De Boer en de Omzetbelasting. Kameraad Moeder. mm x— lllllliiiiiiiiiiiiiiiiftiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiiiniiimiiiillllll llllllllllll GEMEENTE TEXEL. ||||||iiiiiiuiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiniiiiiiiiiiiiii|||||| PHOTO'S VOOR PERSOONSBEWIJZEN. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat identiteitsbewijzen van personen van 15 jaar en ouder ver vangen moeten worden door persoonsbe wijzen. Binnenkort wordt daarmede een aan vang gemaakt; hiervoor zullen de in woners in alphabetisch-lexicografische volgorde worden opgeroepen voor het nemen van vingerafdrukken en het ver strekken van de noodige gegevens. Bij aanmelding moeten twee geheel ge lijke photo's worden ingeleverd, welke aan de volgende eischen moeten voldoen: 1. afmetingen nauwkeurig 3Vf cM. breed bij 4V2 cM. hoog; 2. de photo mag uitsluitend het hoofd en eventueel het bovendeel van de borst van den afgebeelden persoon weergeven; 3. de photo moet den afgebeelden per soon zonder hoofdbedekking weergeven; 4. de afbeelding van het hoofd moet zoowel in de breedte als in de hoogte 2 cM. in doorsnede of grooter zijn; 5. de photo moet den afgebeelden per soon half „en face" en half „en profil" (zoogenaamd driekwart) naar rechts too- nen, zoodanig, dat het linkeroor duide lijk en geheel zichtbaar is; 6. de beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zijn (geen wazige of zgn. kunstphoto's); 7. de photo moet den afgebeelden per soon duidelijk kenbaar weergeven; 8. gelijkmatige (zgn. egale) kleur: wit te, althans lichte achtergrond; 9. de foto mag geen nevenafbeeldingen bevatten (geen andere personen, geen huis, geen landschap, geen hond, enz., enz.); 10. de photo mag geen stempelafdruk of deel van een stempelafdruk bevatten; 11. de achterzijde der photo moet zijn van wit of roomkleurig (chamois), geheel blanco papier, zonder stempelafdruk, op druk of anderzins. Het gebruik van zoogenaamde photo- maton of polyphoto is niet toegestaan. Een photo, welke niet in alle opzichten aan deze eischen voldoet, moet worden geweigerd. Zij, wier geslachtsnaam begint met de letters A of B, en geboren zijn voor 1 Januari 1927, worden in hun eigen belang dringend uitgenoodigd zorg te dragen, dat zij zeer binnenkort in het be zit zijn van twee photo's als boven om schreven. Texel, 29 Maart 1941 De Burgemeester van Texel, KAMP. MELKVEEHOUDENDE BOEREN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan melkveehoudende boeren ook melkkaar- ten mogen worden uitgereikt. Men dient echter het volgende in het oog te hou den: Vermoedelijk zullen de aan deze boeren en hun gezinnen alsmede de aan het bij hen inwonende personeel uitge reikte kaarten wederom ingeleverd moe ten worden. Ingeval van inlevering dezer kaarten wordt er op gewezen, dat ze on geschonden, dus zonder dat er een bon ontbreekt, moeten worden teruggegeven. Texel, 28 Maart 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. (Om te bewaren Als ondernemer van een bedrijf moet de boer nu omzetbelasting betalen En hij moet daarvan aangifte doen binnen 14 dagen na afloop van een door de fiscus te stellen tijdvak bij de Inspecteur der Accijnzen. De boer moet zich beschouwen als fa brikant. Fabrikant van aardappelen, van granen, bieten, ook van .koeien, scha pen, varkens, enz. Omzetbelasting moet worden betaald voor: 1. De levering van de meeste goederen, die op de boerderij zijn voortgebracht of als zoodanig worden beschouwd; 2. de diensten, welke de boer verricht, of laat verrichten voor anderen (bv.loon- dorschen of maaien) Onder 1 vallen dieren, groenten, aard