WALA Origineele Amerikaansche Winchargers KALIZOUT 40 PCT. Coöp. Aankoop vereen. Texel G.A Kameraad Moeder. Nu winterprijzen Dik Speculaas M. en A. J. Vonk SPECIALE AANBIEDING. M, en A. J. VONK, Den Burg. Vertrouwensorders op Kalizout zijn ook dit jaar weer voordeelig f4,50 per 100 K.G. uit schip DE WOLINDUSTRIE. Binnen-schilder- en cartonneerwerk 7 LEEN's Schildersbedrijf plm. 1 pond 37 ct. Oorwarmers Handbeschermers Beenpijpen Lederen handschoenen hoofdkappen M. en A. J. VONK, den Burg Nette juffrouw KOORN'S WIJNHANDEL Parkstraat 8, Telef. 53 Hak de knoop door... Prijzen vanaf f 75,- BOEKHANDEL PARKSTRAAT is geopend tot 's avonds 8 uur Zaterdags tot 9.30 uur Deurwaarder PRINS Wij hebben in voorraad Electrische kookplaten en pannen. Een emaille kolenfornuis. G. DE WIT, BRILLEN. Philips handdynamo's Philips verduisteringlampjes Alle soorten zaklantaarns en batterijen Electrische snelkokers suddercomforen kachels Fornuizen M. en A. J. VONK, den Bur; ondanks slappe buikspieren WALA CORSET Voor ieder figuurtype v.a.3.5G N.V. PH. VLESSING, den Bur Het 6 volt de Luxe model 12 f 135,- 150,- Eigen fabrikaat Winchargers, met speciale laag toerental-dynamo f 75,-. waarvan nog een beperkt kwantum beschikbaar. GYMNASTIEK. Het bestuur van G. V. Texel vestigt er de aandacht op, dat de oefenuren voor de adspiranten ongewijzigd blijven (Zie adv.) DE COCKSDORP. ADVENTSAVOND. We maken belangstellenden attent op de advertentie in dit nummer, waarin wordt meegedeeld, dat Zondag (morgen) in de N.H. kerk, aanvang half 8, een Adventsavond wordt gehouden. DISTRIBUTIE. Inlevering bonnen. Winkeliers met co denummers 1000 t.m. 1999 dienen hun opplakvellen met peulvruchtenbon 56 in te leveren op Maandag a.s. Dinsdag kun nen de winkeliers 2000 t.m. 2999 GEEN Peulvruchtenbonnen inleveren, dit had, zooals in de Texelsche Crt. gemeld, Dins dag j.l. moeten gebeuren. De afgeloopen suikerbon 30 dient Maandag of Dinsdag a.s. door winkeliers op de voor hun bestemde dagen inge diend te worden, geplakt op opplakvel len. Zooals in de Tex. Cdurant van 7 Dec. is bekend gemaakt, moest de koffiebon ingeleverd worden 16 en 17 December 1.1. Deze bon kan niet meer ingenomen worden op Maandag en Dinsdag 23 en 24 Dec. a.s. doch dient bewaard, en kan de volgende maal wanneer de tijd van inlevering van de nieuwe bon daar is, alsnog ingediend worden. Maandag en Dinsdag kunnen tevens ingediend worden gebakbonnen 18, 19 20 benevens 9 stuks van no. 17 van de broodkaart plus bloemkaartbonnen no. 2. Voor eieren de nummers 22-23, de nieuw geldig te verklaren bon, benevens 9 stuks van no. 36. Voor "kaas de nummers 50, 49, 62 en 63. Voor vleeschwaren de nummers 11 en 12. Voor de bonnen van de boter- en vetkaart de nummers 20, 21 en 22 en hoogstens 9 van 19. Maan dag en Dinsdag worden er vettoewijzin- gen uitgereikt en indien gewenscht op bon 21 slaolietoewijzingen De slaolie bon kan door de winkelier nog aangeno men worden tot en met 28 Dec. a.s De week daarop dient zij ingeleverd te worden. Door slagers kunnen ingeleverd worden in de week 23-28 Dec. de num mers 11 en 12 van de vleeschkaart plus de nieuw geldig te verklaren bon. Extra kaasrantsocn. In de tijdvakken 1629 Dec. en 30 Dec.12 Jan- zullen naast de periodebonnen voor kaas nog aangewezen worden 2 extra