hardhandig mee omgaat. INVENTARISATIE. Een dezer dagen moet inventarisatie plaats hebben van vrijwel alle veevoer en van een aantal levensmiddelen, aan wezig op 14 Dec. na afloop der werk zaamheden en van wat van 15 t.m. 20 Dec. nog wordt ontvangen. In verband hiermee mag in deze periode van die ar tikelen niets worden afgeleverd. Een uitzondering van dit verbod wordt gemaakt voor partijen, waarvan het ver voer op 14 December te 24,00 uur reeds een aanvang had genomen en voor wat betreft levering van kennelijk voor men- schelijke consumptie bestemde produc ten aan de consument. „ONRUST" IN RUSTE. (Ingezonden door een nog jeugdige lezeres.) Onrust, Texels lust! Wat zou 't om Texel geven? Niets! Want 't is afgedreven. Waarheen Weet niet een, Een storm kwam aan, Met Onrust was 't gedaan, Over zee, Met de golven mee, Weg is 't zuiderduin. Nooit meer ziet men zijn kruin! Het mooie punt Is geen aandacht meer gegund. Voorbij is de tijd. Dat een vreemd'ling zich verblijdt. Hoe vaak heeft hij het duin. Tot boven op zijn kruin, Na veel gezucht gehaald. Hij, die nog nimmer had gefaald. Bedacht zich eerst wel even, Alvorens zich naar Onrust te begeven Texel heeft nu 'n groote stxop, Want Onrust is nu „op". Misschien komt hij weer, Schrale troost! Nu is hij er niet meer. TROEZE. (Kan in open enveloppe met l'/s ets. postzegel verzonden worden). Ondergeteekende abonneert zich met ingang Van 1 Januari a.s. op de Texelsche Courant en wenscht de tot die datum verschijnende nummers GRATIS te ontvangen. |||U|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiNni||||l| MARKTAANVOER. Burgemeester en Wethouders van Texel verzoeken met aandrang zulks in ver band met de wettelijke tijdregeling in de eerstvolgende weken geen vee ter markt aan te voeren vóór 10 uur v.m. Texel, 12 December 1940. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. KAMP. Bij Brand- en Snijwonden, Pijnlijke Klo ven, Ruwe handen en Schrale huid. NAAM ADRES Praatavond van oud-leerlingen der Lagere Landbouwschool. De heer Jac. Roeper aan het woord. Voor de tweede praatavond van deze vereeniging, die Woensdagavond werd gehouden, bestond groote belangstelling. Een groot aantal oud-leerlingen en do nateurs vulden het lokaal. De heer P. Kikkert heet in zijn ope ningswoord de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de sprekers, resp. de heeren Jac. Roeper Johz., E. v.d. Ban en de oud leerling P. Stoepker. De heer Roeper verkrijgt hierna het woord over het onderwerp: de toe passing en de voordeelen van het nieu we weide-systeem. Spreker is van nabij bekend met dit systeem, want op eigen bedrijf werd dit jaar een proef genomen. Deze proef is opgezet door de Bedrijfs- vereeniging in samenwerking met het Land- en Tuinbouwbureau der I. G. Far- ben. Wanneer ik, aldus de heer Roeper, hier iets ga meedeelen over de nieuwe wijze van beweiden, dan zijn die mededeelin- gen voor een groot deel nog ontleend aan de ervaringen van anderen. Want hoewel op mijn bedrijf dit jaar een proef werd genomen, is het mij nog niet mogelijk, een gefundeerd oordeel over dit systeem te geven. Reeds geruime tijd voor deze proef werd genomen was mijn belangstelling voor de moderne bewei ding gewekt. Dit was een gevolg van het feit, dat ik reeds verschillende publica ties over dit onderwerp had gelezen. Wanneer de uitkomsten van het weide- bedrijf zoodanig zijn, dat de boer er geen bestaan in kan vinden, ga je naar midde len zoeken om hierin verbetering te brengen Op grond van wat ik heb gele zen en mij duidelijk is geworden uit de proef van deze zomer, meen ik te kunnen zeggen, dat het nieuwe weidesysteem een van de middelen is om die verbete ring te bereiken. Het hoofdprincipe van deze weide- ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||l Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater. IIIHIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiillIll