IS, IE, 17 en 18 R.I. moeten zich melden De Zeevaart als levensberoep Texelsche Berichten DE VERNIELING VAN DE KEULSCHE DOM. WERELDNIEUWS Ce JAARGANG. No. 5769. WOENSDAG 7 JULI 1943. TEXELSCHE COURANT Op grond van de op 29 April 1943 in de dagbladpers gepubliceerde be- endmaking van de Wehrmachlbefehlshaber in den Niederlanden, betreffende erugvoering in krijgsgevangenschap van de voormalige Nederlandsche weer- nacht, worden bij deze voor aanmelding opgeroepen: Het dienstplichtig- é/i reserve-personeel onder de rang van officier van de olgende regimenten en alle in de jaren 1939 en 1940 uit deze regimenten opge belde formaties, voor zoover dit personeel in Mei 1940 in werkelijke dienst was. Zij moeten zich melden, telkens tusschen 8 en 12 uur: In het „Wehrmachtlager", Amersfoort, Zonnebloemstraat: le van hen, die behoorden tot het 15e Regiment Infanterie en zijn oorlogson- dcrdeelen: degenen, die geboren zijn in de jaren 1924 t.m. 1915, op 12 Juli 1943; degenen, die geboren zijn in de jaren 1914 t.m. 1904, op 13 Juli 1943; 2e. van hen, die behoorden tot het 16e Regiment Infanterie en zijn oorlogs- onderdeelen: degenen, die geboren zijn in de jaren 1924 t.m. 1915, op 15 Juli 1943; degenen, die geboren zijn in de jaren 1914 t.m. 1904, op IC Juli 1943; In de Waterlookazerne te Amersfoort le. van hen, die behoorden tot het 17e Regiment Infanterie en zijn oorlogs- onderdeclen: i degenen, die geboren zijn in de jaren 1924 t.m. 1915, op 12 Juli 1943. degenen, die geboren zijn in de jaren 1914 t.m. 1904, op 13 Juli 1943; 2e. van hen, die behoorden tot het 18e Regiment Infanterie en zijn oorlogs- ondcrdeelen: degenen, die geboren zijn in de jaren 1924 t.m. 1915, op 15 Juli 1943; degenen, die geboren zijn in de jaren 1914 t.m. 1904, op 16 Juli 1943. Bij de aanmelding moeten worden Overgelegd het persoonsbewijs, de distri- mtiestamkaart en, voor zoover mogelijk, militaire identiteitspapieren. Degenen, waaronder ook begrepen \de in Duitschland werkende „grensgan- ;ers", voor wie een „Bescheinigung" (verklaring van onmisbaarheid) afgegeven is, noeten dit bewijs bij hun werkgever of bij de .instantie, die hun belangen be hartigt, opvragen en bij de aanmelding toonen. Na de melding moet de „Beschei nigung" zoo spoedig mogelijk weder aan de werkgever resp. de instantie, die de belangen behartigt, worden teruggegeven. De werkgevers zijn verplicht degenen die zich moeten melden, daarvoor in de gelegenheid te stellen en hun het loon (salaris) gedurende de verzuimde tijd uit te betalen. De Ned. Spoorwegen verlecnen aan alle voor de aanmelding opgeroepen personen vrij vervoer derde klas. Degenen, die tot aanmelding verplicht zijn, moeten zich hiervoor vervoegen aan de loketten, c.q. bij de stationschef, van het station van vertrek. KLEEDING. Voor zooveel mogelijk uniform, anders burgerkleeding, dringend wordt aangeraden daagschc en Zondagsche kleeren, wollen dekens, ondergoed, extra schoeisel, alsmede kookgerei en lepel mede te brengen. De gezamenlijke bagage mag niet meer bedragen dan twee normale handkoffers. Van aanmelding zijn vrijgesteld personen, die zich op 25 Mei 1943 voor de „Arbeitseinsatz" in Duitschland of in de door de Duits'che weermacht bezette ge bieden buiten Nederland bevinden. Wie geen gevolg geeft aan de oproeping van de Wehrmachtbefehlshaber in den Niederlanden, of zich op andere wijze aan de. terugvoering in krijgsgevan genschap tracht te onttrekken, moet rekenen op de STRENGSTE maatregelen. Dit 'geldt ook voor personen, die de betrokkenen bij dergelijke pogingen steunen. WAARSCHUWING. SCHIETOEFENING. De Burgemeester der gemeente Texel, brengt ter openbare