Mm'nAKKERyjE De Bosschen op de Westermient. De Ned. Omroep op Texel WAT WE OP TEXEL VAN VLAS MOETEN WETEN. c DISTRIBUTIE. 6 Sept t. m. 12 Sept. 1942 46 A brood 4 rants, brood of gebak 46 B brood 0,5 rants. 46 beschuit 1 rantsoen 46 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 46 B vleesch 0,5 rants. 46 A aardapp. 1.50 kg. aardappelen 46 B aardapp. 1 kg. 46 melk 1,75 liter melk 1-49. 2-49 reserve 1.75 liter taptemelk 46 tabak 1 rants, tabak 46 cigaretten 1 rants, cjgaretten 6 Sept. 382 383 384 385 386 387 t.m. 392 t.m. 4-49.4-50 46-47 48-49 390 t.m. 3 Oct. algem. algem. algem. algem. algem. 389 algem. 395, algem. reserve versnap. 1 kg. suiker 500 gr. jam 250 gr. peulvruchten 250 gr. gort 100 gr. vermicelli 100 gr. kaas r. bloem, brood gebrk 250 gr. rijst T00 gr. chocolade 100 gr. suikerwerk algem. 250 gr. koffiesurrogaat 1 t.m. 12 Sept. 44 boter 125 gr boter 44 vet 125 gr. boter, 15 Juli t.m. 12 Sept. 2-35 2-36, 3-35 3-36,4-36 reserve half ranfs. boter Geldige bonnen voor diverse artikelen: 02 petroleum 2 liter t.m. 31 Oct '42 01 t.m 05brandst. 1 eenh. t.m. 31 Dec.'42 01-02-03 K.F. brandst. 1) 1 eenh. t.m. 30 Apr. '43 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. 370 algem. 1 rants, eenh.zeep tm 30 Sept M eenhz. 1 rants, eenheidsz. tot 30 Sept 371 algem 250 gr waschpoeder tm 30 Sept M waschp. 1 rants, waschp. tm 30 Sept M toiletzeep 75 gr toiletzeep 80 pet tm 30Sept M textiel mannen 50 gram scheerzeep t.m. 31 Dec AARDAPPELFORMULIEREN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat reeds nu ten behoeve van de eerstvolgende uitreiking van levensmid delenkaarten het formulier MD 32 voor aardappelen dient te worden afgehaald en ingevuld. Dit formulier dient op de uitreiking te worden overhandigd. Zij, die op het tijdstip der uitreiking niet be schikken over 25 kg. aardappelen per gezinslid, dienen dit formulier in te vul len. Texel, 3 September 1942. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Texel brengt ter algemeene kennis, dat bij vonnis van hét Kantongerecht te Den Helder van 28 Juli 1942 onherroepelijk werden veroor deeld: CORNELIS HENDRIK DE WAAL, ge boren te Sloten, 23 Juli 1885, melkslijter te Den Burg, Binnenburg 9, tot een geld boete van f30 subs. 30 dagen hechtenis, wegens overtreding van het Besluit van den Secretaris-Generaal van het Depar tement van Sociale Zaken van 22 No vember 1940, No, 1345, D/doss. 49 en Artikel 3 sub 2 van het Melkstandaardi- satiebesluit 1940 (het ten verkoop in voorraad hebben van melk met een TE LAAG vetgehalte en niet afkomstig van een standaardisatiebednjf); DIRK POOL, geboren te Avenhorn, 26 Mei 1898, melkslijter te Den Hoorn -23, tot een geldboete van f 40 subs 40 dagen hechtenis, wegens overtreding van het Besluit van 22 November 1940, No. 1&54, D/doss. 49 van den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken (het ten verkoop in voorraad hebben van melk met een TE LAAG vetgehalte. Texel, 7 September 1942. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES (Vervolg.) Inderdaad zijn vele natuurschatten op geofferd, maar wie zou nu onze Dennen- bosschen ewillen missen? Het schoone uitzicht, dat we op de Belvedère van de Fonteinsnol genieten? En zoo moesten we vorige week ook weer eens de nol op. Of het zonnetje nu steekt, of dai een wilde wind hier waait, altijd wordt je deze klimpartij rijkelijk beloond. Bosch, bosch, bosch, naar het noorden reikt het oog tot de einder. En welk een afwisse ling: het donkerblauwe dennenkleed, de blonde duinen, en ver weg, ^waar het duin even neergolft, het blauw van de zee. Aan de andere kant de Texelsche weiden, het rijpende