Gemengd Nieuws TEXElAARTJES DISTRIBUTIE 13 Sept t.m. 19 Sept. 1942 48 A brood 4 rants, brood of gebak 48 B brood 0,5 rants. 48 beschuit 1 rantsoen 48 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 48 B vleesch 0,5 rants. 48 A aardapp. 2 kg. aardappelen 48 B aardapp. 1 kg. 48 melk 1,75 liter melk 1-51. 2-51 reserve 1.75 liter taptemelk 48 tabak 1 rants, tabak 48 cigaretten 1 rants, cigaretten Bijzondere rantsoenen 6 Sept. t.m. 3 Oct. 1942 377 algem. 100 gr. choc, of suikerw. Geldige bonnen voor diverse artikelen: 01-02-03-04 K.F. br.st. 1) 1 eenh.t.m. 30 Apr. '43 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. Inlevering bonnen winkeliers. Brood; 47, 392 t.m. 395 tarwebloem, 47 beschuit. Gebak: zie brood. Boter: 47 en nog hoogstens 9 rantsoe nen van 2-35, 2-36, 3-35, 3-36, 4-36, en bon 44 tezamen. Beschuit: 47. Kaas: 387 t.m. 389. Melk: 47. Taptemelk; 1-50; 2-50. Vleesch: 47 en restant. Vleesch waren: 47 en restant. Aardappelen: 47 en restant. Petroleum: bon 2 E.A. kaart. Tabak: 47 en 9 nieuwe. Van peulvruchten 384, suiker 382, kof- fie-surr 390, jam 383, tarwebloem 392 t.m. 395, rijst 4-49, 4-50, vermicelli 386, gort 385, suikerwerk 48, 49, chocolade 46, 47, kunnen ook ingeleverd, indien voor raad onvoldoende. Extra bon chocolade-suikerwerk. Het publiek dient uiterlijk vandaag de bon 377 Alg. voor suikerwerk-chocolade ingeleverd te hebben bij de leverancier. De winkelier dient bp de voor hem be stemde inleveringsdag deze bonnen in te leveren in de week van 21 t.m. 26 Sep tember 1942. Afzonderlijk opplakken en met afzonderlijk ontvangstbewijs inleve- met een minimum van 20 bonnen en in veelvouden van 10 stuks. Voor de inge leverde bonnen 377 wordt een toewij zing suikerwerk met afgeknipte linker bovenhoek uitgereikt. De Distributiedienst. Een extra snoepbon wordt «aangewe zen, ook voor houders van rookkaarten": van 6 Sept. t.m. 3 Oct. 100 gr. chocolade of suikerwerk. Uiterlijk vandaag inleve ren (bon 377 algemeen.) Het publiek zal genoegen moeten ne men met de soorten, welke de winkelier van zijn grossier heeft ontvangen (het gaat n.l. om het afzetten van minder gangbaar geworden soorten). Landkaarten (zwarte opdruk) zijn voor wat betreft melk, boter en aardappelen, in de „stad" niet geldig. Wel andere bon nen van de landkaart. Wie een landkaart heeft, doch voor eenige dagen naar de „stad" moet, neme zijn kaart (ook de stamkaart) mee. In de „stad" kan men ruilen tegen stad-bon- nen. (aan het Distnb. kantoor!) DIÊFSTAL VAN ROGGE. In de nacht van 16 op 17 Sept. werden ten nadeele van de heer Joh. Rozendaai, Het Noorden, van onder de dorschmachi- ne drie zakken rogge gestolen. BERICHT VOOR TELERS. Namens de P.I.C.A. voor Noord-Hol land deelt de Plaatselijk Bureauhouder P. Dros Bz. mede De telers worden er op gewezen, dat alle gedorschte producten, uitgezonderd de door de N A.K. te velde goedgekeurde, binnen drie dagen na dorsching moeten worden ingeleverd. Voor het vervoer moeten vervoersbewijzen worden aange vraagd bij de opslaghouders. Verder i wordt onder de aandacht gebracht, dat consumptie-peulvruchten alleen mogen worden opgeslagen bij de daarvoor er kende opslaghouders: Fa. A Langeveld Pz. en C. V. v.h. C. R. Keijser Co., welke daarvoor door de P.I.C.A. zijn aangewezen. Opslag van fijne zaden mag alleen geschieden bij C.V. v.h. C. R Keij ser Co. DE HEER K. C. GEUS OVERLEDEN. Oud-postbode K.