GEEN SABOTAGE OF OPHITSING WORDT GEDOLD Gemengd Nieuws AFHALEN DISTRIBUTIEBONNEN. Bewoners van De Koog en wijk K wor den er aan herinnerd, dat er vandaag een uitreiking plaats vindt voor hen. De Distributiedienst. EXAMENS. Onze plaatsgenoot Nan Huijsman Rz., beambte Robaver, slaagde dezer dagen te 's Gravenhage voor het diploma Be lastingconsulent van de Bond van Belas tingconsulenten. PLANTSOEN TE OUDESCHILD. Naar de heer Sijbr. C. Eelman ons mee deelt, ligt het in zijn bedoeling, aan de Singel te Oudeschild 'n plantsoen aan te leggen ter groote van 2000 vk. m. BENOEMING. De heer J. Beumer, ambtenaar bij de registratie en successie ten kantore der Rijksontvanger alhier, werd met ingang van 1 Sept. in gelijke functie te Alk maar benoemd. AANSLAG STIEREN 1942. Aan de veehouders, die een bericht kaart hebben ontvangen, dat zij 220 kg. vleesch moeten leveren van per 1 De cember 1941 in hun bezit zijnde stieren ouder dan 1 jaar, wordt meegedeeld, dat deze aanslag moet worden bezien als 'n extra aanslag voor 1942. Voor iedere stier op het bedrijf aanwezig dient der halve 220 kg. vleesch te worden gele verd. Eventueele bezwaarschriften spoe dig inzenden bij afd. Veehouderij van de L.C.O. te Alkmaar. VERPLICHTE VEELEVERING. Teneinde de verplichte veelevering iets, te ontlasten ligt het in de bedoeling de levering van de runderen, gecontrac teerd op ,,opzetcontract" niet anders te laten leveren dan op aanschrijving. Geen uitstel op de aanschrijving wordt ver leend Veehouders, welke een totale aanslag hebben van minder dan 500 kg. (vleesch over 1942) zal voorloopig Uitstel tot leve ren worden verleend teneinde in de ge legenheid te worden gesteld, ineens aan deze leveringsplicht te voldoen. Het le veren van vee in combinatie van een of meer veehouders is niet toegestaan. VOOR KONIJNENLIEFHEBBERS. Verleden week zijn we met eenige le den van Kotex (Konijnenfokvereen. Oos terend, Texel) naar Winkel geweest, waar de Vereen. Winkel een Jongdieren- dag had georganiseerd. Er waren plm. 300 inzendingen, verdeeld ip groote en kleine rassen. Als keurmeesters fungeer den de heeren Hannema en Graumans, die al heel wat voor de instandhouding en verbetering van de konijnenteelbheb- ben gedaan Er was voor beginnelingen heel wat te leeren. Maar wat ons opviel was, dat er enkele konijnen met schurft- ooren waren ingezonden. Hoe bestaat 't! Zooielfs is toch besmettelijk! Ook kwam de z.g. muggenneus nogal voor. Deze wordt veroorzaakt door de moerasmug; de konijnen krijgen dan een kaal plekje op hun neus. Zijn er nog leden, die het orgaan Avi- cultura niet ontvangen? Laten zij het mij dan opgeven. J. Mosk, secr. STROOREGELING OOGST 1942. De P.I.C.A. maakt bekend, dat de telers van stroogewassen op Texel al hun stroo, dat beschikbaar is na aftrek van hun toewijzing voor gebruik uit -ei gen oogst en van dé toegestane hoeveel heden in de handel van boer tot boer, moeten afgeven aan een dezer handela ren: J Barends, De Cocksdorp; H. Kee- som, Den Burg. De betaling van het af genomen stroo moet geschieden tegen overgave van een N.I.C.A. kwitantie. Een toewijzing voor gebruik van stroo uit eigen oogst bij Bureauhouder aan vragen. Bij niet voldoen aan deze oproep, loo- pen zij gevaar, dat zij al het stroo aan de handel zullen moeten afstaan. Van tijd tot tijd zal op de bedrijven controle worden