graan: „Daar is me al wat land gescheurd. Had je hier 40 jaar geleden moeten zijn!" Er is zooveel veranderd. Dat alles op sommen, zou een paar kolommen kosten. Doch maken we de balans op, dan slaat die ongetwijfeld door ten gunste van de „moderne" tijd. We denken, om maar één enkel voorbeeld te noemen, aan de lage loonen, die de Staat toen zijn ar beiders betaalde.Voor volle dagen f 1,20, 's winters een gulden. En nóg kon de Staat arbeidskrachten genoeg krijgen: In de winter Was half Den Burg hier aan het spitten, voorjaars aan het planten Bij de boer kwam je tot 80 cent per dag, maarde schapen brachten ook vaak lang geen tientje op't Was een zui- Eerder dan wij verwachten is de re portagewagen van de Ned. Omroep naar Texel overgestoken. En daarmee de be kende reporters G. de Josselin de Jong en Wim Reichart. Zij kwamen Maandag morgen in Den Burg en konden op de fokveedag meteen aan de slag. Dat heb ben zij dan ook gedaan. Binnenkort ho pen ,we bekend te kunnen maken, wan neer we hun opnamen via de aether kun nen beluisteren. Van <^e afdeeling „Land en Volk" van de Ned Omroep was de heer D. van de Bospoort (bij de 'luisteraars beter bekend als „Dirk van de Hul") naar Texel geko men om bij de opnamerï van het boeren bedrijf leiding en toelichting te geven, alsmede om relaties aan te knoopen ten behoeve van uitzendingen, welke nog in voorbereiding zijn. Wat het aangekondigde luisterspel „De Strooppot" (een meesterstukje van Fred. Groot) aangaat: aan medewerking ont breekt het mw. De Groot-Hagenaar, de spelleidster, niet. Zondag hebben de re petities een aanvang genomen. Alles liep naar wensch. Vandaag worden de platen „gesneden" en over een dag of wat het kan ook wat langer duren komt de Texelsche Strooppot voor de microfoon in Hilversum. Ook de reporters vonden hier een dankbaar operatieterrein en gulle mede werking. Zij hebben heel wat op hun programma staan: een bezoek aan een of meer vogelterreinen, aan Texels Mu seum, aan de Staatsbosschen, diverse boerenbedrijven. er is volop werk aan de winkel. Nadere bijzonderheden volgen, opdat geen belangstellende er iets van mist, wanneer een en ander voor de radio komt. KERKNIEUWS. Ds Van der Veer, Doopsgez. predikant te Veendam," heeft het beroep naar Texel aangenomen. INTREKKING GELDSTUKKEN. Met ingang van 5 September zijn de tot die datum gangbare zilveren rijks daalders, guldens, halve guldens, kwart jes en dubbeltjes en de bronzen halve stuivers buiten omloop gesteld. Deze munten en de reeds op 6 Maart j.l. inge trokken nikkelen stuivers en bronzen centen kunnen tot en met 19 September a.s. worden ingewisseld bij de kantoren van de Ned. Bank en de postkantoren. SCHOOLREISJE. Morgen gaan de leerlingen van de hoogste klassen van eenige scholen op Texel met T.E.S.O. naar Wieringen, waar zij o.a. de Zuiderzeesluizen en een ge maal zullen bezichtigen. In het bosch Robbenoord worden de meegebrachte bo terhammen genuttigd en lest best in hotel „Wirotf' zullen de kunsten varv de goochelaar Moretti te bewonderen zijn. (Schoolkrant O.L.S., Den Burg). LEEREN IS LEVEN, KENNIS IS MACHT. -Ambachtslieden en zij, die het zoo ver hopen te brengen, maken wij gaarne at tent op de advertentie van de Vereen, tot Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland. In de afgeloopen winter is de hier geopende teekenschool met succes werkzaam geweest. We verwach ten, flat zich ook dit seizoen weer velen voor het daar te geven onderwijs zullen aanmelden. De aangifte dient te ge schieden in De Lindeboom en wel mor genavond tusschen 89 uur. Iedere dag draait onze drukautomaat er nog heel wat papier door. Maar* de