TEXELSCHE COURANT 54ste Jaargang Zaterdag 17 Januari 1942 Eerste blad No. 5618 Weerbaar maken - De Heer RIJK DE VRIES tot Burgemeester van Texel benoemd. INSULINDE IN OORLOG. VERDUISTERING. Uitgave Firma Langeveld en De Rooij Oen Burg Texel Telefoon 11 Hoofdredacteur: G. Joh Duinker. Hoe diep men ook terug gaat in de geschiedenis der menschheid, men vindt altijd als taak der opvoeding van het jonge geslacht: weerbaar maken in de levensstrijd. Bij de primitieve volken was deze taak uitsluitend gericht op strijdvaar digheid tegen de krachten der natuur en tegen de vijanden. Het jonge kind al werd geoefend in het hanteeren der pri mitievewapenen, werd meegenomen op jacht, werd gehard. Met de ontwikkelingsgang der be schaving kwamen er steeds meer en steeds nieuwe elementen in het op- roedingsvraagstuk. Wij zouden kunnen ïerinneren aan de riddertijd, waarin naast de oefeningen in de wapenhan del de begrippen van ridder-eer en rid- der-deugd aan de jonge pages werden geleerd. Wij zouden het opvoedings werk en wat er door baanbrekende laedagogen gewerkt en gedacht is, 'cunnen volgen tot op deze dag. Maar altijd en altijd weer vindt men dit eenig einddoel: weerbaar maken in de levensstrijd. Wanneer wij thans zeggen, dat de taak der opvoeding weerbaar maken in de levensstrijd is, dan bedoelen wij, dat die taak gericht is op twee dingen: op kennis en vaardigheid èn op karakter vastheid. En waarschijnlijk is dit laat ste wel het belangrijkste element. Weerbaar maken. Door alle tijden is het het leidmotief geweest van het op voedingswerk. Zoo ooit, dan moet m onze dagen de jonge mensch gepant serd zijn met wilskracht, volharding, karaktervastheid. Het leven heeft de mensch nimmer verwend. Ook waar de uiterlijke levens omstandigheden gunstig zijn, heeft de mensch zijn innerlijke strijd te strijden, zijn verdrietelijkheden en teleurstellin gen. Verstandige ouders en opvoeders, dit uit ervaring wetend, hebben de kinde ren al heel jong geleerd, dat er wen- schen zijn, die nu eenmaal niet kun nen worden vervuld. Dat met straf, al thans met leed moet worden geboet, wanneer het eigen willetje verboden trotseerde en tot verkeerde dingen bracht. Wij zeggen het kort en duide lijk: verstandige ouders en opvoeders verwennen de kinderen niet. Er is over dat woord verwennen nogal eens mis verstand. Wanneer men ouders, die un kinderen schromelijk verwennen, Êfiet gevaarlijke daarvan onder het oog Drengt, meenen zij, dat men tegenover \un opvoedingssysteem er een zou wil len stellen van strengheid en hardheid. Dat is natuurlijk niet zoo. Men moet rouwens met tucht en tuchtmiddelen al reeds in de eerste plaats rekening hou den met de individualiteit van elk kind. Zie, onze tijd eischt van het jonge geslacht, wil het niet ten onder gaan, een zekere levenshouding: Wilskracht, geestelijke spankracht, volhardings vermogen, idealisme. ZONDAG, 18 Januari 1942. Illlllllllll VOOR HOOFD EN HART. IIIIIIIIH' ZONDAG De weg naar huiselijk geluk loopt over kleine struikelblokken, die we noeten leeren ontgaan. MAANDAG. Niet hij is wijs, die het zich verbeeldt; wijs is hij, die tot het besef zijner on wetendheid kwam en door ondervin ding van de eigenwaan genezen is. (Matthias Claudius). DINSDAG. Ga recht voor u uit en luistert niet Ti aar hen, die u op uw weg aanschreeu wen. De honden blaffen, de karavaan schrijdt ze voorbij. (Dumas fils). WOENSDAG. Dat de jeugd zich niet kan indenken, dat ze eenmaal ook oud zal worden, s eerder te vergeven, dan dat de ou derdom zich niet kan indenken, dat ze ook eenmaal jong was. DONDERDAG. Een oordeel laat zich weerleggen, en vooroordeel nooit. VRIJDAG. Wie van de jeugd niet leeren kan, tnoet niet