Kameraad Moeder. Kou - Griep - Pijn. OUDERAVOND O.L. SCHOOL. De Ouderavond, voor ouders, wier kinderen de o.l. school alhier bezoeken. Woensdag in de Lagere Landbouwschool gehouden, werd door ongeveer vijftig personen bezocht. In zijn openingswoord heette de heer Chr. van der Kolk, tijdelijk hoofd der school, in het bijzonder Burgemeester Kemp welkom en gaf spr. uiting aan zijn \oldoening over de flinke opkomst. Omtrent de toestand van de heer H. Kraai, die thans te Amsterdam wordt verpleegd, kon de heer Van der Kolk meedeelen, dat deze reden tot tevreden heid geeft. Met de wensch, dat de heer Kraai spoedig weer geheel hersteld naar huis zou mogen terugkeeren, opende spr deze ouderavond. Nadat mevr. Room-Wilkeshuis de no tulen van de vorige ouderavond (8 Mei 1939) had gelezen en deze onveranderd waren goedgekeurd, deed het hoofd der school de volgende mededeelingen. De school telt thans 128 leerlingen. Vrij zeker zullen het er met April 153 zijn, zoodat wel op de benoeming van een vierde leerkracht zal mogen worden gerekend- Schoolreisjes maken in deze tijd? De omstandigheden zijn allesbehalve gun stig. Voorgesteld wordt deze reisjes ter sprake te brengen, zoodra de tijdsom standigheden zich beter laten aanzien. Tenslotte: de politiek. Het is spr. op gevallen, dat de Texelsche jeugd nogal ijverig aan .politiek" doet. Met nadruk geeft hij de ouders in overweging, dat zcoveej mogelijk tegen te gaan en thuis in tegenwoordigheid van de kinderen toch vooral niet over de politiek en over dc oorlog te spreken. Dit kan voor de jeugd noodlottige gevolgen hebben en. voor de jeugd niet alleen. Ook de ouders zelf en de school zouden daarvan een hoogst onaangename nasleep kunnen ondervinden. EESTUUR. Aan de beurt van aftreden waren de dames mw. HellemaVan Bosveld Heinsius en mw. RoomWil- keshuis en de heer D. Dapper. (Geen van hen heeft nog een kind op de o.l.school). In hun plaats werden benoemd de da mes mw. VellengaLempersz en mw. Van den Ban en de heer C. J. de Lugt (ïesp. met 40, 33 en 32 stemmen; de heer H J. Remmers kreeg er bij de herstem ming 22). De heer Van der Kolk bracht dank aan de aftredenden en sprak de wensch uit, dat de nieuwe leden met de nog zittende leden en met het personeel der school op aangename en nuttige wijze zouden samenwerken. RONDVRAAG. Bij de hierop volgende rondvraag wees ook de Burgemeester nog eens op de noodzakelijkheid, dat de ouders hun kinderen onder het oog brengen, dat zij elke politieke demon stratie, van welke aard ook, achterwege mceten laten. Verder bracht Mr. Kamp in herinne ring, dat op de beide voorgaande ouder avonden gesproken is over godsdienston derwijs op de lagere school. Een defini tief besluit is daaromtrent tot nu toe niet genomen. Gaarne zou spr., die zich ook voor dit onderwijs interesseert, zien dat dit onderwerp op de volgende avond nogmaals aan de orde wordt gesteld. In antwoord hierop deelde het hoofd der school mede, dit gaarne te zullen be- verderen. Met het personeel en met de Oudercommissie zal deze zaak ernstig onder het oog worden gezien. Mw. Vos stelde de vraag, of aan de kinderen gedurende de winter geen bi bliotheekboeken kunnen worden ver strekt. De heer Van der Kolk antwoord de. dat hij aan deze wensch, die zeker bij meer ouders leeft, gaarne tegemoet zou kernen. Helaas heeft hij maar een klein getal boeken tot zijn beschikking, ter wijl hij ze bovendien niet alle geschikt oei