v.v.s. Texelsch dialect. Provinciale Landdag Nederlandsche Landstand. Duitschlands voedselpositie beter dan ooit. Gemengd Nieuws DISTRIBUTIE. 4 Oct. t.m. 10 Oct. 1942 51 A brood 4 rants, brood of gebak 51 B brood 0,5 rants. 51 beschuit 1 rantsoen 51 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 51 B vleesch 0,5 rants. 51 A aardapp. 2 kg. aardappelen 51 B aardapp. 1 kg. 51 melk 1,75 liter melk 1-57. 2-57 reserve 1.75 liter taptemelk 51 tabak l 'rants. tabak 51 cigaretten 1 rants, clgaretten 4 Oct. t.m. 31 Oct. 402 algem. 1 kg. suiker 403 algem. 500 gr. jam 404 algem. 125 gr. peulvruchten 405 algem. 125 gr. havermout 406 algem. 250 gr. gort 407 algem. 100 gr. vermic. of maiz. 397 t.m. 399 algem. 100 gr. kaas 408 t.m. 411, algem. r. bloem, brood gebrk 250 gr. rijst 4-57,4-58 -eserve 51-52 versnap. 100 gr. chocolade 53-54 100 gr. suikerwerk 4 Oct. t.m. 28 Nov. 400 algem. 250 gr. koffiesurrogaat 25 Sept. t.m. 6 Oct. 48 boter 125 gr boter 48 vet 125 gr. boter, 13 Sept. t.m. 11 Nov. 2-61, 2-62 reserve 125 gr. boter 3-61, 3-62 reserve 125 gr. boter 4-61 reserve 125 gr. boter (Van de nieuwe bonkaart!) Geldige bonnen voor diverse artikelen: 01-02-03-04 K.F. br.st. 1) 1 eenh. t.m. 30 Apr. '43 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. 02 petroleum 2 liter t.m. 31 Oct '42 01 t.m 05 brandst. 1 eenh. t.m. 31 Dec. '42 M textiel mannen 45 gram scheerzeep t.m. 31 Dec De zeepbonnen 370, 371 en M nog gel dig t.m. 31 October, - HANDELSREGISTER. J. Koorn Mz., Den Burg, Willem de Zwijgerlaan 54, timmermans- en aanne mersbedrijf en houthandel, overgegaan aan M. W. Koorn. DIJKGRAAF KEIJSER HERBENOEMD. De heer A. J. Keijser werd bij besluit van de Secretaris-Generaal van het De partement van Waterstaat herbenoemd als Dijkgraaf van de polder Eierland. DRIE ARRESTATIES. Wegens sabotage en beleediging van de Duitsche weermacht zijn door de ma rechaussee alhier ter beschikking van de' Veldgendarmerie te Alkmaar gesteld de gehuwde dames W.-V. en Pl.-C. en de n:e1 gehuwde dochter van eerstgenoem de. VAN RIJDENDE WAGEN GEVALLEN. Toen Th. Wassenaar gistermorgen om streeks half acht met een span paarden door de Nieuwstraat reed, werd hij plots door zulk een hevige maagkramp over vallen, dat hij van de wagen viel en bij kans bewusteloos bleef liggen. Van het ongeluk was niemand getuige geweest; toen enkele oogenblikken later voorbij gangers de jongeman zagen liggen en een stuk verderop de tegen een muur vast- geloopen wagen, dacht men .niet anders, of de voerman was tengevolge van het op hol slaan van de paarden van de wa gen geraakt. Terstond werd medische hulp ingeroepen. W. werd naar het zie kenhuis overgebracht, alwaar hij nog de zelfde dag een operatie moest ondergaan. EEN GREEP UIT *T RADIO-PROGRAM Muziek, zang, maar ook WOENSDAG (HEDEN): HILV. I: 10,30 Ponnyfokkerij17,30 Over Maastricht; 19,00 De ontdekking van Amerika; 19,40 Landbouwpraatje; HILV. II: 8,01 Boerenland in boek en krant; 13,00 Over paarden; 15,30 Middelb. onderwijs; 18,50 Brabantsch praatje; 19,15 Pension Het Stekeltje (luisterspel). DONDERDAG: HILV. I: 10,30 In en om Winschoten; 13,15 Baron von Münchhausen; 19,00 Praatje van Max Blokzijl; HILV. II: Teelt van kersen en pruimen. VRIJDAG: HILV. I: Gedichten óver het land en de boeren; 14,00 Johan van Galen (luis terspel); 17,30 Poppenkast; 19,00 Neer- lands stem v.d. oostf-ront; HILV. II: 8,01 Grasland scheuren; 13,00 Het markt- plaatsje Zuid-Laren; 17,00 Wonderen der natuur en der techniek; 19,15 Geweld; 19,30 Expres Amsterdam-Brussel (luis terspel). (Vervolg van voorpagina). De