trachten haar iets te leeren. ZATERDAG. Verstandig en langzaam; wie hard loopt, struikelt. Hoe kunnen wij een ge- J dachten-oogst verwachten, als wij geen 1 karakter-zaaitijd hebben gehad? OE ZON. Za. 17 Jan. op 9,43; onder 17,58 Zo. 18 Jan. op 9,42; onder 17,59 Ma. 19 Jan. op 9,41; onder 18,01 HOE LAAT ii. 20 Jan. op 9,40; onder 18,03 DE MAAN. 2a. 17 Jan. op 9,43; onder 19,07 2o. 18 Jan. op 10,20; onder 20,22 Ma. 19 Jan. op 10,53; onder 21,36 Di. 20 Jan. op 11,21; onder 22,48 Eerste Kwartier: 24 Januari. IOOG WATER OP TEXELS REE. 5a. 17 Jan. 10,31 en 22,54 'o. 18 Jan. 11,17 en 23,39 19 Jan. 12.01 en 20 Jan. 0,23 en 12,45 Springtij 31 Januari. Donderdagmiddag bereikte ons van bevoegde zijde per telefoon het bericht, dat de heer Rijk de Vries, waarnemend burgemeester van Castricum, tot bur gemeester van onze gemeente werd be noemd. Hij zal Mr. A. F. Kamp opvol gen, die in verband met zijn benoe ming tot Dijkgraaf van het hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier eervol ontslag uit zijn ambt van burge meester verzocht Deze ontslagaanvrage dateert reeds van Mei 1941; de benoe ming tot dijkgraaf geschiedde n.l. met ingang van 7 Mei van dit jaar. Aan het verzoek, het ontslag met ingang van 1 Sept. te willen verleenen, kon echter niet worden voldaan. Zelfs werd de ambtsperiode van Mr. Kamp, welke 15 Nov. afliep, voor onbepaalde tijd ver lengd, daar nog steeds geen opvolger kon worden aangewezen. Deze week heeft ook deze zaak haar beslag gekre gen. Tot burgemeester van Texel werd benoemd de heer Rijk de Vries. Onmiddellijk nadat ons het bericht van deze benoeming bereikte, hebben we ons met het Gemeentehuis van Cas tricum in verbinding gesteld en een on derhoud verzocht met Texels nieuwe magistraat, hetwelk ons werd toegestaan De heer Rijk de Vries, zoo kunnen we thans meedeelen, werd 14 Augustus 1901 te Deventer geboren. Daar behaalde hij het diploma 5-j. HBS. Daarna ving hij de studie voor notaris aan, maar om fi- nancieele redenen heeft hij deze moeten opgeven. Toen begaf hij zich in de tex tielbranche; weldra had hij verscheidene agenturen van textielfabrieken. Als haar vertegenwoordiger reisde hij veel in België en Frankrijk. Achtereenvol gens woonde hij te Enschede, Tilburg, Amersfoort, Zaandijk. DE WAAL. IN MEMORIAM D. BRUIN. Maandag werd aan De Waal onder veel belangstelling de heer D. Bruin ten grave gedragen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de leden van de ker- keraad, waarvan de heer Bruin 40 jaren lid was en door wie hij thans naar zijn laatste rustplaats werd uitgedragen. Bij afwezigheid van Ds. Van 't Hooft werd in het sterfhuis en aan de groeve gespro ken door Ds. Salm, uit De Cocksdorp. Namens de Gemeentepolitie van Texel was aanwezig de heer Looyen. De heer Bruin was n.l. ook 40 jaar Gemeente veldwachter. Namens de marechaussee werd door opperwachtmeester De Bliek aan de groeve een laatste groet gebracht Mede aanwezig waren de vogelwachters Kalis en Brouwer, alsmede de heer Hel sloot, die lange jaren met de heer Bruin in Waalenburg samenwerkte. Namens de Vereen, tot Behoud van Natuurmonumenten, waarvoor de over ledene dit voorjaar 25 jaar als vertegen woordiger zou zijn opgetreden, werd op het graf een krans gelegd. Door al deze functies, die de thans ontslapene tot de laatste dag actief waar nam, was de heer Bruin een geziene en bekende persoonlijkheid, niet alleen aan De Waal maar ook daarbuiten. Het is "vooral in deze laatste functie als verte genwoordiger van Natuurmonumenten op Texel, dat we de heer Bruin hier nog maals willen herdenken. 