deelt. Mogelijk kan een fondsje wor den gevormd voor de aankoop van boe ken door de kinderen elke week één of twee centen voor dat doel mee te geven De heer L. Broere, onderwijzer, wijst er op, dat we op Texel destijds een z.g. rei zende bibliotheek hadden. Het verdient aanbeveling, na te gaan, waar deze be land is. De heer E. van den Ban zou het Gemeentebestuur willen verzoeken elk jaar voor aankoop boeken voor de Schoolbibliotheek een bedrag op de be- IIIIIHItlll FEUILLETON lllllllllll Roman van CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 49.) Zeg paps, weet je, dat de jonge Westphal een geweldig advocaat be looft te worden? begon Camilla. De halve stad spreekt over hem. Hij schijnt laatst bij de behandeling van een be langrijke zaak dingen te hebben ont dekt, waaraan niemand had gedacht. Een reuze knappe kop, wat? Zoo, zoo, ja, ja, antwoordde Tie- bruck, die met eens had gehoord wat zijn dochter vertelde en geheel in beslag AIIIIIIIUJ IN DE LACHHOF.K HHIIIIII' Je.moet niet zooveel drinken. Je kunt dan wel 80 jaar worden Ik ben al 83. giooting te zetten. Van andere zijde wordt voorgesteld het geld, dat anders vcor het schoolreisje- werd bijeenge bracht, voorloopig voor het boekenfonds te bestemmen. Mevr. RoomWilkeshuis zou een oproep geplaatst willen zien in de Texelsche Courant waarin verzocht wordt boeken voor bovengemeld doel af te staan. De heer Jb. Roeper zou de ou ders een bijdrage ineens willen verzoe ken. Werkelijk goede kinderboeken zal men niet licht aan de school afstaan en cm zulke boeken gaat het juist! Het hoofd der school vat het besprokene sa men en concludeert, dat het aan midde len om tot een goede schoolbibiliotheek te komen, met ontbreekt en hoopt van harte, dat het beoogde doel zal worden bereikt. In de pauze, welke nu volgt, wordt chocolade met een koekje rondgediend. Daarna houdt de heer L. Broere een causerie over het onderwerp „Hoe ont wikkelen we bij de kinderen de liefde tct de natuur". Spreker wijst op de moei lijkheden welke zich voordoen voor ie der, die het kind liefde voor de natuur tracht bij te brengen Theorie en practijk kotsen zoo licht. Denk aan de schadelijke vogels, aan stekende wespen en aan an der gedierte, dat de mensch, direct of indirect plaagt of in mindere of meerde re mate benadeelt. Met nadruk wijst Door hun kou, koorts en pijnuit- drijvende werking helpen hierbij altijd en veilig en vlug een poeder of ca chet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. spr. er op, dat het kind voor hetgeen er ui de levende natuur voorvalt veel ont vankelijker is, dan men oppervlakkig wel denkt. Met fragmenten uit schoolboek jes licht spr. dit toe. Zeer goed gekozen was ook het gedeelte, dat de heer Broe re voorlas uit De Jeugd van Francesco Campana van het echtpaar Scharten Antink. Onbegrijpelijk fijn is het leven van elke plant en van elk dier uitge dacht en welhaast is geen schooner taak vcor opvoeders denkbaar dan de jeugd de oogen te openen voor de ontelbaar vele en rijke schatten, welke de natuur ons biedt. Het milieu speelt een zeer be langrijke rol; van groot belang is, hoe de ouders zélf tegenover het natuurschoon staan. Weten zij hun kinderen belang stelling voor al wat leeft in te prenten, er. geven zij in hun gedragingen tegen over planten en dieren, ja, tegenover de gansche schepping, het goede voorbeeld, dan lijdt het geen twijfel, of de liefde tot de natuur bij het kind