porties, welke wij onze klanten mogen toemeten, zijn geringer dan zij die vroe ger gewend waren. De papierschaarschte is hiervan oorzaak. Bestelt u ons, wat u werkelijk noodig hebt en wij zullen ons 'uiterste best doen, om u daaraan te hel pen. DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT. CONSULTATIEBUREAU. Op de Vrijdag gehouden zitting wer den over 112 zuigelingen adviezen uitge bracht. DIEFSTAL Ook ten nadeele van H. du P. is tij dens de atletiekwedstrijden uit de kleed kamer een portemonnaie met geld ge stolen. VERBODEN VERVOER Proces-verbaal is opgemaakt tegen een aantal personen, die groenten en aardapp pelen per schipper meenden te kunnen verzenden. Alles werd in beslag geno men, ook een fietsband, die tegen twee flesschen slaolie bleek te zijn geruild. NAAR WURTEMBERG. Onder de kinderen, die vorige week ons land verlieten om in Würtemberg eenige weken vacantie door te brengen, bevin den zich twee kinderen uit onze gemeen te, Joop Schot en Floris Parlevliet. Joop heeft reeds eerder van zoo'n reisje ge profiteerd. „DE RHYHTM. EILANDERS". Men schrijft ons uit Nunspeet. „De Texelsche Band, „De Rhythm. Ei landers", o.l.v. Wieb Ruiter, speelde deze zomer twee dagen in Hotel Ittmann te Nunspeet. Hun succes was daverend; hun repertoire overtrof de stoutste verwach tingen. Enfin, goede wijn behoeft geen krans. Daarom heeft de directie van Hotel Ittmann gemeend, de band weder om uit te moeten noodigen om de tennis- finales Zondag 13 Sept. a.s. op te luiste ren". (Ittmann). Wegens drukke werkzaamheden kan Wiep persoonlijk helaas niet van de par tij zijn. Red. MET VACANTIE NAAR DUITSCHLAND. Ook volgende maand worden Neder- landsche kinderen in de gelegenheid ge steld enkele weken in Duitschland door te brongen Opgaven hiertoe worden met spoed ingewacht; bij voorkeur zullen meisjes van 6-12 j. worden uitge$nden Schoolverzuim is toegestaan. De kinde ren komen gezond en sterk uit Duitsch land terug; met te meer energie zullen zij zich straks weer aan hun schoolarbeid kunnen wijden. Inlichtingen worden gaarne verstrekt ten kantore NED. V OLKSDIEN ST, RAADHUIS, DEN BURG De duinboecen „op straat". Wat zitten wij eigenlijk dicht bij de duinen. Even voorbij hotel Bosch en Duin, vlak aan de Rozendijk, zijn de dennen reedsin eon zuiver duinencom plex geplant. Vandaar strekken ze hon derden meters ver naar zeeluit. De laat ste japen pieken zelfs op de hoogste top de groene boompjes Zullen de duinboe- ren wel ooit hebben gedacht, dat waar toen hun schapen graasden, eenmaal de dennen zich zouden aaneenrijen? Vast niet. De Staat verpachtte,, voor de ont ginning. hier ettélijke perceelen duin, waar de boer zijn schapen in joeg. Ieder had zijn gebied. De naam van menige nol herinnert ons" nog aan die duinboeren- tijd. Waar Jan Klaassen op een bepaal de duintop zijn kudde in het oog hield, werd dit duin allengs het Jan Klaassen- duin genoemd,* het duin vanwaar Krulles Pieter zijn beestjes gadesloeg, kreeg de naam Krulles Pieter duin, enz., enz. Of er dan nooit eens een schaap in an dermans kudde verzeilde?. Och ja, dat zal wel voörgevallën zijn, maar er werd regelmatig gecontroleerd. Dat kostte niet veel moeite, want alle woldragers had den een naam en ontbrak „Zwartkop", „Kortstaart" op het appèl, geen nood, „de baas" had hem spoedig met een zoet woordje bij de buren opgespoord! Een aardige tijd; daar zat iets schilder achtigs in. In de leege, bouwvallige wo ning achter in de dennen heeft vroeger een duinboer gewoond; ook het huisje, aan de Minister Ruysweg, bewoond door 'de familie Van Heerwaarden, heeft nog zoo'n duinboerenfamilie tot onderdak