'toordebrow Vakschool voor Meisjes voor Den Helder en Omstreken. MEDINOS Gemeentelijk Lyceum Den Helder Aangifte van leerlingen. Bijverdienste. Verhuisd Verhuisd PLANTEN M. S. gaat door Sijbr. C. Eelman ®0cZ'(yio\\cn cBaneWv. H.B.S. A en B en gymnasiale afdeeling A en B, Het toelatingsexamen voor de eerste klasse land ■'renin Schoonmaker of schoonmaakster een harmonica (Student 2.) Willem de Zwijgerlaan 25 Groeneplaats 7 DE MAGNEET. is goed doorbakken en blijft niet plakken Bakkerij DE HOOP. 1 a 5 h.a. weiland Gemengd Nieuws De Avonturen van Robinson Crusoë Kip in zout. 350 gram zout per liter water wordt hierin opgelost door dit sa men te koken. De kippen worden goed afgespoeld, zoodat er geen bloed in de pekel komt. De kippen worden in een pot of emmer gelegd, en met de koud geworden pekel aangevuld?- Tegen het drijven wordt er een plankje met steen op* gelegd. De kippen worden vóór het gebruik 24 uur geweekt en er wordt bij de bereiding geen zout gebruikt. Illinilllll WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN. EGYPTE. Port-Said werd Zaterdagnacht 'op nieuw met bommen bestookt, waarbij olietanks en opslagplaatsen voltreffers kregen. SOVJET-RUSLAND Leningrad werd bjjna geheel door de -burgerij ontruimd. Het ravitailleeren is daardoor minder moeilijk al blijft het een groot probleem. BIRMA. Het gifgas, dat de Britten en de Chi- r.eezen in Birma gebruikten, blijkt uit Amerika te komen. De Japanners vielen Amerik. gasgranaten met het jaartal 1941 in handen FRANKRIJK Maarschalk Pètain herinnerde in zijn Mei-toespraak aan zijn betoog van vorig jaar: De ongezonde ideologie van de klassenstrijd moet worden gebroken. Men moet medewerken aan arbeidsvreug de. VEREENIGDE STATEN. De vice-president der V.S., Wal lace verwacht de grootste crisis in de a.s. zomer en het a.s. najaar. Sedert Dec. 1.1. heeft de Amerik marine wel anderhalf mSal zoo^groote- verliezen geleden als in de heele vorige wereldoorlog. De Amerik. kruisers Washington en Carqlina hebben bij Suez de Middell. Zee verlaten om de geallieerde vloot in de Indische Oceaan te versterken. ENGELAND Engeland gaf tot nu het verlies van 19 kruisers toe. Malta heeft nog maar geringe stra tegische beteekems. Vanwege de voort durende luchtaanvallen kunnen alleen zeer sterk beveiligde Britsch convooien het eiland nog aandoen. Na het bombardeeren van Exeter en Bath is het daar tot een massale plun dering gekomen; juweelen, geld, goede ren, van alles werd geroofd. De land1- storm moest ingrijpen. DUITSCHLAND Duitsche duikbooten hebben al ruim 17 millioen ton scheepsruimte tot zinken gebracht. Rijksminister Frick verklaarde 8 Mei, dat het oogenblik, dat Duitschland weer tot de aanval zal overgaan, niet lang meer op zich zal laten wachten. Een der beste Duitsche'skispringers, Hans Marr, is aan het oostfront gesneu veld Duitschland maakt thans met op vallend succes gebruik van een niet-sym- metrisch gevechtsvliegtuig. In de linker vleugel bevindt zich de motor, in de rech ter de cabine voor drie personen. Het kan zeer snel vliegen, stijgen en wenden. In Zuid-Duitsche steden waren het weer woonwijken, waar Britsche bom men terechtkwamen Vooral die van Stuttgart hadden te lijden ZOO SPRAK.... Majoor J. E. Hofman, in een samen komst van de 2e divisie (Z.-Holl.) dei- Marechaussee te Den Haag: Er zijn er die zeggen: In het nationaal-socialisme zie ik veel goeds, maar de NSB. neen Die twee zijn echter een ondeelbare een heid. Georiënteerd zijn tégen de NSB, is voor u onmogelijk. Voorts dient gij te beseften, dat gij als politieman onder de ze bezetting in dienst zijt der Duitsche autoriteiten ten bate van ons volk. Dit brengt consequenties met zich. FEUILLETON. ROMAN VAN MARLISE ROLLING. 