zal er door wor den gekweekt en keer op keer versterkt. Deugt echter het milieu niet, trekt vader ncch moeder zich iets van de levende na tuur aan en wordt het kind ook niet door lectuur of door zijn omgang met na tuurvrienden belangstelling voor de na tuur ingeboezemd, dan staat de onder wijzer voor een moeilijke taak. Het huis gezin, we herhalen het, moet voor die liefde de grondslag leggen. In aansluiting op deze causerie, welke met groote aandacht werd gevolgd, werd door de heer G. Joh. Duinker, lid van de Oudercommissie, een serie licht beelden vertoond, welke betrekking had op de strijd om het bestaan in de dieren wereld. Menige foto gaf gelegenheid om te wijzen op „natuurwonderen", op inte ressante bijzonderheden uit het leven van zoo heel veel dieren, groot en klein. Onbekend maakt onbemind. Reden te meer om te zorgen, dat de jeugd zoo vroeg mogelijk kennis maakt met de duizend-en-één wonderen uit de schat kamer van Moeder Natuur. Helaas moes ter. de lichtbeelden in ijl-tempo worden vertoond, zoodat van een rustige toe lichting en een aandachtig beschouwen geen sprake kon zijn. Niettemin zal de tcc-schouwer duidelijk zijn geworden, welk een groote beteekenis ook aan een les met een dergelijke voortreffelijke se rie lichtbeelden kan worden toegekend. Om kwart over elf werd de avond welke zeker als geslaagd mag worden beschouwd, met een woord van dank door de heer Van der Kolk gesloten. werd genomen door een bericht in zijn lijfblad. Camilla hield echter vol; zij was nu eenmaal bezield van de onbedwingbare lust haar moeder op een of andere ma nier te beleedigen. Lala Esch heeft me laatst eens ver teld, hoe hij in de kringen van zijn col lega's gekarakteriseerd wordt! Z'n han den in zijn broekzakken, een sigaret in de hoek van zijn mond, hoort hij eerst zwijgend naar hetgeen er alzoo be weerd wordt om er dan ineens met een raak oordeel tusschen in te vallen. Je zult eens zien wat een drukke praktijk hij nog krijgt. Over wie heb je het eigenlijk? vroeg Tiebruck, die het bericht rustig ten einde had gelezen en nu tot zijn omgeving terugkeerde. Camilla's oogen fonkelden van nauw bedwongen agressiviteit. Over Erwin Westphal, die zich im mers kort geleden als advocaat heeft ge vestigd. O. Tiebruck was al weer afgeleid. Maar Romana luisterde. Een oogen- blik kwam er een blijde glans in haar ocgen. Zij hoorde graag, dat Erwin zijn best deed vooruit te komen. Maar waar om keken de ^cinderen haar zoo aan? Ze glimlachte afwezig. Erwin's liefde vcor haar had er dan toch toe bijgedra gen, dat hij iets geworden was. Zij zag nog steeds zijn teleurgesteld gezicht voor zich en beter dan ooit kon zij zich nu zijn toestand van toen indenken. Als ze bedacht, wat het voor haar zou hebben VOLKSHOOGESCHOOL-WERK. Nu Dinsdag a.s. voor de Vereen, van Oud-leerlingen en de Bond v. Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen een lezing wordt gehouden over 't Volkshoogeschool werk is het misschien goed iets te schrij ven ter oriëntatie van hen, die van plan zijn de lezing bij te wonen, maar geheel vreemd tegenover het onderwerp staan. Het Volkshoogeschool wezen is van Deensche bodem. De Deensche dichter Grundtvig (omstreeks 1800) is er de grondlegger van. Deze idealist, die een groote invloed heeft gehad op de Deen sche volksgemeenschap, ging uit van de gedachte, dat, wanneer het volk zoo wel boeren als handwerkslieden om- hc og wilde, actief deel wilde