Bij het Tienjarig Bestaan van de H.S.B. 54ste Jaargang Woensdag 17 December 1941 No. 5610 Verzuimt niet op de yastgestelde dagen, plaatsen en uren de nieuwe distributiebonnen af te halen. Neem volledig kennis van de officieele publicaties in dit blad. De Distributiedienst Texelsche Berichten VOGELLEVEN IN HOLLAND. EEN JAAR VAN DE GROOTSTE BESLISSINGEN STAAT ONS TE WACHTEN. Uitgave Firma Langeveld en De Rooij Den Burg Texel Telefoon 11 Hoofdredacteur: G. Joh. Duinker. ONS BLAD EN DE KERST. De Kerstdagen vallen dit jaar op Donderdag en Vrgdag (25-26 Dec.) Daar op deze dagen in onze druk kerij niet wordt gewerkt, zal de Texelsche Courant Zaterdag 27 De cember niet verschijnen. Wij ver zoeken onze adverteerders, onze correspondenten en andere mede werkers beleefd, hiermede reke ning te willen houden. Indien de nieuwe bonnen voor de week van 28 Dec.3 Jan. niet reeds in ons blad van 24 Dec. kun nen worden vermeld, zullen we daaraan per bulletin bekendheid geven. Texel zal Vrijdag a.s. dit werk kunnen bewonderen. Wij hebben er bij het overlijden van de bekende vogelfotograaf A. Burdet in Augustus j.l. reeds op gewezen, dat de foto's en films, die deze pionier gedu rende zijn 35-jarige loopbaan als foto graaf heeft vervaardigd, van onschat bare waarde zijn voor de bestudeering van de Nederlandsche vogelwéreld. De bescheidenheid, die de persoon van de heer Burdet kenmerkte, was er echter oorzaak van, dat vooral dit filmwerk tot nu toe slechts aan een betrekkelijk kleine groep van bevoorrechten bekend was. Op de jaarvergaderingen van de Vereeniging tot behoud van Natuurmo numenten, vormden zijn films steeds 't voornaamste punt van de agenda en verder werden zij een enkele maal op lezingen en bijeenkomsten van intimi vertoond. Daarom was het groote publiek tot nu toe vrijwel onbekend met dit filmwerk, dat niet alleen van groote documentaire waarde is, doch bovendien ook zeer fraaie gedeelten bevat. Kort voor zijn plotseling overlijden, heeft de heer Bur det zelf reeds gezocht naar een mogelijk heid, om zijn levenswerk binnen het be- leik van een grooter publiek te brengen, doch hij heeft dit helaas zelf niet meer mogen beleven. Thans is de auteur en vogelfotograaf Nol JJjgisbergen, in sa menwerking met de N.V. Multifilm te Haarlem echter bezig, uit het zeer om vangrijke filmmateriaal enkele series sa men te'stellen. Allen, die in de gélegenheidgwaren de film, die sinds eenige tijd gereed is ge komen, te aanschouwen, werden getrof fen door de bijzonder fraaie opnamen van vaak zeer zeldzame vogelsoorten in hun natuurlijke omgeving. De# prachtige foto's van de heer Binsbergen, die onge twijfeld een onzer knapste vogelfotogra fen is, sluiten daar uitstekend bij aan en het is danook geen wonder, dat het Nederlandsche publiek deze film alom een gunstig onthaal bereidt. Tevens be- teekent deze bewerking een daad van piëteit jegens de heer Burdet, wiens ver diensten voor de natuurbescherming in ons land, door zijn groote bescheidenheid nooit ten volle door het Nederlandsche volk zijn gewaardeerd. Stellig zullen de ze films er toe bijdragen, deze waardee ring te vergrooten! Ouders en onderwijzers zullen er goed aan doen de jeugd op te wekken Vrijdag de middagvoorstelling bij te wonen. Voor een kwartje doen zij daar voor tientallen guldens nut en genoegen op. Daar komt bij, dat een deel van de op brengst aan Texels Museum ten goede komt! GIFTEN WITTE KRUIS. P. S., Oudeschild f 0.50 J. P., De Waal f2,50 M. B„ Den Hoorn f 2,50 P. B., Oosterend f3, A. D., Den Burg f 5, Wij worden rijker naar mate we meer aan anderen