v.v.s. Alle Lezers „Uitreiking Bonkaarten" op tijd. Hitler's rede in de Rijksdag op Zondag 26 April. DISTRIBUTIE. Zuivelhandelarcn. De distributiedienst deelt mede, dat de inlevering van bonnen van de boter- en vetkaart door winke liers blijft, zooals dit de laatste maal heeft plaats gehad. Bonnen van boter en vetkaart afzonderlijk erïMwee ont- vangstbewijsjes. Voor boterbonnen wor den boter, voor vetbonnen margarine- coupures uitgegeven Brandstoffenhandelaren. Brandstof- fenhandelaren dienen de bonnen van de J K. L. M. en N kaarten in te leveren met een minimum van 25 stuks. Dit dient vóór 15 Mei te hebben plaats gehad De Distributiedienst. worden opmerkzaam gemaakt op de publicatie in dit nummer Schenkt daar Uw aandacht aan en komt precies UITREIKING Kaarten voor levensmiddelen. Kaarten voor winterbrandstoffen. Kaarten voor tabak, sigaretten en ver snaperingen. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de in aanhef van deze publicatie genoemde distributiekaarten zullen worden uitge reikt Te Oudeschild op Vrijdag 1 Mei a.s. in de o.l. school van: 9-10 voor het dorp nos. 1 t m. 97. 10-11 voor idem nos. 98 t.m. 165 11-12 voor idem nos. 166 t.m. 239 12- 1 voor idem nos. 240 en hooger. 12 voor wijk S, nos. S 1 en hooger Medegebracht dienen te worden; le. Alle distributiestamkaarten van de gezinsleden. 2e. Alle inlegvellen, welke bij deze stamkaarten behooren. 3e. Alle textielkaarten. behoorende bij de stamkaarten. 4e. De oude brandstoffenkaart, welke in de afgeloopen winter gebruikt is, dus de kaart, waarop de letter J. K. of L voorkomt. Van de kaarten J en K mogen verwijderd zijn de bonnen 1 tot en met 12. Van de kaart L de bonnen 1 t.m. 38 Kaart L is de kaart voor centrale ver warming. Voor de goede orde wordt ver zocht, de inlegvellen en textielkaarten te leggen in de stamkaarten, waarbij zij be hooren. De oude brandstoffenkaart in de kaart van het „Hoofd". Texel, 27 April 1942. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. EEN GREEP UIT 'T RADIO-PROGRAM Muziek en zang, maar ook WOENSDAG (HEDEN) HILV I: 6,50 en 7,45 Gym. 9,15 Voor de huisvrouw. 11,00 Kleuterklas. 13,00 Van Hummeltje en Slobberop.^ 14,00 Het Geslacht en de familienaam „De Ruy- ter". 15,00 De strijd om het bestaan. 16,- Bijbellezing. 16,20 Voor de jeugd; Over Michiel Az. de Ruyter; 17,30 Jeugdstorm. 18,00 Admiraal de Ruyter en Neerlands economisch leven in de 17e eeuw. 19,01 Landbouwpi aatje. 19,10 Herdenking van Michiel Az. de Ruyter op diens sterfdag. HILV. II 10,00 Morgenwijding. 10,40 De ware lucifer (voordracht). 14,15 Uit Neerlands gouwen (voordracht). 18,30 In een huisvergadering der NSB. 18,45 Bom men op Zienkzee 19,50 Brabantsch praatje. DONDERDAG HILV. I 6,50 en 7,45 Gym. 9,15 Voor de. huisvrouw. 11,00 Voor kleuters. 13,00 De landstand aan het werk. 15,30 Voor zieken. 16.00 Godsd. uitzending. 18,00 Over zwemmen. 19,01 De wereldmee- nmg. HILV. II: 10.00 Morgenwijding. 13,45 Voordracht uit ,,Ruth, de kleine konin gin", van Jeanne Oterdahl. 15,00 Twin tigste naailes. 18,30 Sterft, oude vormen door G. J. Zwertbroek. 19,15 Praatje van Max Blokzijl. VRIJDAG HILV I 6.50 en 7,45 Gym. 9,15 "Voor de huisvrouw. 11,00 Kleuterklas. 13,00 Toespraak door Ir. A. A. Mussert, leider van de NSB (ook Hilv. II) 16,00 Godsd. lezing. 17,30 Leesclub voor de jeugd 18,00 Sport. 