KLGOSTERBMSEH Sanapirin aaa Hoesten Hoestival Begin van Griep Gemengd Nieuws KNEUZINGEN l DISTRIBUTIE. I Maart t.m. 7 Maart 1942: 11 A brood 4 rants, brood of gebak II B brood 0,5 rants. 11 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. II B vleesch 0,25 rants. 11-A aardapp. t,75 kg. aardappelen 11-B aardapp. 0,5 kg. 09 A en B aardappelen nog geldig t.m. 28 Febr 22 Februari t.m. 21 Maart 1942: 213 algem. 1 kg. suiker 10 C of 10 D reserve 50 gr cacao 214 algem. 250 gr. koffiesurrogaat 215 algem. 500 gr. jam 221 t.m 224 algem. r. bloem, brood gebak 11 D-12 D reserve 250 gr. rijst 225 algem. 250 gr. peulvruchten 226 algem. 250gr. gortof41.gortpap 227 algem. 100 gr. vermicelli of maizena 216 t.m. 220 algem. 100 gr. kaas 10 A tm 13 A melk I 3,5 liter melk lOBtm 13B 1,75 liter melk 28 Febr. t.m. 7 Maart 1942: 11 boter 125 gr. boter 11 vet 125 gr boter z. reductie vet of margarine Geldige bonnen voor diverse artikelen: 15 petroleum 2 liter t.m. 31 Mrt. '42 26 petroleum 2 liter t.m. 31 Mrt. '42 08 H.K. brandstof 2) 1 eenh. t.m. 30 Apr.'42 08 K.F. 1) 2 eenh. t.m. 30 Apr. '42 13 en 17 H.K. 1 eenh. t.m. 30 Apr.'42 23 t.m. 28 C.V. 1 eenh. t.m. 30 Apr.'42 le t.m. 8e per. 1 eenh. t.m. 30 Apr.'42 Kolenbonnen 05 t.m. 07 HK, bon 07KF en 12 t.m. 20 CV blijven geldig t.m. 30 April a.s. 228 algem. 1 rants, zeep tm 31 Mrt H zeep 1 rants, zeep tm 31 Mrt H toiletzeep 75 gr toiletzeep 80 pet. tm 31 Mrt L textiel mannen 50 gram scheerzeep t.m. 30 April 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. 2) Hierop uitsluitend turf verkrijgbaar. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd t.m. Zaterdag 28 Fbr; 204 t.m. 208 Algemeen (Kaas). 08 boter en vet. EEN GREEP UIT 'T RADIO-PROGRAM Inlevering bonnen winkeliers. Winke liers dienen op de voor hen bestemde da ger in te leveren de volgende bonnen en wel vóór 's morgens 12 uur. Voor brood: alle bonnen 10a en 10b, alsmede de bonnen, aangewezen voor bloem en de nieuwe geldig te verklaren bon voor brood. Voor gebak: zie brood. Van de boter- en vetkaart; alle bonnen 7, 8 en 9 van boter- en vetkaart. Bonnen 7, 8 en 9 boterkaart bij elkander met één bewijs MD 201. Bon 9 vetkaart eveneens afzonderlijk, met bewijs MD 201. Restan ten, in totaal 9 stuks van bon 7 en 8 vet kaart (reductie), dienen zorgvuldig be waard te worden tot er wederom bon nen aangewezen worden voor reductie. Voor kaas: de bonnen 204 t.m. 208 en 216 t.m. 220. Voor eieren: rantsoenbonnen inleveren bij leverancier. Voor zeep: alle bonnen 211 en bon G van zeep. Voor vleesch: alle bonnen 10a en 10b, en nog 99 en s/* rantsoen van bon 9. Voor vleeschwaren: alle bonnen 10a en 10b en nog 9 en rantsoen van bon 9. Voor melk; de bonnen 6 t.m. 13 van MD-kaart. Voor aardappelen: alle bonnen 8 en voider bon 9 en 10. Voor cacao: alle bonnen 5c en 5d, als mede de bonnen 10c en lOd reserve. Nog maals wijst distributiedienst er op, dat men vooral de formulieren en beschei den juist en volgens voorschrift in dient te leveren. In verband hiermede wordt gewezen op de waarschuwing, welke in het distributiekantoor is aangeplakt. HANDELSREGISTER. Texelsche Graan- en Kunstmesthandel v.h. C. R. Keijser en Co., Binnenburg 6, handel in granen, enz.; rechtsvorm ge wijzigd. JAARVERGADERING T.E.S.O. De heer P. Dros Albz., secr., met algera. stemmen herbenoemd. In zijn openingswoord heet de voorz., de heer W. H. Lap, de plm. 80 aanwezi gen hartelijk welkom. Hij memoreert de leden van de trouwe TESO-garde, die de onderneming het afgeloopen jaar door de dood ontvielen. Het jaar was rijk aan groote gebeurtenissen rond ons, zei spr., ooch wat de gang van zaken van TESO