geven. (Lao-Tze) llllllllllllllllll HOE LAAT llllllllllllllllll DE ZON. Wo 17 Dec. op 9,45; onder 17,27. Do. 18 Dec. op 9,46; onder 17,27 Vr. 19 Dec. op 9,46; onder 17,28 Verduisteren: van zonsondergang tot zonsopgang. Auto's en rijwielen licht op: van zons ondergang tot zonsopgang. DE MAAN. Wo 17 Dec. op 8,02; onder 17,12 Do. 18 Dec. op 9,15; onder 18,07 Vr. 18 Dec. op 10,18; onder 19,12 Nieuwe Maan: Do. 18 Dec. 12,18. HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo 17 Dec. 9,00 en 21,25 Do. 18 Dec. 9,50 en 22,15 Vr. 19 Dec. 10,38 en 23,03 Springtij: 18 Decembar. DISTRIBUTIE-NIEUWS VOOR TEXEL. UITREIKING nieuwe bonkaarten brood, vleesch, boter, vet, zWaren en zeer zwaren arbeid De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op on derstaande dagen en plaatsen nieuwe distributiebonnen zullen worden uitge reikt. Te De Cocksdorp op Donderdag 18 December a.s. in de o.l. school, des voormiddags van: 9,30-10,30 voor bewoners van het dorp met huisnrs. 1 t.m. 77 10,30-11,00 voor huisnrs 78 en hooger. 11,00-11,30 voor bewoners van wijk C met huisnrs C 1 t.m. C 29 11,30-12,00 voor wijk C 30 t.m. C 55 12,00-12,30 voor wijk C 56 t.m. C 83 12,30-1,00 voor wijk C 84 en hooger. Te Midden-Eicrland op Donderdag 18 December a.s. in de o.l. school, des na middags van: 2,30-3,00 voor bewoners met huisnrs E 1 t.m. E 26 3,00-3,30 voor huisnrs E 27 t.m. E 52 3,30-4,00 voor huisnrs E 53 t.m: E 82 4,00-4,30 voor huisnrs E 83 t.m. E 107 4,30-5,00 voor huisnrs E 108 t.m. E 127 5,00-5,30 voor huisnrs E lj28 hooger. Te Oudeschild op Vrijdag 19 Decem ber a.s. in de o.l. school, des morgens van: 9,30-10,00 voor bewoners van het dorp met huisnrs 1 t.m. 65. 10,00-10,30 voor huisnrs 66 t.m. 97 10,30-11,00 voor huisnrs 98 t.m. 133 11,00-11,30 voor huisnrs 134 t.m. 165 11,30-12,00 voor huisnrs 166 t.m. 206 12,00-12,30 voor huisnrs 207 t.m 239. des middags van; I,30-2,00 voor bewoners van' het dorp meT huisnrs" 240"t.m 345 2,00-2,30 met huisnrs 346 en hooger. 2,30-3,15 voor bewoners van wijk S. Te De Waal op Vrijdag 19 December а.s. in de o.l. school des namiddags van: 4,15-4,45 voor bewoners van het dorp met huisnrs 1 t.m. 41 4,45-5,15 met huisnrs 42 t m. 71 5,15-5,30 met huisnrs 72 en hooger. 5,30-6,00 voor bewoners van wijk W met huisnrs W 1 t.m. W 50 б,00-6,15 wijk W met huisnrs W 51 en hooger. Te De Koog op Zaterdag 20 December a.s. in de o.l. school des morgens van: 9;15-10,00 voor het dorp met huisnrs 1 t.m. 46 10,00-11,00 meUjpiisnrs 47 en hooger II,1)0-12,00 voor bewoners van wijk K met huisnrs K 1 t.m. K 56 12,00-1,00 met huisnrs K 57 en hooger Te Den Hoorn op Zaterdag 20 Decem ber a.s. in de o.l. school des nm. van: 2,30-3,00 voor wijk H met huisnrs H 1 t.m. H 29 3,00-3,30 met huisnrs H 30 t.m. H 75 3,30-4,00 met huisnrs H 76 t.m. H 111 4,00-4,15 met huisnrs H 112 en hooger 4,15-4,30 voor bewoners van het dorp met huisnrs 1 t.m. 14 4,30-5,00 met huisnrs 15 t.m. 42 5,00-5,30 met huisnrs 43 t.m. 75 5,30-6,00 met huisnrs 76 t.m. 104 6,00-6,30 met huisnrs 105 en hooger. Bij deze uitreiking dienen te worden afgegeven alle stamkaarten van het ge zin en personeel, ook de stamkaarten van de eventueele kostgangers, zoowel Texe laars als vreemdelingen. In verband met de belangrijkheid der uitreiking kan maar één gezin te gelijk geholpen wor den. Wil men voor andere personen de kaarten in ontvangst nemen, dan kan dit wel. Men dient zich echter wederom in de rij der wachtenden te scharen. Al leen en uitsluitend aan personen boven 18 jaar worden kaarten afgegeven. Men wordt verzocht op den juisten tijd van uitreiking voor bepaalde straten of huis