lu Groote inzameling voor Rotterdam 10 Familiedrukwerk Distributie. Dinsdag April LAATSTE GELEGENHEID Adres Fanfare-Gebouw Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. Gemengd Nieuws Landbouw en Veeteelt] Drukkerij Texelsche Couran! Van 11 tot en met 17 April 1943. 16 A brood 4 rants, brood of gebak 16 B brood 0,5 rants. 16 beschuit 1 rantsoen 16 A aar da pp. 2 kg. aardappelen 16 B aardapp. I kg. 16 A en B tabak 1 rants, tabak Van 5 tot en met 16 April 1943. 13 A Boter 1 rants, boter of margarine. 13 B Boter V* rants, boter» of margarine. Bon Tabak 16A: 20 sigaretten, óf 10 cigarillos, óf 5 sigaren, óf 25 gram tabak Bon Tabak 16B uitsluitend 5 sigaren. Om te koken. Wie om geldige reden nog geen vaste brandstof of petroleum voor kookdoeleinden aanvroeg, kan dit nu nog doen op het Distr. kantoor. Sped! Sinaasappelen. Op 350 gr. geven recht: Res. 3-15 roode opdruk, 4-13 j. (stad). Res. 3-15 zwarte opdruk, 4-13 j., (land). Hes. 4-19 t.m. 3 j. (stad en land). Res. 3-14 zwarte opdruk, 4-13 j., (land). Al deze bonnen geldig t.m. 15 Mei. Eieren. Op bon 540 van 12 April—15 Mei één ei. Inleveren uiterlijk 17 April. 17 Apnl wordt een eierbon aangewezen voor personen t.m. 20 jaar alleen. Deze bon moet 24 April zijn ingeleverd. Per sonen t.m. 20 jaar krijgen dus twee eie ren; ouderen één. Ongeldigverklaring. De met een ade laar in blauwe opdruk gemerkte bonnen van de Reichskarte für Urlauber zijn sinds 7 April in Nederland niet meer geldig. Ingenomen bonnen uiterlijk van daag inleveren bij distributiekantoor, dat zal onderzoeken, of de ingeleverde bon nen echt zijn. De groene bonnen van de „Lebensmit- telkarte der deutsche Wehrmacht" blij ven geldig. Inleveren bonnen winkeliers: Brood: 15, 16 A, B 530-533 Boter: 13A en B, rest 09. Tabak 15A. Sigaretten: 15 Gebak: zie brood. Beschuit" 15, 16. Kaas: 527-528. Eieren: 540 Alg. (alleen grossiers). Taptemelk: 13, 14, 15. Melk: 13, 14, 15 en 4-15 res. Vleeschwaren: 15 A, B. 4-14, M 14, M 16. M 18. Aardappelen: 15 A, B. Petroleum 05 EA. Brandstoffen: 01 t.m 06 KF 09 t. m 10 BV (inlevering uiterlijk 30 April. Ie t.m. 12e per. (;dem). Kaarsen: 20, 21, 22, 32, 33, 34. Textiel: 1-120. Serviesgoed: spec. pnt. Keukengerei: spec, punten en 2-14,2- 15 res. 4 - 5 30 uur tot het afhalen van bonkaarten voor hen, die dit tot heden verzuimden. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. N.N., Oosterefid f 2, N.N., 't Noorden f 2,50. TER NAVOLGING Vandaag en morgen spelen de Rhythm. Eilanders in Casino. De directie vraagt 25 ct entree, doch staat de heele opbrengst af ten behoeve van de slachtoffers in Rot terdam. EXAMENS. De heer F. J. Schmit, vroeger hoofd van de o.l. school te Oosterend, thans te Helmond hoofd van de Neutr. Opl. School, slaagde dezer dagen aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het can- didaatsexamen Wijsbegeerte. WAARSCHUWING Veehouders De uitgereikte nacht vergunningen moeten aan het eind van 't 14-daagsche tijdvak telkens worden af gestempeld (Maandags in de Lindeboom) Leest in uw belang nog eens de publicatie in ons blad van 3 April (voorpagina) MUZIEKTENT INGESTORT in het Park De muziektent van Texels Fanfare, die al lang in bouwvallige staat verkeerde, is Woensdagmiddag ingestort Tegen de zomer zal ze worden herbouwd. Dan zal het corps er een paar concerten geven. VLAS OP SCHILDEREIND. 