Gemengd Nieuws Wereldnieuws IN WEINIG WOORDEN. DISTRIBUTIE. 26 Juli t.m. 1 Aug 1942 38 A brood 4 rants, brood of gebak 38 B brood 0,5 rants. w 38 beschuit 1 rantsoen 38 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 38 B vleesch 0,5 rants. 38 A tabak 1 rants, tabak 38 A cigaretlen 1 rants, cigaretten 27 Juli t.m. 7 Aug. 38 boter 125 gr boter vet 125 gr. boter, 38 15 Juli t.m. 12 Sept. 2-35 2-36, 3-35 3-36,4-36 reserve half rants, boter Geldige bonnen voor diverse artikelen. 1-30 1-31 1-32 2-30 2-31 2-32 3-30 3-31 3-32 4-30 4-31 4-32 Reserve Serviesgoed t.m. 8 Aug.'42 Inlevering bonnen winkeliers. Winkeliers dienen op de tijd, vermeld op hun tijd kaart, in te leveren: Brood: 37*brood. beschuit en bloembon- nen. Gebak, zie brood. Beschuit: 37 en de nieuwe. Boter: 36 en 2-35, 2-36, 3-35, 3-36, 4-36 Margarine. 36 vetkaart. Kaas: 347 t.m. 351. Melk: 36 t.m. 39. Vleesch (slagers): 37 en 99 en V* rant soen van 36 (36 b is rantsoen). Vleeschwaren: 37 en nog 9 en 3/< rant soen van 36. Men dient er op te letten, dat 36 b 'Ai rantsoen is. Aardappelen: 37 en nog 9 rantsoenen van 36. Tabak; 37 en hoogstens 9 nieuwe.' Ook de vierwekelijksohe artikelen kun nen deze week worden ingeleverd, n. 1. Peulvruchten 340, Suiker 337; Jam 339; Tarwebloem 343 t m. 346; Rijst 433, 434; Maizena 352; Gort 341 en 342 Opmerking: De bonnen 341 en 342 gort zijn elk een half rantsoen (in veelvouden van 20 stuks inleveren). Het is niet ver plicht de bonnen der 4-wekelijksche ar tikelen in te leveren. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. M. W. B. f 5,—. GIFTEN WITTE KRUIS. J. A., Den Burg f2,50; N. W Den Burg f2,50, M W. B. f5,—; L. G., Oos terend f 1,N.N., Westen f2,50; N.N Den Hoorn f 1,C V., Oosterend f 2,50, A K., Oudeschilé f 1,K R., Eierland f 5, DE GYM NAAR WIERINGEN. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat uiterlijk om 8 uur van de Groeneplaats wordt gestart. De heer C Mets neemt aan de oefeningen van het keurcorps Turnkring Hollands Noorderkwartier deel We wenschen on ze turners een prettige dag en veel succes! DE PIONIERS-NIEUWS. Dinsdagavond 8 uur precies hockey: HPetri (Wit) A.Kraai H.Boswijk N.Dros He Mulder Cv.d.Kerkhof H.Broekman A.v.d.Zee B.Mulder C v.d. Ban J.deWaal K.Lemstra O.Weyland A Lap I.v.d.Zee J.Beumkes B.Zondervan Ha Mulder Mevr. Gorter S.v Bommel J.Kikkert C Boswijk (Blauw) Res.: A.Boswijk. I.Vlas. EXAMENS. De heer Wirp Mulder slaagde te Den Haag voor het eerste deel van het nota rieel examen; eveneens onze vroegere plaatsgenoot Hans Noordijk (Amersfoort) Mej. Kr Beekenkamp slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het diploma Engelsche Handelscorrespondentie. Dit examen ging uit van de Nederlandsche Associatie voor Praktijkexamens. Het einddiploma Ambachtsschool Den Helder verwierven: KeesBarhorst en J A van der Meer (timmeren); C. H. Witte en A. Vlaming (motor" en rijwielhrstellen); N. Dapper (electricien). Aan de Vakschool voor Meisjes te Den Helder ging mej W. J. Witte over naar de 2e klas van de 2-jarige voorbereiden de cursus. Dim MaarschalkerwTïard (Rij^/ijk) ging over Tiaar de 3e klas van de HBS. VAN DE FRONTEN. (Vervolg van voorpagina.) De benedenloop van de Don is reeds in een breed front overschreden, de be langrijke stad Stalingrad ligt in de greep van de Duitsche soldaat. Met Worosji- lofgrad viel Stalin's wapensmidse in Duitsche handen; niet minder zwaar moet hem straks het verlies van Sta lingrad vallen; daarmee zou ook een hoogst belangrijke scheepvaartweg voor hem