nemen ir. de Deensche wetgeving, zoowel gees telijk als materieel op een hooger plan wilde komen, het opgevoed moest worden door scholen voor volwassenen. Dat bedoelen de Volkshoogescholen te zijn: scholen voor volwassenen, die niet opleiden voor diploma's, maar voor het leven, want kennis is een erfenis, die het leven voller en de geest rijker maakt, zooals een leider van een Zweedsche Volkshoogeschool het uitdrukte. In De nemarken zijn heel veel van de leiders der groote coöperaties der boeren men- schen, die behalve de Lagere school de Volkshoogeschool bezochten. De Deen sche boeren staan door het Volkshooge- schoolwezen op een hooge trap. De ruim 60 Volkshoogescholen daar worden jaar lijks door 6000 menschen bezocht, zoowel jongemannen (wintermaanden), als jonge vrouwen (zomermaanden). Ook in Zwe den bloeit het instituut. In Nederland is het groeiende. In Bakkeveen is de oudste Nederlandsche Volkshoogeschool, die bekendheid en waardeering geniet. Over hoe en wat er gewerkt wordt, zal Dinsdagavond worden verteld. Men zor gt aanwezig te zijn. E. v. d. B. illllllllll! Mededeelingen illlllllllll llllllllllll van Texels Bioscoop-Theater, Illllllllll! EEN LOT UIT DE LOTERIJ. Zooals gewoonlijk krijgt Gretel Schmidt, een verkoopster uit een piano zaak, van haar oom voor haar verjaar dag een lot uit de loterij. Al eenige kee- rer» heeft Gretel op deze loten een kleine piijs gehad, en deze keer rekent zij er vast op, dat zij de hoofdprijs zal trekken. Om haar verjaardag recht genoeglijk te vieren, gaat Gretel met haar oom en vriendinnen naar de „Kanarie Bar", waar de kapelmeester Willie Zinsier zijn nieuwste schlager, getiteld „Das grosse Loss" speelt. Hij maakt kennis met Gre tel en van zijn goede stemming maakt een verkoopster van loten gebruik om hem haar laatste lot, nr. 22888 te verkoo- pen. De volgende morgen verslaapt Gre tel zich. In de autobus, die haar naar de zaak brengt, kijkt zij gauw in een krant de loterijlijst na. Ze bemerkt tot haar groote teleurstelling, dat slechts een ver schil van 1 cijfer haar de hoofdprijs doet ontgaan. De hoofdprijs is gevallen op nr. 22888. Laat komt ze in de zaak. In haar angst ontslagen te worden, ziet zij slechts één uitweg; zij vertelt haar chef, dat zij de hoofdprijs gewonnen heeft. Terwijl zij echter bij haar chef, die plotseling zeer voorkomend is geworden, erop aandringt dat hij het geheim zal houden, heeft de jongste bediende, die aan de deur ge luisterd heeft, het groote nieuws al ver breid en het duurt dan ook niet lang, of er komen journalisten en fotografen om haar te interviewen. Als zij thuis komt, ziet zij, dat haar portret al in de kran ten staat en dat zich voor haar huis een gioote menigte verdringt om haar te begroeten. Gretel is beroemd geworden. Zij weet zich echter geen raad, en in gedachten ziet zij zich al in de gevange nis De werkelijke winnaar van de hoofd prijs, de kapelmeester Willi Zinsier, op wie Gretel erg veel indruk gemaakt heeft, is intusschen buiten zichzelf van vreugde. Als hij echter in de krant leest, dat Gretel zich uitgeeft voor de winnares, besluit hij haar te straffen; hij laat haar danook eenige angstige uren beleven, doch het eind laat zich gemak kelijk raden. Een vroolijke film, vlot gespeeld. Ze zal u zeker voldoen. WAT ZEGT DE „ENKHUIZER"? 8-11 Febr.: Opklarend, koud. 12-17 Febr.: Lichte vorst. 18-20 Febr.: Veranderlijk. 21-22 Febr.: Vriezend. 