Rheumatische Pijnen GIFTEN WITTE KRUIS. N. N., Den Burg f 2,50. D. R nabij Den Burg f 1, VERTROKKEN PERSONEN. Johannes P. B Bonnet met gezin van Den Burg Witte Kruisweg 3 naar De Bilt U Oostbroekerlaan 37. Cornelia E. Smit, geh m. W. Ran, v. Oudeschild 134 n. Anna Paulowna, Mo lenvaart 134. Clazina J. Boon, v. Oudeschild 156 n. Velzen, Brederoodscheweg 50 PATER WITTE IN GOEDE WELSTAND. Nadat de familie Witte verschillende malen vergeefs contact had gezocht met Pater Witte, van wie sinds Mei vorig jaar geen levensteeken meer was ont vangen, bereikte haar 1 Mei een brief uit Gemert, v.d. Missieschool, waar Pater Witte zijn opleiding heeft genoten. Me degedeeld werd, dat alle Paters en Broe ders, werkzaam in de Missie, in de beste welstand verkeerden. Het adres van Pa ter Witte is nog steeds Morogoro, Tan ganyika territory. We wenschen de fa milie Witte met deze heugelijke tijding van harte geluk. VOOR DE SCHAPEN. De heer S. C. Eelman, voorz. van de V.V.S., schrijft ons d.d. 15 Mei uit Den Haag: Na een bespreking met de hoogste au toriteiten, die over de Voedselvoorzie ning te beslissen hebben, heb ik klaar ge kregen, dat aan Texel, zoo eenigszins mo gelijk, 280 ton voer voor de schapen wordt toegewezen. Ik heb het zoo uitge legd: Over 20,000 schapen een kilo per dag. Dat is over 14 dagen 280 ton. Ik heb voorgesteld Zaterdag nog 4050 ton te willen toewijzen. Alles zullen ze doen, om dit klaar te spelen. M.i. zal het ge rust wel in orde komen. Naar aanleiding van mijn verzoek in het vorig nr van uw blad heb ik al heel wat brieven en briefkaarten ontvangen. Daarmee kan ik opnieuw aantoonen, hoe slecht het door het schrale voorjaar met het voedsel voor onze schapen gesteld is. Laat ons hopen, dat dit dringend vraag stuk binnen enkele dagen is opgelost. COOP. BOERENLEENBANK. De heer C. Zijm Sz. als voorzit ter herkozen. De heer A. J. Keij- ser R.Johz., gekozen tot lid van het bestuur. Hoewel het volgens de agenda toch 'n belangrijke vergadering moest zijn, was de opkomst gering; met inbegrip van het bestuur waren slechts 18 leden Donder dagmorgen in De Zwaan bijeen, toen de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergade ring hield. In zijn openingswoord sprak de voorz., de heer C Zijm Sz. daarover zijn teleurstelling uit. Present was na tuurlijk de heer T Zegel! Die heeft alle vergaderingen nog bijgewoond. De heer Joh. Roeper Nz., lid van de Raad van Toezicht, kon wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn. Voorz. wenschte hem een spoedige beterschap toe. Nalezing der notulen, door de heer C. Graaf, kassier, volgt voorlezing van het JAARVERSLAG. De heer C. Graaf bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit We stippen hieruit het volgende aan: Nadat de toestand op internationaal ge bied en die van de landbouw en veeteelt met een enkel woord zijn geschetst, be paalt de secretaris zich tot de Bank: Dank zij maatregelen van het Centraal Bestuur kon in het nog niet bezette ge bied ook tijdens de oorlogsdagen het geldverkeer vrijwel zonder eemge sto ring plaats vinden; in de bezette gebie den ging reeds even na de capitulatie de zaak haar gewone gang. Groote opvra gingen van spaargelden kwamen niet voor. Maar terwijl in vorige jaren de spaargelden in stijgende lijn gingen, werd tot