^C. Geus, 71 jaar oud, is Woensdag plotseling overleden. Ter wijl hij in zijn tuin bezig was, trad de dood in De heer Geus trad reeds op jeugdige leeftijd in dienst bij de Poste rijen en wel als hulpbesteller te Den Burg. Met zijn benoeming tot postbode voor De Waal en De Koog volgde zijn vaste aanstelling en wel als opvolger van wijlen de heer P. Eelman. Mw. de wed. P. Eelman werd aan De Waal tot kan toorhoudster benoemd. Daarna werd de heer Geus overgeplaatst naar Oosterend, waar tevens het Noorden, Oost en Ze venhuizen tot zijn bestelling behoorden Ook kwam het hulptelefoonkantoor al daar onder zijn beheer De post werd toentertijd niet, .zooals thans, door een autobusdienst in Oosterend bezorgd, doch moest door de bode van Oudeschild wor den gehaald. Wegens een hem overko men ongeval, waarbij hij ernstig aan de knie werd gewond, werd hem vervroegd pensioen verleend. Helaas heeft hij maar enkele jaren van zijn welverdiende rust mogen genieten. Hij ruste in vrede! J. Het deugde niet. „Deze papegaai", zei de vogelkoopman „zal heel vlug alles nazeggen wat u hem leert!" Maar de man, die hem had gekocht, kwam na een week met het dier >veer aanzetten en vroeg zijn geld terpg" „Wat is er dan aan de hand, meneer?" vroeg de koopman. „D-d-d-d-dat be-be-beroerde beest st-st-st-stottert!" hakkelde de klant. EEN GREEP UIT 'T RADIO-PROGRAM ZATERDAG (VANDAAG) HILV. I: 13,45 De arbeider en de cul tuur; 16,20 De Wind (drie zuiver Nederl. kunstuitingen: in geschreven, muzikale en gesproken vorm); 17,30 De Vliegende Hollander (luisterspel); 19,00 De tijd heelt alle wonden (D.v.d.Hul). HILV. II; 13,00 Tuinbouw proeftuin Boskoop; Ï5.30 Dichtende jeugd; 17,30 Kwartier van de Arbeid; 18,00 De NSB antwoordt; 19,00 Groeten aan Ned. zee lieden. ZONDAG: HILV. I 11,30 Stem der SS; 11,45 Neerlands stem vJi. oostfront; 17,00 Ca baret Paulus de Ruiter; 17,45 Sportuit slagen. HILV. II; 14,00 De levensroman van een schilder (Pieter Breughel); 19,00 De Ned. Taalclub, tot leeringhe ertde ver- maeck. MAANDAG: HILV. I: 17,30 Leven en sterven van J. Pz. Coen; 19,00 Praatje van Max Blokzijl. DINSDAG: HILV. I: 15,00 Van den Vos Reinaerde (Middeleeuwsche dierenavonturen); 19,00 Neerlands stem v.h. oostfront. HILV II 13,00 Landbouwvoorlichting en onderzoek; 17,00 Voor de 'jeugd; A. Over sterren; B. De tuin in; 19,00 De Bokkerijders (luisterspel). Mededeelingep. van T ex els Bioscoop-Theater. iflIÜHUil EEN BALNACHT IN PALAMO. Een jolige film ïs het, waarvoor wij nu uw aandacht vragen. Een operettefilm welke ook de verwende muziekliefheb ber zal voldoen. We worden binnenge leid in het hertogdom Palamo, waar juist hertogin Stefanie, even jong als char mant, de troon heeft bestegen. De eigen lijke troonopvolger, Prins Antonio, is zoek. Hij moet als tenor Torelli z'n brood verdienen. Nu vat de minister-presi dent het plan op, de prins