Winterhulp Nederland en Nederlandsche Volksdienst. Gemengd Nieuws DISTRIBUTIE. 14 Juni t.m. 20 juni 1942 31 A brood 4 rants, brood of gebak 3! B brood 0,5 rants. 31 beschuit 1 rantsoen 1 31 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 31 B vleesch 0,25 rants. 31 A aardapp. 1,25 kg. aardappelen 31 B aardapp 0,5 kg. 36, 37 tabak 1 rants, tabak 08 cigaretten 1 rants, cigaretten 14 Juni t.m. 11 Juli 327 algem. 1 kg. suiker 328 algem. 250 gr. koffiesurrogaat 329 algem. 500 gr. jam 317 t.m 320, algem. r. bloem, brood gebak 4-25,4-26 reserve 250 gr. rijst 330 algem. 250 gr. peulvruchten 331 algem. 250gr.gort 332 algem. 100 gr. vermicelli of maizena 322 t.m. 326 alg. 100 gr. kaas 31 A tm 34 A melk I 3,5 liter melk 31 B tm 34B 1,75 liter melk 31 versnap. 100 gr. chocolade 32 100 gr. suikerwerk 33 100 gr. chocolade of suikerwerk 15 Juni t.m. 24 Juni 31 boter '125 gr boter 31 vet 125 gr. boter, margarine of vet Bijzondere rantsoenen 14 Juni t.m. 11 Juli 333 334 Algem. 250 gram peulvruchten Geldige bonnen voor diverse artikelen: 01 petroleum 2 liter t.m. 22 Aug'42 01 t.m 05"brandst l eenh. t.m. 31 Dec '4 01 K.F. brandst. 1) 1 eenh. t.m. 30 Apr. '43 300 algem. 1 rants, zeep tm 30 Juni K zeep 1 rants, zeep tm 30 Juni K toiletzeep 75 gr toiletzeep 80 pet. tm 30 Juni U textiel mannen 50 gram scheerzeep t.m. 31 Au g 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. De volgende bonnen zijn na vandaag niet meer geldig 29 brood, beschuit, vleesch en aardappelen 33, 34 tabak, 4-17, 4-18 reserve, 26-29 melk 26 t.m. 28 versnaperingen, 288, 297 t.m. 316 algemeen en 16 petroleum. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd t.m. Dinsdag 30 Juni 211 228 272 293 Algem. (Zeep). G, H, I. J zeep Toiletzeep, t.m. Zaterdag 20 Juni 4-19 Reserve (sinaas appelen) URLAUBMARKEN MET ROODE ADELAAR. Urlaubmarken met roode adelaar zijn van 31 Mei 1.1 af niet meer geldig; zij kunnen echter nog door de winkeliers in geleverd worden uitsluitend op de inle-~ veringsdagen voor de winkeliers in de volgende week, dus op Dinsdag en Woensdag a.s. De Distnbutiedienst. Inleveren bonnen winkeliers. Winke liers dienen op de voor hen bestemde da gen in te leveren de volgende bonnen en wel voor 's morgens 12 uur. Peulvruchten: 307 en 9 van 283 en 291 tezamen Suiker: 299 en 9 van 279 Koffie-surr.: 288 en 9 van 259. Jam^ 303 en 9 van 280. Brood: 29 brood en beschuit, en de ou de en nieuwe tarwebloembonnen Gebak; zie brood. Beschuit: 29 en de nieuwe bon. Boter: 29 en de nieuwe bon en 9 van 27. Margarine: 29 en de nieuwe bon en 9 van 27. Kaas: 298, 302, 306, 310, 314 en de nieuwe bonnen Eieren: inleveren bij leverancier. Melk; 26 t.m. 29. Vleesch: 2?a en b en 99 en 3Ai van 28a en b. Vleeschwaren: 29a en b en 9 en 3/< van 28. Aardappelen: 27, 28 en 29 a en b. Tabak: 33 en 34 en 9 stuks van 36 en 37. Petroleum: bon 16 van O kaart.. Kaarsen; bon 22 van S en T kaart. Suikerwerk: 27 en 28. Chocolade: 26 en 28. Opmerkingen: Men wordt verzocht de juiste ontvangstbewijzen te gebruiken én de bonnen goed na te zien alvorens tot aanbieding over te gaan. De Distributiedienst. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor te den Burg-Texel werd gedurende de maand Mei 1942 Ingelegd f 14773,49 Terugbetaald 15290,61 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 5 VOOR DE ECONOMISCHE RECHTER. J. Pankras, H.-Hugowaard, kreeg we gens het verhandelen van 300 kg. bruine boonen en 5 mud capucijners 8 mnd. ge vangenis Bakker C. Jongkind, Harenkarspel, zes mnd. (tarwe verhandeld). Kruidenier P. de Graaf te Oudkarspel, zes mnd. (tarwe verhandeld). Tuinbouwer T. Pranger te N -Schar- woude, f 60 boete (haver verkocht). T. Smidstra, Wieringermefr, drie mnd (20 mud graan gekocht voor f 800 en met f20 winst" verhandeld). G. H. Kluwer, Schagen, f 50 (8 boter bonnen gekocht) Visscher J. Visser te Texel f 15 (bon nen gekregen en vervoerd). K. Kalis en P Verseput f 15 (bonnen geleverd aan J. Visser). I.A.R ,te Wielingen, eisch een jaar (dief stal van 17 fietsbanden, welke voor f300 aan P.R.S. te Oudeschild werden ver kocht) P.R.S. te Oudeschild zeven mnd. (he ling; 14 banden verkocht hij voor f 700). (Dagbl. Noord-Holland). PROPAGANDA-VERGADERING IN DE LINDEBOOM. (Vervolg van voorpagina.) Burgemeester Rijk de Vries wees op de taak van het blokhoofd Hij moet weten hoe het gezin er voor staat. Fel hekelde spr. de lui, die Winterhulp met neerha lende critiek te lijf gaan en haar van verkeerd besteden van het geld beschul digen. Maat als je vraagt: Geeft u dan aanwijzingen, dan zijn ze niet thuis. De heer Parlevliet acht het aanschaf fen van goederen in natura de juiste ma nie^. De heer Querner geeft dit toe, maar we zitten nu met zooveel distributie maatregelen. Bovendien gelooft spr., dat we ons blmd staren op de uitzonderin gen, immers kunnen de meesten het? geld zelf heel goed besteden. De Burgemeester merkte tenslotte nog op, dat de stfaatcollecten ten plattelande eigenlijk huiscollecten zijn en hoopte, dat ei één collecte van zal worden gemaakt, mede met het oog op de vele uren, die het collecteeren ten plattelande van de medewerkers eischt De heer Querner antwoordde, dat deze kwestie reeds de aandacht heeft. Hoe de N.V.D. werkt. Hierop werd het woord gevoerd dooi de heer Van Sonsbeek, die ons vertelde, hoe de Ned Volksdienst is ingedeeld. Winterhulp maakt deel uit van de Volks dienst. Winterhulp wil iets extra's geven, buiten de steunbedragen om, de Volks dienst verleent algemeene bijstand Jeugd uitzendingen vinden reeds op groote schaal plaats Niet minder aandacht wordt aan de moederuitzendingen be steed In Epe, aldus spr., hebben we eèn prachtig huis gehuurd, waar vrouwen voor vier weken kosteloos, met vol pen sion, worden opgenomen. Wij zorgen voor huishoudelijke hulp, voor hylp bij de geboorte, ook voor geldelijke steun. Voorts stellen wij ons oprichting van consultatiebureau's ten doel, ook de zorg voor de ongehuwde moeders en de in richting van dagverblijven voor kinderen, vooral in de steden "noodig, gaan ons ter INGEKOMEN PERSONEN Henk Broekman van Gramsbergen A 160 n Den Burg, Koogerslraat 60 Tetje Wierstra en kind, v Sneek, Koopmansgracht 82 n. K 47 Rensje Mid- delie van Zijpe I 73 n. De Koog 22. Jo hanna Bakker van Zaandam, Kauwers- pad 6 n. De Cocksdorp 6 VERTROKKEN PERSONEN. Albert Smit van C 114 naai Hoogeveen 31e wijk 31 Trijntje Maria Eelman van Den Burg, Gravenstr 5 n. Winkel, Lut jewinkel C 