Kameraad Moeder. De Avonturen van Robinson Crusoë. 51 VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. WAS te dik? Kan met terpentijn wor den verdund. Harde schoensmeer idem. SCHOENEN, vooral bruine, eens in de zes weken met tetra afnemen. Daar knappen ze van op. SPIEGELS met vlekken (op het glas)? Inwrijven met papje van spiritus en heel fijn krijt. Schoonwrijven met zachte doek. COCOSMATTEN flink afkloppen en afschuieren. Schrobben met harde hoen eer met lauw zeepsop of met lauwe ster ke pekel. Met schoon water naspoelen en, rechthangende, tegen een muur of hek laten drogen. RECEPTEN SOEP van het overgebleven peulvruch tennat (4 pers.). 1 liter peulvruchtennat (nat van bruine- en witte boonen), een restje boonen (noodig is dit niet), 1 ui of prei, 1 afgestreken eetlepel vet of boter, 1 theelepel kerry, wat aardappelmeel, aroma, melk, wat peterselie. De ge snipperde ui of prei met de kerry in het vet fruiten, 't vocht en de fijngemaakte peulvruchten toevoegen; alles nog een half uur zachtjes koken, zoo noodig bin- cen met wat aardappelmeel, afmaken met wat aroma en een scheutje melk, de fijngemaakte peterselie toevoegen en de soep opdoen. Als er geen restje boo nen meer is, kan de soep direct gebon den worden en behoeft niet eerst een half uur te koken. UITVOERING VAN DE KINDERZANG. Het was een feestmiddag, niet alleen voor de jeugd, maar ook voor de oude ren. Zoo getuigde aan het slot van de uit voering namens de aanwezigen een der ouders in zijn dankwoord aan mevrouw Rocm-Wilkeshuis en daarmee was geen woord teveel gezegd. Het was een voortreffelijk geslaagde middag, die nog lang in aangename her innering zal voortleven. Precies op tijd, om drie uur, trad mw. Room-Wilkeshuis voor het voetlicht voor een kort openingswoord en om haar erkentelijkheid uit te spreken jegens Burgemeester Kamp, die eenige tijd had willen vrijmaken om 'n deel van de uit voering te kunnen bijwonen. Daarop was het woord aan de jeugd; met elkaar waren het wel 60 jongens en meisjes, die een toepasselijk openingslied ten gehoore brachten en vervolgens een reeks alleraardigste liedjes, die zeer in de smaak vielen. Er was vlijtig en met lust en onder goede leiding gestudeerd. Dat kon je merken. In „Het Vlindertje en het Meisje" wa ren Trijnie Bays en Jannetje Oele de hoofdpersonen; wat was die Trijnie een leuke kapelEn dan Jan Plantinga. Die trad als de vroolijke schoenmaker op. Ook als zanger deed hij zijn best. Henme SI am danste op haar klompjes als Klei ne Mieke, dat het een lust was en haar mutsje danste mee. Piet Kooiman reisde met zijn harmonica door stad en land en zong daarbij als de beste. Tineke Smit was een allerliefst krekeltje dat na veel zoeken door Erie Remmers werd opge smeerd. Een aardig speelliedje. Een ge noeglijk tafereeltje bood Theevisite met Nettie Boon, Kootje Bruijn, Ansje Dek ker, Tineke van 't Hoog, Corrie Keijser er Ada de Lugt. Zangerige liedjes om de poppekinderen in slaap te zingen, waren er ook, waarbij Duwie Gieles, Marianne van der Slikke en Mary Schermer als solistjes optraden. „Mariolijne" was ook fijn, melodieus liedeke; dat zong Iemie Smit. Elsje Koorn en Gerard van der Kooi waren Hanneke en Kleine Jaapje, die voor moeder (Geertje Buijs) bloem pjes plukten. Bennie Rab, een der klein ste peuters van het gezelschap, trad met 'n muizenval ten tooneele en deed in 'n aardig versje verslag van zijn belevenis- ser met een gevangen muisje, dat hij zoo graag als speelkameraad zou hebben ge houden. In de pauze werd een verloting gehou den. Mej Lies Bruin Ldr. won de hoofd- flllllllllll FEUILLETON IIIIIIIIHU Roman van CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 62.) Camilla bestelde geërgerd