bonnen voor dit artikel, elk recht gevende op 125 gram kaas. De winkeliers dienen deze extra bonnen op te plakken in veelvou den van acht stuks. De vakjes 9, 10, 19, 20 enz. dienen voor deze bonnen niet te worden beplakt. Per 8 ingeleverde bon nen ontvangt de winkelier dus 10 rant soenen. Indien de winkelier geen vol doende extrabonnen ontvangt, mogen er bonnen a 100 gram bij ingediend worden echter op afzonderlijke vellen. Textiel, brandstoffen. In verband met de Kerst kunnen manufacturiers en brandstofhandelaren Vrijdagmorgen 27 December hun distributiebescheiden in leveren. Brandstoffen. De bon 3e periode brand stoffen en „cokes" wordt voorloopig nog niet geldig verklaard. Dit beteekent, dat de verbruikers van minder en meer dan 25 eenheden per periode, alsmede zij, die een formulier voor bussenboenen hebben ingevuld, voorloopig nog geen brand stoffen kunnen bekomen. In verband met dc Kerstdagen is op Zaterdagmorgen 28 December a.s. het Distributiekantoor aan de Nieuwstraat voor het publiek geopend. Zeep voor bakkers. Bakkers, die inder tijd een formulier hebben ingevuld voor extra zeep kunnen dit'tegen overleg van de stamkaarten van de personen waar voor dit is aangevraagd bekomen bij de distributiedienst. Op initiatief van de Fuehrer is het stoffelijk overschot van de Hertog van Reichstadt uit Weenen naar Parijs ge bracht, waar het in de Dome des Invali des werd geplaatst. FEUILLETON Roman van CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 35) Ik heb je op deze tocht verge zeld, omdat ik je na je examen een ple zier wilde doen. Het spreken viel me zwaar genoeg, evenals het me pijn deed deze blijde dag voor je te moeten be derven, maar m'n hemel hier wend de zij zich plotseling naar hem toe ik moest toch eindelijk de waarheid zeggen. Zie je dat dan niet in In plaats van me dankbaar te zijn, dat ik eerlijk tegeno- IIIIIIIIW IN DE LACHHOEK HH1IIIM' •JajlL'JLU1 De reiziger, die gewoon was zijn voet tusschen de deur te plaatsen. Moeilijkheden voor een groot deel overwonnen. Verwerking van andere grond stoffen. Vanzelfsprekend was ook voor de wolindustrie, evenals voor de geheele Nederlandsche volkshuishouding, de da tum van 10 Mei een keerpunt. Immers vóór 10 Mei ondervond de aanvoer van grondstoffen wel eenige hinder van de oorlogsomstandigheden, doch van een grondstoffenprobleem kon toen nog niet gesproken worden. De toestand van de wolindustrie was dan ook in de eerste maanden alleszins bevredigend, daar er eenerzijds voldoen de grondstoffen aanwezig waren en aan de andere kant ook de afzetmogelijkhe den voldoende waren om de industrie op volle capacieteit te laten werken. In het bijzonder droegen hiertoe bij de orders van de Nederlandsche weermacht terwijl daarnaast de vraag naar andere goederen door de uit de oorlogsomstan digheden voortvloeiende kooplust tot bo ven het normale werd opgevoerd. Na 10 Mei. Na 10 Mei hebben de omstandigeden zich geheel gewijzigd, aangezien de grondstoffenvoorziening toen een waar probleem werd. Immers, de wolindustrie had zich in het verleden voor haar grondstoffenvoorziening vrijwel uitslui tend verlaten op de import, met name op de aanvoer van wol van overzee, en daarnaast op de aanvoer van kamgarens hoofdzakelijk uit België en Frankrijk. Deze aanvoermogelijkheden