Sor gen Uw HOEST zal snel verdwijnen AKKER'S Abdijsiroop om den warmen maaltijd.. B AKKER'S IJZERHANDEL DE LOON- EN OMZET-BELASTING. Lezing door Inspecteur Volkmaars. Op uitnoodiging van de plaatselijke af- deeling der A.T.M.V. en de Hanze hield de heer Volkmaars, inspecteur der Rijks belastingen te Den Helder, Donderdag avond in De Lindeboom een lezing over de loon- en omzetbelasting. Als voorz. der A.T.M.V. heette de heer I. Vlessing de talrijke aanwezigen de zaal was geheel gevuld hartelijk wel kom. In 't bijzonder de belangstellende dames. Spr. richtte zich afzonderlijk tot de heer Volkmaars en diens assistenten, de heeren Lievaart en Huisman, die zich de moeite hadden willen getroosten hier het actueele onderwerp der loon- en omzetbelasting uiteen te zetten. Spr. wees er op, dat het vooral in deze tijd van het allergrootste belang is, dat de boekhouding goed wordt verzorgd. Hij hoopte, dat het een prettige en aangena me avond zou worden. Een „prettige" avond.over de belasting! De gedach te aan belasting is ver van prettig, doch de heer Vlessing heeft stellig geweten, hoe de heer Volkmaars zijn onderwerp zou uiteenzetten. Het uiteraard droge en allesbehalve voor opmontering in aan merking komende onderwerp werd door spr. op zoodanige wijze behandeld, dat zijn gehoor niet alleen zeer werd geboeid doch bovendien wist hij bijwijlen door kwinkslagen de lachspieren aan het werk te zetten. En dat is in dit geval wel een zeer groote kunst....! Inspecteur Volkmaars dankte allereerst voor de hem geboden gelegenheid de loon- en omzetbelasting te mogen toe lichten. De ervaring, aldus spr. heeft getoond, dat het voor beide partijen zeei nuttig is, wanneer zij elkaar goed verstaan. Wederzijdsch vertrouwen is een absolute eisch. Onwetendheid is dik wijls oorzaak van moeilijkheden. Van daar, dat ik deze avond zeer toejuich. Ik voel hierdoor een toenadering tot elkaar. In de eerste plaats wil ik wijzen op het groote verschil van Omzetbelas ting (O.B.) 1940 met de vorige. In 1934 werd ons land voor het eerst met de O.B. in aanraking gebracht. Vroeger, heel vroeger heeft Alva haar reeds in gevoerd de tiende penning maar na diens vertrek werd die opgeheven. Toen in 1934 de nood van de schatkist erg was gestegen, ging het Rijk tot in voering van de O.B. over en thans is deze nog weer uitgebreid. Vroeger wer den uitsluitend de fabrikanten van roe rende goederen belast, maar na 1 Jan. 1941 ook de groothandelaren, de winke liers en zij, die diensten verrichten. Voor heen waren veel goederen (eerste levens behoeften b.v.) vrijgesteld, maar thans zijn nog slechts enkele vrijgebleven. De weelde-artikelen, vroeger dubbel belast, vallen thans onder hetzelfde tarief. Het percentage is nu in doorsnee tot 2Vt pet. verlaagd, enkele uitzonderingen daarge laten. De wet van '34 wilde de O.B. apart verhalen, maar nu wordt dit uitdrukke lijk verboden. De O.B. werd eerst door middel van zegels voldaan, maar per 1 Jan '41 is deze manier niet meer van toepassing; nu moet de O.B. door middel var een aangiftebiljet worden voldaan. In het algemeen geldt nu de eisch: dat alle handelingen beroepsmatig moeten BILJARTEN. De uitgestelde biljartwedstrijden om het kampioenschap van Texel zullen Maandag a.s. een aanvang nemen. S. V. TEXEL. Zondagmiddag half drie precies spe len twee Texel-Comb. tegen elkaar. We rekenen er op, dat alle aangewezen spelers op tijd present zijn en dat ieder zich geheel zal geven. Bij verhindering natuurlijk om gegronde reden, aan W. v. Zeijlen zoo spoedig mogelijk bericht zen den. A.s. Dinsdag de laatste zaaltraining in dit seizoen, aanvang 8 uur. Onze secretaris kwam even plotse ling als hij ging, weer terug, tot groote vreugde van gezin, oudere en vrienden. Hartelijk gefeliciteerd. D.D. Elftallen voor Zondag