31. Christina Duijnker en kind, van Den Burg, Michiel de Ruijter- straat 6 naar Wieringen, Beltstraat 51. Koolteer. Het behandelen van zaaigra nen met koolteer (zwarte teer) tegen vo- gelschade, blijkt ook dit voorjaar weer tamelijk afdoende te zijn. (Boerderij). Wormen. Op grasland verrichten de regenwormen zeer nuttig werk; ze ma ken gangén ïft de grond, bevorderen de vorming van goede humus en brengen op de duur een laagje wormgrond boven in de zode. POLITIE. „In de olie". Door de Brigade der Texelsche Mare chaussee en de Gemeentepolitie is dezer dagen de schipper C. K., van elders, in arrest gesteld, omdat hij zich had schul dig gemaakt aan het verkoopen van gas- olie buiten distnbutieregeling om. Aan boord van zijn in de Texelsche haven liggend schip werd door onze politie, wier werk van groote doortastendheid getuigt, wel 1000 liter gasolie in beslag genomen. Na te zijn verhoord is de schip per op vrije vcreten gesteld. Clandestien geslacht. Wegens overtreding van hef slachtver bod is op ons eiland een gedeelte van een varken in beslag genomen. Zoowel tegen de slager S., als tegen de eigenaar van de krulstaart W., heeft de politie procesver baal opgemaakt Ruilhandel. Tenslotte is procesverbaal opgemaakt tegen de schippers P. J B., A. P., M. de J en F. V., allen uit Egmond. Zij had den met verschillende landbouwers een partij briketten en een hoeveelheid pe- tioleum tegen tarwe geruild. IIIUIIIIIII SPORT. O.V.V.-NIEUWS. Na twee jaar van stilstand valt het niet mee, weer te beginnen Maar toch hebben de leden van OVV de hoofden bij elkaar gestoken en nu rolt de bal weer. Er meldden zich ongeveer 22 leden aan, zoo dat we daar weer een aardig elftal uit konden zoeken. S.V. Texel werd bereid gevonden een combinatie-elftal tegen O. V.V. in het veld te brengen Een zware opdracht, maar toch kan het een mooie strijd worden. Vanavond om 8 uur gaat het leer weer rollen op ons veld. Opstelling: S Keijzer J.Bakker Jo.Klippel S.Daalder M.Mosk Jb.Plaatsman G.Eelman K Burger A.Mosk C.Timmer P. Roozendaal Res. P.Timmer, P J.Plaatsman, Jb.Boon. Jamo TEX. BOYS-NIEUWS. Zondag j.l. zijn we met het 1ste naar De Cocksdorp geweest. Eerst speelden wt tegen Texel tegen wind in. Na 10 harte. De NVD is 'n semi-officieele instantie. De exploitatie van centrale keukens is in de groote steden een zeer belangrijk onderdeel van haar werk. Het is ieders plicht lid van de NVD te worden! Denken wij eens aan de hulp, die de NVD verleent bij bominslag. Op ons eiland zijn we gelukkig reeds vele malen de dans ontsprongen. Hier bleef het aantal gevallen van verwoesting van burgereigendommen tot een minimum beperkt, maar de .-atnjd is nog in volle gang en wat vandaag nog trots ver rijst, kan morgen in puin liggen! En als er dan geen NVD was. om de getroffenen van het noodige te voorzien? Nieuwe bonnen voor voedsel, klee ding, brandstof, e.d. kunnen alleen via de NVD worden geleverd. Op de duur zal de taak van de NVD nog uitgebreider worden Daarvoor zijn menschen noodig, die met hart en ziel aan de zaak mede werken Hier valt een eereplicht te ver vullen Hoe ons politiek denken ook is, welke godsdienst wij ook belijden- Wil het volk goed verzorgd worden, dan moét het apparaat