Gemengd Nieuws De Haarlemmermeer EXAMENS. Onze vroegere plaatsgenoot, de heeiü P. C. Neijens, thans onderwijzer te Bree- zand, slaagde dezer dagen^ te Haarler^ voor de Hoofdacte (A). HANDELSREGISTER. Ingeschreven; Groentenhandel H.Maas en Sn. Gravenstraat; beurtvaartbedrijf v. J. v d. Vis, Oost,^overgegaan aan TESO. GEMEENTEAVOND. Herinnerd wordt aan de samenkomst, welke vanavond, aanvang 8 „uur, in de Ned. Hterv. Kerk alhier zal worden ge houden. Medewerking wordt verleen<J kerkkoor onder leiding van de heer Jn. Visser. U. Bouwsma, bugel, Jn. Visser, orgel. l5s. Wesseldijk van Den Hoorn zaP een verhaal vertellen en dec lameeren. Ds. F. Visser zal de avond leiden. J. SPORTCLUB T.Z.V. Ook de zwemmers, die Zondag te An- na-Paulowna van de partij zouden zijn, heeft het weer parten gespeeld; Ze ble ven verstandig op het „Gouden Boltje". Blijkens het Zondagmorgen om streeks negen uur ontvangen telegram waren de wedstrijden wegens het on gunstige weer afgelast. Eerstdaags wor den te Wieringen wedstrijden gehouden; hopelijk koipt tegen die tijd de zomer ook eens op de proppen NAAR DE WIERINGERMEER. MET DE BEDRIJFSVEREEN. De excursie naar de Wieringermeer werd door uitstekend weer begunstigd, 'r Is een genotvolle dag geworden voor de 166 deelnemers. Wel duurde de boot tocht naar Den Oever langer dan men had vermoed (plm. 2 uur), doch het tij zat tegen. Te Den Oever werd koffie ge dronken en daarop fietste men langs het Plantsoen, aangelegd door het Staats- boschbeheer, naar de Wieringermeer. Met het oog op het groote aantal excur- sisten werd het gezelschap in drieën ge splitst, opdat de gidsen hun taak zoo goed mogelijk konden vervullen. Er wer den drie boerderijen bezocht, een ge mengd bedrijf, een akkerbouwbedrijf en een kweekbedrijf van de Ned. Alg Keu ringsdienst. Er vielen uitstekende ge wassen te bewonderen niet alleen, maar ook trok de aandacht, hoe keurig alles rondom de boerderijen daar werd onder houden. Een toonbeeld van zindelijkheid Er werd heel wat wintertarwe opge merkt; de Lovinck en de' Carsten ston den er. weelderig bij. Ook het vlas, dat al onder plukkers handen viel. HET NED. ARBEIDSFRONT. De afdeeling Texel groeit. Naar de plaatselijk leider, de heer J. Beumer, ons meedeelde, neemt ook op ons eiland het aantal leden van het Ne- derlandsche Arbeidsfront toe. Dat spreekt ook wel vanzelf. wordt nader verklaard, want wie kennis heeft geno men van wat het NAF voor de arbeiders reeds tot stand heeft gebracht, hoe veel omvattend de taak van dit front is, kan moeilijk meer aarzelen. Natuurlijk kij ken velen de kat nog eens uit de boom Hier geldt echter het spreekwoord; „Wie het eerst komt, eerst maalt". Daarom zal die arbeider, die even doordenkt, en be grijpt, dat het Front uitsluitend ter'be hartiging van de arbeidersbelangen is opgericht, zijn aarzeling overwinnen. Daaraan twijfelt niemand. De afdeeling Texel is voornemens a.s. winterseizoen een drietal ontspannings avonden te geven, welke tegen een laag entree toegankelijk zullen zijn. Men wil ëen eerste klas cabaret uitnoodigen, een groep tooneelisten van naam en wie weet vindt men Theo Uden Masman en zijn orkést niet bereid, eens naar Texel over te'komen. Voorts ligt het in de bedoe ling tusschentijds een aantrekkelijk filmprogramma af te werken. Alles in de geest van het devies: Vreugde tijdens en na de arbeid, want wil de arbeider zijn geluk deelachtig worden, dan die nen Vreugde en Arbeid onafscheidelijk te zijn verbonden. Aan dat ideaal zal ook de afd. Texel haar beste krachten wijden. MMM UIT DE OUDE DOOS. HlBtlWIIIIIH! DE SCHARE(N). Er was in de 17e eeuw een kleerma ker, die „Twee scharen" had uithangen en, daarbij een toepasselijk bijbelsch op schrift verlangende, mets beters wist te vinden dan: „§nde