TEXELSCHE COURANT 53ste Jaargang Zaterdag 14 Juni 1941 Eerste blad No. 5558 Texelsohe Berichten Uitgave N. V. Boekhandel en Drukkerij v. h. Langeveld en De Rooij Den Burg Telefoon 11 VERANTWOORDELIJK REDACTEUR: G Joh. Duinker, Parkstr. 10, Den Burg TER OVERDENKING. RODDEL NIET ZOO. Ja, wat doen we er toch kwaad mee, mei dat praten over elkaar. En wat heeft het voor zin? Wij kunnen de roer selen van ons eigen hart niet eens door gronden, laat staan die van eens an ders innerlijk. En waarvoor dient het? Wat is dat voor een duivelsche lust om altijd het kwade te zien en te zeg gen, waar blijft de begeerte om het goede te doen? Laten we in de omgang met elkaar het goede zien en niet in de eerste plaats het kwade. Als wij hoop en moed en licht wekten in elkaar, door vertrou wen te toonen, zou de wereld er heel wat beter uitzien. Vooral die in onze eigen omgeving. Lr zijn volwassenen, er zijn onderwijs krachten, die steeds klaar staan met de gedachte: Van dat, werk zal die jongen iaat meisje) wel niets terecht brengen Maar ook zijn er, die het toch vol moed en vertrouwen met die jongen (dat meis je) probeeren. Deze menschen brengen het verder; zij bereiken meer. Zoo kun nen er wonderen gebeuren. Ook in de schoolwereld. Als wij" ouderen niet zoo vaak ver vuld waren van de gedachte „Ik zal wel genomen worden" in de grond meest niets anders dan de angst dat onze ijdelheid zal worden gekwetst dan zou er een betoon van waarachtigheid zijnm welks nabijheid de leugen niet zou kunnen bestaan. Wij zouden dan leven in de sfeer der liefde, die geen boek houdt van het kwaad; die zich niet verheugt over on gerechtigheid, maar die haar vreugde bij waarheid zoekt. ZONDAG, 15 JUNI 1941. VOOR HOOFD EN HAKT. ZONDAG. Tracht elke tegenslag in een kans om te zetten. MAANDAG. Liefde zonder tucht is te week. Tucht zonder liefde te hard. (Laurillard). DINSDAG. Zoek niet te begrijpen om te geloo- ven, maar geloof om te begrijpen. WOENSDAG. Het geluk is op deez' aarde tot hooge prijs slechts veil. DONDERDAG. Nooit ging er groote min Door kleine twist verloren. De liefde, na 't geschil, Was grooter dan tevoren. VRIJDAG. Wij zouden ons vaak voor onze schoonste daden schamen, als de we- ïeld onze drijfveeren zag. (Rochefoucauld). ZATERDAG. Tact hebben is voornamelijk het zich indenken in de gevoelens van anderen en dus het vermijden van wat hen kwet sen kan. HOE LAAT DE ZON. Za 14 Juni op 5,18; onder 22,02 Zo. 15 Juni op 5,18; onder 22,02 Ma. 16 Juni op 5,18; onder 22,03 Di 17 Juni op 5,18; onder 22,03 Auto's en rijwielen (afgeschermd) licht op; een half uur na zonsondergang. DE MAAN. Za. 14 Juni op 1,13; onder 12,16 Zo. 15 Juni op 1,38; onder 13,22 Ma. 16 Juni op 2,01; onder 14,08 Di 17 Juni op 2,11; onder 14,28 Laatste kwartier 16 Juni; 17,45 HOOG WATER OP TEXELS REE. Za, 14 Juni 1,25 en 13,49 Zo. 15 Juni 2,13 en 14,38 Ma. 16 Juni 3,03 en 15,28 Di. 17 Juni 3,55 en 16,23 Springtij 24 Juni. WAT ER GEBEURDE.... 14 JUNI: 1597: Heemskerck en Barends verla ten Nova Zembla voor de terug tocht. 1643: Abel Tasman bereikt met de ..Heemskerck" de reede van Batavia. 1918 De Staten-Generaal nemen de Zuiderzeewet aan. 1938: De Raad besluit de ULO niet op te heffen. 15 JUNI: 1594 Willem Barends zeilt van Am sterdam uit voor de eerste tocht om de Noord. 1607; De romanschrijfster Madame de Scudéry te Le Havre geboren. 1801 De eerste Nederlandsche school wel komt tot stand. 1878: De tooneelspeler en regisseur Eduard R. Verkade te Amsterdam geboren. 1906: Openbare behandeling van de zaak Dreyfus. 16 Juni: 1313: De dichter Boccacio te Parijs ge boren. 1815; Slag bij Quatre Bras. 17 Juni: 1439 Jan van Eyk voltooit het be roemd geworden portret van zijn vrouw Margaretha. 