goed functionneeren. Geeft u dus zoo» vlug mogelijk als wijk of blokhoofd op. Wordt in elk geval lid van de NVD! Niet dralen, want ook Texel kan elk oogenblik ernstig worden getrof fen. Dan mdlten we klaar staan. Deze zaak kan beslist geen uitstel dulden. In zijn slotwoord zeide burgemeester De Vries: Ik hoop, dat u er van over tuigd zult zijn, dat iedereen lid moet worden. Aangetoond is, hoe broodnoodig het is, dat het Nederlandsche volk een goede verzorging krijgt. Staan we open en eerlijk tegenover déze zaak, dan zal iedereen toegeven, hoe belangrijk zij is enhoe veel de NVD, vooral in de toekomst zal £>eteekenen! Dan ook zul len we met genoegen terugdenkeh aan deze eerste bijeenkomst, die op de volks- genooten van goede wil haar uitwerking niet zal missen. *J mm. greep de keeper een teruggespeelde bal mis en we stonden met 1-0 achter. Na de rust ging het eerst gelijk op, maar na 'n kwartier kwamen we er beter in. C Witte nam een corner en via de kee per was de stand gelijk Kort voor het einde kwam de winnende goal door goed doorloopen van Harry Meester. Daarna speelden we tegen de jubileerende club. Eerst voor de wind. Al heel gauw was de stand 2-0. Kort voor de rust wist Wim nog eenmaal te doelpunten. Na de lust bleven we ondanks de sterke tegen wind toch in de aanval. Na 10 min. gaf Jan Hopman 'n mooie pass naar Wim en voor de derde maal gaf deze de keeper t nakijken. Na een mooie voorzet van de linksbuiten maakte Wim er 5-0 van. -Hiermee wonnen we de 1ste prijs. Het was een prettige dag. Vanavond gaan we op het veld aan hel werk. Wie kan, wordt verwacht. Woensdagavond 8 uur speelt een comb, van ons tegen de Basalt-Cavale- rie. J.S. S. V. TEXEL. A.s. Zondag speelt T 1 thuis tegen Hel der 4. Zorgt er voor dat de punten hier blijven, lui! Elftal; W Geus Jac.Koorn W.Langeveld H.NeijenS H.Boon A.Huizinga H.de Jong D Huizinga J.v.d.Pijl G. Wit- - vliet P.Keijser Res.: B Beutfikes en H du Porto. Heden, Zaterdagavond aaiivang 8 u speelt onderstaande Texelcomb. tegen Oosterend Vertrek van -Steenenplaats per fiets. Uiterlijk 7 uur. Elftal: D. Visser H.duPorto Jn.Kiljan Zielman Nic. de Graaf Jo Weijdt Jn.Kikkert R.v.d Meij Jn.Bruin H.Ran B. Wijngaarden Res.: W v.Zéijlen. Donderdagavond speelde Texelcomb tegen Pelikaanelftal. In een pittig ge speelde partij voetbal wist T-comb met 7-3 te winnen. Over het algemeen wogen de partijen tegen elkaar op Bij T was de aanval meer productief. Als geheel beschikt de P-ploeg over voldoende ma teriaal voor een prima elftal. Na eenig verkennen, zet Hans keurig voor en Jn. Bruin kopt mooi in. Vrij spoedig wordt 't dan 2-0, waarna P. tegenscoort' 21. T. maakt er 3-1 en daarna 4-1 van, ter wijl nog voor rust P. de stand op 4-2 brengt Het spel golfde van doel tot doel en overal werd met élan gewerkt. Direct na rust valt T. flink aan en spoe dig is het 5-2, zelfs wordt het 6-2, maar dan zien de P's hun doorzetten beloond als na tweemaal ingeschoten te zijn, het 3e schot raak is. De eindstand wordt dan 7-3 varf deze sportieve strijd. Adsp.. Hedenmiddag half 3 trainen. D.D VAN DER MEI'S Oude Roethanen-Basaltcavallerie: 1-5. (Zie verslag in volgend nr.) Opstelling Van der Mei: Maandag (^ie adv.). W.Baas