nog een kop koffie en wat gebak, zocht een naar oude tijdschriften bij elkaar en besloot haar verveling zoo goed mogelijk te ver- oi ij ven. Toen Alk en Georg naar buiten tra nen bleek de voor kort nog zoo stralen de hemel met loodkleurige wolken be dekt te zijn. Alk keek bedenkelijk naar de lucht. We krijgen sneeuw, zei hij. Als we niet voortmaken, zal elk spoor wor- IN DE LACHHOEK llüllllllll Bent U de meneer, die een huis knecht moet hebben piijs, een taart. Onderwijl beijverden be hulpzame handen zich achter het tooneel om de kinderen, die straks in een speci aal costuum zouden optreden, te kleeden. Daar kwam heel wat voor kijken, maar het werd ook een succes. In het eerste nummer na de pauze bocd het tooneel wel een zeer bonte aan blik. Daar verschenen, met de overige kinderen, Lena Dijt en Freija Keijser als Volendammer paar, Annie Rieswijk en Nettie Vonk als T^rolers, Liesje Wuys en Corrie Keijser als kampeerders, Trij nie Moerbeek en Betsie Langeveld als oud-Texelsch paar, Martha Dros en Han- ne Duinker als een paartje in Zeeuwsch ccstuum. Een versje met een dansje gaf ieder de gelegenheid al die met alledaag se he costuums te bewonderen. Prettig ook voor de ouders, die, met de welwil lende hulp soms van anderen, voor die pakjes zich zooveel moeite hadden ge- tioost. Toen kwam 'n Volendammer kwartet clt aandacht vragen: Jb. Dekker, Piet Kooiman, Tinie Langeveld en Wolter Vol sira. Waren het niet net „echte" Volen- dammers? Vervolgens verschenen er wel zeven dwergen, in roode pakjes en met puntmutsen getooid; lange baarden ver leenden de mannekes zoo waar een eer biedwaardig voorkomenDaarna was het woord aan Nelleke Smink, het kleinste en vermoedelijk jongste zang- stertje, die met een verrassende vrijmoe digheid en klaar stemmetje van een Buitenpartijtje" zong. Haar popje was jarig en dat was aanleiding tot 'n feestje, waaraan een heele schaar vriendinne tjes, allen met een pop, mocht deelne men. Vervolgens vier liedjes, waarin resp. gezongen werd van de Lente, de Zomer, ae Herfst en de Winter. In het eerste was het tooneel als het ware met blij bengelende sneeuwklokjes beplant; in het tweede getuigden meisjes in strand- kleedij, met emmertjes en schopjes toe gerust, van de vreugden, die de zomer aan de zeekant schenkt. Het zomerversje werd door het Zeeuwsche paartje twee stemmig herhaald. Dat brachten de jeug dige zangstertjes er goed af. In het derde versje (Herfst) werd door meisjes in een cape gehuld en met klompen aan, samen schuilend onder een groote parapluie, met de overigen de herfst bezongen met zijn storm en regenvlagen. Dan komt ook de tijd, dat veel vogels afscheid nemen. Nettie Kalkman was zoo'n trek- vcgeitje. En dan was er nog een num mer, waarin allen zich schaarden om 'n rare neger (dat was Klaas Coevert), die zoo graag een blanke wou zijn, maar ondanks „een bad, waar bleekpoeder in zat", zoo zwart bleef als git. In het volgende nummer was Agnes Uitgeest een allerliefst Sneeuwprinsesje. Ze was op haar troon in slaap gevallen, maar bekoorlijke zangstertjes wekten haar, waarop al spoedig de sneeuw be gon te vallen en naar hartelust met sneeuwballen kon worden gegooid. Een slotkoor nog, waarbij het refrein door de zaal graag werd meegezongen, en het heele programma was afgewerkt. Toen was het omstreeks half 7. Op verzoek verscheen toen mej. N. Ti essen, die alle nummers onvermoeid en met talent op de piano had begeleid, op het tooneel. Namens de kinderen bood dc kleine Nelleke Smink haar met een kort toespraakje, frank en vrij en goed verstaanbaar, een étui lepeltjes aan; Piet Kooiman vereerde haar, met een dankwoord op rijm, een bouquet. Maar ook mw. Room-Wilkeshuis werd niet ver