25 jaar terug was Waalenburg nog een vogelparadijs, vergeleken bij thans. Nog niet bemalen was het wijd en zijd riet- en moerasland, dat eenmaal zijn roem tot ver over onze grenzen zou dragen. De „Vereeniging" bezat nog slechts enkele stukjes grond, maar met welk een rijkdom aan vogels. De „Staart" met zijn ontelbare meeu wen, die een lust waren voor de oogen en eenmaal de grootste attractie van Texel. Het was daar, dat Bruin dag en nacht in het seizoen de wacht hield. Dag (H N.D.) Ook Ned.-Indië is bij de we reldoorlog betrokken. Ons, Nederlanders in het moederland, kan dit niet anders dan met deernis vervullen. Er bestaat een opvallende overeen komst tusschen de loop, die de dingen zoowel in Nederland als in ons Indië hebben genomen. In Den Haag zetelde een regeering, die sinds jaren de neutra liteit met de lippen beleed, doch haar met de voeten vertrapte, ten genoegen van „bondgenooten", die ons ijlings in de steek lieten toen de oorlog tenslotte tóch over ons land kwam. Hetzelfde zien we in Ned.-Indië gebeuren: ook daar 'n volslagen gebrek aan werkelijkheidszin en gevpel voor verhoudingen, met als re sultaat een heillooze, onverantwoordelij ke Engelsch-gezinde politiek, waardoor de belangen van land en volk roekeloos in de waagschaal werden gesteld. Met 't Europeesche voorbeeld voor oogen had men te Buitenzorg en Batavia beter die nen te weten. Groot is de schuld van de naar Londen gedeserteerde voormalige Nederlandsche regeering en van de In dische machthebbers, die niet slechts na Januari 1940 ving de heer Rijk de Vries de studie gemeente-administratie aan; eerst was hij als volontair werk zaam op de gemeente-secretarie te Zaandam, later te Castricum. Aug. 1940 trad hij toe tot de NSB. Te voren was de heer Rijk do Vries bij geen enkele politieke partij aangesloten. 1 Dec. 1941 werd hij tot hoofd-com- mies ter secretarie van Castricum be noemd. Na het vertrek van burgemees ter Sloet tot Everloo (die burgemeester van Den Bosch werd), werd de heer Rijk de Vries tot waarnemend burgemeester van Castricum benoemd. Hierop is de benoeming tot burgemeester van Texel gevolgd. Met ingang van welke datum deze benoeming is geschied, kon de heer Rijk de Vries ons niet meedeelen. Hij verwacht evenwel, dat deze benoeming over slechts een paar dagen zal ingaan. Op onze vraag, waarnaar zijn belang stelling bijzonder uitgaat, antwoordde de heer Rijk de Vries „Vreemdelingenver keer en alle mogelijke takken van sport". Toen hij in Amersfoort woonde, was hij hoofdbestuurslid van de Utrecht- sche voetbalbond; zelfs is hij actief voet baller geweest. In sportbladen-heeft hij wel over sport geschreven. Of ik wel eens op Texel ben ge weest? Ja, als pensiongast heb ik er een paar maal gelogeerd. Ik vind het een mooi eiland en altijd heb ik de hoop gekoesterd, daar weer eens heen te kun nen gaan. Het is wel typisch, dat ik door mijn benoeming tot burgemeester daar toe in staat wordt gesteld. Ik heb niet naar deze gemeente gesolliciteerd, maar ik kan u verzekeren, dat zoowel mijn vrouw als ik deze benoeming met beide handen hebben aangegrepen. De heer Rijk de Vries heeft geen kin deren. Wat de godsdienst betreft kun nen we meedeelen, dat hij tot de N.H. Kerk behoort. Zeer spoedig hoopt de nieuwe burge meester hier zijn ambtswerk te aanvaar den. Dat het tot heil van de gansche gemeenschap moge strekken, hopen we gaarne. en nacht. Men moet de moed, maar ook de liefde voor de natuur hebben, als men de 60 reeds gepasserd is, om zooiets op zich te nemen. Geen fiets, alles te voet, van Waalenburg naar Dijkmanshuizen, vandaar terug naar Waalenburg tot diep in de nacht; ter bescherming van de meeuwen, die hij later met evenveel hardnekkigheid zou moeten bestrijden, toen ze in aantal te veel de overhand be gonnen te