a.s.: A (wit) W.Geus H.Neijens W.Langeveld W.v.Zeijlen A.Keijser H. du Porto J.Rikkert K.Burger J.v.d.Pijl D.Dapper J. de Waal B (groen-zwart): B.Beumkes H.Boon P Vlaming J.Maas N.deGraaf P.Keijser Joop Kikkert N.Dapper D.Huizinga A.Huizinga A.v.Kooten W.v.Z. BRIDGEDRIVE! Zondagmiddag j.l. had in de achterzaal van hotel De Lindeboom 'n bridge-drive plaats tusschen een twaalftal paren van Den Burg en hetzelfde aantal van De Cocksdorp. Hoewel de organisatie nog wel wat te wenschen overliet, had de wedstrijd toch een geanimeerd verloop. Prijswinnaars werden: N.Z. a le prijs: de heeren Plaatsman en Me lisse. 2e prijs: Mej. R. Nieboer en de heer K. v. d. Kooij. O.W. a: le prijs: de heer en mw. Ten Hooi. 2e prijs: mej. A. Flens en de heer Ko ningsveld. N.Z. b: le prijs: de heeren Van Twisk en Kui per. 2e prijs: mej. M. Roeper en de heer B. Kikkert. O.W. b: le prijs: de heer en mw. Bruin-Over. 2e prijs: de heer en mw. Vellenga. Het ligt in de bedoeling Zondag 6 April in De Lindeboom een vrije bridge-drive te organiseeren. Zie adv. in volgend num mer. W.F.N. Een hoogst actueel en belangrijk onderwerp. Op verzoek zal onze verslaggever daarover een uitge breid verslag uitbrengen. We kun nen het hierdoor niet in één enkel nummer afdrukken. Redactie. gebeuren, hier te lande, en binnen het kader harer onderneming. Met de be roepsmatigheid wordt bedoeld: in be roep of bedrijf. Als b.v. af en toe iets woidt verricht, is dat niet als beroeps matig aan te merken. Wanneer een huisvrouw voor een vriendin eens een japon maakt, valt dit buiten de O.B. Wanneer een slager zijn privé-auto ver koopt, is daar geen O.B voor verschul digd. Voorts wordt geeischt, dat de hande ling door een zelfstandig persoon wordt verricht, wil een en ander aan de O.B. onderworpen zijn. Wie in loondienst is, is niet zelfstandig. De werkzaamheden van een dokter, die aan een ziekenfonds is verbonden, vallen buiten de O.B. Dit geldt eveneens voor reizigers. De oplevering van werk in roerende staat wordt ook met O.B. belast. In '38 werd b.v. reeds bepaald, dat een kleer maker, die uit een lap stof voor iemand een pak maakt, O.B. verschuldigd is, niet alleen voor het maken van dit pak, maar ook voor de stof, al werd deze door een ander geleverd. Dit geldt eveneens voor drukkerijen. Voor de levering van om roerende goederen is geen O.B. ver schuldigd, maar de aannemer, die deu ren, kozijnen enz. maakt, moet wel reke ning houden met O.B., al zou hij deze b.v. bij Bruynzeel koopen. Voorts is het eigen gebruik belast: Een fabrikant moet betalen voor het eigen gebruik van zelf vervaardigde goederen, zoowel voor pri vé als voor de zaak, winkeliers daaren tegen alleen voor het privé-gebruik. Een stoffeerder betaalt geen O.B. voor de zeilen, in eigen zaak gelegd, maar wèl voor die goederen, welke-hij in het woonhuis aanbrengt. Ook reparaties vallen onder O.B. Deze moeten immers worden beschouwd als het bewijzen van diensten. Als deze dien sten gratis worden verricht, is men vrij gesteld. Wat de levering van goederen betreft: Onverschillig of men ze betaalt krijgt: ze vallen onder de O.B. Brengt een taxi mij naar de boot en vraagt de man geen geld, zegt spr. dat hoeft hij geen O.B. te voldoen, maar wanneer hij voor geleverde goederen nooit een cent ont vangt, moet hij wel O.B. dokken! Spr. noemt vervolgens een zeer lange .alfabe tisch gerangschikte lijst van beroepen en bedrijven, welke onder O.B. vallen. Ook waarzeggers(sters) ontkomen er niet aan. Het eigen gebruik van diensten is nooit belastbaar. Wanneer een levering onder bijzonde re omstandigheden plaats heeft, (geeft een vader b.v. zijn zoon iets cadeau), dan wordt O.B. berekend naar de normale verkoopsprijs. Bij het verrichten van diensten hindert het niet, of deze als normaal of als bijzonder