boer is het centrum van het maat schappelijk gebeuren geworden; hij is de grondslag geworden voor de opbouw van ons vaderland. Wij hebben gevoch ten tegen een regeeringssysteem van de mocratie en klassewaan. Waar zijn de uitvoerders er van gebleven? De kliek is gevlucht, over zee, en weldra zal zij ook ae vlucht moeten nemen uit de harten van alle Nederlanders. Zij moeten de grond wel onder zich voelen wankelen, nu zij de opkomende kracht van ons boe renvolk constateeren. Zij, die nog trach ten ons tegen te houden, kunnen zich niet meer veilig wanen; hun uren zijn geteld en de dag der wraak zal aanbre ken, ondanks hun hoop op Churchill, Roosevelt en StalinToch moeten wij niet vergeten, dat er onder hen zonen zijn van het oude vaderlandsche ge slacht. Wij moeten hen bij de hand vat ten, hun in de oogen zien en zeggen: „Komt en bouwt mee!" Dat is ook onze taak. De Landstand hunkert naar het oogenblik, waarop de absolute leiding van de voedselvoorziening in haar han den zal worden gelegd. Wachten maakt ongeduldig, maar zijn wij dan zoo wei nig boeren meer, dat wij niet kunnen wachten op de tijd, die alleen de Voorzie nigheid bepaalt? Gelooven wij in de zege, die zal komen, dan kunnen wij het vol houden, als God het wil, tot onze laatste ademtocht. Wij getuigen hier van onze onverbre kelijke wil, ons boerenvolk op te bou wen. Eens was ons volk sterk en krachtig door te leven naar oud-Germaansche boerenaard. In de vroege middeleeuwen kenmerkte ons volk zich door eenheids zin. Toen is het Groot-Germaansche Rijk gebouwd. Toen beheerschten de Hanze- schepen de verre wereldzeeën, door boe- ienaard, niet door kapitalistische koop mansgeest. Duizenden h.a woeste grond werden dooi de boeren in rijke landou wen herschapen. Hun cultuur strekte zich tot de Wolga uit. Hiermede werd de grondslag gelegd voor het Duitsche rijk. Onze Hanze-steden werden groot en Houdt schoon uw schoorsteen! Dan trekt uw kachel beter en houdt u rook en brand uit uw huis. (Foto-P.I.B.) OP HET VERKEERDE PAD. De nog jeugdige Texelaar K. B. maak te de laatste tijd in Amsterdam zulke hQoge verteringen, dat de politie zijn gangen eens naging. Het onderzoek, door de Texelsche marechaussee ingesteld, bracht het volgende aan het licht: B. had geld„gebrek" en ging daarom zijn per soonsbewijs verkoopen! Een paar maal had hij tén raadhuize aangifte gedaan van*~het verlies van zijn bewijs en beide keeren werd hem weer een nieuw uit gereikt. Hij bleek de „verloren" per soonsbewijzen voor een tientje per stuk aan de Amsterdammer W. te hebben ver kocht en bovendien had hij eenige per soonsbewijzen van anderen ontvreemd en te gelde gemaakt! Terwijl B. nog niet met de marechaussee alhier «had afgere- kènd, was ook de Haarlemsche politie naar hem op zoek. Aan de vaste wal had hij n.l. een hoeveelheid tafelzilver weg gekaapt en verkocht, alsmede persoons bewijzen van anderen. Ook voor deze had hij bij de Amsterdammer W. afzet ge vonden. W. en B zijn thans in arrest ge steld. sterk, doordat de Friesche Zee-Germanen werkten tot heil van het boerenvolk. Maar toen kwam er een tijd, dat het rijk ons alleen liet staan en 80 jaar lang heb ben wij in groote nood moeten vechten tegen een wereldmacht, die ons kwelde. Maar wij overwonnen en verkregen daar aoor ons stempel. Na de 16e eeuw heb ben wij ons afgewend van het Oosten en toen kreeg de kapitalistische koopmans geest hier de overhand. Pas in 1940 heb ben wij daarvan het einde beleefd. Spr. stond ook stil bij de periode, waarin zoovele boeren naar Amerika verhuisden, omdat er hier voor hen