De Courant-Nieuws van de Dag Kameraad Moeder. Opplakvellen minimi zoo sprak.... miiiiiiiiii Distributiebonnen POLDER EIJERLAND CANDIDAATSTELLING Gerardus Leber(herkiesbaar) Deurwaarder PRINS BRILLEN. Deurwaarder PRINS Notaris H. J. VAN VEEN 70 stuks hoornvee 4 paarden Boerderij- en bouwinventaris IRur :ea 1? w ||||||iiiiiuiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||^ llllllilliil Mededeelingen iiliiiiiiiil van Texels Bioscoop-Theater, |||il|iiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||H ZIJN TWEEDE MOEDER. Alice Hagen, een geliefde actrice, heeft niet al te veel tijd om zich aan de zorgen voor haar zoontje Gerd te wij den, zoodat het kind aan de dienstbode Maria, wordt toevertrouwd. Maria gaat zooveel van de jongen houden, dat zij hem niet graag één oogenblik alleen zou laten. Wanneer het echtpaar Hagen op tcurnée is, gaat Maria naar haar dorp om er de zilveren bruiloft van haar ou ders te vieren. Natuurlijk neemt ze Gerd mee. Haar ouders ontvangen het kind mei open armen, doch Franz, de knappe tambour, die speciaal verlof genomen heeft om zijn Maria weer eens te kun nen zien, is niet zoo bijster met die klei ne „lastpost" ingenomen. Hij voelt, dat zij niet blij is met de verlovingsring, die hij meebracht, omdateen huwe lijk voor haar de scheiding van Gerd be- teekent. Bij gelegenheid van een dolle rit op een paard, verovert Gerd in één slag het hart van Franz. Maar toch blijkt het jongetje telkens weer een hin derpaal op Franz' weg naar Maria's hart.... Wie beschrijft de angst, welke Maria bekruipt, wanneer de kleine Gerd er plotseling vandoor is gegaan. (Haar broertje had hem meegenomen naar de bergstroom, om hem eens een levende kreeft te laten zien). De duisternis valt in en nóg zijn de kinderen niet terecht. Maria rent schreiend en roepend door het dorp. De feestvierende dorpelingen gian wanhopig zoeken. Het spoor leidt naar de bergstroom, die door de inmid- aels losgebarsten regens sterk begint te wassen. Op het nippertje worden de kin dei en gered. Als Alice, de moeder van Gerd, van haar tournée teruggekeerd, verneemt, wat er gebeurd is, komt er 'n grcote ommekeer in haar verhouding tot het kind. Zij neemt zich vast voor, nooit meer van hem weg te zullen gaan. Maria begrijpt, dat nu haar taak ten einde is en dat zij haar rechten op het kind niet langer kan doen gelden. Zij geeft haar woord aan Franz Haar wacht een andere plicht, een niet minder schoo- ne.... Ziehier een kort relaas van deze boeiende film, die u zeker zal bekoren, zeker diep zal ontroeren (llllliiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiinlIIIII lil HERSEN-GYMNASTIEK 111 lllllliiuiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu^iiinniiiiiiiiJJIIII OPLOSSING VORIG VRAAGSTUK 19. Er werden aan het strand twee linksche schoenen gevonden. Blijkbaar had de man het heele geval in scène ge zet om de politie op een dwaalspoor te brengen. NIEUW VRAAGSTUK. 20. Kunt U uitvisschen wat het beroep io van KEES VRAGT, woonachtig te NEER? U vmdt dat beroep door de letters van zijn naam en adres in de juiste volgorde te plaatsen. Beproeft uw vernuft, lezers. (Antwoord in een volgend nummer) Illi||]|!llllllllillllllllllllllllllllllllllli:illlllllllllllllllllllllllll|llhl(lllll!