weer op de troon te brengen. Er doen zich verwikke lingen voor, welke de toeschouwer met de grootste aandacht zal vplgen. De nieu we hertogin wordt opgesloten, maar weet op listige wijze te vluchten. Een wijnkel der wordt haar nieuwe' gevangenis, door louter toeval. Aan het slot neemt de historie een ongedachte wending. De prins is meer tenor dan hertog Hij blijft zijn roeping trouw en verlaat het land met Ja, dat blijf? nog geheim. (Ingezonden Mededeeling.) DE VOEDSELVOORZIENING HEEFT VOORRANG. Kassen, welke vroeger voor bloemen teelt werden gebezigd, moeten nu voor een deel aan de voedselvoorziening dienstbaar worden gemaakt. Hier zien we meisjes bezig met het gereed maken van de broeibakken. (P.I.B.) OOSTEREND. AFSCHEID CANDIDAAT WOUDA. als hulpprediker der Geref. Kerk Na precies 6 jaren als hulppredixer al hier werkzaam te zijn geweest, nam de heer Wouda in de middagdienst van Zondag 1.1. afscheid. Als tekst van zijn af scheidspredikatie had Z.Eerw. gekozen Mare. 10, vers 13 tot 16 ,,En zij brachten kinderkens tot'Hem, opdat Hij ze aan raken zoude; en de discipelen bestraften degenen, die ze tot Hem brachten. Maar Jezus, dat ziende, nam het zeer kwalijk en feide tot hen: Laat de kinderkens tot Mij komen en verhindert ze niet; want derzulken is het Koninkrijk Gods. Voor waar zeg Ik u, zoo wie het Koninkrijk Gods niet ontvangt, gelijk een kindeken, die zal in hetzelve geenszins ingaan. En Hij omving ze met Zijn armen en de han den op hen gelegd hebbende, zegende Hij ze." 'Het is vanmiddag voor het laatst dat ik in .uw midden ben, aldus Ds. Wouda. Ook dit samenzijn geschiedt in Zijn Naam. Hij, de eerste en de laatste, De welke wij in Christus onze Vader mogen noemen en Wie wij mogen toebehooren met lichaam en ziel. Ds. ontvouwt naar de tekst de volgende gedachte Het Ko ninkrijk niet verwonnen, maar geschon ken, en ten tweede; het Koninkrijk open voor allen. In ernstige bewoordingen wijst Ds. zijn gemeente op het zich in vertrouwen overgeven aan Christus. Uit genade te willen leven,tin kinderlijk vertrouwen ons aan IJem overgeven Zoo zij het. Wil ook uw kinderen aan Hem niet onthouden, gelijk de discipelen ze wèl terug hielden Het is de wil van den Heere, dat ge ook uw kinderen aan Hem overgeeft. Gij hebt bij de doop be loofd, bij het opgroeien uw kinderen te spreken van hun Heiland. Betracht ook inzake* hét geloof uw plicht, gij, ouders In het bijzonder wijst Ds. de jeugd op haar roeping om niet hun doop te ver onachtzamen, doch gehoor te geven aan KOFFER VERMIST. Toen Dinsdagavond mw. de wed. J. met de autobus van Reuvers in Ooster end aankwam, miste ze haar koffer. Later bleek, dat deze bij het overstappen uit de bus van Boekei in Den Burg op de stoep van drukkerij Texelsche Courant was blijven staan. Bij onderzoek was deze "evenwel nergens meer te vinden. Mw. J. was van meening, dat de chauffeur de koffer op de bus een plaatsje had gege ven, omdat er zooveel passagiers waren. Zij hoopt nu van harte,'dat hij in goede handen is gekomen. De koffer bevatte o.a. een paar japonnen, kousen, een paar schoenen, alsmede trouwpapieren en po lissen. Het