kennis, dat op Vrij dag 9 Juli 1943, des voormiddags tus schen 9 en 12 uur door de Duitsche Weermacht een schietoefening zal wor den gehouden, waarbij met scherp zal worden geschoten in de duinen tusschen de strandkilometerpalen 12 en 15. Het betreden van het duinterrein be grensd, zuidwaarts door een denkbeeldi ge rechte lijn van strandpaal 12 tot de Jan Ayeweg, noordwaarts door het Wes- terslag en oostwaarts door den bosch- rand, is gedurende dien tijd streng ver boden, evenals het hebben aldaar van vee. Het is levensgevaarlijk zich gedurende d en tijd in genoemd duinterrein op te houden. Texel, 5 Juli 1943. De Burgemeester voornoemd, - C. KEIJSER Hz., Lo.-B. ERNSTIGE WAARSCHUWING. De Wehrmachtbefehlshaber in Neder land maakt bekend: De talrijke malen, dat de laatste da gen vijandelijke vliegtuigen worden neer geschoten, geven aanleiding er opnieuw dringend op te wijzen, dat het de bur gerbevolking ten strengste verboden is de plek te betreden, waar vliegtuigen zijn neergestort, of eenigerlei voorwerpen, die tot het neergestorte vliegtuig of de leden der bemanning behoord hebben mede te nemen. Overtredingen worden zwaar gestraft. De posten hebben stren ge instructie elke overtreding door ge bruik van wapenen te verhinderen. HET BEZOEKEN VAN BOOMGAAR DEN VERBODEN. Het bezoek aan kersenboomgaarden beefft de laatste tijd dergelijke afmetin gen aangenomen, dat ingrijpen geboden *is Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat het bezoeken van boomgaar den om het even of dat geschiedt om kersen te kunnen eten of om deze te^ koopen t enstrengste verboden is, en dat scherpe maatregelen genomen zullen worden teneinde bezoek tegen te gaan. EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM. Woensdag: 13,00 Wat gebeurt met over tollige aardappelen? 13,45 Vijf kwartier v.d jeugd; 15,00 Bijbellezing; 18,45 Neer- lands stem v.h. oostfront. Donderdag: 10,15 Gezonde ouders, ge zonde kinderen; 13,00 In en om de bijen stal; 18,45 Praatje van Max Blokzijl; 20.35 Meneer de rechter, luisterspel. Vrijdag: 13,00 Voor boer en tuinder; 18,00 De Jordaner vertelt over de socia le nooden- 18,45 Bezoek a&n Instituut Landb. kundig onderzoek te Wagemngen, afd. Nieuwe gewassen. Nieuwsberichten: dagelijks om 7, 8, 12,45, 16,45, 18, 19, 22; Zondags 9, 12, 19, 22. DE ZON. Wo. 7 Juli op 6,29; onder 23, DE MAAN. Wo. 7 Juli op 11,24; onder 1,04 HOOG WATER OP TEXELS REE Wo '7 Juli 0,57 en 13,16 Do. 8 Juli 1,35- en 13,54 Vr. 9 Juli 2,14 en 14,36 Springtij 19 Juli. Van „Christelijke" soldaten gesproken. In een hoofdartikel over de verwoes ting van de Dom te Keulen door de En- gelsche terreuraanval wijst, het Zweed- sche Folkets Dagblad allereerst op de samenkomst van Churchill en Roosevelt aap boord van het slagschip Prince of Wales, waarbij deze beide Angelsaksi sche oorlogsheeren met de gebedenboe ken in de hand en psalmen zingend ge fotografeerd werden en de Atlantische Charta der vier vrijheden uitwerkten Zij zongen toen 't Angelsaksische lied: „Voorwaarts, christelijke soldaten". Sindsdien hebben de christelijke solda ten een even omvangrijke als eigenaar dige kruistocht ondernomen. Alleen al in Duitschland hebben zij 150 kerken, bijna 200 scholen en meer dan 100 ziekenhui zen verwoest, ruim 500 kerken, tweemaal zcovele scholen en meer dan 200 zieken huizen zwaar beschadigd. Dc geest van Al Capone Irómfeert. „Zoo ziet dus de Anglo-Amerikaan- sche oorlogvoering met al haar christe- lijk-puriteinsche idealen er uit", schrijft het Zweedsche blad: „Dit zijn de eerste rijpe vruchten der kruisvaarders van te genwoordig en van hun bevrijdingsstrijd voor Europa. Dat zijn dus de