geen brood te verdienen was. Ons hoerendom werd door een Joodsche geest van winst en gouddorst overheerscht. Duizenden boeren trokken weg en daarmede ging 't beste van het boerenbloed ten gronde in het land van de dollar. Nu, in deze ge weldige tijd van crisis en oneer, treedt het hoerendom opnieuw, in vol bewust zijn en verjongd, naar voren. De Duit sche legers rukken steeds verder op naar het oosten, daar vechten ook onze jongens mee. Spr. heeft de zwarte aarde van het oosten aanschouwd. Daar zal iets grootsch te verrichten zijn! Het is onze taak, alle krachten van het hoerendom te vereenigen. Een schoon en heilig doel staat ons voor oogen. Elke te genwerking zal verbleeken en van nul en geener waarde meer worden geacht. Thans hebben wij te doen met de voed- selcommissarissen en de verdere anti mannen. De Landstand is niet gekomen om kleine dingen te doen en onderdeelen te regelen, maar zij is geboren uit het diepst van de boerenziel en geroepen om het gansche boerendom voor te gaan in hetgeen de eerste duizend jaar in ieder geval moet Staande blijven. Wanneer eenmaal 1950 is aangebroken, zullen we glimlachen over de strubbelingen van nu. Of de totale leiding eind 1942 of begin 1943 aan ons komt, dat*is niet van be lang. Maar laten wij 'n voorbeeld nemen pan hen, die zelfs in de gevangenis de kop ophielden en in het heetst van de strijd dc overwinning in het hart met zich droegen. Ons boercnbelang, zoo be sloot spr., zullen wij als een heilig goed meedragen tot in lengte van dagen. (Slotwoord-J. Saai in volgend nummer). NEDERL. KULTUURKAMER. Tot dagelijksch bestuurder van de Ne derlandsche Kultuurkamer met de titel van algemeen bestuurder is benoemd de heer mr. E. Otto, te 's-Gravenhage. Mr. E. Otto werd 4 Oct. 1902 te Krim pen a.d. IJsel geboren. Van 1924 tot 1928 studeerde hij aan de Leidsche Universi teit en vestigde zich na beëindiging van zijn studie als advocaat en procureur te Dordrecht waar hij tot 1932 werkzaam was. Zijn belangstelling voor het sociale werk bleek reeds uit zijn werkzaamhe den, die hij voor de Armenraad verricht te. Op 22 Oct. 1940 werd hij benoemd tot organisatiëleider van de stichtingen Winterhulp Nederland en Nederlandsche Volksdienst, in welke functie hij blijk gaf van een groot organisatorisch talent Ge zien ook zijn belangstelling voor het kul- tureele leven in Nederland is Mr. Otto zeker de aangewezen persoon om de be langrijke positie van algemeen bestuur- aer der Ned. Kultuurkamer bekleeden. Heintjevaar; Pos op, Heintjevaar trekt je bec de biene in de sloot, waarschuwing aan kinderen om niet te dicht bij het water te komen; in het Friesch heet een dergelijk boosaardig duiveltje „Hantsje- pik"; Ned.: „Heintje", „Haantje Pik", „Pikheintje"; heistere, druk bezig zijn en daarbij de boel overhoop halen; ook in andere dia lecten, meest in de zin van: flink door werken; waarschijnlijk een afleiding van het grondwoord van „haast" en „heftig"; heit, hei(de); vgl.: lient, lijn; nuwt, nieuw; hennemelleker, bekrompen speler; hillegaar, heelemaal; hillekedöl, geheel en al; hobbedob, plas, overgroeid met water planten (gevaarlijk!); hokkere, op je „hurrekies" (gehurkt) van een besneeuwde helling glijden (zoo als de kinderen aan Gudeschild destijds bij de „Kerrekepiep" deden); -vgl. Ned. .hurken"; SPORT. KORFBAL. 