verloren gaan. Mede leidden de zware verliezen, aan de Sovjet-lucht macht toegebracht (820 machines in nog geen twee weken tijd) er toe, dat voor de bolsjewisten een uiterst kritieke si tuatie is ontstaan. Volgens geruchten zou dit tot gevolg hebben gehad, dat Timo- sjenko van zijn post werd ontheven, maar dit werd nog niet bevestigd Wel staat vast, dat de laatste weken aanzien lijke zendingen oorlogstuig," voor de Sov jets bestemd, hen niet hebben kunnen bereiken. Daar hebben niet alleen de Duitsche duikbooten en de vliegers voor gezorgd, maar ook de Japanners, die Wladiwostok en de havens aan de Per zische Golf geen oogenblik uit het oog verliezen. In een maand tijds vernietig den zij aan scheepsruimte wel 200,000 t. SCHOUW. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de belangrijke mede- deeling van het bestuur der Dertig Pol ders in dit nummer RIJWIELENVORDERING. Naar wij vernemen .bereikte Zondag jl. onze Burgemeester de opdracht van in woners dezer gemeente uiterlijk op de volgende dag 500 heerenrijwielen te vor deren ten dienste van de Duitsche Weer macht. Terwijl de voorbereidende maatrege len werden getroffen, zat de Burgemees ter niet- stil. Telefonisch stelde hij zich met de Nederlandsche autoriteiten en Duitsche instanties in verbinding om te trachten deze vordering gewijzigd te krijgen tei* voorkoming van een ont wrichting van het economische leven op ons eiland. Alhoewel aanvankelijk de in lichtingen weinig hoopvol waren, mocht de Burgemeester in de loop van Zondag namiddag, toen alles in gereedheid was gebracht om de vorderingsbewijzen aan de inwoners uit te reiken, de voldoening smaken, dat de vordering voor de Texel- sche bevolking voorloopig 24 uur was opgeschort, in afwachting van een na dere beslissing. In de loop van Dinsdag j.l. werd op dracht ontvangen dagelijks voor 20 uur 50 heerenrijwielen aan het Bureau van de Ortskommandant te bezorgen, welke rijwielen 's morgens weder kunnen wor den weggehaald. FRAUDULEUS GESLACHT. Ten huize van V. te O werd een vrij groote hoeveelheid rund-, varkens- en schapenvleesch in beslag genomen, afkomstig van frauduleuze slachtingen. In zijn tuin zijn ingewanden en^andere organen van geslachte dieren opgegra- verf. V. werd door de groepscommandant ter beschikking van de justitie gesteld. Schapen in beslag genomen. Vorige week zijn bij de gebr. B. te O. 207 schapen in beslag genomen, om dat zij een schaap voor f 150 voor de slacht hadden verkocht, onder beding, dat zij de huid en de wol (Ijet dier was nog niet geschoren) zouden terugkrijgen. Het schaap bleek niet in het veeboekje_ te zijn afgeschreven. Varken van 280 pond geslacht. Een best varkentje! De fokker P. V. kwam danook spoedig tot zakendoen met W.P. en C.Gdie hem op hun beurt een lichtere zeug verkochten. P. en G. ver kochten vleesch aan F. v.d. K., en C. S. De politie kwam op de hoogte en heeft tegen allen procesverbaal opgemaakt. Terwijl zij nog met het onderzoek bezig was, werd C.S. door 'n zoon van C.G ge waarschuwd en als -de wind werd het vleesch, dat reeds in de weckflesch zat(!) weggestopt onder een bos takken op het land. Ook daar kwam de politie achter. Het jonge varken van V. werd in beslag genomen, ook bij W P werd een jong varken uit het hok gehaald. WAT ER GEBEURDE.. 25 JULI: 1328: Rotterdam krijgt stadsrechten. 1865: Dr. Jac. P. Thijsse te Maastricht geboren (woont nu te Bloemen- daal). 1886: Palingoproer te Amsterdam. 1909: Blériot vliegt over Het Kanaal. 26 JULI: 1581: Philips II afgezworen. 