1818: De componist Gounod te Parijs geboren. FIETSTOCHT BOERINNENBOND NAAR DE COCKSDORP. Zooals reeds eerder is medegedeeld, zal op Donderdag 26 Juni a.s. de Boerin- nenbond, bij goed weer een fietstocht naar De Cocksdorp ondernemen Bij slecht weer wordt de tocht een week uitgesteld. De start vindt plaats om half elf pre cies van Groeneplaats, Den Burg, ge passeerd wordt te: De Waal (ANWB- handwijzer) om elf uur, boerderij „Mar- thahoeve (Garritsen) om half 12, terwijl de aankomst tusschen half één en één uur in De Cocksdorp, Hotel De Hoop, is bepaald. Op genoemde punten zal bij twijfelachtig weer bericht aanwezig zijn, of de tocht doorgaat; men kan zich al daar op de hoogte stellen. Gevraagd wordt schriftelijke opgave van deelne ming te doen voor of op Zaterdag 21 Ju ni a.s. bij Mevrouw Kamp, Den Burg of bij Mevrouw Dros „Blandenberg" Eier- land, zulks in verband met de voorberei dingen voor de koffiemaaltijd in Hotel De Hoop Aan iedere deelneemster wordt verzocht aan bonnen mee te nemen en bij te dragen, wat zij missen kan De terugweg leidt langs de duinen en De Koog; tusschen 5 en 6 uur is de terug komst te Den Burg. Men kome met goedverzorgde fietsen! en houde zich aan het bovenstaande om de tocht in alle opzichten te kunnen doen slagen K. DE STERKSTE IS HIJ, DIE ZICH ZELF KAN BEHEERSCHEN. Illlllir VAN OVER DE GRENS. !|||||i'<iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiniiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiii:iiiiiin|||||| Nu Engeland in Syrië vecht. Vorige week schreven wij: „Het zwak ke punt voor de Engelschen vormt hier (Oostelijk van de Middellandsche Zee) het Fransche mandaatsgebied Syrië, dat een gemakkelijke en volledige aanslui ting met het Egyptische front verhindert Het ligt haast in de lijn der ontwik keling, dat hier iets zal gebeuren, om dat de Britten, koste wat het kost, hun front in Egypte zullen willen behouden, als steun voor hun macht in Egypte en het Suez-kanaal". Nauwelijks waren deze regelen onder het oog onzer lezers of de Engelschen zijn Syrië binnengerukt. Zondagmorgen in alle vroegte is de opmarsch begonnen en als smartelijke bijzonderheid moet daarbij vermeld worden, dat ook de Fransche generaal De Gaulle onder de aanvallers behoort. Zoo beleven we dan, dat in de Fran sche koloniën na Dakar en Oran, op nieuw een strijd is ontbrand tusschen de vroegere bondgenooten en dat in dit geval zelfs Franschen tegenover Fran- schen staan. De tijding van het binnen rukken der Britten in Syrië is met groo te verontwaardiging door het heele Fransche volk ontvangen. De kranten spuwen hun verachting en haal op Engeland uit en als er een ge beurtenis in staat is Frankrijk in de ar men van Duitschland te jagen, dan is 't wel deze Wij kunnen niet beoordeeltn, welke striidkrachten hier tegenover elkander slaan, doch men moet haast aannemen, dat Engeland zeker van zijn zaak meent te zijn door de inzet van een meer ge motoriseerd leger Zonder twijfel ook rekent het op bijval van een deel der Franschen in het mandaatsgebied, waar om dan ook generaal De Gaulle aan de operaties mag deelnemen Het wordt dus wel een tragische broe derstrijd. Duitschland ziet bij deze ontwikke ling der gebeurtenissen als neutrale der de toe, en heeft reeds te kennen gege ven, alleen te zullen ingrijpen op ver zoek der Fransche regeering. De voornaamste opmarsch geschiedt vanuit het zuiden, van Palestina uit en is gericht op de belangrijke stad Damas cus, doch ook vanuit Irak is een leger groep de aanval begonnen. Tevens wordt Syrië nog van drie andere kanten aange vallen, ook van de zeezijde; een zeege vecht aan de kust heeft reeds plaats ge had. Ons lijkt de onderneming voor Enge land zeer