18,20 Herhaling van Mus- sert's toespraak 19,30 Aansluiting aan 't concertgebouw te Amsterdam Rede van J P. van Kampen Mei-rede van H.Wou denberg, commissaris van 't NVV. Voor dracht van Adr. van Hees. 22,10 1 Mei programma. HILV'. II; 7,00 Dat is ons werk 10,00 Wijdingswoord. 10,30 Mannenpraat over vrouwenwerk. 11,20 De geschiedenis v.d. arbeid. Bezoek a.h Museum v.d. Arbeid te Amsterdam. 12,10 De werker v.h. land. 14,15 De werker en de sport. 15,00 Vrou welijk handwerk. 15,30 Toespraak van de leidster der NSVO. 16,45 Herhaling van Mussert's toespraak (zie Hilv. I). 17,45 Jeugdstorm. 18,30 Drieklank v.d. ar beid. Declamatorium van Martien Bever sluis. 19,50 De Jordaner vertelt. 20,45 De Glorie v.h. ambacht (boekbespr.) DAGELIJKS Nieuws van de BNO: om 8.01; 12.45; 17.15; 18,50 (I) en 19,30 (II). GIFTEN WITTE KRUIS. Van T-, De Koog t 0.50. TE VEEL BETAALDE BELASTING. Degenen, die recht hebben op terug betaling van teveel gestorte belasting penningen, krachtens art. 60 van het In- komstenbelastingbesluit, raden we aan, het hun toekomende ten spoedigste te gaan innen. Over een dag of wat is^ de daarvoor gestelde termijn verstreken en dan krijgt U" geen cent meer terug! CONSULTATIEBUREAU. De eerstvolgende zitting van het con sultatiebureau voor zuigelingen is be paald op Vrijdag a.s. Ditmaal wordt de ze zitting in het Noodziekenhuis gehou den De moeders wordt er op gewezen, dat zij zich niet aan de hoofdingang van dit gebouw moeten vervoegen, maar links daarvan, om de hoek (neemt u het pad langs de transformator). Het Britsche wereldlijk begon in al zijn voegen te kraken. Economisch zeer ge schokt en lichamelijk uitgeput, kwam 't uit die oorlog te voorschijn. Hieraan rrioe ten zijn latere nederlagen worden toege schreven. De nieuwe oorlog kan en zal slechts eindigen met een ramp voor het Britsche wereldrijk. Zijn aartskapitalis- ten begroeten de bolsjewistische staats lieden nog met vriendschap, de aartsbis schoppen omhelzen nog innig de bloedige monsters van het bolsjewisme, maar op de duui zullen zij niet in staat zijn, het volk werkelijk te misleiden. Met blindheid geslagen. Een wijs spreekwoord zegt, dat de Go den degenen, die zij willen verderven, met blindheid slaan. Spr. vraagt zich af, of de Engelschen het nu nog als een wij ze daad beschouwen, dat zij destijds zijn compromissen van de hand hebben ge wezen. Het waren, vervolgde Hitier, de joden, die Engeland in 1914 in de oorlog dreven. Joodsche krachten waren het ook die Duitschland destijds verlamden. Jo nen waren het, die Engeland sinds 1939 naar zijn gevaarlijkste crisis loodsten. Door invloed van de Joden werden de V S. zonder reden of zjn in de oorlog ge dreven. Waar het om gaat. Waarom gaat hét in deze oorlog? Het is een strijd tusschen naties, die het le ven op deze wereld voor de hunnen wil len waarborgen, en volkeren, die gewor den zijn tot willooze werktuigen van een internationale weceldparasiet. Thans trekken de mannen van het schijnbaar verouderde Europa op als vertegenwoor digers van een nieuwe, betere orde, als dc ware jeugd der sociale en nationale vrijheid van de. nieuwe wereld Naméns deze jongere wereld spreek ik tot u met het gevoel van een man, die zijn zwaar ste strijd voor een heilige zaak achter zich heeft; ik spreek tot u als een aan voerder van legers, die een lot hebben overmeesterd, dat als zwaarste beproe ving der Voorzienighéid slechts kan wor den opgelegd aan