27 JULI: 1794: Robespierre ter dood gebracht 1909: Graaf de Lambert geeft de eerste vliegdemonstraties in ons land. 1927: Afsluiting Wieringermeer voltooid. BIJ DE NEDERLANDSCHE BOEREN IN WIT-ROETHENIE. ,,De eerste twee maanden zijn we in Riga. geweestzoo schrijft ergens in het Oosten, één der Nederlandsche Oost- landboeren in een uitvoerige brief aan de heer Max Blokzijl, welke brief wij hieronder afdrukken. De inhoud is zoo duidelijk en oprecht en geeft zoo'n juist beeld van de toestanden aldaar, dat wij hem onze lezers nigj willen onthouden. Vrijdag voor Pinksteren zijn we allen uit Riga vertrokken, de onmetelijke ruimte in. Ik ben met mijn zoon doorge reisd naar Baranowitsche en we kwa men daar de tweede Pinksterdag aan. Het was een mooie reis en we hebben veel gezien. De stad Dunaburg heeft veel geléden van de oorlog, zoo hier en daar ligt een heele Russische trein on deraan de spoorbaan, evenzoo verniel de tractoren, pantsers, tanks, auto's, enz. Da^gs na Pinksteren werden we met een auto afgehaald en naar Now^-Mysch (nieuwe muis) gebracht, een groot dorp, 6 km zuidelijk van Baranowitsche, dat enkele honderden km's ten zuiden van Minsk ligt Onze komst in Nowa-Mysch bleek niet onmiddellijk verwacht te worden door onze Chefs, reden waarom ze ons nog 12 km. zuidelijker lieten brengen naar het landgoed „Proesino- wa" Ook daar kwamen we geheel on verwacht, maar dat was daar geen be zwaar blijkbaar. Een zeer vriendelijke dame rtopdigde ons uit, binnen te komen en we kregen de mooiste kamer te onzer beschikking. Drie weken hebben we daar met zeer veel genoegen doorgebracht, totdat onze privéwonmg in Nowa-Mysch ter beschikking was, waar we inmiddels reeds weer een week zijn. De tijd vliegt om. Onze chefs, twee Sonder-Führers in de rang van luitenants, zijn prachtkerels, echte kameraden, n.l. twee boeren, de Onze vroegere plaatsgenoot G. Schoor 1. Red. GYMNASTIEK Het 2e deel van de Gym-uitvoering is bepaald op 1 Aug. (behoudens goedk.) GAAT -NIET DOOR. De aangekondigde zanguitvoering van leerlingen o.l. school gaat wegens ver hindering van Tex. Fanfare niet door. SCHAKEN. Bij voldoende belangstelling worden wedstrijden gehouden om het schaak kampioenschap van Texel (zie ook vol gend nr.). BURGEMEESTER B. BAKKER. In aansluiting op ons bericht van 18 dezer kan nog worden meegedeeld, da F de heer B. Bakker met ingang van 1 Aug. tot burgemeester van Ameland is be noemd. SPORTCLUB T.Z.V. Deze week kon door slecht weer en laag water de training niet doorgaan. Volgende week trainen we op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag speci aal voor de leden die mepzwemmen in Wieringerwaard op 2 Augustus a.s. D.L. Voor houten klompzolen is een prijs regeling op komst. Castricum veilde Woensdag de eerste zwarte bessen; 42 ct per kg. Langedijk veilde Dinsdag de eerste spercieboonen Dc geldboeten zijn verdubbeld. De ge ringste is nu f 1,00. Ook Naarden kondigde een vestigings verbod af. Het schuttersgilde St. Blasius te Heus- den bestond Zondag 100 jaar. Te Utrecht zijn Zaterdag 100 Jeugd- stormers(sters) geïnstalleerd. Koolzaad verbouwen! In koolzaad zit 45 pet. vet. Mr. Maitland, vrederechter te Leeu warden, werd president van de Arr. rechtbank aldaar. Een café te Amsterdam, dat een broei nest van zwarte handel was, werd voor drie mnd. gesloten. Het vee van eenjaoer die niet voldoen de melk inlevert, kan zelfs geheel wor den gevorderd. Bij Urk wordt volgende week met ont ginning N.O polder Degonnen. Er komen 300 