krijgen. Uitroeiing, tot er van de oude glorie niets meer overbleef. O, paradox! Ook hier geldt wat eenmaal Herman Löns zei: „De natuur is een harmonisch geheel, ze heeft het rooven- ae dier evengoed noodig als het ge roofde, ze houdt beide partijen in even wicht en slechts daar ontstaat verar ming of algeheele uitroeiing, waar de mensch met zijn kortzichtigheid ingrijpt en met het geweer in de hand de natuur naar zijn inzicht wil inrichten". De Vereen, groeide, steeds nieuw land werd er aan toegevoegd, maar de vogel stand nam af, cultuur en bemaling gre pen om zich heen ten koste van de vogelstand. De heer Bruin was op z'n post, zag met groot doorzicht, wat on vermijdelijk te wachten stond en werkte als man achter de schermen onvermoeid door, om te redden, wat te redden viel. Wetend, dat riet en water alleen Waal- en-Burg voor ondergang konden behoe den, heeft hij steeds zorg gedragen, dat voldoende riet tot beschutting in de zo mer voor duizenden jonge vogels, maar ook in het voorjaar, als de nachten nog lang en koud zijn, aanwezig was. Hij kende iedere sloot, ieder peil en elke structuur van de grond in Waalenburg en kon zoo steeds belangrijke en waar devolle adviezen geven. En wanneer wij dan thans in Waal-en- Burg nog datgene van de vroegere luis ter terugvinden, wat er nu is, dan is dit voorzeker voor het grootste gedeelte te danken aan het heldere doorzicht en de onvermoeide arbeid van de heer Bruin. Hij ruste thans in vrede. de militaire ineenstorting van het moe derland de volkomen nuttelooze krijg te gen Duitschland voortzetten, doch bo vendien geheel onnoodig de oorlog aan Japan hebben verklaard, verblind als zij zijn door de machtswaanzin van lieden als Roosevelt en Churchill. Ned.- Indie is in Anglo-Amerikaansch vaarwater ver zeild geraakt; het is in volle oorlog met de voor haar levensruimte vechtende leidende mogendheid van Groot-Azië welke het sinds jaar en dag met een bekrompen speldeprikken-politiek heeft bejegend, in stede van begrip te toonen voor de gerechtvaardigde Japansche le vensbehoeften. Thans hééft Indië zijn oorlog. Als lid van het beruchte A.B C D.-front heeft het in de Groot-Aziatischet krijg, die het niet begrepen heeft, ingegrepen; het mag als „tweede linie" dienst doen voor de bondgenooten, die er reeds de lakens uitdeelen en het straks, na de zooveelste nieuwe nederlaag, natuurlijk in desteek zullen laten, gelijk ze dit reeds met zoo vele andere „hulplanden" hebben ge daan en waarvoor ze dan ook te zijner tijd de rekening gepresenteerd zullen krijgen. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiii'Miiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll GEMEENTE TEXEL. lllllli'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllH UITREIKING ZEEPKAARTEN aan kinderen, geboren na 1 Februari 1934 De Burgemeester van Texel deelt aan belanghebbenden mede, dat gelijktijdig met de kaarten voor zware arbeid zul len worden uitgereikt zeepkaarten voor kinderen, geboren na 1 Februari 1934. Op de zittingen, welke gehouden worden voor de extra kaarten voor zwaren ar beid (zie de publicatie in dit blad) die nen belanghebbenden zich ook volgens de letter te vervoegen op de aangegeven tijdstippen voor het in ontvangst nemen van deze zeepkaarten. Men wordt ver zocht uitsluitend op deze zittingen de zeepkaarten in ontvangst te nemen en naderhand nog weer niet eens op het distributiekantoor deze kaarten af te ha len, waar zij dan ook niet worden uitge geven. Texel, 15 Januari 1942. De Burgemeester, KAMP UITREIKING KAARTEN voor zwaren en zeer zwaren arbeid. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan hen, die hiervoor in aanmerking komen, kaarten voer zwaren en zeer zwaren ar beid zullen worden uitgereikt. Te Den Hoorn op Maandag 19 Januari a.s. in de o.l. school van 10-11 voor de letters A t m. H 11-12 voor de letters I t.m. R. 12-1 voor de letters S t.m. Z. Te De Koog op Maandag 19 Januari a.s. in de o.l. school van 2,30-3,30 voor de letters A t.m. H. 3,30-4,30 voor de letters I t.m. R. 4,30-5,30 voor de letters S t.m. Z. Te Oosterend op Dinsdag 20 Januari а.s. in de oude o.l. school, Schoolstraat van: 9,00-10,00 voor de letters A, B, C, D 10,00-11,00 voor de letters E, F, G, H, I 11,00-12,00 voor de letters J, K, L, M, des middags van: 12-1 voor de letters N, O, P, Q, R. 2,00-3,00 vóór de letters S, T, U, V. 3,00-4,00 voor de letters W. X, IJ, Z. Tc De Waal op Dinsdag 20 Januari a.s. in de o.l. school van: 5.00-5,30 voor de letters A t.m. H. 5,30-6,00 voor de letters I t.m. R. б,00-6,30 voor de letters S t.m. Z. Te De Cocksdorp op Woensdag 21 Ja nuari a.s. in de o.l. school van: 10,00-11,00 voorde letters A t.m. H. 11,00-12,00 voor de letters I t.m. R. 12,00- 1.00 voor de letters S t.m. Z. Ook de extra kaarten van kostgangers dienen op dc zitting te worden afge haald, door hem of haar, die de kaarten voor de andere leden van het gezin in ontvangst nemen. Men dient zich dus tij dig in het bezit te stellen van de stam kaarten der kostgangers, daar hiervoor geen gelegenheid gegeven wordt op het distributiekantoor. Het invullen van formulieren voor deze kaarten is niet verplicht. Over het algemeen worden geen kaarten meer uitgereikt voor zeer zwaren arbeid, dus uitsluitend kaarten voor zwaren arbeid dus 50 pet. Texel, 15 Januari 1942. De Burgemeester, KAMP. BINNENLAND lllll VENLO heeft nu 40,000 inwoners. ENKHUIZEN-STAVOREN. Woensdag 1.1. is deze dienst gestremd. DE ELFMERENTOCHT éneek-Lang- weer, 80 km., wordt vandaag gereden. EEN VEEHOUDER-SLAGER te Wees- perkarspel, die 9 koeien frauduleus slachtte, liep tegen de lamp. IN DE KEUKEN van een woonhuis aan de Keizerstraat te Amsterdam werd een geheime distilleerderij ontdekt. DOOR DE DONKERTE is te Breda 'n jongeman van 28 jaar te water geraakt cn verdronken. DE VACATURES, ontstaan door het vertrek van notaris Mulder uit Heeg en van notaris Wierda uit IJlst worden niet vervuld. Reeds bij de verdediging van Singapo re, Britsch-Borneo, ja, zelfs in de wate ren van Hongkong, vochten Neder- landsch-Indische strijdkrachten. Thans vloeit er Nederlandsch-Indisch bloed in onze archipel, die door Japan blijkens de officieele verklaring van Tokio gaarne zou zijn gespaard. Het heeft helaas niet mogen zijn: ons Indië heeft met vuur gespeeld, nu slaan de vlammen hoog op. Nogmaals; groot is de schuld der aanstichters, in Indië zelf en te Londen Zoowel in het geval van een Japansche als in dat van een overigens theore tische! Anglo-Amerikaansche over winning zullen wij er rekening mee moe ten houden, dat wij dit door de energie onzer voorvaderen zoo moeizaam ver worven gebiedsdeel kunnen verliezen, hoewel geen Nederlandsche Nationaal- socialist ooit de rechtsgeldigheid en de consequenties van de handelingen der Ned.-Indische regeering zal kunnen er kennen. Nederland zal goed doen, zich hiervan reeds ten volle rekenschap te geven en zich ook om die reden meer dan ooit op het Europeesche continent te oriënteeren, wil het als zelfstandig kunnen bestaan. Za, Nu ondanks alle waarschuwingen de verduistering van sommige woningen en /.aken nog onvoldoende bleek, heeft, bij wiize van strafmaatregel, de afsnijding van clectriciteitstoevoer bij sommige perceelcn plaats gehad, zulks op last der bevoegde autoriteiten. Op eendere wijze kunnen zij gestraft worden, die niet met een behoorlijk afgeschermde fiets- of zaklantaarn zich