geten. Namens allen schonk Nettie Kalk man haar een vulpenhouder in étui, v/aarbij met hartelijke woorden dank werd gebracht voor de goede leiding. Het was een wei-geslaagd festijn, zoo wel voor de jeugd als voor de ouderen, die reeds door hun groote opkomst de zaal was geheel bezet van hun be langstelling deden blijken. Mevr. Room is met haar Kinderzangklas op de goede weg. „Fijn, vanmiddag weer naar zang". Wanneer je dat van de kinderen hoort, wonneer de dag van de repetitie weer is aangebroken, kan men er zeker van zijn, dat de leidster „de juiste toon" weet den uitgewischt. Georg werd een beetje bleek om zijn neus, maar hij gaf geen antwoord. Zwijgend bonden zij hun ski's onder en in een vlot tempo suisden zij de eerste weg weer terug. Romana moest op zij afgeslagen zijn, want voor het café was geen spoor te zien. Van tijd tot tijd bracht het tweetal zijn han den aan de mond en riepen zij Romana's naam, maar er was zelfs geen echo, die antwoordde. Een enkele maal trachtte Georg op Alk's gezicht te lezen, wat er in hem omging, maar dit bleef glad «en onbewogen. Tenslotte echter vermocht hij zich niet langer te beheerschen. Ik maak me nu toch werkelijk ern stig ongerust, zei hij. Zullen we naar het café terug gaan en papa opbellen? Onzin, antwoordde Alk geërgerd. wat zouden we daar nu mee opschie ten? Ik weet wat beters. Jij gaat terug en zorgt, dat je een paar mannen vindt. Die kerels hier zullen toch wel kunnen skiloopen. Jullie zoeken dan nog eens de omgeving van het café af. Maar denk er om, dat je in geen geval je zuster mee neemt en evenmin trek je er op je eigen houtje op uit, begrepen? Als ik niet in het café terugkeer, komen jullie me na, want dan bestaat de mogelijkheid, dat ik je moeder heb gevonden, maar dat ik haar niet kan vervoeren. Georg knikte met opeengeklemde tan den, wendde zijn ski's en suisde terug. Alk staarde hem een oogenblik peinzend na, en zette zich daarna zelf in bewe ging. Zijn scherp oog had in de verte een spoor ontdekt en hij stuurde Georg terug, omdat hij alleen wilde zijn. Wie weet. hoe goed hem "dat nog te pas kon te treffen. Namens de ouders heeft de heer G. Joh. Duinker aan het slot van die tevredenheid en dankbaarheid getui genis afgelegd. Nadat mw. Room-Wilkeshuis nog dank had gebracht aan allen, die haar bij de voorbereiding van deze middag be hulpzaam waren geweest, ging een ieder voldaan naar huis. DE LOON- EN OMZET-BELASTING. Lezing door Inspecteur Volkmaars. (Vervolg.) Geen O.B. behoeft te worden betaald over de vracht en assurantiekosten bij aflevering van goederen en ook niet voor de vracht van retour-emballa ge, maar wel over de vracht, door de fa brikant met eigen auto vervoerd. Voorts mag de normale korting in mindering gebracht worden. Bij uitstel van beta ling dient O.B. te worden berekend over de te vergoeden rente. De kosten van montage, die vroeger in mindering moch ten worden gebracht, worden thans als een dienst beschouwd en dus belast. De oude wet verplichtte de fabrikant ter stond na aflevering der goederen de O. B te voldoen: Hij moest dus aan het Rijk voorschieten. Nu behoeft hij niet te betalen, voordat hij over de verkoopsom beschikt. Schrijft men kwartaal-nota's uit, dan mag met storting van de O.B. worden gewacht, tot men de bedragen heeft geïnd. Uitzonderingen gelden voor bepaalde bedrijven, waar moeilijk de ontvangst per factuur is na te gaan. De O.B. bedraagt in het algemeen 2lh pet., maar daar zijn groote uitzonderin gen op. Fabrikanten, die b.v. rechtstreeks aan de verbruikers leveren, moeten 5 pet. betalen. De winkeliers en fabrikan ten betalen wanneer geen sprake is van rechtstreeksche levering, 2l/t pet. Voor de groot-handelaar (grossier) heeft