gevaarlijk, zooals ze dat op de Balkan was, tenzij het thans over een zoo verpletterende overmacht beschikt, dat de verovering van Syrië op een „militaire wandeling" neerkomt. In elk geval blijft de moreele tegenslag be staan, die, hoe men het wendt of keert, voor Engeland zeer ongunstig is en 'n kaakslag is in het gezicht der beginse len, waarvoor het steeds hoog opgeeft, te vechten. Voor het overige verkee- ren we in een overgangsperiode, waarin men wacht op de volgende phase. Een vergelijking met de oorlog 1914—1918. Een vergelijking met de vorige we reldoorlog valt over de eerste 21 maan den in het voordeel van Duitschland uit. Daarom lijkt het ons van belang eens na te gaan het verschil in po§itie na 21 maanden oorlog in 19141918 en thans. Het uitbreken van de vorige oorlog viel in Aug. 1914; deze wereldoorlog zette in op 1 Sept. 1939, zoodat de toe stand van Mei 1916 overeenkomt met de DISTRIBUTIE Inleveren bonnen. Winkeliers dienen op de voor hen bestemde dagen in te le veren de volgende bonnen en wel voor 's morgens 12 uur. Voor gebak alle bonnen 21 (dubbel rantsoen), bon 24, 22 (dubbel rantsoen), alle van de broodkaart. Tevens moeten alle bonnen 8 van de bloemkaart ingele verd worden. Voor tarwebloem: alle bonnen 8 van de bloemkaart, aangevuld met ten hoog ste 79 bonnen 7 van deze kaart. Brood bonnen kunnen voor tarwebloem niet ingeleverd worden. De nieuwe bon voor tarwebloem kan niet ingediend worden. Voor rijst: alle bonnen 32 en nog ten hoogste 9 stuks bonnen 21 van de boter- kaart, dus geen bonneii 23 van het bon boekje en 21 vetkaartj meer. De nieuwe bon voor rijst kan nipt ingeleverd wor den. Voor havermout: al je bonnen 24 en hoogstens 9 stuks van bon 7. De nieuwe bon kan niet ingeleverd worden Voor vermicelli: alle bonnen 26 en hoogstens 9 bonnen no. 9 Nieuwe bon niet. Voor maizena: alle bonnen 27 en hoog stens 9 stuks van oude bon 10. De nieu we bon niet. Gort-grutten; alle bonnen 25 alsmede hoogstens 9 bonnen van no. 8. De nieu we bon kan niet ingediend worden. Van de boter- en vetkaart: Voor een toewijzing van boter; van de boterkaarl alle bonnen 18 en 17 alsmede bon 19 en 20. Voor een toewijzing boter (reductie) van de vetkaart alle bonnen 17 en 18 alsmede bon 19 en 20 positie van Juni 1941, wat tijdsduur aan gaat. En hoe stonden toen de zaken? In het Westen lag èen landpoort van Bazel tot Nieuwpoort van circa 600 km. lengte, waar de Duitschers in hoofdzaak te strijden hadden tegen Franschen, En gelschen, Belgen en koloniale troepen van Frankrijk en Engeland. In Mei 1916 woedden de bloedige gevechten om het bezit van Verdun, en twee maanden la ter zetten de geallieerden de slag aan de Somme in, waarbij de Engelschen 400000 man, de Franschen 330,000 man en de Duitschers 600,000 man verloren. In het Oosten lag een landfront van ruim 1200 km., van Roemenië tot de Oostzee. Daar hadden de Duitschers de aanvallen te doorstaan van de Russen onder Broessilof, nadat de keurwapens van Rusland in de jaren 1914 en 1915 waren vernietigd. Welke slachting nog in 1916 op de Russische vlakten werd aangericht, blijkt het best uit de verlie zen aan Russische zijde, die thans voor de periode van Juni tot Oct. 1916 gesteld worden op 86000 officieren en 1,800,000 manschappen. Om dit resultaat te ver krijgen, hebben Duitschers en Oostenrij kers toch zeker 2 millioen soldaten in 't front tegen Rusland beschikbaar moeten hebben. Bovendien was er nog een front van enkele honderden km in het Zuiden tegen de Italianen, waar juist in de maand Mei 1916 de Oostenrijkers tot de aanval waren overgegaan en de Italia nen een verpletterende nederlaag had den toegebracht. Te land dus strijd op drie ver uiteen- liggende fronten; de