'roorde (trom TROMPsRUEB Panko Ledige doozen inleveren! Die mag er zijn! \Schoencrême^S 1 Voortaan 'n doos Erda! No. 20 alléén bij inlevering van een ledige Erdal-doos. Schoenen gaan langer mee... door ERDAL TRIO»TIPTOP»No. 1 zachte, belegen natuur-AZIJN BETALING DER LUISTERBIJDRAGE 1942 DOOR MIDDEL VAN DE GIRO PE| A-PRODUCTEN DEVENTER Gemengd Nieuws tycz&zoi'ie-n IBcmden. S^Ndsch FA0^ (van 16 cent!) 't Is heusch niet „de eerste de beste"' koe. die bekroond wordt. Denk ook niet, dat „de eerste, de beste" is, als U azijn bestelt. Want 't is best mo gelijk, dat U „kunstazijn" krijgt; ''n scherp chérr.isch product, dat meer kwacd dan goed doet in Uw eten, ofschoon er „gepasteuriseerde gistings- azijn" op de flesch staat. Let op den naam van den fabrikantI Is die oud? Is die „goed"? Is die, zooals TROMP RUEB, bekend op 't gebied van edelen, zuiveren natuurazijn (Alleen legen inlevering van 'n ledig flesch mei sluiting kan Uw winkelier U voortaan 'n vólle geven I) m Alleen voor houders van een eigen ontvangtoestel Per kwartaal: 1e kwartaal f2.25 en 2e Ijwartaal f2.75 moeten reeds voldaan zijn; 3e en 4e kwar taal f3.- te betalen vóór 15 Juli resp. 15 Octo ber 1942. Per halfjaar: 1e halfjaar f5.-, moet reeds voldaan zijn, 2e halfjaar f 6-, te betalen uiterlijk 15 Juli 1942 Per jaar: f 11.- moei reeds voldaan zijn. Girorekening: No 400200 van het Staatsbedrijf der P.T.T. te 's-Gravenhage. Op het girostrookje: Duidelijk en volledig naam en adres en een aanwijzing, waarvoor de betaling geldt Onduidelijke betalingen worden geweigerd. Bewijzen van Betaling: Moeten aan de luister- vergunning worden gehecht N B. Aangeslotenen op de radiodistributie betalen 3e luisterbijdrage tegelijk met het abonnementsgeld. In het totaalbedrag is geen verandering gekomen. Wie radiozegels op de luistervergunning plakt moet zorren eind 1942 f 11.. in totaal te hebben yoldaan met zegels van 75 cent en'/of I 1... Wat n mensch toch kan veranderen hè? Vroeger had ik heel geen fedusie in die Panko! En nu heb ik uit me eigen nieuwe Panko recepten uitgevonden'k Vertei Uwes d'r 'n volgende keer wel méér van!" Opletten dus: Mina gaat kookles geven en zal U vertellen, hoe U zelfs ook zónder meel of bloem, met Panko heerlijke gerechten kunt bakken. VOEDZAAM EN GEZOND. Tomaten zijn niet alleen voedzaam, maar zij komen ook uw gezondheid ten goede. Mogelijk, dat de eerste kennisma king u niet bevalt. Maar houd vol en ge zult ze op de duur met smaak nuttigen. Bedenk, dat ze een kostelijk voedsel zijn. Verwaarloos ze daarom niet, maar koop er wat van, zoodra de prijs zijn laagtepunt heeft bereikt en maak ze in. Dit kan heel gemakkelijk gebeuren, b.v. in een aarden pot met water, dat zoo zout is gemaakt, dat een ei er in drijft. Zoek mooie gave tomaten uit en wasch ze eerst goed af. (Foto PIB). Gelderland verwacht veel toeristen. Om stroom te sparen zijn in Den Haag en A'dam veel tramhaltes opgeheven Voor studeerenden in de Duitsche laai is door de Rijkscommissaris f 20,000 be schikbaar gesteld. In een stad in het noorden werd door Britsche brandbommen veel schade aan gericht Een burger werd gedood, vijf werden ernstig, zes licht gewond. Op het Soendaplein te Haarlem is de 25-j. mevr. L.