HoofdpU" Neemn AKKERTJE VAN DE FRONTEN. GEMENGD NIEUWS 4 DISTRIBUTIE. 18 Oct. t.m. 24 Oct. 1942 53 A brood 4 rants, brood of gebak 53 B brood 0,5 rants. 53 beschuit 1 rantsoen 53 A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 53 B vleesch 0,5 rants. 53 A aardapp. 2 kg. aardappelen 53 B aardapp. 1 kg. 53 melk 1,75 liter melk 1-59. 2-59 reserve 1.75 liter taptemelk 53 tabak 1 rants, tabak 53 cigaretten 1 rants, cigaretten 7 Oct. t.m. 18 Oct. 51 boter 125 gr boter 51 vet 125 gr. boter, Geldige bonnen voor diverse artikelen: 412 algem. 1 rants, eenh.zeep tm 31 Oct. N eenhz. 1 rants, eenheidsz. tot 31 Oct. N toiletzeep 75 gr toiletzeep 80 pet tm 31 Oct. M textiel mannen 45 gram scheerzeep t.m. 31 Dec Bonnen beteekenen voedselmits er geld is! Zorgt voor geld! Steunt Win terhulp! Giro 5553. Inleveren bonnen winkeliers. Brood: 52, 408-411 tarwebloem en 52 beschuit. Gebak: zie brood. Boter: 51 en de nieuwe bon; ook 2-61, 2-62, 3-61, 3-62 en 4-61. Beschuit: 52. Kaas: 397-399. Melk: 52; taptemelk: 1-58 en 2-58. Vleesch: 52 en restant. Vleeschwaren: 52 en restant. Aardappelen: 52 en restant. Petroleum: bon 2 van de E.A.-kaart. Tabak: 52 en 9 nieuwe. Indien voorraad onvoldoende, kan ook voor de overige artikelen worden ingele verd. Opplakvellen met foutieve bonnen worden teruggegeven; eventueele fouten worden niet meer door de ambtenaren hersteld. V ARREST GESTELD. Op last van de Sicherheitspolizei te laag is P. te Texel wegens het fraudu- eus voorhanden hebben van een varken, .n arrest gesteld. Intusschen is dezer da gen al weer een varken, dat stilletjes werd gemest, in beslag genomen, nu bij B. te Den Burg. DUUR SCHRIJFPAPIER. Tegen een inwoner van Bergen, die groote hoeveelheden 'tlocs schrijfpapier te duur aan een winkelier op Texel had verkocht, is procesverbaal opgemaakt. Ook tegen de winkelier, die zijn klanten daarvoor driemaal de normale prijs vroeg. OVER TEXELS HISTORIE. Op uitnoodiging van de afd. Beemster van de Westfriesche Styk heeft de heer J Rasch, bekend folklorist en schrijver van verscheidene boeken en artikelen op folkloristisch gebied ook op Texel geen onbekende door zijn relaties met de familie Dr. Timmer te Midden-Beem- ster een causerie gehouden over het ont staan en de verdere ontwikkeling van ons eiland, alsmede over dialect en onze volksgebruiken. De spreker, die zijn stof volkomen beheerschte, vond een aan- uachtig gehoor. Ja, Waarom? Als er AKKERTJES zjjn, die de ptjnlf)ke boeien verbreken, het hoofd weer helder maken binnen 'n kwartier. De Neder/andsche Pijnstiller „Zoo zijn onae manieren". „Niet de oorlogsindustrie is het voor naamste doel, maar de vernieling van woonwijken". Zoo staat het in het bevel van een Britsche vliegergeneraal, dat in Duitsche handen is gevallen. Met welk 'n „heldenmoed" de Britsche piloten zich van hun taak kwijten, kunnen de Zuid- Limburgers ons vertellen. Daaiyzijn zwa- re bommen in vreedzame woonwijken te- 2chtgekomen; daar hebben bijkans 100 'akkere werkers de dood gevonden. Van jie methode van oorlogvoering kan ook .übeck gewagen. Een daar opgenomen iilm levert de bewijzen: uitsluitend woonwijken, alleen cultureele bouwwer ken en monumenten werden daar in puin gelegd. „Maar Churchill kan er van ver zekerd zijn, dat elke bom wordt geteld en tien-, ja, honderdvoudig wordt gewro ken". Daarop heeft rijksminister Von Fibbentrop pas nog de nadruk gelegd. Voorloopig hebben de Duitsche vliegers nog met de bolsjewieken af te rekenen, maar zoodra zij even de handen vrij heb ben, krijgt Engeland de volle laag. Reeds nu mag het over gebrek aan belangstel ling niet klagen. Sunderland aan de oost kust werd getuchtigd op een wijze, die Churchill en de zijnen heugen zal. Bo vendien vliegen zij niet ongestraft boven Duitschland en het bezette ge bied. Bij hun aanval op Osnabriick verlo ren zij zes machines; ook bij die op het Belgische en N.