appelen, enz, maar ook de levering van b.v. een gebruikte ploeg of wagen, die hij van de hand doet. Onder 2 vallen b.v. het maaien, dor- schen, ploegen, enz. voor een ander, het ter dekking stellen van een stier, een ram, enz. Diensten waarvoor betaling ge beurt. Na het betalen is de omzetbelas ting verschuldigd. Voor diensten, die onder 2 vallen, is verschuldigd 2V2 pet. van het bedrag, dat de boer er voor ontvangt. Voor de levering van de producten is de O.B. verschillend. Vrij zijn de leveringen van: bieten, cichoreiwortels, alle soorten granen, ook boekweit, gras, hooi, klaver, klaverzaad, koolzaad, lijnzaad, mais, meel van gra nen, meststoffen, vlasvezels, stroo, tabak, veevoer, vlas, wol, huiden, vellen, enz. Belasting moet betaald worden b. v. voor de levering van aardappelen, erw ten en boonen, boter, koeien, paarden, eenden, kippen, enz., kaas, eieren, melk, geleverd aan particulieren (niet als de melk geleverd wordt aan een fabriek), vleesch, wortelen (penen) en enkele meer die in bijgaande lijst zijn opgenoemd. Levert een boer de belastbare produc ten direct aan de verbruiker, dan be taalt hij de volle belasting, b.v. 3V2 pet. voor de aardappelen, 5 pet. voor boter, 3V2 pet. voor eieren, 5 pet. voor vee, enz. nilllllllll FEUILLETON |||||!llllll Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES. 65). Deze wetenschap alleen was vol doende om Camilla's jaloezie en wan trouwen dusdanig te doen toenemen, dat ze geen rustige minuut meer had en toen ze dan eindelijk het geluid van het IN DE LACH HOEK |||il||!!!ll „Gauw komen; bel defect" was de boodschap en nu ik er gauw ben, laten ze mij maar wachten, wachten In de lijst staan deze bedragen wel. Levert men deze producten aan een handelaar, aan iemand dus, die ze verder verhandelt, dan is de belasting lager. Voor aardappelen b.v. 1 pet., boter 2V2 pet., eieren 1 pet., vee 2V2 pet. enz. Deze vermindering geldt alleen, wanneer dit op de boerderij zelf voortgebrachte pro ducten betreft. Is een boer tevens klein- of groothandelaar, dan gelden de tarie ven, welke ook de handelaren moeten betalen. Wordt een product beschouwd als grondstof, dan geldt een lager tarief. Grondstof zijn b.v. pootaardappelen, indien deze geleverd worden aan een fa brikant. Dat is in dezen dus ook de boer. Dan is de belasting slechts 1 pet. Groenten, fruit, bloemen, enz. aan een veiling geleverd, zijn vrij. De veiling moet echter voor al deze producten wel belasting betalen en wel over de volle dige verkoopprijzen. De verkoop van vee is nogal ingewik keld. Voor een koe, op zijn bedrijf ge boren, betaalt de boer 2V2 pet. als hij het dier verkoopt aan een handelaar of sla ger. De slager moet de boer een schrif telijke bestelorder geven, waaruit blijkt, dat de slager de koe bestemt om geslacht te worden Zoo'n bestelorder moet de boer ook hebben voor een koe, die naar het bui tenland verkocht wordt door een hande laar. Zoo'n koe valt buiten de belasting. De bestelorders moeten zorgvuldig be waard worden bij de boekhouding. Wordt een koe door een boer op de markt verkocht aan een handelaar, dan is de belasting 2V2 pet. Verkoopt de han delaar de koe door aan een andere han delaar, dan moet hij V2 pet. betalen. De V2 pet. geldt alleen voor handelaren. Verkoopt een boer een zelfgefokt kalf aan een andere boer, die dit kalf verder zal opfokken, dan moet hij 2l/t pet. be talen. Dat kalf is dan grondstof, net als de pootaardappelen bovenbedoeld. Be stelorder (schriftelijk) is weer noodig en moet bewaard blijven. Paarden, fokstieren, rammen, enz. kunnen niet als grondstof beschouwd worden. De belasting