werden door de nieuwe situatie plotseling afgesneden. Met voldoening kan worden vastge steld, dat tot nu toe, ondanks deze on gunstige positie, de ondernemingen in de wollenstoffenindustrie in 't algemeen toch nog met een betrekkelijk goede be zetting in werking zijn gebleven. In de eerste plaats waarborgen de op drachten van de Duitsche instanties aan de wollenstoffenindustrie,met name voor de levering van lakens, voorloopig een gedeeltelijke bezetting der getouwen. Daarnaast wordt ook voor Nederland sche burgerlijke doeleinden volgens het Handelsblad nog behoorlijk gewerkt. Geen natuurwol voor civiele doeleinden. Weliswaar heeft de wolpositie er toe genoopt een verbod uit te vaardigen tot verwerking van oorspronkelijke natuur wol voor civiele doeleinden. De fabrikanten blijken echter in staat te zijn met andere grondstoffen, met na me wolafval, kunstwol en velvezel, hun bedrijf aan de gang te houden en nog be hoorlijke producten te kunnen afleveren. „Kunstwol" van zeer groot belang Vooral de z.g. kunstwol is van zeer groot belang geworden voor de grond stoffenvoorziening van de Nederland sche wolindustrie. Het productieapparaat voor de vervaar diging van kunstwol heeft zich onder de oorlogsomstandigheden geleidelijk aan uitgebreid en heeft thans een capaciteit bereikt, vrijwel voldoende om de behoef te te dekken. Met de hierboven genoemde grondstof fen kunnen de Nederlandsche spinnerij en tot nu toe behoorlijk blijven draaien en aldus de weverijen van garens blij ven voorzien. Een factor van beteekenis is nog, dat de weverijen, behalve over de in Neder land gesponnen strijkgarens, voor 'n ge deelte beschikken over een zekere voor raad destijds uit België en Frankrijk ge- importeerde kamgarens, Welke voorra den echter geleidelijk slinken en niet kunnen worden aangevuld! Samenvattend kan worden gezegd, dat de wolindustrie, alle omstandigheden in aanmerking genomen, tot nu toe nog in een betrekkelijk gunstige positie ver keert, dank zij de mogelijkheid voor de Nederlandsche spinnerijen om zich op andere dan de vroeger gebruikte grond stoffen in te stellen. Ter overname aangeboden: STENCILMACHINE en Schrijfmachine in prima staat. Brieven: L. VAN LOO, Sluisdijkstraat 42, Den Helder. DEN HELDER. H.W. Mesdagstr. 17. TEXEL. Oosterweg 60 Oosterend. Bakkerij DE HOOP. ver je was, weet je niets anders te doen dan me te beleedigen en te vernederen. Ja, ja, ik zal naar Tiebruck toegaan en hem bedanken, omdat hij jou van mij heeft afgenomen, hoonde hij, bleek tot in zijn lippen. Je moest je schamen, zóó over een man te spreken, die aller achting ver dient. Ik waarschuw je, ik wensch geen onvertogen woord meer over hem te hoo ren; hij is mijn verloofde en ik Ze zweeg, omdat ze hem in haar opge wondenheid niet wilde prikkelen. Maar hij eindigde sarcastisch: Ja, ik weet het wel: Jij hebt hem lief Het schijnt dus, dat een weduwnaar, een bejaard man, die jarenlang met een ziekelijke vrouw ge trouwd is geweest, 'n jonge vrouw meer vermag te boeien dan een jongmensch, die nog aan het begin van zijn leven staat. Laten we gaan, herhaalde Romana. Ze hield het gelaat afgewend, om haar hevige verontwaardiging niet te laten blijken, maar haar neusvleugels trilden van ingehouden woede. Erwin riep de kellner. De man incas seerde