degenen, die tot het hoogste zijn geroeopen. Een wereldstrijd is afgeloopen winter beslist. Millioenen leidende geesten wer den in Rusland het slachtoffer van het bolsjewisme. Toen dit ook naar Duitsch land zijn klauwen uit zou slaan, hebben we dat met opoffering van het bloed van talrijke idealisten verhoed. Het zwaar ste conflict met het bolsjewisme werd in Italië uitgevochten, maar onder aanvoe ring van een uniek begenadigde (Mussoli ni) werd het compromis van democrati sche lafheid en bolsjewistische heer schappij in een bloedige worsteling ver pletterd Pas na de overwinning van het fascisme kon men spreken van een be ginnende redding van Europa. De bolsje wieken werden verslagen, vooral de marxisten gewonnen, gewonnen voor een ordening, die in de staat niet ziet de be lichaming der begunstiging van een be paalde klasse doch de bestaansvoorwaar den voor .allen. Een levenskwestie. Ook Spanje wierp de bolsjewistische aarivijand neer. Naarmate het inzicht groeide, dat de jood de parasitaire ver wekker van deze ziekten was, werd in de afgeloopen jaren vrijwel iedere staat in Europa gedwongen, zijn standpunt te bepalen in deze levenskwestie der vol ken. Thans staan aan de eene kant de mannen der democratie, d.w.z. het jood sche kapitalisme en de bolsjewistische staat, d.w.z de massa van een verdier lijkte menschheid, waarover de jood als in Sovjet-Rusland zijn bloedige geesel zwaait. Aan cfe andere kant staan de volken, die vechten voor hun vrijheid en onafhankelijkheid en die vooral strijden om het dagelijksch brood van hun men- schen te waarborgen In het Oosten van Europa ligt nu het strijdtooneel, waar de beslissing zal val len. De Fuehrer noemde tal van voor vallen, welke door Churchill als „bemoe digend" werden beschouwd (het bezoek van" Cripps aan Moskou, de vlucht, juist op tijd, van generaal Mac Arthur van de Philippijnen, enz Maar hier stelde spr. tegenover, het wegvagen van de Pool- sche staat door Duitschland in 18 dagen, het vermeesteren van Noorwegen in am per zes weken, de successen in Frank rijk, N.-Afrika en op de Balkan, het te rugslaan, van het bolsjewistische gevaar 1000 km. van de Duitsche grenzen, het tot zinken brengen van 16 millioen ton vijandelijke koopvaardij ruimte, het in ge bruiknemen van een op normale breed- GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. N.N.. Den Burg f2,50. Vereen. V.I.O.D., Den Burg. verhoo ging jaarl bijdrage f25, KARN VERGUNNINGEN. Veehouders, die zelf willen karnen, dienen zich met spoed tot de Zuivelcen- trale te Alkmaar te wenden, opdat deze een kamvergunning kan afgeven. Veel veehouders zullen binnenkort weer tot het verwerken van de schapenmelk wil len overgaan. We geven hun de raad, bijtijds de vereischte vergunning aan te vragen. BELASTING BETALEN. Van de voorloopige aanslag in de In komstenbelasting moet 1 Mei drie vijf den zijn voldaan, indien het biljet Janu ari is gedagteekend; twee vijfden, indien Febr. gedagteekend; een vijfde, indien Maart gedagteekend. Van de aanslag in de Vermogensbelas ting (biljetten gedateerd Maart) moet 1 Mei een vijfde deel zijn betaald KORFBAL-NIEUWS. Uitslagen van op Zondag 26 April ge speelde wedstrijden: Zwaluw 1—SVC 1; 0—1 Zwaluw 2SVC 2: 02 Voorwaarts 2Zeemeeuwen 2: 10 Zeemeeuwen 1Voorwaarts «1: 20 Programma voor Zondag 3. Mei 1942: De Cocksdorp 2 uur: SVC 2-WKC 2; H. P E. Visscher. De Cocksdorp 4"uur; SVC 1-WKC 1, A Kiewiet. Den Burg 3 uur: Voorwaarts 1-UDI 1; W. Kiewiet. D#e Koog 3 uur: UDI 2-Voorwaarts 2; F. Stolk. Oudeschild kan niet spelen'wegens ziekte van spelers. G. Michels, Comp.