|lllll|imi TELEKI, de Hong. premier: Mijn voornaamste plicht is de Hongaarsche na tie met haar eigen karakter te laten voortbestaan. LEON DEGRELLE, Rexist, België: Duitschland zal overwinnen, omdat het een rechtvaardige strijd strijdt. Hitier heeft Europa gered. De toekomst van België ligt in nauwe samenwerking met Duitschland. België moet of nationaal- sccialistisch zijn of zal er in het geheel niet zijn. Engeland is ter dood veroor deeld. Over enkele maanden zal daar mee definitief zijn afgerekend. HIIUIIllll FEUILLETON Roman van CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 43.) Er deed zich overigens deze avond iets voor, wat Alk in Romana's oogen meer genade deed vinden. Tiebruck had zelf Romana's harp met IN DE LACHHOEK HIIUIIllll AJ'- OOK EEN OPDRACHT. En, waarde kassier, heb je tijdens mijn afwezigheid nog opdrachten van eenige beteekenis gehad? Ja, nogal. Zooeven was er iemand met een revolver, die mij gelastte de brandkast voor hem open te maken. llill|iiiiiii:iiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit)iiiunU|||| INGEZONDEN. lllll|iiiiii!iiiiiiiiiii!iiiiiiii!iiiiiiuiiiiiiiiiiin!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiuiui|||||| KLACHTEN OVER DE BUSDIENST? De laatste tijd komen er herhaaldelijk klachten bij mij binnen, dat de autobus zoo ongeregeld rijdt; dat de menschen heelemaal niet aan kunnen op de dienst regeling, enz In de eerste plaats wil ik er op wijzen, dat het reizend publiek niet moet ver geten, dat we momenteel in een zeer biizondere tijd leven en dat we nog in de bijzonder bevoorrechte positie verkee- ren, dat we nog een busdienst mogen be zitten. In vele plaatsen zijn de busdien sten opgeheven. Zij, die wel eens per spoor reizen, weten hoe lang men onder weg moet wachten of hoe vaak men zijn aansluiting mist en verplicht is op eigen kosten te overnachten waar men zich op dat moment bevindt. Doordat onze Burgemeester er direct werk van heeft gemaakt en de noodzake lijkheid heeft aangetoond, heeft Texel zijn busdiensten behouden, al zijn er at minder. Maar is er, nu er toch maar twee bootdiensten zijn en op elke ver trekkende en aankomende boot een di recte busverbinding, wel reden tot kla gen? Voor sommige menschen is het niet piettig in Den Burg een poosje te moeten wachten, voordat de bus vertrekt, maar anderen benutten die tijd juist ombood- schappen te doen. Bootdirectie en beman ning willen niets liever dan op tijd varen. Is de bootbus op tijd dan kan ook de bu- op tijd vertrekken. Maar eerst moet d_* post voor de „Noord" worden uitge zocht en ingepakt. En dat kost tijd en met weinig. U moet er eens op letten, hoeveel zakken post er wel aankomen. Met man en macht wordt iedere keer in het postkantoor gewerkt om de post zoo spcedig mogelijk gereed te hebben. Ook wij doen al het mogelijke om het de pas sagiers naar de zin te maken. We hel pen zelf mee in het kantoor om zoo SDoe- dig mogelijk te kunnen afrijden. Denk eens aan de buschauffeur, die een groot deel van de dag in Den Burg moet dcorbrengen en die, als de morgenbus laat van de boot komt, niet eens gelegen heid krijgt om thuis te eten, daar hij meteen weer naar Den Burg moet. En dan het tarief: U rijdt nog steeds voor 30 ct. naar Oosterend en voor 50 ct. naar De Cocksdorp, terwijl alles veel en veel duurder is geworden en wij door de tijdsomstandigheden zoo heel veel minder ontvangen dan voorheen. Bij slecht weer zit de bus wel eens extra vol. Dan laten we ook een luxe auto rij den, maar dan kan deze ook wel eens wat vol zitten (ook door veel bagage véak), maar dat is dan toch maar een oogenblikje. Laten we allen wat inschik kelijk zijn in die gevallen. De Texelsche Courant publiceert kos- telcos ook de busdienstregeling, maar wanneer de boot door laag water ongere geld vaart, kan de bus zich aan haar gewone vertrekuren natuurlijk niet hou den Wie op reis moet, doet verstandig, te voren zich van de dienstregeling te vergewissen. De autoriteiten geven zich alle moeite om 't vervoer zoo economisch mogelijk te doen plaats hebben.Laat het publiek tocnen, dat Texel een busdienst NOO- DIG