de O.B. aparte tarieven, nl. een half pet. On der grossier wordt verstaan, hij die giondstoffen aan een fabrikant levert en hij die goederen aan winkeliers levert. Hiertoe behoort ook een winkelier, die voor minstens 25 pet. van zijn eigen om zet aan collega's levert. Hij betaalt dan dan niet meer dan een half pet O.B., in tegenstelling met een groothandelaar, die soms aan verbruikers levert; die moet vcor dit deel 21/* pet. O.B. betalen. On der verbruiker wordt niet alleen parti culier verbruiker verstaan, maar ook hij, die in bepaalde gevallen diensten ver richt: Een aannemer, die een huis bouwt, meet 2Vt pet. betalen. De steenen voor dit huis betrekt hij van de fabriek als verbruiker en daarop moet de fabrikant dus 5 pet. berekenen. Geschiedt deze le vering via de handel, dan betaalt zoo wel de handel als de fabrikant 2V* pet., zoodat de aannemer op zijn beurt 5 pet. berekenen moet voor het materiaal en bij aflevering van het werk 21/* pet. Ver koop van huizen valt niet onder de O.B. maar onder het Registratierecht. Aan lager heffing zijn onderworpen de eerste levensbehoeften als brood. Van fabrikant aan verbruiker 2 pet. Ge schiedt de levering via de tusschenhan- del, dan betaalt elk één pet. Voor fruit, aardappelen, gedroogde en gekoelde gi oenten, zout bij rechtstreeksche leve ring 3V2 pet. totaal. Practisch heeft men steeds met 2Vt pet. te doen. Zooals velen weten, kan de O.B. niet meer in de vorm van zegels worden vol daan, maar uitsluitend per aanslag, per kwartaal of per maand. (Van dit laatste wordt het meest gebruik gemaakt). Op de aangiftebiljetten dient de totale ont vangst te worden ingevuld (voor zoover onder de O.B. vallende). Binnen 15 da gen dient de O.B. te worden voldaan: óf ten kantore van de Rijksontvanger, óf op het Postkantoor óf per giro. Wanneer niet of niet volledig aan de verplichtin gen is voldaan, zal niet alleen nagevor derd kunnen worden, doch kan ook een boete worden opgelegd van viermaal het oorspronkelijke bedrag. Ingeval onopzettelijk een fout is ge maakt, zal dit door de vingers worden ge zien, maar wie doorloopend „abuis" is, wacht strenge straf! Bezwaarschriften kunnen worden ingediend bij de Ta rief-belasting te A'dam en bij de direc teur v.d. Accijnsen aldaar. (Wordt v. v.) komen. Kaarsrecht liep het spoor, over een on afzienbare afstand. Verdraaid, waar was die vrouw in 's hemelsnaam heengezeild? Stop, hier was de sneeuw opgerakeld. Alk wilde stoppen, maar het was al te laat. Met luid gekraak ging een van zijn ski's in splinters. Hij was in volle vaart op een rots gegleden. Een verraderlijke plek. Ook Romana scheen hier niet heel huids voorbij te zijn gekomen; de opge rakelde sneeuw wees daar althans op. Alk bond zijn latten af en mopperde. Verdraaid, nu kwam hij slechts lang zaam voorwaarts. Hij liep om de rots heen, verwachtend, daar het spoor op nieuw te zullen vinden, maar tot zijn schrik bemerkte hij, dat het hier plotse ling ophield. Romana Tiebruck kon ten- slctte niet in de grond verdwenen zijn, dc veronderstelling lag dus voor de hand, cat zij van de helling omlaag was ge vallen. Alk ging op zoek Ongeveer honderd meter dieper lag een gestalte. Hij liet zich erheen glijden; het was inderdaad de gezochte. De medicus in hem stelde binnen enkele minuten vast, dat zij iets had gebroken. Ze scheen slechts haar voet te hebben verstuikt en tengevolge van de val en de daarmee gepaard gaan de pijn het bewustzijn te hebben verlo ren. Er was verder niet veel anders voor hem te doen dan te trachten haar vandaan te krijgen. Alk boog zich over de bewustelooze heen en keek haar in het gelaat. Hij voelde zich ten prooi aan eer storm van de tegenstrijdigste ge voelens, maar