hiervoor is 5 pet. openen van een deur vernam, sloop ze zelf ook naar de deur van haar kamer om een blik in de gang te kunnen slaan. Ze kwam echter te laat: Alk was Ro mana's kamer reeds binnengegaan. Ca milla sloop de gang op. Ze zag, dat Alk niet eens de moeite had genomen de deur achter zich te sluiten. Er scheen geen woord tusschen hen beiden te wor den gesproken. Sliep Romana? Eemge oogenblikken later trad de jonge medicus weer naar buiten; be hoedzaam deed hij de deur achter zich dicht. Camilla ging een stap achteruit om te trachten ongezien in haar kamer te komen, maar Alk had haar reeds ont dekt. Verwonderd trok hij zijn wenk brauwen op. Is het erg, stotterde ze en ze er gerde zich over haar eigen verlegenheid. Heinz Alk lachte, maar hij antwoord de niet. Ik kan niet slapen, fluisterde ze. ik ben zoo bang. Alk zag slechts het gevaar, dat er van de zijde van dit meisje dreigde, wanneer het slechts een greintje wantrouwen bij Tiebruck zou weten op te wekken. Hij voelde zich beheerscht door een doffe, toomelooze woede. Zonder een woord te zeggen, trad hij op het meisje toe, dat voor zijn brandende, angst inboeze mende oogen onwillekeurig achteruit week, greep naar haar en trok haar ruw in zijn armen. Camilla sloot haar oogen. Het duizel de haar. Wat ze tallooze malen had ge- wenscht, was nu werkelijkheid gewor den: Alk hield haar in zijn armen. Merk waardigerwijze schonk het haar echter Data' Omschrijving' 1 »/o 2*/t °/o 3'/, 5»/o Vrij Totaal 1-14 Mrt. Zuivelfabriek 1200 kg. melk 120.— 120.— 16 Mrt. Koopman Piel, Zwolle, 1 koe 200.— 200.— 17 Mrt. Notaris Nip, 2 soepkippen 5.— 5,— 17 Mrt. Idem 50 kg eetaardapp. 3.- 3,— 17 Mrt. Aard.handel. P. 200 kg. aard. 8.— 8,— enz. als de boeren ze onderling verhandelen. Na het oogsten van b.v. kool, waarvoor men koolplanten kocht en aardappelen, waarvoor men de poters kocht, kan men de O.B., betaald op die koolplanten en poters, terugvragen. Er behoeft geen belasting betaald te worden voor wat in het eigen gezin (in wonende meid of knechts inbegrepen), verbruikt wordt. Geeft men aan een ar beider ieder jaar een hoeveelheid aard appelen of vleesch, dan is dat als een onderdeel van het loon te beschouwen en behoeft men er geen belasting van te betalen. De Boekhouding. Wie het nauwkeurigst boekhoudt, heeft het 't gemakkelijkst bij de berekening van de O.B., die hij moet betalen. Van dag tot dag moet de boer aan- teekenen wat hij ontving voor de gele verde goederen of bewezen diensten, welke goederen hij van anderen kocht en ontving en welke hij zelf afleverde. De boer zal het best in zijn kasboek voor Ontvangsten 5 kolommen kunnen afstrepen, om op die manier te zorgen, dat de bedragen, waarvan een zelfde be lasting verschuldigd is, in dezelfde ko lom komen. Wij geven het volgende voor beeld (zie onderaan) Aan het eind van het kwartaal of welk ander tijdvak ook, kunnen de ko lommen worden opgeteld en weet men, dat van het totaal der eerste kolom 1 pet. van dat uit de 2e kolom 2V2 pet., van dat uit de 3e kolom 3V2 pet. en van dat uit de 4e kolom 5 pet. betaald moet worden. Dit moet van 1 Jan 1941 af worden bij gehouden. Opgemerkt dient nog te worden, dat een groot deel der boeren zal vallen on der het begrip „kleine ondernemers", dat zijn ondernemers, die per jaar een be lastbare omzet hebben van f 4000 of kleiner. De administratie blijft voor hen dezelfde, doch de aangifte behoeft maar één keer per jaar te geschieden, namelijk aan het einde van het belastingjaar. Ze ontvangen dan van de Ihspecteur een aanslag tot een bedrag van f 20, f 40, f 60 of f 80 naar de volgende maatstaf: Voor