11 Oct., 2,30 uur: Zeemeeuwen 1-UDI 1. W. Kiewiet. Zwaluwen 1WKC 1. A. Kiewiet. WKC 2—UDI 2. H. Visscher. S,V.T. .ATHLETIEK. Vorige week is de zaaltraining aange vangen, Donderdagavond om 7 uur ad- spiranten, dames en heeren 8 uur. Voor de veld- of afstandloop, deze winter te organiseeren, bestaat aardige belangstel- ling. P. SCHAAKNIEUWS S. 1. V. Het bestuur van S.I.V. zal ook dit jaar zoo mogelijk een competitie spelen, ver moedelijk in De Zwaan. Daarom worden alle leden en eventueele nieuwe leden verzocht Vrijdag a.s 's avonds om 8,30 uur in De Zwaan aanwezig te zijn. Er kan zich nog een beperkt aantal nieuwe leden opgeven. Wij- hopen Vrijdag alle leden te ontmoeten, om dit seizoen goed in te zetten. S. V. TEXEL. De eerste thuiswedstrijd (Texell-Wa- terv. 1) heeft ons niet geheel kunnen be vredigen. Ons elftal was er blijkbaar niet geheel „in". W. speelde met een stopper spil, terwijl haar verdediging goed op dreef was. De W-aanval was evenmin productief als die van T. Vooral voor de rust werden 3 opgelegde kansen gemist. Bij* T. klopte het «achter niet heelemaal. Vooral het taaie volhouden van Arie en Herman hield de partijen in balans. In onze aanval had Dick zijn dag niet, ter wijl de combinaties veelal mislukten. Intusschen mag T. met de uitslag 1-1 tevreden zijn. Het terrein was prima, de belangstelling flink. Direct valt T aan en spoedig blijkt de kracht der W-verdedi ging. Als W. wat los komt, weet ze een opening in onze verdediging te vinden en moet Ben door uitloopen, redden. De W-aanvallen blijven gevaarlijker. W. neemt na 20 min. de leiding en behoudt tot de rust het beste van het spel. Eeni ge mooie ltansen worden gemist. De T- aanvallen waren minder gevaarlijk. Een mooie kans wordt juist over de lat ge schoten, terwijl de verre schoten bij de W.-keeper weinig kans kregen. Na de rust was T. sterker ei^ speelde W meestal verdedigend. Onstuimige aan vallen van T deden een doelpunt ver wachten. Dit kwam dan ook na 20 min. als een W-speler „hands'1" maakte. Her man benutte de penalty. Wel bleef T. sterk aanvallen,. maar ook W trekt meer l£n aanval. Enkele kansen gingen aan beide zijden verloren. Einde 1-1. Scheids rechter Goujjswaart leidde goed. Tex. B's 1Texel 2: 05. Texel 3—Tex. B's 2: 4—4. Voor het eerst speelde ons 3e elftal en het dient gezegd: ze hebben het er goed afgebracht. Al spoedig weten de B's te scoren en zelfs de stand op 2-0 te bren gen Bij T. was er nog te weinig verband, terwijl de keepers zich van hun beste zijde lieten zien. T. pakt na de rust flink aan en weet het tot 2-2 te brengen, maar dan komen de B's los; ze maken er 42 van. T. gaf zich niet gewonnen en wist ook deze achterstand in te loopen. Met T in de aanval komt het einde (44). Wat meer van deze wedstrijden spelen zal het spelpeil verbeteren. Uitslagen van Zondag: Wieringer- waard-Oudesluis: 7-0; Texel-Watervo- gels 1-1; Atlas-N.-Niedorp: 4-1; BKC-LS W: 3-3. Zij, die Zondag Texel 1 naar N.- Niedorp willen vergezellen, geven zich voor Donderdagavond op bij N. de Graaf. Reis gaat per trein, naar N.-Scharwoude, verder per fiets. D.D. STROOREGELING OOGST 1942. Evenals voor witstroo (ook kanariezaadstroo) en peul- vruchtenstroo moet een ver gunning bij de P.H.B. worden aangevraagd voor het koopen verkoopen, vervoeren en voor eigen gebruik behouden van koolzaad-, lupinenzaad-, kar- wijzaad-, blauwmaanzaad- en mosterdzaadstroo. Deze stroo- soo'rten vallen dus wel onder de strooregeling oogst 1942, doch kunnen boven de vol gens de vastgestelde normen worden aangevraagd. Prijzen bij levering af boerderij in ge perste toestand per 1000 kg. f'11,50 voor koolzaadstroo; f 18,50 voor lupinenzaadstroo; f 10 voor karwijzaad-, blauw maanzaad- en mosterzaad- stroo. Voor veldboonen stroo, hetwelk ook onder de stroore geling oogst 1942 valt, gelden