ge diend. LAATSTE NIEUWS Tot en met 12 Sept. kan bon 48 van boter- en vetkaart bij de slager worden ingeleverd voor het verkrijgen van ge smolten rundvet. Aflevering van vet uit sluitend van 25 Sept. t.m. 6 Oct. De Distr. D. Maandag werden in Nederland door Britsche bommen 14 burgers gedood en acht zwaar gewond. Bij Stalingrad werden nog meer stel lingen genomen. Britsche bommen doodden in de stad Rouaan (Frankrijk) 140 burgers, in 't be langrijkste ziekenhuis verloren 50 patiën ten door die aanval het leven. Ook Japanners zijn nu op de Salo monseilanden geland. Bij rug-, lende-, spier- of zenuwpijn en bij spit of rheumatiek zijn AKKERTJES weldadi ge pijnverloss^rs. Laat de AKKERTJES U daaromdadelijk helper. De Nederlandsche Pijnstiller Klim nu op 't dak van een boerderij, achter de Dennen en je zult weinig of niets van de duinen meer kunnen ont dekken. Maar toen hier nog geen bosch lag, was zoo'n dak-nok een uitstekende uitkijkpost. Toen klom winterclags menig boerenzoon naar boven om te kijken of er wellicht een mast achter de buitenste duinenrij de lucht in priemde, de mast van een gestrand schip Strandingen wa ren toen „aan de orde van de dag". Toen liep hier vast bij elke voorjaars- of herfststorm een boot aan de grond. En als dan de roep „Een schip op strand!" als een brandend vuurtje het eiland over ging, trommgjde je je kameraden bij elkaar. In marschtempo (fietsen waren er nog zeldzaam), soms in „galop", de klom pen in de hand, de landerijen over. Ter loops zij opgemerkt, dat je op sommige akkers wel lóópen wilde: Je had geen erg in de wintergranen, doch de boer kon bulderen van je welste, en hij zou je „kneppelen", wanneer-ie je te pakken kreeg Een varken zet de weg uit. Dat loopen over die landen koitte de weg." Wie de grillige kronkelingen van de Texelsche wegen kent, behoeft geen na dere uitleg De verbindingen tusschen de dorpen liepen allemaal via de tusschen liggende boerderijen. Ook kwam een boerderij wel eens wat achteraf te lig gen en zoo moet 't gebeurd zijn, dat twee boeren elkander in de haren zijn gevlo gen, omdat elk aan de weg wilde wonen. Maar met vechten kwamen ze er ook- niet en toen zochten ze hun heil bij. krulstaart Het varkentje zou de weg Vakbekwaamheid noodzakelijk. Niet te dikke schooven! Zelf repelen ver dient aanbeveling. Een cursus volgen. Een Texelsche vlasfabriek? (Slot.) Al doende leert men en na vrij korte ti is men reeds in staat, een zeer behoo lijke hoeveelheid te verwerken. Het D partemenl van Soc. Zaken stelt een z trainingstoeslag beschikbaar. De eers week b.v. tien gulden, de tweede neg gld., enz. Totaal 55 gld. per persoon. B ginnelirigen repelen fn die tijd plm. 1 h (5000 kg.; 500 kg. pér week). Jong ieerd, oud gedaan en daarom komi vooral personen van 17-22 jaar hiervo in aanmerking. Spr. wees er op, dat het zelfs in de oude teeltgebieden veelal aan vakbe kwaamheid ontbreekt. Daarom zijn deze zomer b.v. wel 85 Groninger voorpluk kers aangesteld. Het Departement droeg voor f25,000 in de kosten bij. Het was spr. opgevallen, dat hier het koppel systeem niet is ingevoerd. Dat heeft toch verschalende voordeelen, want als ieder op zi/h eigen houtje laat trekken, komt geen enkel perceel op de juiste tijd; dan wordt het eene perceel te vroeg en het andere te laat getrokken. Gevolg: minde re kwaliteit en geen uniforme partij. En wat het trekken zelf betreft: spiv zag hier te dikk^schhoven; daardoor worden ae hokken te rond, -wat inwatering ep schimmelvorming ten gevolge heeft. Voorts wordt hier nog te weinig van ruiters gebruik gemaakt. Niet meer dan 80-100 schooven in een schelf. De vlashandel beteekent dit jaar nog niet veel, in tegenstelling tot 1941, maar toen werden de voorschriften ontdoken. Nu zijn straffer verordeningen uitge vaardigd. 