christenen, die er aanspraak op maken, de cultulir vair Europa te hervormen en de bescha ving van het avpndland te herstellen. Dat de westelijke democratieën door haar verbond met de bolsjewisten in haar eigen mentaliteit diep en ontstel lend zouden worden beïnvloed, was te voorzien, In dit opzicht is de ergste vrees bewaarheid geworden. De geest van Al Capone triomfeert tezamen met die van Trotzki en Bela Kun. Uit hun „hemel" kunnen deze grooten met voldoening de daden1 hunner opvol gers be\\gonderen, waarover de Angli- caansche kerk met de aartsbisschop van Canterbury aan het hoofd de zegen van Jehova heeft afgesmeekt". „De Dom te.Keulen", zoo vervólgt het blad. „beteekent waarschijnlijk voor een Amerikaansche bomvlieger' even weinig als de St. Pieter te Rome voor eer. Mongool^che piloot uit Sovjet-Tur- kestan. Voor ons Europeanen echter is dit bouwwerk getuigenis van het meest essentieele wezen der cultuur "van het avondland, die thans uit alle windrich tingen door de machten van haat en ver nietiging geterroriseerd wordt". BOOTSMANSLOOPBAAN (I). Stukmcestersgrocp. De gegadigden voor deze loop baan worden gekozen uit de onderoffi cieren der bootsmansloopbaan, die in de artilleriedienst voortreffelijk werk heb ben geleverd. Vrijwilligers worden niet geplaatst. Taak der soldaten: assistentie der ar tillerie-officieren bij de leiding van het zware toren- en luchtafweergeschut en bij de opleiding der bedieningsmanschap pen. Onderhoud van geschuttorens en geschut. Welke dienstgraden kent deze loop- taan? Matroos, Matrosengefeiter, -oberge- fieiter, Bootsmannsmaat, Oberstueck- meister, Stabsoberstueckmeister. Wachtmcestersgroep. De gegadigden voor deze groep worden eveneens geko zen uit de onderofficieren der boots mansloopbaan, die goede soldaten zijn gebleken, vaardig kunnen schrijven en het wachtmeestersbureau kunnen leiden Vi ïjwilligers worden niet aangesteld Welke taak heeft deze groep? Assistentie van de eerste officier aan boord der groote slagschepen en krui sers voor de verzorging van de binnen dienst. Welke dienstgraden kent deze loop baan? Matroos, Matrosengefreiter, -oberge- freiter, Bootsmannsmaat, Oberwacht- meister, Stabswachtmeister. Vuurleidingsgroep. Voor deze groep worden geschikte vrijwilligers en voorts soldaten der bootsmansloopbaan uitgeko zen. Welke taak heeft deze groep? Bediening van de vuurleidingsinstalla ties der artillerie, luchtafweerartillerie en van het torpedowapen. Vaa?digheid, betrouwbaarheid en zekerheid worden van de soldaten verlangd. Welke dienstgraden kent deze loop- ba a n? Dezelfde dienstgraden als voor de hoofdloopbaan van Bootsmann. Verdere mededeelingen volgen. Alle Orlskommandanturen verstrekken in lichtingen en aanwijzingen. Uitknippen en bewaren. KUNST EN KULTUUR. De molen Het Haantje te Weesp, twee eeuwen oud, wordt gerestaureerd 0— Loreto Pardo, beroemd Spaansch too- neelspeler, is te Madrid overleden. Film. Weet u, dat 't Ufa-journaal elke week in 29 talen, verschijnt? Oscar Eberle, bekend musicus en pae- tiagoog, is op 59-j. leeftijd te Rotterdam overleden Greta Garbo heeft van de Metro, haar ontslag gekregen, omdat ze als Zweed- sphe geen propaganda voor de Amerik. ccrlogsleeningen wilde maken Schilderkunst. Dit jaar is het 300 jaar geleden, dat Godfried Schalcken (1643- 1706) te Made bij Geertruidenberg werd geboren. In de 18e eeuw werd zijn werk zeer geroemd. In 1703 werkte hij aan 't hof van de Keurvorst te Düsseldorf. TIJDENS DE VORIGE WERELDOORLOG. 