kunnen worden beschouwd. (Wordt vervolgd.) als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe snel werkende toevoegingen. Daardoor is nóg meer dan vroeger, nu het beproefde Hoest-geneesmiddel Hoe grooter flacon hoe voordeeliger 'tgebruik BOUWVERGUNNING. J Jac. Rab, verbouw woonhuis. KRINGHUIS NSB Vanavond wordt door Ir. A. Mussert, leider der NSB, het Kringhuis alhier ge opend. De kringleider wijst er op, dat de vergadering om 8 uur aanvangt, maar de zaal reeds om 7 45 wordt gesloten. DISTRIBUTIE Petroleumhandelaren mogen voortaan geen petroleum, onverschillig welk kwan turn, afleveren aan de Duitsche weer macht. Indien onderdeden van de Duit sche weermacht zich wenden tot de han delaren om petroleum, dienen zij verwe zen te worden naar de Rüstungsinspek- tion, Abteilung Mineralöl. Kaas. Het is gebleken, dat vele han delaren niet in staat zijn binnen de gel digheidstermijn van de in hun bezit zijn- ae kaastoewijzingen kaas te betrekken. Teneinde aan deze moeilijkheden tege moet te komen, is bepaald, dat de geldig heidsduur van toewijzingen voor kaas, welke een vervaldatum hebben, gelegen tusschen 14 Maart en 1 April a.s., ver lengd wordt tot 1 Mei 1941. Deze verlen ging behoeft evenwel niet op de toe wijzing veranderd te worden. Slagers, die gesmolten vet verkoopen en hiervoor boterbonnen hebben ingeno men, waarop een botertoewijzing is ver strekt, kunnen voor de toewijzingen, waarvan de vervaldagtum ligt tusschen 17 April en 30 April a.s., een toewijzing vet ontvangen. Zij dienen deze toewij zingen op te zenden aan de Ned. Zuivel- centrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën. heeft iedere huisvrouw. Geen petroleum distribu tie van petroleum en tóch moet er gekookt worden I Schaf U het nieuwe ETNA doorbrandfornuis aan I Dan verliest U geen tijd met aan maken, want de ETNA brandt dag en nacht door. Het reser voir bevat steeds 12 liter heet water. Het brandstof verbruik is heel gering. U kunt er kolen, hout, turf of bruinkoolbriketten in stoken. Uw pannen worden er niet door zwartgeblakerd. U hebt er 's winters een heerlijk verwarmde keuken door. Wij hebben al verscheidene ETNA fornuizen op Texel geleverd. Vraag inlichtingen en demonstratie bij WEVERSTRAAT DEN BURG. TEL. 67. Wegens plaatsgebrek moet eenige copie blijven liggen. Redactie. DE NIEUWE BONNEN. We vestigen er de aandacht op, dat de nieuwe bonnen pas Maandag a.s. geldig zijn. (zie de lijst op 4e pag.) AFHALEN VAN POST. Voortaan wordt aan het Postkantoor alhier Zondags tot afhalen van post gelegenheid gegeven van kwart over 12 tot kwart over één. DRUKWERK NOODIG Wij leveren het U keurig net én met spoed én voordeelig. Onze moderne drukautomaat heeft een capaciteit van 50008000 stuks per uur DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT BURGER-NIEUWLAND. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Keijser Az., werd tot bestuurslid van Burger-Nieuw- land benoemd de heer R. Huisman Nz. De heer A. Eelman J.Az. werd herkozen. THE RHYTHM ISLANDERS. Naar men ons meedeelt zullen de Rhythm Islanders op 2e Paaschdag hun medewerking verleenen aan de Tooneel- club „Jong Leven" te Noord-Scharwou- de. „Jong Leven" geeft dan een tweede opvoering van het successtuk „Vrijdag ae Dertiende" met in een der hoofdrol len de heer P. Kist, die hier tijdens de mobilisatie als gast van U.D.I. zooveel bijval oogstte. ZAKENNIEUWS. Blijkens adv. in dit nr. opent de heer M. Bakker vanmiddag zijn winkel in elcctrische- en rijwielartikelen, geves tigd in de Gravenstraat nr. 6. We zagen ondanks de schaarschte op alle gebied fraaie ornamenten (lampekappen) te kust en te keur, verschillende soorten stofzui gers (waarvan de fabricatie wegens ge brek aan grondstoffen per 1 April stop gezet wordt.rijwielen, lampen, enz. enz Het geheel maakt een goede indruk We wenschen de heer Bakker veel suC' ces met zijn nieuwe winkel. J. KERKSCHAPEN. 