Uit de Rede van Mussert UIT DE REDE VAN DE RIJKSCOMMISSARIS. DISTRIBUTIE. 13 Dec. t.m. 19 Dec. 1942 63 A brood 4 rants, brood of gebak 63 B brood 0,5 rants. 63 beschuit 1 rantsoen 63" A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 63 B vleesch 0,5 rants. 63 A aardapp. 2 kg. aardappelen 63 B aardapp. 1 kg. n 63 melk 1,75 liter melk 63 taptemelk 1.75 liter taptemelk R-12 tabak 1 rants, tabak 29 Nov. t.m. 26 Dec. 437 algem. 1 kg. suiker 438 algem. 500 gr. jam 439, 440 algem. 1 rant, gort 441 algem. 100 gr. vermic. enz 442 t.m. 444 algem. 100 gr. kaas 447 t.m. 450, algem. r. bloem, brood gebak 4-73 reserve 500 gr. rijst 3-74,4-74 reserve !50 gr. cacao m. suiker 61 versnap. 100 gr. chocolade 62 „100 gr. suikerwerk 29 Nov.t.m. 26 Dec. 445 algem. 250 gr. koffiesurrogaat 6 Dec. t.m. 17 Dec. 62 boter 125 gr boter 12 Nov. t.m. 10 Jan. 59 boter 125 gr. boter Bijzondere rantsoenen: 3-75, 4-75 reserve 100 gr. chocolade 3-76, 4-76 reserve 100 gr. suikerwerk Geldige bonnen voor diverse artikelen: lf.m.5 K.F br.st.) 1 eenh tm. 30 Apr. '43 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. 03 petroleum 2 liter t.m. 9 Jan. '43 01 t.m 05 brandst.B.V. 1 eenh. t.m. 31 Dec.'42 06 t.m. 08 B.V. Brandst. 1 eenh. Brandstof 28 Febr. 1943 M$ textiel mannen 45 gram scheerzeep t.m. 31 Dec Van 1 t.m. 31 Dec. 1942: 452 Alg. en P Eenheidszeep (voor Een- hei dszeep). 453 Alg. en P Waschpoeder (voor Waschpoeder). P Toiletzeep (voor toiletzeep). De Rijkscommissaris ving zijn belang wekkende rede aan met zijn vreugde uit te spreken over het feit, dat hij met de Nederlandsche nationaal-socialisten kon deelnemen aan de viering van het 11-ja- rig bestaan der NSB. Spr. bracht de ge- lukwenschen van de Fuehrer over en wees er op, dat hijzelf als Rijkscommis saris het zijn taak acht, de nationaal- soc. hier met zijn politieke ervaring en raad ter zijde te staan. Zeker van de overwinning. Spr. herinnerde aan de jongste ge schiedenis van Oostenrijk en betoogde, dat degenen, die hun lot in handen van de Fuehrer leggen, van de overwinning zeker kunnen zijn. Voor het voortbestaan van Europa met zijn kuituur heeft de Fuehrer zijn grootste werk, Groot- Duitschland, in de weegschaal der ge schiedenis geworpen. Wanneer de Duit- sche soldaat er niet was geweest, was West-Europa door de bolsjewistische horden al lang onder de voet geloopen en uitgemoord. Het geweten van Europa gewekt. We beleven thans een strijd tusschen werelddeelen. Als medespeler van het bolsjewisme, treedt 't Amerikanisme, de scherpste vorm van het groot-kapitalis- me, op. Wat thans geschiedt, is een defi nitieve vervorming vande laatste eeu wen op elk terrein des levens. Door de veldtocht tegen het bolsjewisme heeft de Fuehrer het geweten van Europa gewekt. Thans klopt het lót aan de harten der Europeanen. Het kan niet in de bedoe ling van de Voorzienigheid liggen, dat Europa, de uitsluitende drager en schep per van alle kuituur op aarde, vergaat. En daarom weten we, dat we overwin naar zullen blijven. BONNEN BETEEKENEN VOEDSEL.... MITS ER GELD IS! ZORGT VOOR GELD. STEUNT WINTERHULP! GIRO 5553. Eieren. Voor personen van 14 t.m. 20 jaar worden van 20-31 Dec. drie eieren beschikbaar gesteld op bon Res. 2-77. De ze bon moet vandaag bij winkelier inge leverd zijn Patiënten in ziekenhuizen