ABDIJSIROOP Uit Texels Raadzaal Elke Lepel helpt NIEUWJAARSGROETEN. AKKER 'S veHstèn/de. DINSDAGMORGEN 24 DEC. De heer Joh. Parlevliet, lid van de Raad, trad toe als lid van de NSB. Tot penningmeesteresse van de Boe- rinnenbond werd benoemd Mw. Roeper- van der Oord te Oosterend. DeGemeentebegrooting sluit met f375.555,76. Onvoorzien f3148. Kapitaal- dienst f 30951,80. De Texelsche visschers moeten voor taan hun identiteitsbewijs met foto in Den Helder halen. Zie aanplakbiljet in de Vischafslag te Oudeschild. Het Raadhuis wordt gerestaureerd. Het kantoor van de Gemeenteontvanger wordt vergroot. Dat van Gemeentewer ken bevindt zich nu op de le verdieping. De bouw van vier woningen aan de Emmalaan, door de heer Van Ingen Sche nau (architect Schermer) aanbesteed, zal gegund worden aan de heer D. Veul. De laatste boot kwam gisteren pas te half negen in de haven (laag water, veel vracht). Een donkere reis. Voor kor- tijd werden de havenlichten ontstoken. Er waren heel wat Kerst-passagiers aan boord. DISTRIBUTIE Brood: op broodbon 20 t.m. 29 Decemb 125 gr. roggebrood, 100 gr. ander brood, of een rantsoen gebak (geldig t.m. 5 Jan.) Brood, bloem of gebak: op bloemkaart- bon 2 t.m. 29 Dec. 65 g. roggebrood, 50 g. ander brood, een half rantsoen gebak of 35 g. meel of bloem. Boter of vet: Op boter- en vetbon 22 t.m. 3 Jan. een half p. boter of margarine. Op boterbon 21 of vetbon £l van 14— 27 Dec. een half p. boter of margarine of een halve fl. slaolie. Brandstof: Zie distributienieuws el ders in dit nummer. Eieren: op bon 21 t.m. 29 Dec. één ei. (Geldig t.m. 5 Jan.) Gort, gortmout of grutten: op bon 88 t.m. 27 Dec. een half pond. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout of grutten: op bon 83 t.m. 27 Dec een half p. Kaas: op bonnen 49, 50, 62, 63 van 2 tjn. 29 Dec. een ons per bon. Op bon 35 t.m. 29 Dec. lV< ons kaas. Koffie en thee op bon 18 t.m. 31 Jan. een half pond koffie of drie kwart ons thee. Maizena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder: op bon 93 t.m. 27 Dec. een ons. Petroleum: zegel 7e periode van 4 No vember t.m. 29 Dec. twee liter Voor verlichting: „periode C" t.m. 19 Januari twee liter. Peulvruchten: op bon 103 t.m. 12 Jan. een pond. Rijst, rijstgries, rijstemeel of grut- tenmeel: op bon 43 tjn. 27 Dec. half p Suiker: op bon 86 t.m. 3 Jan. 1 kg. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 98 t.m. 27 Dec. een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Opvleesch- bon 12 t.m. 25 Dec. 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „12 worst-' wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt (geldig t.m. 29 Dec.) Zeep: op bon 17 t.m. 31 Dec. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling), of 120 gr. huishoudzeep; óf 200 gr. zachte zeep; óf 250 gr. zeeppoeder; óf 125 gr. zeep vlokken; óf 250 gr. zelfwerkende wasch- middelen; óf 200 gr. vloeibare zeep. De bon geldt ook voor gezinswasch per 20 kg. droog waschgoed. Scheerzeep: t.m. 31 Dcc. op extra bon 116 (niet uit het boekje) 50 gr. scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheer zeep. Het raadsverslag vraagt zooveel van onze ruimte (al is het nog zeer beknopt) dat eenige berichten moesten blijven lig gen. BILJARTEN. De uitslagen van de reeds gespeelde wedstrijden zijn: Fortuna AKrijt op Tijd A 450—290. T.O.P. B—Fortuna B: 178—225; Krijt op Tijd A—T.O.P. A.: 432—391. Maandag