Schrama Peters - Huizinga De Boer De Jong Polak Rijkelijkhuizen Mulder De Bliek Stiggelbout Reserve's; W.Taylor, K. Oenema, B. Roelenga. LEIDSCHE MARKT. Leiden, 12 J,uni 1942. Aangevoerd 3630 lammeren, waarvan 2362 van Texel Prij zen f 1828.e Alles werd wel verkocht. Handel bevre'digend. JUBILEUM P. DE GRAAF. In een kort bericht hebben we onlangs melding gemaakt van het a.s. jubileum van de heer P. de Graaf, gemeente-bode Dit was de geachte jubilaris, naar ons la ter bleek, maar half, of zelfs heelemaal niet, naar de zin Inderdaad is de tijd er niet naar om feest te vieren. Het gebrui kelijke sigaartje of gebakje met een glaasje.de lezer weet er alles van Doch heelemaal onopgemerkt mag die 4dag toch niet voorbijgaan en zeker zal 't de heer De Graaf goed doen, wanneer hij straks uit allerlei kringen der bevol- kng blijken van sympathie mag ontvan gen 16 Juni 1917 werd de heer P. de Graaf uit een getal van 89 sollicitanten door de Gemeenteraad tot bode benoemd 1 Juli daaropvolgende trad hij in functie. In gang volgende maand zal hij derhalve 25 jaar gemeentebode zijn. Waar blijft de tijd? In Januari 1.1. is onze bode 60 jaar geworden, maar dat ziet men hem aller minst aan! Opgewekt en met zorg kwijt hij zich dag aan dag van zijn vele plich ten eerst onder burgemeester Buysing Damsté, vervolgens onder burgemeester Ooit, later onder burgemeester Kamp, thans onder burgemeester Rijk de Vries en 'stellig is er reden om op 1 Juli, bij het bereiken van een mijlpaal, met een gevoel van voldoening terug te zien op de afgelegde baan. BROEDENDE LIEUW OP SCHAPENBOET. Een scholekster is een vroolijke snaak. Ook is- hij erg op gezelligheid gesteld. Zoo 's avonds kan hij met een troepje kornuiten zoo maar ergens op <een boe renerf neerstrijken en dan begint het lieve leven. In gesloten gelid: snavels naar beneden, draven ze naast elkaar voort, luidruchtig „tepieterend". Dan. als op commando, staan ze roer loos samengedromd in een kringetje, steeds snavels omlaag, en altijd hebben ze het allemaal nog razend druk en het klaterend rumoer wordt fel weerkaatst tusschen de tuunwaoltjes. En wie kent niet de rumoerige schol eksterhorden, die zich in de nazomer op de slikken verzamelen? Als een schetterende fanfare is de lieuw overal in het Texelsche landschap. Z'n fel opblinkende kleuren, z'n helder „lieuw", dat we ook zoo dikwijls midden in de nacht hooren: het is alles een en al uitbundigheid Het hcple jaar door kunnen we ons verlustigen in z'n mooie kleuren en le venslustige gewoonten, hij de oolijke noot an het landschap. wat zou ons Texel zijn zonder hem? Maar nu, in de broedtijd, blijkt eerst recht de veelzijdig heid van onze vrienden! Hij is eigenlijk een echte vogel van het strand en 't wad. Maar evenals bij zoovele vogels is in de broedtijd z'n gebied heel anders dan de rest .yan het jaar, zoekt u zelf maar eens voorbeelden! Een degelijke, ouder- wetsche lieuw vinden we nog in de lage nolletjes van de zeekant en in de binnen- o.uinen, in de Slufter, enz. Maar hij heeft zich allang aangepast Op aardap pellandjes en andere cultuurgrond in het heele duingebied vinden we hem, maar ook in de. weilanden. steeds verder het binnenland in. Vorig jaar wisten wij