was een bruine koffer, met koord dicht gebonden. Wie inlichtingen kan geven, gelieve zich te wenden tot het bureau van dit blad. VERPLICHTE SCHAPENLEVEIJING 1942. In verband met—de daaromtrent ge stelde vragen kunnen wij omtrent de re geling het volgende mededeelen. Uitgegaan is van cfe gegevens van de registratiekaart van' 26 Juli 1942, die de schapenhouders zelf hebben ingevuld. In de eerste plaats is nagegaan of alle hou ders van weeren geboren vóór 1942 en van „andere schapen" een aanslag heb ben overeenkomstig het aantal schapen van genoemde rubrieken, dat zij op 26 Juli in hun bezit hadden. De met reeds aangeslagen schapen van genoemde categorieën zijn aangeslagen. De aanslag is verder verhoogd met hel aantal fokrammen, geboren in 1941 of eerder. Voor de fokrammen, welke men wenscht aan te houden, kan door middel van een contract uitstel van levering worden verkregen Het contract zal om de mogelijkheid van verkoop van deze fokrammen open te stellen, één maal overdraagbaar zijn. Bovendien mag in de plaats van een fokram een overjarige ooi geleverd worden. Vervolgens zijn aangeslagen de ram- lammeren, geboren in 1942 en wel voor 80 pet voor zoover het ongeregistreerde waicn en 20 pet. van de geregistreerde ramlammeren. In de plaats van ram- lammeren mogen ook ooilammeren of overjarige schapen geleverd worden. Schapenhouders, die een aanslag heb ber*, ontvangen,die niet overeenkomt met bovenstaande richtlijnen, kunnen een bezwaarschrift indienen bij de L.C.O. voor Noord-Holland te Alkmaar. J.S. De meubelprijzen worden van over heidswege herzien. Ze zullen sterk dalen. Een 51-j. Belgische smokkelaar werd bij Hooge en Lage Mierde door de grens wacht doodgeschoten. f 10,000 boete is opgelegd aan groen- tenhandel A. Mol, Den Haag, met drie fi lialen, wegens prijsopdrijving. Een 21-j. strijkster stal uit de wassche- rij, waar ze werkte, lakens, sloopen, handdoeken, enz. (Hilversum). Wegens het stelen en in een wei slach ten van een schaap zijn te Delft twee personen, 22 en 28 jaar aangehouden. Op het weiland van zijn vader heeft de zoon van veehouder Kramer te Koedijk een aap gevangen Waar komt die van daan? De Westfriesche waddenzee, de wate ren van Zeeland en het Holl. Diep tot de Moerdijkbrug zijn voor de heele scheep vaart gesloten van zonsondergang tot zonsopgang. Garagehouder C. Roozendaal te Bar- singerhorn verkocht gouden tientjes voor plm. f38 per stuk (samen voor f1150) aan bloembollenhandelaar Boogaard te Uitgeest. R. kre^g zes weken, B 1 mnd. gevangenis. Het goud en de f 1150 zijn verbeurd verklaard bovendien. de roepstem van hun Goddelijke .leider. Aan het einde van de dienst spreekt Ds. een kort persoonlijk woord. Eigenlijk is het hiervoor niet de plaats; hier ligt de Bijbel. Mijn arbeid is in hoofdzaak ge weest op de kansel, wat ik dan ook zes jaren onafgebroken heb mogen doen, on danks veel tekortkomingen. God heeft ons dit alles geschonken. Ds. dankt voor alle blijken yan medeleven, welke ook zeer tot uiting zijn gekomen in het stof felijk blijk, dat Ds. bij het vertrek \yerd aangeboden. Ook de ambtsdragers en in het bijzonder