oorlog ter zee ge lijkt heel sterk op de zeeoorlog tijdens de jaren 1914-T8, waarbij men echter in aanmerking moet nemen, dat Duitsch land toen ter zee zeker dubbel zoo sterk was als thans. Zooals ook thans, werden aan de Engelsche handelsvloot zoo enor me verliezen toegebracht, dat, volgens later bekend geworden berichten, mid den 1917 Engeland op het punt stond onder de aanhoudende druk te bezwij ken. Van Duitsche zijde treedt thans ech ter een luchtmacht op in die mate, dat zij niet alleen de geringere sterkte ter zee goedmaakt, doch tot nu toe bij alle operaties te land en ter zee een beslis sende rol heeft gespeeld. Dit alles zijn feiten, die reeds in de geschiedboeken zijn vastgelegd. Hoe is de toestand daarentegen nu, in de maand Juni 1941, na 21 maanden oorlog'' In het Westen géén landfront, geen strijd tegen Franschen en Fransche ko loniale troepen, geen strijd tegen Engel schen en Canadeezen en Australiërs en Indiërs, geen strijd tegen Belgen en Por- tugeezen. In het Westen heeft men thans geen 21 maanden lange bloedige strijd met zoo groote verliezen gehad, die geen enkele dag verpoozing liet, maar een maand strijd in Noorwegen en zes we ken strijd tegen Nederland, België en Frankrijk. In het Oosten heelemaal geen strijd met de Russische millioenen, die in de 21 maanden tot Juni 1916 zeker ook van Duitsche zijde geweldige inspanning en bloedige offers heeft geëischt, al was dan het voordeel geheel aan Duitsche zijde; daarentegen een 18-daagsche veld tocht in Polen, waarmee het Oostelijk front heeft opgehouden te bestaan. In het Zuiden tegen Italië geen front, daarentegen de hulp van de geheele le germacht van het sedert 1922 herboren land van Mussolini. In het Zuiden hield Duitschland een 12-daagsche veldtocht tegen Joego-Sla- vië en een 12-daagsche veldtocht tegen Kreta, waarmee het zuidelijk front even Voor kaas: alle bonnen 66 en 76, als mede 67 en 77 en de nieuw geldig te ver klaren bonnen. Voor eieren: alle bonnen 53 en 88 als mede de nieuw geldig te verklaren bon nen. Voor vlceschwaren: alle bonnen 18 als mede de nieuw geldig te verklaren bon. Voor petroleum: alle zegels 10. Voor melk: alle bonnen 20 en nieuw geldig te verklaren bon. Voor aardappelen uitsluitend de bon nen 4 en 5 van de aardappelenkaart. Bakkers voor een toewijing voor brood alle bonnen 21 (dubbel rantsoen), alsmede bon 24, 22 (dubbel rantsoen) al le van de broodkaart. Alle bonnen 8 van de bloemkaart moeten ingediend wor den voor brood. Slagers voor een toewijzing voor vleesch alle bonnen 18 van de vleesch- kaart, alsmede de nieuw geldig te ver klaren bon llllll BINNENLAND |||IH DE WINKELIER R te Meppel, reed met zijn vrouw op een tandem tegen een hek. Hij viel over het hek en bleef dood liggen. De vrouw kreeg geen letsel DOOR KNOEIERIJ eigende een 29-j. inwoner van Hilversum zich ten nadeele van de gemeente in de loop van ander half jaar f 5300 toe. Hij heeft bekend. MOLENS worden meer en meer be dreigd. Wegens kanalenaanleg moeten er alleen reeds bij Ouddorp drie van de vier verdwijnen. Bij Rustenburg een- van de vier. Alkm. Crt. eens is weggevallen. Daar kwam bij: een hulpcorps in Afri ka tegen de Engelsche legermacht, die van Egypte uit opereert. Als men de verliezen van Duitsche zij de in de eerste 21 maanden van de eer ste wereldoorlog stelt tegenover de ver liezen van de 21 maanden 1939-1941, dan zal men nauwelijks aan een tiende van dat aantal komen, en men kan gerust beweren, zonder eenige tegenspraak te ontmoeten, dat het Duitsche leger thans reeds weer minstens even sterk, zoo niet sterker is, dan 1 Sept. 1939 Daarbij is Duitschland geheel vrij in zijn handelen. Het kan met zijn leger macht cpereeren waar het wil, zonder