Sept. een geleidelijke afname geconstateerd. Het vrijkomende geld (minder bedrijvigheid, verkoop van grond bij stijgende grondprijzen) werd gebruikt vdor aflossing van credieten en voor schotten. Na Sept. vertoonden de spaar gelden een stijging. Gememoreerd worden de wijziging van de statuten van de Bank en van die van het Onderling Waarborgfonds en het verleenen van Molestcredieten en Defen- sieschadecredieten. Dit laatste bracht voor de Bank veel extra werk evenals de verordening ..Boerenland in boerenhand" de Deviezenverordening en de verorde ning inzake inkrimping van de veestapel. Niemand weet wat de toekomst kan brengen. Van onze zijde kunnen we niet meer doen dan onze beste krachten vol ledig geven voor het gezamenlijk doel: de verzorging van het landbouwcrediet. Een zware, maar dan ook belangrijke taak. Het ledental bedroeg 1 Jan. 1940 819. Er kwamen 20 leden bij, wegens over lijden of vertrek of uittreden werden af geschreven 18 leden, zoodat het aantal 1 Jan 11 bedroeg: 821. De rekening sloot vorig jaar in ont vangsten en uitgaven met f 3,650,000. Thans met f 4,772,975. De omzet steeg derhalve met bijna f 1,1 millioen of meer dan een derde deel. In het dagboek staan over 1940 11044 posten, dat is 1900 meer dan het jaar daarvoor. In herinnering wordt gebracht het heengaan van de heer J. Keijser Az., op 17 Octdie de Bank met groote toewij ding heeft gediend. Zijn nagedachtenis, zoo staat er in het verslag, zal voor ons een blijvende en aangename herinnering zijn. In zijn slotwoord schrijft de kassier, dat er voor de Bank reden is om met tevredenheid op het afgeloopen jaar te rug te zien. Wel deden zich moeilijkhe den voor in het voorjaar van 1940 toen, kort na de oorlog het bankmoratorium was afgekondigd en de bank niet de vrij- BOUWVERGUNNING. K. Pen, c.s. bouw vier woningen. J. C van Groningen, P.H. Polder, uit breiding van boerderij. INGEKOMEN PERSONEN. Gerrit de Vries, van Dantumadeel Rin- sumageest E 88 n. K 8 Maria P. Riteco, v. Bergen, Loudels- weg 20 n. Den Burg, Schildereind 81. EEN VERSPERRINGSBALLON. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur ontdekten verscheidene personen op zeer groote hoogte een_ wit gevaarte. Het gleed langzaam langs het blauw, nu en dan achter de wolken verdwijnend: een versperringsballon was het; later werden er twee waargenomen. Een er van, door een vliegtuig aangeschoten, stortte op de werf aldaar neer In de Molenstraat in Den Helder kwam een groote hoeveelheid dunne staaldraad te recht. Waar de ballon, die over Texel zweef de, is beland, is niet bekend. S.V. TEXEL. Morgenmiddag om half drie wordt op ons terrein gespeeld Texel 2-Tex. Boys 2. Elftal* W.Geus P. Vlaming K.Burger W.v.Zeijlen N.Dapper J Maat Jn.Kikkert A.v Kooten N N. H.du Porto J. de Waal Reserve P Keijser We verwachten natuurlijk alle spelers Afbericht bij W. van Zeijlen Het minder gunstige weer was oorzaak dat de training Woensdagavond niet door kon gaan. Hopelijk wordt het toch nog wel eens wat beter D.D. TEX. BOYS-NIEUWS. Elftal P van Sambeek. H Witte Jb. van Heerwaarden K. Graaf A Witte Nic. Witte D.Witte (W) C Bakker (Atlas) Oremus W. van Heerw. H. Schrama Res C. van Svvinderen en C. Witte Morgen speelt ons tweede elftal tegen Texel 2 om half drie op Texel-terrein. Hoewel ons