en andere bijzondere instellingen zullen, evenals bij dé vorige uitreiking van tabaks-, sigaret- ten- en versnaperingenkaarten, ook dit maal deze kaarten reeds tijdens hun ver blijf in het ziekenhuis ontvangen. Extra boter. Nederlandsche arbeiders, die in het buitenland werkzaam zijn, vreemdelingen en Rijnschippers ontvan gen, voor zoover zij met Kerstmis hier te lande vertoeven, een extra rantsoen bo ter, doch alleen, wanneer zij ten minste gedurende vier weken onafgebroken in Nederland blijven. Na 24 December 1942 zal geen uitreiking meer plaats vinden. UITREIKING NIEUWE levensmiddelen-, tabaks-, sigaretten-, versnaperingen- en zeepkaarten. De Burgemeester brengt ter algemeene kennis, dat op onderstaande tijden de in aanhef van deze mededeeling genoemde distributiekaarten zullen worden uitge reikt. Mannen en vrouwen die volgens leeftijd recht hebben op een tabaks- of sigarettenkaart dienen op de zitting op te geven of zij weder voor deze kaarten of voor een versnaperingenkaart in aan merking wenschen te komen. Te Den Burg op Donderdag 17 Decem ber a.s. in het Fanfaregebouw van: 9-10 M. de Ruyterstr., Steenenplaats, Vischmarkt, Wittekruisweg, Groenepl. 10-11 Hoogerstr., Achterom, Binnenburg, Weststr., Kantoorstr., Suikerweg, Wes- terweg 11-12 Haffelerweg, Zwaanstr., Hollewals- weg, Molendwarsstr., Schoonoordweg; des middags van: 1,30-2,30 Warmoesstr., Hallerweg 2,30-3,30 Willem de Zwijgerlaan 3,30-4,00 Gasthuisstr., Gravenstraat 4,00-4,30 Koogerstraat 1 t.m. 39. Te Den Burg op Vrijdag 18 December a.s. in het Fanfaregebouw van: 9-10 Koogerstr 40 en hooger, Koogerweg 10-11 Weverstraat 1 t.m. 67. 11-12 Weverstr. 68 en hooger, Emmalaan, Schildereinde 1 t.m. 23 des middags van: I,30-2,30 Schildereinde 24 en hooger 2,30-3,30 Molenstraat 3,30-4,30 Waalderstr,, NieuwstrParkstr. Te De Waal op Zaterdag 19 December a.s. in de o.l. school van: 9,30-10,30 wijk W nrs W 1 t.m. W 66 10,30-10,45 wijk W nrs W 67 en hooger. 10,45-11,45 het dorp nrs 1 t.m. 72 II,45-12,00 het dorp nrs 73 en hooger. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezin en alle inleg vellen welke hierbij behooren. Een aard appelformulier is niet noodig. Met na druk wordt verzocht op den juisten tijd te komen en een ieder in dat uitreikings- lckaal, waar voor zijn dorp of wijk de uitreiking plaats vindt. Texel, 8 December 1942. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES KERKNIEUWS. De uitslag der diakenverkiezing in de Doopsgezinde Gemeente Burg, Waal en Oosterend is, dat gekozen is voor Den Burg de heer J. Zuidewind; voor De Waal de heer A. Bakker Jz.; voor Ooster end de heer Jac.' Eelman Gz. (Aftredend de heeren P. Keijser, C. H. Roeper en L. Koppen.) De plaats van Nederland. Aan welke kant staat Nederland in deze strijd? Het deelnemen komt voorna melijk tot uiting in de strijd met de wa penen; als geheel bezien, neemt Neder land daaraan nog niet deel. Wel heeft de oproep van de Fuehrer bij de Nederl. nationaal-soc. een zeer sterke weerklank gevonden. Denk maar aan de vele vrij willigers. Eens zal het heele Nederland sche volk hun dankbaar zijn. Veel volksgenooten werken in Duitsch land, een tijdelijke maatregel. De oorlog noopt er evenwel toe. Die werkers zul len niet voor goed aan het Nederland sche volk worden onttrokken. De