a.s. wordt gespeeld Fortuna B—Krijt op Tijd B, in Hotel Texel, aan vang 7.30 uur. S. V. TEXEL. Voor morgen geen programma. (Kans op vorst). Indien mogelijk kan er ge traind worden. Zaaltraining. Elke Dinsdagavond om 8 uur in het Gymn. lokaal. Voor het fitblijven van onze spelers van het grootste belang. Het geeft hun, die ge regeld opkomen, flinke voldoening. Pret tig en sportief. De deelname is bevre digend. Laat dit zoo blijven. D.D. VERTROKKEN PERSONEN. Gijsb. C Wildschut, N.H., behanger- stoffeerder, van Hoogerstr. 10 n. Haar lem, Kloosterstr. 42 rd. Folk. Terpstra, met gezin, landarb., v. Nieuwstr. 35 n Oosterhesselen. INGEKOMEN PERSONEN. Jan Rotgans m. gezin, Herv., v. Bur- gerbrug A 5 n. De K. 113. M. Wieringa, m. gezin. v. Menaldu- madeel, Marssum 74, n. S 26. Jantje Wetsteen, v. Utrecht, Note- boomenlaan 74 n. Nieuwstr 12. Maaike Mulder, v. Achtkarspelen, Boe- lenslaan 253 n. Groenepl. 11. Jan v.d. Berg, Herv., v. Den Helder, Vosstr. 2, n. O'end, Weststr. 29. Corn T. Mallant en echtg., v. Den Haag Kokosnootstr. 45 n. Molenstr. 73. Jac. Buijs, Herv., en gezin, v. Den Hel der, Soembastr. 59, n. Schildereind 90. Adr. v. Wijk en echtg., Herv., v. Den Helder, Oostslootstr. 59 n. Warmoesstr. 42. Anna E. Molenaar en Johanna E. C. Ran, R.K., v. A'dam, B. en Lommerweg 89 I, if. Oudeschild 170. Maartje Coevert, Herv., v. Wisch, Ter borg, Doetinchemsche weg A 318, naar Weststr. 4, Den Burg. Zitting van Vrijdag 20 December 1940, aanvangende des morgens half elf. Voorz.: Mr. A. F. Kamp, Burgemeester Secr.: de heer C. Jonker, gem.-secr. Afwezig: de heer A. Epe (wegens hout- verkooping Staatsboschbeheer). Voorz. opent de vergadering. Op ver zoek verheffen allen zich van hun zetel voor het aanhooren van een korte rede, gewijd aan de nagedachtenis van Mr. Dr. Roëll, Comm. der Provincie. Voorz. spreekt met groote eerbied over diens groote ervaring, zijn ruime blik en zijn veelzijdige belangstelling, ook waar het de belangen van onze gemeente betrof. 1. Notulen. Goedgekeurd z.h.st. 2. Ingekomen stukken.Mededeelingen A. Telegram van dhr C. Boon q.q. in zake Uitbreidingsplan (wordt straks be handeld). B. Kasverslag boeken Gemeente-Ont vanger. C. Kenmsgeving van Ged. Staten, dat zij kennis namen van gewijzigde instruc tie Gemeente-secretaris. D. Van de heeren Steenhuis en Visser bericht, dat zij hun benoeming tot hoofd, resp. van Ulo. en o.l. school M.-Eierland, aanvaarden. 3.Vaststelling uitbreidingsplan in on derdeden voor de<- Schilderweg. 4. Idem voor Den Burg. Na ter visielegging van 't eerste plan is geen enkel bezwaar ingediend, waarom BenW voorstellen, tot vaststelling over te gaan. Aan de toelichting van de ontwerper de heer Wieger Bruin, is het volgende ontleend: Dit plan omvat het landelijke gebied tusschen de bebouwde kommen van Den Burg en Oudeschild Het is gewenscht, dat dit gebied landelijk blijft en dat de cultuurgronden aan hun natuurlijke be stemming blijven beantwoorden. De voornaamste weg van het eiland worde niet door lintbebouwing verder ont sierd en in zijn waarde als verkeersweg aangetast. De gronden worden bestemd voor „landbouw en de daartoe noodige gebouwen". De huidige eigendomsver houdingen laten toe, de breedte van een bouwterrein voor een huis voor een be- drijfshoofd te bepalen op 150 M. langs de weg en aan de Westzijde van Hoo- genberg, die landschappelijk zoo be langrijk is, het