gebonden te zijn aan duizenden km. loopgraven van de tegenstander, zooals in de vorige oorlog. Daarbij is Frankrijk als tegenstander volkomen uitgevallen, en strijdt dit land misschien straks zelfs wel voor gelijke doeleinden. Rusland is met zijn onuitputtelijk menschenmateri- aal buiten de oorlog gebleven, Italië strijdt sedert 10 Juni 1940 zijde aan zijde met Duitschland, (juist andersom was 't in de vorige wereldoorlog, wat dus voor Duitschland een dubbel voordeel is.) Van alle overige 29 landen, waarmee in 19141918 de Centrale rijken tenslot te in oorlog raakten, kunnen wij alleen nog Engeland terugvinden met zijn Do minions Australië en Canada; doch daar houdt het dan ook mee op. Want van vijand in 1914-T8 is Japan thans Duitsch lands partijgenoot geworden. Tenslotte is een van de groote oorza ken van de ineenstorting van Duitsch land in 1918 nog geweest de 4l/4-jarige afsluiting van alle aanroer en de daar door steeds toenemende voedsel- en ma- teriaalschaarschte. De machthebbers van thans hebben zich aanstonds na 1933 aan het werk ge zet om Duitschland voor een tweede Versailles te behoeden en alles in het werk gesteld om Duitschland ook bij een langjarige afsluiting onafhankelijk van de overzeesche aanvoer te maken. Bij de tallooze misrekeningen, die men omtrent Duitschland gemaakt heeft, moest men onderdehand wat voorzichti ger worden, en meer waarde hechten aan de verzekeringen der Duitschers, dat zij de oorlog een onbeperkt aantal jaren kunnen volhouden, wat de voed selvoorziening betreft. Maken we nu de balans op, dan blijft geen andere conclusie over, dan dat de overeenkomst van 21 maanden van de eerste wereldoorlog met thans al heel gering is. Deze vergelijking valt zoo zeer in het voordeel van Duitschland's positie uit, dat men niet meer begrijpt hoe er nog lieden zijn, die met geweld een overeen komstige positie willen bepalen en daar uit een overeenkomstige uitslag voor spellen. Dat is niets anders dan de feiten ontkennen of handelen als de struisvo gel, die bij de nadering van gevaar, zijn kop in het zand steekt De feiten laten geen andere gevolg trekking toe, dan dat de positie van Duitschland volstrekt onaantastbaar is. Beschouwt men daarentegen de eenige nog overgebleven tegenstander, dan is diens toestand juist evenveel slechter als Duitschland's positie beter is. Sedert Willem van Normandie in 1066 Engeland veroverde, heeft het land zelf van een buitenlandsche vijand geen schade meer geleden. Zelfs Napoleon mocht het niet gelukken, het land zelf nadeel toe te brengen, doch sedert de luchtmacht een zoo geducht wapen is geworden, zucht geen land zoo onder de vernielende uitwerkingen van de bombardementen als Engeland en dat TEXTIEL De distributiedienst van Texel maakt aan belanghebbenden bekend, dat zij, die van de Distributiedienst een kaart ontvingen, waarop zij extra textielpun ten mochten afhalen, dit moeten doen op den datum, die op genoemde briefkaart staat vermeld. Aanvragen, die een maand na datum niet zijn afgehaald, komen onherroepe lijk te vervallen. Alleen in zeer bijzon dere gevallen kan verlenging worden aangevraagd. Dit moet echter worden opgegeven, zoodra de briefkaart wordt bezorgd. Vooral met het oog op het zeer groote aantal niet afgehaalde aanvragen, zal aan een en ander streng de hand worden gehouden. Tenslotte wordt er nogmaals op gewezen, dat iedere Don derdag gelegenheid bestaat NIET afge haalde aanvragen alsnog af te halen. DE DISTRIBUTIEDIENST. LANDHÜIZEN, gemeub. kamers, enz. mogen niet tegen hooger bedrag dan Mei vorig jaar worden verhuurd. Klachten eventueel indienen bij de politie. EEN PORTEFEUILLE met f 800 en nog een cheque van f 3000 werd door een ingezetene