Distributie. Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. Landbouw en Veeteelt. Wereldnieuws Gemengd Nieuws t 13 Juni t.m. 19 Juni 25 A brood 4 rants, brood of gebak 25 B brood 1 rants. 25 beschuit 1 rantsoen 25 A aardapp. 2 kg. aardappelen 25 B aardapp. 1 kg. 25 tabak 1 rants, tabak Van 30 Mei tot en met 19 Juni 1943. 23A, 24A vleesch 1 rants, vleesch of vl.w. 23B, 24B vleesch 0,25 rants. Van 13 Juni tot en met 10 Juli 1943. 587 algen* 1 kg. suiker 586 algem. 500 gr. jam 585 algem. 250 gr. gort 584 algem. 250 gr. havermout 583 algem. 100 gr. vermic. enz 590 t.m. 593 algem. 1 r. bloem, brood gebrk 594 t.m. 596 algem. 100 gr. kaas 25 t.m. 28 melk I3/, liter melk 25 t.m. 27 taptemelk ls/4 liter taptemelk 28 taptemelk l3/4 1. karne- of taptemelk 25B, 27B Kind.voeds. 250 gr. rijst 25A, 27A Kind.voeds. 250 gr. gort 3-34, 4-34 reserve 150 gr. cacao m. suiker 25 versnap. 100 gr. chocolade 26, 27 100 gr. suikerwerk Van 13 Juni tot cn met 7 Aug. 1943. 588 algem. 250 gr. koffiesurrogaat Van 4 Juni tot cn met 15 Juni 1943. 23 A Boter 1 rants, boter of margarine 23 B Boter Vs rants, boter of marg Van 9 Juni tot en met 9 Juli 1943. 28 A Boter 1 rants, boter of margarine 28 B Boter rants, boter of marg. Bijzondere rantsoenen. Van 13 Juni tot en met 10 Juli 1943. 4-35 (stad) Res. 300 gr. sinaasappelen. 22 April tot en met 13 Juni 1943. 07, 08 Petroleum 1 liter petroleum. Van 3 Mei tot en met 31 Dec. 1943. 15 t.m. 19 BV brandstoffen 1 eenheid brandstoffen. Van 1 Mei 1943 tot en met 30 April 1944 11, 12 KF Brandst., 1 cenh. brandstoffen. Van 1 Juni tot en met 30 Juni 1943. 578 Alg. 1 rants. Eenheidszeep. V Eenheidszeep 1 rants. Eenheidszeep. 579 Alg. 1 rants. Waschpoeder. V Waschpoeder 1 rants. Waschpoeder. V Toiletzeep 1 rants, toiletzeep. Van 1 Mei tot en met 31 Aug. 1943. S Textiel 45 gram scheerzeep. BONNEN BETEEKENEN VOEDSEL. MITS ER GELD IS! ZORGT VOOR GELD. STEUNT WINTERHULP! GIRO 5553. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Inleveren bonnen door winkeliers, enz. Met ingang van bieden wordt in de Tex Courant niet meer afgedrukt het weke- lijksche bonnenlijstje van de in te leve ren bonnen door winkeliers. Toch dienen de winkeliers efh anderen zich op de hoogte te blijven stellen van de in te le veren bonnen, het gebruik van ontvangst bewijzen en de wijze van inleveren. De „Distributiecourant" (officieele mededee lingen van het Centraal D.K.) is het aangewezen blad voor de winkelier en handelaar, die van het bovenstaande op de hoogte wil blijven. Extra bon voor de jeugd. Van 9 Juni t.m: 9 Juli op Boter 28A 250 gram boter of margarine (4 t.m. 20 jaar). Bon 28B 125 gram boter of "margarine (beneden 4 jaar). Vleesch. Bon 23A, 23B, 24A, 24B zijn geldig t.m. 19 Juni. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. D>, De Westen f5,J. K Den Burg £3,50. GIFTEN WITTE KRUIS. H., De Westen f 1,D., De Westen f5,—; J K., N.Schild f l,-£ L. B., De Cocksdorp f 1,50; J. S. De Cocksd. f 9, P A ARDENKEURIN G. De premiekeuring van trekpaarden zal plaats hebben te De Cocksdorp op 16 Juni a s voorm. 11,30 uur. LEIDSCHE LAMMERENMARKT. Gisteren waren op de Leidsche lamme- renmarkt 1790 lammeren aangevoerd, waarvan 1410 van Texel. De handel was vlug. De rammen deden van de f 30 tot f45; de ooien van de f90 tot f140, ONZE UITHANGBORDEN. VAN EEN BAKKER. 