23-25 Febr.: Winderig, guur. 26-28 Febr.: Betrokken. ULO-BLOKFLUITCLUB. We namen onlangs een bericht op over een door de heer Smink, onderwij zer aan de ULO, opgerichte blokfluitclub Helaas is nog maar een derde van de leden in het bezit van zoo'n instrument. Ze moeten uit Duitschland komen en de fabrikant laat nogal lang wachten J. VERGADERINGEN. We vestigen de aandacht op de offi- cieele publicatie, waarin wordt meege deeld, dat voor vergaderingen van wa terschappen, Oudercommissies, Ouder avonden of N.V.'s geen vergunning van de Procureur-Generaaal noodig is. Wel vcor vergaderingen van stichtingen en vereenigingen. llllllllllll ZOO SPRAK.llllllllllll ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiniiii||ini BLOOM, democr. afgevaardigde, V.S.: Hoe sterker de V.S. worden, des te ge makkelijker zullen zij de oorlog kunnen vermijden. Hulp verleenen aan Engeland geeft de V.S. gelegenheid om sterk te werden. Het vermoeden, dat dit ons in de oorlog zal verwikkelen, is ongegrond. FISH, republik. afgevaardigde, V.S.: Wanneer het congres het ontwerp in zake hulp aan Engeland ongewijzigd aan neemt, zullen de V.S. binnen de eerste zes mnd. in Europa en Azië in de oorlog betrokken zijn. llllllllllll ZOO SCHREEF\\\\\\\\\\W DAILY MAIL: De society zal het moe ten stellen zonder koks en kameniers. De chauffeur moet daar aan het werk, waar zij thans hooren: Achter het stuur van militaire auto's. lllllllllllllllllUllllllllllllllllll'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH llllll BINNENLAND llllll St.-Michielsgestel. Doordat de klee- ren van 'n 87-j. weduwe vlam vatten, is de vrouw overleden. Men vond haar met brandwonden overdekt op haar erf. Amsterdam. Uit een étalage van de Bonneterie aan het Rokin is een Persi- aner bontmantel van f 2900 en een Per- sianer handmof van f 185 ontvreemd. Te Bunschoten zijn bij een boerde- njbrand elf koeien en twee paarden om gekomen. Ook het woonhuis brandde uit. Niets kon gered worden. Oorzaak: vonken uit een fornuis. Den Haag. Een heer en een dame werden aangehouden, die een koffertje droegen met vier halve ponden koffie, bij een winkelier zonder bon gekocht. Zij gingen nu „op de bon", evenals de win kelier, bij wie nog 7 kg. koffie in beslag werd genomen. Den Haag. Bij een banketbakker aan de Dennenweg, die boter en suiker zonder bon had gekocht, resp. tegen f4.15 en f 0.90 per kg., zijn 350 kg. sui ker en 18 blikken roomboter in beslag genomen. Hij kreeg nog een „bon" op de koop toe. Amsterdam. In het huis van zijn buurvrouw heeft een man zijn 32-j. vrouw, met wie hij in onmin leefde, door steken met een dolkmes gedood. De vrouw was even naar huis gegaan om kleertjes voor haar twee kleine kinderen te' halen. De man meldde zich bij de politie. Te Den Haag is een uitgebreide handel in distributiebonnen ontdekt, waarbij een bode en twee tijdelijke amb tenaren van een distributiekantoor be- tiokken waren. De bode bleek in het bezit van 75 zakjes met 700 bonnen. llllllllllll WIE RUILT ERlülllüllll Ik heb een koffiebon, een boterbon en tien vleeschbonnen en zou deze wil len ruilen voor een KOLENBON. Adres te bevr. a.h. Bureau van dit blad. Ik heb twee vetbonnen en zou deze willen ruilen tegen een KOLENBON. Adres te bevr. aan het Bureau v.d. blad. Ruiladv (bonnen, plaatjes, postze gels, enz.) worden kosteloos geplaatst. Indien gegadigden naar het Bureau van ons blad worden verwezen, is een dub beltje verschuldigd