TROMP&RUEB hardükow LIMBURG vê TRIO. TIPTOP.No. Deze advertentie is gericlit tot jongelui van 8 jaar en ouder! ONTBOEZEMING ken cB cmSc-n. De Avonturen van Robinson Crusoë Mr- Gemengd Nieuws Waar in 't mosgroen èikenhout Nijver Limburg zwoegt, Delft naar Holland's zwarte goud, Of den grond doorploegt, Waar men hooge eischen stelt, Geur en smaak t hem doen, Drinkt men als het koffie geldt 't Fijnste merk: KLAROEN Niet élke hond is 'n zuivere ras hond en niet élke azijn is zuivere gistingsazijn. Er is ook carbidazijn: die is scherp en kunst matig! Gistingsazijn - zooals die van Tromp Rueb - is geurige, zachtsmakende, belegen natuur- azijn, nèt als wijn oud en ge lagerd en van alcohol gemaakt. Volkomen bacterievrij Lever steeds de leege flesch met sluiting in! zachte, belegen natuur-AZIJN UU£BSsSfeii^§Si^5a£vCk I Een vernielde band, een kapot wiel kan de heele pret bederven. Het is vaak eigen schuld, jonge man 1 Een fiets is er niet op ge maakt om er trottoirs mee te „nemen" en hegjes open te rijden l Wanneer je van den zomer nog plezier wilt hebben van je fiets, voorzichtig aan er meel Publicatie van hat Departement 4. Handel, Nijverheid en Scheepvaart. INMAAK-ALLERLEI. Jampotten met plaatje, ring en schroef deksel: Mits de sluiting goed past en niet roest, kan men hierin goed steriliseeren. De schroefdeksel werkt hier als klem. Gummiringen moeten soepel zijn en rpogen geen barstjes vertoonen. Harde, 'biooze ringen Xijn voor het steriliseeren waardeloos. Een thermometer is voor het pasteuri- seeren onmisbaar. Inmaakglazen en deksels in heet soda water wasschen. Gummiringen met koud sodawater op zetten en vijf mnt. koken. Nieuwe rin gen 15 mnt. Zet deze een paar maal met schoon sodawater op. Rmg en deksel zeer nauwkeurig op 't glas leggen. De beugel mag niet te vast zitten (kans op springen van het glas). Inmaakglazen voor het vullen eenige tijd in heet water leggen. Vul de glazen tot twee cm. onder de rand. Aan Neerlands vrouwen. 't Is Zaterdagavond, de bonnen zijn uit, U weet, lieve lezer, wat of dat beduidt. De krant wordt op tafel heel stil uitgespreid, Ên moeder begint weer haarbonnetjesstrijd. Gewapend met potlood, met bonnen en schaar, Berekent, bepijnst en becijfert zij maar. Hier piepers, hier erwten, da's boter of vet, Dit brood en dat stroop, (het gaat boven m'n'pet)! Hoe houdt zij dat zaakje zoo goed uit elkaar. Ik zat met m'n handen al lang in het haar. De tafel wordt bijkans een landkaart gelijk. Waarnaar ik meewarig en hoofdschuddend kijk. Een kaartlegster is bij mijn vrouw slechts een prul, Ja zelfs is de man in deez' arbeid een nul. Zoo is ze een uur en nog langer in touw. Wat is in deez' dagen een man 'zonder vrouw? En daarom, gij vrouwen, van iedere stand, Uw lot mag toch zeker wel eens in de krant. Dies breng ik u lof voor uw kranig beleid, En wensch u- heel spoedig een betere tijd. HUIB DE RIJMELAAR. HW1IWNMIN UIT DE OUDE DOOS. IIHflllllllllllll HET SCHAAP ALS UITHANGTEEKEN. Een tabakswinkel aan de Peperstraat te Leeuwarden had een uithangbord, waarop onder de afbeelding van een schaap te lezen was: Schaapjcn goot Staat hier l«n toon, Qooft U in overvloei Goe Tabak on. l^ijpen schoon, Oranje-appels on Cintoonon excellent 3n do Peperstraat is 't schaap bekent „Limoenen", kleine citroenen. FEUILLETON. ROMAN VAN MARLISE KOLLING. 27.) Maar niet zonder u, riposteerde Lisaweta haastig. Londen bijt niet, stelde Robert haar gerust. Maar .wij zullen alles vlug ge noeg bij elkaar hebben. Daarom dunkt het mij beter, dat u eerst een paar uren rust neemt. Intusschen kan ik dan mijn licht bij de autoriteiten eens opsteken. Als u het goed vindt, kom ik u over twee uur halen voor de lunfh. Daarna hebben wij dan nog alle tijd om de noodige in kopen te doen en Londen eens te gaan bekijken. - Wat kon een dag toch vlug voorbij gaan, als mén zich gelukkig voelde!.... Welk een hemelsbreed verschil met de dagen in Moskou, waar elk uur nieuwe zorgen en leed had gebracht. Het was of het leven weer alles goed wilde ma ken, wat het zoovele jaren schier On