hoe langer hij naar de teere, reine trekken op het vredige, bij- CONSULTATIEBUREAU. Tijdens de Vrijdag j.l. in Pens Zaal ge houden zitting werden over 53 babies adviezen verstrekt. DEN HOORN. DIEFSTAL OPGEHELDERD. Ruim een half jaar geleden werd een bedrag van f 100 gestolen uit een porte- monnaie, die in de keuken van de fam. A J. lag. Dezer dagen werd wederom geld vermist en wel resp. f 30 en f 6. De verdenking viel op een jeugdig inge zetene, die reeds eerder met de politie in aanraking kwam en sedert eenige jaren onder de voogdijraad is gesteld. Hij werkt al geruime tijd aan de vaste wal, doch kwam dezer dagen met vacantie thuis. Na zijn bezoek aan de woning van A. J. werd geld vermist. De politie wist hem tot bekentenis te brengen. Voor het geld, de eerste maal door hem ontvreemd had hij o.m. een nieuwe fiets gekocht.... Hij is thans naar Amsterdam overge bracht teneinde door een psychiater te worden onderzocht. 20. Toen hij ontwaakte, was de storm uitgeraasd en Robinson keek verbaasd rond naar de tropische omgeving. Lang zamerhand drong het tot hem door, dat hij alleen was gered. 21. Omdat hij honger en dorst had, be sloot hij op onderzoek uit te gaan en tot zijn grote vreugde hoorde hij spoedig het gemurmel van een beekje. Bij gebrek aan een beker dronk hij uit zijn handen. 22. Na enige tijd te hebben rondgezwor ven voelde hij zich vermoeid. Maar waar to rusten? Op de grond durfde hij niet, uit angst voor wilde dieren en een hut was ook zo maar niet klaar. n-j levenlooze gezicht keek, des te beter wist hij zich te beheerschen. Rustig en zeker begon hij de levensgeesten op te wekken. Vermoeid, als na een lange slaap ont waken, sloeg Romana haar oogen op. Toen zij Alk's gezicht boven zich zag, wilde zij overeind springen, maar on middellijk bemerkte zij, dat dit niet ging- Doet het erg pijn, mevrouw? vroeg hij deelnemend. Zij staarde hem aan, alsof zijn woor den nog niet tot haar doordrongen. U bent waarschijnlijk boven over die steen heengevlogen; ik heb er ook mijn ski op gebroken, maar ik ben er zonder verstuikte voet afgekomen, hielp hij haar op weg. Langzaam keerde de heiinnering terug. Lieve hemel, zei ze verbaasd, hoe kon dat nu gebeuren? Ach ja, m'n rechtervoet.Ze trachtte het gekwet ste lichaamsdeel te bewegen, maar met een zachte kreet van pijn staakte ze deze pc ging. 't Is fraai. Hoe hebt u me gevonden? De heele omgeving wordt naar u afgezocht, mevrouwtje, maar ik had het geluk u te vinden. Ze keek hem opmerkelijk ernstig aan en huiverde plotseling. Hu, de sneeuw is koud, trachtte ze to schertsen, maar het ontging de man niet, dat haar huivering een andere oorzaak had. (Wordt vervolgd.) DISTRIBUTIE BRANDSTOFFEN. 1 Maart t.m. 31 Maart op de bonnen 15, 16 en 17 (haarden, kachels) en de bon nen 35 t.m. 41 (centrale verwarming), alsmede op de bonnen „één eenheid vijf de periode" en „cokes, één eenheid vijfde periode" één eenheid. De bonnen 14 (haarden, kachels) en 33 en 34 (centrale verwarming) kunnen worden vernietigd. Op de bonnen „generatorenanthraciet tweede periode" van 1 31 Maart elk 1 hl. (maximum 75 kg.) anthracietnoot- jes V. Brood: op broodbon 9 t.m. 30 Maart 100 gr. of een rantsoen gebak (geldig t.m 6 April. Bloemkaartbon 6 t.m. 20 April 50 gr. bicod of rants, gebak of 35 gr. meel. Broodbon 8 geldt t.m. 30 Maart. Boter en vet: t.m. 30 Maart op boterbon 9 250 gr. boter. Op vetbon 9 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. Bon 8 geldt t.m. 30 Maart. Bon 9 geldt t.m. 6 April. Eieren: op bon 92 t.m. 6 April een ei. Eierbon 82 geldt t.m. 30 Maart. Gort, gortmout of grutten: op bon 08 t.m. 20 April een half pond. Havermout, havervlokken, haverbloem aardapp. meelvlokken, gort, gortmout