bouwen te keeren. Waar noodig, wordt echter de bouw van een huis per kadastraal perceel toegelaten. De bestaande industrieele bedrijven worden geen moeilijkheden in de weg gelegd: bij bebouwingsvoorschriften wordt bepaald, dat zij zich over de aan grenzende gronden kunnen uitbreidèn. De in het plan begrepen bezittingen der Vereeniging „Natuurmonumenten" worden tot „natuurmonument" bestemd. Het fraaie gemeentelijke bosch wordt de zelfde bestemming gegeven. De aanzet van een nieuwe hoofdver keersweg is in het plan opgenomen. Hij is Oostelijk buiten Den Burg om ont worpen. Het plan-Den Burg. Na het ter visieleggen van dit plan zijn vier bezwaren ingediend en verder een adres van de heer M. J. Witte, die ont heffing vraagt van de bepaling, volgens welke hij aan de Wilhelminalaan bij de bouw op 4.45 M. van de wegafscheiding moet blijven in plaats van 3 M., zooals de andere huizen aan de laan. Op advies van de ontwerper stellen B. en W. voor dat verzoek niet in te wil ligen. De heer Wieger Bruin is van oor deel, dat het aanzien van de laan er bij winnen zal, omdat de huizen nu wat te dicht aan de weg staan. De doorgaan de boomenrijen houden de eenheid in de iaan. De heer C. A. KEIJSER, De Waal, maakt er bezwaar tegen, dat hij niet zou kunnen bouwen op een door hem aan de Schilderweg reeds gekocht terrein. Voor gesteld wordt de heer Keijser de ge vraagde toestemming te', verleenen. VOOR 45 ct. brengt de Texelsche Courant in haar nummer van 31 Dec. uw Nieuwjaarsgroet in de huizen van alle Texelaars en van nog eenige honderdtallen oud- Texelaars „in den vreemde", die door middel van ons blad mee leven met Uw wel en wee. VOOR 45 ct. brengt de nering doende zijn beste wenschen voor het Nieuwejaar over aan zijn cliëntèle. VOOR 45 ct. richten Vereni gingsbesturen hun felicitaties aan al hun leden en donateurs, onverschillig, waar zij op ons ei land wonen. Voor een Nieuw jaar groet op dubbele grootte wordt 90 ct. be rekend. U kunt uw advertentie opgeven op het kantoor der P.T.T. in Uw dorp en tevens: in De Waal: C. Eelman; in Oosterend S. Daalder; in Oost: H. Steigstra; in De Cocksdorp: G. Bakker; in Den Hoorn: Alb. Bruin; in Oudeschild: Alb. Backer. Wie dat verkiest, kan ons zijn Nieuwjaarsgroet per briefkaart opgeven. Beleefd verzoeken we de adver tentieopdrachten niet later te willen inzenden dan ZATERDAG 28 December. ADMINISTRATIE TEXELSCHE COURANT. OUDESCHILD NIET ALLEDAAGSCH GEVAL. De heer A. P. Dalmeijer, hoeve „De Zwaluw", heeft een hond, welke een de zer dagen verblijd werd met de ge boorte van eenige spruiten. Dat is niets bijzonders, maar wat zeker een merk waardig geval is, is het feit dat de hond, nadat hem de jongen waren ontnomen, nu een.... big zoogt. Van gelijkschake ling in de dierenwereld gesproken. OIOSMA h«bi sumu Zoodra U een lepel Abdijsiroop I ineenomen voelt U al direct de ver zachtende. slUmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, dat Uw hoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder afgemat. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien naren hoest verdreven hebben. Deze werking dankt AKKBR's Ab dijsiroop aan haar samenstelling uit oude beproefde geneeskruiden, waaraan nu nog Is toegevoegd de krachtig hocststlllende stof codeïne. Terecht zegt men thans dan ookgene€Skr. ."s-Werelds beste Hoestsiroop" is kruiden ACONlTUM Eenige der tegen-hoest. grlep.X^fybronchitls. asthma Flacon 90 ct.. f 1.50. f 2 40. f 4 20. Alom verkrijgbaar De heer SIJBR. C. EELMAN verzoekt zijn gronden aan de Schilderweg, be stemd, volgens het plan, voor open be bouwing, te bestemmen voor half open bebouwing op grond van het feit, dat „destijds veel grond gratis is afgestaan ten behoeve van de Schilderweg". B. en W. wenschen hier niet op in te gaan. Wanneer de gemeente nog langer zou toestaan, dat adressant verstrooid langs de weg de perceeltjes verkoopt, dan zou Den Burg worden uitgebreid met 'n 250 M. dichte lintbebouwing aan weers kanten van de Schilderweg. Dit is ver werpelijk, in elk opzicht. Te betreuren is, aldus BenW, dat niet eerder paal en perk is gesteld aan een dergelijke bouw grondexploitatie, die funest is voor het aanzien van Den Burg en van Texel. Wel kunnen tusschen de bestaande huizen nog enkele in open bebouwing worden toegelaten. Wat het kosteloos afstaan van grond betreft: daar hebben de baten der grondexploitatie ongetwijfeld reeds lang tegen opgewogen. Om een verbinding tot stand te bren gen tusschen Wilhelminalaan en Wever straat is een pad van drie M. breed ge projecteerd over het perceel van de heer S. C. Eelman a.d. Weverstraat. De heer Eelman vindt 3 M. te smal, maar BenW wijzen er op, dat de Weverstraat smal is. Het is volstrekt ongewenscht de verbinding voor rijverkeer geschikt te maken. De heer H. VAN WINGERDEN recla meert namens de Kokstichtingen voor wat betreft zekere perceelen. Bepaalde bezwaren worden niet ingediend. Voor bespreking is het adres niet goed vat baar. De RIJKSGEBOUWENDIENST kocht van de heer S. C. Eelman aan de Wilhel minalaan een perceel grond voor de stichting van een Postkantoor. Maar nu staat het uitbreidingsplan niet toe, dat een dergelijk gebouw daar komt. Van daar een protest van de Rijksgebouwen dienst. Maar BenW weten deze dienst van antwoord te dienen. Zonder zich er van te vergewissen, of op het te koopen perceel wel een postkantoor zou mogen komen, is in Aug. 1939 tot de koop over gegaan en dit terwijl 28 Juni 1939 de Raad een besluit nam, waardoor de koop doelloos kon worden gemaakt. B en W stellen voor 't bezwaar van de Rijksge bouwendienst van de hand te wijzen en wel op deze motieven: Er was alle reden om het terrein voor half open bebouwing met woonhuizen te bestemmen, gelijk alle nog onbebouwde gronden aan de Wilhelminalaan, en er is reden om deze bestemming te handha ven. Een postkantoor dient te staan in of zeer nabij het centrum van het be drijfsleven eener plaats, ten gerieve van het bedrijfsleven, waarvoor het kantoor van het meeste belang is. Daarbij dient in Den Burg ook te worden gedacht aan het vreemdelingenverkeer, aan de hotel- en pensiongasten. Indien aan deze eisch voldaan wordt, zal het vanzelf niet in een woonwijk staan, waar het als be drijfsgebouw zou drukken op de omge ving. Het verdient bovendien als open baar gebouw een markante plaats in te nemen. Het buiten het centrum gelegen terrein aan de Wilhelminalaan, midden tusschen woonhuizen, is allesbehalve een geëigende plaats te achten. In het bijzonder voor het oprichten van een nieuw postkantoor geschikt en daartoe sinds 1939 in het ontwerp-uit- breidingsplan bestemd voor „openbare en bijzondere gebouwen" is het ter rein op de Zuidelijke hoek van de We verstraat en de nieuwe uitmonding van de Hallerweg (t.o. Parkstraat). Dit was ook 't oordeel van de