voedselpositie. Een belangrijke taak rust ook op de Nederlanders met betrekking tot hun voeding. Verwacht mag worden, dat het peil gehandhaafd kan worden tot het oogenblik, dat de graanstroom uit de Oekraine ook Nederland zal hebben be- IIIIIIIIHII GEMEENTE TEXEL ||||||||j: ONDERWIJS. De Burgemeester van Texel, ter waar neming van de taak van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, maakt openbaar het volgende besluit van den Commissaris der Provincie Noordhol land d.d. 10 December 1942, 4e afdee- ling, no. 408 Reg. 91 V.Z./21831: De Commissaris der Provincie Noord- Holland, ter waarneming van de taak var. Gedeputeerde Staten; Gelezen het door den Burgemeester van Texel bij schrijven van 2 November 1942, no. 1212, ingezonden door hem ge nomen besluit van dezelfde dagteeke- ning, no. LXVIII, waarbij met toepas sing van artikel 22bis, 2e lid, 2e zinsnede, de Lager-Onderwijswet 1920, is beslist, dat de instandhouding van de openbare lagere school te De Waal, ingevolge ar tikel 19 der aangehaalde wet, wordt ge vorderd; Gelet op het bericht van den Hoofd inspecteur van het Lager Onderwijs in de 2e hoofdinspectie, d.d. 3 December 1942, no 5493; Overwegende, dat, berekend naar de maatstaf van artikel 28 der Lager-On- derwijs-wet 1920, het aantal leerlingen van de onderhavige school 48 bedraagt; dat dus, nu het aantal leerlingen bene den het in artikel 22bis, le lid, der wet vcor de gemeente geldende grensgetal blijft, ingevolge evengenoemde bepaling tot opheffing der school zou moeten wor den overgegaan; dat echter naar zijn oordeel het Ge meentebestuur terecht heeft beslist, dat de instandhouding van de school krach tens artikel 19 der wet wordt gevorderd; Gelet op de Lager-Onderwijswet 1920; BESLUIT: I. a. te verklaren dalt de instandhouding van de openbare lagere school te De Waal, gem. Texel, door -artikel 19 der Lager-Onderwijswet 1920 gevorderd wordt, en mitsdien, b. aan het bovenvermelde besluit van den Burgemeester goedkeuring te ver- leenen; II. het Gemeentebestuur uit te noodi- gen, dit besluit openbaar te maken door middel van een openbare kennisgeving. Expeditie dezer zal worden gezonden aan den Burgemeester van Texel ter kennisneming en afschrift aan den Hcofcjihspecteur van het Lager Onder wijs in de 2e hoofd-inspectie te 's-Gra- venhage. De Commissaris voornoemd, w.g. BACKER. De l.o. Griffier, w.g. J. A. VAILLANT. Texel, 14 December 1942. De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES. De Gemeente-Secretaris, JONKER. reikt. Maar Duitschland, dat de zwaarste offers heeft te brengen, komt eerst aan de beurt. Dat zal ieder begrijpen. De militaire situatie. Wat de militaire situatie betreft: Sta- lir. heeft al spijt van het avontuur, waar in hij zich heeft gestort. Stalingrad heb ben We vast in handen, en wel ondanks geringe verliezen. In het gebied Kalinin- Toropets ontstaat een Russische neder laag; talrijke divisies zijn er omsingeld. Zoowel de Duitsche soldaat en zijnbond- genooten als ons materiaal zijn volstrekt superieur. In het zuiden werden strate gische overwinningen van de eerste or de geboekt (Tunis, Corsica, onbezet Frankrijk). Ook de duikbooten boekten doorslaande successen. Alleen dit jaar reeds liep de beschikbare scheepsruimte van de vijand, ondanks aanbouw van schepen, 45 millioen ton achteruit. Voorzorgsmaatregelen. 