DE GEVLUCHTE BRUID. Er zijn maar weinig sportmen zooals Laci Udvary. Wijn, vrouwen en gezang zijn voor hem uit den booze; het komt er bij hem slechts op aan, of het elftal de wedstrijd tegen Oostenrijk zal winnen. Ze trainen dag en nacht en nemen de waarschuwing van de baron: „Bemoei je niet met vrouwen!" ernstig ter harte. Maar waar zijn hun goede voornemens gebleven, wanneer een beeld-schoone vrouw in bruidstoilet hun hotelkamer binnenstormt? Zij, Grete Müller, is haar bruidegom, de afschuwelijke gierige Bob Gregor, ontvlucht. Aanvoerder Laci is woedend en wil haar wegsturen, maal later zien we, dat de autobus op weg naar het landgoed van de baron, het trainingsveld, meer dan elf passagiers aan boord heeft. Daar blijft het niet bij! Het kasteel blijkt door de bewaar der stilletjes aan een groep even sportie ve als charmante meisjes te zijn verhuurd Wat zal er van de wedstrijd terecht ko men? Alle spelers hebben een lief vrien dinnetje gekozen, terwijl Laci idyllische zeiltochtjes maakt met Grete.... Die idylle wordt door de verschijning van de naar zijn bruid zoekende Bob wreed ver stoord. Grete, door angst gedreven, zal dan toch maar met Bob trouwen. Het huwelijk zal te Boedapest voltrokken worden op de dag van de wedstrijd te gen Oostenrijk. Laci speelt miserabel en Hongarije dreigt dik ingemaakt te wor- cen. Hoe dit toch nog voorkomen wordt, hoe Grete voor de tweede maal weg loopt om zich met Laci te verzoenen en welk een geluk Bob nog ten deel valt dat zijn dingen, die we niet kunnen ver klappen. Zij vormen een zeer bevredi gend slot een hapnv end van deze hoogst amusante film. techniek is het kleiner maken van de perceelen en een ruim stifstofgebruik. Het kleiner maken van de perceelen heeft tot gevolg herhaalde omweidingen. Hoe groot moeten de perceelen nu zijn? Dit hangt natuurlijk af van de aard en grootte van het bedrijf. Verschillende deskundigen zijn van oordeel, dat een oppervlakte van 5 are per koe of een veebezetting van 10,000 kg. per h.a. de meest gewenschte is. Voor een bedrijf van 8 koeien zouden de perceelen dus plm. 40 are moeten zijn. Op zulk een perceel loopen de dieren dan ongeveer een week. Na de koeien volgt dan een koppel jongvee of schapen. Hierna krijgt het perceel een rusttijd. In deze rustperi ode worden allereerst de mestvlakken klein gemaakt en zoo noodig wordt stik stof gestrooid. Wat bereikt men nu op deze manier? We weten allen, dat bij de oude manier van beweiding de productie der dieren het hoogst is, wanneer ze pas een nieu we weide hebben gekregen. Loopen ze meerdere weken in hetzelfde perceel, dan daalt de melkgift aanmerkelijk. Dit is ook geen wonder. Want uit onderzoe kingen is gebleken, dat dit oude gras een veel lager eiwitgehalte heeft dan het jonge korte gras. Het oud worden van het gras wordt voorkomen door het om- weidingssysteem. Spr. ging eens na, hoe tot nu toe in verschillende streken van ons land de manier van beweiding was. In de wei destreken van Zuid-Holland ging het en gaat het nog veelszins zoo: Bij het ver laten van de stal krijgen de dieren de halve oppervlakte van het bedrijf toege wezen. De andere helft wordt voor hooi land bestemd. Wanneer het hooi van 't land is, wordt ook de andere helft voor de beweiding opgenomen en de koeien loopen dan over het heele bedrijf. Aan deze manier van boeren is weinig kunst. Je hebt er om zoo te zeggen je hersens niet voor noodig. Het is dan ook alleen aan de zeer goede kwaliteit van dit land te danken, dat het bedrijf nog eenigszins in stand kan worden gehouden. Op Texel komt deze methode niet voor. Het bedrijf leent er zich niet voor. Wij hebben hier meer een tusschenvorm. Toch is er op ons eiland de laatste jaren een streven geweest de