9.) Robert snelde naar boven. Zou het meisje werkelijk op hem hebben ge wacht, of was zij intusschen misschien reeds langs 't balcon omlaag geklauterd. Hij kon niet vlug genoeg in zijn kamer terug zijn. Toen hij de deur met een zwaai open wierp, zag hij, dat -de onbekende mid del] in het vertrek stond en met een angstige blik het resultaat van zijn on derzoek verbeidde. Is hij dood? fluisterde zij. Hoe Robert wilde iets antwoorden, maar hij kreeg geen gelegenheid haar onmid dellijk gerust te stellen, want zij liet zich gebroken op de stoel vallen en sloeg haar handen voor het gezicht, ter wijl zij in snikken- uitbarstte. Het simpe le woordje ,,hoe" scheen de indruk te hebben gewekt, dat haar~angstig vermoe den gegrond was. Eschberg stond een oogenblik perplex P1429/1. Verantwoordelijk voor de geheele inhoud; G Joh. Duinker. Uitg. en Drukkerij Fa. Langeveld en De Rooij, Den Burg, Texel. De aanmelding van leerlingen voor alle klassen van den nieuwen cursus kan plaats hebben op 15 en 22 Mei a.s. van 10 tot 11,45 uur en van I tot 3,30 uur,, bij den waarnemend rector in het schoolgebouw Middenstraat. Het lyceum bevat naast een tweejarigen onderbouw: a een afdeeling, bestaande uit 4 klassen, tezamen met den onderbouw,, vormende een gymnasiale afdeeling A en B; b een afdeeling, bestaande uit 3 klassen,^ tezamen met den onderbouw, vormende een H.B.S. A en B. waarvan de dag nader zal worden bekend gemaakt, zal gemeenschappelijk door het gemeentelijk lyceum en de Rijks Hoogere Burgerschool afgenomen wor den en, indien het met gunstig gevolg afgelegd wordt, tot elk van beide scho len toegang geven. De schoolgeldregeling is gelijk aan die der Rijks H.B.S. Nadere inlichtingen worden desgewenscht verstrekt door den waarnemend rector. Medinos tandcream doet meer dan gewone tandpasta. Door haar capillair - activiteit dringt de sterk schuimende Medinos met haar buitengewoon des- infecteerend en tandsteenwe- rend vermogen, tol diep in zelfs microscopisch kleine spleetjes van hettandoppervlók, waarinde borstel niet kan komen en waar tandbederf juist 't eerst optreedt. De ideale verzorging van Uw tanden en kiezen is: tweemaal per jaar controle door Uw tandarts en tweemaal per dag poetsen met Medinos. de capillair-actieve tandcream Uitfluitend verkrijgbaar bij apothekers, dro gisten en de speclaalbranche. NEDEPLANDSCH FABRIKAAT BEWAAR LEDIGE TUBEN I Voor elke nieuwe tube moet Immers een ledige met dop worden Ingeleverd. I Norm, tube I 35 ct. it Groolc tuba 65 ct. MBDINOS LABORATORIA AMbkSFOORl Mi23d nARtPHnm 2-jarige cursus. UNUUUMUUL, Toelatingseis: doorlopen van 6 kl. lagere school, leeftijd 1 Sept. 1942 12 jaar en 8 maanden of doorlopen van 7 kl. lagere school leeftijd 1 Sept. 1942 12 jaar. Opleidingen voor: HULP IN DE HUISHOUDING. COSTUUMN AAIEN. PIIP<tll<t<tFN 'n linnenuaaien, verstellen, costuumnaaien, huishoudkunde, was- uuixuUuuLii behandeling, koken, dekken en dienen. Aangifte dagelijks 2—4 uur, Zaterdags niet. Hoe komt u er bij? had hij willen zeggen en deze reactie was dan ook wel heel-anders dan hij zich-had voorgesteld. Weest u nu toch eens kalm! zei hij, terwijl hij zijn handen op haar schouders legde. Hij is immers niet dood! Hij kan nog niet eens ernstig gewond zijn, want hij is nergens meer te zien. Ik heb geen spoor van hem kunnen ontdekken. Het scheen met tot haar door te drin gen. 