Sozus sprak tot de scljaren" 6 Hierbij was ongetwijfeld aan geen spotternij te denken, maar integendeel aan eenvoudigheid van geest, die aan de letter hangen blijft. (Uit: Van Lennep en Ter Gouw, „Uit- hangteekens" LAATSTE NIEUWS RIJWIELEN. Officieel wordt ge meld, dat de Duitsche Weermacht een uantal heercnrijwielen noodig heeft. Wie zyn fiets voor zyn beroep noodig heeft, kan haar, indien gevorderd, terugvragen, bij de Burgemeester (het verzoek moet behoorlijk zijn gemotiveerd). Op Rostof werd een concentrische aanval gedaan; de stad staat in brand. Opnieuw zijn op de Atlant. Oceaan 16 schepen tot zinken gebracht (38000 t.) HET PARKCONCERT. Het aangekondigde concert vanTexelsch Fanfare gaat als gevolg van slecht bezoek der laatste repetities niet door. KUNSTMEST. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de zegels eer ste periode uiterlijk Zaterdag a.s. moeten worden ingewisseld. Men hale dus de zegels beslist af op de datum en het uur, in de ontvangen aanschrijvingen vermeld. De Bureauhouder. DE GYM ZOU DEMONSTREEREN. maar het feest viel in het water. Menig turner heeft Zaterdag met be zorgd gezicht naar de lucht gekeken. Het zag er met bepaald bemoedigend uit voor onze Gym, die 's avonds op het voetbal veld van de S.V. Texel een demonstratie hoopte te geven, 's Middags een buitje en een uur voor de afmarsch zou plaats hebben, viel er heelemaal geen peilop de plannen van Pluvius en Zon te trek ken. „Wat zullen we, wat moeten we?" De optimisten kregen hun zin, en zoo marcheerden de gymnasten onder trom geroffel om kwart voor acht van de Groeneplaats. Edoch, reeds bij de rond gang door Den Burg wierp een fiksche bui „roet" in het nauwelijks aangeraakte feestmenuToch werd op het veld met de afwerking vari het programma 'n aanvang gemaakt. De adspiranten en de dam^s vergastten ons op vrije oefenin gen, welke uitstekend werden uitge voerd. Ook werd door de meisjes op de brug gewerkt en door de jongens op het paard. Telkens kwamen echter nieuwe buien los: De goede stemming werd wel bewaard, maar het bleef een troosteloos geval en op eenmaal moest men het toch' tegen het Hollandsche klimaat afleggen. De heer Joh. M. Moerbeek deelde na een uur mede, dat de demonstratie moest worden gestaakt; zoo spoedig mogelijk, misschien nog deze week, zal de gym het nogmaals probeeren. Mogen de Weergo den het dan beter ffiet hen vobr hebben. De Zaterdag gekochte kaarten geven dan wederom toegang tot het terrein. J. TEX. B.-NIEUWS. Donderdagavond 8 uur op ons terrein: de mannen van de Productieslag tegen de Van Heerwaardens: Jac.Schrama H Zijm J.Schrama K Graaf C.Bakker R.v.Beek Th.v Sambeek D.Witte(W.) C.Witte C. Hoogenbosch P.vr.Sambeëk Blauw: - Th.v;Heerwaarden P.v.Heerw. Jac.v.Heerw. C.v.Heerw. N.v.Heerw. W.v.Heerw. H.v.Heerw. A v.Heerw. C.v.Heerw. (H) L.v.Heerw.' J.vHeerw. Res R.v. Heerw., Th.v Heerwaarden. X— Waarschijnlijk Woensdag 8,30 u. tegen Zwaluwen (Den Hoorn) C.Hoogenbosch Jn.Driever H.Witte C.Reij Jn.Hopman Jn.Kager C.Schrama A.v.Heerw. W.Ran Jn.Hoo genbosch, H.Schrama Res.; C.v.S\yinderen, C.Ran. 'J.S. Een dezer dagen een onzer naslag^ werken vermeldt daarvoor de 21e Juli was bet juist 90 jaar geleden, dat de Haarlemmermeerpolder werd droogge legd -Daar had men ongeveer vier jaar over gedaan en wel met behulp van drie stoomgemalen, de Leeghwater, de Lijn: den en de Cruquis Dat karwei kostte rond negen millioen gulden, maar al da delijk kon de grond voor ongeveer acht millioen gulden van de hand worden ge daan. Het wapen v. d. Haar lemmermeer vertoont gouden korenaren, wel ke uit de golven oprij zen. Een toespeling op de geschiedenis van deze droogmakerij, welke on geveer zoo groot is als Haarlemnurniccr. ons eiland (18224 bun der) en grootendeels voor de landbouw in