gehouden. Eventueel zullen strenge maatregelen worden genomen. TE VEEL STROOM VERBRUIKT. Twee honderd personen beboet; wel honderd perceelen tijdelijk afgesneden. Er zijn sedert de invoering van de stroomrantsoeneering al heel wat boetes opgelegd wegens overschrijding van het toegestane verbruik, maar in de maan den Mei en Juni liep het aantal overtre dingen werkelijk de spuigaten uit: Er zijn toen 200 personen op de bon gezet, een van hen moest zelfs f 80 boete beta len. Bovendien werd over die periode 'n honderdtal perceelen voor kortere of langere tijd afgesneden. Het overschrij den van het rantsoen zoo deelde men ons mee, moet in vele gevallen aan on achtzaamheid worden toegeschreven. Wie regelmatig de meter controleert, kan tijdig maatregelen treffen. Doen zich gevallen voor, welke verhooging van het rantsoen rechtvaardigen, dan doet men er goed aan, tijdig overleg te plegen met de T.E.M. Er valt wel te „praten", ('s Maandags van half negen tot half één kan men op het kantoor, Raadhuis, te recht). Het komt nogal eens voor, dat pas na het opleggen van boete gepro testeerd wordt. Dan kan nog maar zelden geschipperd worden. Dat spreekt van zelf. Texel heeft zich nog lang niet aan gepast. Er is eerder van een stijging dan van daling van het aantal overtredingen sprake. Daar wordt een stokje voor ge stoken. Nog eerder zal men worden „af gesneden",nog hooger zal de boete zijn. En daarom deze welgemeende raad: Houdt uw meter in de gaten. Ga, zoo daartoe gegronde reden bestaat, over vergrooting van het rantsoen met de T.E.M. eens praten. En bovenal: doe zui nig, kook met overleg. HANDELSREGISTER. Wed. A. Dekker-Bos, Koogerstraat 15, Den Burg, slagerij, rechtsvorm gewijzigd. LEVERING SLACHTSCHAPEN. Binnen enkele dagen worden de nieu we aanslagen voor schapen verzonden. Tot nadere aankondiging is er wekelijks gelegenheid tot leveren en wel met in gang van 14 September Maandags Alkmaar en Amsterdam, Woensdags Hoorn, Vrijdags Uithoorn. DE POLITIE NAM MELKMONSTERS. „Ze zijn er!" was het wachtwoord, dat in de eilandelijke slijterswereld van mond tot mond ging. „Ze", dat waren de melkcontroleurs. Die kwamen dan 's- morgens met de boot mee en 's middags zat de trip er weer op. De controleurs werden meestal „tijdig" gesignaleerd. Dat was vooral de laatste tijd een groot „gemak" voor de slijters, die onder de tegenwoordige omstandigheden nog al wat met hun cliëntéle te stellen hebben: Men wil nu eenmaal graag „waar" voor zijn geld, maar we zitten nog in de oor log en het kan dus niet altijd „goeie" melk zijn, die er vloeit. Melkslijters zijn in deze dagen niet te benijden; de stille concurrentie nog daargelaten. De econo mische rechter kan er een boekje van open doen. Toen de overkantsche controleurs on langs, gebruik makend van een extra boot, véél vroeger dan anders ter plaatse verschenen, was-ie raak en vooral, toen eenige fleschjes gebroken waren gewor den en een uurtje later opnieuw gemon sterd moest worden. De „overval" van Vrijdag 1.1. was bijzonder verrassend: Toen stonden plots de marechaussees met 'n monster-flesch- je op de weg. Dat was nog nooit ge beurd. Een donderslag bij heldere hemel; d.w.z. voor slijters, die andere melk afleveren dan veroorloofd is. In een mijn te Heerlerheide werd een 21-j. ongehuwde sleeper door vallend gesteente gedood. De kwaliteit der aardappelen kan de eerstvolgende dagen wel minder wor den; het natte weer heeft ziekte veroor zaakt. 