Ds. -v.d. Leer, waarmee in al die jaren op hartelijke wijze is samen gewerkt, worden hartelijk bedankt. De genade van onze Heere Jezus Christus zij met u allen. Amen Dit waren Ds Wouda's afscheidswoorden. Ds. Van der Leer sprak nog een enkel woord namens de gemeente. Als vreemde zijt gij tot ons gekomen, doch als bekende en zeer be kende gaat gij van ons. De prediking van het Woord was uw leidraad en dit heeft u ook altijd beheerscht. Een band van liefde werd gelegd, mede door uw werk en uw karakter. Moge onze Heere Jezus Christus de vruchten op uw werk doen rijpen, zoowel hier als op de plaats, waar u heengaat. Er was tusschen ons een hartelijk samenwerken, wat ook op deze dag nog weer op treffende wijze tot uiting komt. Ds. V. d. Leer liet tot slot gezamenlijk door de gemeente staande zingen: „Dat 's Heeren zegen op ii daal". Ds. Wouda droeg daarop in dankgebed de gemeen-, schap op aan Gods genade. D. Ook te Den Burg was de hulpkerk ge heel gevuld, toen candidaat Wouda er Zondagavond zijn afscheidspreek hield. Namens de gemeente werd hij ook hier hartelijk door Ds. Van der Leer toege sproken. Ook hier werd getuigd van ye- ler sympathie en vriendschap, in de af- geloopen zes ja"ar tusschen predikant en gemeenteleden gegroeid. J. Illlllllllll WERELDNIEUWS llllllllllll IN WEINIG WOORDEN. SOVJET-RUSLAND Wegens door bolsjewieken op de Krim op Duitsche krijgsgevangenen be dreven gruwelen zijn 32 processen-ver- baal opgemaakt. ENGELAND Zware luchtaanvallen hadden Bos ton en Bournemouth te doorstaan. Voor name militaire doelen werden getroffen. De spoorlijn Rye-Ashford werd ver nield. DUITSCHLAND In West-Duitschland zijn van aan vallende Britsche vliegtuigen er Donder dagnacht 39 verloren gegaan. Woonwijken van Wilhelmshafen wa ren Dinsdagnacht het doelwit van Brit sche vliegers. Vier machines werden neergeschoten. ITALIË Weer vergeefsche landingspoging. In de nacht van 13-14 Sept. hebben de Britten vergeefs gepoogd bij Tobroek te landen. Urenlange luchtaanval ging er aan vooraf. Daarbij werden 500 bommen afgeworpen; de haven werd door elf oor logsbodems onder vuur genomen. Negen Eng. machines neergehaald; er wer den 576 gevangenen gemaakt; tot zinken gebracht werden drie torpedojagers, eenige corvetten en talrijke landingsboo ten. Van de vluchtende schepen werden nog naar de zeebodem gronden: twee kruisers, een torpedojager en verscheide ne motortorpedobooten. llllllllllll LAATSTE NIEUWS Te Stalingrad woeden heftige straat gevechten. Oni ieder huis, om iedere puinhoop wordt gestreden. Ziekenhuispatiënten: vandaag uw bon 377 Alg. aan de Administratie terug vragen en deze bij uw winkelier laten in leveren voor extra snoep-rantsoen. SPORT. minimi TEX. Bs-NIEUWS. Zondag speelde een comb, tegen de Veteranen. Al gauw is het 1-0. De V. weren zich geducht en het wordt be loond; 1-1. Met de rust is het 3-1 voor de Comb. Na de rust gaan de V. tegen de wind in, maar de verdediging, vooral Kees en Tinus houden moedig stand. 