of grutten: op bon 07 t.m. 20 April een half pond. Honden- en kattenbrood: op bon 9 v.d. hondenvoer-kaart voor groep I 10 kg. hondenbrood; groep II 10 kg.; groep III 8 kg.; groep IV 5 kg.; groep V 4 kg.; groep VI 3 kg. Op bon 9 van de voederkaart voor katten wordt over de zelfde periode IV2 kg. kattenbrood. Kaas: op bon 62 en 72 t.m. 20 April elk 100 gram. Kaasbonnen 61 en 71 gelden t.m. 6 April. Koffie of thee: op bon 18 t.m. 27 April 125 gram koffie of 50 gram thee of 250 gr. koffiesurrogaat. Na 28 April: geen koffie meer verkrijgbaar. Maizena, griesmeel, sago, aardappel meel of puddingpoeder of STIJFSEL: op bon 10 t.m. 20 April een ons. Peulvruchten: op bon 15 t.m. 30 Maart een pond. Petroleum: zegel 9e periode v. 24 Febr. t.m. 20 April. Voor verlichting „perio de" E v. 24 Febr. t.m. 31 Mrt. 2 liter. Na 31 Maart is voor verlichting geen petroleum meer beschikbaar (zegels K vervallen). Rijst, rijstebloem, rijstemeel of grut- tenmeel (gemengd meel) op bon 19 t.m. 20 April een half pond. Suiker: op bon 17 van 17 Maart t.m. 13 April één kg. Tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bak meel (geen boekweitmeel) op bon 6 v. d. hloemkaart t.m. 20 April 35 gram. Vermicelli, macaroni of spaghetti: op bon 09 t.m. 20 April een ons. Vleesch en Vleeschwaren. Op vleesch- bon 08 t.m. 30 Maart 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwa ren. Op bon „08 worst" wordt alleen een rantsoen vleeschwaren verstrekt Geldt t.m. 2 April. Ook paarden- en schapenvleesch gaat nu op de bon. Vleesch- en worstbonnen 03, 04 en 06 kunnen vernietigd worden. Zeep: op bon 16 t.m. 30 Maart 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Jan. 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Jan. 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder (waschpoeder uitsluitend voor wassche- rijen.) WASSCHERIJEN nemen 20 kg. droog waschgoed in behandeling voor 1 bon DO. 16. Scheerzeep: op bon 117 (speciale bon, uitgereikt gelijk met de textielkaart) t.m. 30 April 50 gram scheerzeep, of één tube, can wel één pot scheercrême. ||||||lllllllllllllllllllllllll!llllll|[lllllllllll|lllllllllllllllll!l!llilli:illlllllll!llll|||||| VAN DE BOEKENPLANK. ||||||llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllll|||||| t— W. van Bemmelen, Het raadsel der groote pyramide. 61 bl. Geïll. f 0.80. G. A. M. Alberdingk Thijm, Het wasscherï zonder zeep. Deel I. Het water glas als waschmiddel voor katoen en lin nen. 67 blz. f 1.15. W. Banning, Geloofsstrijd. Gods dienstige houding in deze tijd. 4e druk. 131 blz. Geb.f 1.55. G. Bomans, Erik of Het klein in sectenboek. 221 blz. Geb. f3.65. Joh. de Groot, Weg met het Oude Testament? 32 blz. f 0.65. Wies Moens, Celbrieven. 127 blz, f 1.50; geb. f 2,25. J. du Plessis, Het einde der tijden. Naar de voorspellingen van de Schrift. Met een voorwoord van H. de Greeve. 212 blz. Ing. f 3.40. Geb. f 4.45. J. Evenhuis en J. L. van Veeren, De boer en de omzetbelasting. Handlei ding voor landbouwers, veehouders, tuin- cers, kweekers en pluimveehouders met tabellen van belastbare en vrijgestelde producten. 56 blz. f 0.60. HYGIENE EN VEILIGHEID 301. KOUDE RILLING. Dit is als regel een teeken van een snel opkomende koorts. Het lichaam verliest dan in een kort tijdsbestek zeer veel warmte. Van daar de kougewaarwording. Is de koorts eenmaal door, dan treedt als het ware een warmtestuwing op en voelt de pa tiënt zich dienovereenkomstig zeer ver hit Ook na een groote, een langdurige inspanning kan een koude rilling optre den. Door uitputting van het lichaam verliest dit dan een oogenblik de beheer- sching over zijn warmtebehoud. - ARTS.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4