een nest in de Zaanstreek, dat lag al in het riet! En hier op Texel vinden we z'n mooie eieren practisch overal. Op de tuunwaoltjes bv. ook graag; maar dan moet u ze óók laten liggen, want die ar me vogel vindt het nog minder geestig z'n nest leeg te vinden dan ik, wanneer zooals gisteren de eieren vóór de schuil hut verdwenen zijn. Blijkbaar is Texel voor onze bonte piet nog niet groot genoeg, want hij dringt nu al het bosch in ook. Voor de Texel-film hebben we er een opgenomen, die met een collega diep in de hooge dennen zat. Dat was een heel vreemde gewaarwording, toen hij daar bij onze komst wegvluchtte; een wilde warreling van geluiden en wit en zwart en rood in het mystieke duister tusschen de som bere stammen-njen Bij Den Hoorn heeft jarenlang een be roemde scholekster op een schapenboet gebroed. En gisteren waren we heel blij er een op een schapenboet te vinden bij Den Burg; maar toen we hem 's mor gens wilden filmen, zagen we de jongen al tusschen de schapen rennen! (Die heb ben dus een aardige tuimeling moeten maken, heelemaal van de vorst?) Zoo'n lieuwenpaar op een schapenboet is zóó typisch Texelsch dat kunnen we in de Texel-film niet missen! Wie kan ons vertellen waar nog zoo'n paartje op de vorst van het dak broedt? Geeft u dit even op aan de Texelsche Courant? liefst nog vandaag. Hartelijk dank, HERMAN VAN DER HOR'ST Een 28-j. glasblazer uit Amsterdam, die voor zake Haarlem bezocht, verloor daar zijn portefeuille met f 9000. Geluk kig kreeg hij haar terug. De vinder kreeg f 1000 belooning. VOOR DE JEUGD NIEUWE PRIJSRAADSELS. 294. Verborgen plaatsnaam: De jager had elf talingen geschoten. 295. Wat wordt een stok, wanneer je hem in zout water steekt? 296. Hoeveel wegen gaan naar de kerk? 297. Wij gebruiken het dagelijks en toch vind je het niet fijn, als je het moet houden. Het is je b Inzenden na no. 300. Het Front Nering en Arbeid heeft zich in zijn geheel bij .h£t NAF aangesloten. Limmen. Burgemeester Nieuwenhuij- zen werd herbenoemd. Te Ernst wordt een windkorenmolen van 106 jaar oud afgebroken. - Uit de fietsenstalling onder het ge bouw der Haagsche rechtbank werd de fiets van een rechter gestolen. Te Utrecht verkoopen groentenhande- laren brandnetels voor groente voor 30 cent per kilo. Leert toch zwemmen! Bij het kanova ren op het Spaarne is te Haarlem' een 10-jjongen uit de Fr Halsstraat ver- dronken. Een bakker werd Woensdagavpnd op de Nieuwendijk te Amsterdam door drie mannen overvallen en van f 125 en bon nen beroófd. Voor de verkoop van groente moeten, volgens het Handelsblad, de winkeliers een klantenlijst in duplo aanleggen. Elk gezinshoofd krijgt een kaart'. Door baldadige jongelui werd te Den Bosch de houten brug over de Dommel deels door brand" verwoest. Een electr. kabel brandde door, waardoor een deel der stad tijdelijk geen lichf had Onder bedreiging met een revolver werd te Rotterdam de 40-j. vertegenwoor diger W. K. f 21000 afhandig gemaakt. De dader, een 25-j. scheepstimmerman, werd in Friesland gearresteerd. Waagt uw leven niet. Met een opge pompte fietsband om het lichaam waag de de 19-j. F. Groenendijk uit IJselmon- de zich in de Maas. De band liep leeg, de man verdronk. Huizenveiling. In het