herstelbaar bedorven had. Lisaweta had geslapen, vast en Tang. Even voor de afgesproken tijd was zij wakker geworden en juist toen zij de laatste hand aan haar toilet legde, ra- Doperwten in Juli inmaken. Aan het kooknat 10 gr suiker per 1. water toe voegen. Een groentenslamper (van hout en goed gereinigd) is zeer geschikt om groenten in de glazen t? drukken. DR. DIETRICH. (Foto-P.l.B.) DE PERS IN NIEUW EUROPA. Duitschlana en Italië hebben als de pioniers van een nieuwe gees telijke houding van Europa ook voor de pers de grondbeginselen van een moreele vernieuwing vastgesteld. Het wezen van deze vernieu wing bestaat niet daarin, aan de pers de vrijheid te ontnemen, doch de ware vrijheid der pers weer te herstellen en haar te verlossen uit de verderfelijke boeien, waar in zij geketend is. In de pers moeten vrijheid en verantwóórdelijkheid weer met el kaar in overeenstemming worden gebracht, zoodat iedere journalist de verantwoordelijkheid draagt voor datgene, wat hij schrijft. (Uit een rede van de Duitsche Perschef, Dr. Dietrich.) telde de telefoon op het kleine schrijf bureau. „Mister Eschberg wacht bene den in de hal- op miss Lohr", berichtte haar de telefoniste. Snel maakte zij zich gereed. Zij be trapte er daarbij zichzelf op, dat zij er goed wilde uitzien voor Robert Esch berg en deze gedachte deed haar blo zen. Wat haalde ze in haar hoofd? Vriend beschermer meer kon hij niet voor haar zijn. Robert Eschberg wachtte beneden in de hal. Hij had een toef frissche viool tjes in de hand. Lisaweta's hand trilde, toen zij de geurende bloemen aannam. Het was iets ongekends, dat iemand haar bloemen vereerde. Het wekte herinneringen opher inneringen aan een groote zonnige tuin een kweekkas in het volle licht van de lentezon en daarin stond haar vader, forsch, stevig en bruin gebrand. Over het witte hemd droeg hij een kort jasje van bruin fluweel, dat altijd open hing. In zijn handen hield hij een boeket klei ne viooltjes De eerste uit de kas, meneer, zei de tuinman. En daarop had vader haar de blauwe bloemenpracht in de hand geduwd: Loop, wat je kunt, Lisinka, breng ze naar moeder! Dat alles was nu al zoo lang geleden! Zes, zeven jaar moest zij destijds zijn geweest. Eigenlijk had zij er nooit meer aan gedacht, maar met de geur der bloemen, haar door Robert Eschberg ge schonken, werd de herinnering aan dit huiselijke tafereeltje uit haar jeugd weer levend. Zij bevestigde de yiooltjes voor op haar japon. Het dfèpe lila harmonieerde uitstekend met het grijs van de zachte stof. In haar blik las Robert de diepe erkentelijkheid, die zij niet onder woor den Vermocht te bréngen. Daarna trokken zij de stad in, vroolijk als twee kinderen. In een deftig restau rant gebruikten zij de lunch. Kellners als Spaansch grandes bedienden, en om hen heen zaten pijnlijk correct gekleede hee- ren met zeer gereserveerde gezichten. Robert bemerkte, hoe er af en toe een discrete blik op Lisaweta werd gewor pen; zij kon het gerust tegen de hier aanwezige Engelschen opnemen en hij prees zich dan ook gelukkig, met haar aan een tafeltje te mogen zitten. Na de koffie en de sigaretten ging het in een open wagen door het Hyde Park, door het in lentetooi prijkende groen der fraai aangelegde plantsoepen. Lisaweta nam al dit schoons begeerig in zich op. Het was een andere wereld, waarin zij terecht was gekomen, een wereld van welverzorgde gezichten, kin deren, die niet in lompen gekleed gingen en er niet verhongerd uitzagen. Vervolgens promeneerde zij langzaam 277. Het was een vro lijk troepje, dat in een van de veroverde boten naar huis stevende. Onderweg vertelde de Spaanse kapi tein zijn avonturen en ook, dat zijn metgezellen ge vangen waren op een na burig eiland. Aardappelbon 36A t.m. 18 Juli: IV4 kg. Reist in het hoogseizoen zoo min mo gelijk Zaterdags (treinen overvol). De jongste burgemeester van ons land is de heer G. Boelems te yiedder. Koffiesurrogaatbon 338 dient voor acht weken. Het is consumenten verboden groenten en(of) fruit van de eene gemeente naar de andere te vervoeren. De eerste roode kool deed te Broek o. L. f 8,00 per 100 kg. (Alkm. editie Dag blad N.