gebruik is. „Men puurt er gout uyt schuym". (Vondel.) Het stoomgemaal Leeghwater werd genoemd naar een der mannen, wier na men onverbrekelijk aan deze polder zijn verbonden. Een universeel man was die Jan Adri- aanszoon Leegh water. Hij werd in 1575 in De Rijp geboren, waar zijn vader timmerman was. Jan was schrijnwerker, maar werkte ook in hout, steen, ivoor, koper en ander metaal; hij bouwde ljuizen, bruggen en slui zen, vervaardigde zeer veel uurwer ken en andere klokkespelen; hij metselde mee aan het stadhuis te Amsterdam en bouwde vele watermolens. Hij sprak -Fransch, Duitsch en zelfs wat Latijn. Zijn grootste roem verwierf hij door zijn ontwerp voor de drooglegging van de Haarlemmermeer; hij gaf het in boek vorm uit, het z.g. Haerlemmermeer- Boeck, (1641). Hij spreekt daarin van 160 windmolens en begroot de kosten op 3,6 milioen gulden. Wel 16 maal rs het boek herdrukt. Cliché-archief Texelsche Crt. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Mevr. M., De Koog f 10. R., Eierland f 5^r, S.V. TEXEL. Trainen: hedenavond; adsp. Donder dag. Athletiek: Maandag- en Vrijdag avond en Zondagmorgen. Ook dames worden gaarne verwacht. D.D. Er zijn straks weer nieuwe bonkaarten af te halen. Kijk met zorg de daarop be trekking hebbende publicaties door. BIJ HET GOUDEN HUWELIJKSFEEST VAN G. BOON EN C. G. BOON- DEKENS. Maandag onder groote belangstel ling gevierd. Als iemand verre reizen doet, dan kan hij wat verhdlen! JDe 75-jarige bruide gom heeft meer dan -vijftig jaar de we reldzeeën bevaren en heeft een ijzeren geheugen. Bovendien heeft .hij zijn liefde voor die zeeën en haar schepen behou den en het praatje, dat we gisteren met hem naar aanleiding van het gouden huwelijksfeest hebben gehad, liep dan ook vlot van stapel. Boon was amper twee jaren, toen zijn vader stierf, zijn broertje Klaas nog maar enkele maanden.... „Moeder stond alleen in de wereld", zegt Boon, „en je "snapt, dat wij al gauw de han den uit de mouwen moesten steken: Moeder verdiende acht stuivers per dag (een werkman zes gld. in de week)! Ik kwam als jongen van 11 jaar in de smederij van Evert Slaman in de Gast huisstraat, later bij Jan van Heerwaar- den, in da Molenstraat^ Maar als krulle- jongen lieten ze je nu"met bepaald de plezierigste karweitjes opknappen. Op een keer liep ik danook weg en ging te hooien. Dan was je in ieder geval in de buitenlucht. Maar weer raakte ik in de smederij; toen in die van Willem Sla- man te Oudeschild. Dat was een boffer, want ik kreeg daar kennis aan een broer van de baas. Die werd machinist op 'n sleepboot. Ik mee, als jongste kracht Toen had de jeugdige Gerrit zijn zin. Ik had altijd al naar zee gewild, merkte Boon op, maar m'n moeder wil de me nfet laten gaan. Mijn kans komt wel, dacht ik: als ik moet dienen, ga ik bij de marine, maar alweer pech, want ik lootte vrij! Van die sleeperij ging echter weinig bekoring uit: 't Was geregeld sleepen van Nieuwediep naar Purmerend en om geving, waar hout werd gelost Haast dag en nacht in touw. Toen Boon acht tien was, monsterde hij dan ook meteen toen er een zeilschip van Liverpool naar Batavia zou vertrekken. Dat beviel en later trad hij in dienst als kwartiermees ter bij de Holland-Amenka-lijn. Daarna bij de KNSM. Daar stond het hem ook best aan: Geen wonder, ze voeren haast de heele wereld rond en Boon hield van het avontuur. Chili. (Z.