't Is merkwaardig, de lange tocht Eier- land-Den Burg gaat meestal van 'n leien dakje, maar komen de wagens, met vlas beladen, met de straatsteenen van het Schildereind in aanraking, dan vlast het vlas nogal eens op een glijpartijtje. Zoo ging gistermorgen aldaar de zooveelste partij in vrij korte tijd van een wagen; de hoek Emmalaan-Schildereinde was eenige tijd versperd. Geen persoonlijke ongevallen. KEMPHANEN IN „DE PELIKAAN Dezer dagen ontstond in De Pelikaan een vechtpartij tusschen 2 arbeiders aan de eene kant en hun patroon, bijgestaan door diens uitvoerder, aan de andere kant. Er vielen rake klappen. Het bleek, dat dit oorlogje mede was ontketend door stoken van een 12-tal ander arbei ders. De twee genoemde vechtersbazen werden achter de tralies gezet, later zijn ze nadat procesverbaal was opgemaakt op vrije voeten gesteld. Hun verblijfs vergunningen werden ingetrokken, zoo- aat ze tot een enkele reis naar de vaste wal werden gedwongen; #ook de ophit sers moesten hun biezen pakken. J. EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM. Zaterdag: 13,45 Over kieviten; 17,30 Zeven zwarte zwanen (luisterspel); 18,40 Raadsels; 12,30 (II) Voor en over boeren; 16,15 (II) Jeugd draagt voor; 18,00 (II) Voor landarbeiders; 18,10 (II) St -Fran- ciscus koopt een koe. Zondag: 11,45 Neerl. stem v.h. oost front; J5.00 ,,Ma", tjpekbespreking; 18,00 Ned. Taalclub; 12,30 (II) Toespraak van G. J. Zwertbroek; 13,00 (II) Inneming van Den Bnel (Sibbekunde); 14,00 (II) Witte v Haamstede (luisterspel). Maandag: 17,45 Nieuws van heinde en verre; 18,45 (II) Praatje v. Max Blokzijl- Dinsdag: 12,30 (II) Hoe runderhorzel- bestnjding? 17,00 (II) In de moestuin; 18 45 (II) NSB antwoordt. REPARATIE VAN KLOMPEN. Nu door onvoorziene omstandigheden de plannen van de Landstand in Noord- Holland zelf klompen te doen vervaardi gen nog niet in volle omvang kunnen worden uitgevoerd, heeft men naar an dere middelen gezocht. De prov. boeren leider van Noord-Holland heeft zich thans in verbinding gesteld met de heer Wijbrand Groot te Beverwijk, die een 1 ijzondere methode heeft uitgevonden om klompen afdoende te repareeren. De heer Groot zal in verschillende plaatsen zijn vinding demonstreeren en zijn me thode onderwijzen in door de Landstand te organiseeren cursussen. Het ligt in de bedoeling kringen te vormen en uit de gegadigden voor de cursus verschillende personen aan te wijzen, die een aantal dorpen zullen kunnen bedienen. Ver snippering van krachten zal worden -voorkomen, opdat de aangewezen repara teurs een behoorlijk weekgeld kunnen verdienen. (L.S P.D.) N.V. T.E.M. TEXELS BIOSCOOPTHEATER. MEISJE IN NOOD. Alida Valli speelt in deze film de hoofdrol. Zij is niet alleen de bekoorlijk ste en meest bewonderde actrice van de Italiaansche filmkunst, maar ook de jongste zij werd in Mei 1921 in Pola ge boren en is de dochter van een bekende kunstcriticus die uit een oud adeiijk ge slacht stamt. Aan haar roeping voor de film te spe len, kon Alida Valli geen weerstand bie den. nauwelijks 14 jaar onderbreekt zij haar studie aan het gymnasium in Como en reist naar Rome, waar zij zich meldt aan de filmschool. Alida Valli is een meisje met een overvloedige levenslust, daarbij komt nog een ongewoon sterk ge voel, waardoor zij bij het publiek een diepe en blijvende indruk achter laat, zooals wij in de film ,,Het licht in de duisternis" duidelijk hebben kunnen zien (Jan de Waal). IIIHIIIIIII SPORT OP TEXEL ilHHIIIH' S.V.C.