-leider GYMN VEREEN. TEXEL. - Ook de tweede uitvoering, Zaterdag avond in Casino gegeven, is een dave rend succes geworden. De zaal was uit verkocht. De verschillende afdeelingen verrichtten wederom keurige prestaties. De band, onder leiding van „Wiep" voer de mede de stemming ten top. Veel tyij- val oogstte ook weer het tapdansen van Joost Kant. De voorz., de heer Joh. M. Moerbeek, wekte op toe te treden als lid van de ,gym". Wij twijfelen niet of deze avond zal van Texels jonge garde velen enthou siast voor de turnsport hebben gemaakt en het besluit hebben doen nemen: „Daar ga ik ook bij!" Zoo moge het zijn. VERLIESPOSTEN VOORKOMEND-SYSTEEM, BESTAANDE UIT VIER DIENSTEN. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom Uw onbetaald gebleven oude posten inschrijven bij DIENST IV VAN HET V V.S. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam C Amstelstraat 14-18. te gebracht spoorwegnet in Rusland met een omvang als dat in Engeland. Ook de unieke zegetocht van de Japanners is voor Duitschland bemoedigend en zeker wel het meest het feit, dat Churchill en Roosevelt niet in Berlijn of Rome optre den. Dapper, trouw en bereid. De afgeloopen winter was strenger dan hij in 140 jaar geweest is. De tempera tuur daalde tot 47 graden onder nul en nog lager. Bovendien viel de winter vier weken eerder in, dan waarop gerekend was. Er waren oogenblikken, waarop mensch en machine dreigden te verstijven De voornaamste last van de strijd druk te- op het leger en de daarmee verbon den formaties.-- Ik heb het derhalve als mijn plicht beschouwd, op dat oogenblik mijn naam aan het lot van het leger te verbinden. Ik zou het ondraaglijk hebben geacht op dit zwaarste uur met mijn per soon niet alles onder het oog te zien, wat de Voorzienigheid met ons scheen voor te hebben. Dat het gelukt is, de dreigende ramp volstrekt af te wenden, aank ik uitsluitend aan de dapperheid, de trouw en de bovenmenschelijke be reidheid van onze brave soldaten. Maan denlang liepen nauwelijks opgeleide massa's uit Centraal-Azië of Kaukasus storm tegen onze limes. Honderdduizen den en nog eens honderdduizenden wer den daarbij opgeofferd. De ravitailleering was voor ons het kwellendste vraagstuk Daarvan hing 't bestaan der legers af. Nu en dan heb ik dan ook wel meedoogenloos en hard moe ten ingrijpen. Toen Napoleon's legers in 1812 uit Moskou terugstroomden, vroor het 25 graden, en thans was de laagste temperatuur 52 graden. Om de moeilijk heden de baas te worden, hebben de troepen hun hoogste plicht gedaan. De Duitsche infanterie stond weer aan de spits. Met gelijke voorbeeldige dapper heid hebben ook de andere deelen van de weermacht zich kranig geweerd, vooral ook de zusters van het Duitsche Roode Kruis en de NSV. Ook over de bondgenooten sprak de Fuehrer met groote waardeering, in het bijzonder over de Finsche wapenmakkers, die hij anderen ten voorbeeld stelde. Slechts een enkele maal, aldus spr., hoefde ik in te grijpen. Slechts waar de zenuwen be zweken, de gehoorzaamheid te kort HANDELSREGISTER De zaak van de heer R. Bakker, Groe- neplaats, ging aan zijn zoon,-de heer H. Bakker, over. KANTOOR RIJKSONTVANGER: Op werkdagen 92 (Zat. 91). Vrij