ondernemers met een be- Aanslag lastbare omzet naar gem. 2V2 pet. f 20.van niet meer dan f 1500 f 40.v. meer dan f 1500 t.m. f 2400 f 60.v. meer dan f 2400 t.m. f 3200 f 80.v. meer dan f 3200 t.m. f 4000 We laten hier thans een lijst volgen, met vermelding van de door fabrikanten (landbouwers, enz.) verschuldigde om zetbelasting voor de belangrijkste pro ducten, voortgebracht in hun eigen be drijf. Wij nemen deze over uit het boek je „De Boer en de Omzetbelasting" van Evenhuis en Van Veeren, verkrijgbaar in de Boekhandel. De prijs van dit pret tig geschreven boekje is slechts 60 cent, zoodat we aanschaffing daarvan gaarne aanbevelen. Door een fabrikant verschuldig per centage van de verkoopsprijs bij leve ring aan: A: Groot- of kleinhandelaren. B: Directe gebruikers (consumenten). C: Andere fabrikant als grondstof (be laste goederen schriftelijk te stellen). A. B. C. Aardappelen 1.0 3.5 1.0 Bessen (x) 1.0 3.5 1.0 Bloemen (x) 2.5 5.0 2.5 Bloembollen (x) 2.5 5.0 2.5 Boter 2.5 5.0 2.5 Brandhout 2.5 5.0 0.0 Capucijners 1.0 3.5 1.0 Doode dieren 2.5 5.0 2.5 Eieren (x) 1.0 3.5 1.0 Erwten 1.0 •3.5 1.0 Fokvee 2.5 5.0 0.0 Fruit 1.0 3.5 1.0 Graszoden 2.5 5.0 2.5 Groenten (x) 1.0 3.5 1.0 Grond 2.5 5.0 2.5 Honing 2.5 5.0 2.5 Kaas 2.5 5.0 2.5 Knollen (x) 1.0 3.5 1.0 Koolplanten 2.5 5.0 2.5 Koolraap (x) 1.0 3.5 1.0 Melk 1.0 3.5 1.0(il) Vee 2.5 5.0 2.5 Vleesch 2.5 5.0 2.5 Wortelen, peen (x) 1.0 3.5 1.0 Zand 2.5 5.0 2.5 (x) Indien verkoop door tusschen- komst van een veiling geschiedt, kan de verschuldigde belasting door de veiling worden voldaan. (ij) Melk kan aan zuivelfabrieken zon der formaliteiten en zonder betaling van belasting worden geleverd. Fokvee is geen grondstof". Brandhout is een „hulpstof". DISTRIBUTIE. INLEVERING OPPLAKVELLEN. Winkeliers, grossiers en anderen, die opplakvellen met consumentenbonnen in leveren, worden er nog eens op gewezen, dat zij alle consumentenbonnen gesor teerd dienen in te leveren, dus niet wil lekeurig door elkander opplakken, doch soort bij soort. B.v.: de bonnen van de boter- en vetkaart op afzonderlijke vel len, eerst al de bonnen no. 9, dan de bon nen 10 enz., dus geen 3 bonnen 9, plus 6 bonnen 10, plus 15 bonnen 9, enz. De distributiedienst heeft voorschrift ont vangen, dat geen enkel opplakvel, dat op dusdanige manier opgeplakt is, aangeno men mag worden. Winkeliers dienen op de voor hen be stemde dagen voor 's morgens 12 uur in te leveren: Voor gebak: alle bonnen 9, de bonnen 10 en de nieuw geldig te verklaren bon van de broodkaart. De bonnen 6 van de bloemkaart. Van de boter- en vetkaart: alle bonnen 9, bon 10 en de nieuw geldig te ver klaren bon. Voor kaas: alle bonnen 61 en 71 en bon 62 en 72. Voor eieren: alle bonnen 92, bon 83 en de nieuw geldig te verklaren bon. Voor vleeschwaren: alle bonnen 8 en bon 10 van de vleeschkaart. Bakkers van 7 t.m. 11 Maart voor een toewijzing meel voor brood alle bonnen 9, de bonnen 10 en de nieuw geldig te verklaren bon van de broodkaart. Van de bloemkaart kunnen de bonnen 6 inge leverd worden voor brood. Slagers van 7 t.m. 11 Maart voor een toewijzing vleesch alle bonnen 8, alsme de bon 10 van de vleeschkaart. - geen voldoening; van het geluk, dat ze zich gedroomd had, was niets te be speuren. Zijn gezicht naderde het hare. Neen, zij gevoelde geen blijdschap, maar angst. Ja, angst. Dom meisje, zei hij. Zijn mond boog zich over de hare en belette elke stamelende poging tot ver zet. Camilla verzonk in een diepe schacht van onwezenlijke gelukzalig heid. De volgende morgen keerde Romana in de beste welstand naar huis terug. Tiebruck verheugde zich, dat dank