tweede geen zwaar elftal kan zijn, hopen we toch op een pittige wed strijd. We vertrouwen, dat een ieder, ook de reserves, op tijd present is. M. heid had aan alle opvragingen van geld gevolg te geven. Gelukkig werd het des betreffende besluit al spoedig ingetrok ken. Met de wensch, dat een duurzame en rechtvaardige vrede spoedig moge wor den geteekend tot heil van ons allen, ein digt het jaarverslag. De rekening sluit met een bedrag van f 4,772,975,97 Een bedrag van ruim f 12000 aan winst kon aan de reserve worden toegevoegd. Aan spaargelden werd ontvangen bijna f 1027000, terugbe taald ruim f930 000. Aan voorschotten werd verstrekt voor ruim f401,000, te rugbetaald ruim f 332,000. Aan salarissen werd betaald f 3647 De balans sluit met een bedrag van f 2,522,111,58 en vermeldt een winstsaldo van f 12196 BESTUUR. De heer C. Zijm Sz. treedt af als voorzitter, doch is herkiesbaar. De heer Zijm wordt bij enkele candidaatstel- ling herkozen. Vervolgens wordt overgegaan tot ver kiezing van een lid van het bestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Jn. Keijser Az. Er waren twee lijsten ingediend: Een voor de heer A. J. Keijser en een voor de heer J. C. Rab. Bij de hierop gehou den stemming verkrijgt de heer A. J. Keijser 11 stemmen, de heer Rab 8 stem men en één wordt blanco uitgebracht. De heer Keijser is derhalve gekozen tot lid van het bestuur. Voorz. hoopt, dat de heer Keijser de juiste man op de juiste plaats zal zijn. De heer M Kuip wordt bij enkele candidaatstelling herbenoemd tot lid van de Raad van Toezicht. Voor de benoeming van een lid van Raad van Toezicht, die met een lid zal worden uit gebreid (art. 29 der statuten), zijn candi- daat gesteld de heeren C. Bakker, Mennohoeve en S. Wuis Az., het Noor den. De heer S. Wuis wordt met 18 stem men als lid gekozen .(de heer Bakker krijgt 3 stemmen). De candidaten H. Le ber en P. Drijver, leden van het bestuur, worden benoemd tot plaatsvervangers. De voorz. deelt mee, dat een zestal le den wegens vertrek naar elders als lid van de Bank wenscht te worden afge schreven. Het zijn: Jb. Boogaard, J. C. Wabeke, A Bremer Sz., mej. I. Mentz, N Vreugdenhil en H. Boer De vergade ring gaat met de afschrijving accoord. Hierna vestigt de voorz. nog de aan dacht op de rentevoet. Voorschotten 4 pc«.; gelden voor een jaar vast 3V4 pet.; gelden, dagelijks opzegbaar 2Va pet. Bij de RONDVRAAG vraagt de heer Meindertsma, of de op de reserve ge brachte winst onder de winstbelasting valt. Voorz. bevestigt. De heer Meinderts ma vraagt, of de rente dan niet verlaagd kan wordenHet bestuur oppert even wel bezwaren De heer Jb. Hoogenbosch stelt de vraag, hoe de reservegelden wor den belegd Voorz antwoordt, dat hier geen vaste regel voor bestaat. De heer H. acht het wenschelijk, dat deze gelden in vaste goederen worden belegd in ver band met eventueele daling van de gul den. De heer M. Kuip merkt op, dat 'n daling van de gulden geen invloed op de positie van de Bank heeft, daar de schulden in dat geval eveneens verlaagd zouden worden. Aan het slot der vergade ring brengt de heer R. Stoepker de slech te opkomst ter sprake Hij dringt aan op 't sturen van convocaties wat het bestuur nader onder het oog zal zien. Met een woord van dank voor de op komst sluit de voorz. hierop te kwart over twaalf deze prettig verloopen verga dering. J TEXELSCHE ZVVEMVEREENIGING. Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de adv. in dit nr., waarin het bestuur van bovengenoemde vereeniging de leden oproept tot een vergadering op Dinsdag a s. in hotel De Zwaan OPPLAKVELLEN Wij leveren deze tot groote tevreden heid van een nog steeds toenemend aan tal zakenlieden: in blocs van 100 vel, be drukt met codenummer, naam en adres. Wij leverden ze in groote getallen ook aan winkeliers „aan de overkant". Dit bewijst, dat wc zorgen voor iets goeds te gen een schappelijke prijs. We leveren de vellen ook los, niet met nummer, naam en adres bedrukt. Dan is de prijs: 1000 vellen MD 18f 1.50. 1000 vellen MD 268 f 1.70. DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT IIIIIIIIIHI Mcdedeelingen lllllillllll van Texels Bioscoop-Theater. IIIIIIIIIHI POMPADOUR. Menigeen zal wel eens gehoord hebben van Madame de Pompadour, die het tot markiezin bracht al kwam ze uit de lagere volksklassen voort. Ze heette eigenlijk Jeanne Antoinette Poisson. Op 29 Dec. 1721 werd zij te Parijs geboren, waar ze op 20-jarige leeftijd in het hu welijk trad met Lenormand d' Etioles, onderpachter der belastingen. De ge schiedenis beschrijft haar als 'n schoone, geestige, maar heerschzuchtige vrouw, die toegang kreeg tot het hof van Ko ning Lodewijk XV van Frankrijk. Deze overlaadde haar met gunstbewijzen en verhief haar zoo waar in de adelstand. Dit nu werd door Madame" op een on gelooflijke mamêr uitgebuit. Niet de koning regeerde ten slotte maar deze indringster. Steeds grooter werd de in vloed, welke zij op de staatszaken uit oefende Daarop wijst ook het spotdicht, dat in de adv is afgedrukt. De film, waarvoor nu de aandacht wordt ge vraagd, verplaatst ons in de tijd van Lodewijk XV en gunt ons kijkjes achter de muren van het deftig koninklijk pa leis, waar Pompadour regeert. Daarvoor zullen velen, die de geschiedenis alleen maar uit hun boeken kennen, zich inte resseeren. ■■i Door hun pijnuitdrijvende wer king helpen altijd veilig en vlug als geen ander een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders pei stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, ge naamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. ||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllll!l|||||| IIIIIIIIIHI GEMEENTE TEXEL. IIIIIIIIIHI LAMMERENMARKTEN. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen het volgende in herinnering: De groote lammerenmarkten zullen hier dit jaar worden gehouden op de Maandagen 19 en 26 Mei, Dinsdag 3 Juni en de Maandagen 9 Juni, 16 Juni en 23 Juni. De toelating tot deze markten ge schiedt, bijzondere gevallen uitgezonderd alleen wanneer vooraf, hetzij mondeling of schriftelijk de noodige hokken zijn besproken. Daartoe zal gelegenheid bestaan: a. ter gemeente-seccretarie op alle werkdagen, uitgezonderd marktdagen, gedurende de gewone bureau-uren van 91 uur; b op de marktdagen van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. aan de kiosk op of nabij het martterrein; c. ten gemeentehuize des Zaterdags avonds van 79 uur. Zij, die lammerenhokken bespreken, worden dringend uitgenoodigd daarbij het verschuldigde marktgeld onmiddel lijk te voldoen en gepast geld mede te