21 Een bakker te Ferwerd (Fr.) had op zijn uithangbord staan: „De zegen komt van boven Dat moogt gij vrij gelooven". Maar nu vertelde men van die bakker, dat hij goede zaken deed, doordat hij 's nachts schuiten vol meel smokkelde. Op zekere moi^en vond hij dan ook zijn opschrift aangevuld met deze woor den: „Dat lieg je, duivelsch guitje! Die zegen komt uit jouw schuitje". (Meegedeeld door Van Lennep en Ter Gouw). EEN HALVE EEUW GELEDEN. Kanaal van Korinthe (1893-1943). Dit jaar is het vijftig jaar geleden, dat een kanaal gegraven werd door de Landeng te van Korinthe (Gr). JFIet heeft 'n lengte van 6,3 km., een breedte, aan de water spiegel, van gemidd. 23 m., een een diepte van 8 m. Vergeefs had men reeds in de Romeinsche tijd getracht, die land engte te doorgraven. De kosten der door graving beliepen f 12 millioen. Als ge van uw fouten geleerd hebt, kunt ge de fouten zelf vergeten. N.V. T.E.M. EEN GREEP VUIT 'T RADIOPROGRAM. Zaterdag: 13,30 Wandeling met H. Bloem door Vlielands schoone natuur; 17,00 Groeten aan Nederl. z^lieden. Zondag: 11,30 Stem der SS; 11,50 Neer- lands stem v.h. Oostfront; 12,45 Sibbe- kunde; 19,15 Sport; 20,00 Madame But terfly, opera. Maandag: 10,Pinkstergeb ruiken; 13,00 Pinkster in boerenland; 18,30 De beste amateur-radio-voetbal-verslagge ver; 18.45 Sport; 20,30 Oude boerenliede ren. Dinsdag: 16,00 Herdenking Grieg's ge boortedag; 18,45 NSB antwoordt. DE STEM DER S.S. Luistert op Zondag 13 Juni van 11,30 tot 11,45 uur over de zender Hilversum I op golflengte 415 m. naar de stem der SS, onderwerp/ „Op weg naar het front". DE LANDSTAND OP TEXEL. Uit besprekingen tijdens de vergade ring van de boerenraad van Texel bleek dat zee*» vele boeren, practisch allen, zien thans met hun moeilijkheden tot de Buurtboerenleicfcr wenden en deze ze in vele gevallen tot een oplossing wist te brengen. Naar buiten blijkt hiervan niet veel, omdat het meestal vertrouwensza- ken betreft, doch hierdoor woidt aan getoond, aldus werd ter vergadering op- gemérkt, dat de Landstand op Texel het pleit gewonnen heeft. L.S.P.D. ONTHEFFING LUISTERBIJDRAGE. Toestelbezitters, die in 1942 vrijgesteld waren van de betaling der luisterbijdra ge, behoeven voor 1943 niet opnieuw ont heffing, door inzending van een formu lier E te vragen De verleende vrijstel ling wordt geacht te zijn verlengd tot en met de maand, waarin zij hun toestel moeten inleveren. Zij, die in 1942 niet waren vrijgesteld, maar in 1943 voor ontheffing in aanmerking wenschen te komen, moeten wèl een formulier E, kos teloos aan de postin richtingen verkrijg baar, indienen, zij moeten evenwel de luisterbijdrage hebben voldaan. Het for mulier E kan dadelijk worden ingezon den. Zij, die hun radiotoestel niet be hoeven in te leveren, moeten, zoo zij voor 1943 ontheven willen worden van beta ling der luisterbijdrage, onverwijld een formulier E op de gebruikelijke wijze in zenden. IER HERINNERING. Van gebruikte goederen, welke per advertentie te koop worden aangeboden, dient de prijs te worden vermeld. Ook moet de adv. met naam en adres worden onderteekend. Ook wie een of ^nder ar tikel te