-Fransche kustgebied wa ren hun verliezen, in verhouding tot de aangerichte schade, groot. In negen maanden gingen wel 1082 Britsche bom- IN GEKOMEN PERSONEN Maria K. J. Riethoven van Ede, Otter- loscheweg 41 n. B 89. Gerritje Jansen, geh. ra. Klaver, van Langedijk Oudkarspel A 69 naar Ó50. GRAAN IN BESLAG GENOMEN. Ambtenaren van de Crisiscontrole dienst bezochten deze week een malerij. Zij troffen daar wel 16 partijtjes aan, die er voor rekening van particulieren zouden worden gemalen. De heele voor raad werd in beslag genomen. RUIT VERBRIJZELD. De chauffeur van een vrachtauto zou Donderdagavond met een sierlijke zwaai de. garage naast de Doopsgezinde Pasto rie binnenrijden.. De bestuurder had ech ter buiten de waard, in dit geval de ver achter de bak uitstekende balken, gere kend. Deze verbrijzelden een spiegelruit van de woning van mevr. de wed. P. C. Koorn. De chauffeur was terstond be reid de schade te vergoeden. Een dure dag, want een nieuw moet wel f35 kos ten WAARSCHUWING WINKELIERS. Twee winkeliers zijn op de bon gezet, omdat zij hadden verzuimd, de in hun etalage uitgestalde artikelen van een prijskaartje te voorzien; een van hen liep bovendien vast wegens het verkoo- pen van 20 plus kaas voor de prijs van 75 cent per pond, (max. prijs 65 ct.) Er zijn de afgeloopen week ook in an- aere zaken kleine verzuimen geconsta teerd. De politie haalde er voor deze maal nog geen potlood en papier bij, maar bij een volgende „visite" dient al les in orde te zijn. Anders LANDBOUW VEETEELT |||||||UU| Aanpassing pluimveestapel. Ingang 15 Oct. mogen pluimveehouders van broed 1942 hoogstens zooveel kippen aanhouden als op grond van het ingele verd aantal eieren is vastgesteld. Wie geen jonge dieren hebben, moeten hun stapel meteen aanpassen. Extra rundveelevering. In verband met de opgelegde extra aanslag verplichte rundveelevering wor den de veehouders erop gewezen, dat zij zich per 18 October a.s. in ieder geval moeten hebben aangepast aan hun be- drijfsmaximum, (Zie toegezonden kaart). Zij, die een verhoogde toewijzing heb ben aangevraagd en hun overtollig vee aanhouden in afwachting van de beslis sing op hun aanvrage voor verhoogde toewijzing, zullen eveneens moeten vol doen aan de hun opgelegde extra aan slag, indien op hun aanvragen ongunstig wordt beslist. Dit in afwijking van het geen reeds aan enkele veehouders zou zijn medegedeeld. Zaaizaad-oogst. Telers van Akkerbouwproducten, die een hoeveelheid als zaaizaad wenschen te behouden, kunnen hiervoor ten kan tore van de Plaatselijke Bureauhouder een aanvraagformulier invullen. Restant leveringsplicht 1942. Het is toegestaan in combinatie te le veren; d.w.z. dat door een of twee vee houders gezamenlijk een rund of jong dier geleverd kan worden, teneinde aan het restant van hun verplichte levering te voldoen. Ook mag men van de leve ringsplicht 1942 een aantal kg. van ten hoogste 30 kg. laten staan. Dit aantal kg. wordt dan bijgeteld bij aanslag rund- vleesch 1943. Tenslotte merken wij op, dat het aan tal kg. vleesch, hetwelk na 18 Oct. nog geleverd moet worden op levering 1942 aar» de B.O.V.V., boven de toewijzing op die datum aangehouden mag worden tot een lastgeving tot het leveren aaa de betrokken georganiseerde is toegezonden. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland. menwerpers verloren. Ook de bolsjewie ken spelen het strategisch niet klaar. Met hun opleiding van parachutisten waren de Sovjets de andere landen ver voor, maar in de praktijk worden zij thans door de Duitschers overtroefd. Oorlogvoeren op papier. Wanneer met plannen maken de oor log kon worden gewonnen, hadden Roo sevelt en zijn vrienden de overwinning reeds behaald. De Amerikaansche presi dent heeft in zijn laatste „praatje bij de haard" weer van alles verteld, maar over het voornaamste gezwegen (de scheeps- verliezen, de moeilijke grondstoffenposi- tie, het uitzenden van strijdkrachten....). „Sinds Januari", zoo zeide hij, „hebben we een gemeenschappelijk operatieplan. We hebben al veel plannen opgesteld en militaire beslissingen genomen". Of er niet noodig een tweede front moet ko men? Ja, daar was Roosevelt van over tuigd. China en Sovjet-Rusland moeten bevrijd worden van de ontzaglijke druk, welke de As daarop uitoefent. Het is maar de vraag: „Hoe"? Roosevelt maakte er zich gemakkelijk af, door te verkla- len, dat hij het ontwerpen van strategi sche plannen aan de militaire leiders overlaat. Zoo doet men het in Lohden en Moskou ook! 9 Naar de zeebodem. Binds Juni verzwijgt de Britsche ad miraliteit haar scheepsverliezen, maar Berlijn houdt het Britsche volk wel op de hoogte. In vier dagen tijds gingen tus- schen Kaapstad en New-Foundland 18 schepen verloren, samen 143000 ton. Het verlies van de kruiser Coventry alleen werd door de Britsche nieuwsdienst tod*- C.Z. „EENDRACHT". Verslag van de 12 Oct. gehou den ledenvergadering. Aanwe zig 14 leden. Na opening door de voorz., de heer C Stoepker, en lezing der notulen volgt ballotage: Er hebben zich 9 pieuwe leden aangemeld, n.l. R. de Leeuw, (Tend; P. Brouwer, Den Burg; C. Roeper Pz., De Westen; C. A. Witte, Z.-Haffel; A. P. Dal- meijer, Oudeschild; W. Keesom, Den Burg; D. W. Keijser, De Westen; C. A. Eelman, 't Noorden; P. Kikkert Gz., De Waal, die allen als lid worden aangeno men. Vervolgens wordt verslag uitgebracht door de fin. commissie bij monde van de, heer Joh. Roeper Jz. Het voorstel, ba lans en verlies- en winstrekening over 't afgeloopen boekjaar goed te keuren, wordt aangenomen. Daarna volgt behandeling van de ba lans en exploitatierekening. De melkontvangst was bevredigend in het boekjaar 1941-1942. Er ik weer flink afgeschreven, f 7500, en flink bijge schreven op de rekening ledenkapitaal (15 ct. per 100 kg. melk). Ook de nabeta ling was 15 ct. per 100 kg. melk. Vaste bezittingen staan thans als volgt op de balans: Fabrieksgebouw f 24000—, inventaris f 29343,15, twee dubbele woonhuizen f 8000.filiaal f 3000,inventaris fi liaal f 2000,—, auto met generator f 2000. Totaal f68,343,15. De gefreele inventaris is nieuw en van het modernste. Dit alles is tegen molest verzekerd voor f 137,350,-*. Na taxatie door erkende taxateurs. De vaste schuld aan de Grondkap. Bank is nog slechts f 10,000,Het reservefonds is f 10,000,- tcrwijl het ledenkapitaal thans aange groeid is tot f 16,130,68. t" Uit dit alles ziet men, dat de coöpera tie er financieel goed voorstaat. Boeren, die meenden, geen lid te moe ten worden, omdat de zaak „zwaar zat", kunnen dit argument thans niet meer naar voren brengen. We zien dan ook, cat er de laatste tijd velen zijn toegetre den. Sindè begin 1941 niet minder dan 40 nieuwe leden! Wat betreft het loopende boekjaar, zijn de moeilijkheden vele. De melkaanvoer is gedaald, het melkvervoer is moeilijk en duur; de fabriek zag zich genoodzaakt, de melk één keer daags op te halen, ter wijl het nog zomer was. Bovendien wer den -sommige melkroutes ingekort, waar door voor vele boeren ongerief ontstond, doordat zij de melk nu naar de hoofdwe gen moeten brengen. De kwaliteit van de productie was voor de boter goed. De kaas was ook goed, alleen op warme da gen trad het bekende gebrek „los" op, dat nu weer is verdwenen met het koe lere weer. In de loop van de zomer is de Een dracht als lid toegetreden tot de N.C.Z. (Nationale Coop. Zuivelverkoopcentrale) te