38 stuks werden te Oudorp verkocht voor gemidd. f47 per stuk. Alkm. Crt. IIET VLIEGT WEG Rollen wit kastpapier13 ct. Idem, met patronen, gekleurd14 ct. Waar In Boekhandel Parkstraat EIERLAND. FLAUWE GRAP. In vorig nummer werd een adv. opge nomen, waarin een vaste knecht werd gevraagd op hoeve N. Breda. Naar is ge bleken, was de opdracht tot plaatsing niet van de heer A. Langeveld afkom stig, hoewel de brief wel met zijn naam was onderteekend. De heer Langeveld heeft geen knecht noodig en heeft ook geen koeien en geen aardappelen te koop, zooals de advertentie vermeldde. Wel 25 menschen maakten een vergeef- sche reis. Geen heldhaftige daad, van de nog onbekende adverteerder. DE KOOG ONGEVAL. Een dezer dagen is de heer R. J. Daal der bij Huize De Leeuwerik uitgegleden er. zoo komen te vallen, dat hij een knie ernstig bezeerde. Hij moest in het Nood ziekenhuis worden opgenomen om daar een operatie te ondergaan. OUDERAVOND. Woensdag werd alhier in de zaal van de heer Igesz, hiervoor welwillend afge staan, de jaarlijksche ouderavond ge houden. De opkomst was zeer goed; 42 ouders waren aanwezig. Om 8.20 uur opende de heer Zuidema met een hartelijk woord van welkom. Het aftredend lid van de Oudercommis sie, de heer A. Jellema, werd herkozen met 39 stemmen. De notulen en het fi nancieel verslag werden goedgekeurd. Hierna deelde de heer Zuidema mee, op 27 Maart gelegenheid wordt gegeven tot kostelooze vaccinatie. Verder zeide spr., dat de Ouderavond door allerlei omstandigheden zeer laat gehouden werd. Nochtans hadden de kinderen St. Nic. feest en een IJsfeest gehad. Om 8.50 uur kwam de heer Burgemees ter ter vergadering, die door de heer Zuideman hartelijk welkom werd gehee- ten. Daar er dit jaar geen schoolreisje zal kunnen plaats vinden, zullen de kin deren per Jan Plezier een tocht over het eiland maken, de grooten b.v. naar de vogelbroedplaatsen en de kleinen naar Den Hoorn. Hierna hield de heer Zuidema een cau serie over „Het onderwijs te weinig ge richt op het leven". Speciaal op het vor men van 't karakter van 't kind legde spr. de nadruk. Vooral de ouders hebben hier een belangrijke taak. Spreek vooral met de kinderen niet over politiek e.d. Hierna nam de Burgemeester het woord. Hij dankte de heer Zuidema voor zijn leerzame causerie. Ook de Burge meester wees op de noodzaak in het bijzijn van kinderen de politiek verre te laten. Zorg vooralj betoogde spr., het ge zin hoog te houden en ga steeds uw kin deren voor in het goede, zoodat zij la tei kunnen zeggen: Dit heb ik aan mijn ouders te danken. In de pauze werd een kopje thee ge presenteerd en kon het werk der kinde- ïen bezichtigd worden. Na de pauze werden door de heer Al- derlieste eenige films vertoond, waarbij vooral het filmpje van de spelende jeugd aan De Koog veel bijval vond. De heer Zuidema dankte de heer Alderlieste voor zijn prachtige films en bood hem met een welgekozen woord namens de Oudercomm. een boekwerk aan. Daar 't al laat was geworden was er niet veel tijd meer voor de rondvraag. Te 11.35 sloot de heer Zuidema met een woord van dank, vooral aan de fam. Igesz., de ze mooie en leerzame avond. G. Illlll BINNENLAND HET STOOMGEMAAL te Muiden, door Zuiderzee-drooglegging overbodig gewor den, wordt gesloopt. ROEIEN. De Studentenroeiwedstrijd, de Varsity, tusschen Delft en Leiden, gaat dit jaar niet door wegens op de studentencorpsen na de sluiting der uni versiteiten rustende bepalingen. DE ZON stichtte brand in een villa a.d. Regentesselaan te Hilversum, waar een vaas als brandglas dienst deed. Veel waterschade. Een deel der meubelen ver brandde. IN DE WIERINGERMEERPOLDER werden tot nu alleen boerderijen ver pacht