-Amerika) Egyp te. West-Indië, Noorwegen, Rusland, hij is overal geweest. In 1926 kreeg-ie, ter gelegenheid ^an zijn 40-jarig jubileum bij genoemde maatschappij een zilveren medaille; in 1931 volgde zijn pensioen Dus u zoudt, als u het nog eens over mocht doen, weer de zee kieken? Beslist, zegt Boon, al hoewel. En dan zien we ook even de keerzijde van de medaille: Het zeemanspad gaat met altijd over rozen; Maanden en maanden van huis soms. Boon heeft het meegemaakt, dat ze 's morgens uit Ham burg IJmuiden binnenliepen en dat ze 's avonds Holland weer vaarwel wuif den ,.i* heb mijn vrouw verscheide ne keeren naar Rotterdam laten overko men, om mekaar nog even te zien, want het kwam nogal eens uit, dat je geen tijd meer had om nog naar Amsterdam te gaan." (Slot volgt.) DE „NIEUWE WEG" DEN BURG— OUDESCHILD EEN KWART EEUW. (Vervolg van voorpagina). De schrijver had het bij het rechte eind en bij deze gelegenheid dwingt de eerbied voor de pioniers ons met dank baarheid aan hun arbeid terug te den ken. Welk een kostbaar bezit is de nieu we weg geworden! Onmisbaar! Dat zag men trouwens al spoedig in. 31 Januari 1931 werd door de Raad besloten de weg te verbreeden en te vernieuwen, een fietspad en (tot Burgzicht) een wandel pad aan te leggen Hoewel hiermee een bedrag van f 74,000 gemoeid zou zijn, een som dus, tweemaal zoo groot als de kos ten van de weg Burgzicht-Haven, werd geen protest gehoord en B. en W. kon den hun gang gaan! Men had geleerd, dat een goede weg goud waard is. Maar we loopen al weer vooruit; Het adres en de memorie van toelichting van de heeren Bakker en Kikkert is waard, uitvoerig beschreven te worden. De Raadsleden kregen Juli 1912 het volgen de schrijven onder oogen: We wen'schen een weg, van 6Vt meter breed, een fietspad van 2lh meter, en daarnaast drie meter ruimte voor een eventueel aan te leggen trambaan. (Opgemerkt zij, dat de ^tramplannen reeds lang bestonden, nog jaren in veler brein zweefden, maar ten slotte van de baan raakten: Het was achteraf toch te riskant). De weg wordt volgens ons plan, aldus de toelichting, 1200 meter verkort. Met cijfers wordt vervolgens aangetoond, hoe belangrijk de verbinding Den BurgDe Haven wel is. In de haven zijn in 1911 107 schepen van vreemde schippers ge lost en geladen, samen wel 13,335 ton. OOSTEREND. CONCERT V.I.O.S. Op Zaterdagavond 1 Aug., aanvang half negen, geeft VIOS een concert in het Plantsoen te Oosterend. Daar dit corps de heele winter door flink gestudeerd heeft, kunnen we op een ntboie avond re kenen.. Er staan enkele fraaie nummers op het programma, die zeker in de smaak zullen vallen. Volgende week speelt VIOS op Oost. Wij vertrouwen, dat het geslaagde avon den mogen worden. J.M. EIERLAND. MOTOR MET ZIJSPAN OVER DE KOP. Na botsing met nict-verlichte tentwagen. Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft op de Postweg een verkeersongeluk plaats gehad, dat gezien de omstandig heden, nog vrij goed is afgeloopen. De 24-j. marechaussee L.Doorenspleet kwam met een motorzijspan van De Cocksdorp. Ter hoogte van -de boerderij Hunzingo zag hij plots een met verlicht voertuig. D. gooide het stuur naar links maar een botsing was niet meer fe vermijden. Een wiel werd door de wagen gegrepen met het gevolg, dat de motor bver de kop sloeg. De bestuurder werd van zijn zadel geslingerd en kwam in een sloot terecht. Hij wist ondanks hevige pijn in de rech terarm uit de sloot te komen. Onmiddel lijk werd telefonisch medische hulp in geroepen. Dokter Vellenga, die spoedig per auto ter plaatse was, constateerde een breuk in de bovenarm. D., had bo vendien schaafwonden opgeloopen. De tentwagen bleek die van de heer L. E. te zijn; E. zat op de bok. J. Muziek is de eenige schoone kunst, die menschen, kinderen en soms ook dieren, kan vereenigen. (Jean Paul). RECENSIES. Van hier, van daar, van overal, door Tony de Ridder. Uitg. Ploegsma, Amsterdam, 109 blz. f 1,95. Tony de R i d d e r is voor veel lezers geen onbekende. Haar_ bundel „Wijd uw dag" en „God groet u" hebben hun weg gevonden en alom "waardeering geoogst. Gaarne brengen we hier haar nieuwste werk onder uw aandacht. Het is.getiteld „Van