hetgeen hem toekwam zonder 'n spoor van verbazing; hij was een men- schenkenner en constateerde slechts zwij gend voor zichzelf de groote verandering welke er in het zooeven nog zoo stralend aangekomen paar had plaatsgehad. Pein zend keek hij hen na. Hij vond, dat de man veel te jong en te heethoofdig was voor die ernstige knappe vrouw. Erwin en Romana reden zwijgzaam te rug. Aanvankelijk liet Westfal de wagen in 'n bijna roekeloos tempo over de weg suizen, daarna vertraagde hij plotseling 36 jaar, P.G. zoekt plaatsing als huishoud ster, v.g g.v. Brieven onder no. 143 aan het bureau van dit blad. heeft voor de a.s. Feestdagen nog een ruime sorteering Roode en witte Bordeauxwijnen Rijn- en Moezelwijnen Samos en Zoete Spaansche wijn Bisschopwijn en Vruchtenwijn Vermouth, Port, Sherry, Madeira Bourgogne, Champagne Punchsiropen, Rum, Cognac, Likeuren en Gedistilleerd. Blijf niet besluiteloos. Koop NU Uw radio, want het is er NU tijd voor. Het geld, dat U in een nieuwe Philips steekt is goed besteed en goed be legd. U merkt dit pas, wanneer U een nieuwe Philips hoort en zelf bedient. Dat kin ge makkelijk want wij zetten zonder verplichting gaarne een nieuwe Philips bij U op proef I ERKENDE PHILIPS RADIO SERVICE Gevraagd als le HYPOTHEEK f 3r00,-. Brieven no. 140 met gevr. rente, enz. aan 't bureau van dit blad. zijn vaart en terwijl hij zich tot Romana overboog, zei hij: Je bent boos op me, niet waar 7 Het spijt me, Romana. Ik geef toe, dat ik me vlegelachtig heb aangesteld maar begrijp toch eens wat een teleurstelling het wel voor mij was. Is het dan werkelijk waar, dat ik niet de minste hoop meer mag koesteren Dat ik dagelijks moet aan zien, hoe jij naast Tiebruck.Weet je, Romana, ik heb hem nooit mogen lijden, zijn geweldige capaciteiten, zijn superio riteit, zijn beroemdheid stuitten mij te gen de borst. Hij heeft niets weeks, niets buigzaams. En nu te moeten bedenken, dat jijHij zweeg en reed weer sneller Wat weet hij van Gerold Tiebruck, zoo dacht Romana. Hij heeft er immers geen idee van wat een groot mensch hij is, hoe week en gevoelig hij in zijn binnenste is, hij, de groote onbuigzame, onfeilbaar zekere arts. Onbewust speelde er een lachje om haar lippen en dit gaf haar ge laat zoo iets welbewusts, zoo'n trek van volkomen overtuiging, dat het Erwin in hooge mate prikkelde Het moest een genot zijn, zei hl), met van woede opeengeklemde tanden, hem eens op een fout te kunnen betrap pen, een zuiver menschelijke, normale physische aangelegenheid, die halfgod. In zijn oogen flikkerde een valsch vuur, dat zijn oorsprong vond in een plotseling oplaaiende wensch Mijn he mel, ja, die man eens een enkele keer op een fout te kunnen betrappen..! Je wilt wel zoo vriendelijk zijn hier te stoppen, zoodat ik kan uitstappen, hoorde hij Romana zeggen, een vreemde Romana met een vreemde stem. houdt Maandag van 12—2 uur zitting in hotel „De Lindeboom". Verkoopingen. Behandeling van pacht zaken. Incasso's. Beleefd aanbevelend, Smederij Den Hoorn, Tel. 1. U SLAAGT BIJ ONS. Iedere bril in elk gewenscht model. Dezelfde dag gereed, ook voor bril- reparaties. R. BAKKER, Vakopticicn A.N.B.O. M. en A. J. VONK DEN BURG Verduistering- en gewone gloeiiampei door het dragen van een 763 Ellen satlnstof, kort model F. O In lang