1943 zal een zwaar en moeilijk jaar worden. Daarom nemen wre voorzorgs maatregelen: evacuatie o.a. Ook worden gebouwen in het voorterrein van onze steunpunten geslecht, maar we sparen zooveel mogelijk. Enkele mijner bureau's, cok Nederlandsche, worden verplaatst. Den Haag immers is met bommenwer pers terstond te bereiken. Het kan ge makkelijk worden uitgeschakeld. De Rijkscommissaris met zijn verantwoorde lijke instanties blijft echter in Den Haag. Reorganisatie van Europa. Na deze oorlog komen we tot een re organisatie van Europa. Aan welke kant zal dan Nederland staan? Het zou er slecht mee gesteld zijn, wanneer Mussert en de NSB er niet geweest waren. Ik heb 29 Mei 1940 gezegd: het Nederlandsche volk zal door de vervulling van de taak, die voortvloeit uit het gemeenschappelijk lor, zijn land en zijn vrijheid voor de oekomst vermogen te waarborgen. Ka meraden, daarbij blijft het. Ik neem van deze woorden niets terug. Eén Europa. Europa moet één zijn, solidair zijn. Er vormen zich' groote continenten. Zie het Amenkaansche continent, 't Groot-Oost- Aziatische continent, het bolsjewistische in Azië en Oost-Europa. Daartegenover is maar één ding mogelijk, een nieuw Europa en kan Europa niet komen tot deze geestelijke eenheid, "deze wil om solidair te blijven en met elkander het continent te verdedigen, dan zal het na kortere of langere tijd ten gronde gaan. En omdat wij gelooven, dat 't niet ten gronde gaat, daarom zijn wij overtuigd, dat het solidair Europa zal komen, nog in onze tijd. Gij weet het, als Europa wint, winnen Hitler en Mussolini en zal een rechtvaardig Europa ontstaan en daarom hebben wij recht te vragen zooveel mo gelijk mee te helpen. De Beweging doet haar best en zal na de dag van vandaag nog meer haar plicht doen. Ons volk moet ingeschakeld worden. Daarvan ben ik overtuigd. Ons doel is ons volk in te schakelen in de oorlog, maar aan één kant en dat is de Europee- sche kant Dat doel zullen wij nooit meer uit het oog mogen verliezen. De positie van ons volk is moeilijk en zwaar_.De oorzaak daarvan ligt bij hen, die van ons heengingen op het beslissen de oogenblik. Aan ons is het, er boven uit te komen. En ziet, van stap tot stap bewandelen wij deze weg. Vandaag is weer een stap gedaan, een zeer groote stap. Het groote dat wij daarbuiten hadden in Indië is van ons afgesneden. Er is maar één ding te doen, volksge nooten, en dat is, wij moeten Europeesch gaan voelen, Europeesch gaan denken, Europeesch gaan handelen. Moeilijkheden om te overwinnen. De moeilijkheden zijn echter groot. Bij velen bestaat er een gevoel van machte loc sheid, maar dit mag niet bij ons aan wezig zijn. Wij zullen het zelfrespect van de natie hoog moeten houden en het ge loof in de goede eigenschappen van ons vclk versterken. Want kerngezond van aard is nog altijd ons volk en dat toont her, doordat het de moeilijkheden van deze tijd draagt, zooals het ze draagt. Het is niet eenvoudig maar het volk draagt 't waardig en goed. De eigenschappen van hoofd en hart en hand, die eens ons volk groot deden zijn, diezelfde eigenschappen zijn er nog en zijn overgeërfd van geslacht op ge slacht. Het is alleen aan ons, die eigen schappen omhoog te halen en te steunen. Dat zullen wij