nummers te letten. Zij, die zich niet aan de juiste tijd houden, kunnen niet wor den geholpen. Zie ook de andere publi caties in dit blad, welke betrekking heb ben op deze uitreiking. Texel, 11 December 1941. De Burgemeester voornoemd, KAMP. Voorschotten bakkers. Bakkers zullen deze week bij inleve ring van broodbonnen een voorschot meel ontvangen ter grootte van het aan tal rantsoenen ingeleverd in de week van 8-13 Dec. j.l. Hiervoor zal de distri butiedienst een ontvangstbewijs laten teekenen. Dit voorschot wordt weer in gehouden in de week van 5-10 Jan. 1942. Brandstoffen voor groote gezinnen. De Distributiedienst van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden dat, op 19 December a.s. van 912 uur, gelegen heid zal worden gegeven tot net afhalen van extra bonnen voor groote gezinnen. Alleen zij komen daarvoor in aanmer king, die bij de uitreiking van de brand- stoffenkaarten J of K, verzuimd l\ebben extra bonnen aan te vragen voor groote gezinnen." Onder groote gezinnen wordt verstaaiv een gezin dat uit meer dkn 7 personen bestaat. Kostgangers mogen b(j het gezin worden medegerekend. Deze regeling heeft alleen betrekking op de samenstelling van het gezin op hetoogen blik. Bij de aanvraag moeten alle stam kaarten van de gezinsleden of de tot het gezin behoorende kostgangers worden medegebracht. Met nadruk wordt er op gewezen, dat een strenge controle op de aanvragen zal borden toegepast. Op grootsche en. indrukwekkende wij ze heeft de Nationaal Socialistische Be weging in Nederland Zondag te Utrecht haar 10-jang bestaan gevierd. Duizen den geestverwanten uit het heele land namen daar a$n deel, terwijl we onder de gasten ook verscheidene hoogeDuit- sche autoriteiten opmerkten. Er wordt een Monument gesticht. Daags te voren was door de leider, Ir. A. A. Mussert, aan de eerste 1000 le den der NSB een speciaal eereteeken uitgereikt. De feestelijkheden van Zondag vingen aan mét een eenpansmaaltijd in het N.V gebouw te Utrecht, waaraan zij, die tot de eerste duizend behooren met hun lei der aanzaten. Daarbij hield de heer S. Plekker, burgemeester van Haarlem, 'n toespraak, waarin deze meedeelde, dat door de oude kameraden f 2200 bijeen was gebracht voor de stichting van een monument^voor de in het Oosten geval len Nederlandsche kameraden. Ir. Mus sert dankte hiervoor en zeide, dat reeds besloten was dat monument te Luntefen te doen verrijzen. Hierna zongen de aan wezigen de leider het lied ,,De Zwarte Soldaten" toe. Dcfilé op de Maliebaan. Tegen 1 uur verscheen de' leider met de heer Van Geelkerken, plaatsvervan gend leider, en een aantal gasten op het podium voor het hoofdkwartier aan de Maliebaan, om getuige te zijn van het défilé. Stormachtig, werd hij toege juicht. Eerst trokken de W.A.-afdeelin- gen voorbij, toen die vag de Jeugdstorm en tenslotte die van de Ned. S.S. De regen viel onderwijl in stroomen, maar dit kon het enthousiasme der menigte niet bekoelen. Twee muziekcorpsen, van de W.A. en van de'Jeugdstorm, zetten de ze plechtigheid luister bij. Herdenkingsbijeenkomst. Na afloop van het défilé begaf men zich naar de Groentenhal aan de Croe- selaan. Tegen 3 uur arriveerde daar ook Rijkscommissaris Dr. Seyss Inquart, met zijn staf, die geestdriftig werd toege juicht. Kort daarop traden Ir. Mussert en de heer Van Geelkerken binnen, ver gezeld van het hoofd Algemeene Zaken, De Block van Scheltinga, en de adju danten van de leider, mr. dr. Kessler en Van den Arend. Met „hou-zee"-geroep werden zij hartelijk verwelkomd. Toen de leider het podium had bestegen, scheen aan de toejuichingen geen eind te komen. Toen de vlaggen van de W.A., Jeugdstorm en Ned. S S. werden binnen gedragen, verhieven allen zich van hun zetel en strekten allen de rechterarm Doodsche stilte heerschte in de zaal, toen daarop door drie leden van de Ned. S S. de eerevlag binnen werd gebracht. C. van Geelkerken spreekt. Na een kort welkomstwoord van Ir. Huygen, secr.