normen, welke tweemaal zoo groot zijn als voor wit- en peulvruchtenstroo. Zij, die hier gebruik van willen ma ken, dienen zich bij de P.H.B. te vervoegen. Een droppel regenwater viel op een gloeiend ijzer en niemand merkte hei spoor ervan. Een droppel regenwatei viel in een bloemkelk en werd een dia mant. In een rede, ter gelegenheid van de dankdag voor de oogst heeft Rijksmaar schalk Goering om. verklaard, 'dat ondanks ongunstig weer de oogst veel beter is gebleken dan werd verwacht. Daar komt bij, dat het transportprobleem bijzonder goed is opgelost. Waar gehon gerd wordt ,in geen geval in Duitschland, zoo verzekerde spreker. De Duitsche ar beider en zij, die van elders gekomen zijn om daar te wecken, worden van allen 't best voorzien. De Duitsche weermacht wordt alom door 't veroverde gebied ge woed en bovendien komen in toenemende mate uit de veroverde gebieden nog aan vullingen. Dit is ook wel noodig, want Duitschland heeft nu. reeds zes millioen buitenlandsche arbeiders te voeden en 5 millioen krijgsgevangenen. In streken met luchtgevaar wordt het vleeschrantsoen met 50 gram verhoogd. Er wordt druk gewerkt om het Duitsche volk met kerstmis een extra'tje te kun nen geven; vleesch, meel, enz. Komt een soldaat met verlof, dan krijgt hij «voor de zijnen een pakket met een pak cacao, een kg. meel, een kg. erwten of boonen, een kg. suiker, een pond boter en een groote houdbare worst. De raapzaadoogst is door de vorst mis lukt, maar daarvoor komen de nog betere zonnebloempitten uit Rusland in de plaats. De aardappeloogst overtreft alles wat tot nu de Duitsche bodem heeft voortgebracht. (Zie ook volgend nr.) Aan het Oostfront. Aan het Kaukasusfront werden de steden Elkotowo en Werchni Koerp stormenderhand genomen. In het N. van Stalingrad is de vijand opnieuw uit ver sterkte blokken huizen en stellingen ver dreven. Bij de Salomons-eilanden. Bij de Salomons-eilanden woedt een nieuwe slag. Hiraide geeft als verliezen voor de V.S. aan: verscheidene vliegtuig moederschepen, meer dan tien transport schepen en meer dan,tien andere schepen Levensmiddelen uit de Oekraine. Te Berlijn is als een geschenk van de Rijkscommissaris Koch aan de Berlijn- sche gouwleider Dr. Goebbels een groote voorraad levensmiddelen aangekomen, wel 50 wagons: 615 kisten boter, 20,000 kippen, 230,000 eieren, 112" vaten toma ten, "96 vaten augurken, 50 zakken ge droogde peren, 44 kisten gedroogde kool, 80 ton bloem; verder groote hoeveelhe den aardappelen, koolrapen, witte, kool, appelen en uien. Een en ander is be stemd voor de Berlijnsche lazaretten en voor de cantines van de bewapeningsbe- drijven te Berlijn. HERMANSHOEVE. 31 Deze hoeve, gelegen aan de hoek Duin- weg-Koogerweg, is eigendom van de heer KI. Bakker. Oppervlakte plm. tien bunder. De boerderij werd in 1888 door de vader van de heer Bakker, op een pu- blieke veiling, gekocht van de heer J. P. Witte, die haar precies 100 jaar geleden in 1842 van de heer J. L. Kikkert, toen hier notaris (voor 400 gld. per h.a.) overnam. De plaats is genoemd naar diens zoon, Herman Kikkert. Opvoedingsgesticht Valkenheide be stond «l Oct. 30 jaar. Babywol zal van 1 Nov. af weer op vergunning verkrijgbaar zijn. Rijwielen mogen op bonnen (tot 31 Oct geldig) weer verkocht worden. De kermis te Bakkum (Castricum) wordt gehouden 11 en 12 Oct. Tot rijksontvanger te Den Helder werd benoemd W. van Duinen te Leeuwarden. Alleen schoothondjes en geleidehonden voor blinden mogen voortaan in de trein- coupé worden meegenomen. Voor vernieuwde gebruikte naaima chines mag niet meer dan 90 pet. van