door steller van adv. llllllllllll WERELDNIEUWS ||||||'!l||| llllllllllll IN WEINIG WOORDEN ||||||||||l) VEREENIGDE STATEN De V.S. gaven in de 2e helft van 1940 voor de bewapening 1,7 millioen dol lar uit; in hetzelfde tijdvak van 1939 0,69 millioen. ITALIË In de Egeïsche Zee bracht een Itali- aensche torpedoboot een vijandelijk schip van 10.000 ton, tot zinken. SOVJET-RUSLAND Worosjilow, de Russ. Volkscommis saris. werd dezer dagen 60 jaar. Ter ge legenheid hiervan werden 50 beurzen be schikbaar gesteld voor de beste leerlin gen der militaire academies. ROEMENIE In Roemenië is het nu rustig. De bedwongen opstand bleek al lang te zijn voorbereid door een kleine kring eer zuchtige politici, die tegen Antonescu, de huidige staatsleider, gekant zijn. Te Beiroet werd een bende valsche munters gearresteerd, die voor eenige duizenden valsche Syrische ponden in omloop brachten. llllllllllll VAN DE BOEKENPLANK. EEN NUTTIGE EN VEILIGE GELDBELEGGING. De inteekenmg geopend op de zesde druk van WINKLER PRINS' ENCYCLOPAEDIE. U krijgt reeds thans een kleine en cyclopaedic in bruikleen. De Winkler Prins is uitverkocht! Wat de grootste optimist een paar jaar gele den niet had durven voorspellen, is ge schied: de groote oplaag van de vijfde druk is binnen acht jaar tijd geheel uit verkocht. En de vraag naar exemplaren Winkler Prins is nog zoo groot, dan on- iangs op een veiling te Amsterdam een exemplaar Winkler Prins, waarvan de ncimale winkelprijs f240 bedraagt, een bedrag van f 253 opbracht. Wel een bewijs, hoezeer de Winkler Prins ge waardeerd wordt. Daar er op het oogenblik in ons land geen enkel encyclopaedisch werk ver krijgbaar is, dat de Winkler Prins in in houd en uitvoering benadert, besloot de uitgever de verschijning van de zesde druk zooveel mogelijk te bespoedigen. Er zijn echter duizend en één redenen, waarom de zesde druk niet tijdens de huidige oorlog verschijnen kan. De naam Winkler Prins is synoniem met be trouwbaar en onpartijdig. De zesde druk zal in geen enkel opzicht de mindere zijn van de voorgaande druk, integen deel. Bovendien zal er met alle kracht naar gestreefd worden, de prijs van f 15 per deel te handhaven. Diegenen, die reeds nu inteekenen op de zesde druk, ontvangen direct een prachtige driedeelige encyclopaedic in biuikleen. Zij betalen daarvoor een waarborgsom van f 25, welk bedrag van de koopprijs van de zesde druk mag werden afgetrokken. Kent u de Winkler Prins nog niet? Lcopt u eens bij ons aan. De 16 kostelij ke rijk geïllustreerde deelen zijn een lust voor het oog, een genot voor ver stand en hart. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 llllllllllll HYGIENE EN VEILIGHEID llllllllllll WINTERHANDEN. 277. Winterhanden komen ook in de zomer voor, al is het zelden. Het opval lende is, dat bepaalde personen er steeds last van hebben en andere nooit. Ook, dat. iemand er eenige jaren door ge kweld kan worden en later nooit meer. Men kan het ontstaan in de hand werken door onvoorzichtige handelingen in de winter, zooals het te dicht bij een kachel zitten met niet geheel afgedroogde han den ,enz. Toch is het een ziekte, die met de heele constitutie samenhangt. Men krijgt de indruk, dat de circulatie van de fijnere bloedvaten in de uithoeken van het lichaam (en dat zijn handen en voe ten) niet op peil gehouden wordt. Men kan ook op tijden, dat de personen er geen last van hebben, doorgaans wel zien, of ze tot