-de W. door een autobus, die plotseling moest uitwijken, doodge reden. Voor de wederopbouw van de Oekrai- ne, waar terugtrekkende bolsjewieken veel kapot maakten, zijn 23 Juni 85 vak lieden uit Den Haag derwaarts vertrok ken. P. M. Korf te Groningen vond een hou ten bescherming voor fietsbanden uit, welke, naar de Ned. Toeristenbond (AN WB) meldt, blijkens genomen proeven goed voldoet. Een vrouw met een kinderwagen werd te Bussum aangehouden omdat ze 'n zak met 50 kg. meel vervoerde. De man, die het haar verkocht, probeerde de politie om te koopen. Die krijgt een extra portie straf. „Paddeltje" bekroond Bij gelegenheid van een cultureele bijeenkomst van de Europeesche jeugd te Weimar werd het boek „Paddeltje ,v de scheepsjongen van M. Az. de Ruyter", van Joh. Been (archi varis van Brielle) met de jeugdboekprijs bekroond. UIT DE „TEXELAAR" VOOR VIJFTIG JAAR. Juni 1892. Te Oudeschild wordt met de bouw van een bewaarschool een aanvang ge maakt. Het noodige geld is evenwel nog niet bijeen. Op 29 Juni 1892 werd door het dochtertje van Burgemeester Jhr. Strick van Linschoten de eerste steen gelegd. De Burgemeester en het hoofd der o.l. school te Oudeschild, de heer Muller, voeren het woord. Tot godsdienstonderwijzer bij de N. H. Gemeente te De Cocksdorp wordt be noemd de heer Ff. Bar ends te Tzumma- rum. x FEUILLETON. ROMAN VAN MARLISE KOLLING. 22.) Al spoedig bleek, dat Hixley in alle opzichten een prachtkerel was. Nog vóór Robert het woord had kunnen nemen, zei hij, zich vol oprechte deelneming tot Li saweta wendend: ,,Ik heb hier in Rus land de merkwaardigste geVallen 4beleefd miss Bernekamp. Ik weet, wat het voor een dame beteekent in dit land te moe ten leven. Wat ik voor u en Eschberg kan doen, zal ik stdllig niet laten." En daarop begon Robert te vertelled In zeer sobere trekken gaf hij Hixley een beeld van Lisaweta's lotgevallen. Van de inbraak echter repte hij met geen woord. Voor Hixley was het vol doende te weten, dat het er om ging, dit slachtoffer zoo spoedig mogelijk over de grens te helpen. Wij moeten vandaag nog weg, be sloot hij zijn relaas, en daarvoor heb ben wij een buitenlandsche pas noodig. «P1429/1. Verantwoordelijk voor de geheele inhoud; G. Joh. Duinker. Plaatsvervanger J. de Waal, Den Burg. Uitg. en Druk'kerij Fa. Langeveld en De Rooij, Den Burg, Texel. Hixley schudde bedenkelijk het hoofd. Daar gaan toch wel een paar dagen overheen. Robert haalde Daisy's pas te voor schijn en nu keek zelfs de flegmatieke Hixley verbaasd op. Maar dat is immers. De pas van een familielid, viel Ro bert hem haastig in de redfe, terwijl hij zijn gastheër dringend aankeek Deze begreep onmiddellijk, waar Eschberg heen wilde. Met die pas wil je dus miss Berne kamp over de grens zien te krijgen? Ja. Maar wat moet je.dat familielid van je dan zonder pas beginnen? Daar kan ik mij op het oogenblik met mee bezig houden. Bovendien heeft haar vader hier voldoende relaties. Hij zal er- heusch wel in slagen een nieuwe pas voor zijn dochter te krijgen. De Rus sische autoriteiten hebben er het groot ste bélang bij met hem op góede voet te blijven Bijzondere moeilijkheden zal dat wel niet opleveren. Je zult moeten toegeven, Hixley, dat het de eenige ma nier is om het gewenschte doel zoo snel mogelijk te bereiken. Hixley ging er niet dieper op in. Hij dacht er niet aan hier veel woorden aan te verspillen. Wanneer een man als Esch berg eenmaal tot een besluit was geko men, dan deed men het beste, daar maar niet al te lang over te praten. Dan zullen wij dus allereerst' een foto van miss Bernekamp moeten heb ben. Op de foto van deze dame kan-- ze niet reizen. Robert wendde zich tot Lisaweta. Geef jnij uw Sovjetpas eens even. Lisaweta voldeed zwijgend aan het verzoek. Van haar werd slechts ver langd, dat zij zich schikte in hetgeen