130 oorlogsinvaliden zijn Zaterdag per boot in Alkmaar gekomen om de stad te bezichtigen. Het 3-j. zoontje der fam. K. te Noord- Scharwoude raakte te water, maar werd door zijn moeder gered. Wegens diefstal van 10,000 sigaren kreeg een 23-j. grondwerker te Eindho ven een jaar, met aftrek voorarrest. De roman De Vlasaard van Stijn Streu- vels wordt in Duitschland verfilmd Hoofdrol Paul Wegener. Gereed over zes maanden. Luiers van f 0,91 verkocht de manufac- turier N.S. te Castricum voor f 1,25. La kens van f 1,89 voor f 3,75. Hij kreeg f 150,boete. Door gasvorming is bij Werkspoor te Amsterdam een werkstuk uit elkaar ge slagen. Een 55-j. arbeider werd gédood, een 30-j. kreeg brandwonden. Anderhalf jaar kreeg een 52-j. fietsen- verhuurder te Den Bosch, die gestolen fietsen verhuurde. Een 25-j. schilder, daarbij betrokken, kreeg een jaar. Vries- en koelruimten moeten op last van de overheid eventueel voor in be slag genomen vleesch tegen de gebruike lijke voorwaarden worden afgestaan. In Jeugdherbergen kan men alleen on derdak krijgen op vertoon van trekkers- kaart. Eventueel aanvragen bij de NJHC te Amsterdam. Twee balen suiker, 225 p. boter, 75 p. bruine boonen en 4 p. schoenen werden gestolen uit een winkel a.d. 2e Engelan- tiersdwarsstraat te Amsterdam. De kermis te Apeldoorn is verlengd t.m. morgen. De exploitanten stelden voor de misdeelde jeugd duizenden vrij kaarten beschikbaar. Bij herhaling wordt ook aan de sta tions te A'dam gecontroleerd, of men niet frauduleus groenten, fruit, enz. mee neemt. De 57-j. vader van een groot gezin te Oss, dat pas de moeder verloor, is dood gevallen, toen hij van een 4 m. hooge houtstapel stortte Vier politieauto's hamsterwaar werden weggehaald uit de woning v.d. 54-j. J. C. van S., Oude Scheveningsche weg, Den Haag (gezin van twee personen). Alle tafelzilver, zilveren serviezen, costuums, bontjassen en 'n filmapparaat werden gestolen tijdens afwezigheid van bewoners van, een huis a.d. Z Amstel- laan te Amsterdam. Onweer heeft Woensdagavond veel schade aangericht: te Heerhugowaard brandde hoeve Balder geheel af; te Doorwerth hoeve G. Timmer; te De Steeg hoeve W. Hartman. De landbouwer E. is op het veld te Vlestraten (L.) door de bliksem gedood. Hij was gehuwd en vader van 3 kinde ren. Een tweede persoon werd bewuste loos geslagen. Twee jongelui, 18 en 22 jaar, namen uit een directiekeet a.d. Goudsche Singel te Den Haag een tasch met f 900 weg en maakten daarmee goede sier. Een 18-j. meisje had hun een tip gegeven. In een vies varkenshok waren te Bus- sum twee personen bezig een wrakke koe te slachten met behulp van een roestige bijl en een aardappelschilmesje. De koe lag deels in de mest Doordat de kabel brak zijn in een fa briek te Arnhem zes arbeiders met een goederenlift (die voor hen verboden was) neergestort. De meesten kregen een beenbreuk. Petroleum: t.m. 31 Oct. op bon 02, kaart EA kookdoeleinden, twee liter. Er komen inmaak vaten met rijksmerk. Koop die overal. Bij het zwemmen is de 19-jJ. v. Bil den te Bom verdronken. Ook voor behangers en stoffeerders geldt de Vestigingswet klein bedrijf. Op de onbewaakte overweg a.d. Wes- terweg te Alkmaar is de 72-j. H.J.G. door een trein gedood. Tegen 15 personen, die op de Olie- muldersweg te Groningen aan het dob belen waren, is procesverbaal opgemaakt Dr. Th. A. Planten, dir. geneesk. dienst te Hilversum, is op 60-j. leeftijd plotse ling overleden. In het Pauwhofje te Delft staat een heel oude vijgenboom, een van de drie, vier in ons land, in bloei. 