brengen. Aangiften, hetzij mondeling, of schrif telijk ter secretarie of door den markt meester ontvangen na Zaterdagavond 9 uur voor de markt van Maandag d.a v., worden niet meer ten uitvoer gebracht. Het vee mag ter markt enkel worden aangevoerd voorm. tusschen 6 en 10 uur. De aanvoer van alle vee behoort te geschieden door de Parkstraat, met dien verstande, dat de Parkstraat niet anders bereikt mag worden dan door den ingang bij de Weverstraat. De aanvoerders zijn verplicht zoowel op den openbaren weg als op het markt plein zich te onderwerpen aan de bevelen omtrent orde en regelmaat, het rijden in een bepaalde richting, het oprijden, drij ven en stilhouden, welke worden gege ven door de marktmeester of de politie in belang van een geregelden aanvoer, de geldelijke controle of ter voorkoming van IIIIIIIIIHI VAN OVER DE GRENS. |||||||||||l UHIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJIIIII EGYPTE EN HET SUEZ-KANAAL. Het is reeds enkele weken geleden, dat de vereenigde Duitsch-Italiaansche strijd krachten er in slaagden, de Engelschen in evenveel weken uit Cyrenaika te ver drijven als de Britsche troepen maanden noodig hadden voor het veroveren dezer Italiaansche kolonie. De strijd is nu op de grens van Egypte tot schijnbare rust gekomen. In Tobroek verdedigen de Engelschen zich met hand en tand, doch zoo schrijft men ons niemand gelooft, dat deze bezetting zich zal kunnen handha ven. Op het oogenblik lijkt het er op, of de strijdkrachten hier in evenwicht ge raakt zijn, maar evenzeer kan men uit verschillende berichten opmaken, dat Engeland zijn uiterste krachten inspant om dit deel van zijn front te versterken. Van Duitsch-Italiaansche zijde verneemt men in deze wel niets, maar men kan er van op aan, dat ook van deze zijde niet wordt stilgezeten, en dat na kortere of langere tijd hier weer een heftige strijd ontbranden zal. Dan zal de beslissing vallen over het bezit van Alexandrië, van Egypte, van het Suez-kanaal en zelfs van de behecr- sching van het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee. In nauw verband met deze operaties staat de vraag, in hoeverre beide partij en in staat zijn, de overzeesche verbin dingen te thandha^en, waarvan beide partijen afhankelijk zijn. De Duitsch-Italiaansche strijdkrachten moeten de weg Sicilië-Tropolitanie, de Britten de weg Gibriltar-Alexandrië open houden, en de laatste weg is eenige tientallen keeren zoo lang. In dit verband is al weer belangrijk, de verstooiing van een convooi in de af geloopen week, dat onder dekking van sterke zeestrijdkrachten van Gibraltar naar het oostelijk deel der Middelland sche Zee was uitgeloopen. Volgens offici- eele Duitsch-Italiaansche berichten is dit convooi zwaar gehavend en heeft het z'n doel niet kunnen bereiken. In dat geval ziet het er voor de Britten zeer slecht uit en zouden zij aangewezen zijn op hulp via het Suez-kanaal. Doch ook dit ligt onder sterke bedreiging en ook de aan voer langs deze weg wordt sterk gehin derd. Reeds werd gemeld, dat een sterk Amerikaansch convooi met levensmidde len en oorlogsmateriaal via de Roode Zee het Egyptische leger was te hulp ge- DISTRIBUTÏE AARDAPPELEN: anderhalf kg. Broodbonnen 17 (alle 20) t.m. 14 Mei. Aardappelbon 01 t.m. 21 Mei. Aardappelbon 2 t.m. 28 Mei