op straat begeven. Opnieuw wordt er op gewezen, dat bij controle een definitieve maatregel moet zijn getroffen; in dc gang behoort of geen lamp te zijn ingedraaid of een ver- duistcringslamp, waarmede het gevraag de effect colt werkelijk we dt 1 .c kt. Oertretlers, die niet op hel electrici- teitsnet zijn aangesloten, worden op an dere wijze gestraft. Men controleere wo ning, zaak en bijgebouwen zelf nauw keurig en herhaaldelijk. Den Burg (Texel), 15 Januari 1942. De Burgemeester van Texel, KAMP. EEN ZEER GOED RESULTAAT heeft ook in ons land de inzameling van wol len goederen voor het oostfront opgele verd Door Duilsche en Nederlandsche vrouwen is voor dat doel 10,000 k.g. wol verwerkt. 19 wagons met warme klee ding vertrokken uit ons land reeds naar het oosten en dagelijks gaan er nog twee of drie. Ook uit de kringen van minder bedeelden kwamen vele^ stukken bin nen. In een groote Nederlandsche stad le verde een echtpaar een wollen vest in. ilierbij was een brief gevoegd, waarin gezegd-werd, dat dit vest de vroegere be fitter op talrijke wereldreizen heeft ver gezeld en hem altijd geluk heeft ge bracht. De nieuwe bezitter wordt daarna uitgenoodigd om, na de oorlog, de schen kers een bezoek te brengen, daar dan 'n bedrag van 10,000 Mark tot zyn be schikking staat. WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN BELGIE Uiterlijk 20 Jan. kunnen in België nog wapens worden ingeleverd. Wie ze daarna nog in zijn bezit heeft, krijgt 'n geduchte straf. SOVJET-RUSLAND Bij de operatie van een stoottroep aan het omsingelingsfront van Lenin grad werden 22 kazematten met de be zetting vernietigd (uit legerbericht 13 Jan) JAPAN. De door Japan veroverde oliebron nen in Britsch-Borneo vertoonen bijna al weer de normale productie. Japan houdt rekening met 'n lang durige oorlog. Het treft alle maatregelen die noodig zijn, om de zeewegen in O. Azië open te houden. OOST-INDIE. Uit Batavia wordt gemeld, dat de Japanners 's nachts Tarakan bezetten en bij de verovering van de Minahassa van valschermtroepen gebruik maakten. Er werd heftig tegenstand geboden. Te Ba tik Papan werden 30 gewonden aange bracht van een Ned. marinevaartuig, dat bij Tarakan was aangevallen. ENGELAND Malta beleefde deze week zijn 1200e luchtalarm. De Britten trekkep op Malakka steeds verder terug, ook de staat Pahang viel in Japansche handen. Zoowel op de Atl. Oceaan als in de Middell. Zee werd een Britsche kruiser getorpedeerd (legerbericht van 12 Jan.). Volgens de Daily Tel. «vordt het met de dag duidelijker, dat Engeland zich in de kracht van Japan vergist, evenals het zich in die van Duitschland vergiste. |||||Iiiiiiiiiiiiiniin,'iiii'iiiiiiiiiiiliiliii'ii'ni»",ii■iiiiiiiuniiDiliiitiillülI RIJMELARIJTJE. llllljiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiillllll WINTER. 't Is winter. Basta, daarmee uit. A1 klagen wij ook nog zoo luid, Hij trekt er zich geen cent van aan, Hij blijft en daarmee afgedaan. De éen wil dit, de ander dat, Als iedei het voor 't zeggen had. Dan was er nog meer narigheid, Dan er al is in deze tijd Het is eenmaal de tijd van 't iaar. En vinden we dat nog zoo naar, En klagen we al steen en been, We moeten er toch weer door heen. Alleen, laat ons toch waakzaam zijn Dat er geen koude harten zijn. Taat branden liefdes warme gloed, In ons, helaas, vaak koud gemoed. Wat of er kwam of wat er viel, Houdt zon in 't hart en in de ziel. Een warme hand, wat meegevoel, Vergoedt somtijds zoo'n heeleboel. Gaan wij alzoo de winter door. Dan is er toch nog warmte, hoor. HUIB DE RIJMELAAR. Voor nadruk toestemming vragen aan de auteur, Breedstraat 15, Alkmaar.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 1