'Nog steeds schokte haar tenger li chaam in krampachtig gesnik Verstaat u me niet? herhaalde hij. Hij is verdwenen; er is zelfs geen en kel bloedspoor te vinden en er kan hem dus niets ernstigs zijn overkomen Nu scheen zij hem eindelijk te begrij pen. Zij vouwde haar handen in haar schoot en Robert geloofde nog* nooit zoo veel innige dankbaarheid op het gelaat van een mensch te hebben gelezen. Of toch? Had ook Annegreet er niet zoo uit^- gezien op die avond, toen hij haar zijn liefde bekende? En tegelijkertijd, dat hem dit door het hoofd ging, voelde hij, ondanks het ongewone en emotioneele van het oogenblik, iets van schrijnende jalouzie, waaraan hij, zonder het zelf te beseffen, uiting gaf, toen hij vroeg:-Was die man uw verloofde? Zij aarzelde even met haar, antwoord. Daarop zei ze gedecideerd: Neen! Uw broer dan? Zij slaakte een zucht, waarin het ver driet nog natrilde. Ja. En daarop vroeg ze met haar donkere stem; Wilt u nog meer van mij weten? Hij knikte ernstig. Zeer zeker! Ik zou bijvoorbeeld wel graag willen weten, wie u bent. U spreekt vrij goed Duitsch. Mijn moeder was een Oostenrijk- sche. En uw vader? Rus. Hij voelde meer dan medelijden met haai-. Waarom wilde u hier inbreken? Of, beter gezegd; waarom rrioest uW broer dat doen? Zij haalde haar schouders op. Weder om kreeg haar gezicht een trotsche weer spannige trek. Vertelt u het mij toch! Ging het u zoo slecht? Zij keek hem met een onbeschrijfelijke blik aan Wat weet u daarvan, hoe het menschen hier kan vergaan? Er lag een matelooze wanhoop en ver bittering in deze paar woordelT. En eerst nu viel het hem op, hoe slecht zij *kr uit zag. Bleek en vermagerd was haar ge zicht, waarin de jukbeenderen en de smalle slapen zich duidelijk afteekenden; vermagerd ook de sierlijke, 'smalle han den, éie nu nerveus in haar schoot la gen. Zij had honger geleden, besefte hij plotseling met iets van ontzetting, en ze leed ook nu nog honger. Wilt misschien iets gebruiken? Zal ik thee voor u laten brengen? Neen, dank u! Het klonk beslist afwijzend, maar de glans in haar oogen bewees, dat dit antwoord niet van harte kwam. gevraagd 'voor het gebouw „EBEN HAEZER." Mondelinge of schriftelijke opgaven zoo spoedig mogelijk aan N MAAT, Nieuwstraat 22, Den Burg. TE KOOP: L. EELMAN, Ev#rstekoog K 68 .Rust oord". van CAoeneplaats 7 naar C. VISSER. van Willem de Zw. laan 25 naar F. VISSER. Bloemkool Kropsla Roode kooi Witte kool Tomatenplanten Citroentioonen Stamslaboonen Vroege poters Tuinzaden Telefoon 't Is maar een weet Koopt in \SS6SiS Probeer het een.! TEXEL vraagt aanbieding van 20 it 25 goede controleooilammeren met twee le klas stamboekramlainmeren, bij voorkeur a 11 e tweelingen. Alleen F's komen in aan merking Levering tpsschen 20 Mei en 8 uni a.s. Prijsopgeven tusschen 9—11 Mei in „De Lindeboom". Papieren gelijk inle veren. niet later.. P.S. De B's zijn geen stamboekdieren meer, daarom worden F's gevraagd. TE HUUR GEVRAAGD: omgeving Den Bur? of richting Oudeschild voor handel s-wolvee gedurende de zu- mermaanden. SIJBR. C. EELMAN. Hij keek haar aan en legde al zijn goede wil in deze blik. Ik meen het werkelijk eerlijk met u Weest u nü ook eens ver standig en laat die domme trots varen! Ik wil voor u doen, wat in mijn macht ligt Gaat u alstublieft een oogenblik in die andere kamer, dan zal ik bellen en een paar ververschingen laten aanruk ken. Hij opende de deur, welke toegang gaf tot zijn slaapkamer. Een seconde aarzel de zij nog, maar daarop ging zij zwijgend naar binnen Hij deed de deur achter haar dicht en nam de huistelefoon van de haak De nachtportier meldde zich. Kan ik wat thee en sakoesta krij gen? vrodfe Robert Dat zal moeilijk gaan, meneer, de keuken is gesloten. Het is mij een behoorlijke vergoe ding waard, als u mij direct wat - kunt brengen! Komt in orde, meneer. De samovar brandt toch dag en nacht. Een kwartier later werd er geklopt. De nachtportier in. eigen persoon