betreft, hadden we geen reden tot kla- geu, integendeel. Die overtrof onze ver wachtingen. Vervolgens stond spr. stil bij het passagiers- en vrachtvervoer, dat er weer mocht wezen. Goede zaken deed TESO ook op het gebied van de booten- verhuur. De Voorwaarts heeft getoond aan haar verwachtingen, ook wat be treft zeewaardigheid, ten volle te be antwoorden. TESO beschikt over een respectabel be drag aan vlottende middelen. Er wordt uitgezien naar een goede gelegenheid deze som te beleggen. Vervolgens wierp spr. een blik op de toekomst. Eens zal ons eiland weer het vreemdelingenoord bij uitnemendheid zijn. Doch om zich ten volle van het succes te kunnen verzekeren, moeten thans reeds voorbereidingen worden ge troffen. TESO wil eens met iets bijzon ders voor de dag komen en wel met een documentaire film over ons schoone ei land. De heeren Nol Binsbergen en H.H. van der Horst bleken bereid de uitvoe ring op zich te nemen en met deze Texel- film door het land te trekken. Tenslotte richtte spr. zich tot de be manning. Hij bracht haar hulde voor de wijze, waarop zij zich onder de moei lijkste omstandigheden van haar taak heeft gekweten. Na lezing der notulen door de heer P. Dros, secr., volgde bespreking der finan- cieele positie. (Zie vorige nummers) ZATERDAG (VANDAAG) Muziek, zang, maar ook HILV. I; 8,45 Hier Overijsel; 9,15 Voor de huisvrouw; 9,25 De Commissaris der Prov. Overijsel spreekt; 11,Overijsel- sche recepten; 11,15 Voor de jeugd; 13, Boerenleven in Overijsel; 15,Twentsch luisterspel; 16,Bijbellezing; 16,50 Overijselsche sagen; 17,55 Sport in Over ijsel; 18,15 Werkend Overijsel; 19,30 Overijselsche avond. HILV. II: 10: Morgenwijding; 13,40 De jeugd declameert; 14,40 Middelb. onder wijs: Geschiedenis; 15,45 Hier W. A.; 17: voor binnenschippers; 17,35 Duitsche taal cursus; 18; In nieuw licht; 18,45 Naar een land van strijd. DAGELIJKS Nieuws B.N.O.: 8,30-8,45; 12,45-13; 17,15-17,30; 19,10-19,20; 21.45-22 „Zen dag was kommen". De bijzondere aandacht vragen we voor het luisterspel uit 't Noordholland- sche boerenleven, „Zen dag was kom men", dat a.s. Maandag in de uitzending „Landmanslust" over Hilversum I om 18 uur door de Ned. Omroep wordt uitge zonden. De amusante geschiedenis, die zich afspeelt in een dorp in West-Fries land, werd geschreven door Fred Groot, uit Schagen (Persdienst Ned. Omroep) VERTROKKEN PERSONEN. Adriana Oud, v. H 2 naar Akersloot, Zuidervaart 401. Annie Cornelia Witte, v. B 85 naar Bioemendaal, Aerdenhout, Boekenrode- weg 9. AARDAPPELKAARTEN. Heeft u al een formulier voor aard appelen afgehaald? Neen, ik niet, ik heb maar een paar kg. in voorraad. Maar dan moet u juist zoo'n formu lier afhalen en invullen. Wie straks geen ingevuld formulier inlevert, komt in geen geval voor aardappelkaarten in aanmerking. Leest u de publicatie in dit nummer nog eens goed na. PRAATAVOND VEREEN. O.L.L.S. Op de a.s. praatavond van de Vereen, van Oud-leerlingen L.L.S., Dinsdag a.s., zal de heer Van den Ban spreken over wat men bij doelmatige behandeling van zijn grasland kan halen. Mede zal hij een korte inleiding over tijdschrijven houden. De heer J. A. Eelman zal spre ken over het verzekeringswezen, speciaal over wat voor boeren van belang is. Er wordt weer op een groote opkomst gere kend, zooals we dat gewoon zijn. W. WERKLOOZENZORG. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat zij hun in- schrijvingsbewijs bij 't Bureau Arbeids bemiddeling op tijd moeten laten ver lengen en dit bewijs bij de uitbetaling van de steun steeds moeten kunnen too- nen. Tevens wordt er aan herinnerd, dat de weekinkomstenbriefjes alleen des Maandags vóór 12 uur aan Bureau Werkloozenzorg, achteringang Raadhuis, ingeleverd kunnen worden. Onvolledig ingevulde, of te laat ingeleverde inkom- sienbriefjes moeten ter zijde worden ge legd. Door het gebruik van Hoestival verdwijnt Uw hoest geheel en al „Wat Mijnhardt maakt is goed". Flac. 20 ct. Bij Apoth. en Drogisten. In antwoord op een vraag van de heer P. Verberne werd meegedeeld, dat vol gens de statuten minstens vijf pet. op de booten moet worden afgeschreven. Ge zien de groote reserves werd de Wage- maker daarom in 8 jaar tijds reeds tot op f 500 afgeschreven. De heer Jb. Kikkert, Doolhof, vroeg, of er op de Voorwaarts ook niet meer kon worden afgeschreven. Geantwoord werd, dat zulks om practische overwe gingen niet was geschied. JAARVERSLAG. Aan het jaarverslag, uitgebracht door de heer J. J. v. d. Vlies, directeur, ont- leenen we het volgende (in verband met de huidige bijzondere omstandigheden moeten we ons beperken). De schepen werden alle tweemaal ge dokt, de stoomschepen te Harlingen, de Voorwaarts op Texel droog gezet. Voor ernstige schade bleef TESO gevrijwaard Wel liep de Wagemaker 14 Febr bij zware mist aan de zuidzijde van het vaarwater vast, maar na eenige uren ken het schip met behulp van de Mars diep vlot worden gebracht. Bij 't droog- zetten werd geen schade geconstateerd. Wat het personeel betreft; Als dek- knecht kwamen KI Schagen Albz. en P. Dogger Mz. in vaste dienst. Ook hulp- ccnducteur P. Bruin Wz. In plaats van de heer A. Luyckx werd de heer A. J. de Jong agent te Den Helder. Steenkolen: f 14766 tegen f 10531 in 1940 (grooter verbruik, hooger prijzen). Prijs per ton f 18.50 in de schepen. Onderhoudskosten f 9146,21, in 1940 f 10221. Va: de kosten komen voor reke ning van de Dokter Wagemaker f 5085, van de Marsdiep f 2369, van de Voor waarts f 748, van gebouwen en walinven- taris f 944, Arbeidsloonen: f 33404,33 tegen f 28995 in 1940 (extra personeel, extra loonen bij groote drukte). INVULLEN FORMULIEREN ter verkrijging van aardappelkaarten. De Burgemeester van Texel deelt be langhebbenden het volgende mede. Bij uitreiking van nieuwe bonkaarten (deze uitreikingen worden nader bekend ge maakt) zullen uitsluitend die gezinnen in aanmerking komen voor aardappel kaarten, welke op de dag der uitreiking ever minder dan 25 kilogram aardappe len per gezinslid beschikken. Inwonend personeel wordt in dit verband als ge zinslid beschouwd. Hiertoe dient een geteekende verkla ring op deze uitreikingen te worden af gegeven. Deze verklaringen zijn van he den af verkrijgbaar bij den distributie- dienst. Het gezinshoofd dient deze ver klaring in te vullen en te onderteekenen. Zij, die op bedoelde uitreiking geen for mulier aanbieden, worden geacht over voldoende voorraad te beschikken en ontvangen geen aardappelkaarten. Met nadruk wordt er op gewezen, dat tegen hen, die bedoelde verklaring onvolledig of in strijd met de waarheid afleggen, op grond van het Economisch sanctiebe- sluit 1941 een strafrechterlijke vervol ging kan worden ingesteld. Texel, 24 Februari 1942. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. INSTALLATIE BURGEMEESTER RIJK DE VRIES. Omtrent de installatie van Burgemees ter Rijk de Vries, welke Zaterdag 7 Maart in Pen's Zaal zal geschieden, wordt nog meegedeeld, dat de plechtigheid door verscheidene autoriteiten van de vaste wal, o.a. door eenige burgemees ters, zal worden bijgewoond, alsmede aoor de gemachtigde van de leider voor de provincie Noord-Holland, de districts leider J. W. Ruiter. Ten dienste van hen, die dezelfde dag nog naar de vaste wal terug moeten reizen, vaart te half zes nm. die dag een extra boot van Texel. Van de zijde der NSB wordt een défilé voorbereid. houdt een dreigend begin tegen. NederlandsenBuisje 4-0ct. ONDERHANDS VERKOCHT. De heer S. Keijser Rz., „Waterplaats", heeft zijn woonhuis aan de Molenstraat, bewoond door de familie S. D. Keijser, onderhands verkocht aan de gebr F. en C van der Kooij. INGEKOMEN PERSONEN Antje van Staaveren, v. Amsterdam, Spaarnwouderdijk 615hs naar C 119. Klasina Peereboom, v. Oudorp N.H., Heerenweg A 33 n. Den Burg, Molenstr. 