met een oppervlakte van 40 tot 60 ha. Thans is men er toe overgegaan, ook kleinere boerderijen, z.g. tuindersbe- d.njven, te verpachten, zoodat ook kleine bceren een plaats krijgen. IR. A. MUSSERT en echtgenoote hiel den Woensdag in Hotel De Witte Brug te Den Haag een avondontvangst, waar hooge Duitsche autoriteiten (ook Rijks commissaris Dr Seyss Inquart) en leiden de figuren uit de NSB tegenwoordig wa ren. IIIHIflIIII WERELDNIEUWS mil||||||| millllllll «N WEINIG WOORDEN 111111111111 Argentinië verloor door het wegval len van de Europeesche afzet 88 pet. van zijn graanexport en 40 pet. van zijn af zet van vleesch. In Spanje zullen de vorige eeuw af geschafte theologische faculteiten aan - semmige universiteiten worden hersteld. In Polen zijn alle seminaria hero pend. Het kerkbezoek is in Polen druk ker dan voor de oorlog. Bristol werd urenlang door honder den bommenwerpers bestookt. Heftiger aanvallen dan ooit. Groote verwoestin gen. Londen beleefde 6 Maart, de 551e oorlogsdag, zijn 501e luchtalarm, samen 1286 uur. In de ochtend is 160 maal al arm gemaakt, 's middags 154 maal, 's avonds 48 maal en in de nacht 138 maal. Het langste alarm duurde 14 uur 40 mnt. hel kortste negen minuten. Londen had Woensdagnacht de aller zwaarste aanval te doorstaan. Eindelooze aantallen bommenwerpers wierpen eerst tienduizenden brandbommen en toen een zwerm zware brisantbommen uit. De ri vier was een weg van vuur. Geen brand weer, hoe machtig, kon iets uitrichten. Om Engeland werkelijk te helpen zouden de V.S. vooral goud beschikbaar mceten stellen. Aldus de Hertog van Windsor. Een Deensche vischkotter is bijna gezonken, doordat een versperringsbal lon in de mast verward raakte. Ander half uur heeft men gemarteld om het ding k wij te te raken. De Vereen. Staten staan de uitvoer toe van vliegtuigbenzine en olie naar alle aeelen van Engeland, O. en W. halfrond. Italië trok 20 milliard lire uit voor de oorlogvoering. Een Japansch vliegtuig is bij een vlucht boven Formosa neergestort en vernield, waarbij de drie inzittende of ficieren omkwamen. Duitsche vliegers hebben ten O. van New Castle een koopvaarder van 4000 t. tot zinken gebracht. Bij Dover werden vier f^rsperrings ballons neergeschoten. Duitsche vliegers hebben in het O der Middell. Zee een vlootformatie aangevallen. Twee slagschepen werden dooi torpedo's getroffen. Duitsche motortorpedobooten heb ben aan de Britsche Oostkust op 17 Mrt. vcor 10.000 t. aan handelsscheepsruimte tot zinken gebracht. Een Duitsche duikboot heeft 18 Mrt. 5 gewapend koopvaarders, samen 35300 ton, tot zinken gebracht. Ze voeren in convooi. De Duitsche havenstad Kiel werd verscheidene uren gebombardeerd; de meeste bommen vielen op woon- en zakenwijken. Hamburg betreurt na de aanvallen op woonwijken, twee nachten vorige week, 57 dooden Aan de westkust van Afrika brach ten Duitsche duikbooten van een con vooi, op weg naar Engeland, 69000 ton, tol zinken. De Engelsche haven Huil werd vijf uur lang bijzonder zwaar bestookt. In Zweden rijden bijna 40.000 au to's op houtgas. Alleen in Stockholm al 24f> bussen, 1863 personenauto's en 4195 vrachtwagens. |||[||lllllllllllllllllllll!llllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllill)llll.llllllll|||||| llllllllllll VAN OVER DE GRENS. IIIIIIHIUINI !lllllllll!!llllillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||i DE DIPLOMATIE DRUK IN ACTIE. Hoewel met het beter worden van de weersgesteldheid eenige grootere activi teit van de strijdende partijen valt waar te nemen, vooral ook ter zee, en in de lucht, meenen wij toch, dat het zwaarte punt van de oorlogvoering thans nog op het diplomatieke terrein ligt. Onder leiding van Duitschland blijft ae as in actie om het driemogendheden- verdrag zoo sterk mogelijk uit te bou wen als