kunnen. Er zal een enorme opbloei zijn, wan neer Europa eenmaal deze oorlog gewon nen heeft. Er zullen enorme spoorwegen gaan door Europa van het Oosten bij de Wolga, tot het Westen en van het Noor den tot het Zuiden. En vliegtuigen zul len kruisen over Europa, niet om dood en verderf te brengen maar om de vol keren nader tot elkaar te brengen en ieoer volk produceert dan dat, waartoe 't het best in staat is. Dan zal er welvaart komen en wij zullen een ongekende op bloei tegemoet gaan. Dat is ons onver woestbaar vertrouwen. De veel gesmade N. S. B. De Beweging zal daarin leiding heb ben te geven. De veel gesmade, veel ge hoonde Beweging, die alleen maar be staat uit menschen, die niet deugen, vol gens onze tegenstanders, zal het toch Ik heb ze met goedkeuring van. de Fuehrer uitgesproken. Het hangt van de Nederlanders af de taak, die uit het ge meenschappelijke lot voortvloeit, te ver vullen. Door deze vervulling is de vrij heid van het land, de vrijheid van het volk gegeven, ja, meer nog, daardoor is Let gelijkberechtigd toetreden tot de nieuwe, groote taak van Europa gegeven. Deze week hebben we juist een onder houd met de Fuehrer gehad: Hij wil de Nederlanders niet als overwonnenen be handelen. De Nederlanders moeten in volstrekte gelijkgerechtigdheid deel heb ben aan alle mogelijkheden, die dit nieu we Europa biedt. Zij zullen hieraan deel hebben door tegelijkertijd de taak en de plichten op zich te nemen, die de dra gers van dit nieuwe Europa te wachten staan en die een drager van deze ver antwoordelijkheid op zich zal hebben te nemen. Op de leider der NSB Mussert rust de taak, het Nederlandsche volk het nationaal-socialisme bij te brengen. De Fuehrer erkende uitdrukkelijk, dat de N. S.B. de draagster dezer politieke ontwik keling is en dat Mussert als leider der N. S.B. de Leider van het Nederlandsche \olk is. De Fuehrer zal met Mussert spreken. De nieuwe Europeesche orde kan nog niet worden geregeld, omdat de grenzen nog niet zijn vastgesteld. "Maar zoodra die nieuwe opbouw komt, zal de Fuehrer de heer Mussert bij zich roepen. Hij zal aoor de nieuwe orde niet worden ver rast; zij zal met de heer Mussert worden besproken. De NSB is thans reeds ver antwoordelijk betrokken bij het bestuur van dit land. Dit is een eisch der rechtvaardigheid. Gij, nationaal-socialisten, zoo besloot de Rijkscommissaris, gij zijt als volgelingen van uw Leider Mussert de dragers der ontwikkeling, die volgens wil en wensch van de Fuehrer, de grootste staatsman en veldheer van Europa en de geniale bouwmeester van de nieuwe tijd, ge vormd zal worden! Hou Zee! De rede werd bij herhaling door luide en langdurige bijvalsbetuigingen onder- bioken. maar weer moeten doen. De organisatie is in het af geloopen jaar weer versterkt. Ei zijn nieuwe districtsindeelingen ge maakt. De propaganda is uitgebreid, piopaganda in de goede zin van het wcord, die de menschen bewust moet maken, waarom het voor ons volk gaat. Ik kan zeggen, dat ons strijdblad op dit oogenblik een oplaag heeft van 125000 exemplaren. Dat begint wel ergens op te lijken. Nieuwe verantwoordelijkheid. Vandaag hebt U van de Rijkscommis saris gehoord, dat een nieuwe verant woordelijkheid op onze schouders is ge legd. De oorlogsnoodzaak was en blijft beslissend voor alles 'en