heeft door daarvan zoo veel mo gelijk gebruik te maken en niet bij slecht weer alleen of wanneer u geen an der middel weet om weg te komen. Dan pa kan de busdienst blijven bestaan. Hoogachtend, TH. REUVERS HET MIDDEL? Miep: Wat een klein eitje, moeder Moeder: Daar kunnen we niets aan doen, Miep. Miep: Had de kip er dan niet wat lan ger op kunnen zitten? FLUITEN EN SNURKEN Dirk: Toe, Pa, geeft U mij een fluit. Pa: Geen sprake van. Wat zou dat in huis een lawaai worden. Dirk: Nu, weet U wat, pa. Dan zal ik alleen fluiten als U snurkt de noodige zorgvuldigheid uitgepakt en haar in een kamer laten zetten, welke me4 een vleugel en een ingebouwd orgel tot dusver zelden was gebruikt. Tiebruck had steeds heimelijk de wensch gekoes terd, dat een van zijn kinderen zich, al was het dan maar uit liefhebberij, op de muziek zou toeleggen, maar zoowel Ge- org als Camilla hadden daarvoor tot dusver bitter weinig belangstelling ge toond. In dit vertrek nu was het, waar Heinz Alk, toen zij zich naar het terras wilden begeven, om nog wat van de zomeravond te genieten, terecht kwam. Hij bleef in oprechte verbazing voor de harp staan en sloeg de handen ineen als een verraste schooljongen. Wie bespeelt hier in huis dat god delijk instrument? vroeg hij Tiebruck, die naast hem liep. Mijn vrouw, antwoordde Tiebruck en hij lachte daarbij stil voor zich heen, want onwillekeurig werd hij daardoor herinnerd aan de avond, waarop Roma na's spel hem zoo diep had aangegrepen. Zou het te veel verlangd zijn, be gon Alk met zijn zachte, deemoedige toon, als ik mevrouw verzocht iets voor ons te willen spelen? Ik denk het niet, antwoordde Tie bruck, want ook ik verlang er naar mijn vrouw na lange tijd weer eens te hooren Vermoedelijk zal haar eigen be langstelling ook wel naar het instru ment uitgaan, waarvan ze zoo lang ver sloken is geweest. Romana, die tusschen Ge org en Camil la liep, luisterde. Zij ontdekte de harp en ook op haar stormden de herinneringen af. Wat denk je er van, Gerold? wendde zijn verkrijgbaar aan 't Bureau van dit Blad. Voor de verkiezing van een Hoofdingeland ter voorziening in de door periodieke af treding ontstane vacature van den heer Opgave van candidaten kunnen worden ingediend op Zaterdag 25 Januari 1941, bij de Dijkgraaf de daartoe in het Pol derhuis te De Cocksdorp op dien dag zitting houdt van li tot 14 uur. De noodige formulieren zijn tot het tijd stip der candidaatstelling kosteloos ver krijgbaar bij den secretaris van bovenge- noemden polder. Texel, 30 December 1940. Het Bestuur van de Polder Eijerland A. J. KEIJSER, Voorzitter L. v. HOORN, Secretaris houdt Maandag van 12—2 uur zitting in hoter „De Lindeboom". Verkoopingen. Behandeling van pacht zaken. Incasso's. U SLAAGT BIJ ONS. Iedere bril in elk gewenscht model. Dezelfde dag gereed, ook voor bril- reparaties. R. BAKKER. Vakopticien A.N.B.O. en te Zijpe zullen op Woensdag 29 Januari a.s., des morgens 9 uur ten huize en verzoeke van den heer S. DELVER aan de Jan Ver- failleweg, bij Den Helder, publiek en contant verkoopen: als: 31 tijdkoeien (kalftijd Februari t.m. April); 4 gelde koeien; 25 drachtige vaarzen; 10 hokkelingen als: 1 dr. merrie; 2 2'/s-jarige en een hit; 10 schapen; drachtige zeug; 4 var kens. Wat het vee betreft alles voor zoover tot verkoop toestemming wordt verkregen. w.o. 6 driew. karren (4 z.g.a.n.) met hooikrossen; iertanken; wagen op lucht banden; walemaker „Martin"; 2 maai- machines „Krupp", z.g.a.n.; hooihark- machine; hooischuiver; cultivator; ploe gen; eggen; electr. ierpomp; 24 melkbus sen; melkemmers; gereedschappen; en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Maandag-ochtendbladen 5 ct. zoolang de voorraad strekt. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. zij zich tot de professor. Tiebruck ging een stap terug en wachtte op zijn vrouw. De kinderen za gen de blik van zijn oogen en het teedere gebaar, waarmee hij z'n hand onder haar arm schoof. We wilden je juist beiden vragen ons een van je toovermelodieën ten beste te geven. Want en hier wendde hij zich opgewekt tot Alk, toovermelo dieën zijn het inderdaad. Ik heb ze eens gehoord en voelde mij er toen onweer staanbaar toe aangetrokken. Was dat bij de familie Westphal, paps? mengde Camilla zich in het ge- spi ek. Ja, het was op die avond bij de familie Westphal, waar ik aanvankelijk niet eens heen wilde gaan en waar ik later onbegrijpelijkerwijze als het ware naar toe werd getrokken. Er gebeurde namelijk iets zeer eigenaardigs.De professor dempte zijn stem en de glim lach week niet van zijn gelaat. Door de telefopn, waarmee ik met piofessor Westphal verbonden was om hem mee te deelen, dat ik niet kon ko men, klonk plotseling de volle, zeldzaam aangrijpende toon van een harp. En deze toonHij zweeg plotseling, alsof hij vreesde te veel van zijn innerlijke ge voelens te zullen verraden. Op hetzelfde oogenblik trilde echter ook reeds de zwellende toon van een harp door het vertrek. De aanwezigen keken op, Ro mana zat voor haar instrument en greep met haar smalle, vaardige vingers in de snaren. Camilla had heel even een vrijwel on merkbaar, spottend lachje bij Alk waar genomen, dat zijn mondhoeken scherp omlaag trok en zijn gelaat iets onsympa- ||||Umiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|nill llllll BINNENLAND lllllliiiiiiiiiinuiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll Kampen krijgt een ambachtsschool. Er wordt gerekend op leerlingen van Urk Uit Limburg vernemen we, dat daar dit jaar geen Carnaval wordt gevierd. Te Venlo is de 45-j. machinist P. Jersen tusschen de buffers bekneld ge raas t en daarna overleden. Te Ede is een 86-j. mevrouw a.d. Rcehorstweg na een val van haar trap overleden. De Ned. Unie zet een actie op touw om met Paschen een millioen leden te he t Den. Er is eem federatie van organisaties in ret vischbedrijf gesticht. Zij zal een eigi n weekblad uitgeven, getiteld „De Visi eherijwereld". Te Heerhugowaard kregen twee tuir ders, die aardappelen boven maxi me ï.iprijs verkochten, resp. 50 en 60 gld boe.e. Door vonken uit een fornuis brand de te Achterveld de nog nieuwe boerderij var, Traa af. Alles ging verloren, buiten irboedel en vee. Verzekering betaalt. De overheid stichtte een ongeval lenfonds voor de luchtbescherming. Er vcrdt schadeloosstelling naar dagloon uitgekeerd. Purmerend. Aan de 5e Dorpentocht, Zondag gehouden, namen 4000 personen deel. Men had keus uit trajecten van 100, 65 en 50 K.M. 90 pet. volbracht de route. Wouw (N.Br.) De vrachtrijder Ma- thyssen werd tusschen zijn wagen en een voorgevel van een fabriek doodgekneld. toen hij kolen loste. Zijn zoon was ge tuige. De Spoorwegen hielden verkooping van in de trein achtergelaten en niet af gehaalde voorwerpen. Er waren zelfs 2 fietsen bij, een opklapbed en een...... invalide-kruk! Te Ede is door schoorsteenbrand het uit de 18e eeuw dateerend hotel De Post- hoc rn afgebrand. Twee kinderen, die op de eerste verdieping sliepen, konden slechts met moeite worden gered. Alles was verzekerd. Dordrecht. De adj.-commies Directe Belastingen J. W. kreeg wegens aanne men van steekpenningen acht mnd. Zijn cassatieberoep werd verworpen. De hier bij betrokken grossier C.A.D. kreeg vier maanden. Als reden van het niet toelaten van radiogesprekken met Kerst en Nieuw jaar geeft de Indische regeering op. dat ze .iegens de Nederlanders in Europa wantrouwen koestert. Men beschouwt ons Nederlanders, als vijanden. ANP. Te Steenderen werd de 20-j. P. door een auto aangereden. Bloedend liep hij een woning binnen, waar bleek, dat zijn linkerarm werd afgerukt. De auto was doorgereden. 