dags en Zaterdags niet voor loon- en di recte belasting. NIET TE VEEL KALVEREN. Er mogen deze zomer niet meer kalve ren worden gehouden, dan voor de in standhouding van het bedrijf strikt nood zakelijk is, daar ieder kalf de melk voor acht hummeltjes op drinkt. Over de ver strekkende maatregelen, welke de over heid heeft moeten nemen, vertelt u de verslaggever D. Hiddinga hedenmiddag om 1,00 uur via de zender Hilversum I. -- (Persdienst N.O.) VOOR HET JEUGDHERBERGWERK. Zaterdag 9 Mei a.s. moet staan in het leeken van het Jeugdherbergwerk. Op de hoeken der straten zullen de dorpsge- nooten bij de collectanten van de N.J.H. C. kleine bouwsteentjes, hamers, troffels enz. kunnen koopen, om daarmede een bijdrage te leveren aan een verdere uit breiding van het jeugdherbergnet Jeugdherbergen zijn in deze tijd meer noodig dan ooit tevoren; wat ook de jon gens en meisjes moeten missen, zij mo gen in geen geval tekort komen aan fris- sche lucht en zonneschijn! De jeugdher bergen blaken het mogelijk, voor weinig geld van de schoonheid van ons land te genieten Helpt, daarom jeugdherbergen bouwen, meldt u aan als collectant en geeft met milde foand voor de jeugd van Nederland! Aanmeldingen (tevens afhalen van de bussen, enz.) bij de heer Melissen, in het achterste lokaal van 't Gemeentehuis op Woensdag 6 Mei van 11-12 en Donderdag 7 Mei van 20-21 uur. S.V. TEXEL. Hoewel met 2" invallers, gelukte het Texel toch in Den Helder van Helder 4 met 20 te winnen! Goed gedaan, lui! Op Hemelsvaartsdag, ter gelegen heid van ons 30-jarig bestaan, komt een sterk HRC-elftal tegen Texel 1 en een Oud HRC-ploeg tegen Oud Texel 1 spe len. Tweede Pinksterdag speelt Texel 1 tegen Helder 1, eveneens ter viering van ons 30-jarig bestaan. Training. Hoewel we over een be hoorlijk elftal plus eenige goede reserves beschikken, zal er toch speciaal getraind moeten worden. Mogen we er nu op re kenen dat al onze spelers de Woensdag avond vrij houden voor dit doel? Dat is dus afgesproken en tot vanavond. Aan vang half acht Adspiranten. Donderdagavond 7,30- 9,00 gaan we weer beginnen. Verwacht wordt, dat jullie trouw de oefeningen met ambitie uitvoeren. Dan maken we weer een Texels wonder team. Komt in sporttenue. Vooral in deze tijd zal 't wel moeilijk zijn, maar daar kan natuurlijk rekening mee worden gehouden. Trekt 'n jas aan, als je gaat trainen. Neeml^jnleg- geld a 25 ct. mee, als dit nog met is betaald. D.D. Den Haag. Res. kap. Bom kreeg 10 jaar tn res. le luit. étruithof 20 jaar gevange nis wegens schuld aan de dood van over ste Mussert; deze overste werd volledig in eer hersteld. schoot of gebrek aan plichtsbesef aan de dag trad, heb ik harde beslissingen geno men. Ons allen vervult thans het trot- sche gevoel, dat wij een lot te boven ge komen zijn, dat een ander in 1812 heeft verbrijzeld. Inmiddels zijn maatrégelen getroffen, opdat in de komende winter geen nood toestanden, zooals we ze gekend heb ben, zullen ontstaan Daartoe verwacht ik. dal de natie mij het recht geeft, over al, waar niet onvoorwaardelijk wordt gehoorzaamd, en gehandeld, terstond in te grijpen erf zelf te mogen handelen. Front en vaderland, transportwezen, be stuur en justitie hebben te gehoorzamen aan één enkele gedachtp; het behalen van de overwinning. Daarom verzoek ik de Rijksdag uitdrukkelijk te bevestigen, dat ik het wettige recht heb, ieder tot