koop vraagt, moet zijn adv van zijn naam en adres voorzien. Voor onroerende goederen gelden de zelfde voorschriften. Een pershoop kan een jaar over zit ten, mits onder goed gesloten aardedek. Groengerooide aardappelen: prima voorvrucht voor koolzaad. Bij aardappelen wordt rhizoctonia bevorderd door onvoldoend mesten (prof. Quanjer). Stamboonen krijgen bij kaligebrek blauwgroen blad. Verandering van spijs doet eten. Dit geldt vooral voor geiten. Nog plm. 50 lagere landbouwscho len zullen worden gesticht,denkelijk rijksscholen. Schapenmelk bevat plm. 6 pet. vet en 6 pet. -eiwit (dubbel zooveel als koemelk). Ureum, toegevoegd aan mengmeel, komt bij rundvee aan voedereiwittekort tegemoet. De bietenvlieg roert zich. Daarom de plantjes niet te gauw op elkaar zet ten. Voor kunstmatig drogen kort, ei witrijk gras nemen. Anders is ?t zonde van de brandstof. Klaver of serradella onder winter penen! Stikstofspaarpot voor volgend jaar. Vlug aanrijden van nat gras geeft vaak stinkende kuil met te veel boter- zuur en groote eiwitverliezen Door bekalking neemt de water- doorlaatbaarheid van de grond tqe. (prof Nehring). Voer met veel ruwvezel wordt door paarden slechter verteerd dan door koeien. Een koe bracht te Halle, G., drie gezonde kalveren ter wereld. Een derge lijk bericht komt uit Zaandam en uit Woeredn. (De Boerderij). TER DEGE SCHUDDEN. Een veehouder had een ziek varken. Hij begaf zich naar de veearts en kwam thuis met een fleschje, waarop een eti quette was geplakt met het opschrift „Voor het gebruik goed schudden". En aangezien men een goede werking van medicijnen pas mag verwachten, wan neer men zich precies aan de gebruiks aanwijzing houdt, werd de arme zeug, voordat haar hetdrankje werd. toege diend, eerst „goed geschud Of het echt gebeurd is? We putten de stof uit een degelijk weekblad, „De Boerderij". Onmogelijk is het niet. Het geval herinnert ons aan de uit voering van een tponeelclub. Ze had het 'er vrij goed afgebracht, maar aan het slot vroeg de verslaggever aan de leider van het gezelschap, wat toch de koeienstaart te beduiden had, welke in een der bedrijven door èen venster was gestoken. Hij kreeg ten antwoord, dat men zich precies aan het boekje gehou den had. En ja, inderdaad, daar stond het „letterlijk": „Staart door het raam". Er mag nooit een' te lange pauze zijn tusschen gedachte en daad. WAARSCHUWING Naar men oris van bevoegde zijde mee deelt is proces-verbaal opgemaakt tegen een veehouder te Oosterend en wel omdat hij verzuimde aangifte te doen van het voorkomen van rotkreupel op zijn be drijf. Men zij gewaarschuwd. IN DE MOESTUIN. Boerenkool is niet erg kieskeurig. Ze gevoelt zich in iedere grondsoort thuis, zoowel in lichte zandgronden als ijj stug ge klei of in vochtige, zwarte veengron den. De boerenkool is echter zeer dank baar voor mest en reageert daarop door zich te ontwikkelen tot een forsch ge was. Ze is een sterke plant, die zich zeer gemakkelijk laat verplanten. Boerenkool wordt in de praktijk vooral als nateelt van vroege aardappelen, doperwten, tuinboonen en andere zomergewassen ge bruikt. De bladeren blijven tot laat in het na jaar groeien en worden zooals be kend pas in de winter van het veld geoogst. Omstreeks