-NIEUWS. Met goedvinden van ..Oosterend" be gint de wedstrijd Oosterend 2-De Cocks- dorp 2 niet om 2,30 uur, doch om 12 uur Op ons eigen terrein speelt 's middags ons le tegen Texel 2. (Zie adv.) OV V-NIEUWS. Zondag heeft ons 1ste vrij. Het 2de speelt om 12 u. tegen SVC 2. Het zal spannen. Denk er om aanpakken en vol houden. Op gelijk spel rekenen we zeker. R. TEX. BOYS-NIEUWS. Het 1ste is Zondag vrij, het 2de ont vangt Texel 3. Aanpakken! Tracht re vanche te nemen1 Van C. v. Swinderen een brief ontvangen. Alles goed, alle Boys de groeten. Bij goed weer adsp. trainen op het veld om 7,30 u. De op komst was vorige week uitstekend, ook van buiten Den Burg waren ze nu pre sent. «J.S. S V. TEXEL As. Zondag: 4e kl. Vrone-Texel 1; Ou- desluis-BKC. Tex afd. I: De Cocksdorp 1 -Texel 2; 2«50 uur; 2e afd Tex. Boys 2 Texel 3; Oosterend 2-De Cocksdorp 2. Texel 1 speelt haar laatste wedstrijd in deze comp. tegen Vrone. Hoewel we hier een ferme overwinning behaalden, moe ten we er op bedacht zijn, dat V. in eigen huis al vele ploegen heeft doen struikelen, houdt hiermede rekening. Vertrek boot 7,45 (van Auto-Centrale 7,25). Komt op tijd. Indien De Cocksdorp Zondag ook maar één punt haalt, zijn ze kampioen We verwachten een pittige wedstrijd. De kampioensviering zal wat verdaagd moe ien worden, als Texel 2 mocht winnen. Tex. Boys 2 ontvangt Texel 3 en zal het stellig sterk probeeren de schade in te halen. Voor T.B. een l,astige opdracht. Texel 2 vertrekt om half 2 van Kooger straat hoek Schoonoordsingel. Texel 1 is ingedeeld in groep I voor de NHVB-Beker en wel met: Helder 2. Succes 1 en Watervogels 1. Zondag 18 April: Texel 1-Helder 2. Hedenmiddag half 3 adsp. D.D Athletiek: Morgen 11,30 veldtraining en met Paschen vermoedelijk trainings wedstrijden. Doet allen mee. P GYMNASTIEKVEREEN. TEXEL. De tijdsomstandigheden zijn er niet naar, het 20-jarig bestaan van ,,de gym" feestelijk te vieren, maar terecht was het bestuur van oordeel, dat dat illuster feit niet geheel onopgemerkt mocht blijven. Zoo was Pen's Zaal met bloemen feeste lijk getooid en het podium van een groote krans met een „gbuden" 20 voorzien, toen de Vereeniging daar Donderdag en Vrij dag haar jaarlijksche uitvoering gaf. De algemeene leiding berustte bij de heer Op initiatief van de Nederlandsche Volksdienst wordt van Zaterdag 10 t.m. Vrijdag 16 April in het heele/land een groote inzameling van huisraad, klee ding en dekking gehouden en wel ten behoeve van de vele honderden slacht offers van de Britsch-Amerikaansche luchtaanval op 31 Mrt. 1.1. op Rotterdam Bovendien zal op Zaterdag 17 en Maan dag 19 April in het heele land een grcotsch opgezette straat- en huis-aan- huis-collecte worden georganiseerd. Ook