600 M. verder vond men de arn.. Het bier wordt 15 pet. lichter. Het weidt niet goedkooper: Niet alleen, om dat de grondstoffen duurder worden, ma r ook omdat de accijns wel zal wor den verhoogd. Bij Axel vond men een reiger, die hal: door een snoek, die ook dood was, was opgeslokt. De vogel had een vischje in de bek. Hieruit maakt men op„ dat toer de reiger in een bijt in het ijs naa: het vischje hapte, de vogel door de noek gegrepen werd. De snoek stik te evenwel in zijn groote prooi. Te Bergen werden Zaterdag de Ne der andsche schaatskampioenschappen verdeden. Van der Scheer (R'dam) werd nr. 1 op de 500 M. in 47.3 sec.; 2. en 3. Roos en Buyen en 4. Jan Langedijk. De 500U M. werd gewonnen door Piet Keij- zei (De Lier) in 9 min. 16.6 sec.; 2. Lan gedijk, 3. Buyen; H. Buyen werd 1 op de 1500 M. in 2 min. 32.6 sec., 2. Langedijk; de 10.000 M. reed Langedijk uit Oudkar spel in 18 min. 56.2 sec., 2. Buyen, 3. Keijzer. Buyen werd met 8V2 punt kam pioen van Nederland, 2. Langedijk met 9 punten en 3. R. Koops (Zuid Laren), 18 punten. Wanneer de intern, puntentelling feitelijk de eenige juiste, was toegepast, zou Langedijk kampioen zijn gebleven. thieks gaf. Dat was, toen Tiebruck met zcoveel eerlijke geestdrift van de harp te on gewaagde. Nu echter was hij een en al aandacht en bewondering. Romana speelde de „Traumerei" van Schumann en zij speelde het met een volmaaktheid, die ook de meest sceptische criticus zou hebben bevredigd. Alk was geen criticus, maar hij sloeg heimelijk de uitwerking van de muziek op Tiebruck's gelaat gade. Zijn vermoeden werd bewaarheid: deze beroemde medicus van middelbare leef tijd was tot over zijn oor en verliefd op zijn charmante jonge vrouw. Geen won der, al was hem, Heinz Alk, deze donkere schoonheid dan te ernstig en te weinig temperamentvol. Zijn voorkeur ging in een andere richting. Des te beter. Hij zou daardoor ook niet in de verleiding ko men, door een of andere dwaze streek zijn weloverwogen plan te doen mis lukken. En Camilla, het onervaren kind, dat geen oog van zijn ongetwijfeld interes sant profiel afliet, dacht bij zichzelf, dat hij er zelden zoo goed had uitgezien en da4 er alle reden was voor de wensch, dal hij wat meer notitie van haar zou nemen. Maai waarschijnlijk ging hij wel te '-eer in zijn beroep op om veel belang- ste ling voor vrouwen aan de dag te leg ger.. Toen Romana aan het eind was van he r spel, toonde Alk zich haar ijverigste be\/onderaar, hetgeen Camilla lichtelijk vei baasde, omdat hij er tamelijk verveeld er. ronder veel belangstelling had bij ge zet n. Haar bewondering nam echter nog toe toen Alk, min of meer verlegen, be kerde, viool te spelen. (Wordt vervolgd.) ||||||iiiiiii>:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!IIiiiiiiiiiiiiiiii|||||| WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN. ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!l|l|||||||||||||l|||||||illlllll,|||||||||||||| FRANKRIJK Wel 15000 verdachte personen moe ten Vichy en omgeving verlaten. ZUID-AFR1KA Een Z.-Afr. legervliegtuig stortte neer, waarbij 16 personen omkwamen. BULGARIJE Ontkend wordt, dat Duitsche troe pentransporten naar Bulgarije onderweg zijn. INDO-CHINA (Frankrijk). Na een Fransche aanval bombar deerden twee Thailandsche vliegtuigen een stad in Indo-China. FINLAND. In Finland zijn vorig jaar 10.000 vossen geschoten. De pelzen brachten 100 500 Finsche mark per stuk op. ZWEDEN Te Stockholm heerscht een sedert jaren niet zoo ernstige influenza-epide- mie: 2300 gevallen BELGIE Tijdens de oorlog in België werden gedood: 4700 Belg. soldaten, 5200 Belg. burgers, 2600 Fransche soldaten en 2200 Engelsche militairen SPANJE Spanje. Bij Alcazar ontspoorde een goederentrein. 