900 kg. rogge werden van een akker bij Eindhoven gestolen. Men had de koppen van de garven gesneden. Een trouwring, voor 20 jaar zoekge raakt, is door de vrouw van J. v. K. te Schuddebeurs (Z.V1.) in het zand bij haar huis teruggevonden. Op de kermis te Arnhem kregen een heer en een dame een bak van 'n zweef molen tegen het hoofd Zij moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Een 7-j. meisje uit R'dam, dat te Aar- le-Rixtel logeerde, is daar gedood, toen ze tusschen een auto er^ een muur werd bekneld. De drie vrouwen, te Schiedam ver moord, waren jodinnen. De moordenaars h< dden beloofd, haar aan een schuil plaats te zullen helpen. Van dertien veehouders (Drente, Geld., Zeeland, Limburg) is vee in be slag genomen, omdat zij te weinig melk leverden. Bij eenigen acht koeien. Een baggermolen werd te Laaxum in werking gesteld, terwijl de 38-j. arbei der D. Bollema daaraan werkte. Hij vader van 6 kinderen werd gedood. Aan de Jufferstraat te Arnhem viel 'n kindje van 10 mnd. van vijf meter hoog. Het kreeg geen ander letsel dan een buil op het hoofd. In een zak vervoerde een man te Bus- sum twee koffers met twee jassen, drie pakken en nog levensmiddelen. Hij had ze uit een villa a.d. Ericaweg gestolen. De 10-j. Beppie de Vroome, die te Ou- desluis bij haar* grootouders logeerde haar moeder woont in Den Helder en 'r vader is al vijf jaar in O.-Indie is in de sluiskolk verdronken. Uit de wagen van J. de V., die op de kermis te Zaandam met een schiettent stond, werd een tasch met ruim f3800 gestolen. De gebr. H. bleken de daders. Juffr. A. de B. wist er meer van. De Chineesche tegel, gestolen uit slot St.-Hubertus, Hooge Veluwe, is bij Ot- terlo teruggevonden. De dief had hem, volgens een door hem aan belanghebben den gerichte brief, daar verstopt. Bij de tabaksdiefstal, ten nadeele van de fa. Verfaille te Den Helder (voor f 1000) gepleegd, blijken twee politie agenten betrokken, Van H. en L, die nog niet zoo lang in functie zijn. Geheel gestaakt is de dienst der Spoor wegen op deze baanvakken: Doetinchem- Zelhem en VarsseveldDinxperloo-Nee- de-Borculo, Oldenzaal-Denekamp, Gro- ningen-Slochteren-Delfzijl, Anjum-Dok- kum, Oldenzaal-Losser. Bij Medemblik is het lijk gevonden van de 43-j. manufacturier Joh. Kragt. Hij werd door revolverschoten gedood. Later bericht: f5000 belooning ont vangt degene, die waardevolle inlichtin gen verstrekt. Kragt droeg WA-uniform. Tien maanden werd gevorderd tegen 3 bewoners van Musselkanaal, betrokken bij diefstal van 1400 kg. vet van het spoorwegemplacement; tegen twee, die op de uitkijk stonden, acht mnd. Tegen een monteur, die het plan opperde, tien maanden. De 80-j. mevr. H. de Vries en haar dochter Henrietta en Mien, resp. 56 en 52 jaar, wonende te Rotterdam, werden te Schiedam op een avond haar de Maas kade gelokt en daar neergeslagen en te water geworpen, nadat zij van f300 wa ren beroofd. Hoofddader bleek de 39-j. groentenkoopman P. H. te Rotterdam. Medeplichtigen waren twee los-werklie- den, 31 en 48 jaar, en de 25-j. verloofde van een