perceelen groo- ter te maken en men heeft zich daar voor meer verwijderd van het omwei- dingssysteem. Tot schade van het be drijf. We kennen op Texel allen de moei lijke periode van half Juni tot half Juli. Bijna alle jaren hebben we dan een tijd van een tekort aan gras. We geven dan de droogte de schuld. Ik geloof, al dus spr dat het omweiden een middel is om deze moeilijke tijd door te ko men. Spr verwacht, dat toen zooeven ge zegd werd, dat dit nieuwe systeem ook berust op een ruim stikstofgebruik, er luisteraars zijn geweest, die dachten Hoe moet dit nu? Inderdaad is dit een handicap voor de uitbreiding van het omweidingssysteem. Maar toch slechts gedeeltelijk. Want alleen al het herhaal delijk omweiden, zonder ruimer stikstof- gebruik, geeft groote voordeelen. Dit is met vele proeven overtuigend aange toond. Een van de dingen, die mij is opgeval len, is, dat het land door deze manier van beweiden in beter conditie komt. lllllliiiiiniiiii'iiiiii'iiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll llllll BINNENLAND |||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|!|lllll|il||||| Met de kerst zal een extra rantsoen kaas van een half pond worden gegeven. Koop nog geen blauw lampje voor uw zaklantaarn. Binnenkort zijn de voor geschreven lampjes verkrijgbaar. Westland. De storm van vorige week brak hier duizenden ruiten. Bij de fa. Franken alleen al 1000 eenruiters. Gesteunde werkloozen krijgen een kerstgave, welke 25 pet. mag bedragen van het bedrag, dat betrokkene over de week 8-14 Dec. aan uitkeering ontvangt. Vanwege Winterhulp worden steun- bonnen van 50-100-250 ct. uitgegeven, waarop de behoeftigen bij hun leveran cier kleeding, brandstof of levensmidde len kunnen bekomen. Op de Groote Wielen bij Leeuwar den werd een snoek van 32 pond, 1,15 M. lang, gevangen. De hengelaar zat in een klein bootje, hetwelk eenige minuten door de snoek door het water werd ge trokken. De visch is voor f 8 gekocht door een hotelier. De geweldige kop is ter beschikking gesteld van het Friesch Natuurhistorisch Museum. ||||||!!lllllllillHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH||llll llllllllllll HOE LAAT IIIIIIIHIIi ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||||ll TEXEL-DEN HELDER v.v. Van Texel: 8.45 en 14.45 Van Den Helder: 11.en 16.45 BUSDIENST TH. REUVERS Van De Cocksdorp: 7.30 8.45 1.45 Van Den Burg: 8.15 12.30 6. ZONDAGS: Van De Cocksdorp: 11.15. Van Den Burg: 12.30. BEZOEKUREN TEXELS NOODZIEKENHUIS. Dinsdags, Donderdags, Zaterdags en van 23 uur. Zondags, Maandags, Woensdags en Vrijdags van 23 en van 77,30. Het onkruid en allerlei minder ge wenschte grassen zullen verdwijnen en er komt ruimte voor de goede grassoor ten. Dit heeft weer tot direct gevolg, dat het land niet zoo spoedig verdroogt. Het verloop van de proef bij de heer Roeper werd nu nog in het kort nage gaan. Een ding van belang, wanneer u wilt gaan omweiden, is een goede voor bereiding. Je kunt hier niet te vroeg mee beginnen. Een bezwaar van onze proef was, dat alles overhaast is ge beurd. Er worden dan fouten gemaakt, want er moet met allerlei dingen reke ning worden gehouden, zooals de beste plaats voor de afscheidingen tusschen de perceelen in verband met de drinkwater voorziening. Dan is daar de vraag: Waar van maken we de afscheiding? Een ide ale manier is volgens de heer Roeper creosootpalen met ursusgaas, waar dan nog een puntdraad boven komt. Probeer zooveel mogelijk de perceelen even groot te maken. Zorg, dat tenminste een of twee perceelen al zeer vroeg stikstof krijgen. Bij gunstig weer eind Februari of begin Maart. Neem het aantal perceelen niet te klein. Zes perceelen, zooals wij dat hadden, is te weinig. Wij zijn dan ook van plan er twee bij te maken. We krijgen dan wat grootere rusttijden voor de perceelen. Wanneer