winterhanden neigen of niet. De huid der vingers en handen is dan maar zelden geheel blank, meestal ziin ze rood; doode vingers zijn geen zeldzaamheid. Bij het ontstaan van win terhanden kunnen de vaten op die plaats niet voldoende snel reageeren op de temperatuurswisselingen. De weefsels worden onvoldoende met bloed verzorgd er doorstroomd. Dit maakt ook, dat stuk gestooten winterhanden- en wintertee nen zoo slecht genezen. Het meest kwelt de jeuk. Wrijven met kamferspiritus is een goed middel daartegen, dat ook wel eenige genezende invloed schijnt te heb ben. Wisselbaden (zie no. 271) worden ook aanbevolen. De oorzaak zit natuur lijk dieper. Veel vingerarbeid schijnt goed te zijn. Het is althans opvallend, dat zoo weinig musici last van winter handen hebben. ARTS. beteekend, als Gerold Tiebruck haar groote liefde niet zou hebben beantwoord en haar achteloos voorbij was gegaan, dan kon ze zich voorstellen, wat Erwin Westphal moest hebben gevoeld, toen zij hem moest afwijzen. Het ontging de kinderen niet, dat zij haar oogen even sloot en dat daarbij een smartelijke trek om haar mond kwam. Zij spraken verder over Erwin Westphal, maar Romana hoorde het niet meer; zij was al te zeer verdiept in haar eigen gedachten, die zelfstandig hun weg gin gen. Camilla gaf Georg heimelijk een tee- ken. Zag hij wel, dat haar mededeelingen op waarheid berustten, dat Lala Esch 't bij het rechte eind had gehad? Zij ston den van tafel op en eerst later, toen zij haar oogen opsloeg, bemerkte Romana, dat zij weg waren. Zij besloot nog eens naar Georg te gaan kijken voor hij naar bed ging Hij had er niet goed uitgezien, vanavond. Romana klopte zachtjes Georg ken de dit kloppen reeds en trad binnen. Het was bijna donker in de kamer; slechts de kleine, met groene kap over- tiokken bureaulamp op Georg's werk tafel brandde. O, ben je aan het werk, ik wilde je niet storen, zei Romana. Nu pas zag ze, dat Georg uit een an dere hoek overeind kwam. Hij had on- beweegelijk aan het geopende raam ge zeten en naar buiten in de duisternis ge staard. Zijn handen beefden onzichtbaar, toen Romana een stoel toeschoof. Ze ging zitten en hij zag in de heer- schende schemering hoe haar groote, grijze oogen zijn gelaat zochten; hij boog het hoofd. Wel boy, heb je met problemen te kampen? begon zijn. Ik ken dat van mijn eigen studietijd. Zoo af en toe heeft een mensch van die buien, waarin hij het met zichzelf niet eens kan worden en het absoluut onmogelijk is zijn ge dachten op zijn werk te concentreeren. Wat zijn het? Toekomstplannen? Wat wil je eigenlijk worden, Georg? Ik weet het nog nietSlechts onwillig liet Georg zich tot een gesprek verleiden. Zoo? Heb je daar dan nog nooit eens met vader over gesproken? Nee. Ik ben het zoo nu en dan wel eens van plan geweest, maarhij heeft voor mij geen tijd. Een dergelijk antwoord en dat op zoo'n toon was bij Georg een zeldzaam heid. Romana nam hem wat scherper op maar hij hield het gelaat afgewend. Hij heeft er stellig nog niet aan ge dacht. Het werk laat hem bijna geen cogenblik vrij. Maar ik zal het onthou den; hij moet eens een paar uurtjes voor zijn zoon over hebben. Heb je zelf nog geen bepaalde plannen? Waar voel je je eigenlijk het meest toe aangetrok ken? Ach, ik weet het werkelijk zelf niet goed. Er zijn twee dingen, waar ik me tijzonder voor interesseer; de vliegerij en de zee. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4