3 min. voor het einde weten de V. met 'n snelle aanval er nog 3-2 van te maken. Maar na 'n hevige schermutseling wordt het een halve minuut voor het einde toch nog 4-2. Het was een prettige wed strijd. Aan de onderlinge comp. wordt ge werkt. "Morgen komen de besturen bij elkaar om de nog resteerende moeilijk heden te bespreken. J.S. SCHAKEN. Donderdag zijn met zes candidaten de wedstrijden om het schaakkampioen schap van Texel begonnen. (Wegens ver blijf elders, ziekte en studieredenen kon den 4 personen, die zich hadden aange meld, niet deelnemen). Er blijven totaal tien candidaten. Omstreeks half elf (om half negen was gestart), werd de strijd'tusschen de heeren P. Visman, Oos terend .en J.Pieterse, De Waal, na 20 zet ten beslist door een overwinning van de heer Pieterse. Enkele minuten voor elf volgde een overwinning van de heer L. J. Pieterse, Oosterend, op de heer Jac. Keijzer Cz., die na 40 zetten opgaf.'Bei den waren toen nog behalve de koning, ver pionnen rijk, de heer Pieterse had bovendien nog de beschikking over een iooper. De heeren P van Heerwaarden en A. Zijm, Karkebuurt ,*>waren minder ge vorderd. Zij moestén na 26 zetten af breken; elk was nog 12 stukken rijk. Deze partij wordt vanavond ten huize van de heer Van Heerwaarden gespeeld; tevens komen aldaar de heer S. Ros en Jp. Maas elkaar bekampen. De volgende wed strijden worden Dinsdagavond in Oos terend gehouden. J. S. V. TEXEL. Helaas draait voor ons de comp. toch nog niet, hetgeen te wijten is aan het „sportieve" verweer van Oudesluis. Het cude motief van „te gevaarlijk" werd door het districtsbestuur weggewerkt, daarna werd aangehaald het te laat ontvangen van een schrijven van onze Vereen., waardoor ze niet tijdig meer zouden kunnen aanvragen. Allemaal ge zochte motieven en toch kunnen die Oudesluizers naar Texel, al is het dan Zondag niet! Dit is de allerlaatste keer dat een wedstrijd ontijdig verschoven wordt. Van volgende week af wordt ons programma zonder meer afgewerkt. Mis schien dat al die clubs, die tegen opname van T. in de comp. waren, nog eens zul len begrijpen, dat de Bond er niet enkel is voor Oudesluis e.a., maar voor alle in Nederland wonende en spelende voet ballers. Het terrein, de kleedkamers, om heining, alles is gereed om te starten, dank zij de samenwerking van bestuur en leden. Een compliment lui! Voor Zondag luidt ons programma: Tex. adsp. ATex. B's A, 2 uur. Texel 1Tex. elftal, 3 uur. Terreinwerk: hedenmiddag wordt ieder, die kan, verwacht om nog wat af te werken. Ieder dus op zijn post. Elftallen aan Bureau van dit blad en in het kastje. Trainen als gewoonlijk. Athletiek iderp. D.D. Wanneer gij de profeten, de dappere idealisten, niet kunt volgen, loop ze al thans niet in de weg! PREDIKBEURTEN ZONDAG A.S. NED. HERV. GEMEENTE- Burg nm half 8 in Eben Haëzer de heer T. Schaap \?an Beert; Waal vm half 11 ds Van 't Hooft H Doop. Oosterend vm half 11 ds. Kok Cocksdorp vm half 11 ds. Salm De Koog nm 3 uur ds Salm Den Hoorn half 11 dhr. Th» Schaap Evangelist te Beerta (Gr.) Oudeschild v m. 10 uur Ds Tinholt DOOPSGEZ. GEMEENTE Burg vm half 11 ds Kriot H. Avondmaal. Hervatting Zondagsschoo Oosterend vm half 11 ds. Gorter GEREF. KERK H.V. Oosterend 10,30 en '3,30 uur Leesdienst Den Burg Geen dienst GEREF. KERK Oosterend 10.30 cand A. M. v. d. Zander van Amsterdan 3 uur-Leesdienst Den Burg 10.30 uur Leesdienst 3 uur cand v. d. Zanden DE KATHOLIEKE KERKUJST. DEN BURG. Zondag: 17e Zondag na Pinksteren. H H. Missen- om 8 en 10,30 uur. H. Mis in Oosterend om 10,30 uur. Lof om 7 uur met gebeden voor de vrede. Maandag: H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag, Woensdag en Donderdag: 7 en 7,30 uur communieuitreiken. 