60. Trijntje Peereboom, v. Alkmaar, Noor dei kade 7 n. Den Burg, Westerweg 1. Jannetje Paap, v. Zandvoort, Hobbe- mastr. 23 n. Oudeschild 318. OOSTEREND. KERKNIEUWS. In afwijking van wat op de kansel werd afgekondigd, wordt medegedeeld, dat morgenmiddag Ds. Salm, van De Cocksdorp, in de N.H. kerk alhier te 3 uur hoopt voor te gaan. OVER POSTZEGELS. Japan gaf een postzegel uit met als opschrift „Ter herinnering aan de val van Singapore". Onkosten f8518,15 tegen f6352 in 1940. Hierin zijn begrepen subs. VVV f 839, di verse contributies en subsidies f 2987. Onkosten bij ijsgang f 264,35, in 1940 f2459. In 1941 is niet op het Horntje ge varen. (Over de ontvangsten wegens perso nen-, rijwiel-,-vee- en vischvervoer wer den reeds de bedragen genoemd). De hypotheek Jeugdherberg werd geheel afgelost (f 12811,69). In 1941 werden vervoerd: 152816 betalende passagiers 7445 scholieren en ziekenbezoek 160261 pass. in totaal. De heer W. van Ingen Schenau vond 't vreemd, dat de VVV het afgeloopen jaar v. ederom f 800 subs, werd verstrekt, ter wijl van vreemdelingenverkeer toch geen sprake was. De voorz. antwoordde, dat de VVV niet zonder noodzakelijke uitga ven was gebleven en de subs, heel goed kon gebruiken, mede door het feit, dat \an de pensionhouders dit jaar geen contributie was gevraagd. Ook de Ge meente handhaafde haar subs, van f 150. Het door VVV aan TESO verschuldigde bedrag van f 250 werd terugontvangen. Voorz. dankte de heer Van der Vlies voor zijn werkkracht en energie. Het was het afgeloopen jaar geen gemakke lijke taak, de zaak goed te laten mar- cheeren. VERKIEZING COMMISSARIS. De heer P. Dros Albz. wordt met 80 van de 84 stemmen herbenoemd. RONDVRAAG. De heer C. Mets ves tigde de aandacht op het feit, dat de ver binding van haven Den Helder met het Station wegens afwezigheid van de bus vsak „verbroken" is. Spr. informeerde, of er geen overeenkomst met de bus-on derneming bestaat. Voorz. antwoordde, dat er wel een overeenkomst bestaat, doch deze onderneming heeft ook je gens de gemeente Den Helder verplich- U wordt toch ook collectant. Voor Winterhulp Nederland? Een vrouw van 69 jaar is te Berkel- Euschot door kolendamp overleden. Groningen heeft nu meer dan 125000 inwoners. De diphterie te Etten-Leur duurt voort Er zijn gezinnen met 2-3 zieken. Fazanten richtten afgeloopen najaar veel schade aan op roggevelden bij Bar- neveld. Op de trambalcons mag in Den Haag n:et meer gerookt worden (tegen bescha diging van kleeren). Hcilo verhoogde de legeskosten: voor een huwelijk is verschuldigd voor leklas f50; 2e klas f25; 3e klas f 10. In de mijn Maurits te Heerlen is de opzichter Goossens, gehuwd en vader van 5 kinderen, zoo bekneld geraakt, dat hij kort daarna is overleden. Dank zij de Visscherij-Centrale kun nen 800.000 gerookte haringen onder werkloozen en armlastigen worden ge distribueerd; prijs 9-10 ct. per stuk Het P.T.T.