Rijksbouwmeester. Wij bestrijden niet, dat dit terrein aan merkelijk meer zal moeten kosten dan de Staat voor 't terrein aan de Wilhel minalaan betaalde, maar zien hierin geen argument voor de bouw van het kantoor op een onjuiste plaats. Wij hebben ons bereid verklaard tot een tegemoetkoming in deze en zijn ook bereid de bouw van een nieuw post- en telegraafkantoor te bevorderen op een andere daartoe geëigende plaats in de bebouwde kom, eventueel met eenige wijziging van het (ontwerp-)uitbreidings- plan. Het terrein aan de Wilhelminalaan is o.i. echter terecht bestemd voor half open bebouwing met woonhuizen en wij meenen, dat deze bestemming ge handhaafd moet blijven. Met goedvinden van de Raad nemen de heeren Wieger Bruin (ontwerper Uit breidingsplan) en J. Tiessen (Directeur Gemeentewerken) aan de discussies deel. Ter inleiding merkt voorz. op, dat ten onrechte wel eens is opgemerkt, dat er over dat uitbreidingsplan veel in het geheim is gesproken. Natuurlijk waren ter voorbereiding besprekingen noodig die om voor de hand liggende redenen niet in het openbaar konden worden gehouden, maar ieder heeft daar na van de plannen kennis kun nen nemen en bezwaren kenbaar kunnen maken. Overigens zitten we er niet voor goed aan vast, want eens in de tien jaar moet het worden herzien. Voorz. leest een uitvoerig telegram voor van dhr C. Boon q.q., die diverse bezwaren beweert te hebben tegen vast stelling, maar de inhoud is zoo ver ward, dat geen mensch er wijs uit kan worden. De heer B. schermt met allerlei verordeningen, beweert, dat hij het Ar beidsfront achter zich heeft, enz., maar niemand kan er wijs uit worden. Dhr Kager. Noch dhr Boon, noch de Kok stichting heeft een voet grond meer op Texel. Voorz.: We moesten het tele gram maar naast ons neer leggen. De raad vindt het best. Dan gaat voorz. over tot behandeling van de bezwaarschriften. Met het voorstel inzake verzoekC. A. Keijser gaat de raad meteen accoord. Wat het verzoek-S. C. Eelman betreft, merkt dhr Parlevliet op, dat ook hij te gen lintbebouwing gekant is. Overigens vindt hij het plan te royaal opgezet. Voorz.: Er komen ook betere tijden. Een goed uitbreidingsplan voorkomt veel na righeid. Dhr Kager: Menige eigenaar kan straks door dat plan niet meer vrij over zijn grond beschikken. Dhr Wie ger Bruin: Er moet een grens worden ge steld. Er staan aan de Schilderweg al 20 huizen te veel. Dhr J. Bruin: Als we het niet tegenhielden, zou de lintbebou wing ook voorbij de Keet worden voort gezet. De raad gaat z.h.st. met het antwoord van B. en W. accoord. Ook met de wijze, waarop BenW voorstellen het verzoek-Van Wingerden af te doen, stemt de raad in. Ook dhr Wieger Bruin heeft met dhr Boon q.q. gecorrespon deerd. Hij wil er geen woord meer aan toevoegen. Het gedaas, aldus dhr Wieger Bruin, heeft geen schijn van kans. Tenslotte: het bezwaar van de Rijks gebouwendienst. Dhr Parlevliet vindt dat het van weinig waardeering van het Rijk voor ons uitbreidingsplan getuigt, wanneer het met zoo'n bezwaar komt. Plaatsing van het kantoor aan de Wil helminalaan zou niet gelukkig zijn. Voorz. Toen ik in Den Haag opmerkte, dat de Wilhelminalaan zoo excentrisch ligt, bracht men in herinnering, dat wij destijds zelf grond aan de Witte Kruis- laan hadden aangeboden. Hierop ant woordde ik, dat wij nimmer schriftelijk hierop teruggekomen zijn, sinds wij be sloten over deze