hier, van daar, van over al" en het brengt ons Tony de Ridder op haar best. Zij beschikt over een fijne pen en getuigt ook in dit boekje van het licht, dat de kracht is van alle leven en aat ook „de grauwheid des tijds" door straalt. Het is een verzameling korte schetsjes, met enkele gedichten, 'n koste lijk boekske ter verrijking van het in nerlijk leven, ook typografisch uitmun tend verzorgd. (G. Joh. Duinker). TER OVERDENKING. DIE VAN U HOUDT. Een *vader zei eens tot zijn kind „Trouw niet de man; van wie jij houdt, maar hem, die van jou houdt!" Onjuist natuurlijk, want men moet van elkander houden. Maar tochIndien een jon ge man of meisje met allerlei middelen een huwelijk wil doordrijven met ie mand, die weinig liefde bezit voor de ander, dan zou zoo iemand beter doen van een huwelijk af te zien. Want zoo gauw komt de ontgoocheling. En slechts sterke liefde wederzijds kan de teleur stellingen overwinnen. Het is noodzake lijk zich van zich zelf te overtuigen of men waarachtige genegenheid gevoelt, maar allernoodigst is het ook te weten, dat men wordt gedragen door een offer vaardige liefde van de ander. Het hu welijk is geen kansspel, het huwelijk is een stap voor het gansche leven, welke met de grootste ernst moet worden voor bereid. De inhoud der schepen van onze 19 Texelsche schippers, die 407 keer gelost en geladen hebben, bedraagt 3549 ton. Door TESO werden in 1911 vervoerd: 57181 personen-, 9415 rijwielen en een groote hoeveelheid vrachtgoed. Uitge voerd werden; 39136 lammeren, 1068 koeien, 762 kalveren, 4327 schapen, 101 paarden, 20 veulens en 802 varkens. In verband met boven§Laande gegevens hebben we met welwillende medewer king van vervoerders per as op allerlei gebied, geconstateerd, dat van 't vracht goed en ,de passagiers over de weg Den Burg-Oudeschild zoon deel is vervoerd, dat het aantal reizen over de Hoogeberg, gedaan per diligence, vrachtwagen, post- kar, passagiersrijtuigen, particuliere rij tuigen, automobiele^, enz. .bedraagt. 53108! Daar komt dan nog het vervoer bij van ongeveer 30,000 stuks vee! Wij hebben toen ons werk voltooid, zoo vervolgt de toelichting, door met de landeigenaars, die een deel van hun landerijen zouden moeten afstaan, over ons plan te spreken. Het resultaat was buiten verwachting: Daarom richten wij een woord van dank tot hen, die zooveel sympathie voor ons streven gevoelden, dat zij bereid waren, hun land gratis af te staan of voor weinig geld! Ons dunkt, hierdoor toonen zij, dat de nieuwe weg ook door hen, als „de weg der toekomst" wordt beschouwd." Zooals gezegd; B. en W. hadden niet veel haast, maar Burgemeester Gaar- landt had zijn woord gegeven en dus ging de Vroedschap vol goede moed uit een. Maar vijf jaren moesten we het nog zonder de nieuwe weg stellen. Hoe dat zoo kwam, leest u in ons volgend arti kel. J. Voor gesmolten rund vet is de max prijs 33 ct. per 200 gr. Dorpsvisschersraden zullen overal in het leven geroepen worden. (Landstand). Kasteel OudEhrenstein te Kerkrade wordt gerestaureerd. De 100-j. wed. Mol-Kroeskamp te Eem- nes is overleden. De 4-j. N.N. is in de Pluvierstraat te Den Haag door een tram doodgereden. Het 1-j. kind van de fam. Verkuijlen1 te Son viel in een teil water en verdronk Wegens verduistering kreeg de 59-j. secr.