C. Z. EENDRACHT Ledenvergadering van C.Z. Eendracht G.A. op Maandag 17 Febr. 1941 in Ho tel De Zwaan. Men schrijft ons: Om één uur opent de voorz., de heer C. Stoepker, de vergadering, welke door ruim 30 leden bezocht was. Spr. zegt dit met gemengde gevoelens te doen, daar hij het ten zeerste betreurt, aan de bestuurstafel twee leden te moeten mis sen, de heeren M. Zuidewind en G. Le ber, beide door ziekte verhinderd. Hij verzoekt de vergadering een wijle in ge dachten bij hen te vertoeven en spreekt de hoop uit, deze twee bestuursleden de volgende keer weer aanwezig te mogen zien. Na lezmg der notulen werd medege deeld (bij het punt ballotage nieuwe le den) dat na Nov. 1940 zich vijf nieuwe leden hebben aangemeld, n.l. Jac. Roeper Johz., Dirk C. Witte, A. Eelman Dz., Dirk Hin en A.J. Keijser R. Johz. Zij worden met alg. stemmen aange nomen.. MEDEDEELINGEN. Dan is het woord aan de Directeur, de heer M. Wieringa. Spr. vertelt van zijn opleiding en van zijn ervaring in het zuivelbedrijf en legt er de nadruk op, dat juist de coop, be weging hem het meest aantrekt, omdat dit z.i. de eenig juiste methode is voor de boeren om hun grondstof, de melk, te doen verwerken. Vrij en onafhankelijk in eigen bedrijf. Wat betreft de betrek - king van directeur merkt spr. op, dat deze niet altijd even gemakkelijk is,waar immers de fabriek er is met haar produc tie en afzet, het personeel en verder de Vereen, van boeren, de eigenaren van de fabriek. Spr. hoopt, dat hij het vertrou wen mag winnen, want wederzijdsch ver trouwen is de grondgedachte van de Co öperatie. Slechts dan alleen kan er iets goeds tot stand worden gebracht. HET BEDRIJF. Leek in het begin van het boekjaar de afzet niet vlot te ver- loopen, na de korte oorlog was dit op slag veranderd. Nederland was bezet ge bied geworden; de afzet van onze pro ducten was verzekerd. De prijzen liepen op en het werd zelfs noodig, dat de re geering max.prijzen voor boter en kaas vaststelde. Deze waren veel hooger dan in April, zoodat ook de melkprijs, die in April 1,45 ct. per pet. vet bedroeg, steeg tot 2,45 ct. per pet. vet. Hiertegenover staan echter ook minder goede dingen Door benzineschaarschte moesten de melkritten sterk worden ingekrompen, wat menige boer veel ongerief bracht Of dit spoedig beter wordt, moeten we af - wachten. Wij trachten alles zoo goed mo gelijk te regelen, aldus de directeur. Zijn er toch nog klachten: wijt ze niet aan de fabriek. Deze is ook gehandicapt. De melkaanvoer is bevredigend, mede dank zij het feit, dat de z.g. Heldersche melk thans aan de Eendracht wordt ge leverd, terwijl ook de boeren-slijters en de boeren die aan slijters leverden, thans door het standaardisatiegebod hun melk aan ons leveren. De slijters kunnen dan naar behoefte gestandaardiseerde melk van de fabriek betrekken tegen een prijs, vastgesteld door hun eigen Vereen., van welke ook wij lid zijn. Dit laatste, aldus spr., heeft nogal wat beroering gewekt, doordat de fabriek op het standpunt staat, dat deze cons.-melkers voor hun volle melk de zelfde prijs krijgen uitbetaald als de an dere boeren. Nu is deze prijs niet tegen gevallen. Met nadruk verklaarde de Dir.: De uitbetaling is goed te noemen, ter wijl toch de balans een behoorlijk saldo aanwijst, zoodat zelfs overwogen wordt een z.g. WINTERPREMIE uit te beta len over bv. 12 winterweken, vooral ook om de cons.