arbeiders uit Rotterdam Uit de O.L. Vrouwekerk werd een al taartapijt van f 1500 gestolen. Doorstuk- geslagen raam haar buiten gehaald. Dr. Tjeenk Willink, bekend gynaeco loog (specialist vrouwenziekten, inz. verloskunde) is te Zwolle overleden. De landgoederen Duurswoude, Opstei- land, 214 h.a., en Den Treek, Leusdenr Amersfoort, 1092 ha., zijn voor het pu bliek opengesteld. Een 15-j. jongen liep te Den Haag van huis weg, omdat zijn moeder hem we gens diefstal onderhield. Hij wétd opge spoord Uit kleedkamertjes van badhui zen bleek hij geld gestolen te hebben. een uit Würtemberg en de andere uit Oldenburg, beide met een bedrijf van 5060 ha. Wij kunnen best met hen op schieten; ze zijn élke dag op kantoor om alle landbouwaangelegenheden te ver zorgen en hebben het heel druk. Het lijkt daar soms wel een bijenkorf van in- en uitgaan. Spoedig zullen wij wat ar beid kunnen overnemen op een voor ons passend terrein. Die drie weken moesten we maar gebruiken om op controle te gaan naar groote landgoederen (staatsbe- cu ijven) en die tijd hebben we ons zeer ten nutte gemaakt. We hebben veel ge zien en gehoord, wat ook in ons vak te pas komt of kan komen. Laat ik be ginnen met het bedrijf, waar we 3 we ken zijn geweest. Daar heeft zich, als op zoo vele plaatsen, een tragedie afge speeld. De echtgenoot van de eigenares se werd door de bolsjewieken naar Si berië gesleept, haar vader, een oude man van 80 jaar, die bij haar is, hebben ze 9 maanden in de gevangenis gezet en toen de straat opgeschopt; haar moeder, die Duitsche van afkomst is, hebben' ze laten doodhongeren. Zoo is het bijna op alle staatsbedrijven, waar wij zijn ge weest. Voordat de Duitschers de bolsje wieken op de hielen kwamen, hebben ze bijtijds de beenen genomén, maar zij hebben alles geroofd en gestolen, n.l. 30 koeien, 12 paarden, alle varkens, wa gens, machinerie, werktuigen, huisraad linnengoed, ja,tot zelfs de bijen toe, zoo dat onze mevrouw, zooals we haar noe men, die met haar dochter thans 19 jaar naar Duitschland gevlucht was, weer terug kwam en mets meer terug vond. Het laat zich begrijpen, in welk een desolate toestand alles was, als men weet, dat er in die tusschentijd 13 bolsje wistische gezinnen in haar 8 kamers hadden gewoond. In één van de kamers hadden ze de varkens ondergebracht; toen mevrouw terugkwam, lag de mest er nog 2 voet hoog, om van alle onge dierte maar niet te spreken. (Wordt vervolgd.) LAATSTE NIEUWS Met de kogel zijn ter dood gebracht C. N. de Vries, A.T. van Batum, A. Pots en P. A. van Dieren, die in het Amster- damsche distributieproces ter dood wer den veroordeeld; in 15 jaar tuchthuis is veranderd dc doodstraf van A. T. Thu- ring en L. Kesseler, die van de Rijks commissaris gratie kregen. ROSTOF IS GEVALLEN (fabrieks- en havenstad van 500.000 invv.; sleutel stelling der Sovjets). De De Ruytertentoonstelling te Am sterdam werd door bijna 6000 personen bezocht. Bij Vlachtwedde worden met hooi en mestvorken klopjachten op wilde zwijnen gehouden. Het te Arjihem vermoorde 8-j. meisje (zie vorig nr.) blijkt aangerand en daarna geworgd te zijn Van de dader nog geen spoor. Te Den Haag werd een dame dooi haar dienstbode bestolen/ Men vond f 50 bankbiljetten in de schoenen van het meisje. Telers van tabak moeten deze inleve ren' Ook hun voorraad. Tabak is als crisisproduct aangewezen. Nadere voor schriften volgen Van drie schilders, die te Den Haag exposeerden, zijii^schilderijen in beslag genomen, omdat de schilders zich niet bij de Kultuurkamer