kwam het verlangde brengen, een schaal met brood, vleesch, kaviaar, augurkjes erj paddestoelen in azijn, alsmede een grdote pot thee Ik hoop, dat het uw goedkeuring kan wegdragen, meneer. Een dollar verwisselde van eigenaar. Ik wensch u goede nacht, meneer! (Wordt vervolgd.) In de Wieringermeer worden 24 be- tonnen graansilo's gebouwd. Het schoolzwemmen voor de hoogste klassen had vorig jaar tot resultaat, dat 70,000 kinderen leerden zwemmen. Vijf duizend gulden boete kreeg de ta bakshandelaar C. J. Verhagen, te Til burg Hij verkocht sigaren vqor 12—20 gent. Bij de fabriek van W. A. Scholten te Sappemeer is de 50-j. gehuwde arbeider G. Kruiger van groote hoogte dood ge vallen. De afgeloopen winter was de strengste sinds 152 jaar. Heel étreng was die van 1789 Dan volgt die van 1942. No. 3 is die van 1940. No. 15 die van 1928-1929. Vierhonderd Ned. Arbeidsmannen ver trokken naar het Oostfront om daar met hun Duitsche collega's voor het nieuwe Europa aan de slag te gaan In een schuur te Enschede werd een distilleerderij opgespoord, waarmee gebr. T- uit rogge groote hoeveelheden alcohol bereidden. Zijn paard sloeg op hol. Daardoor is te Echten een 16-j. jongen door d,ë wagen, welke hij bestuurde, doodgereden. Aan dc Hembrug worden niet alleen gereéds'chapmachines maar ook zaaima- chines, kunstmeststrooiers en aardappel- sorteerders vervaardigd. Uw inktlint gaat langer mee, wanneer u het van tijd tot tijd omkeert (boven kant beneden). i 265. Bij nader inzien hegreep hij, dat kalm overleg toch altijd meer uitwerkt. Een goed gericht kanonschot kon won deren doen. Het kanon was reeds geladen en daar ging het, boemm 266. Het schot veroorzaakte een gewel dige paniek, echter geen schade Toen er verder niets gebeurde, begonnen de wil den weer op hun verhaal te komen en maakteit aanstalten, ook de blanke te slachten. Illlllllllll VAN DE BOEKENPLANK. Uit voorraad leverbaar door Boekhan del Parkstraat: Jeugd, door Ernst Claes, de schepper van „De Witte" en van zooveel andere typen uit het echt Vlaamsche volksleven. Een boek, waarin hij op eenvoudige en gevoelige manier vertelt van zijn jeugd 300 blz.- Geb. f 3,05. Dc witte oneindigheid, door Alb. Vik- sten. 310 JdIz. Geb. f2,35. Therese, kroniek van een vrouwenle ven, door A. Schmtzler. 452 blz. Geb f2.—. De Kroon, door Elis. Bergstrand-Poul- sen. Een boek van onvergankelijke waar de. De vurige geest van deze Zweedsche schrijfster heeft in dit boek een bood schap neergeschreven, die opwekken en verheffen zal. 228 blz. Geb. f 3,90. Het groote weefsel, door Elis. Berg- strand-Poulsen. Levensvreugde en le vensleed doortrillen dit prachtige boek, dat men niet uit handen zal leggen zon der er geestelijk iets rijker door te zijn geworden. 20'6 blz. Geb f 3,65. Dc zaak Dreyfus, door Dr. Bruno Weil. Geïllustreerd ^>0 blz. f2,90. Liefde's kleurenspel, door Salvator Gotta. Moderne zedenschildering van vrouw en man in hun verhouding tot el kaar. 274 blz Geb. f 1,75. Zoutwaterliefde, door Melis Stoke. De fijne scherts en de diepe ontledingskünst, welke deze schrijver zoo uitnemend ver staat, maken van dit boek iets bijzonders. 252 blz. Geb. f 1,95. IHIIIIUNI HYGIENE EN VEILIGHEID mm 415. Rheumaliek komt in de lage lan den aan de zee en in de aangrenzende gebieden veelvuldig voor. Arnold Zim- mer deelt mede, dat heb aantal gevallen van z.g. rheumatiek zich bij de zieken fondsen verhoudt tot het aantal gevallen van tbc als bijna vier staat tot één. Het aantal- sterfgevallen wegens tbc was volgens zijn statistiek echter.v 70 maal zoo hoog als dat wegens rheumatische aandoeningen. (R. N. M. Eijkel, Arts).

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 4