van hen, een meisje uit Schie dam. Ontslagen zijn deze burgemeesters: Mr. D. Breebaart, Zijpe; Mr. Van Reenen, Bergen; L. C. Kolff, Wieringen; G. G. Loggers, Wieringermeer; J. C. Haspels, Enkhuizen; S. M. Middelhoff, te Hoog- karspel; Mr. Leemhorst, Hoorn; Jhr. Van Doorn, Heemstede; H. Gunning, Ierseke; Mr. Baron Schimmelpenninck v.d. Oije, Kloetinge; S. v. Hoeve, Zaamslag; A. Elenbaas, 's Heer Arendskerke; Jhr. Van Citters, Burgh; J. Dregmans, Koudeker- ke; (Z); Jhr. Roëll, Haamstede; L. van Julsingha, Delfzijl. Illlllllllll TER OVERDENKING. ||||||||||V TEMPERAMENT. De meeste ruzies ontstaan door te veel temperament. Men valt uit", zegt in drift te veelzegt dingen waarover men later spijt heeft, doch welke men niet ruiterlijk intrekt. En al doet men dit, dan is er toch een wondje gemaakt. En daarom: laat u niet door uw tempe rament verleiden. Bedenk, dat eenmaal gesproken woorden niet zoo maar onge daan gemaakt kunnen worden. Be- heersch u. Intusschen: wanneer ande ren u in drift iets aandoen, moet ge da delijk de verontschuldiging bij de hand hebben van hun temperament. Daarom: vergeef veel aan hen, die zich door hun temperament laten misleidenzorg alleen dat dit u zelf niet overkomt. NEDERLAND WAS GEWAARSCHUWD Rust is de eerste burgerplicht. Nadat de Nederlandsche bevolking door de Wehrmachtsbefehlshaber door publicatie in de pers en door openbare redevoeringen was gewaarschuwd, geen acht te slaan op het gestook van Londen en zich rustig aan zijn werk te wijden en nadat ik enkele weken geleden deze aansporing nogmaals had onderstreept met de woorden: „Rust is de eerste bur gerplicht", hebben toch "snoode elemen ten te Rotterdam getracht een Duitsche militaire trein door een bomaanslag te doen ontsporen. Hoe erbarmelijk deze plegers van de aanslag zijn geweest, blijkt wel hieruit, dat zij hun ladingen ontplofbare stof hadden geplaatst bij 'n viaduct eh dus wilden bereiken, dat de trein naar beneden stortte. Een Neder landsche spoorwegbeambte moest hierbij zijn leven offeren. De voorzienigheid heeft ook hier anders beslist, dan deze ellendige misdadigers hadden bedoeld. De Wehrmachtbefehlshaber spoorde nogmaals de bevolking aan tot deelne ming aan het onderzoek. Ook deze tijd verliep ongebruikt, zoodat de bezet tingsautoriteiten thans gedwongen wa ren vijf Nederlanders als gijzelaars te doen boeten. De wetten van de oorlog zijn hard en meedoogenloos. Juist de laatste tijd is gebleken, met welke licht zinnigheid de Engelsche strategie op treedt." In de eerste plaats zij opgemerkt, dat het doodschieten van gijzelaars voor de eene noch voor de andere partij een aan gelegenheid is, die licht kan worden op gevat. Op frond hieryan hebben de Duit sche bezettingsautoriteiten deze stap ook zeer rijpelijk overwogen. Zij zijn zich bij de beslissing volkomen bewust van de groote beteekenis, die deze zaak uit men- schelijk oogpunt heeft, en zij nemen deze beslissing uitsluitend krachtens de groote verantwoordelijkheid, die zij thans dra gen in de beslissende worsteling om onze toekomst. Wellicht heeft de bewogenheid die bij gelegenheid hiervan Nederland sche kringen heeft aangegrepen, deze voor de eerste maal eenigszins doen aan voelen, welk een vreeselijk harde en vooral onverbiddelijkè strijd om zijn of niet-zijn in het Oosten wordt uitgevoch ten. In Mei 1940, toen men