de tweede helft van Juni wordt gewoonlijk de eerste boerenkool geplant. Deze planting kan gedurende de geheele maand Juli tot half Aug. worden voortgezet^ Op de rij geeft men de plan ten een onderlinge afstand van 45 cm. De rijen komen 60 cm. uit elkaar. Bij droog zomerweer wordt natuurlijk niet ver zuimd om na het poten de koolplanten wat water te geven. Ingeval het wenschelijk mocht blijken, kan in Juli of Aug. de groei door toe diening van wat kalkammonsalpeter, dunne koemest of beer nog wat worden bevorderd. Indien de grond zeer arm is of ingeval* de koolplanten pas laat wer den geplant, zal een dergelijke nabemes- ting wel noodzakelijk kunnen zijn. Van oudsher pleegt men de boerenkool ook wel in Juni of Juli om de andere rij tusschen stamboonen of tusschen middel- vroege aardappelen, zooals bv. Eigenhei mers te planten Nadat die aardappelen in de maanden Aug. of Sept. zijn gerooid, kan de boerenkool op h^t veld blijven doorgroeien. RECHTSZAKEN Zes maanden kreeg de koster van een geref. kerk te Leeuwarden, die van twee fietsen de banden stal. Twee jaar kreeg de Arnhemsche han delaar T. Aalpers, die uit een wei te El- den (Eist) een kalf stal en dit fraudu leus slachtte. Vijftien jaar kreeg de 34-j. landbou- wersknècht die te Hummelo een 6-j. jongetje door een slag met een schop doodde en daarop diens veder wondde. Kindermoord. In hooger beroep is de 36-j. monteur T. v. Berkel te Tilburg 15 jaar opgelegd. Hij doodde te Oisterwijk een 15-j. Rotterdamsch meisje, dat daar logeerde. De VVieringer deurwaarder C. D. kreeg f 15 boete, omdat hij in een booze bui zijn dienstbode een „vuile, smerige smiecht" had genoemd. (Dagbl. v. N.H.) Wegens poging tot doodslag werd een 23-j. veehouderszoon te Westerdijk-Horn tot 10 mnd. met aftrek voorarrest veroor deeld. Hij had een marechaussee, die hem wegens verboden vervoer bekeurde, met een broodmes in hoofd en hals gestoken. Een huis werd te Leeuwarden voor f 3500 verkocht, hoewel 't Pnjzenbureau de prijs op f 2600 gesteld had en de koopaqtè ook f 2600 vermeldde. Zoowel de verkoopers als de kooper kregen f 2600 boete. Wegens het smokkelen van morphine, in de voering van haar tasch en haar kleeren, kreeg een verpleegster uit Neer velt (N.Br.) f 100 boete. OVER OPVOEDING. Arbeid. Waar de geest sluimert, wordt hij door arbeid gewekt. En eenmaal wakker, ver- loont hij steeds meer levensteckenen in groeiende, belangstelling. Arbeid is le- venskenmerk, levensvrucht, levensvor mer. (Jan Ligthart). O ,die eerzucht! Ik herinner me een goedhartig lector, die mij toevoegde: de kern van mijn taak is eigenlijk de kinderen te beschermen tegen de eerzucht der ouders. (Dr. J. Luning Prak). Goede moeders vooral! Zal de opvoeding rijker vrucht dragen, meer gaan beteekenen, dan hebben we ook noodig goede scholen, ook noodig goede opvoedingsbegrippen, ook noodig wetenschappelijke scholing. Maar we hebbeh vooral noodig goede moeders, omdat de moeder het centrum van het gezin, het gezin de kern der samenleving is. Schrijven over de huiselijke opvoe ding is onmogelijk, wanneer niet eerst recht gedaan is aan de groote, de alles- beheerschende plaats, die de Moeder daar inneemt. (J. Lens). LAATSTE NIEUWS Nieuwe vleeschbonnen (13-26 