't Gevolg is evenwel, dat er door elkaar f 200 minder per ha. wordt geboden, hoewel de vastgestelde prijs ge lijk aan die van vorig jaar is. Waarom zouden we dus haast maken met afschepen? Waarom zouden we dan niet zelf gaan bewerken? Bovendien kan dan het bolkaf als voer worden aange wend! In Groningen en Friesland wordt practiseh alles gerepeld. Aan elke cur sus zou door tien man kunnen worden deelgenomen, cursusduur tien weken. Na dit betoog werd nog levendig, opbouwende zin, gediscussieerd. Zé werd door de voorzitter, de heer C. Lugt, de eventueele stichting van Texelsche „vlasfabriek" ter sprake g bracht! Of die hier nog eens zal kome Gezien het groot aantal fabrieken en kans, dat de oppervlakte vlas na de oo log weer zal inkrimpen, leek het vel een riskante onderneming. Doch aan andere kant geven de hooge transpoi kosten naar een fabriek aan de vas wal (Z.-Holland), toch aanleiding, de kwestie eens te bestudeeren. Dan k« worden nagegaan, in hoeverre zoo'n richting levensvatbaarheid kan hebbe Van belang is, of we op Texel voor 1 rotingsproces over geschikt water l schikken De heer Van den Èan stel voor, eens 'n flinke hoeveelheid wat naar Wageningen op te sturen. Nadat- nog een uitgebreide platen-q lectie op het witte doek was vertoor volgde klokslag elf uur sluiting. illlllllllllllllll SPORT O.V.V.-NIEUWS. Finale Bekerwedstrijd. Texel wint de toss en Verkiest voor de wind te spelen. Direct beheerscht T. het geheele veld, doch de keeper van O. weet eenige zeker schijnende doelpunten te voorkomen Uit een goede voorzet van rechts opent T. de score. Spoedig is het 20. Wanneer Rinus moet worden ver vangen, is de stuwende kracht er uit. Rust 30 voor T. Na de rust gaat T. di rect ten aanval. Weldra is het 40. Dan moet ook de doelman van O. uitvalle» wegens een bloeduitstorting. Oor ver- vangt hem op zeer goede wijze. Na veel gewirwar voor het O-doel maakt T. 5-0. Dan komt O. toch even los. Eenige goede aanvallen op het T-doel volgen, echter zonder resultaat. Zoo komt het einde van deze spanninglooze wedstrijd. ,De sterkste heeft deze wedstrijd en daarmee de beker gewonnen", zoo zeide de voorz. van O. bij de overhandiging van de prijs. De heer Dapper dankte de Sportver- eeniging Oosterend en verzekerde, dat zulke wedstrijden de verhouding tus schen de clubs en tevens de sport ten goede komen. Wij hopen, dat er zich vol gend jaar geen incidenten voordoen zoo als dat in de eerste wedstrijden 'gebeurd is. Voor volgende week is Succes 2 aangeschreven. Woensdag en Donderdag trainen. JAMO. S.V. TEXEL. Texel 1 speelde een nuttige- oefenwed strijd tegen BKC en wist een mooie 4-2 overwinning te behalen. Beide elftallen telden enkele invallers. Bij T. debuteer de Harry; hij speelde een pittige wed strijd. Texels aanvallen bleken gevaar lijker te zijn* Om \1reer het onderling ver band te vinden en vertrouwen te krij gen "Voor de a.s. comp. wedstrijden, is het een belangrijke match geweest. Texel 2 won met 5-0 van OVV. Hier bleek ons, dat training en vooral het meer wedstrijden spelen het ploegver- band kan verbeteren. Vooral sneller en zuiverder balbehandeling zal deze ploeg EBIN GREEP UIT T RADIO-PROGBA WOENSDAG (HEDEN) HILV. I 17,30 Eens varen we we uit; Rotterdam in het nieuwe Euroj 19.55 Zwarte Handel lokt (luisterspel). HILV.. II: 8,01 Aardappels rooien. 13, Watdoet de Directie „van de Landbou 19,15 Ernstig woord tot hét protestante christelijke volk. DONDERDAG HILV. I: 10,30 Paard, hond, haan aap in onze moedertaal (door Josselin Jong). •♦HILV. II De beteekenis v.d. Lan stand. 13,00 Appels kweeken. 18,00 I* beschouwing afhletiekseizoen. VRIJDAG HILV. II; 8,01 Over roggeteelt 13 Limburg als boerenland. 19,30 Nede wolfshonden (Josselin de Jong). „uitzetten". De overlevering wil, dat we b.v. de kromme weg van Den Hoorn naar Den Burg aan zoo'n spekbuik te danken hebben. De boeren dreven het varken voor zich uit, maar overigens had het beest vrij spel en behaagde het hem een ommetje te maken, geen strootje werd hem in de weg gelegd. Vandaar dus die weg Den Hoorn-Den Burg, die kronkelt als een slang. Werk aan de winkel. Maar zoo mal deden ze bij de Staat niet: De gronden werden in gave blokken verdeeld, de wegen op de juiste plaats getrokken alleen de fietspaden schijnen willekeurig voort te slingeren. Maar dat is met opzet gedaan: Die moesten we zoo dicht mogelijk bij de natuur houden; De fietspaden toch zijn vooral ten gerieve van de bezoekers van Texel,de natuur liefhebbers, aangelegd en daarorri langs dié plekjes, waaraan Texel zijn ïoep te danken heeft. Ook W. Bakker heeft hierin zijn aan deel gehad. Ontelbare karrevrachten sintels heeft hij van Oudeschild gehaald, van de TESO-booten, die ze niet wilden verteren; de Staat wist er wel raad mee Bakker kwam bij de Staat als voer man, tientallen jaren heeft hij de paar den gestuurd, nfiaar de laatste tijd was-ie voerman af Kort na elkaar gingen de paarden het hoekje om, auto's liepen er bij de vleet, de concurrentie was groot en daarom kreeg toen de auto de eer. Er is me in die 40 jaar een werk ver zet: Een gebied van plm. 600 bunder woest, taai, verwilderd, werd geculti- sterker maken. Texel 2 werd voor jaar voorloopig. houder van de beker. Het terreinwerk vordert. We hop deze week met de omheining v.h. spé veld gereed te komen. Allen op je p< lui, zooveel ge kunt. Woensdagavond trainen. Donderdag voor adspiranten. Vrijdag vergadering waar geen kei lid mag ontbreken. 'Ook donatei hebben toegang. We hopen Zaterdag het wédstri programma van T 1 te kunnen verm den. D.D v.v.s. VERLIESPOSTEN VOORKOMEND-SYSTEEM BESTAANDE UIT VIER DIENSTEN Deze tijd is rijk aan veranderingen Laat daarom Uw onbetaald geblever oude posten inschrijven bij DIENST IV VAN HET V V.S. VAN DER GRAAF Co. N.V Amsterdam C. Amstelstraat 14-18 veerd. Dat ging allemaal met de sch Wel is hier en daar eens een stelletje sen aan het werk geweest, maar in heuvelachtige deel van het terrein bra ten die het niet ver en waar bo moest komen, was betrekkelijk wei vlakke grond. Van personen schrijft men graag: „1 hij (zij) nog lang gespaard mag blijv< Van de Staatsbosschen zou/an wij cok willen schrijven en wel lang spaard voor het vernietigend vuur. Da bij denken we vooral aan de „rooke die in bosch en duin of heide de pijp eens willen opsteken, ondanks het ro verbod. Doch elkeen, die verantwooi lijkheidsgevoel bezit, zal gaarne rookgenot willen offeren voor wat ons vele jare*. waarin flink is aangepakt doorgezet, op de Westermient aan d nenbosch is geschonken; voor hetg onze trotsch is en onze bescherming dient! Met pensioei Bakker heeft nu zijn werk bij de SI er op zitten. Hij heeft de rust verdi< Met hartelijke woorden heeft bo: T-'achter A. Epe vorige week afscheid hem genomen. Namens het vaste pe neel werd hem daarbij een-leunstoel geboden Van het losse personeel m< hij 'n rookstandaard ontvangen, ter aan zijn vrouw een „bloemetje" v overhandigd. Zijn werk heeft Bakker nu rieei gel maar het wel en wee van de Wes mient zal hij van dag tot dag met zelfde belangstelling volgen als vroeg

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2