nationaal-so- cialisten doodschoot en toen de broeder van de Leider der NSB, luitenant-kolo- Een stampvol Concertgebouw, waar Duitsche en Nederlandsche nation^al-socialisten kameraad schappelijk vereenigd waren, heeft Zaterdagavond in diepe spanning geluisterd naar de boeiende rede voeringen van Hauptdienstleiter Schmidt en de plaatsvervanged lei der der NSB, kam. Van Geelkerken. nel Mussert, wreedaardig werd ve moord, sloeg daarop vrijwel niemai acht. i Ik zou zeer in het bijzonder de aai dacht op dit feit willen vestigen, da. er thans nog Nederlanders zijn, die ni begrijpen, dat de strijd, die in het Oo ten woedt, geen oorlog in de gebruikeli ke zin der laatste eeuwen is. Zij moe ten toch door de reusachtige bewap ning der bolsjewistische legers en gruwelijke strijd deizer onmenschelijl horden langzamerhand tot een ander ii zicht zijn gekomen. Als schuldigen moeten niet slechts dij genen worden aangewezen, die in teel nische zin1 beslist de bommen hebbe gelegd, doch de krachten, die zedelijk e moreel mede de verantwoordelijkhei voor deze ophitsingscampagne drage: Op hun koffie- en theekransjes worde de Londensche radioberichten gecolpoi teerd. En hoe gelukkig voelt zich n zoo'n dolende, indien hij de hem ing< scherpte wijsheid als zij laatste trouvai le kan spuien. Het is niet de taak van het naticnaa socialisme de kleine man op te hange: doch het nationaal-sociahsme moet dei gene pakken, die de verantwoordelijk heid draagt. Er is derhalve onder dei vijf gijzelaars geen enkele, die het bewi kon aanvoeren, dat hij in deze twee jare niet op een of andere wijze tegen strijders van het nieuwe Europa hee g^hitst of op zijn theekransje partij hee gekozen. (Uit de rede, welke Hauptdienstleiti Schmidt Zaterdag te Amsterdéi heeft gehouden.) Illlllllllllllllll SPORT Illlllllllllllllll S.V. TEXEL. Trainen Voortaan aanvang 7,30. De 25 abonnementen zijn er. Dus zullen we deze week „Sport boven het IJ" ontvangen. Zondag besloten de Texelsche clubs een Tex. Comp. te spelen. De Bond zal toestemming gevraagd worden. Zondag athletiek-kampioenschap- pen Texel. Benut deze laatste week. Ook de adspiranten. D D. S.V.T.-ATHLETIEK. In vorig nummer werd het program ma voor de a.s. kampioenswedstrijden voor Texel opgenomen. Een ieder kan hieraan deelnemen, onverschillig of men lid van eenige sportvereeniging is of niet. Het programma is zeer uitgeleid en met het oog op de vele prijzen hopen wij op groote deelname; le prijs (kampioen) lauwertak, 2e prijs zilveren medaille, 3e prijs bronzen medaille (zie Boekhandel Parkstraat). In de adv. was nog vermeld „Behou dens goedkeuring van N.A.U". Deze goed keuring werd echter Vrijdagavond tele fonisch reeds ontvangen. Eerst was toe stemming verleend onder voorwaarde, dat alleen N.A.U-leden zouden .deelne men. Thans kan iedereen deelnemen. Ook op deze plaats zeggen wij hiervoor de heer De Vries, secr. N.A.U., district Noord-Holland, dank. Wij begrijpen, dat zulks voor de laatste maal is toegestaan en voortaan uitsluitend aangesloten le den kunnen deelnemen. Dit behoeft voor de meesten geen bezwaar te zijn. Sluit u bij onze athl -afdeeling aan. Contribu tie 4 ct. per week (lidmaatsch&p N.A.U. inbegrepen). Onze afdeeling telt bijna 40 leden. Het zal noodzakelijk zijn, dat soms drie a vier nummers tegelijk worden af gewerkt. Ieder bezoeker zal echter van zijn plaats de wedstrijden kunnen vol gen. Wij doen een dringend beroep op allen het middenterrein niet te betreden om eventueele ongelukken te voorkomen en een vlugge afwerking te verzekeren. P. O.V.V.