hadden gemeld. Een koopman te Ede ging wegens prijs opdrijving cp de bon Een 6-tons vracht auto goederen (enveloppes, inkt, bon bons, tandpasta, enz.) werd weggehaald. Uit dc kelder van de Bergstichting te Laren met honderden verpleegden, zijn o.a. gestolen 65 p. boter, 100 p. bloem, 100 p. zeep, cacao, thee, enz. Twee en een half jaar kreeg een 19-j. landarbeider te Uithuizer-Meeden, die een arbeider met een mes stak, waarna deze is overleden. (Drank!) De kerkvernieling te Ede blijkt te zijn geschied door 2 lij jongens. Zij namen 23 pijpen uit het orgel. Van twee sneden zij ringetjes. Een vergunning is nu vereischt voor het houden van een verkooping van boe ken, plaatwerken, grammofoonplaten, enz. Aanvragen bij Kamer van Koop handel. Tien maanden werd gevorderd tegen een 62-j. koopman te Rotterdam, in wiens huis voor f 18000 van diefstal af komstige tapijten werden aangetroffen. „Tijdens luchtalarm op straat gevonden" loog hij. Voor f 700 rookgerei werd meegeno men uit een sigarenwinkel a.d Nassau- kade te Amsterdam; na verbreking van een kelderraam kwamen de dieven bin nen. De vrouw van een kermisreiziger werd t.e Kerkrade aangehouden, omdat ze voor haar luchtschommel door jon gens thuis gestolen broodbonnen als be taling aannam. Vieesch en vet werden iri een wei bij Alfen en Leiden zoomaar uit het lichaam van levende schapen gesneden! Twee jon gens uit Leiden, 18 en 22 jaar, kregen resp. 2 jaar 3 mnd. en 18 mnd. gevange nis. Winterhulp-loten zullen spoedig weer verkrijgbaar zijn. Ze kosten 50 ct. Een op de drie geeft kans op een prijs. Er zijn een millioen loten. Hoogste prijs f 5000. Na elke serie volgt een premie trekking met f 10,000 als hoogste premie. De 28-j. broodbakker J. van Hees, te Tilburg, die zijn vrouw met rattenkruid vergiftigde (hij had omgang met een dienstmeisje) hoorde levenslang tegen zich eischen. Een kind van 12 mnd. werd te vonde ling gelegd in de gang van politiebureSu Overtoom te Amsterdam. Ook werd een jongetje van 14-16 maanden achtergela ten bij een familie te Schellingwoude. Een man en een vrouw brachten het kind en verzochten er even op te willen passen, terwijl zij de polder ingingen. PORTUGAL. Bij Lissabon werd in een spelonk een begraafplaats uit het bronzen tijd perk ontdekt (2500 j. v. Chf.) PALESTINA Palestina wordt door steeds meer joden verlaten, nu zelfs Egypte gevaar loopt. EGYPTE Bij El Alamein wierpen Britsche vliegers bommen op een Duitsche ver- bandpost, duidelijk door roode kruis- vlaggen kenbaar. De aanval duurde 3V2 uur en eischte vele dooden VEREENIGDE- STATEN Voor de kustverdediging der V.S. is 975 millioen dollar gevoteerd In de V.S werden nieuwe belastin gen ingevoerd Die op N.V.'s werd met 45 pet. verhoogd Van abnormale 00Y-: logswinst wordt 95 pet. genomen. FRANKRIJK In Frankrijk wordt van 10-27 Sept. een wielerwedstrijd in 15 etappes gehou den (2 rustdagen).- Te Parijs bezweek de vloer van de eerste verdieping van- een spinnerij. 127 vrouwen en meisjes stortten neer. Vijf zwaar gewond. DUITSCHLAND De beroemde Duitsche schrijver Bruno Brehm werd 23 Juli 50 jaar. Lukraak wierpen Britsche vliegers bommen op de binnenstad van Duisburg. Ook aan de Duitsche bocht, waar een plattelandsschool getroffen en een aantal kinderen gedood werd. Boer G. J. Ruiter, directeur- generaal van de landbouw, heeft de dank van overheid en volk ver tolkt, toen hij Dinsdag een treffen de rede hield over de verrichtingen van de Nederlandsche boer, wiens vakkennis en arbeidslust, wiens trouw aan bodem en volk, sterk ge noeg bleken om ook in deze tijd de voedselvoorziening van het Neder landsche volk veilig te stellen. De ze boer wacht in de komende da gen de zvïaarste maar tevens de heerlijkste arbeid van het heele jaar- het vergaren van de oogst.' (Foto-P.I.B.). Dinsdagavond 19,05 wordt de rede van de Dir.