plichtsvervulling te nopen en ieder, die naar mijn consciëntieuze meening zijn plicht verzaakt, te veroordeelen tot ge wone vernietiging of hem meedoogenloos uit ambt of functie te verwijderen, on verschillig, wie hij is, onverschillig, wel ke rechten hij moge bezitten. En wel juist omdat 't onder millioenen maar om enkelingen gaat. (Als één man bevestigde de Rijksdag dat de Fuehrer dat wette lijk recht inderdaad bezit). De Fuehrer vervolgde met mee ^e dee len, dat hij in maanden niet in staat was het front als geheel verlof te geven. Nie mand kan ook een zg. gefundeerd lecht op verlof laten gelden. Ikzelf, zoo zei spr., heb sinds 1933 nog geen drie vrije dagen als verlof opgeeischt. De Fuehrer eischte verder, dat het uit zal zijn met milde vonnissen tégen de gemeenste mis dadigers in deze tijd, nu tienduizenden dappere Duitsche mannen moeten ster ven om het vaderland voor vernietiging door het bolsjewisme te sparen. Rechters, die dergelijke vonnissen vellen, zullen van nu af worden ontslagen. Een geweldige winterveldslag hebben we achter ons, ging de Fuehrer verder. Het uur zal komen, dat de fronten zich weer losmaken uit hun verstarring en dan moet de geschiedenis beslissen, wje in deze winter heeft overwonnen: de aan valler, die zijn menschenmassa idioot- weg opofferde, of de vérdediger, die zich eenvoudig in zijn stellingen handhaafde. In verband met de Britsche luchtaan vallen op Duitschland richtte spr. tot M.S. MARIA OP DE HELPERSCHE ZEEDIJK. De motor raakte defect;'het an ker sloeg los. Herstel nog moge lijk? Zaterdagmiddag is het motorschip Ma ria, eigendotfi van de heer J. N. Bruin door motorstoring tijdens een ruwe zee op de Heldersche zeedijk geworpen, on geveer ter hoogte van de Weststraat. De twee opvarenden, schipper Jti. Zijm Sz en machinist Merckx, konden gelukkig zonder veel moeite aan de wal komen. Het schip kwam regelrecht van de werf te Westgraftdijk, waar het verschillende herstellingswerkzaamheden had onder gaan. De tocht door het kanaal verliep vlot, de motor deed het prima. Maar op Texelstroom begon hij plots te haperen. Eenige malen sloeg hij zelfs af. De felle Oostenwind wierp krachtige golven te gen de boeg, maar daar spotte de Maria mee immers was het schip in de loop dei jaren ook de zwaarste zee de baas ge bleven' Maar nu de motor van de kook was. prees de schipper zich toch geluk kig, toen het ruwste water gepasseerd was en men ter hoogte van het Horntjc- was gekomen. Daar ging het echter met de machine weer mis en toen men haai na veel moeite weer op gang had ge bracht, besloot de schipper rechtsom keert te maken. Met de wind in de rug was de Maria weer spoedig Den Heidei genaderd Maar. het noodlot wilde, dat de motor het op korte afstand van de Heldersche zeedijk heelemaal vertikte en voor goed in staking bleef Toen het an ker er bij. Maar die vernedering4con de^ Maria niet verdragen: Had ze het altoos! niet zonder gered? En dra sloeg het an-| ker los! Toen was de zaak echter verke ken; het schip raakte op drift en in min- oer dan geen tijd werd het op de Helder sche zeedijk geworpen en daar zat het! meteen zoo vast als een rots. Van de wal kant af had men de vreemde manoeuvres opgemerkt. Een sleepboot voer nog ter assistentie uit, maar kwam helaas te laat. De opvarenden van de Maria konden zonder veel moeite aan wal komen; del ontscheping van de koe, die men aan boord