Bommen en Chocolade. BINNENLAND WERELDNIEUWS 56c JAARGANG. No. 5741. WOENSDAG 31 MAART 1943. TEXELSCHE COURANT Boven Brielle, het vredige stadje op Oost-Voorne, cirkelden enkele weken ge leden Britsche vliegtuigen. Uit de blau we voorjaarshemel suisden de dood en verderf brengende projectielen omlaag en toen het motorgeronk, het gedreun van de explosies en het gekraak van de ineen stortende muren vefklonken was, be weende Brielle de dood van tientallen kinderen, verpletterd onder het puin van een ineengestorte school. Brielle onder ging het lot, dat zoovele steden en dor pen in ons land moesten ondergaan. Het stadje, dat binnen zijn muren geen enkel militair doelwit herbergde, ja zelfs geen enkele belangrijke fabriek, werd binnen enkele oogenblikken herschapen tot een oord van rouw en verwoesting. Ongeveer terzelfder tijd wierpen ande re Britsche vliegers in de omgeving van Brielle en elders andere projectielen om laag, oranje doosjes, waarin zich een chocoladeletter V bevond. ,.Van de kin dertjes uit Indië aan de kindertjes in Holland" stond er op de verpakking. De duivels in de hel moeten op die dag in schaterlachen zijn uitgebarsten. Bloediger hoon is immers ondenkbaar. Ook wanneer deze daad geen opzet, doch slechts misdadige roekeloosheid is ge weest, dan nog zal ieder mensch met .afschuw en verontwaardiging vervuld moeten zijn. Hier chocolade, ginds bommen. Wij zijn er aan gewend geraakt, om van onze bondgenooten bommen in stede van brood te ontvangen. Doch chocolade voor doode kinderen is iets, waarvoor alle woorden tekort schieten. B. C. GESTORVEN SCHAPEN EN LAMMEREN. Aan de Tweede Dwarsweg in Het Noorden is een keet geplaatst. Van heden af kunnen gestorven schapen en lamme ren (al het andere vee moet naar de uoodsla'chtplaats!) aldaar worden gevild en begraven. Gemeente-veldwachter Van den Brink zal iedere werkdag van 2 tot 5 op het terrein aanwezig zijn en de namen der eigenaren van de aangevoerde dieren no- teeren; de handelaren zullen dus 's mor gens de dieren kunnen ophalen en ze 's ir.idda"gs tusschen 2 en 5 uur bij de ge meente-veldwachter kunnen inleveren. Iedere Maandag wordt door de gemeente veldwachter een opgave van de namen der eigenaars aan de Keuringsvearts ver strekt, opdat deze de af keuringsbewijzen aan de respectievelijke veehouders kan toezenden. Wanneer men dus dieren vilt en begraaft, zonder daarvan de gemeen te-veldwachter kennis te geven, ontvangt de veehouder geen afkeuringsbewijs. E.N. Wie specerijensurrogaten bereidt, heeft daarvoor vergunning noodig. Kunstschilders kunnen voor penseelen een aanvraag doen b.d. Kultuurkamer. De dirigent Dr. W. 31engelberg werd 28 Maart 72 jaar. Uit een doktersauto werd te Utrecht 'n tasch met instrumenten gestolen. Ook Schagen kreeg een straat, ge noemd naar Gerardus Mooyman. Een Instituut voor Vlasvezels wordt v. Rijkswege te Standaardbuiten gesticht. De parkarchitect Hugo Poortman, te Diepenneim, werd dezer dagen 85 jaar. Schouwen-Duiveland kreeg te Noord- gouwe een ziekenhuis. De Ned. Omroep gaat een Omroep- jeugd-orkest vormen, 14-20 jaar. DE ZON. Wo. 31 Maart op 7,19; onder 20,11 DE MAAN. Wo. 31 Maart op 5,18; onder 14,38 Nieuwe Maan: 4 April 22,53. HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo 31 Maart 5,43 en 18,30 Do 1 April 7,13 en 19,50 Vr. 2 April 8,24 en 20,54. Springtij 6 en 22 April. JAARVERGADERING N.V. T.E.S.O. De Vrijdagavond in De Oranjeboom gehouden jaarvergadering werd door 75 leden bijgewoond. De woorz., de heer W. H. Lap, heeUp" allen artelijk welkom, in het bijzonder de leden van het perso neel en W Kaan, reeds lang gepension- neerd, doch met van TESO vervreemd. Oud-kapitein