-melkers nog tegemoet te ko men. Wie melk met laag vetgehalte le veren, zal dit welkom zijn, daar deze toe slag niet per pet vet maar per kg melk zal worden gegeven. In de toekomst zal het zoo blijven, dat de cons.melkers hun melk aan de fabriek leveren, aldus de directeur. Standaardi satie zal er z.i. blijven. We hopen, zoo besloot spr., dat er begrip is voor elkan ders standpunt en dat we in vertrouwen het eens kunnen worden. BESTUUR. Na beantwoording van ee- nige vragen over winterpremie en winst belasting, wordt overgegaan tot verkie zing van drie bestuurleden. De aftreden- aen, de heeren C. Stoepker, C. Roeper en C. Kuip, worden met groote meerder heid van stemmen herkozen; zij nemen hun herbenoeming aan. Als lid van de financ. comm. trad af de heer S.C. Witte (niet herkiesbaar). In zijn plaats wordt gekozen de heer Th. Bakker, die deze functie aanvaardt. Verder wordt na eenig dispuut beslo ten de voorwaarden voor toetreding als lid ongewijzigd te laten. Iedere boer kan terstond toetreden. Wel werd opgemerkt dat een entreegeld goed zou zijn, maar dit vindt geen instemming. Per slot van rekening is er al verschil tusschen leden en niet leden, doordat le den ieder jaar naar rato van hun gele verde melk een bijschrijving krijgen bfj bet ledenkapitaal, wat beschouwd kan worden als een soort spaarbankboekje, voor hun eigen zaak. Bij de rondvraag worden nog eenige opmerkingen gemaakt over de moeilijk heden van het melkvervoer en wordt ge vraagd, of sommigen, die de melk van ver moeten brengen, niet een vergoe ding kunnen krijgen. De voorz. ant woordt hierop, dat het bestuur hier aan dacht aan zal besteden en sluit dan de- de prettige vergadering met de leden 't beste toe te wenschen voor hun gezin en bedrijf en met dank te brengen aan de heer S.C. Witte, het aftredend lid van de Financ. Commissie. PTT-DIRECTIE Maandag 1.1. heeft de heer De Jong, uit Bloemendaal, de directie van het PTT-kantoor alhier op zich genomen. MOOIE BESOMMING. Het Nieuws van de Dag (Maandagmor gen) meldde uit IJmuiden, dat de kotter TX 29 na slechts één dag een besom ming haalde van f4913. GYMNASTIEK Omstreeks half Maart hoopt G. V Texel een uitvoering te geven; het plan is, een wedstrijd te organiseeren voor de adspiranten. S.V. TEXEL De eerste oefenmiddag viel letterlijk in het water. Juist bij de aanvang: regen. Het veld bleek weer dik in orde. Zondag hopen we een wedstrijd te spelen, in elk eeval een oefenpartij. We verwachten, dat ieder dan present zal zijn (nader bericht Zaterdag) DD. TEXELSCHE BOYS Het ziet er naar uit, dat vorst en sneeuw ons geen parten meer zullen spe len. Allereerst dient het terrein gein - specteerd en opgeknapt. Het zal er wel cp neer draaien, dat S.V. TEXEL en de BOYS het leer rollende moeten houden. Waar blijven de Cocksdorpers en OVV Elk lid drage zorg, dat zijn spullen vóór Zondag in orde zijn, want als het kan wordt die dag door ons een wed strijd gespeeld. Onderhoudt vooral in de ze tijd je voetbalschoenen. Het valt moei lijk, nu aan nieuwe te komen. Er zijn nog wel een paar werklooze leden, die het veld willen nazien (lijnen Hoe is het met het terreinmateriaal De bal len We vertrouwen, dat het Bestuur al het mogelijke weer zal doen, om de zaak weer goed te doen marcheeren. M VEREENIGING TEXEL tot verwerking van uit nood geslachte en gestorven dieren. De gistermiddag in De Lindeboom ge houden jaarvergadering werd door 