100,000 kg. graan werd Juni 1918 inde Haarlemmermeer in beslag genomen. Uitvoer van vee. In Juni 1918 werden 3000 veulens uit ons land naar Duitsch land uitgevoerd. Schoeis'el. In Brabant werden schoenen geipaakt zonder ook maar een vezel leer; hout en papier waren de grondstoffen (Juli 1918) SCHOENENBEURS. De N V.D. geeft tot het ruilen van schoenen gelegenheid morgenmiddag van 45 uur (Raadhuis). JEUGDSTORM NAAR HILVERSUM. Onder leiding van de heer A. W. Goed hart werd Zaterdag door een twaalftal Texelsche Jeugdstormers deelgenomen aan de gewestelijke Jeugdstormkampj- oenschappen te Hilversum. Vrijdag werd het eiland reeds verlaten; in Alkmaar zccht men 's avonds zijn legerstede op. Zaterdags kwamen allen met honderden Jeugdstormers uit andere deelen der provincie in het Gemeentelijk Sportpark te Hilversum bijeen. Het grootst aantal punten werd door de streek Gooi-Zuid bemachtigd. Texel nam voor het eerst deel, het resultaat was niet onbevredi gend, gezien het feit, dat nog 'maar kort werd getramd, 's Avonds werd in het Hof van Holland aan de. kameraad schapsavond deelgenomen. Zeer vol daan keerde men Zondagavond op Texel terug. Het was een geslaagd uitstapje. Allen zijn vastbesloten door trouw te trainen hun prestaties op vte voerep. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. S.v.d. V... De K. f 5,—; K Den B. f 2,50 GIFTEN WITTE KRUIS. N. N., Oudeschild f 2,50. S. v.d V. De Koog f5,M. B., De Koog f 2,50. Berlijn over de rede van de Britsche premier. Churchill heeft voorspeld, dat er voor de herfst nog zware slagen zullen wor den geleverd, niet alleen in het gebied van de Middellandsche. Zee maar ook aan de andere fronten. Berlijn geeft dit volkomen toe, maar vertoont geen spoor van bezorgdheid. Integendeel: het ziet met vertrouwen de uitslag van de ko mende strijd tegemoet. Het Duitsche le ger, het Italiaansche leger, de legers van de bondgenooten'. alle zijn paraat. Daar komt bij dat soldaten, die op eigen grond móeten vechten, altijd in gunstiger om standigheden verkeeren, dan zij,, die daar als vreemdelingen komen. Vele honder den divisies staan op het vasteland ge reed om met de Anglo-Amerikanen af te rekenen. Intusschen heeft Churchill de datum, waarop de groote slag moet val len, hl weer verschoven; nu zal 't „voor de herfstbladeren vallen'^ moeten ge beuren Volgens Churchill zou het duikbootge vaar verminderd zijn. Maar hij zal bin nenkort wel tot andere gedachten ko men Wel is sprake van een positiever andering der Duitsche onderzeeërs, maar stralegische overwegingen lagen hieraan ten grondslag. Dat de geallieer de scheepvaart het straks zwaarder dan ooit te verduren zal krijgen. Chur chill kan er zeker van zijn. Duitschland zal de terreuraanvallen op zijn gebied pp passende wijze beant woorden; de armada-der-wrake wordt in gereedheid gebracht En laat Chur chill nu maar praten van „mysterieuze vvi aakbeloften". Hij zal binnen niet te lange tijd berouw hebben van de Duitsch land op zoo onmenschelijke wijze toege brachte slagen"1; maar dan zal het wel te laat zijn. De rol van de Duitsche duik- booten. Minister Knox sprak de waarheid. Er zijn Britsche en Amerikaansche kianten, die het doen voorkomen, alsof de Anglo-Amerikanen 't Duitsche duik- bcotgevaar nu zoo goed als uitgescha keld hebben. Een koude douche moet voor die bladen de verklaring van mi nister Knox zijn geweest: De Duitsch^rs, zoo zeide hij, beschikken nog steeds over een groot aantal duikbooten en daarmee moeten we terdege rekening houden. Zelfs in de Zwarte Zee zijn ze nu op gedoken, tot groote schrik van de Sov- jei-koopvaardij. Ook de oorlogsvloot al daar staat nu aan torpedeering bloot. Een feit is> dat de laatste weken het aantal schepen, door Duitsche duikboot actie tot zinken gebracht, kleiner is ge worden dan we gewend waren. Maar daarvoor zijn vier redenen aan te voe ren: 1 Veel duikbooten werden terugge roepen om een nieuwe aanvalstactiek te beoefenen, 2. Veel duikbooten worden van een nieuwe uitrusting voorzien om gemakkelijker door de vijandelijke af weer heen te kunnen breken: 3 De al- gemeene revisie, waaraan de booten worden onderworpen nadat ze maanden lang aan stormen hebben bloot gestaan. 