Juni) worden Dinsdagavond aangewezen. Te Amsterdam is overleden de indu strieel Mr. R. A. H. Bertels, een zoon van de stichter der N.V. Bertels Oliefabrie- ken. Het Duitsche Weermachtsbericht meldde gisteren het tot zinken brengen van 9 schepen (43000 bri.) door Duitsche duikboqten. Meer dan 1 0 0 0 Duitsche bommen werpers hebben de laatste drie nachten de industriestad Gorki (Nisjni Novgorod) met groot succes aangevallen. Slechts 2 Duitsche machines gingen verleren. Enorme scheepsverliezen van de geallieerden. De Britten en Amerikanen hebben se dert het begin van de oorlog bijna 32 millioen brt. aan scheepsruimte verlo ren. Dit is meer dan de Britsche en A- merikaansche koopvaardijvloten tezat men bij de aanvang van de oorlog. De koopvaardij tonnage waarover En geland en de^ Ver. Staten thans nog be schikken haalt ternauwernood de 21 mil lioen brt., hetgeen bijna tien millioen ton minder is dan op 1 September 1939. Na 45 maanden oorlog zijn de beide angelsaksische mogendheden er niet in geslaagd, het duikbootgevaar te bannen én zij zullen dit in de komende maanden cok niet klaar spelen. Bommen op Jaroslaf. Afdeelingen zware Óuitsche gevechls-- vliegtuigen voerden in de nacht van 9 op 10 Juni een geconcentreerde aanval uit op een belangrijke Sovjet-wapenfabriek te Jaroslaf aan de Boven-Wolga, In de uitgestrekte fabneksinstallaties ontston den branden over -groote oppervlakten. Churchill sprak in het Lagerhuis. Naar Churchill in het Lagerhuis mee deelde, verwacht hij bijzonder moeilijke amphibieoperaties (operaties te water en te land), waaraan een groot risico ver bonden is. Wat de verliezen in N.-Afrika betreft gaf hij als het aantal dobdén, ge wonden en vermisten 35,000 op. Over de besprekingen met Roosevelt wenschte hij met anders mee te deelen, dan dat besloten was tot „toepassing van geweld tegen de vijand in zijn mtensiefste en hevigste vorm". „Alle gedachten", aldus Churchill, zijn er op gericht, de druk op de Sovjet-Unie t.e verminderen; de Sovjet-legers zijn immers in een doodelijke strijd gewik keld. De Britten moeten echter in de eerste plaats de duikbooten bestrijden, omdat zij door het overwinnen van de duikbooten alleen kunnen leven en han delen. Overigens kan niets de geallieer den afbrengen van hun plan, de vij and door bomaanvallen en andere me thoden volledig te vernietigen." Naar Churchill wilde doen gelooven apuden er nu meer schepen bijgebouwd worden dan er verloren gaan en maakt dè duikbootbestrijding vorderingen. De strijd om Pantellaria en Lampedusa. Sinds de Anglo-Amrikanen Tunis heb ben bemachtigd, pogen zij o.a. de eilan den Pantellaria en Lampedusa in han den te krijgen. Vooral Pantellaria heeft het hard te verantwoorden. In een maand tijds moest het 140 luchtaanvallen door staan. terwijl het ook met zelden uit zee beschoten wordt. De laatste dagen telde men wel 12 aanvallen per dag; ook 's nachts laat men het garnizoen geen rust. De dappere bezetting denkt er evenwel niet aan, zich over te geven. Ze weert zich kloekmoedig en brengt de aanvallers zoo groot mogelijke schade toe. Zoo haalde ze tot nu wel 116 vlieg tuigen neer. Dat de bezetting van Lampedusa een Britsche landingspoging met bloedige verliezen voor de