model (No. 662) F. 7^® Met zeer breeden (25 cM.) binnen- 093 band (No 768)F. O Met extra maag- en bulksteun qcq {No. 674)F. T Inkoopcombinatie „Nederland". Wij kunnen nog aanbieden enkele Compleet met luchtschroef, windvaan, schakelbord en torentje. Windlicht is gratis licht. Ideale verlichting voor boerderij en landhuizen. Wij hebben eerstdaags in lossing een schip Bij directe bestelling leveren wij voor de prijs van franco op wagen in koopers zakken. HET BESTUUR. Het deed hem op hetzelfde oogenblik weer beseffen, hoe hij zich had laten gaan en opnieuw maakte zijn woede voor vrees plaats. Romana, wat is er met me aan de hand Ik ben krankzinnig, geloof ik. Ik zal —Je zult toch niet schrok ze en ze dacht aan de oude professor Westfal met zijn smeekend gelaat Haar kinder lijke liefde voor de vriendelijke, bejaar de man won het van haar trots. Je zult toch van de kans, die je nu geboden wordt, gebruik maken en je vader een zorgelooze oude dag bereiden Erwin keek haar even verbaasd aan en zei toen lachend: Nee, nee, maak je niet ongerust. Ik zal jouw plannen en die van mijn vader geen stroobreed in de weg leggen. Inte gendeel. Ik hoop zelfs verder te gaan dan jullie vermoeden: Ik zal een beroemd ad vocaat worden met een praktijk, waaro ver jullie je nog eens zult verbazen. Dat zweer ik je. Dat doet me plezier, zei Romana en 't klonk zoo welgemeend dat Erwin zich tot in het diepst van zijn ziel schaamde over zijn wraakgedachten, welke hem deze woorden hadden ingegeven. Ze stak hem haar hand toe Ik zal maar verge ten,. wat je mij op deze tocht voor onaan genaams hebt gezegd en ik wensch je van harte alle goeds. Stop hier, als je wilt, ik moet nog een paar boodschappen doen. Hij gehoorzaamde mechanisch Ze stap te uit. Toen hij haar, slechts door het por tier gescheiden, op het trottoir zag staan, voelde hij zich opnieuw ten prooi aan 'n bittere smart. (Wordt vervolgd.) IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ VAN DE BOEKENPLANK. ||||||||||i| Anne de Vries, Bart je zoekt het geluk. 280 blz., fraai geb. f 2.90. Dit is weer een heel mooi boek van Anne de Vries, een aardig vervolg op het terecht zoo geprezen „Bartje", dat stellig ook tienduizenden dankbare lezers en leze ressen zal vinden. S. Carmiggelt, Vijftig Dwaasheden geb. f 2.40. Lachen is gezond, wie lacher wil, schaffe zich dit kostelijke boek aan A. M. de Jong, „De vreemde Broe ders", geb. f 3,75. Deze prachtige Bra- bantsche roman, slaat weer in! De dui zenden bewonderaars van Merijntje za gen met ongeduld uit naar een nieuwe ioman uit het Brabantsche land en A M. de Jong heeft zijn vele bewonderaars zeker niet teleurgesteld. Fré Cohen, Ic sie des Meyen scijn, geb. f 1.40. Een kostelijke bundel oud- Hollandsche liederen, door de kunstena res in vier kleuren geschreven en getee- kend. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. II HYGIENE EN Vtll.lGHEID lllllllllll 264.. HARTWATER. Bij hevige pijn in de buik of in de borst komt het voor dat de betreffende persoon heel veel hel der vocht in de mond krijgt, dat in de volksmond „hartwater" heet maar met 'I hart niets heeft uit te staan. Het is eer gevolg van plotselinge overvloedig» speekselafscheiding als een reactie op di pijn. ARTS.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4