-generaal van hef NSB- hoofdkwartier, waarin in het bijzonder Dr. Seyss Inquart werd verwelkomd, alsmede de familie van gevallen kame raden ep van in Ned.-Indië geïnterneer den, kreeg de heer C. van Geelkerken het woord voor het uitspreken van een herdenkingsrede. Hierin gaf spr. met nadruk te kennen, dat de leider op zijn mannen kan rekenen. Scherp veroordeel de spr. de naar Engeland gevluchte re geering die land en volk in de steek liet. Maar wij zijn gebleven, aldus spreker en wij verklaren ons in leven en dood ver hoeden met de Fuehrer aller Germanen, Adolf Hiiler. Ons volk heeft in de meening verkeerd, dat Engeland ons zou bijstaan. Maar wat zien we in de Oost? Engeland vraagt, of Nederlanders komen helpen (geroep: Foei). Wij blijven trouwe volgelingen van Mussert, zeide spr. en wij zetten ons in tot het uiter ste. Aan het slot richtte spr. zich tot de familie van gesneuvelde kameraden, zeggende: Zij, die u lief waren, zijn niet voor niets gevallen. Wij zullen u nooit verlaten. God zegene de strijd van Adolf Hitler tot aan de eindoverwinning. Hierna werden de dooden op plechti ge wijze herdacht. Na afloop speelde de muziek ,,lk had een wapenbroeder". Toen sprak Oberbefehlsleiter Frie- aerichs, die als vertegenwoordiger van de NSDAP de gelukwenschen van deze partij overbracht en met nadruk wees op het feit, dat de legers van de Fueh rer, die ook de Nederlandsche nationaal- sccialisten uit de kerkers bevrijdden, 't nieuwe Europa zullen grondvesten. Zoo sprak de Fuehrer Donderdag in de Groot-Duitsche Rijksdag. Hier volgt van zijn rede een samenvatting: De Fuehrer wees er op, dat de huidi ge worsteling beslissend is voor de ko mende 500 of 1000 jaar geschiedenis van Duitschland en Europa, ja, van de heele wereld. Een historische herziening van unieke omvang, aldus spr, is ons door de Schepper opgedragen en thans zijn wij verplicht, die te voltrekken. De Fuehrer schetste de militaire beveiliging van het overwonnen gebied en verzekerde: Het is mijn onwrikbaar besluit er voor te zorgen, 'dat dit Europeesche front door geen enkele vijand kan worden aange- vallenr Spreker gaf een overzicht van de ge vechten, in het afgeloopen jaar geleverd, en liet uitkomen, dat Duitschland voor het heele vasteland van Europa strijdt. Een gelukkig teeken is, dat vrijwilligers van de meeste volken meestrijden aan de zijde van de Duitsche weermacht. De Fuehrer ging de voorgeschiedenis van de strijd tegen de Sovjet-Unie na en gaf de verzekering, dat men de Duitsche weermacht ieder jaar met meer en beter wapens zal vinden 'op de plaats, waar de beslissingen vallen. De voornaamste fei ten van de veldtocht in het oosten wer den verder in herinnering gebracht. Op 1 Dec. telde men daar: 3806865 gevangenen; 21391 tanks vernietigd of veroverd; 32541 kanonnen vernietigd of ver overd; 17322 vliegtuigen vernietigd of ver overd; 2191 Britsche vliegtuigen werden sedert de strijd in het oosten losbrak, neergeschoten; Tot zinken werden gebracht; 4170611 ton door de marine; 2346180 ton door de luchtmacht Hitier somde vervolgens de verliezen op: van 22 Juni tot 1 Dec. heeft het Duitsche leger verloren: 158.773 dooden, 563.082 gewonden en 31,191 vermisten, de luchtmacht 3231 dooden, 8454 gewon den en 2028 