wordt door ons' niet uitgemaakt In het binnenlandsch bestuur zal de Beweging medezeggen schap krijgen Men moet goed begrijpen: Wij kunnen niet doen, wat we willen. Er is oorlog en wij zijn hier in de oor logszone. Wij kunnen nog niet aan de op bouw „aus einem Guss" om het met een Duitsch woord te zeggen, beginnen. Dat is nog niet mogelijk, dat moet straks ko men. Er moet zijn samenwerking, inner lijke verbondenheid en uiterlijke verbon denheid. Samenwerking tusschen onze beweging en de bezettingsoverheid. Ter wijl de innerlijke verbondenheid zich uit- di ukken moet in samenwerking tusschen ae Rijkscommissaris en de Leider der Beweging, om het beste te maken in deze tijd voor het Nederlandsche volk, wat er van te maken is. (Zie verder volgend nummer.) GIFTEN WITTE KRUIS. N. N., Den Burg f2,50. N. N., 't Noorden f 10, ONDERWIJS. De heer G. B. F. Scharp, onderwijzer aan een o.l. school te Lochem, is tot on derwijzer aan de ULO alhier benoemd. KERSTFEEST NED. VOLKSDIENST. De collecte voor de Kerstviering op Texel, georganiseerd door de Ned. Vólks- dienst, heeft reeds een zeer bevredigend resultaat opgeleverd. ^Maar er is ook een aanzienlijk bedrag noodig; alle kinderen ontvangen als Kerstgeschenk plm. een halve kg. fruit, een ons andere versna peringen en bovendien een kop chocola at; alleen reeds deze tractatie ver- eischt een aanzienlijk bedrag, gezien het groot aantal kinderen, dat een" kaart heeft afgehaald. (Zie adv. voorpagina). Giro-stortingen^op rekening no. 217116 van Burgemeester Rijk de Vries (motto „Kerst") zijn alsnog hartelijk welkom. Naar men ons meedeelde, zal een dei- grootste winkelzaken op Texel twee pet. van haar weekomzet voor deze Kerstvie ring afstaan. Gaarne hoopt het Comité, dat dit prachtige voorbeeld navolging zal vinden. De nadruk wordt er op gelegd, dat al leen KINDEREN een kaart behoeven af te halen. Dit met het oog op de bereke ning van de hoeveelheid versnaperingen en chocolademelk, welke beschikbaar moet zijn. Wanneer eventueel voor ou deren een kaart mocht zijn gehaald, wordt verzocht deze terug te bezorgen; ouderen'hebben geen kaart noodig. si 'mojox a^sjaa 'euiSedJooA do OXCXJ van Scjierl-Bilderdienst AAN DE FAMILIELEDEN van de vrijwilligers in de waffen SS en het legioen. De Germanische Freiwilliger Leit- Stelle deelt mede: Het is zeer goed mogelijk, dat men fa milieleden of bekenden op foto's van de Waffen-SS en het Legioen in dagbladen, tijdschriften of in het filmjournaal her kent. Een zeer begrijpelijke wensch is aan ook, deze foto te bezitten. Schrijft u met nauwkeurige opgave waar u de foto gezien heeft aan de Germanische Frei- williger Leitstelle, Den Haag, Plein 1. De betreffende foto wordt u dan toegezon den ARBEIDSBUREAU. Het Bijkantoor Texel van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Alkmaar is weer telefonisch te bereiken opder no. 112. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. N. N., Den Burg f 5, N. N., 't Noorden f 15, VOOR KONIJNENFOKKERS. Op Dinsdag a.s. houdt de Konijnenfok- vereen. Oosterend 'n propaganda-avond in De Lindeboom. Er wordt gerekend op een flinke opkomst van sportfokkers. Eenige raskonijnen zullen worden mee gebracht ter bespreking. De heer Koens, dierenarts, heeft zijn benoeming tot eere- Jid aanvaard. Daar kan de Vereen, nog veel plezier van beleven. J.M. JEUGDIGE CAFEBEZOEKERS. Onlangs hebben alle bladen de nieuwe ^verordening gepubliceerd, die o.a. in- hcudt ,,Wie nog geen 18 jaar is, mag na negen uur geen hotel, café, e.d. meer be zoeken. tenzij in tegenwoordigheid van 'n opvoeder". Een 15-tal jongelui meende, dat het wel zoo'n vaart niet zou loopen en spotten met de klok, toen Wiep Rui ter en z"n mannen Zondagavond in „Ca sino" musiceerden. De politie „zuiverde" de zaal van de nog geen 18 jaar zijnde bezoekers.1 Er gingen 15 jongens op de bon DIEFSTAL BIJ BLOK v.d. VELDE. De politie is er in geslaagd, de inbraak en diefstal in de boerderij, bewoond dooi de heer Ad. Blok v.d. Velde (zie vorig nummer), tot klaarheid te brengen. De man, die de boerderij binnendrong'en 'n gouden halskettinkje en een penteeke- ning ontvreemdde, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Bij zijn speurtocht door het gebouw had hij eenig geestrijk vecht opgedoken en.zich ook op an dere wijze te goed gedaan. De penteeke- ning is echter nog niet terecht; de dader schijnt zelf niet te weten, waar deze is beland! Wie kan de politie inlichtingen verschaffen? OOSTEREND JUBILEUM. Vrijdag a.s. viert Ds. M. Rooseboom, emeritus-predikant te Voorburg, zijn 55- jarig ambtsjubileum. Van 1896-1909 was hij Geref. predikant te Oosterend op Texel. EEN GREEP UIT 'T RADIO-PROGRAM Muziek, zang, maar ook WOENSDAG (HEDEN): HILV. I: 10,30 Neerlands grootheid te water en te land; 15,00 Voordracht uit „Ferdinand Huyck", HILV II: 8,00 De Plattelandsvrouw; 12,30 Over proefboer- derijen. DONDERDAG: HILV. I: 15,00 Wat wil sibbe en erf? 17,30 Over schepen; 19,00 Praatje van Max Blokzijl. HILV. II: 12,30 Winter- sroei van vruchtboomen; 18,15 Mid-win- terviering. VRIJDAG: HILV. I: 10,30 Gedichten van Fred. v. Eeden; HILV. II: 8,00 Hoe komen poot- aardappelen door de winter; 12,15 Over Zierikzee; 18,15 Voorlichting bij beroeps keuze. Illllillllll SPORT. Hlllllllll S. V. TEXEL. Uitslagen van Zondag 4e kl. A Aid. I: Vrone-Oudesluis 5-1; LSVV-Texel 2-1. Onderafd. N.H. Tex. aid. Ie. Texel 2 Tex. B's 2-3; andere terreinen afgekeurd. Texel 1 heeft in een spannende strijd met 2-1 verloren. Een prachtig doelpunt door Ab op de borst ingeloopen, werd ge annuleerd Scheidsr. meende van „hands" Ook nu was de geluksfactor niet aan on ze kant, en >dat is nu eenmaal bij alles noodig. Wel zijn we achterop geraakt, maar er is prachtig voor gewerkt. Dat stiekt onze spelers tot eer. Toch volhou den, lui. Je kunt immers nooit weten! Texel 2 heeft wat teleurgesteld. Er moet veel meer gewerkt worden, vooral in de aanval stond elke speler alleen. Ook bleef het tempo te langzaam. De B's, als ploeg sterker, maakten ook geen groote indruk. T. speelde na de rust be ter Nadat de B's de stand op 3-0 hadden gcbiacht, zette T. er alles op en wist 2 maal tegen te scoren. Die eindspurt kwam te laat, lui. Er bleek echter uit, dat we niet behoefden te verliezen. B's verdedigden met man en macht. A.s. Zondag Atlas-Texel 1; Texel 2 gaat naar Oosterend, Texel 3 naar SVC 2 Vrijdag clubavond. Elftallen in het kastje. Vanwege de afd. N.-Holland wordt hier een spelregelavond belegd op Zater- aag 9 Januari. Tevens zal het een „test"- avond zijn voor a.s. scheidsrechters. D.D.

Texelsche Courant | 1942 | | pagina 2