-Generaal van de Landbouw, G.J Ruiter, herhaald (Hilv. I). Luisterspel Maria van Reigersbergh - Hugo de Groot Dinsdagavond 20,45 (II) INLEVERING RIJWIELEN. Wie vrijgesteld zijn. Door het dep. van Binnenlandsche Za ken wordt* bekend gemaakt: 1. Vair de inlevering van heerenrijwie len zijn vrijgesteld a. personen, voorzien yan een Ausweis van de Rijkscommissaris, ten bewijze, dat zij bij het Rijkscommissariaat werk zaam zijn; b. personen, voor2ien van een Ausweis van de commissaris-generaal voor de Openbare Veiligheid, de Befehlshaber der Ordnungspolizei of de Befehlshaber der Sicherheitspolizei, ten bewijze, dat zij bij Duitsche politie-instanties werk zaam zijn; c. leden van de Nederlandsche politie, de brandweer, of de luchtbeschermings dienst; d. personen, met opsporingsbevoegd heid; H e. zij, die in het bezit zijn van een ambtsrijwiel; f; zij, die in de landbouw werkzaam zijn; g. handwerkslieden, waaronder wor den verstaan fabrieksarbeiders, mijnar beiders en overige handarbeiders, h. personen, die het rijwiel voor de uit oefening van hun beroep ter beoordee ling van de burgemeester volstrekt noo- dig hebben. De pers heeft een groote macht. Zij kan volken scheiden, maar zij kan ze ook tot elkaar brengen. (Dr. Dietrich). Foto vierde pag.: archief Tex. Crt. van Texels Bioscoop-Theater. Mededeelingen DOLORES WEET, WAT ZIJ WIL. Dolores Müller, wier grootste verlan gen is, eenmaal vreemde landen te be zoeken, wordt als reis-secretaresse ge- engageerd. Op een autotocht door wild romantische streken wordt haar auto door gendarmen, die op zoek naar een bandiet zijn, aangehouden en gerequi- reerd. Dolores wacht met haar directeur, Julius Wellenreiter, tevergeefs op de terugkomst van de auto. Plotseling klinkt een schot.... ze staan tegenover een wilduitziende persoon en in zijn angst gelooft Wellenreiter met 'n ban diet te *doen tc hebben. De vermeende bandiet neemt ze mee naar zijn hut, waar ze een tweede, eveneens verwil derd uitziende persoon aantreffen. Wan neer beide roovers 's nachts met gewe ren weggaan, kent de angst van Wellen- weiter geen grenzen meer. Wij echter zien en hooren, dat de eene met de Ber- lijnsche opera telefoneert. Het blijkt, dat de man, die Dolores op de stfaatweg ontmoette, de bekende Tenör Godwin is. Maar Dolores heeft dit niet „door". Een reeks avonturen, nu eens komisch, dan weer spannend, altijd boeiend, volgt nu. De tenor speelt zijn „boeven' »rol met succes, maar valt ten slotte door de mand. De ontknooping is wel zeer ori gineel en interessant. OLYMPIADE 1936. Het zal velen verheugen, dat volgen de week het tweede deel van de Olym- piade-film zal worden vertoond.. We krijgen weer verscheidene Nederland sche „sterren" te zien, ook die, welke op het gebied van de edele zwemkunst hebben geschitterd. PREDIKBEURTEN ZONDAG A.S. NED. HERV. GEMEENTE Burg v.m. 1U uur Ds. Visser. Waal vin half 11 ds. Van- 't Hooft Oosterend vin half 11 ds. Groenenberg uit Vlaardingen Maandcollecte. Cocksdorp nm half 4 ds. Visser Maandcollecte. De Koog 11m 3 uur ds. Van 't Hooft H. Doop. Den Hoorn half 11 ds. Wesseldijk Oudeschild v.m. 10 uur Ds. Tinholt.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2