BOTER, Margarine of Vet: Boterbon 15 van 8-28 Mei 250 g. boter. Boterbon 16 tm. 28 Mei (250 gr. boter) Vetbon 15 van 8-28 Mei: 250 g. marga rine of boter. Vetbon 16 t.m. 28 Mei (250 gr. boter met 15 ct. reductie.) BRANDSTOF: een eenheid. Bon brandstoffen 01 K.F. van kaart M. en N. (uitsluitend koken) t.m. 31 Mei BROOD: 100 gr. (bloemkaartbon 50 gr.) Broodbon 19 t.m. 21 Mei. Broodbon 18 t.m. 28 Mei (extra). Broodbon 20 t.m. 28 Mei. Bloemkaartbon 7 t.m. 18 Mei. Bloemkaartbon 8 t.m 15 Juni. LAMMERENMARKT. De Burgemeéster der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de aanvoer van vee op de a.s. lam merenmarkten uitsluitend mag plaats hebben door de Parkstraat en dat de toe lating tot de markt alleen kan plaats hebben na des voormiddags acht uur. Texel, 16 Mei 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. opstoppingen of wel door de met de keu ring belaste personen met het oog op den eisch van een deugdelijk veeartsenij kun dig onderzoek. Alvorens vee op het marktterrein wordt toegelaten, zal het bij den toegang van gemeentewege veeartsenijkundig worden onderzocht. Het is verboden de met dit onderzoek belaste personen in de uit oefening van hun taak te belemmeren. Zonder daarmede van gemeentewege belast te zijn is het verboden: a. de namen of nummers, voorkomende op de hokken, boomen of palen, staande op het marktterrein, uit te wisschen, of op die hokken, boomen of palen namen of nummers bij te schrijven. b. strooisel op het marktterein te brengen, te hebben of daarvan weg te voeren; c. strooisel in de hokken te verwisse len, uit de hokken te verwijderen of in eenig of in een ander hok te brengen. Zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders is het verboden met het wegvoeren der op het marktterrein aan wezige lammeren vóór 10,30 uur voor middags een aanvang te maken. Tijdens de groote lammerenmarkten mag het marktterrein met rij- of voer tuigen of vee niet worden verlaten door de Parkstraat. Ter voorkoming van stagnatie is het noodzakelijk, dat de aanvoerder der lam meren met het nummer van het hok be kend is. Texel 10 Mei 1941. Burgemeester en Wethouders vnd., KAMP. De Secretaris, JONKER. komen. Terecht wordt groote waarde ge hecht aan de beheersching van Egypte en het Suez-kanaal. Inlusschen heeft Duitschland dit ge bied tot oorlogszone verklaard en ge waarschuwd voor het gevaar van mijnen en andere strijdmiddelen Hier kon wel eens het beginpunt liggen van een ge wapend conflict met Amerika. Irak in heftige strijd. Nauw verbonden met deze worstel strijd is de oorlog in Irak. Leek het er aanvankelijk op, dat de Britsche meerder heid in aantal en technische hulpmidde len zoo groot was, dat de onderwerping van Irak maar een kwestie van enkele dagen zou zijn, naderhand bleek, dat heel Irak in verzet is gekomen en zelfs sympathiebetuigingen en hulp uit de ge- heele Arabische wereld toestroomen. In dien het tot een opstand komt van de sterke Mohammedaansche krachten in deze gebieden, is het met het Engelsche gezag onder de tegenwoordige omstan digheden gedaan De groot-moefti van Je ruzalem heeft reeds in een oproep ver klaard, dat 220 millioen mohammedanen door Engeland onderdrukt worden en hij riep allen op tot de heilige oorlog te gen de imperialistische tyrannic van Brit tannië. Het