C. Duinker was door droe ve omstandigheden verhinderd; Donder dag 1.1. werd zijn trouwe gade, met wie hij langer dan 50 jaar lief en leed heeft gedeeld, van zijn zijde weggenomen. De voorz. hoopte, dat hij de kracht zal mo gen vinden om dit smartelijk verlies te kunnen dragen Voorz. releveert verder het veelbewo gen jaar TESO's fmancieele resultaten waren weer bevredigend. Het eindcijfer was wel niet zoo groot als het jaar daar voor, maar dat was het gevolg van de hoogere onkostenrekening (Propaganda film van Texel) Aan het materiaal wer den zware eischen gesteld; na de oorlog zal er heel wat te herstellen zijn. Over de dienst op Harlingen zeide spr.: Indertijd heeft TESO geprobeerd met de Dageraad een passagiersdienst op Har lingen te openen. Het bleek ons, dat er wel goede gelegenheid was voor een ge mengde dienst en toen we de advertentie van Van der Vis zagen hebben we met een gereflecteerd. De dienst leverde een voordeelig saldo op. Dat gaf dus reden tot tevredenheid. EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM. Woensdag: 17,30 Joost v.d. Vondel en Duitschland; 19,00 Wat is bolsjewisme 12,30 (II) Boerenjeiigd en Arbeidsdienst. Donderdag: 15,00 April-allerlei; 17,15 Uit hel zeemansleven; 19,00 Praatje van Max Blokzijl; 11,00 (II) Aardappeltaart m. weinig suiker (kookles); 12.30 (II) Zelf tuinieren; 17,00 (II) Uit het krantenleven. Vrijdag: 15,00 De Huifkar (parodie)! 17,30 Aprilgrappen; 18,40 Sport; 8,00 (II) Geitenfok f 10,000 BELOONING. Zaterdag 1.1. omstreeks 23 uur hebben onbekende daders, die de Amsterdamsche politie-uniform droegen, na overweldi ging van politie en burgerlijk bewape- mngspersoneel, in het Bevolkingsregister te Amsterdam, Plantage Kerklaan, aan slagen met springstoffen gepleegd, die oorzaak waren, dat het gebouw in brand geraakte. Voor de ontdekking van de daders heeft de Höhere SS und Polizei- fuehrer 10,000 gulden uitgeloofd. VERBLIJF VAN JODEN. Met ingang van 10 April 1943 is aan jcden het verblijf in Friesland, Drente, Groningen, Overijsel, Gelderland. Lim burg, Noord-Brabant en Zeeland verbo den. Joden, die zich daar nog ophouden, moeten zich naarv het kamp te Vught be geven. Bij het vertrek naar het kamp te Vught is het medenemen van reisbagage en waardevolle papieren toegestaan. Het bovenstaande geldt niet voor joden in de kampen te Westerbork, Vught, Bar- neveld en Doetinchem; ook niet voor ge mengd gehuwde joden. NAAR CONCENTRATIEKAMP. Wegens het verborgen houden van jo den en wegens jodenbegunstiging werden of worden naar een concentratiekamp overgebracht: arbeider Wilhelm Kleijn uit Rotterdam; kantoorbediende Pieter Dolk, uit Zwijndrecht; bouwondernemer Adriaan van Dingen, uit Dordrecht; ar beider Johannes Gerardys van 't Huil, uit Arnhem; tolbeambte Gerardus Meijer uit Stamproij; handelsagent Cornelis Pe trus Boers uit Bilthoven; veilingmeester Jan Arend de Waart, Den Haag; monteur Gerrit v. d. Berg, Utrecht; kunstschilder Jan Overduyn, Amsterdam; advocaat Chr Arnoud Vaillant, Amsterdam. Mr. Sloot, burgemeester van Den Bosch riep een stichting voor heemkunde in het leven. Het St. Paulushofje tusschen Breda Roosendaal, dateerende uit de 17e eeuw, wordt gerestaureerd. 300 paar schoenen en 250 kg. rogge werden in beslag genomen in een woning te Waalwijk. Tijdens een hevig onweer werd 20 Mrt. te Groesbeek een gat in de muur en in 't dak van een bezemfabriek geslagen. In Ouwehands Dierenpark broedt een emu! Iets bijzonders voor emu in gevan genschap. Muziek. Te Tilburg is op 53-j. leeftijd overleden Willem v. Kalmthout, bekend musicus. Deze jeugdherbergen zijn in N. Holl. nu open: Amsterdam, Blancum, Heemskerk, Kortenhoef en Waringen. Twee lammetjes van een week zijn 's nachts uit een wei bij Beverwijk gestolen. (Dagbl. v. N.Holl.) In 't voormalig klooster van de zusters van Orthen te Den Bosch werden waar devolle schilderijen ontdekt. Mem Leneke, die 85 jaar huisde in haar grotwoning in de St.