4. Bij een eventueele invasie rust op de duikbooten een belangrijke taak; om daarop geheel en al voorbereid te zijn, meest een groot deel aan de strijd tegen dc convooien worden onttrokken. Churchill wil doen gelooven, dat de verminderde duikbootactie een gevolg was van het tot zinken brengen van ge- heele eenheden. Dit moet met klem wor den tegengesproken. De ware oorzaak werd hierboven uiteengezet. VEREENIGDE STATEN De marine der V.S. verloor sinds Pearl Harbour 27023 man, w.o. 8163 doo- den 4734 gewonden, 10535 vermisten. 3591 krijgsgevangenen. PROMOTIE-H. KOENS. op proefschrift, gewijd aan de „jaagsiekte". Morgen hoopt onze, plaatsgenoot, de heer H. Koens, dierenarts, de graad van doctor in de veeartsenijkunde te verwer ven. Hij stelde een proefschrift samen, getiteld „De zwoegers op Texel", dat hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht op gezag van de rector-magnificus L. van Vuuren tegen de bedenkingen van de faculteit der veeartsenijkunde hoopt te verdedigen. Een zestal stellingen is aan de dissertatie toegevoegd. y Wat we in de Texelsche schapenwe reld onder „zwoegers" verstaan, behoeft hiei nauwelijks te worden vermeld. Voor met-ingewijden willen we volstaan met mee te deelen, dat met de naam „zwoe gers" schapen worden aangeduid, die aan zekere besmettelijke chronische longaandoening lijden; als eerste ver schijnsel treedt hoesten op; worden ze opgejaagd, dan zijn ze spoedig ver moeid; we nemen dan een zeer snelle ademhaling waar. In Zuid-Afrika (waar heel veel schapen worden gehouden, zoo als u weet) komt deze ziekte ook wel voor; men spreekt daar van „jaagsiekte". Naar het ontstaan, de ontwikkeling en de mogelijkheid van bestrijding van de ze ziekte nu heeft de heer Koens een uitgebreid en diepgaand onderzoek ingey- steld. Het resultaat heeft hij neergelegd in een hoogst interessant boek van plm. 100 bladzijden druks; een twaalftal mi cro-foto's sluiten bij de tekst aan. De heer Koens heeft de veterinaire we tenschap en in het bijzonder de schapen- hcuders een groote dienst bewezen door de „jaagsiekte", waaraan reeds zooveel UIT DE REDE VAN MUSSOLINI. Aan de rede, welke Mussolini dezer dagen heeft gehouden, zijn deze hoofd punten ontleend. x 1 Met vijandelijke volken voert men geen andere polemiek dan met het ka non. 2. Het Italiaansche volk blijft onver schrokken onder de bombardementen; 't geeft een schitterend voorbeeld. Vooral Napels, dat reeds 73 aanvallen doorstond 3. Men moet de moed hebben, alle in dustrieën, die geen reden van bestaan hebben, op te ruimen. 4 Uit verhalen van krijgsgevangenen 'blijkt, dat de Engelschen hen geraffi neerd wreed' behandelen; ondanks hun uiterlijk zijn de Engelschen nog een volk van struikroovers gebleken; een volk, dal de wereld te vuur en te zwaard ver overde; dat millioenen en millioenen menschen heeft vernietigd en oorlog voerde om China te verplichten, de Chi- neesche bevolking het gebruik van opi um toe te staan. 