-Holl.). Vervoer van kersen is tot 5 kg. vrij, tenzij een plaatselijke verordening an ders bepaalt. De oud-commandant van Bronbeek, generaal Drijber, 83 jaar, is te Den Haag overleden. (Nieuws v.d. Dag). De 43-j. eigenaar van een waschfa- briek te Hellendoorn is overleden nadat hij onder een vallend waterreservoir te recht was gekomen. Voor een valsche Jan Steen werd te Laren op een veiling f 12000 betaald. De naam „Toorenvliet" zou overgeschilderd zijn. Van een gezin te Bussum werden alle 5 fietsen gestolen. Ze stonden in een ga- ïage jf.d. B. Huetstraat. De dieven'wér den gevat, de fietsen opgespoord. door de drukke winkelstraten van de ci ty. In Oxford en Regentstreet kreeg men alles, wat men noodig had. Alle pakken en pakjes, alsmede twee groote koffers werden in de auto geladen, wel ke op de hoek van een der -zijstraten wachtte. Dat is dan voorloopig onze buit voor de eerste dag, zei Robert en Lisa- \veta stemde hartelijk met zijn jongens achtige lach in. Nadat zij een en ander bij het hotel hadden uitgeladen, liet Eschberg zijn beschermelinge een stukje van Londen zien: de Westminster Abdij, het schitte rende uitzicht van de Theemsbrug op 't parlementsgebouw. St. James Park en Trafalgar Square, de St. Pauls kathe draal en het imposante bouwwerk van de Tower. Lisaweta toonde zich een dankbare cliënte voor zoo'n tochtje. Zij scheen niets te willen missen en nam alles met de intense belangstelling van een kind in zich op. Hun tocht nam eenige uren in beslag en als Robert er tenslotte geen eind aan had gemaakt door op te mer ken, dat het tijd begon te worden voor het diner, zou zij steeds nog meer heb ben willen zien. (Wordt vervolgd). Autobussen rijden Zondags niet. In vier jaar tijd is van een man aan de Van Dijckstraat te Den Haag zesmaal, van zijn vrouw tweemaal een fiets ge stolen^ Ter behartiging van de stoffelijke en geestelijke belangen van groote gezinnen is door de burgemeester van Hilversum een cQmmissie gevormd. Op de Veluwe is de boschbessenpluk in volle gang. Goede plukkers komen tot 10 kg. per dag; max. prijs voor opkoo- pers 65 ct. per kg. Uit een wei bij zwembad Craailoo-Hil- versum werd een koe gestolen. In een schuurtje vond men haar terug. Deze koe werd reeds eerder gekaapt. Aan het station Bussum zou een jon gen voor een dame, die haast had, een fiets naar de stalling brengen. Het boefje ging er echter mee vandoor. Een 4-j. jongetje viel te Amsterdam in de Amstel Zekere heer Rademaker en de 15-j. mej. Klooster spiongen te water en brachten het kind op het droge. Tijdens huiszoeking in de woning van D. K. te Maassluis werd daar tot over maat van ramp juist voor f 900 textiel- goederen zonder bon bezorgd Een koffer met eetwaren en kleeren, door een familie per bode- van Amster dam naar Hilversum gestuurd, kwam daar met lompen en steenen aan. Illinium VAN DE BOEKENPLANK. HllillHIH (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat). Eline Vere, door Louis Couperus, 463 blz. Gteb. f 1,85. De Kleine Strijd, door M. H. Szekely- Lulofs, 341 blz. Geb. f 3,90. Het Mysterie van de Mondscheinsona- te, door Willy Corsari. Bekroond met de f 2000vprijs van de Haagsche Post. 157 blz. Met fraaie foto's. Geb. f 1,55. Verborgen Bronnen, dopr Aug. de Wit. 6e druk. 116 blz. Geb. f2,00. Geertje, door Joh. de Meester. 400 blz. 6e druk. Geb. f 2,35. 111HIIMW HYGIENE EN VEILIGHEID 433. Keelontsteking. Waarvan deze 't gevolg is, moet door de arts worden vast gesteld. Het is veilig, iedere nog niet door een geneesheer geziene' met koorts gepaard gaande keelontsteking als een van besmettelijk aard te beschouwen. Fatiënt afzonderen. Bedrust. Niet zoe nen, vloeibaar koud voedsel, nat omslag (bedekt metreen waterdichte stof) om de hals. Arts raadplegen. P1429/1. Verantwoordelijk voor de geheele inhoud; G. Joh. Duinker. Plaatsvervanger J. de Waal, Den Burg. Uitg. en Drukkerij Fa. Langeveld en De Rooij. Den Burg, Texel.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 4