-Pietersberg, is op 93 jarige leeftijd (bijna 94) daar overleden. 400 voet leer werd gestolen bij de NV N.-Brab. Leerhandel. Een 20-j. lid van 't personeel bleek de dief. De Burgemeester van Velsen bracht de werktijd voor ambtenaren van 39 op 4U/2 uur. (Dagbl v N. H.) De Voorwaarts" past in het raam van onze dienst als boodschappenlooper. Bij een normaal toeristenverkeer zal dat nog duidelijker blijken. Omtrent de autobusdienst zeide spr.: De overname van de diensten van Boe kei en Reuvers geschiedde niet direct op eigen initiatief Wij komen nu eenmaal niet graag op andermans terrein. Aan deze diensten, vooral aan die van Boe kei, werden zware eischen gesteld. Er meest veel meer materiaal in gebruik worden genomen, dan financieel verant woord was. Wij wilden eerst één autobus financieren. Maar de verkeersinspectie heeft er tenslotte op aangedrongen, dat wij beide diensten geheel zouden overne men. Hoofddoel blijft het streven naar een zoo goed mogelijke verbinding tus schen de dorpen. We hebben de diensten er niet bij genomen om er een sla'tje uit te slaan. De winst, die wij maken, zal uitsluitend worden aangewend tot ver betering van de dienst zelf! Ik geef toe, dat er totnogtoe weinig verbetering te be speuren valt, misschien zelfs verslechte ring, doch dat komt door de brandstof- rantsoeneering, tengevolge waarvan we liiet meer dan 100 km. per dag mogen rijden. De laxibedrijven behoeven niet bang te zijn, dat wij hen in de grond zul len boren Integendeel we hopen met hen tot een samenwerking te komen, die voor het verkeer op Texel rijke vruchten afwerpt j Successen aan het oostfront. N.W. van Koersk hebben pantsergrena diers na dagenlange zware huizengevech ten de stad Sefsk stormenderhand inge nomen. (28 Maart). Ten Z O. van Leningrad werden door gebroken Sovjets door Duitsche grena diers in boschgevechten, die zeven dagen duurden, vernietigd. 2000 Sovjets werden gedood. 83 tanks werden vernield. (30 Maart). Berlijn acht het geenszins uitgeslo ten, dat de Sovjets ook in de zomer tot aanvallen overgaan. Het winteroffensief kostte Moskou 1,5 miliioen man; in 4 mnd. verloor Sov jet-Rusland 12000 gevechtwagens en bij na 3800 vliegtuigen. In W. Roethenië werd een bende bolsjewisten vernietigd. Ook de leider, die door een vliegtuig was afgezet. Nieuw strijdmiddel. De As paste in de Middell. Zee met succes een nieuw middel ter bestrijding van duikbooten toe. Dit kostte Engeland binnen vijf dagen reeds vijf onderzeeërs. Ook elders zal dit middel worden toege past. Invasie aan de Middell. Zee. De As houdt'érnstig rekening met een Anglo-Amerikaansche inval in Grieken land of elders aan de Middell. Zee. Zoo'n invasie zou voor de geallieerden echter groot risico opleveren. De strijd in Tunesië. Aan het Tunesische front gaat de af- weerslag voort. Ondanks groote superiori teit vermocht de vijand ook gisteren geen doorslaggevende successen te behalen. Duitsche en Italiaansche troepen sloegen alle doorbraakpogingen af en dreven in tegenaanvallen de vooruitgedrongen vij andelijke pantservoorhoeden terug. (28 Maart.) In Zuid-Tunis mislukten vijandelijke omsingelingspogingen door de vastbera den tegenstand en door energiek uitge voerde tegenaanvallen van de beweeg lijk strijdende troepen. Duitsch-Itaiiaan- sche formaties bezetten in deze frontsec tor volgens het plan nieuwe stellingen (29 Maart). SCHOENENRUILBEURS