Texel zal vanzelfsprekend niet achter blijven. Ook hier heeft het bericht van de nieuwe ramp. welke de Maasstad trof. diepe indruk gemaakt. Ongetwijfeld zal ook deze gemeente haar bijdrage leveren tot leniging van de wel zeer groote nood onder de bevolking van het geteisterde gebied. VRIJSTELLINGSREGELING betreffende de landbouw van te werkstelling elders. Mannelijke personen, die als hoofdbe roep werkzaam zijn in landbouw, tuin bouw of visscherij en geboren zijn tus schen 1 Jan. 1893 en 31 Dec. 1925, zullen ter vrijwaring tegen tewerkstelling el ders, een vrijstellingsbewijs ontvangen. Hetzelfde geldt voor mannelijke per sonen, die geboren zijn tusschen 1 Janu ari 1893 en 31 December 1917 en Werk zaam als (bij) dorpssmeden, wagenma kers, (kuipers en stelmakers), reparatie- werkplaatsen voor landbouwmachines, hooi- en strooperserijen. dorschbedrijven en grasdrogerijen en geheel of overwe gend op het land werkzame dorpstim merlieden, electrbmonteurs, metselaars, riet- en leidekkers en zadelmakers, tui- genmakers en gareelmakers. De heer P. Dros Bz., Eierland, plaatse lijk bureauhouder zal voor alle bovenge noemde personen, met uitzondering van de in de visscherij werkzaam zijnden, voor wie ten bijzondere bekendmaking zal* volgen, de vrijstellingsbewijzen in gereedheid brengen. De plaatselijke bu reauhouder en de dorpsboerenleider be- oordeelen, of de betrokkene tot een der bovengenoemde categorieën behoort. De plaatselijke bureauhouder zal be kendmaken, waar en wanneer men zich voor de verkrijging van een vrijstelljng moet aanmelden INTERNATIONALE WOLPOSITIE. De nieuwe beperking van het wolver- Lruik in Engeland heeft bezorgdheid te weeg gebracht onder de wolproducenten m Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid- Amerika, aangezien zij ook wegens de recordproductie in 1943, na de oorlog ernstige moeilijkheden verwachten. Daar om houden de producenten in de ge noemde landen besprekingen over de po sitie na de oorlog en het vaststellen van minimumprijzen voor ruwe wol. C. Mets, hij werd bijgestaan door de da mes Nelie Room en Annie van Dijk en door de heer Adam Keijzer. De belang stelling was groot. Vrijdag was de zaal uitverkocht. Donderdag traden de adspiranten voor het voetlicht, nadat de heer Joh. Moer beek met een enkel woord de avond had ingeleid. Op vlotte wijze werd een uit gebreid programma afgewerkt: vrije oefeningen, oe/eningen op de brug, aan het rek -en aan de ringen. Een groep da mes en heeren van de hoofdafdeelingen werkte mee; de dames verrasten ons met een even zorgvuldig als gracieus uitge voerde knotoefening en aan het slot met een niet minder sierlijke oefening met hoepels; de heeren gaven kranig werk te zien aan het hoogrek en op de brug; ook het nummer „grondgymna- stiek" oogstte veel bijval. Over het algemeen mag gezegd wor de^ dat door jong en oud voortreffelijk is gewerkt. Er £leek met zorg te zijn ge studeerd, ook aan de afwerking was de noodige aandacht geschonken De keuze der stof viel mede te roemen, Gymnastiek heeft ten doel de gezond heid te bevorderen, de lichaamskracht te ontwikkelen. Ze moet ons leeren onze krachten doelmatig te gebruiken; moet gericht zijn