vermisten, de marine 310 dooden, 232 gewonden en 115 vermis ten. De Duitsche weermacht in totaal dus: 162,314 dooden, 571,767 gewonden en 33,334 vermisten. Aan dooden en ge wonden dus iets meer dan het dubbele van het aantal in de slag aan de Somme tijdens de wereldoorlog, de vermisten iets minder dan de helft van het toen malige getal. Sprekende over Polen wees de Fueh rer er op, dat het president Roosevelt was, die met duivelsche gewetenloos heid de Polen hulp toezegde. De Polen gingen hierdoor niet op de redelijke voorstellen van Duitschland in. Spr. ging De Rijkscommissaris spreekt. Dr. Seyss Inquart voerde vervolgens het woord Spr. bracht de gelukwensch van de Fuehrer over en sprak zijn vreugde en voldoening uit over het 10- jarig bestaan van de NSB, die reeds zoo veel terrein en zooveel ook aan beslis sende beteekenis heeft gewonnen. Spr. gewaagde van de ééne overtuiging en de de ééne wil, welke de Nederl. en de Duitsche nationaal-socialisten bezielt en stond in het bijzonder stil bij de strijd tegen het bolsjewisme. Toen de Fuehrer zijn legers inzette in deze strijd, had ook het beslissend uur voor Nederland ge slagen. Nu moest partij worden gekozen. Om een nieuw Europa te helpen stich ten als als bewijs van zn onverbrekelijke kameraadschap met de heer Mussert gaf spr. kennis van zijn besluit in Neder land nog slechts één politieke wilsvor ming te dulden en wel die in en door de NSB, leider Jkv. A. A. Mussert Alle an dere vereenigmgen met een politiek ka rakter worden met ingang'van heden ontbonden, verklaarde spr. Er werd op gewezen, dat lid zijn van de NSB of een der daarbij aangesloten formaties in de ze tijd geen genoegen is; maar de leden willen zich daartoe wel opofferingen en ontberingen getroosten; het gaat immers om een nieuw Europa, sterk, groot, vol eerbesef. Aan de opbouw van dit Euro pa neemt Nederland deel door de NSB en vooral door de offers, welke zijn strij deis in*hel Oosten brengen. Spr. besloot met zijn beste wenschen aan te bieden, speciaal voor het bestwil van het Ne derlandsche volk, opdat dit gelijkge rechtigd kan toetreden tot de Germaan- sche gemeenschap, well^ de Fuehrer reeds heeft gevormd. De rede van de leider der NSB. Nadat Ir. Mussert dank had gebracht voor de gelukwenschen van de Fuehrer, wees hij op het feit, dat nu het grootste revolutionaire feit in de geschiedenis van ons volk van de laatste 100 jaar wordt herdacht; het hijschen van de zwart- roode vlag der nationaal-soc. revolutie. .Het volk heeft nu te kiezen. Er voltrekt zich een wereldgebeurtenis, zoóalsmaar eens in de 1000 jaar geschiedt. De we reld staat in vlammen. Tusschen de te- na, waarom Roosevelt zoo óp Duitsch land verbeten is en stelde in de eerste plaats vast, dat er tusschen zijn levens opvatting en die van Roosevelt wel „eenig" verschil is. Roosevelt heeft niets nagelaten om de wereld tegen Duitsch land op te stoken; daarbij werd hij door joden uit zijn omgeving gesteund. De Fuehrer somt een reeks gevallen op, waaruit blijkt, dat Roosevelt geen mid del schuwde, om zijn doel te bereiken. Hij riep zijn gezant terug uit Berlijn; hij stond uitvoer van wapens naar Enge land toe; hij erkende de uitgeweken re geeringen van Polen, Nederland, België, Noorwegen; hij gaf Engeland de beschik king over 50 torpedojagers; hij liet troe pen landen op Groenland, later ook op IJsland; hij beloofde ook de ^ovjet-Unie te hulp te zullen komen. Persoonlijke beleedigingen, mij aangedaan, zie ik over het hoofd, zoo sprak de Fuehrer, want ik beschouw hem, net als Wilson, als geestesziek. Met dezelfde middelen, zoo ging de