N.V.D. Morgen op het Raadhuis, middags van vier tot vijf uur. NVD en NAF werken samen om de so ciale zorg voor onze volksgenooten zoo goed mogelijk te doen zijn. Redacteur De Monyê, resp. van Utr. Dégblad, Nat. Dagblad en Handelsblad, werd burgemeester van Maarn. De productieleider Ned. Landstand in Noord-Holland, de bekende fruitkweeker W. Kaper, is voor een studiereis naar de Oekraine vertrokken. (L.S.P.D.) Banken (Boerenleenb. uitgezonderd) en verzekenngsmijen mogen geen mannelij ke personen van 18-30 j. meer in dienst hebben Werkgevers moeten in de Kerstweek verzuimde arbeidsuren laten inhalen. Wie dit nalaten maken zich schuldig aan verboden loonsverhooging. Bioscoopbezoekers mogen tijdens de vertooning van 't journaal op straffe van f 500 bo^te de zaal met betreden of ver laten. Ds. Baart de la Faille, van 19Q1-1929 predikant in de Ned. gemeentè te Lon den, is op 71-j. leeftijd te Den Haag over leden. Kinderen speelden met lucifers. Daar door gingen bij Geldermalsen twee boe- renbehuizingen en twee hooibergen in vlammen op. In een concentratiekamp werden eeni- ge personen opgesloten, die zich aan het koopen van bankbiljetten beneden de nominale waarde hadden schuldig ge maakt. Vervolgens richtte voorz. woorden van waardeering aan het adres van de be manning. ,,Ze heeft een moeizaam jaar achter de rug. De dienst eischt veel van haar krachten en namens het bestuur spreek ik hier woorden van erkentelijk heid voor de wijze, waarop zij zich van haar taak heeft 'gekweten" Spr. dankt ook de directeur, die ook vele moeilijk heden moest overwinnen. Bij al onze besluiten hebben we ons steeds laten leiden door de gedachte, hoe we de belangen van Texel en TESO het. beste konden dienen, aldus ging spr. verder. Ik hoop, dat we vanavond door aangename besprekingen de verzorging van TESO's belangen kunnen voortzetten. Na lezing van de notulen volgde over legging van balans en verlies- en winst rekening, (Reeds in ons blad gepubliceerd en toegelicht). De heer S. de Waard vroeg hoeveel de aanschaffingskosten van de busdiensten bedroegen. Medegedeeld werd, dat Boekel's bedrijf voor f 32500 werd overgenomen (inbegrepen garage W de Zwijgerlaan, f8000); dat van Reu vers voor f 10,500. De verkeersinspectie trad als adviseur en taxateur op. De beurtdienst op Harlingen werd overge nomen voor f 20,000 Verkiezing. Nadat de aanwezigen op een gratis consumptie waren onthaald, werd overgegaan tot verkiezing van een commissaris. De heer W. H. Lap werd met algemeene stemmen herkozen. De PORTUGAL. In M.-Portugal zware overstroomin gen door langdurige regenval. De Taag steeg 5 M. FRANKRIJK In de Fransche Levant doen zich he vige onlusten en uitgebreide stakingen voor. ECUADOR. Ecuador's congres sprak zich met 'n groote meerderheid voor oorlogsverkla ring aan de Spil uil. FINLAND Finland gaat, om zijn brandstoffen- productie uit te breiden, stookolie, smeer olie, teer en cokes uit turf bereiden. (Conti-Press.) VEREENIGDE STATEN De V S. zouden in N. Afrika een „jodenheilstaat" willen stichten. De New York Times wil, dat Spanje thans kiest tusschen de geallieerden en de Spil. SPANJE Spanje is het eenige land in Europa, dat echte rum uit suikerriet vervaardigt, ook voor export (Conti-Press) Te Madrid is de Duitsche ambassa deur Von Moltke na een blindedarmope ratie overleden. ENGELAND In Z. Engeland werd het verkeers- centrum Ashford met succes aangeval len. De Times geeft toe, dat Churchill reeds in 1936 het plan had Duitschland te vernietigen. MEXICO. Door een vulkaanuitbarsting loopt in Mexico een aantal plaatsen gevaar ver nietigd te worden. Over de stad Mexico daalt reeds een aschregen neer Vele