op verhooging van geest kracht, moed en vastberadenheid, be dachtzaamheid, tegenwoordigheid van geest en zelfvertrouwen. Welnu, de oefe ningen waren daarop berekend. De da mes en heeren, die daarbij leiding gaven, kenden hun taak en volbrachten die op loffelijke wijze. In het succes van beide uitvoeringen hndden ook de Rhythmische Eilanders ender leiding van Wiep Ruyter een be langrijk aandeel. In de pauze werden de jongelui ge- tracteerd. Aan de heeren Mets en Keijztr werden aan het slot door hun dankbare leerlingen bloemen aangeboden. In het. volgend nupimer schrijven we over de uitvoering van gisteravond. Roeien. 18 April: lange afstand-kampi oenschap op de Amstel. Zwemmen. Willy Haverlag deed de 200 m. schoolslag Zondag te Hilversum in precies 3 minuten. Biljarten. De Rotterdammer Van dei- Pol werd weer kampioen kader 45-2. No. 2 werd Sweering; no. 3 De Leeuw; 4. Van Vliet Gymnastiek. Voor de kampioenschap pen worden voor N. Holl en Utrecht oor-wedstrijden gehouden, te Purmer- end, denkelijk 16 Mei. Schaken. Van 30 partijen won Dr. Euwe er te Purmerend in een simul- taanwedstrijd 28. Hij speelde remise te gen notaris Dokter (Purmerend) en de heer D. Appel, De Rijp. Wie in natura helpen wil, brenge zijn (haar) gave aan de dichtst bij zijnde o. 1 school. De Burgemeester heeft zich voor deze inzameling van de medewerking van de hoofden dier scholen verzekerd. Ook kan men daar opgave doen (t.m. 17 April) van wat men wil afstaan. Voor af halen wordt dan gezorgd. Verder wekken we. ieder op, een flink l edrag gereed te leggen ieder doe het naar vermogen om het strak in de collectebus te werpen of om het ter hand te stellen aan hem of haar, die u ver zoeken zal, op de collectelijst te teeke nen. Allen, die dp behoefte gevoelen om de ze arbeid te steunen en daarvoor tijd kunnen vinden, worden met nadruk uit- genoodigd, zich ten bureele van de Ned. Volksdienst (Raadhuis) te vervoegen. KONIJNENFOKVEREEN. KOTEX. De R. v. B.-kaarten kunnen worden af gehaald (Zie adv.) 20 April wordt (be houdens toestemming) onze jaarvergade ring fehouden in Café Koppen te Oos terend J. M. VERTROKKEN PERSONEN. Jan Roorda en gezin van C 86 naar Den Helder Jan Verfailleweg 34. Anna Ott van'De Cocksdorp 31 naar Neumarkt, Duitschland INGEKOMEN PERSONEN Antonia de Werk van 's Gravenhage, Spui 109a n. Den Burg. Groeneplaats" 12. Gerrit B. F. Scharp .van Lochem, Bar- chemsche weg 62, naar Den Burg, Koo- gerètraat 21e. Joanna A. Jannes van Wormerveer, Zaanweg 97 naar E 128b. Engelina B. M. Blank van Amsterdam, N. Looiersstr. 74bv naar Den Burg, Mo lenstraat 62. Romke Kooistra van Tietjerksteradcèel Garijp 318 naar B 14. DE KOOG. OVER KIEVITEN. Vandaag spreekt een plaatsgenoot, de heer Nol Binsbergen, voor de radio over kieviten en wel van kwart voor twee tot twee uur over Hilv. I. KUNST EN KULTUUR. Het Huis Drehmanns te Roermond, (trapgevel, anno 1500), wordt gerestau reerd. Gerestaureerd worden de gewelfschil deringen in de kerk te Loppersum (15e- 16e eeuw.) Tooneel. De Spaansche Brabander, van Breero, is door het Gem. Theaterbedrijf te Amsterdam in studie genomen. Film. UFA exploiteert in ons land 13 theaters. Ook in Den Haag en