13 personen bezocht. Ingekomen was een schrijven van dhr Roosendaal, die als bestuurslid bedankte. In zijn plaats werd dhr Jn. Eelman Kz. benoemd. Goedgekeurd werden 129 dieren. Op brengst f4645,54. Afgekeurd 160. Hier van was de opbrengst f 194,78 (vracht af getrokken) Verkochte ponden vleesch 20915 (soepbeen inbegr.) De rekening gaf in totaal aan ontvangsten aan f899,03 De uitgaven beliepen f863,31. Batig sal do f 35,72. Totaal bezit f 1424.55. Er werden 13 huisslachtingen verricht De rekening werd door de heeren K.W Roeper en C. Keyser Dz. in orde bevon den. De heer J. C. Kager werd bij acclama tie als bestuurslid herkozen. Tot rekeningnazieners werden gekozen de heeren C.J. de Lugt en D. Hin. Als lid van de Comm. van Arbitrage werden herkozen de heeren A. J. Keyser IJ. Lap en G. Leber. De heer D. Hin vond de prijs van 't vleesch der Vereen, te laag in verhou ding tot dat uit de slagerswinkels. Be sloten werd het of met vijf ct. per pond te verhoogen of een zekere verhouding tot de prijs van het vleesch uit de sla gerswinkels vast te stellen. De heer H. Koens pleitte voor classificatie van het vleesch, maar dit bleek op practische be zwaren te stuiten. Met alg. stemmen werd aangenomen 't voorstel van de heer A. J. Keijser om de boeren het bruto bedrag van de geslach te koe ter hand te stellen en de onkos ten apart te berekenen (maatregel in ver band met verplichte rundveelevering) De heer Kager deed nog mededeelin- gen over het bezoek van een Commissie uit de Wieringermeer. Na omtrent het werk van onze Vereen, te zijn ingelicht, besloot die Comm. in de Wieringermeer een soortgelijke vereeniging te stichten. Aan de Burgemeester zal verzocht wor den te bewerkstelligen, dat men zich 's nachts in noodgevallen op de openbare weg en in het land mag begeven. Tevens zal toestemming gevraagd worden dan van de dichtstbijzijnde auto gebruik te mogen maken, (zie ook volgend nr.) J. AVONTUUR OP DE ZUIDYVAL In aansluiting op ons bericht in vorig nummer schrijft de heer Jurr. Beumkes, conducteur TESO, ons nog het volgende: Kapitein List had er, toen hij van Den Helder vertrok al een zwaar hoofd in. Er waren nogal auto's en wat ijzerwerk aan boord en dat heeft licht een verkeer de invloed op het kompas (miswijzing). En vanwege de mist hadden we juist dat kompas zoo noodig. Bij het koers bepa len werd er wel met een eventueele mis wijzing rekening gehouden, maar je vaart toch niet gerust. Plotseling het was ruim kwart over twaalf lie pen we aan de grond en ferm ook. We zaten behoorlijk vast. Direct werd voor- en achteruit gedraaid, maar alle moeite was vergeefsch.. En het allerergste was, dat het ongeveer om 12 uur hoog water was geweest, zoodat we zoo goed als ze ker konden aannemen, dat we voor 's avonds acht uur niet vlot zouden komen Toen werd het voorgeschreven sein ge geven: „Ik zit aan de grond; kan niet manoeuvreeren". En toen maar fluiten en afwachten. Op de haven had men het fluiten ge hoord. Directeur J. van der Vlies char terde een kleine motor, De Tijd zal het leeren, om te trachten passagiers en post van de Dokter Wagemaker te halen. Als men tenminste bij het gestrande schip zou kunnen komen en wanneer men het in de dikke mist zou kunnen vinden. Nadat we ongeveer een half uur aan de grond hadden gezeten, hoorden we 'n misthoorn en kort daarna kwam de mo tor uit de mist te voorschijn. Op de Dokter Wagemaker ging