belangrijke zaak eerst het advies in te winnen van dhr Wieger Bruin. De raad gaat met het afwijzen van het verzoek van adressant accoord. ADRES-M. J. WITTE. Dhr Parlevliet zou bij uitzondering het verzoek willen inwilligen. De laan is toch al voor drie kwart bebouwd. Dhr Leber vindt het ook goed. Dhr De Lugt: Toch zal het perceel beter uitkomen, wanneer het wat naar achter gaat. Goed beschouwd staan de huizen te dicht aan de weg. Weth. De Waard: Het kan wel zijn, dat we nog eens verzoeken krijgen om er boomen te mogen rooien. Dhr Bruin: Vaklieden moeten begrijpen, dat wij hun werk niet willen remmen, maar in het algemeen belang werken moeten. Dhr Dros: Jammer, dat het geval-Witte al in zoo gevorderd stadium is. Dhr Kager stemt in met dhr Parlevliet en Leber. Dhr Wieger Bruin: De laan is aantrek kelijk, maar kan nog beter worden. Zorg daar dan voor. Er wordt gestemd: Het voorstel van BenW wordt aangenomen met 74 stemmen; tegen de heeren Ka ger, Dros, Parlevliet en Leber. Als belanghebbende onthoudt dhr S. Keijser zich. Dhr De Lugt: Helaas staan veel menschen vijandig t.o.v. een dergelijk plan Ten onrechte, want we beoogen het algemeen belang alleen. Dhr Wieger Bruin: Inderdaad. Er is lang genoeg in het wilde gebouwd. Dhr Parlevliet: Maar er is groot verschil tusschen De Koog met meest maagdelijke grond en Den Burg met bestaande bebouwing. Het plan voor de Schilderweg wordt goedgekeurd z.h.st Dan komt in bespreking het plan voor Den Burg. Dhr S. Keijser vindt, dat de grond voor landarbeiders, N.W.-hoek van Den Burg, voor hen te duur wordt en oordeelt het heele plan tet royaal op gezet. Dhr Leber acht zes winkels op 450 nieuw te bouwen woningen te wei nig, wat dhr Wieger Bruin bestrijdt. Men zal aan de buitenkant van Den Burg nauwelijks een winkel wenschen. Boven dien zijn er in het centrum winkels ge noeg. Aan Kooger- en Hallerweg, Molen straat, enz*, kunnen nog genoeg winkels komen desnoods. Aan de Wilhelminalaan moeten we ze niet hebben In antwoord op een vraag van dhr Leber deelt dhr Wieger Bruin mee, dat de nieu we wegen met boomen geprojecteerd zijn op 10-12 M. breedte met boomen aan de zuidzijde alleen; de voorgevels 5 M. uit de weggrens. Dhr Dros: Ik ga met het moet volgend nr. worden afgedrukt. Adv. opdrachten en berichten kunnen niet later dan MAANDAG a.s. worden aangenomen. plan accoord om het algemeen belang, dat er mee wordt gediend. Het kan kos ten, maar niet meer dan we zelf willen uittrekken. Voorz. merkt op, dat ver breeding Koogerweg en verbouw van 't oude perceel aan de Steenenplaats voor- loopig uit het plan wordt gelicht. Dhr Parlevliet: Het plan zal tonnen kosten. Het is mij te luxueus. De heeren De Lugt en Bruin vinden het een uitstekend plan omdat het in het wilde bouwen nu voor goed onmogelijk is. We moeten een ruime blik hebben. Dhr Kagèr: Maai er zijn objecten aangegeven, welke fi-^ nancieel nooit te verantwoorden zijn. Dhr De Lugt: Zoo noodig kan ontei gend worden en dan betaal je met meer dan de waarde. Dhr Parlevliet: lk wil een eenvoudiger en dus goedkooper plan. Er wordt gestemd. Het plan wordt goedgekeurd met 10^-1 stem. Tegen: dhr Parlevliet. Dhr S. Keijser onthoudt zich van stemming. Voorz. richt zich dan tot dhr Wieger Bruin. Hij hoopt hem weer spoedig te rug te zien met nieuwe plannen, even mooi als dat voor Den Burg, dat spr. ten zeerste zegt tet bewonderen. 