Amster dam worden UFA-films vervaardigd ONDERWIJS EN OPVOEDING Het partic. handelsonderwijs telt offi cieel 3000 inrichtingen, 150,000 leerl. Studenten dienen voor 10 April de loyaliteitsverklaring geteekend te heb ben. Dan kunnen zij hun studie voort zetten en worden zij niet in Duitschland te werk gesteld. De Techn. Hoogeschool te Delft hervat 12 April haar colleges voor studenten, die vandaag de loyaliteitsverklaring zullen hebben geteekend. Luftgau Holland bracht voor de slacht offers van Stalingrad f 10011 bij^n. De 49-j. railwachter Drenth uit West- zaan is door 'n trein doodgereden. Een 3-j. meisje is te Baarn onder een houtstapel, die omviel, gedood. Ook voor snijbloemen worden maxi mumprijzen vastgesteld Tc Kethel werd een herbergier be boet, omdat hij muziek maakte op Zon dagochtend. Kethelmuziek. De 25-j. dienstbode te Schiedam, me deplichtig a.d. moord op drie joodsche vróuwen, kreeg zes jaar (eisch 10 jaar). Het lijk van een plm. 45-j. vrouw, met ijzeren stangen verzwaard, is uit het Hil- versumsche Kanaal opgehaald. Paschen zal samenvallen met de volle bloei van de tulpen, als het met al te vlug gaat, meldt Haarlem. Door een neerstortende schoorsteen is te Sappemeer de 15-j. Reitsma gedood De 14-j. Velthuis kreeg beenbreuken. Waffen SS en Legioen. De eerstvolgen de keuring van vrijwilligers heeft in onze provincie plaats op 19 April. Amster dam, school Iepenweg. De 18-j. dochter van de heer J. Zwa german is te Niedorp omgekomen, toen diens huis geheel afbrandde. (Dagbl. v. N.H.) In Alkmaar werd een bedelaar opge bracht, die f 600»in de voering van zijn pet bleek te hebben genaaid. Een spaar duitje in petto. Een 25-j. bewoner van Kappelle (Z.) blijkt zich bij herhaling schuldig te heb- gemaakt aan het rooven van Zeeuwsche sieraden, die hij aan een juwelier te Goes verkocht. Op het politiebureau Stadhouderskade, Amsterdam, heeft een 37-j. vrouw het le ven geschonken aan een jongen en een meisje. Ze was met haar man op weg naar het Westergasthuis, maar die af stand was te groot. Vijftien jaar kreeg een 43-j. vrouw te Kerkdriel, die haar man vergiftigde. Hear overbuurman, van uitlokking be schuldigd, werd bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. Tegen hem was levens lang gevorderd. Hij maakt geen vriend, die nooit een vijand maakte. LAATSTE NIEUWS Bolivia heeft aan cle As de oorlog yl klaard. De aardbeving in Chili richtte voorl millioen pesos schade aan. Maar 20 pl sonen werden gedood. „Dank zij goed zicht had het bombl dement te Antwerpen zeer goede resull ten". Zoo seinde Londen na de moord I 2000 burgers (300 kinderen) Amerikaansche vliegers, die na de nJ dadige aanval op Antwerpen en oml ving. zich met een. parachute moest] redden (hun vliegtuig werd neergehaalj werden door Belgische burgers bijna J gemaakt. Duitsche militairen grepen PUNTDICHTEN. Aan de vrouwelijke postbode. Kom, schoone, met uw tasch belaan, Breng mij mijn brief elke morgen; Bied me uw hand en lippen aan, Dan zal ik zelf voor 't „drukwerk" (Haagsche Post.) zorgen! Verplichte teelt oliezaden! Wie land, dat verplicht mef blaul maanzaad is bezaaid, omploegen, zijn vel plicht in plaats van blauwmaanzaad gJ mosterd te verbouwen Verbouw vl andere vervangingsgewassen kitn n! worden toegestaan. Biggen mogen voor niet meer dan vil gulden per week worden verkocht. Gier en halfverteerde stalmest kornl prima tot hun recht als ze einde MaaJ begin April bij mooi, donker weer ovl het grasland worden gebracht. Korrelmais zaait men het best tul schen 20 en 30 April. Zes zaden in el klein kringetje op afstanden van 50—1 cm. Diepte 56 cm. Wortclzaad. Niet 5-6 kg! onder de rol ge zaajen voor stoppelwortelen, doch ol geveer 2 kg. Aldus raadt een Limburl sche boei in De Boerderij. Bestrijding runderhorzel is thans wel telijk verplicht. Op de markten worl geen vee met horzelbuiten toegelaten I cok mag geen vee met horzelbuiten nal de weide worden gebracht of naar andj re plaatsen vervoerd. Vlastelers. Ter aanmoediging van 1 teelt van vlas is bepaald, dat een iedel die in 1943-vlas teelt, per 1000 kg. gerJ peld stroovlas, Welke hij aflevert, tot ea waaide van f 8,- zuiver linnen weefsj zal kunnen koopen, zonder punten. Dl linnen komt ter beschikking van de tela en zijn vaste personeel. Gekpcht kunna worden: handdoeken (bont), lakens (wil en linnen stukgoed (wit). ONZE UITHANGBORDEN. 20. Van een zuurhuis. Lang gewacht, toch begonnen. Vijftig jaar op zee mijn brood I gewonnen. I •Nu verkoop ik met plezier: Brood, Visch, Zuur en Beiersch bier. I JAN VAN V/ILLIGEN.] Dit stond 50 jaar geleden op een uil hangbord van een „zuurhuis" aan dl Windsteeg te Den Helder. (Ingez. door dl heer W. J Duinker Gz.) Illlllllim TER OVERDENKING. ||l||)|ll| ALS EEN LICHTE BRUG. De liefde is als een lichte brug, dil wij bouwen naar onze afgestorveneJ over deze brug kunnen wij tot hen JcJ men en zij tot ons. Wij zullen ons did| bij hen voelen in de avondstond, in dl nacht, als het gediuisch van de dag ol ons en in ons zwijgt. Wij zullen 's mol gens ontwaken met de gewaarwordinl van met hen vereenigd te zijn geweesl met hen in hooge ruimte te hebben vel toefd. Wij zullen ook vaak ove;l dag het gevoel van hun nabijheid heil ben. Het gevoel, dat zij ons helpen, i| zoo'n wonderbare verrijking van ons lel ven, dat ervaringen op dit gebied on] geheele leven wijzigen. Wij ervaren dl diepte, de verbondenheid, de schoon heid van een gemeenschap, die vvn vroeger niet kenden. BURGERLIJKE STAND. van 3 tot en met 9 April 1943. GEBOREN Jacobus zv Cornells Mel chielsen en Cornelia Maat. Aagje Maar] tje dv-Jan Cornelis Met en Elizabet.1 Paap. Jan Wilhelmus zv Wilhelmul le Noble en Jannetje "Heerding. Jannel tje Catharina dv Pieter Verijzer eJ Marretje Halsema. Reinoutje dv Aril Jacob Lap en Geertje Hogetoorn. Jol hannes Jacob zv Govert Johannes van Andel en Geertruida Kort Pieter zq Jacob Brouwer en Maria van Groei ningen. Hendrika Maria dy Corneli Graaf en Adnaantje Witte. Boelo zj Henk Koens en Hermina Frederiki Nieuwenhuizen. ONDERTROUWD: Jan Koorn en Cornd lia Maria Roeper. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 jongensjas, 1 paar beenpijpen. We hebben nog een pracht-collec tie* verlovingskaartjes, geboorte kaartjes, ondertroüwkaarten er -circulaires. Mogen wij u onze mo dellen eens toonen?

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2