de prijs van een nieuwe worden gevraagd. Ten nadeele van een bakker te Lange- dijk werden op een nacht 400 turven ge stolen. (Alkm. Editie D. v. N.H.) De bakkersarbeid mag v-an 15 Oct.15 Maart twee uur vroeger aanvangen dan normaal. De winkels mogen tot 1 April op werk dagen open zijn tot zes uur, Zaterdags tot zeven. (Verboden is het te sluiten vóór 5 uur). „Ingenieur" mogen voortaan alleen af gestudeerden van de Hoogeschool te Delft, Bandoeng of Wageningen of van daarmee gelijk te stellen buitenlandsche scholen zich noemen. Een 19-j. dienstbode te Hoorn heeft ten nadeele van haar mevrouw, bij*^wie ze al 3Vi jaar diende, een verrekijker, een gouden ketting en 2 tafellakens wegge nomen. Een landbouwer te Kootwijkerbroek was jaren stokdoof. Dezer dagen drong bij het houthakken een puntige tak in zijn oor, waardoor het bloed er uit spoot. Doch meteen was hij van zijn doofheid genezen. (Barnev. Crt.) Dertig schapen werden te Ede op di verse weiden aangetroffen. De eigenaar(s) heeft men niet kunnen opsporen. Blijk baar waren de dieren voor de zwarte handel bestemd. Ze ^ijn alle in beslag genomen. Pensiongasten in pensions met mmder dan 10 gasten krijgen voor de maanden Oct. t.m. April bonnen voor zes mud ko len. Bij' verhuizing kunnen zij hun bon nen of de daarop door hen gekochte kolen meenemen. Pensions met 10 gas ten of meer moeten een formulier BR. C. 50 indienen Informeer voor brandstof voor kookdoeleinden aan het distributie kantoor. FAMILIENAMEN van Texelsche ingezetenen. In de rubriek „Onze Familienamen" komen nu Texelsche geslachtsnamen aan de beurt. Die geven stof voor menig praatje. Zijn er lezers, die zich moeite hebben gegeven, de oorsprong van him naam na te vorschen? Gaarne zullen we daaromtrent dan worden ingelicht. Van een groot aantal namen van Texelsche families hebben we de oorspronkelijke beteekenis kunnen opsporen. Behalve de standaardwerken van Dr. Winkler en eenige publicaties (ook courantenartike len) van deze tijd, raadpleegden we daar bij o.a. het onvolprezen „Middelneder- larftisch woordenboek" van Verwijs en Verdam (11 dln.) en het niet minder hoog te schatten „Woordenboek der/Neder landsche taal" (voor zoover verschenen; 18 deelen). Dit moge de lezers een waar borg zijn voor de betrouwbaarheid van hetgeen wij over die familienamen en wel over die op Texel in het bijzonder hopen mee te deelen. Redactie. DIERENDAG. Zondag 4 Oct. was het dierendag, de internationale dag, bestemd vóo'r een al gemeen en breed opgezette propagands voor de dierenbescherming. Franciscus van Assisi (gestorven 1226), wiens sterfdag als dierendag werd inge steld, noemde de dieren „zijn broeders en zusters" en behandelde ze op een dien overeenkomstige wijze. Ofschoon talrijke dierenbeschermers ir. woord en geschrift jarenlang gepleit heb ben voor een betere, menschwaardiger behandeling der dieren, kan men nog wel ergerlijke misstanden op het gebied constateeren. Dierenbescherming is nog steeds hoogst noodzakelijk en het is vooral de opvoe ding der jeugd, waarvan de dierenbe scherming de meeste steun te verwach ten heeft. De dierendag is een mooie ge legenheid, oni ons weer eens goed reken schap te geven van onze houding en-ver antwoordelijkheid tegenover het dier! VERLIESPOSTEN VOORKOMEND-SYSTEEM, BESTAANDE UIT VIER DIENSTEN Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom Uw onbetaald gebleven oude posten inschrijven bij DIENST IV VAN HET V V.S. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam C. Amstelstraat 14-18.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2