een hoera'tje op Hoeveel water hebben jullie, was de vraag. Ruim vijf voet. De hulp kon dus langszij komen. Passagiers en post werden zoo spoedig mogelijk overgenomen, want het water zakte nog steeds. Ongeveer een meter of tien van de Dokter Wagemaker af kwam ook de mo torboot aan de grond te zitten (Ook de schrijver van deze regelen was daarop overgestapt). We moesten van het ach terschip naar het voorschip en ja, we laakten los. Om ongeveer twee uur gin gen we van de Dokter Wagemaker en ruim half drie waren we met passagiers en post in de haven. De „Marsdiep" on derhield 's middags de dienst (14.45 van Texel en 16,45 van Den Helder. Van Den Helder komende zagen we dat de Dokter wagemaker een heel stuk boven water stak. Toen de gewone dienst er op zat, zei Kapitein Vlas, van de Marsdiep: Nu moeten we toch eens zien, of we de Wa gemaker kunnen helpen. En zoo gebeurde het dat we omstreeks half zeven weer de haven uitgingen, nu om te trachten als sleepboot te fungee- ien. Om acht uur hadden we verbinding met de Doter Wagemaker. Toen konden we aan de lange sleeptros trekken en rukken, doch de Wagemaker gaf er niets om; ze bleef waar ze was en verroerde zich niet. Nu de tros eens voor en dan weer achter aan het schip, doch het wou niet lukken. Daar kwam tot overmaat van ramp nog bij, dat er heel wat vliegtuigen over ons heen gingen, wat ook lang geen „lol letje" was. Maar eindelijk dan toch dat was om half elf hadden we de Dokter Wa gemaker vlot en niet lang daarna liepen we samen de haven binnen: 't pleit was beslist. Een zeer avontuurlijke dag was het, maar gelukkig is alles zonder persoonlij ke ongelukken afgeloopen. DE WAAL. OOK „BELLEVUE" OPGEHEVEN. Nu ook „Bellevue" werd opgeheven is er op ons dorp geen café meer. Café „De Rijzende Maan" verdween al eerder. De vergunning van Bellevue werd door Ho tel Het Witte Huis, De Koog, gekocht. DEN HOORN. FILMAVOND De heer E. van den Ban heeft de be zoekers van de Ontwikkelingsavond, Za terdag in Ons Huis, weer zeer aan zich verplicht. Hij vertoonde zijn Texelsche films en een film met zeer mooie opna men uit de wondere wereld der insecten (Maya, de Bij) Met bijzondere aandacht werd geluisterd naar wat spreker op zoo duidelijke en gemoedelijke wijze ter toe lichting meedeelde. De avond, welke door Ds. Wesseldijk was geopend, werd door de heer Jac. Lap met een woord van hartelijke dank gesloten. DE COCKSDORP. ONZE BRIDGECLUB Nu in de laatste tijd de vervoermiddelen steeds grooter beperkingen worden op gelegd, zoekt men meer en meer naar middelen om zich in eigen hoorn te verpoozen. Zoo lazen we in de T.C. reeds meer malen van de prestaties van diverse clubs op 't gebied van dammen, schaken, bil jarten enz. Tot nog toe hadden we ech ter niet gelezen van een speciale Brid- ge-Club. Toch bestaat er reeds sedert eenige tijd een zoodanige club op Texel. De Cocksdorp heeft de primeur. Onder leiding van de heer K. v. d. Kooy Gz. wordt sedert eenige weken door een aan tal jongelui geoefend in het kaartspel dat in de laatste jaren zooveel opgang heeft gemaakt, n.l. het Bridgen. Toen bleek, dat de belangstelling hier voor groeiende bleef, is men overgegaan tot het oprichten van een bridge-club. Thans telt deze plm. een 30 leden (da mes en heeren). Geregeld wordt bij de leden aan huis onderling geoefend en eens per week wordt er een bridge-avond ge houden in Hotel „De Hoop". Een