Amsterdam. Hiervan zijn plm. 70 faJ brieken lid. Zoowel voor verkoop als aankoop van boter is dit beter. De melkprijs is niet hoog. Tegen de verwachting in zijn de heffingen op kaas, die aan de Ned. Zuivelcentrale moeten worden betaald, nog verhoogd, zoodat in dezen ook nog geen verbete ring is te verwachten. Wel schijnt het in bedoeling te liggen, deze winter van Den Haag uit, een toeslag op de melk te geven. De Onderneming" te Den Hoorn zal deze winter op last van de overheid ge sleten zijn. Dan zal de melk door De Eendracht verwerkt worden. Volgens dcor Den Haag aan te geven richtlijnen moet dan de melk betaald worden aan De Onderneming", die dan zelf haar toeren uitbetaalt. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord. De voorz. sloot de vergade ring met de wensch, dat het een ieder wél moge gaan in gezin en bedrijf en dat spoedig een «betere tijd voor ons mag aanbreken. gegeven. In vredestijd telde dit schip 400 koppen. Berichten over stakingen op Britsche werven houden nochtans aan. Nu ligt het werk op de werven aan de Tyne weer stil. En er is al zoo'n achter stand! Wanneer aan tankschepen voor 100,000 ton verloren gaat, zegt ons dat niet veel. Meer indruk maakt zoo'n bericht, wan neer u weet, dat met 100,000 ton motor olie 1400 duikbooten een tocht van zes weken kiinnen maken; 100,000 tanks zou den met zulk een hoeveelheid 'n afstand var. 1000 km. kunnen afleggen. Dat zegt wel wat. Van het bolsjewieken-front. Onveranderlijk maken de Duitsche weermachtsberichten van nieuwe vorde ringen melding, ondanks het reeds slech ter wordende weer. Een landingspoging aan een door de Duitschers bezette kust strook werd met bloedige verliezen voor de vijand afgeslagen. De grootste tractor- fabriek, waarover Stalin nog te beschik ken had, werd door artilleristen in puin gelegd. In de Terek-sector werden de bolsjewieken teruggedrongen; ook in N.- Stalingrad zijn de Duitschers nu diep doorgedrongen. Ook aan de overige dee- ler van het front staan zij er gunstig voor. Inmiddels heeft Willkie, die te Was hington is teruggekeerd, zijn verklaring, dat het tweede front zeer spoedig ge vormd moet worden, herhaald. Hij deed deze, zoo zei hij, op grond van hetgeen hij in de door hem bezochte landen had ge constateerd. Het is nu maar de vraag, of Stalin nog wel wat kan wachten. Eer der zal hij er zeker niet op hoeven te rekenen. OOK BUSDIENST REUVERS. In aansluiting op het bericht in vorig nr. kunnen we thans nog mededeelen, dat evenals de busdienst van de heer E. S. Boekei, ook die van de heer Th. Reuvers per 1 Nov. a.s. door TESO zal worden ge ëxploiteerd. OVERDRACHT SCHEURPLICHT. Aanvragen om overdracht vanscheur- plicht moeten worden gericht tot de Plaatselijke Bureauhouder. Deze aan vraag wordt dan door een daartoe ingel stelde commissie in behandeling geno men. Toestemming wordt alleen verleend in gevallen, waarin de bewerking van het land voor de betrokkene groote moei lijkheden zou opleveren (gebrek aan paarden of landbouwwerktuigen). Ingeval de aanvraag gunstig wordt beoordeeld, onvangt aanvrager hiervan bericht. Dit bewijs van toestemming moet met de roode en blauwe overdrachtfor- n ulieren worden verzonden naar het Bemiddelingsbureau voor Overdrachten, p.a. de heer S. Slot, Westwoud W 61a. Op het roode en blauwe formulier wor den alleen ingevuld de naam van de overdrager en het nummer van de last geving. Tevens wordt het van de hand- teekening van de overdrager voorzien. Niet ingevuld moeten worden het per ceel, waarop wordt overgedragen en de naam van de overnemer. Dit laatste voor hen, die reeds geslaagd'waren hun over drachten op Texel te plaatsen. Het is nl. niet zeker, dat deze overdrachten door het Bemiddelingsbureau worden erkend. Wel kan op een