de man, die zoo plotseling in haar leven was gekomen, met haar voor had. Zij voelde zich als in een maalstroom van gebeur tenissen, die niet meer bij te houden wa ren en waarbij zij zich willoos moest laten leiden. Waar dit alles tenslotte zou eindigen, was niet te overzien en het echt Russische fatalisme was haar nu eenmaal niet vreemd. Wij zullen die foto's dus moeten verwisselen, constateerde Hixley zake lijk. Hij nam de beide passen en ver dween er mee in het aangrenzende ver trek. Na een paar minuten was hij al weer terug. In Daisy's pas prykte .nu Lisaweta's conterfeitsel. Er is nog een moeilijkheid, Eschberg. die dame van de foto heeft blond haar en miss Bernekamp is donker. Onder een reismuts of zoo iets is dat wel te verbergen, antwoordde Robert haastig. Lastiger dunkt het me om onmiddellijk een vergunning het land te mogen verlaten, van de Sovjet-autoritei ten te krijgen. Die heeren hebben dat hier wel aardig voor elkaar. Als je er eenmaal in bent, ben je er nog niet uit. Wat dat betreft, is het hier je rein6te muizenval. Maar een val, die met geld te ope nen is! Laat dat maar aan mij over. Ik heb in de betrokken kringen goede rela ties en Engelsche ponden vinden nog steeds aftrek. Hixley dacht een oogenblik na. Blijven jullie beiden nu vobrloopig hier. Ik hoop binnen een uur met alles klaar te zijn. Om twee uur vertrekt een vliegtuig^naar Koningsbergen. Ik denk, dat jullie dat wel zult kunnen halen Natuurlijk kan je niet zonder bagage rei zen, dat zou te veel opvallen. Ik zal je twee van mijn eigen koffers geven, die kan je me dan later wel eens terug stu ren. Voorts zal ik dan nog voor vlieg- TUeeding voor miss Bernekamp zorgen: daarmee is dan tevens het vraagstuk van de vermomming opgelost. Hopenlijk valt jullie het wachten niet te lang. Mis schien besluit je intusschen toch nog tot een lunch. Ik zal James wel even in- strueeren. -=*- Goed, anders heb je toch geen rust, Hixley. Robert schudde zijn zaken vriend hartelijk de hand. Ik dank je voorloopig, Hixley. Je bent een patente kerel! Nonsens, bromde Hixley. Hij scheen niet goed te kunnen hebben, dat men hem voor zijn bereidwilligheid bedankte. (Wordt vervolgd.) Vraag er niet naar of de menschen u begrijpen; daarop komt het niet aan. Maar het komt er op aan, dat gij ze be grijpt. (Bonsels). ülllüifill VAN DE BOEKENPLANK. 1UMIIMUI Dc Vrouw in Huis, door Marianne de Groot. Practische raadgevingen voor huishouding, lichaamsverzorging, baby- zorg en opvoeding. Met veel illustr. 320 blz. Geb. f2,60. Gouden Teugels,-1 A. v. Hoogstraten Schoch. 9e druk. 262 blz. Geb. f2,75. Herinneringen uit de Rimboe, door J. M A. Wynaendts van Resandt. Met veel illustr. 184 blz Geb. f 2,90. 1 In het Hol van de Leeuw, door Olaf de Landell. Een liefdesroman 234 blz. Geb. f2,75. IHIIIIIÜÜ HYGIENE EN VEILIGHEID W»** 428. Zuigelingenzorg. Bij het pasgebo ren kind is zorg voor de oogjes van het grootste gewicht. Uiterste reinheid is daarbij een eerste vereischte. Dit voor komt' meestal de zoo licht optredende oogontsteking. Doet deze ontsteking zich voor, dan de kamer donker houden. Voor het uitwasschen geen sponsje gebruiken maar een stukje zuivere (steriele) watten, gedrenkt in gekookt afgekoeld water of boorwater (lVs pet.). Van de buitenste ooghoek naar de neus wrijven. Voor het andere oog een nieuw watje. (Uit: Wenken voor moeders bij kinderziekten, door G. Vis-Duyvis); 175 blz. 68 illustr., met register, 80 cent; geb. f 1,30.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 4