Fuehrer verder, strijdt deze man met zijn joodsche aaghang tegen Japan. Dat dit land tenslotte aan de V.S. de oorlog heeft verklaard, vervult ons, en ik ge loof ook de overige fatsoenlijke men- schen, met diepe voldoening. Wij weten, wie achter Roosevelt staat: de eeuwige jood. De bedoeling van de joden en hun Roosevelt is- de eene staat na de andere afzonderlijk te vernietigen. Wat het Duitsche volk betreft, stelde de Fuehrer nog eens uitdrukkelijk vast, datT dit land zijn recht wil. Dit recht om te leven zal het zich waarborgen, zelfs - wanneer duizend Churchills of Roosevelts daartegen zouden willen comploteeren. Nimmer wellicht had het Duitsche volk zulk een helden inzicht en zcoveel eerbewustzijn als thans. Ik heb derhalve vandaag, zoo zeide spr., aan de Amerikaansche zaakgelastigde zijn pas ooen overhandigen. Niet alleen >Verd hem zijn pas over handigd, maar tevens werd hij in kennis gesteld met het besluit van Duitschland en Italië om sarhen met Japan tegen de V.S. en Engeland strijd - te voeren tot handhaving van vrijheid en onafhanke lijkheid hunner volken en -rijken. (Over dit verdrag schreven we reeds). Onze tegenstanders, zoo besloot de Fuehrer zijn belangwekkende rede, moe ten zich niet vergissen; in de 2000 jaar van de ons bekende Duitsche geschiede nis is ons vxoïk nooit méér aaneen ge sloten en eensgezind geweest dan thans. De Heer der wereld heeft de laatste ja ren zooveel grootsch aan ons gewrocht, dat wij ons dankbaar buigen voor een Voorzienigheid, die ons bedacht heeft met de eer, leden van een zoo groot volk te mogen zijn. genover elkaar staande machten is geen compromis mogelijk. Het is maar ge lukkig, dat de legers van Hitier tegen de bolsjewieken optrokken. Anders zou de communistische heerschappij nu van Japansche Zee tot Noordzee hebben ge reikt. Dat dit nu niet het geval is, dan ken we aan de grootste Germaapsche aanvoerder aller tijden, Adolf Hitler. Spr. herinnerde aan de vele partijen, welke ons land kende; aan de haat te gen Duitschland, jarenlang gepreekt. Eén organisatie verzette zich daartegen, de NSB. In 1935 schaarde acljt pet. dei- bevolking zich achter haar, in 1937 nog maar vier pet. Toen brak voor de NSB tot 10 Mei 1940 een tijd aan van wor steling om staande te blijven. Maar de NSB versaagde niet. J$ij verweet de re geering, dat ze een geheim verdrag met Engeland sloot en dat ze millioenen aan de weermacht verkwistte. Het was ver- geefsch, want de oorlog kwam toch. 10 Mei rukten Duitsche troepen ons land binnen om de Engelsch-joodsche macht ook uit dit deel van Europa te verdrij ven Onze regeering vluchtte naar Lon den en verkwanselde koloniën aan vreemde' mogendheden. Zelfs verklaarde, koningin Wilhelmina de oorlog aan Ja pan. Tegen zooveel waanzin valt niet op te roeien. Ik zie niet in, aldus spr., hoe Indië op dit oogenblik voor Nederland behouden kan blijven, al geven we nim- ,9 mer het standpunt prijs, dat Nederland op Indië onvervreemdbare rechten heeft. Spr. wees er op, dat Mei 1940 in ons land geen bloed zou hebben gevloeid, indien men naar de NSB had willen luisteren. Nog is het niet tot het Neder landsche volk doorgedrongen, dat het aan de NSB te danken is, dat ons land niet door Duitschland zal worden ge annexeerd. Spr. had 1^2 Dec. een onder houd met de Fuehrer. Daarbij heb ik, namens de NSB meegedeeld, aldus de leider: le. dat naar mijn meening het welzijn en voortbestaan van het Nederlandsche volk alleen kan worden ge\yaarborgd in het lotsverbonden samenhouden van al le Germaansche volkeren. (Zie verder 2e pagina).

Texelsche Courant | 1941 | | pagina 1