zij Alk's goede zorgen, Romana's voet weer vrijwel genezen was en Alk maakte van de goede stemming van de professor ge bruik wederom over zijn serum te be ginnen. Hoewel men niet tot een resul taat kwam, doordat Tiebruck zich ook thans niet liet overtuigen, was de toon van het onderhoud toch zoo vertrouwe lijk, en de onderlinge verstandhouding zco goed, dat hieruit als vanzelf een veelvuldiger bezoek van Alk voortvloei de. Tenslotte was hij in den huize Tie bruck een vrijwel dagelijks terugkeeren- de gast. Romana was hierover niet bijster en thousiast, doch zij wachtte er zich wel voor daaraan uiting te geven aan Tie bruck. Intusschen echter sloeg zij Camil la nauwkeurig gade. Het kind leek haar veranderd. Wanneer Alk er was, zat ze aan tafel tegenover hem, waarbij ze hem dan met haar groote hongerige oogen onophoudelijk aanstaarde; sloeg hij ech ter eens een avond over, dan had ze geen oogenblik rust en was haar stemming HUH BINNENLAND IHIII ||||||lllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll|||||| WIERINGERWERF. In de Wieringer- meerpolder is men bezig met het rooien van boomen op een terrein van Staats- boschbeheer. Het terrein zal ten dienste gesteld worden van de voedselvoorzie ning; niet minder dan 160 volkstuintjes zijn uitgegeven aan de bewoners van het dorp. De driejarige boschbeplanting zal echter niet verloren zijn, daar zij ge bruikt kan worden als beplanting om de nieuwgebouwde boerderijen. IJZER EN STAAL worden heel schaarsch. Bepaald is, dat dat materiaal niet meer gebruikt mag worden, wan neer ook ander dienen kan. Verder is de fabricage van minder noodzakelijke voor werpen van ijzer en staal beperkt. EEN SLAGER schoot op een ambte naar, toen hij bij het verlaten van de poort van het abattoir te Amsterdam (Olympiaweg) zich geen controle wilde laten welgevallen. Hij had geen tijd, be weerde hij. Een hoofdopzichter greep hem beet, nadat hij de portier had be dreigd. Toen ging een schot af, dat nie mand wondde. De slager is aangehouden. DUITSCH LANDGERECHT Een 57-j. oud-burgemeester, uit Indië, en een 25-j. chemicus, beiden te Deventer, werden resp. tot 18 en 12 mnd. gevangenis, met aftrek vier mnd. voorarrest, veroordeeld. Zij hadden een brochure verspreid, waarin een pleidooi voor de joden werd gehouden. Rechter Joppich wees er op, dat het jodenvraagstuk geen religieuse kwestie is maar een rassenvraagstuk, 'n wereldprobleem en een politiek pro bleem, dat door Duitschland definitief zal worden opgelost, Hij oordeelde de in houd van de brochure verderfelijk. dusdanig, dat iedereen het beter oordeel de, haar uit de weg te blijven. Kerstmis kwam en ging voorbij. Alk had de beide feestdagen bij de Tie- bruck's doorgebracht, zulks op aandrin gen van Tiebruck zelf, die tegenover Romana te kennen gaf, dat zij zich in zijn eenzaamheid over hem dienden te ontfermen. Juist met deze feestdagen gebeurde er echter iets, dat Romana's aandacht kor te tijd van Camilla afleidde. Op de ochtend van de eerste Kerstdag wilde Georg zijn vriend Pasting gaan opzoeken, maar hij trof hem niet thuis. Het viel hem echter op, dat bij de Pas- tings een grenzelooze verwarring heerschte en bij nadere informatie kwam hem ter oore, dat Pasting's vader de vo rige avond tengevolge van een beroerte was overleden. Totaal overstuur was Gunther het huis uitgerend en sinds dien had men hem niet meer gezien. Georg piekerde er over waar zijn vriend toch ergens kon uithangen en plotseling herinnerde hij zich een van de gelegenheden, waarnaar zijn kamera den hem eens hadden meegetroond. Hij overwon zijn gevoel van afkeer, ging er heen en