boerderijen zijn verwoest. De bevolking van het bedreigde gebied vlucht. DUITSCHLAND Duitschland nam een nieuw ge vechtswapen 111 gebruik, Tijger ge naamd: zeer zwaar gepantserd en toch niet minder snel. In Tunesie en aan het oostfront reeds met succes gebruikt. De Tiroolsche schrijver Karl. Schoen- herr is op 76-j. leeftijd te Weenen over leden. Tijdens de Dinsdagnacht op Duitsch land ondernomen Britsche luchtaanvallen weiden 26 meermotorige toestellen neer gehaald. De bommen troffen woonwijken in dorpen en steden, waar de bevolking verliezen leed. Bankbiljetten van 1 100 zijn nog steeds wettig betaalmiddel, mogen dus niet wor den geweigerd. Een accountant van de Pnjsbeheer- sching, T Nieland, liet zich omkoopen door de N.V. Noordster te Stadskanaal. Hij werd haar ..econom. adviseur" tegen een salaris van f25000 plus 10 pet. van de netto winst! Eisch: twee jaar. De Off v. M. J vond, dat N., gezien zijn opleiding, nimmer accountant van de Prijsbeheerschmg had mogen zijn. Wegens Opruiing te Zaandam werd de leider van het cabaretgezelschap „De Prominenten" tot f 50 boete veroordeeld (Eisch 1 mnd.) Hij had de bezoekers aan gespoord hun kaarten tot de pauze in de zak te houden, toen een ambtenaar onder de voorstelling kwam controleeren. De twee kinderen, die te Stevensbeek (Oploo) onder een muur werden gedood, waren de twee dochtertjes, 6 en 8 jaar, van de landbouwer Arts. Drie jaar gele den ging zijn hoeve in vlammen op. Zijn vrcuw is sinds ziek. Zelf is hij kort gele den uil het ziekenhuis ontslagen, waar hij 7 weken verpleegd werd. Dc* 47-j. mw. B. werd te Vugt aange land door een 20-j. jongeman, die haar mar een boschje lokte, waar z.g. een kind te vondeling zou zijn gelegd. Zij werd met een knuppel op het hoofd ge slagen en daarop van haar taschje be roofd. Zij moest in een ziekenhuis wor den opgenomen. Signalement van de da- dèr is bekend. uitslag ontlokte de vergadering 'n spon taan applaus. Voorz. dankte in hartelijke woorden voor het vertrouwen in zijn beleid. Spr deelde mede, dat het juist zijn 25ste jaarvergadering als commissa ris was (in 1918 werd hij voor het eerst gekozen), 't Was hem dan ook aan te zien, dat een feestelijk-gevoel zijn hart vervulde. „Ik word wat ouder, zoo merk te spr. op, maar ik voel mij nog jong" De secretaris, de heer P. Dros Az., wenscht de voorz. hartelijk geluk en hoopt, dat deze nog vele jaren zijn func tie met energie, lust en liefde mag ver vullen. Als tolk der vergadering bracht de heer Pisart de voorz. hulde voor wat hij in deze kwart eeuw heeft verricht. Bij de rondvraag deelde de voorz. op ten desbetreffende vraag van de heer A. v.d. Meulen mede, dat de verkeers-in- spectie ten aanzien van de busdiensten de eisch stelde, dat de dienst in één li chaam werden samengevoegd. Zij heeft toen getracht de bedrijven van Boekei en Reuvers te combineeren, maar deze on dernemingen „wenschten de zaak niet onder één dak voort te zetten" Toen heeft de heer Boekei aan de Verkeers inspectie voorgesteld na te vorschen, 'welk standpunt TESO bij een eventueel aanbod zou innemen, waarbij verzocht werd te bevorderen, dat het personeel en het materiaal zooveel mogelijk bij de nieuw te vormen dienst zouden worden MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. ZEEP VOOR VUILEN ARBEID. Vrijdagmorgen 2 April wordt op het distributiekantoor gelegenheid gegeven tot het afhalen extra zeepbonnen voor uilen arbeid. Zij, aio een formulier MD 233-71 hebben ingevuld, dienen dit met de stamkaarten van hen, die vuilen ar beid verrichten, over te leggen. De Burgemeester van Texel RIJK DE VRIES. UITREIKING Vitamine C-tabletten. Van 29 Maart af tot en met 17 April bestaat er op het distributiekantoor ge legenheid tot het afhalen van een pakje vitamine C-tabletten voor kinderen, ge boren tusschen 1 Dec. '42 en 28 Maart '43. De stamkaart van den jonggeborene dient hierbij overgelegd te worden. De Burgemeester van Texel, RIJK DE VRIES. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 5e periode, labaks- en versnaperingenkaarten, brandstoffenkaarten voor kookdoel- einden en formulieren voor brand stoffen ten behoeve van het stookseizoen 1943-1944. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis, dat genoemde bescheiden zullen worden uitgereikt: Te Den Hoorn op Donderdag 1 April a.s. in het Gebouw „Ons Huis" van: 9-10 wijk H nrs 1 t.m! 23. 10-11 wijk H nrs 24 t.m 55. 11-12 wijk H nrs 56 t.m. 101. 12-1 wijk H nrs 102 en hooger. 2-3 het dorp nrs 1 t.m. 28. 3-4 hat dorp nrs 29 t.m. 65 4-5 het dorp nrs 66 t.m. 96. 5-6 het dorp nrs 97 en hooger Te De Koog op Vrijdag 2 April a.s. in de o.l. school van: 9,30-10.30 wijk K nrs K I t.m. K 24. 10,30-11.30 wijk K nrs K 25 t.m. K 49. 11,30-12.30 wijk K nrs K 50 t.m. K 71. 1,30-2,30 wijk K nrs K 72 en hooger. 2 30-3,30 het dorp nrs 1 t.m. 38. 3,30-4,30 het dorp nrs 39 t.m. 100. 4,30-5,30 het dorp nrs 101 en hooger. Tc De Waal op Zaterdag 3 April a. .s in de o.l. school van: 9-10 wijk W nrs W 1 t.m. W 43 10-11 wijk W nrs W 44 en hooger. 11-12 het dorp nrs 1 t.m. 43. 12-1 het dorp nrs 44 en hooger. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten met inlegvellen. Men dient vooral op den juisten tijd van oproep te letten. Texel, 29 Maart 1943. De Burgemeester van Texel. RIJK DE VRIES Brandstoffen. Zij, die behooren tot de groep E (verbruikers, bakkers, smeden) dienen Donderdag a.s. zich met hun iden titeitskaart op het distr. kantoor te mel den. Sinaasappelen zijn voor kinderen van 4 t m. 13 jaar in het landgebied van 24 Maart t.m. 17 April verkrijgbaar op res. boii 3-14 (zwarte opdruk): 350 gram. Niet in het stadsgebied. Groenlenhandelaren, die wel appelen kregen, maar geen overeenkomstig aan tal bonnen inleverden, werden nu uitge sloten. Sovjet-terrcur in Iran. Tusschen Sovjettroepen en IYaansche bevolking zijn wekenlange guerilla's ge voerd. 3000 burgers vielen als slachtof fer van de Sovjetsoldaten, die de ge vechten hadden veroorzaakt. De bevol king ontruimde 60 plaatsen, die daarop door de bolsjewisten in brand werden gestoken. 200-300 bolsjev/isten lieten het ieven. CONSULTATIEBUREAU Vrijdag a.s wordt zitting gehouden voor zuigelingen tot anderhalf jaar; voor bui len Den Burg van 10,30-12; voor Den Burg van 1-3 uur betrokken Wij waren er van overtuigd, zeide spr., dat wij in de toekomst het best aan de eischen tegemoet zouden kun nen komen Anders zouden de diensten misschien in handen van b.v. ATO zijn gekomen. De heer J. C. Rab kwam nog eens te- lug op de wensch van sommigen, om de statuten zoo te wijzigen, dat de commis sarissen na hun zittingsperioden niet da delijk herkiesbaar zijn. Voorz. antwoord de, dat het bestuur het onder de tegen woordige omstandigheden beter acht, de ze kwestie te laten rusten. De heer Van Ingen Schenau vond, dat de tantième voor directie en personeel niet in overeenstemming is met het groo te" winstsaldo. Voorz. antwoordde: Het tantième is statuair vastgesteld. We mogen niet meer dan 5 pet. uitkeeren. In zijn slotwoord dankte de voorz. voor de aangename toon, waarop de za ken werden behandeld. Moge dat in alle vergaderingen zoo gaan. Dat verzekert ons, dat u allen de schouders onder het werk zet, Eendracht maakt macht. Ik hoop, dat we onder deze spreuk steeds excelsior mogen gaan! (Applaus). J.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1