bijgevoegd briefje wor den vermeld, dat men reeds tot een on derlinge regeling met overnemers was gekomen. Men vermeldt dan ook de naam van de overnemer en de prijs, waarvoor de overname tot stand is ge komen. Ook zij, die scheurplicht willen over nemen, moeten hiervan bericht doen aan de heer S. Slot. Dit geldt dus ook voor hen, die reeds met overdragers tot een acccord waren gekomen. Voor iedere overdracht wordt een provisie van f 15,- per ha. gevraagd, te betalen *door over drager. Zij, die overdragen, betalen aan de heer Slot dus een bedrag van f315, pei ha. Vrijwillige scheurders ontvangen van het Bemiddelingsbureau f 300 per ha. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de heer C. van Groningen. v.G. INTREDE DS. K. T. GORTER. Ds. K. T. Gorter, van Texel, beroepen tot voorganger der Vereenigde Doopsgez. Gemeente te Groningen (tweede predi kantsplaats), heeft Zondagmiddag als zoodanig zijn intrede gedaan. De intreepreek werd gehouden naar aanleiding van Johannes 6:68. De voorzit ter van de kerkeraad, de heer Tj, Hidde- ma, sprak de nieuwe leeraar der Ge meente toe. VERTROKKEN PERSONEN. Aagje Brak, geh. m. Polderman, van W 64 n. Beverwijk Relweg 17. Francisca J. van den Bogaard, v. De Koog 101 n. Leiden, Rozeboomstr. 26. Cornelis de Vries van E 77 naar Loos- drecht Nieuw Loosdrecht. Geertje Hessels van C 12 n. Meppel, Gr. Oeverstr. 122. Frouwtje Raven van De Waal 14 naar Warnsveld C 68. TEXEL-DEN HELDER V.V. Op werkdagen: Van Texel: 8,15 en 2,15. Van Den Helder: 10,45 en 4,45. Qp Zon- en feestdagen: Van Texel: 8,15 en 2,30. Van Den Helder: 10,45 en 4,45. (Dec.-Jan. 8,45 van Texel i. pl. v. 8,15) SPORT. O.V.V.-NIEUWS. SVC 2 moest Zondag in OVV 2 haar meerdere erkennen. Het was een faire wedstrijd. O. won met 3-1. Morgen gaat OVV 1 naar Texel 2. Dat weidt aanpakken, jongens. Vertrek van Oosterend om half twee. Voor het 2de is Texel 3 uitgenoodigd. Ook dit wordt een zware wedstrijd. Aanvang 3 uur. Elftal- opgave in kastje. JAMO. S. V. TEXEL. Programma a.s. Zondag: 4e kl. A: Oudesluis-Watervogels; Texel- LSVVAtlas-BKC; W.-Waard-Vrone. Texel 1-LSVV; 12 uur. Texel 2-OW; 3 uur. OVV 2-Texel 3; 3 uur. Van T. 1 mogen we 'n spannende strijd verwachten. Beide ploegen behaalden in 2 wedstrijden 3 punten, waaruit blijkt, dat deze ploegen aan elkaar gewaagd zullen zijn. We mogen wel veel belang stellenden verwachten, die tevreden huiswaarts zullen keeren. Henk Boon en Herman verwisselen van plaats. Henk Bruin is reserve keeper, Harry de Porto en Nic. de Graaf zijn eveneens re serves. Texel 3 gaat naar OVV 2. Vertrek 2 uur per fiets van de Steenenplaats af. (Elftallen kastje Tex. Courant). Tex. Comp. Het is van belang, dat alle clubs er bij de NVB op aandringen, dat de Texel Comp. zoo spoedig mogelijk kan aanvangen. Adspiranten. Niet Zondag maar he- denmidag half drie spelen BC een proef wedstrijd ter voorbereiding van de onderl. comp. Zondagmorgen half elf volgt dan AB. Zaaltraining: elke Dinsdagavond van 910,30 leden; elke Dinsdagavond van 7,309 adsp., niet jonger dan 12 jaar. Laatste nieuws: Vrone-St. Pancras weer in onze afd. ingedeeld. D.D. BEKENDMAKING: AARDAPPELEN- EN BIETEN-ROOIEN. Landbouwers, die niet over voldoende arbeidskrachten beschikken om hun aardappelen en bieten op tijd te rooien, zijn verplicht dit vóór of op Maandag 19 October schriftelijk of mondeling mede te deelen aan het Gewestelijk Arbeids bureau Alkmaar, Bijkantoor Texel, We verstraat 13 onder opgave van: 1. 'Aantal H.A. 2. Nauwkeurige ligging. 3. Aantal benoodigde arbeiders. 4. Vermoedelijke tijdsduur. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. DE STROOPPOT. Het luisterspel „De Strooppot", door Fred Groot naar de bekende Texelsche overlevering bewerkt, komt a.s. Dinsdag avond voor de radio: 77,30 over Hilv. 2. Ook huispersoneel valt van 1 Nov. af onder de ziektewet. De zwarte handelaar J. W. Prins te Bergen kreeg 5 mnd. gevangenis. Van de Arbeidsdienst zijn nu reeds 2000 man aan het aardappelrooien. Een auto met 32 balen frauduleus ver- Voerde tarwe is te Castricum aangehou den. De tarwe werd in beslag genomen. De tentoonstelling Herlevend Neder land trok in zes weken bijna 12000 be zoekers. Het leerplan voor het M.O. is in ver band met de tijdsomstandigheden aan zienlijk besnoeid. f 30 boete kreeg de Alkmaarder L. R., die een plaatsgenoot voor „vuile NSB'er" had uitgemaakt. De 52-j. mevr. L. v.d. L.-K. uit Loos- duinen is op de Laan v. Meerdervoort cJoor een tram doodgereden. Badhuis De Driesprong te Loosdrecht is met de heele inboedel afgebrand. (Schoorsteendefect). Twaalf ambtenaren te Amsterdam heb ben zich aan verduistering van een vrij groot aantal bonnen schuldig gemaakt. Het 3-j. zoontje van V. a.d. Stèenstr. te Utrecht is na het eten van 30 staalpilien (die het kind voor drop hield) overleden. Bij Culemborg werd de 47-j. L. Salari, gehuwd en vader van 9 kinderen, door 6en trein gedood. Drie jaar is gevorderd tegen de 18-j. W. v.d. L. te Ophemert, die in enkele da^ gen zeven fietsen stal. Bij het kolenlossen a d. Laakkade te Den Haag is de 55-j. T. door een grijper bekneld geraakt en gedood. Twee maanden kreeg K. G., die in een café te Wieringen beweerd had, dat N.S. B ers in de oorlogsdagen op de soldaten schoten. Later ontkende hij. Door roekeloos omgaan met een te Wylre op een akker gevonden projectiel verloren een veehouder, zijn zoon en een knecht het leven. Een andere zoon werd gewond. Slagers moeten ingang 15 Nov. bij het thuisbezorgde vleesch een nota afgeven met naam en adres van leverancier en klant, prijs en kwaliteit van het gelever de goed. In het tehuis voor ouden van dagen te Dussen werd de kloosterzuster Dolfina (mej. J. de Korver, 55 j.), de hals afge sneden door de 70-j. verpleegde A. A., die over zijn behandeling niet tevreden was. Een groot aantal PTT-ambtenaren te Alkmaar is betrokken bij een sluikhandel waarbij van postzakken, postkarren en zelfs van postrijtuigen der Spoorwegen gebruik werd gemaakt. Op deze wijze zijn duizenden kg. aardappelen van Warmenhuizen naar het postkantoor ver voerd en vandaar naar de huizen der be trokken ambtenaren. Wel 10-15 ton. 5000 kg. is achterhaald. De controle liet blijkbaar veel te wenschen over. Bij een der mannen thuis Vond men wel 21 post zakken. WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN In de V.S. wordt een vleeschlooze dag per week ingevoerd. De Zuidafrikaansche premier Smuts is te Londen aangekomen. In Zwitserland gaan brood en melk sinds 16 Oct. op de bon. In Engeland mag in de woningen niet voor 1 Nov. worden gestookt. Hllllllllll Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater. ANNY EN MAX. Anny is in deze film de beroemde Anny Ondra en Max de niet minder be kende Max Schmeling, de oud-wereldL kampioen boksen. Er wordt in deze rol prent natuurlijk gebokst; dat kunt u begrijpen., En niet zuinig. Maar de liefde speelt ook een voorname rol. Max treedt eerst als electricien op; hij is aan een theater verbonden, waar hij een lief meisje leert kennen, waarvoor hij zich ten slotte geheel opoffert. Er zijn heel wat moeilijkheden, die Marianne zoo heet dat meiske heeft'te overwinnen, maar Max bokst voor tien en ruimt alle beletselen uit de weg. Max heeft thans de ring verlaten. Als beroepsbokser zal hij niet meer uitko-; men. Wie een genoeglijke avond wil heb ben en graag deze bokser eens „op stoot" ziet, mag daarom deze film niet verzuimen. (Ingezonden Mededeeling).

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2