enkele maal heeft er ook al eens een wedstrijd plaats gehad, een z.g. bridge-drive. Een maal in De Koog en eenmaal te De Cocks dorp. Een woord van lof komt zeker toe aan de leider, de heer K. v. d. Kooy, die in korte tijd belangrijke resultaten met zijn leerlingen wist te bereiken. A.B. PRINS HENDRIK-POLDER. VERGADERING van 't WATERSCHAP Vergadering van Ingelanden op Dinsdag 11 Febr. te Den Hoorn. Omstreeks 11 uur opent de voorz., de heer J. M. Bakker, met een woord van welkom tot de 20 aanwezigen. Hij memo reert het overlijden van de heeren Nanning Duinker en J. H. Timmer en gewaagt van de groote bereidwilligheid, waarmee de overleden voorz. ieder ten dienste stond. Voorz. wenscht de heer Alb. Bruin een spoedig herstel toe. Hij was reeds vele jaren in vaste dienst. De Polder heeft in hem een zeer goede mede werker. De notulen gelezen door de heer W.H. Lap, secr. worden onveranderd goedge keurd. De rekening over 1940 sluit met een totaal aan ontvangsten van f 13977,19; uitgaven f 13557,28. Saldo f419.91 De commissie van rekeningennazieners de hr. D. Eelman, J. Krijnen en P. van Rossem adviseert tot goedkeuring. Voorz. licht de cijfers toe en merkt op, dat de uitgaven de begrooting be langrijk hebben overschreden, doordat een mijn een gat in de dijk sloeg.... Bij het gemaal werd een welput gegraven ten behoeve van het koelwater voor de motor. BEGROOTING 1941. Deze was reeds opgemaakt, toen be richt van verhooging der olieprijzen ont vangen werd Zij sluit met een nadee- lig saldo van f500. Voorz. hoopt het te kunnen overbruggen door de ontvangst van achterstallige omslag. Wat de verhoogde olieprijs betreft het doet voorz. genoegen te kunnen mede- deelen, dat door aanschaffing van een tank vorig jaar, voor een belangrijk deel van 1941 nog olie aanwezig is. Weliswaar verwacht hij toch nog een extra uitgave van f400, doch komt tijd, komt raad. Aan de hand van de begrooting zou hij de omslag onveranderd op f21 per h.a. voor de gronden, die onder de bemaling vallen, f 13 voor de overige. Doen zich later tegenvallers voor, dan zal voorz. niet aarzelen tot naheffing over te gaan. Vergad. gaat met een en ander accoord. HEEMRAAD. Ter voorziening in de door periodieke aftreding van de heer A. de Visser ontstane vacature van heem raad, wordt een drietal opgemaakt. 1 A. de Visser, 2 S. Lap Bz. en 3 J. Beumkes Tot rekeningnazieners worden benoemd de heeren J. Krijnen, H. J. van der Geest en S. Lap Bz. Ter voorziening in de kasmiddelen tot de tijd dat de omslag invorderbaar is, is wellicht een geldleening noodig. Voorz. vraagt machtiging tot het aangaan van een leening, groot f 2000 tegen hoogstens 5 pet per jaar. De hoofdsom zal worden terugbetaald uit de gewone middelen van het dienstjaar 1941. DISTRIBUTIE Brandstoffen: Bonnen gemerkt: één eenheid brand stoffen vierde periode, en één eenheid cokes vierde periode, elk recht één een heid t.m. 28 Februari. Van 25 Jan.28 Febr. op de bonnen 11, 12 en 13 van „Vaste brandstof, haar den en kachels" en de bonnen 25 t.m. 32 van „Vaste brandstof centr. verwar ming" elk één eenheid. Op bon „generator-anthraciet le peri ode" van 4 t.m. 28 Febr. 75 kg. anthra- cïetnootjes V. Brood: op broodbon 3 t.m. 23 Februari 100 gr. of een rantsoen gebak (geldig t.m 2 Maart. Bon 2 t.m. 16 Februari. Op bloemkaartbon 4 t.m. 23 Febr. 50 gram bicod of V* rants, gebak of 35 gr. meel. Boter en vet: t.m. 23 Febr. op boterbon 02 en vetbon 02 een half pond boter of margarine (geen vet (geldig t. m. 2Maart. Bon 03 t.m. 16 Febr. Eieren: bon 5 t.m. 23 Febr. 1 ei. Geldt t.m. 2 Maart. Bon 4 t.m. 16 Febr. Erwten, bruine boonen, witte boonen, capucijners op bon 102 t.m. 16 Februari een halve kg. Nieuwe bon gisteren nog niet bekend. Gort, gortmout of grutten: op bon 44 t.m. 21 Febr een half pond. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout of grutten: op bon 57 t.m. 21 Febr. een half pond. Honden- en kattenbrood: op bon 15 v.d. hondenvoer-kaart voor groep I 10 kg. hondenbrood; groep II 10 kg.; groep III 8 kg.; groep IV 5 kg.; groep V 4 kg.; groep VI 3 kg. Op bon 15 van de voederkaart voor katten wordt over de zelfde periode IV2 kg. kattenbrood. Kaas: op bonnen 19, 32, 45 en 58 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. elk een ons kaas. Koffie of thee op bon 2 t.m. 16 Maart 125 gram koffie of 50 gram thee Maizena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder: op bon 87 t.m. 21 Februari één ons. Petroleum: zegel 8e periode v. 30 Dec t.m. 23 Febr. Voor verlichting „perio de D t.m. 23 Febr. twee 1. Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tcnmeel (gemengd meel) op bon 92 t.m 21 Febr. een half pond. Slaolie: kan nog afgeleverd worden t m 28 Febr. (bon 21 moest hiervoor reeds zijn ingeleverd.) Suiker: op bon 06 van 17 Febr. t.m. 16 Maart één kg. Tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bak meel of boekweitmeel: op bon 4 van de blocmkaart t.m. 23 Febr. 35 gram. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 31 t.m. 21 Febr. een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch- fcon 02 t.m. 26 Febr. 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „02 worst" wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt Geldt Lm. 2 Maart. Bonnen 1 nog t.m. 16 Februari. Zeep: op bon 1 t.m. 28 Febr. 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram wasch- poeder. Wasscherijen nemen 20 kg. droog waschgoed in behandeling voor 1 bon no 1. Scheerzeep: op bon 117 (speciale bon, uitgereikt gelijk met de textielkaart) t.m. 30 April 50 gram scheerzeep, of één tube, can wel één pot scheercrême. Opplakvcllen levert kant en klaar, met naam, adres en codenummer: de drukke rij van dit blad. MAGISTRAAT IN MINIATUUR Wie in de tuin der Nederlandsche let teren geen onbekende is, kent de schrijver „F. le Maire", die eerst door zijn „Groote Man in Kleine Stad" en later door dat frissche en leutige boekje over het eiland waarop wij wonen, zoo sterk de aandacht trok. Zaterdag bereidde de auteur, die over zoo'n vlotte pen beschikt, boeiend ver tellen kan, humor verstaat als weinig anderen en blijken geeft van een rijke fantasie, ons een nieuwe verrassing. Een aangename verrassing ook nu. Een nieuw boek getiteld „Magistraat in miniatuur", welke pennevrucht als een vervolg op de kostelijke Burgemeestershistorie van 1938 kan worden beschouwd, maar welke ook hun, die dat eerste boek niet kennen, wel smaken zal. Het nieuwe boek ziet er ook typogra fisch weer keurig uit. Een degelijke lin nen band, een stofomslag met toepasse lijke illustratie. Omslag en band zijn door A. Schuling ontworpen de overige il lustraties zijn van B. Midderigh Bokhorst. Een boek van 263 blz. We hebben nog geen tijd gevonden om het geheel uit te lezen, maar kunnen U met de hand op het hart verzekeren ge zult van