-bedrjjf bracht in 1941 111,8 millioen op, dat is 14 millioen meer dan over 1940 (in het bijblad is de opbrengst verkeerd vermeld). De roofmoord te Voorburg blijkt te zijn gepleegd door de 28-j. los werkman P L. uit Den Haag. Bij hem thuis werd een slagersmes gevonden. De Alkmaarsche kolenhandclaar Hus- ken, die 60 kolenbonnen verkocht aan zijn klanten, kreeg f 300 boete. Eisch was 5 mnd. gevangenis. Tot Burgemeester van Amersfoort werd benoemd candidaat-notaris Harloff te Doetinchem; tot burgemeester van Eaarn H. Froonhof, secr. Arbeidsbureau te Utrecht; tot burgemeester van Bunnik A. Nijland aldaar. Op het traject Enschede-Almelo is een 27-j. arrestant, die met twee marechaus sees in een coupé zat, uit de rijdende trein gesprongen. Hij bezeerde zich daar bij zoo, dat hij vermoedelijk een been meet missen. Aan een openbare weg te Ede werd door de politie een zak met 36 pas ge- doode kipper gevonden. Na eenige tijd kwam een woonwagenbewoner opdagen, die de kippen bij een boer gestolen bleek te hebben. Hij is ingerekend. Voor elke dood rat, welke Plantenziek- tenkundige Dienst Wageningen voor zijn onderzoekingen ontvangt, wordt tien ct. betaald, maar dan moeten de dieren in veische toestand worden gezonden met opgaaf van de plaats, waar ze gedood zijn. G. J. Ruiter, dir-generaal van de Land bouw sprak:. Ons overbevolkt landje zal r.a verlies van zijn koloniën zijn volk slechts kunnen voeden en op een hoog cultureel plan kunnen laten leven, als wij ruimte krijgen in het nieuwe Eu- ïopa. Maar op die ruimte hebben wij slechts recht, wanneer wij ons thans lo yaal inzetten bij de nieuwe opbouw. Een jaar gevangenis kreeg de 25-jarige moeder", die, toen haar man in Frank rijk werkte, haar dochtertje van 16 mnd bijna een week in haar woning aan de Adelheidstraat te Bussum onverzorgd achterliet De schoonmoeder, door buren gewaarschuwd, vond het kindje, dat bij na doodgehongerd was, in het bevuilde wiegje. Het mondje was geheel inge droogd. Het arme wicht had haar de kentjes stukgekauwd. Met moeite heeft men het in het leven kunnen houden. tingen. De bussen kunnen daardoor al leen rijden in combinatie met de dienst op Huisduinen. Bij een onregelmatige boc-tdienst moet de boel dan wel spaak loopen De heer J. C. Rab sprak de wensch uit, dat het bedrag aan liquide middelen zoo veel mogelijk aan onderhoudswerken wordt besteed. Voorz. merkte evenwel op, dat men wegens schaarschte aan ma teriaal niet altijd zijn plannen kan uit voeren. Er zijn overigens belangrijke plannen gemaakt, doch deze verkeeren nog in 'n beginstadium en daaromtrent kan dan ook nog niets naders worden meegedeeld. De heer Van der Meulen hoopte, dat de fjjm ook een duidelijk beeld van het Texelsche bedrijfsleven zal geven. Vcorz.: Natuurlijk, naast de vogels zal daaraan een behoorlijke plaats worden gegeven. Het moet een echt Texelsche film worden. De heer Van der Meu len bracht vervolgens hulde aan de be manning. De vergadering viel hem met oen spontaan applaus bij. De heer Jb. Kikkert, Doolhof, zeide met genoegen te hebben vernomen, dat het personeel in verband met de dure tijd een extra cent wordt uitbetaald. Hij hoopt, dat de ge- pei.sionneerden niet vergeten worden. Vccrz. verzekert hierop, dat de gepensi- onneerden ook de volle aandacht van het bestuur hebben. Waar dit gewenscht is, zal het bestuur zich niet onbetuigd laten. In zijn slotwoord dankte de voorz voor de aangename wijze, waarop de be sprekingen werden gevoerd. De toon, die deze avond heerschte, zegt spr., was TESO waardig. Zij was een afspiegeling van de gang van zaken in het heele be drijf. Er was weinig critiek, doch al was veel critiek losgekomen, ik geloof, zoo b< sloot voorz., dat zij van opbouwende aard zou zijn geweest. J WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN GRIEKENLAND. De Paus deed aan Griekenland een zending levensmiddelen toekomen. DUITSLHLAND Drie Bntsche