30 wagons stortten een helling af. Zes spoorwegbeambten wer den hierbij gedood. NOORWEGEN De Noorsche leider der nationale beweging richtte een vrijwilligersregi- ment op, om met de Duitsche kameraden te strijden voor het nieuwe Europa. HONGARIJE Engelsche vliegers deden een ver- geefsche aanval op de pier van Zee- brugge. Alle vier bommen kwamen in zee terecht. Noord-Hongarije heeft het heel| koud. Boeda-Pest meldde 18 gr. vorst. ITALIË Uit Zwitserland komende Engelschel vliegtuigen vielen Turijn aan. Er werdenl verschillende woonhuizen vernield. Drief occden. Ook kwamen bommen op Savig-I liano terecht. Een militair hospitaal.l woonhuizen en de kerk werden beschaJ digd. Ook vielen bommen op de havenf van Palermo. DENEMARKEN In Lyn wondde een krankzinnig ge-I worden 22-j. student zijn bedlegerigs 64-j. moeder ernstig met een bijl; ook zijrf zuster, een verpleegster en het dienst-l ireisje. Hij probeerde daarop het huis iJ brand te steken. Het dienstmeisje en da zuster van de student zijn er slecht aail toe VEREENIGDE STATEN De Amerikaansche journalist Ralpll Ingersoll schreef, dat de Amerikaansch| vliegtuigen mooie toestellen zijn, maa: dat ze voor de strijd niet deugen. Voll gens hem weigeren de Engelsche piloten in deze toestellen hun leven te wagenf ANP. GRIEKENLAND. De Grieken moesten Pogradet ontruimen, daar de stad voortdurend or der Ital. artillerievuur lag. Italië on^ kent schade in Messina en Napels. Te Fiorina werd een als munitie bergplaats ingerichte kerk door Italiaar sehe vliegers met bommen bestookt. Ee geweldige ontploffing volgde. Wel 2C bij de kerk gelegerde Grieksche soldate werden gedood. ENGELAND. Een Duitsch vliegtuig liet een bo^ vallen op de Eton-school. De Duitsche vliegers gaan vooj met het leggen van mijnen voor Brij sche havens. Ten W. van Ierland we^ een Britsch handelsschip van 8000 to tot zinken gebracht, aan de Britst Oostkust een van 3000 ton. Bij de moil ding van de Humber een van 3000 toj ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| 1 VAN DE BOEKENPLANK. HIHIlf ^'ee J. C. Alders, Nederlandsche baalj1!0 brekers der wetenschap. 201 blz. G# d f 3,90. Fr' Sholem Asch, De Nazarener, deelP13* Dc- vrede der wereld. 471 blz. Geb. f4.awei Compleet in 3 deelen Geb. f 11,90. ij* Antoon Coolen, De schoone volejnjf ding. 303 blz. Geb. f 1,50. fei Willy Corsari, Een gast in uw hl# n« 246 blz. Geb. f 3,90. i11 Duizend en één avond. Groot vi hclenboek voor de Nederlandsche le2#Pje Onder redactie van Emmy van Lokhol er C. J. Kelk. Met medewerking \»er,g meer dan 100 Nederlandsche en Vlaa»°rk sche auteurs. Ie reeks. 252 blz. Geb. f 1J de Bij inteekening geb. f 1.50. ickv Jan H. Eekhout, De waarachtig z< historie van Tijl Uilenspiegel in VlaijSge deren. 395 blz. Geïllustreerd. Geb. f 4,Pi ee BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Teil HYGIENE EN VEILIGHEID lllll 271. WINTERVOETEN? 1. Niet bij| kachel zitten. 2. Niet met bloote voe over koud zeil loopen. 3. Tegen dat koud wordt warme sokken (kousen) warm schoeisel dragen. 4. 's Avonds^ selbaden nemen (uw voeten in zoo mogelijk water baden, dan in koud, weer in heet, enz.) Dan raakt u de j| vast kwijt. Gaan de bulten ontsteli Uw huisarts raadplegen. Die zal bef dc geneesmiddelen kunnen toediene ARTS. ppen 1 pa IIN, u vate el 1 !Ut J ;op paa 4 t too 0

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4