5. Alle leden van de Fase. Partij kijn er van overtuigd, dat we de oorlog tot qc overwinning moeten voortzetten. An ders zou Italië een onteerende vrede moeten sluiten en afdalen tot de rang van 1 vierde of vijfderangs mogendheid. Ons overgeven zou beteekenen: schande, ii eenstorting, vernietiging der industrie, verlies der kunstschatten, enz. Het gaat in deze oorlog om leven of dood. Iedere landingspoging zal met alle middelen worden afgeslagen. Volhouden! Dit is 't gebod van het uur. Niet de eer alleen, rnaar de hoogste belangen staan op het spel. 6. Ik zal bewijzen, dat deze oorlog niet kon en niet mocht worden vermeden, wanneer we geen zelfmoord wilden ple gen en geen afstand wilden doen van de rang van historische groote mogendheid. De Angelsakser is voor ^nij steeds vij and no. 1. Keulen al weer gebombardeerd. Het zwaar geteisterd Keulen werd Zondagnacht opnieuw door Britsche bommenwerpers zwaar geteisterd. De bevolking leed opnieuw verliezen; in verscheidene deelen van de stad werden r.ieuwe- verwoestingen aangericht. Maar de aanvallers hebben er zwaar voor moe ten boeten, op zijn minst zijn 37 vlieg tuigen niet naar Engeland teruggekeerd. Knut Hamsun veroordeelt Engeland. Engeland moet op de knieën, zoo be toogde de Noorsche schrijver Knut Ham sun op het journalistencongres te Wee rden: Anders kan er geen vrede op aarde zijn. Onrust en onderdrukking, woord breuk en geweld zijn van Engelsche oor sprong. Engeland wilde de oorlog en Hitier trok het zwaard en werkte niet vergeefs. Hij wil alle landen een nieuw leven srhenken en blijvende eendracht onder de volken. Met zijn bondgenooten za1 hij daarin slagen en dan is de oorlog voorbij. IRAN De opstand in Iran heeft een ern^- stige vorm aangenomen. CHINA. Mevr Tsjang Kai Sjek is weer thuis. (Tsjoengking). ENGELAND De Britsche handelsmarine zal eind 1943 over heel wat minder tonnage be schikken dan in 1938. (Runciman, Eng.) DOODVONNISSEN. De Nederlanders Douwinus Janse en Karei Walet zijn ter dood gebracht we gens deelname aan actie voor de illegale C.P.N. en deelname aan drie aanslagen met ontplofbare stoffen te Amsterdam. Mede werden terechtgesteld drie Bel gen H. Volders, J. P. Wathiong en R. J. Thijs, die een roofoverval pleegden op 'n hofstede aan de Nederl.-Belg. grens; zij hebben de overvallene geboeid en ruw mishandeld. woldragers ten gronde zijn gegaan, zoo degelijk onder de loupe te nemen. Het staat wel vast, zoo concludeert de a.s. doctor in zijn wèl gedocumenteerd be toog, dat de op Texel bij het schaap voorkomende, steeds t letaal verloopende pneumonieën niet door longwormen, eventueel larven, veroorzaakt worden (dc veronderstelling, dat longwormen hier de boosdoeners waren, was tamelijk verbreid). Er is hier sprake van een be smettelijke aandoening, die zich alleen onder bepaalde omstandigheden mani festeert. Tot deze omstandigheden prae- disponeerende factoren kan gerekend worden: een longinfectie; daarnaast is een factor aanwezig, die hoogstwaar schijnlijk verband houdt met de aanwe zigheid van brak drinkwater; ook kan 'n erfelijke praedispositie in bepaalde fa milies voorkomen. Dit proefschrift is het eerste in ons .land, dat aan een schapenziekte is ge wijd; elders is hierover nog maar weinig gepubliceerd. Aan het slot van zijn dis sertatie vermeldt de heer Koens 'n lijst van tientallen wetenschappelijke werken verschenen in het Fransch, Duitsch en Engelsch, welke hij heeft doorgewerkt een moeizame studie,'welke straks haar bekroning zal vinden. Het is bekend, dat de heer Koens een zeer drukke praktijk heeft; reden te meer om met bijzondere waardeering te gewagen van het resul taat, dat in „De zwoegers op Texel" werd -neergelegd. De iieer Koens droeg zijn dissertatie op aan zijn ouders en aan zijn vrouw en zoons; oprechte dank be tuigt hij aan allen, die hem bij zijn onderzoekingen steun en voorlichting hebben willen geven.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1