deze lectuur geen spijt hebben, integendeel. De levendige verhaaltrant, de kostelijke humor, de rake typeering, de goede psygologische kijkwe weten nau welijks wat we het meest moeten waar- deeren in dit boek, dat ons een blik geeft „achter de schermen", binnen de muren van de burgemeesterskamer, waar zich veel meer afspeelt, dan de meeste menschen wel denken en waar meer problemen om oplosssing vragen dan waarvan menige pruttelaar droomt En dan nog het vele, dat buiten het Raadhuis te „redderen", te „bevechten", te „bestrijden" valt We lezen er in over Gemeentewerken en Ouderavonden, over de Politie en het Onderwijs, over de Begrooting, over Mevrouw, over Zwemmen, Zeden en al wat zich verder in de gemeente van Bur gemeester Van Doorn maar voordoet „Een kleine zonnestraal" wil het boek zijn, „lichtend over de zorgelijkheden dezer dagen". Dat zal het ook wezen. Een groot getal lezers zal daarvan al spoedig getuigenis afleggen. OOSTEREND TEEKEN DES TIJDS Het gebeurde dezer dagen nabij Oos terend, aldus onze corresp., dat in een woning een vloer moest worden gerepa reerd. Daar de timmerman het vereisch- te hout niet in voorraad had, werd de schutting gesloopt om daarmee de vloer te herstellen. DE TREKVOGELS Padvindersclub De Trekvogels had 1.1. Vrijdag onder leiding van Hopman A. Moor in het Geb. voor Chr. Belangen 'n bijzonder gezellige avond, welke door 'n 200 personen werd bijgewoond Ons werd een keurig verzorgd „bont" programma geboden, dat doel en streven duidelijk cieed kennen. Er werden knoopen gelegd, mondharmonica gespeeld, vlaggeseinen gegeven, er werd gezongen en gedecla - meerd. Ook Burgemeester Kamp gaf door zijn aanwezigheid blijk van belang stelling. De oprichting van de Trekvo - gels had hem, naar hij zeide, goed ge daan. Door Vaandrig A. Medema werd aan de Hopman Moor en diens echtge- noote een bloemstuk aangeboden. Ook Ds. Van der Leer heeft het woord gevoerd. Spr. dankte de heer Drijver die belangeloos een oefenlokaal ter beschik king stelde, en dankte ook de Hopman en diens eega. Aangemoedigd door het groot succes hopen de Trekvogels, behoudens goed keuring, de avond Zaterdag te herhalen (Zie ook volgend nr.) D. |||ll|lllll!lllllllll!lllilllll!lllllllllll!lllllllllllllli:illlllllll!llll!lllllllillin:illl|i|||| llllll BINNENLAND Hllll llllll De Prov. Voedselcommissaris te Utrecht is wegens verduistering gearres teerd. Te Medemblik is van Woensdag op Donderdag 't nieuwe badhuis doorkrui end ijs van het IJselmeer vernield. Amsterdam. Bij ongeregeldheden is de W.A.-man Koot door plm 30 Joden tegen de grond geworpen en door trap pen onherkenbaar verminkt. Een der aanvallers beet hem eenige malen in het gezicht. K. is aan de gevolgen overleden. Kloosterzande. Terwijl de 65-j. tim merman Koster op weg was om de maat van een doodkist te nemen, werd hij op slag gedood door een boom, welke arbei ders bezig waren te vellen. De man was doof; heeft de waarschuwing zeker niet gehoord. HEERLEN KREEG f 100.000 BOETE te betalen. Deze straf werd opgelegd door de Duitsche overheid wegens ongedisci plineerd gedrag; wegens overtredingen door bepaalde kringen der bevolking en wegens anti-Duitsche provocaties op 31 Jan. De Comm. van Politie is ontslagen. Vraag of aanbod, wat bet zij, Hebt ge iets, zoo hoor naar mij: Zet het in de Texelaar, En de zaak is voor elkaar.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2