had, ging minder vlot, maar ten slotte stond ze toch met alle vier pooten op de dijk. De botsing met "de steenen kwam nogal hard aan. Het schip sloeg ernstig lek. Men vreest zelfs, dat de Maria dit avon tuur niet meer te boven zal komen en voor wrak van de hand zal moeten worden gedaan. Of sleepbooten het schip nog vlot kunnen brengen, valt niet met zekerheid te zeggen Misschien moet ei een bok aan te pas komen, en die heb je niet één, twee, drie bij^de handJ.l DE COCKSDORP. UITSLAG BRIDGE-WEDSTR1JD. Zondag 26 April werd in Hotel Dei Hoop een geanimeerde bridge-wedstrijdlj gehouden. Er werd gespeeld aan zes ta-P fels. Ondanks het slechte fietsweer, wa-i ren Den Burg en De Waal toch met achtj spelers vertegenwoordigd. De eerste prij zen N Z. en O.W. werden resp. behaald] door de koppels mevr. en de heer Steen huis en de heeren Koningsveld en G. Dros (Den Burg). Mej. R. Nieboer en de heer G. Brul behaalden de 2e prijs N.Z. en de heeren Nieboer en Stolk de 2e prijs O.W. Wij vernamen, dat het in de bedoeling ligl de eerstvolgende bridge-' drive aan Den Burg te houden. Londen een ernstige waarschuwing: Van nu af aan zal ik weer slag om slag ver gelden lot deze misdadiger Churchill valt en zijn -werk bezwijkt. Met het grootste vertrouwen zie ik de toekómst tegemoet, waarin geen potsemakers doch mannen geschiedenis zullen maken. De strijd in het Oosten zal worden voortgezet. De bolsjewistische kolos zal door ons zoolang worden geslagen, tot hij verbrijzeld is. Tegen Engeland komt m de eerste plaats het duikbootwapen in het ge-weer: Churchill moge herfst 1939 het Engelsche volk hebben verzekerd, dat hij het duikbootgevaar meester was geworden, vandaag wil ik hem verzeke ren, dat dit gevaar nog eerder hém over-H meesteren zal Al bazelt de Britsch-Ame-f, rik. pers elke week over nieuwe uitvin-! dingen die onze duikbooten zullen ver nietigen, de Duitschers en hun bondge nooten verbeteren hun duikbooten en haar bewapening van jaar tot jaar. In vast tempo neemt het aahtal onderzee- booten elke maand toe. We hebben er nu reeds veel meer dan in de vorige oorlog. Groote resultaten verwacht de Fuehrer van de samenwerking met de bondge nooten. Wat Japan betreft zeide spr.: de provocatie van Japan tot deelname aar I de oorlog is wel de stompzinnigste daad# van onze tegenstanders geweest. Wij, Duitschers, zoo ging hij verder, hebben in deze worsteling om bestaan of ondergang alleen maar alles te winnen Verliezen zou in ieder geval ons einde zijn. Het barbarendom uit Midden-Azië zou over Europa komen als in de tijd der Hunnen of in die van de Mongolentoch- ten. Engeland daarentegen kan in deze oorlog niets winnen. Het zal tot het in zicht komen, dat men het lot van volke ren en staten niet moet toevertrouwen aan cynische drinkers of aan geesteszie ken. In deze oorlog zal de waarheid over-» winnen. Zij nu staat aan onze zijde. Dat! de Voorzienigheid mij heeft uitverkoren'^ om in zulk een groote tijd het Duitsche volk te mogen leiden, is mijn eenige§ trots. Mijn naam en mijn leven wil ikij onvoorwaardelijk verbinden aan zijn lot« Ik heb tot de Almachtige geen andere?;] bede te richten, dan ons in de toekomst everïzeer te zegenen als in het verleden' en mij zoo lang in het leven te laten, als in Zijn oogen noodig is, voor de strijd om»; het lot van het Duitsche volk.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2