inderdaad vond hij daar de ver miste. Pasting hokte als een oude man in 'n hoek van het van elke versiering ge speende zaaltje. Hij droeg zijn Zondag- sche pak, dat hij de vorige avond ter viering van het Kerstfeest had aange trokken, maar zijn boord was gekreukt en zijn das zat scheef en hing half uit zijn vest. Hij keek Georg met een gla zige blik aan (Wordt vervolgd). WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN De Hongaarsche president Teleki is Donderdagnacht plotseling overleden. Argentinië gaat niet tot het in be- slagnemen van schepen over. Ook volgens de laatste berichten uit Joego-Slavië duurt de terreur jegens de Duitschers voort. Vluchtelingen, die te Graz aankwamen, vertelden, dat de Ser- ven met steenen naar hen, zelfs naar kinderen, hadden gegooid en dat zij hen nageroepen hadden, dat ze oorlog wensch ten. Te Pressburg aangekomen Duit schers deelden mee, dat ze binnen enkele uren het land hadden moeten verlaten en daar al hun bezittingen hadden moe ten achterlaten. In de hoofdstad was ge roep van „Weg met Hitier" en „Weg met Duitschland" niet van de lucht. DNB meldt echter, dat de J.-Sl. regeering regeering niets tegen al die uitspattingen uitricht en dat de anti-Duitsche en anti- Italiaansche beweging met joodsch geld wordt gesteund. Engeland ziet met wel gevallen deze toestand aan; te Londen werd ter gelegenheid van de troonbestij ging van Koning Peter een dankdienst gehouden. De Turksche president zond de Koning een gelukwensch. Intusschen bereidt Joego-Slavië zich blijkbaar op het ergste voor en heeft het zijn grens gesloten. Het ligt voor de hand, dat de As met groote aandacht de ontwikkeling van de toestand op de Balkan volgt en maatregelen zal treffen, opdat aan die onhoudbare toestand zoo spoedig moge lijk een einde wordt gemaakt. ||||||lllllllll!llllllllllllllllll!llilllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllll|||||| llllllllllll VAN DE BOEKENPLANK, llllllllllll ||||||lllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIlllli:illl!lllllllllllllllllllllllllllllll|||||| Otto den Deyl, Dr. Knobbels' pro blemen voor ervaren puzzlaars, 96 blz., f 1.25. B. G. van Griethuysen, Theoreti sche en practische grondslagen der Roentgen-kleinbeeldfotografie. 104 blz. i 2.75. W. A. Hoek, Als de haat groeit. (Een mislukte radio-preek). 24 blz. f 0.35. Paul de Kruif, Bacteriënjagers. Fi guren uit de strijd tegen het oneindig kleine. 215 blz. Ing. f 2.Geb. f 2.90. W. L. M. E. van Leeuwen, De liefde tot zijn land is ieder aangeboren. Land en volk van Nederland in kunst en lette ren. Verzameld en ingeleid. 256 blz. Ge ïllustreerd. Geb. f 6.20. Erik Uyldert, Wonderlijke beleve nissen van Baron van Münchhausen Ju nior. Opgeteekend en stijlvol vervalscht. 132 blz. Ge'ïll. Geb. f 1.90. D. Wijnbeek, Het turfschip van Bre da. 68 blz. Geïll. Geb. f 0.90, IN PRIJS VERLAAGD: Geïllustreerde Bijbel Geb. f 9.35, nu i 4.90. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 ||||||liiiiiiiiiiilliililllliiillillillllilililiiillliiiliilillllllllllllliiiiiililllillliini|||||| llllllllllll HYGIENE EN VEILIGHEID |j||||lllllllllllllllllllllllllllllll<IIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllll!|||||| 304. EELT is een verdikking van de opperhuid, welke ontstaat ten gevolge van voortdurende druk of door voortdu rende wrijving daarvan. Vrijwel ieder een heeft eeltvorming. Klassiek is het eelt van de werkmans handen. Toch treedt het bij personen, die hetzelfde werk verrichten, niet altijd even sterk op. Tegen eeltvormin is niets te doen. ARTS.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 4