op een perceel het gras te lang wordt, dan geen koeien er in maar kuilen of hooien. In onze proef werd van een der perceelen het gewas te lang en het gevolg is, dat op dit per ceel de minste weide-dagen liggen. Het is duidelijk gebleken, dat kort, jong gras de beste resultaten geeft. Het is verschillende malen gebeurd, dat bij het injagen het gras zeer kort was, maar dat de melkgift gedurende de periode van 6 dagen toch niet merkbaar terug liep. Aan de hand van een grafiek toonde spr. aan, dat de melkgift gedurende de maan den Mei, Juni en Juli zeer weinig schom melingen vertoonde. Dit zou op de ou- derwetsche wijze van beweiding niet be reikt zijn. Nogmaals, ik geloof, dat om weiden een van de middelen is om het bedrijf meer rendabel te maken. Er werden de heer Roeper nog enkele vragen gesteld, o.a.: Is het niet beter, de mest van het land te halen dan ze op de plaats uit te spreiden? De heer Roeper zeide van het uitsprei den geen nadeel te hebben gezien. We moeten niet vergeten, dat bij dit systeem het land kaal blijft. We krijgen geen bos sen. We hebben hier op Texel het groote voordeel, dat we met schapen na kunnen weiden. Die zorgen wel, dat het land weer kaal wordt. Is het land aan de overkant niet beter geschikt voor dit systeem dan het land op ons eiland? vroeg de heer Van den Ban nog Je zit hier altijd met de droogte. De heer Roeper was het hier niet mee eens. Zooals reeds opgemerkt is, biedt 't omweidsysteem juist een gelegenheid om de kwestie van een tekort aan gras meer in eigen hand te krijgen. De heer Van den Ban merkt nog op, dat veel, waar van de droogte de schuld krijgt niet an ders is dan gebrek aan stikstof. Hiermede werd de bespreking over dit belangrijke onderwerp gesloten. (Over de andere onderwerpen van deze avond vol gende keer.) C. v. G. Hllllllllllllllll RECENSIES. ARNO, EEN HONDENLEVEN. Zelden kwamen we in het bezit van een boekje, dat dierenvrienden en in het bijzonder menschen, die hun hart aan een hond hebben verpand, zooveel belang zal in boezemen als dat, hetwelk Tony de Ridder bekend en gewaardeerd schrijfster van een reeks fijn-gevoelige boeken bij Uitgeverij Ploegsma te Zeist het licht deed zien. Het verhaalt ons de levensgeschiedenis van een intel ligente Duitsche herder, die in het leven van de schrijfster zoo'n voorname plaats innam. Een onopgesmukt verhaal is het, dat zich vlot laat lezen en dat ons van diep respect vervult voor het „rede- looze" dier, voor honden als Arno in 't bijzonder. Een reeks voortreffelijke fo to's van de hond, door de schrijfster zelf genomen, verrijken dit boekje, dat we hartelijk aanbevelen aan ieder, die zich ook maar eenigermate tot dieren voelt aangetrokken. Ge zult het met stijgende belangstelling lezen, (f 1,95 geb.) RONDOM DE KRIBBE. Een bundel kerstverhalen voor kinderen van 59 jaar, door C. E. Pothast-Gimberg. Wie kennis maakte met de bundel kerst vertellingen door dezelfde schrijfster in het licht gegeven onder de naam De Kerstschoof, zal deze nieuwe uitgave met vreugde begroeten. Mevr. Pothast Gimberg weet door haar klare en duide lijke taal de jeugd en zeker ook de oudere lezers en luisteraars te boeien, vooral ook door de voortreffelijke keuze der stof. Van haar vorige bundel getuig de Ds. Fetter, dat de vertellingen „op een eigenaardige wijze boeien en ont roeren". Deze woorden zijn ook op haar nieuwe boek volkomen van toepassing. Achter in het boekje vindt de lezer de beschrijving van een adventshuisje en aanwijzingen om zoo'n huisje, met be hulp van wit karton en rood vloeipapier zelf te maken. Eenige goede teekeningen van de schilder G. D. Hoogendoorn verluchten de tekst. De prijs van het boekje, dat door Uitgeverij Ploegsma te Zeist in een keurig kleed is gestoken, bedraagt f 1,15.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 1