8 u. H.Mis Woensdagavond 7 uur lof t.e. H. Jozef. Donderdagavond: niet om 8 uurl doch om 7 uur meisjescongregatie, afd. jonge- ïen Jongenscongregatie, afd. grooten om half 9. Vrijdag- 8 uur H. Mis. 8 uur ook H. Mis in Oosterend Zaterdag: 4-8 biechtgelegenheid. 6 uu; Rozenkransgebed. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN 17 Sept. 25 gelde koeien magere 300 a 450 6 kalf koeien 600 a 700 17 pinken 200 a 275 14 schapen mager lOtï a 110 69 lammeren 50 a 55 29 biggen 30 a 45 BURGERLIJKE STAND van 12 tot en met 18 September 1942 GEBOREN:-Dina Paulina, dv Euft Din- genus Westdorp en Jannetje den Braven. Neeltje Elisabeth, dv Dirk Willem Keijser en Petronella Slo Maria Theresia, dv Joannes Francis- cus v.Tongelen en Catharina Beckeis ONDERTROUWD: Jacobus Anne Hel sloot en Johanna Maas. Petrus Jo hannes Marinus Hartog en Jantje Wetsteen. Willem Schaatsenberg en Marijtje Brouwer Willem Pieter Geus en Marie Roeper. OVERLEDEN: Dirk Anne de Porto, 14 dagen. Klaas Cornells Geus, 71 jaar, geh. m Jannetje Kooiman. HendriK Beumkés, 79 jaar, wed. v Klaasje Zegel. GEVONDEN VOORWEdPEN. een zakmes. 0 BIEDT ZICH AAN kraamverpleegster Oct.-Nov. vrij. De Westen -123 TE KOOP AANGEB witte bruidsjapon maat 42. De Westen 123. WIE heeft te ruilen een paar jongens schoenen maat 35 of 36 voor maat 31 en 38 J. Eelman, Oost 71. TER RUIL AANGEB. een paar pr. lage jongensschoenen maat 40 tegen 1 p.iar hooge bruine damesschoenen maat 39-4n en een paar hooge jongensschocuen maat 40 tegen 41-42. „Hollandia", De Knc nog- GEVRAAGD aardappelrooiers. Gebr. Timmer, P.H polder. TE KOOP een antieke latafel. Adres te bevragen aan het Bur. van dit blad (na hedenmorgen elf uur). TE KOOP kinderwagen, kinderstoel en wieg. De Koog 26. TE KOOP GEVR. koffergra -unofoon met platen. Br. onder no. 5Ö2 bur. van dit blad TER DEKKING staande een bok. Dek geld f 1,— k contant. Tevens een te koop F. Jonker, 't Noorden. WIE kan inlicht, geven over koftef, welke Dinsdagavond van -de stoep voor Drukkerij Tex. Crt. is meegenomen Adres te bevr bureau van dit blad. TE KOOP z g.a n. handnaaimachine W. de Zwijgerlaan 29. TE KOOP stofzuiger, slede-model. p Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad na elf uur. TE KOOP GEVR.: 2 p. meisjesschoen tjes, maat 28 en 29. Te ruilen een paar z.g.a.n. werkschoenen, maat 45, voor 43 Th. Witte, Helianthus, Koogerweg. TE KOOP; 2 p. voetbalschoenen, hee ren- en damesschoenen, 1 p. rijgschoe nen, confectiepak, werkbroek, witte broe ken, onderkleeren. Rijk, Waalderstraat. TE KOOP: goed onderhouden bakfiets m. prima banden en kinderwagen. Adres te bevragen bureau v.d. blad. (na 11 u.)

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2