een krachtig instrument voor de bei ordening der Europeesche levensruim to na de oorlog. In dit pact hebben Duitschland, Italië en Japan elkander gevonden en in Euro pa scharen zich steeds meer naties in hun gelederen. Achtereenvolgens hebben Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bul garije ingezien, dat zij hun belangen het best konden koppelen aan die van de as, in de overtuiging, dat zij daarmede, on- aei behoud van de vrede in hun land, een bijdrage leverden voor de vlotte or ganisatie van het nieuwe Europa, dat reeds thans in wording is. In dit verband moeten wij ook de Duitsche diplomatieke actie zien, om Joego-Slavië in de Driebond op te nemen. Ondanks de Britsche pogingen, om dit land te bewegen zich alsnog aan zijn zijde te scharen en ondanks de toegezeg de hulp van Amerika lijkt het ons een kwestie van dagen, dat Duitschland alle moeilijkheden met Joego-Slavië regelt en dit land doet toetreden tot het driemo- gendhedenverdrag. We veronderstellen, dat de Balkan, ook na de Duitsche bezetting van Bulgarije, geen tooneel van strijd zal worden. Veel hangt natuurlijk af van de hou ding van Turkije, maar wij blijven van meening, dat het gunstig tijdstip voor de Turksche republiek om in te grijpen, reeds voorbij is, nu Bulgarije, Roemenië en Hongarije hecht aan de driebond zijn geklonken. Ook de zekerheid, waarmee „men" een ingrijpen van Rusland tegen de- as voorspelde, wanneer Duitschland de Balkan tot voorwerp van zijn machts politiek zou maken, verflauwt meer en me.er en men wordt in de overtuiging gesterkt, dat de Duitsche afspraken met Moskou zoo solide zijn, dat Stalin zijn heil ziet in een onthouding. Daarmede verwacht het zonder offers groote eco nomische, politieke en geografische voor- deelen voor zijn land te halen. Dit alles maakt, de positie van de as in Europa buitengewoon sterk. Duitsch land staat er, in vergelijking met 1914 1918, veel gunstiger voor, om de eindzege te behalen. De ongeëvenaarde voorberei ding spreekt eenbelangrijk woordje mee, alsmede het feit, dat Duitschland de hee lt: economie van de bezette gebieden op de oorlogsbehoefte kan richten, wat het natuurlijk in geen enkel opzicht ver zuimd heeft. Zoo heeft de as in de z.g. „stille tijd" ook langs diplomatieke weg zijn positie verbeterd. Maar de Amerikaansche hulp dan? vraagt degene, die nog steeds rekent op een Engelsche eindoverwinning. Hitier zeide in zijn laatste rede, dat die hulp volkomen is verwerkt en de practijk heeft geleerd, wat dat zeggen wil. Zoowel ten aanzien van de veldtocht in Polen en Noorwegen als die tegen W. Eu ropa hebben alle voorspellers-tegen standers volkomen gefaald in hun voor zeggingen Elke dag brengt ons nader bij het be gin van de inzet van alle krachten, die naar met klem wordt verzekerd eindigen zal met de vernietiging van een wereldrijk. De wederzijdsche strijd in de lucht en ter zee vertoont reeds meer levendigheid en gelijk in Mei 1940 kon ook thans hcezeer we er allen op voorbereid zijn de hel toch nog wel eens onverwacht- spoedig losbarsten. Moge de beproeving van het mensch- dem verkort worden en mogen daarna de vele en diepe wonden spoedig geheeld worden door een rechtvaardige vrede op de Christelijke pijlers van naastenliefde en recht. PREDIKBEURTEN ZONDAG A.S. NED. HERV. GEMEENTE Burg v.m. 10 uur Ds. Visser. Bidstond voor de oogst. Maandcollecte. Den Hoorn vm 11 uur ds. Wesseldijk Cocksdorp vm 11 uur ds. Salm De Waal 10.30 uur Ds. v. 't Hooft Oudeschild Geen dienst wegens sterfgeval. Oosterend vm. half 11 Ds. Kok. GEREF. KERK H.V Oosterend 10.30 en 3.30 uur Leesdienst GEREF. KERK Oosterend 10,30 uur ds. v. d. Leer 3 uur ds. Tollenaar van den Helder Den Burg 10.30 ds. Tollenaar nm 3 uur ds. v. d. Leer

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2