-ontvanger van Hoofdplaat een jaar gevangenis met aftrek voorarrest. Het 3-j. zoontje van F. Z. te IJmuiden is door een autobus doodgereden. Het was op de treeplank gaan zitten. Te Kerkrade werd boter voor f 18, koffie voor f 70 per kg. verkocht. De po litie zit er achter. Honderd Amsterdammertjes gingen naar West-Friesland om daar hun vacan- lie door te brengen. Op de Velser spoorbrug werd de 51-j. arbeider H. van Croonenburg door een trein gedood De dagen korten merkbaar. Zorgt er voor, dat het met de verduistering in orde is. Vele slagers te Amsterdam zijn wegens prijsopdrijving gestraft. L Fontijn kreeg f 1200 boete. Van een echtpaar, dat te Kerkrade door kolendamp werd vergiftifd, is de vrouw er slecht aan toe. Vroedvrouwen krijgen ingang 1 Aug. een extra rantsoen zeep (diploma toonen aan distr. kantoor.) Te Katwijk werden de lijken van drie Engelsche vliegers, daar aangespoeld, met militaire eer begraven. Tc Wognum is 20 Juli de oprichter van het Wognummer Zangkoor, Willem Saai, in 1917 overleden, herdacht. Gesteunde kostwinners krijgen onder zekere voorwaarden een kolen waarde bon als voorschot op bi andstoffenbijslag. Prof. Van Vuuren werd voor 1942-'43 rector-magn. van de hoogeschool te Utrecht. In Overijsel kömt de laatste tijd veel wild voor; herten, reeën, hazen, konij nen, gevolg, van'verboden jacht. Bij het oversteken van de Wielingen is een schouw met mest gezonken. De 41-j. J Blokland is verdronken. 4 Door de vraag naar bezems en boen ders wordt voor hei wel vijfmaal zooveel, betaald als anders. De slagers leyeren alleen het nier- en darmvet in. Het andere vet behoort met het vleesch in de distributie te worden gebracht. (Alg. Handelsblad). Het eenjarig kind van fam Bevers te Oirschot is, nadat het een kan kokende koffie over zich heen had gekregen, overleden In Drente zijn kleine plaatsjes, waar wekelijks in huisnijverheid 100.000 en meer heibezems en -boenders worden vervaardigd. Bij Tholen worden veel krabben en alikruiken verzameld, meest voor Hol lend en België. Men snijdt er ook wier (voor veevoer.)4 Veehouders, die in verhouding tot hun veestapel te weinig melk inlevéren, worden hooger in de veelevering aange slagen Terwijl moeder uit werken was is a.d. Hekkelaan te Den Haag 'n 4-j. kind uit een raam van de 2e verdieping gevallen. Het brak een arm. Aan de weg langs het Hazengrietje te Arnhem werd het lijk gevonden van het daar door een onbekende vermoorde 8-j. meisje Van B. Vijf jaar is gevorderd tegen H. H. te Zwolle wegens diefstal van een schaap. Hij werd al driemaal wegens een der gelijk misdrijf veroordeeld. De villa van dokter Govaerts te Baar- 1^-Hertog is uitgebrand. Door uitr een raam van de le verdieping te springen, moest het dienstmeisje zich redden. Het vermogen van het opgeheven Pa trimonium (Ned. Werkliedenverbond) is onder aftrek van 2 q>ct. toegewezen aan het Ned. Arbeidsfront. Op de Jac. Catskade te Amsterdam werd het hoofd eener school van zijn fiets beroofd, maar ook van de punten- lij^t zijner leerlingen. Bij een treinbotsing op station Den Bosch werden drie personen gewond, van wie een ernstig. Groote materieele schade. Schooljeugd bracht te Eindhoven 17500 kg oud papier bijeen. Ingang Sept. wordt over 't geheele land dit voorbeeld gevolgd. De opbrengst komt in het potje voor schoolreisjes. Door de drukte werd te Den Haag de 21-j mej. A. R. uit Rotterdam op station Holl Spoor van het perron geduwd. Ze werd door een binnenkomende trein ernstig gewond. Te Broek i. VV. hebben twee jongens uit Amsterdam, 12 en 14 jaar, bij dhr Karei f 700 gestolen. De politie sloeg de jongens aan de haak en spoorde het geld op. Een tandem botste in de hellende Die- pendalstraat te Arnhem tegen een paal. De 26-j. R H. verloor het leven, de 31-j. J. F. werd licht gewond Beiden kwamen uit Den Haag. Een winkeljuffrouw-met-trouwplan nen nam uit de zaak te IJmuiden, waar ze werkte, voor enkele duizenden gld. manufacturen en geld uit de kassa mee.Wel twee autovrachten goede ren! Een bankbiljet van f 100 vond men in dè punt van de schoen*, van een „da me", die een bezoeker van een café aan. de Warmoesstraat te Amsterdam had be- rcofsj. f 50 had ze tus*cb®« kleeren verstopt. A-*ieaen.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2