aanval lers afgeslagen heeft, werd reeds ge meld. (Pantellaria is 103' vk. km. groot; Lampedusa 26,5 vk. km.; Texel 183 vk. km.) Loonovcreenkomst in de Amerik mijnindustrie. In de Amerikaansche mijnindustrie werd óp groote schaal gestaakt wegens- 't niet inwilligen van looneischen. Maar nu is er een overeenkomst geteekend en het werk weer hervat De New York Times heeft berekend, hoeveel millioen ton ko len de productie door die staking nu wel op achter. i£: wel elf millioen ton! Daar mee h^d-Hft) millioen ton ruw ijzer kun- "nen worden geproduceerd. Deze hoeveel heid ijzer had zes millioen ton ijzer kun-, r.en voortbrengen. Hierdoor - aldus dat Amerikaansche blad wordt vooral het front getroffen, daar deze oorlog een staaloorlog is. MAROKKO. De ex-sultan van Marokko is op 64-j. leeftijd te Tanger overleden. ARGENTINIË. De nieuwe Argentijnsche regeéring werd door alle buurstaten erkend; ook door Duitschland, Italië, Japan en Spanje ENGELAND. De Belgische emigrantenregeering leende aan Engeland 25 millioen pond st. Londen geeft het verlies van de duikboot Regent toe. JAPAN Van de 70 suikerfabrieken op de Philippijnen wordt de helft gesloten. Een deei wordt ingericht voor de berei ding van alcohoken butanol. BELGIE Ter nagedachtenis van de groote Vlaamsche volksleider Staf de Clercq is een uitmuntend verzorgd rouwalbum verschenen. TURKIJE. In het Taurusgebergte is een skuw- dam bezwekt-n, waardoor 50,000 h.a. bouwland is overstroomd De Turksche regeering riep haar gezant te Londen naar Ankara „vóór het voeren van besprekingen". DUITSCHLAND Duitschland verbouwt eerstdaags 600,000 h a. koolzaad. In 1878 120,000. Nadien liep de teelt zoo sterk achteruit, dat er in 1932 nog slechts 6000 ha. mee bezaaid was. Sedert dien ging zij met spiongen omhoog. VEREENIGDE STATEN. De levensmiddelenpositie in de V.S. is verre van gunstig. In Los Angelos moesten 900 restaurants en 100 winkels in verband daarmee sluiten. Chicago zat eenige tijd zonder groente en boter, New York dagen zonder melk. Aldus 'n Zweedsch blad. Staatsloterij. De 50,000 viel op lót 20175. Dr. II. van Manen, oud-dir. N spoorwegen, is op 68-j. leeftijd teUtre overleden. 60 tarwemolentjes werden bij smid te Haarlemmermeer in beslag nomen. Tevens kreeg hij f 50 boete. Een geit van S. v Westen te Oosl blokker bracht vier geitjes,en een bo ter wereld. (Dagbl. v. NH). Een afdeeling Ned. Arbcidsdie heeft te Deurne 5 ha. woeste grond v akkerbouw geschikt gemaakt. 113 Volendammers kregen f5 boete omdat zij zich, toen er te Vol dam typhus heerschte, weigerden te ten enten. Ernstig gevvond werd een arbeider, op een steiger, bevestigd tegen de M tinitoren te Franeker, misstapte en ne stortte Wegens postdiefstallen te Sneek (tal en shag en cigaretten) zijn twee 2 hulpbestellers en een 21-j. heler gean teerd. Kinderen speelden met vuur. Da door ging een schuur met bijgebouw van Wed. Van A. te Molenschot, Gi] in vlammen op. Veel werktuigen vei ren. Sinds 29 Mei werd te Schagen 2 Vs-jdochtertje der fam. Noorman v mist. Een ouder zusje had de kleine hsar lot overgelaten. Bij haar schooltji het lijkje opgehaald. Bij houtzagerij J. Meijer te Heen Hardenberg, kreeg de 30-j. gehuv zoon van de eigenaar een boomstam oj