-NIEUWS. Texel 2OVV2—2. Al dadelijk wordt het T-doel ernstig bedreigd. De doelman loopt even te vroeg uit (1-0). Er zit in de spelers van C vuur, telkens zijn ze in de aanyal, doch de achterhoede van T is trapvast en ïuimt snel op. Door een vrije schop krijgt de rechtsbuiten van C de bal op z'n schoen, onhoudbaar jaagt deze tusschen de palen. Na de rust gaat T er op los en nu wordt de wedstrijd mooier om te zien.Er zit spanning in. Als er nog 15 min. te spelen zijn, maakt T er 2-1 van. Er volgen dan snelle doorbraken van C. 5 min. voor het einde brengt T de stand op 2-2 (eindstand). Door doelschoppen moet nu uitgemaakt worden wie wint. T. kogelt er 4 van de 5 in. Geus houdt er 2 uit. T. won dus en komt over 2 we ken in de finale. OVV-Blauwbrockon gestaak Door een misverstand in de O-achtei hoede hadden de B meteen de leidin De partijen wegen tegen elkaar op. War neer O aanvalt, volgt na goede voorzi de gelijkmaker. Toen O aanviel, gin plotseling een fluitje. B. meende, dat dat van de scheidsrechter was (maar d was niet zoo), O speelde door en maakt het doelpunt, hetwelk scheidsrechter ti recht toekende. Tijdens de rust kwam tot een woordenwisseling tusschen scheidsrechter en de B-speler H. M waarbij déze speler de heer Van Zeijl< een beleediging toevoegde. Hierop wei hij uit het veld gezonden. Enkele spelei van B wenschten toen ook met meer spelen. (Maar drie bleven er in het veld Wegens deze onsportieve houding wei de wedstrijd door scheidsrechter, die zei oged leidde, gestaakt. Adsp. trainen Vrijdagavond 8 uu de overigen Donderdagavond Athletiek. Zondag a.s. gaat om athletiekploeg naar Den Burg (kamp wedstrijden). Verder nieuws in het kas je: JAMO. VERZOEK. Wij verzoeken alle inzenders van spor berichten opgaven van elftallen achtei wege te willen laten, wanneer slech van oefenwedstrijden sprake is In el nummer moet steeds zooveel kopij woi den verwerkt, dat wij als regel nn plaatsgebrek te kampen hebben. Zeg wat ge te vertellen hebt, met zoo weini mogelijk woorden. Red. EEN KLEIN OFFER. Een klein offer vraagt de Nederlam sche ambulance slechts aan u. Een offe dat in verhouding met het offer, dat c Nederlandsche vrijwilligers aan hi Oostfront zoo klein is, dat het bijna gee offer meer genoemd kan worden. En welke rechtgeaarde Nederland* zou weigeren mede te werken als het om gaat gewonden te helpen? Niemar kan dan achterblijven. Daarom: stort nc vandaag uw bijdrage op girorekenir 87600, Nederlandsche Ambulanc Koninginnegracht 22, Den Haag WAT ER GEBEURDE.... 23 AUGUSTUS: 1572: Bloedbruiloft te Parijs. 1577: Bestorming van de Citadel te An werpen. 1614: Stichting Hoogeschool Groningen 1850: Eerste onderzeekabel gelegd^ tu schen Dover en Calais. 24 AUGUSTUS: 79: Uitbarsting van de Vesuvius. He culanum en Pompeji verwoest 1572: G. de Coligny vermoord. 1867: Opening Brenner-baan. 25 AUGUSTUS: 1830: Straatoproer te Brussel. 1841 Theodor Kocher geboren. 1867: Mich. Faraday overleden. 26 AUGUSTUS: 1723: Ant. v. Leeuwenhoek overleden. 1883: Uitbarsting v.d. Krakatau. 1929: De Graf Zeppelin te Los Angelos

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2