bommenwerpers, die Woensdagnacht naar de Duitsche bocht vlogen, zijn neergeschoten. NED. WEST-INDIE Aruba moet door de burgers wor- oen verlaten. Reeds gingen er 150 per vliegtuig naar Venezuela. SPANJE Door een wolkbreuk stortte te Jean c-en huis in, waarbij 4 personen omkwa men en 15 gewond werden VATICAANSTAD De Paus heeft de Belgische prinses Joséphine Charlotte in particuliere audi ëntie ontvangen. BULGARIJE. Op de Zwarte Zee is een Bulgaarsch schip met 769 joden, die op onwettige wijze Roemenië hadden verlaten, tot zin ken gebracht, vermoedelijk door een tor pedo. Enkele personen zijn gered. ENGELAND Churchill heeft in het Lagerhuis toe gegeven, dat de Britsehe scheepsverhe- zen de laatste 2 maanden aanzienlijk zijn toegenomen. Hij bereidde Engeland er op voor, dat nog veel harde en on aangename ervaringen moeten volgen. ITALIË. De Groot-Moefti van Jerusalem, die nu in Rome toeft, spoorde de Mohamme danen aan, het Anglo-Amerikaansche juk eindelijk af te schudden In Z.-Italië is de kathedraal van Gioia del Colle ingestort. Een geestelijke en enkele kerkgangers zouden omgeko men zijn. TURKIJE. Op een boulevard te Ankara is een bomaanslag gepleegd op de Duitsche ambassadeur Von Papen. Hij en zijn viouw werden tegen de grond geworpen; de bom ontplofte op 15 M. afstand. Zij kregen geen letsel. De man, die de aan slag moet hebben gepleegd, werd daarbij uiteengereten. FRANKRIJK In het Fransche kustgebied schoten laagvliegende Britsehe piloten op Fran sche arbeiders, die op een auto met aard appelen reden. Twee werden levensge vaarlijk gewond. Midden in de Sahara, 500 km. Z. van Reggane, is op 160 M. diepte water gevonden, dat veel op zeewater lijkt. De bron levert 100 kub. M per dag. NED. OOST-INDIE. De Japanners hebben Banka bezet, waardoor zij de zeestraat tusschen dat ei land en Borneo geheel beheersclien. Ook Tandjoeng Karang (Z.-Sumatra) viel hun in handen. In drie dagen brachten zij in Straat Banka 17 Amerik. en Ned.-Indi sche schepen tot zinken De olieinstallaties bij Palembang zijn de Japanners onbeschadigd in han- oen gevallen. Ook Benkoelen (W.-Sumatra werd bezet. Tegen kneuzingen is Klooster- balsem 't middel b\j uitnemend heid, want deze heeft gelijk tijdig een dubbele werking: als huidherstellend middel dat de gewonde huid geneest en tege lijk diep in de beschadigde weef sels dringt en daar zijn weefsel- herstellende werking verricht. Kloosterbalsem is een ideaal wrijf middel tegen stijve spieren, rheumatische pijnen, spit in den rug. spierpijn, stramheid. HIIIIIHIII VOOR DE VROUW. |||lilli|||| ROGGEBROOD (gekookt): twee pond rogge, halve 1. melk, 10 gram zout. Hier van het beslag maken. Het moet tamelijk stijf worden Geef er het model van een brood aan en speld het dan stevig in een doek. Plaats het zoo in een pan met wa ter (geheel onder water moet het ko men) en laat het daarin twee uur koken. Onderwijl het brood eens keeren. Na het koken het brood laten afkoelen en dan, bij de kachel b.v., flink laten opdrogen. Dan kunnen er dunne plakjes van ge sneden worden. (Ingezonden.) VOOR DE JEUGD. Illlllllllllllllll DE TOVERLANTAREN. Door toevallige omstandigheden is de tcverlantaren vandaag (Zaterdag) vrij gekomen. Kan vanmiddag gehaald wor den. Wie het eerst komt.OOM KO MERKWAARDIGHEDEN Dc sprekende film. Tevens gevraagd: 8 mm. filmprojector met scherm en papegaaienkooi. (Nieuwe Apeld. Courant.) Moorddadig wapen. 't Was zwart en toen bloedrood voor zijn oogen geworden; hij had naar zijn bril gegrepen, hij was hun kamer in gerend en had hen als varkens afge slacht. (Haagsche Post)

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2