hoofd, waardoor de dood meteen intr Oorzaak: een paard, dat op hol sloeg Alle soorten meubelen, welke verkoop in voorraad worden gehoud moeten van een duidelijke prijs voorzien, ook rieten- en tuinmeubel kleinmeubelen, antieke meubelen, enz De burgemeesters* van deze gemei ten zijn met onmiddellijke ingang onts gen: Beemster (Ninaber), Uitgeest de Ven), Haarlemmerliede en Spaa woude, Laren, Nëderhorst den Be Vlissingen, Sas van Gent, Eikerzee en lemeet, Zuidzande. SPORT. HUI ZDH-NIEUWS. Woensdag heeft ZDH met 50 van Papploeg gewonnen en daarmee een daille verworven. Rust 3-0. Scheidsre< ter Wilner had de leiding. S. V. TEXEL Zondag: Texel 1-Schagen 1 (resp. w naars grpepen 1 en 3 NHVB-beker) Dit kan een prachtig? wedstrijd w< den Schagen speelt 3e kl. NVB* en be: een goede plaats. Winnaar kómt in volgende ronde. Dus aanpakken. And< 2ijn we al weer uitgebekerd. Schag komt volledig uit. We verwachten recordaantal kijkers, die, naar We hop» tevreden huiswaarts zullen gaan. Re* lang heeft S. een trip naar T. op ha programma, waardoor het nu een dubl sportieve ontmoeting zal worden. .Hedenavond 8.15 precies: Texel 3 ZDH 1 (comp.y scheidsrechter H. Mei ters. Ir. Den Helder wordt 2e Pinksterd de 3e Technische dag gehouden H ders districts-elftal (NVB) speelt teg de Vol'ewijckers. Hieraan gaat vooi Helder adsp -Alkmaarder adsp. Ook programma om van te smullen. Woensdagavond vangen de tr ningswedstrijden aan. (Zie het kastj Alle spelers medewerken. Op je post! er een nieuwe comp. aanbreekt, moet \ye klaar zijn. Adspiranten trainen als gewoonl\ Hedenmiddag allen naar het terre Het gras, dat gemaaid is, moet weg. D TEXELSCHE BOERDERIJEN. 65. Boerderij P. J. Koorn. De boerderij in Westergeest, eigendo van en bewoond door de familie P. Koorn, is al honderden jaren oud. woonhuis is een tachtig jaar geled door de toenmalige eigenaar, de he G Dz. Bakker, geheel vernieuwd. 1886 werd de boerderij publiek kocht. Het gebouw werd met inbegi van een stukje „om huus" gelegen lai voor f 1800 eigendom van de heer Jn. Witte, die het 't volgende jaar verkoc aan de familie Zijm. Negen ja^r geledi ^eeft de heer H. Sz. Zijm, die er bijl 50 jaar boerde, de plaats aan de heer J Koorn verkocht. Er behoort plm. bunder land bij. VRAGENBUS. Aardbeien inmaken zonder suiker abonné te Den Haag schrijft in antwooi op de gestelde vraag: Ik zou u aanr den alles te wecken. Dat kan best zond suiker. Gaat u de aardbeien gebruik* dan pas wat suiker er op. Ze zakken w wat in elkaar, maar voor „toetje" drank heel best te gebruiken. Ik heb b zelf geprobeerd. Nieuwe vraag: Hoe te handele wanneer men de aardbeien voor ja zonder suiker wil inmaken. TEXELS BIOSCOOPTHEATER. OPERETTE. De Telegraaf schreef: Een film, dievl Uitsteekt boven vele tijdgenootelijke pfl ducten Nieuwe Rott. Crt.: De fil heeft dus een soort volmaaktheid als op< rette-film en daarnaast bevat zij e* dramatisch programma, dat bijzonder ii teressant is. Forst heeft hier een meeste: werk gemaakt. De Haagsche Post: E* charmante film, boeiénd, belangwekken Het Vaderland: Een film, welke me succes kan voorspellen, -j- Vooruit: E« meesterlijke schepping. (Ingezonden Mededeelmg)

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2