is voor de Britten al erg genoeg, dat het belangrijke oliegebied van Mo- soel nog steeds in Iraksche handen is. Turkije bij de as? Verder verdient vermelding, dat Tur kije nog drukke besprekingen voert met Duitschland en dat de Iraksche minister van oorlog lange tijd in Ankara ver toefde. Zou dan toch ook Turkije uitzien naar een gelegenheid om zijn vriendschapsbe trekkingen met. Engeland op te zeggen en na een reuzenzwaai de asmogendhe- den in de armen vallen? Op politiek ter rein, waar het eigenbelang steeds voorop staat, is heel veel mogelijk, vooral in tij den als de onze, waarin niet zelden in een korte tijd over het lot van staten en volken wordt beslist. IHIII BINNENLAND Hllll VLEESCH, wel 300 kg., in koffers ver pakt, per auto op weg naar het St. Jans kerkhof (geen begraafplaats, lezers), is in beslag genomen. De vervoerder heeft geen schuld. Maar de man, die er meer van wist, zal de klappen krijgen. EIEREN: één ei. Eierbon 95 t.m. 18 Mei. Eierbon 86 t.m. 21 Mei. Eierbon 96 t.m. 28 Mei. GEBAK: 1 rantsoen (bloemkaartb. V* r Broodbon 19 t.m. 21 Mei Broodbon 18 t.m. 28 Mei (extra) Broodbon 20 t.m. 28 Mei. Bloemkaartbon 7 t.m. 18 Mei Bloemkaartbon 8 t.m. 15 Juni. GORT, gortmout of grutten: half pond. Bon 25 t.m. 15 Juni. HAVERMOUT, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten' 250 gram. Bon 24 t.m. 15 Juni. HONDEN- EN KATTENBROOD: Bon 7 tot en met 31 Mei. KAAS: elke bon een ons. Kaasbonnen 64 en 74 t.m. 18 Mei. Kaasbonnen 65 en 75 t.m. 1 Juni. Kaasbonnen 66 en 76 t.m 15 Juni. KOFFIE OF THEE: Bon 30 t.m. 25 Mei 40 gr. thee of 250 gr. koffiesurrogaat (offic. samenstel ling). MAÏZENA, griesmeel, sago, aardappel meel, puddingpoeder of stijfsel: 1 ons. Bon 27 t.m. 15 Juni. MELK: één en drie kwart liter. Melkbon 16 t.m. 18 Mei. Melkbon 17 t.m. 25 Mei. PETROLEUM: 2 L. (voor kookdoeleinden) Zegel 10e periode t.m. 15 Juni. PEULVRUCHTEN: 500 gram (halve kg.) Bon 33 t.m. 4 Juni RIJST, rijstebloem, njstemeel of grutten- meel (gemengd meel):half pond. Bon 23 t.m. 18 Mei. Bon 21 van de boter- en vetkaart t.m. 2b Mei. Wie op vetbon 21 rijst koopt, krijgt f 0 03 per half pond reductie op de prijs. Bon 32 t.m. 15 Juni. SLAOLIE of raapolie: 200 gram Boterbon 17 van 26 Mei t.m. 11 Juni (of 250 gram boter) Vetbon 17 van 26 Mei t.m. 11 Juni (of 250 gr. boter of margarine) SUIKER: een kilogram. Bon 31 t.m. 8 Juni. TARWEMEEL, tarwebloem, roggemeel, roggebloem of zelfr. bakmeel (geen boekweitmeel): 35 gram. Bloemkaartbon 7 t.m 18 Mei. Bloemkaartbon 8 t.m. 15 Juni. VERMICELLI, macaroni of spagh. 1 ons. Bon 26 t.m. 15 Juni. VLEESCH. vijftig gram Vleeschbon 14 t.m. 17 Mei. Vleeschbon 15 t.m. 24 Mei. VLEESCHWAREN: een half rantsoen. Vleeschwarenbon 14 t.m. 17 Mei. Vleeschwarenbon 15 t.m. 24 Mei. Vleeschbon 14 t.m. 17 Mei. Vleeschbon 15 t.m. 24 Mei. ZEEP: één rantsoen: Bon 29 't.m. 31 Mei. Scheerzeep 50 gr. Bon K. textielkaart (mannen) t.m. 31 Augustus. Alleen op de paarse bonnen K dus (mannen en jongens van 15 jaar en ouder). Wasscherijen zijn verplicht voor elke 20 kg waschgoed een zeepbon in ont vangst te nemen. Zij moeten eerst de bon innemen en mogen pas daarna een hoeveelheid van 20 kg. wasch, hetzij in eens of eenige malen een gedeelte hier van behandelen.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 2