van Assen verloren. Ze viel gelukkig in goede handen, zoodat ze met de volledige inhoud werd terugbe zorgd. EEN VALSCH BANKBILJET van vijf mark werd te Leeuwarden door de ar- der V. in betaling gegeven. Hij had het gemaakt door twee krantuitknipsels te gen elkaar te plakken. Het Duitsche landgerecht veroordeelde hem tot vijf mnd en de kosten van het proces. reeds een jaar lang. Zijn handelsvloot is intusschen gehalveerd en de nood van het land, spreekt uit eigen mond, wan neer men luisteren wil naar het steeds dringender geroep om hulp uit Amerika. Men moge respect hebben voor het uit houdingsvermogen der Britten, doch afgaande op de smeekbede om hulp moet men tot de slotsom komen, dat, indien ook de hoop op deze hulp verloren ging, het thans reeds met -het land gedaan zou zijn Dit is de balans na 21 maanden oorlog. Ze slaat volkomen door naar Duitsche zijde. De hulp en deelname van Amerika houdt het geval nog overeind, doch ook de hulp en deelname kan de kansen niet meer in evenwicht brengen. In het voor Engeland gunstigste geval doet Amerika mee, maar een nuchter mensch vraagt zich af, waarop wacht 't, waar de nood zoo hoog gestegen is? Roosevelt praat druk over de verdedi ging van het Westelijk halfrond, stelt daarvoor de nationale noodtoestand in, maar geen ernstig man kan zijn Weste lijk halfrond bedreigd zien. De Europeanen hebben voorloopig ge noeg aan de zorg voor hun eigen half rond. Engeland's overwicht op zee houdt de oorlog r.og gaande. Dit overwicht stelt het in staat op de been te blijven, zelfs voor het geval Engeland zou bezet wor den. Dit overwicht stelt het ook in staat de overzeesche aanvoer naar het Euro- peesche vasteland te belemmeren, waar uit vrijwel al onze moeilijkheden in de voedselvoorziening voortvloeien. Er tegenover staat, dat Europa hard werkt om deze moeilijkheden te boven te komen. Men mag vertrouwen, dat men deze moeilijkheden van jaar tot jaar meer de baas wordt, nu geheel Europa geleidelijk tot een economische eenheid gesmeed wordt. Tegen dit blok met Duitschland als centraal punt, is iedere aanval van de zeezijde een hersenschim en hoe eerder dat men dit inziet aan de overzijde van de oceaan, hoe eerder men vrede krijgt. Wellicht is een totale overweldiging van Groot-Brittannië de prijs van dit inzicht Dat deze bloedige offers zal kosten weten we allen wel, doch of Engeland zelf daarbij ten onder zal gaan. zal de geschiedenis leeren. Het schijnt, dat de oorlog in zulk een stadium is getreden, dat waar wordt wat Hitier zeide op 19 Juni 1940; „Daar door zal een groot wereldrijk vernietigd worden. Een wereldrijk, dat ik nooit heb willen vernietigen of ook maar bena- deelen. Maar ik ben er mij volkomen van bewust, dat de voortzetting van deze oorlog slechts uitloopen kan op de totale vernietiging van een der strijdenden. Mr. Churchill mag gelooven, dat dit Duitschland is. Ik weet, dat het Eng land zijn zal". Griekenland is Ilaliaansche le vensruimte. Mussolini heeft een rede gehouden, waarin hij om. heeft verklaard, dat Griekenland tot de Italiaansche levens ruimte behoort en dat het in afspraak met de Duitsche bondgenoot geheel door Italiaansche troepen zal worden bezet. Ook verklaarde Mussolini, dat Oost- Afrika zal heroverd worden. Italië en Duitschland voeren één oorlog en zij zullen ook na de vrede kameraadschap pelijk samen opmarcheeren Onder toe juichingen eindigde de Duce zijn rede aldus; „Engeland kan deze oorlog niet winnen, omdat 't alle posities in Europa heeft verloren, die door de Vereenigde Staten niet kunnen worden vervangen. In deze strijd tusschen het goud en het bloed zal 't bloed overwinnen". N.P.B.

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 1