5. Herbenoeming gemeentegeneesheer te De Cocksdorp. De heer H. W. van Dommelen, ge meentegeneesheer te De Cocksdorp, wordt met ingang van 1 Oct. 1940 voor drie jaar herbenoemd. 6. Benoeming onderwijzeres o.l.school te Oudeschild. Alvorens de punten 67 te behande len gaat de raad eenige tijd in comité. Na heropening der openb. verg. deelt de voorz. mee, dat de voordrachten in over leg met de Inspecteur zijn opgemaakt. Wat betreft de voordracht voor Oude schild, was Insp. van oordeel, dat mej. Van 't Hooft het best kan worden be noemd. Zoo geschiedt en wel met alg. stemmen. (Overigens had de raad aan 'n „voordracht-van-drie" niets, want inge volge de huidige voorschriften was al leen mej. Van 't Hooft van deze drie be noembaar, omdat zij reeds voor 15 Mei in functie was; een formaliteit derhalve). 7. -Idem vakonderwijzeres voor de u.l. o. school. Met alg. stemmen wordt mevr. Broere benoemd. Aan mevr. Smink wordt dank gebracht voor haar arbeid in tijdelijke dienst 8. Idem bestuursleden Algem. Arm bestuur. Met alg. stemmen wordt dhr J. C. Vis ser herbenoemd. Als regentes en regent resp mw. Zuide wind-Kuijper en dhr J.W. Bakker. 9. Idem regent en regentes Algemeen Weeshuis. Als regentes en regent herbenoemd: resp. Mw Dijt-Brans en dhr C. Jonker. 10. Idem lid schoolcommissie. Benoemd Ds. K. T. Gorter 11. Idem afgevaardigde naar de alge- meene ledenvergadering van de N.V. T.E.M. in 1941. Benoemd dhr J. C. Kager; als plaats vervanger dhr Leber. 12. Verplichting aan de Hoofden van scholen tot het bewonen der ambts woningen. Voorgesteld wordt de hoofden die ver plichting op te leggen, tenzij zich bijzon dere omstandigheden voordoen. Accoord. 13. Verkoop bouwterrein. B. en W. stellen voor aan de heer C. W. van Ingen Schenau te verkoopen 'n perceel bouwterrein aan de Emmalaan groot 910 vk. M., diep 35 M. en welvooi f 2600,(de voorste 30 M. f 3.- de vk M., de overige grond f 2,- per vk. M.). De heer Van Ingen Schenau maakte het beding, dat de vereischte vergunning tot het bouwen van vier middenstandswo- ningen vóór 1 April moet zijn verleend. B. en W. stemden daarin toe, behoudens goedkeuring door de Raad, maar stelden als voorwaarde, dat de woningen er vóór 1 Aug. a.s. moeten staan. Hier ging ge noemde heer mee accoord. Voorgesteld wordt aan de heer C Zutphen, nabij De Koog, voor f 1695 perceel bouwterrein te De Koog te ver koopen voor de bouw van een pensior onder voorwaarde, dat vóór 1 Aug. eer huis ten genoege van BenW wordt ge bouwd, waarvan de kosten minsten. f6000 bedragen. De heer Zutphen gaa hiermee accoord, mits de kosten het be drag der raming niet overschrijden. - Goedgekeurd z.h.st. 14. Goedkeuring begrooting Algemeei Armbestuur voor 1941. Goedgekeurd z.h.st. Dhr Joh. Eelmai stelt de vraag, of ook niet eens een ver tegenwoordiger van de Chr. partijen ii het bestuur kan worden benoemd. Voorz geeft dhr Eelman in overweging dit no| eens in het midden te brengen, wannee in een vacature moet worden voorzier Dhr Parlevliet ziet hier het nut nie' van in. Hoofdzaak is, dat de rechte mai op de juiste plaats zit. 15. Rekening-courant-overeenkomst. Voorgesteld wordt de N.V. Rotterd Bank verhooging van het crediet te vra gen van f 35000 op f 70.000 en wel, om dat op last van de Rijkscommissaris di verse vergoedingen (inkwartiering, ar beid) bij voorschot moeten worden vo 4

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2