Venduhuis der notarissen zij voor het eerst huizen op de nieuwe vooi waarden geveild. Onder de genen, die de max prijs wilden besteden, .werd geloot. Een bejaarde bootwerker te Zaandam werd een koffertje met f 1115 ontstolen. Een 31-j. fabrieksarbeider en een jonge huishoudster, die „er meer van wisten", hoorden resp. 3 jaar en 1 jaar gevange nis tegen zich eischen. Een gebrekkig meisje van 20 jaar (ze heeft maar één been) ging te Wormer- veer met een 4-j. buurmeisje op de Wa tering uit roeien. Daar wierp ze het kind te water. Ze roeide naar Westzaan en vertelde daar aan een boerin, wat ze gedaan had. Mei) tast hier in het duister. ENGELAND In Engeland staken nu reeds 20,000 mijnarbeiders. BOHEMEN-MORA VIE. De bevolking van het 483 inw. -tel lende dorp Liditz bij Kladno werd streng gestraft. Men vond er een geheime zen der, verboden drukwerk, wape~hs, eftz. De daders aan de moord op Gen. Heydrichh werden hier gesteund. van 1 exels Bioscoop-Theater. Mededeelingen ||||||!ll!|l SPEKTAKEL OM JOLANTHE. Boer Lampken wil geen belasting be talen. Hij zit goed bij kas, maar hij voelt er niets voor ook maar een cent aan de fiscus te offeren. Daar laat de <|aat het natuurlijk niet bij en zoo komt op een kwade dag dé, deurwaarder bij hem bin nenstappen om Jolanthe, zijn allerbeste varken, in beslag te nemen. Daar valt mets tegen in te brengen. Maar wanneer de dag aanbreekt, dat het varken open baar zal worden verkocht, verschijnt er geen boer op de veiling. Daar had Lamp ken voor gezorgd. Wanneer de veldwach ter het varken tijdelijk in het brand spuithuisje heeft geborgen, beramen de bóeren het plan, de krulstaart uit zijn gevangenschap te verlossen Hoe dat al lemaal afloopt, en welk een liefdesavon tuurtjes daarbij onder de hand voorval len dat moet u zelf 'gaan genieten EJen jolige boel is het. Dat kunnen \ye u verzekeren. Beter de vriendschap van één enkele verstandige dan van veel dwazen. RECENSIES. Illlllllllllll Niemeijers Adviezen voor pijprookers. Een bijzonder fraai uitgevoerd boekje, dat ook om zijn inhoud de aandacht van iedere rooker verdient. De lezer herin nert zich nog wel de behartigenswaardi ge wenken, welke Niemeijer een maand of wat geleden in advertenties ten beste gaf. Nu zijn ze belangrijk aangevuld en in een boekje bijeengebracht, een boekje, waarmee zoowel de schrijver als de tee kenaar en de drukker alle eer inleggen. En niet minder komt de N.V. Theodorus Niemeijer lof toe voor de wijze, waarop zij zonder dat de reclame er duimen dik op ligt nuttige kennis onder de vrienden van de pijp tracht te versprei den. De geschiedenis van de pijp en het Nicotiaansche kruid, het bewaren van tabak, het stoppen, het rooken, het on derhoud van uw pijp en nog veel meer bijzonderheden, welke u zullen interes seeren dit alles vindt u in dit aar dige boekje, dat —4 zoolang er nog voor raad is op aanvraag kosteloos wordt toegezonden. Wanneer u dit stukje uit knipt, van uw naam en adres voorziet en als drukwerk toezendt aan de NV. Theod. Niemeijer te Groningen, komt het wel in orde (G. Joh. Duinker). Toezending boekje „Adviezen voor pijprookers" wordt beleefd verzocht door: Naam: Adres:

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2