DE RIJKSP0ST SPAARBANK AANGEWEZEN BONNEN. Beperkt IJw Eientriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. BINNENLAND Wereldnieuws INeem v.v.s. Voor 22 35-36 A 35-36 B 35-36 Brood 1 Beschuit 1 636-637 Algem. 1 de 9e periode 1943 (2e helft) Aug. t.m. 4 September 1943. Brood 4 rants, brood of gebak rants, brood of gebak rapts. brood, gebak of beschuit rants, brood, gebak of bloem 125 gr. gemengd meel 125gr. gort 1 rants, vervangingsm. K.voeds 250 gr. -gort K.voeds. 250 gr. rijst \,a rants, boter rants, margarine 150 gr. kaas la/i liter melk Algem. Algem. Algem. Boter" Boter Algem. Melk Taptem. ls/4liter taptemelk 638 639 640 35 A 35 B 34 A 34 B 641 35-36 35-36 35-36 Aardapp. I1 ;kg. aardappelen 35-36 Toeslag 1 kg. aardappelen 642 Algem 2 kg. aardappelen 643 Algem 250 gr. jam 644 Algem. 500 gr. suiker 35 Versn 100 gr suikerwerk 35 Tabak I rants labakwaren 36 Tabak 1 rants sigaren Bon 32 boter blijft geldig t.m, 7 Sept. Eerstvolgende bonaanvvijzing: Vervangingsmiddelen en Koffiesurro- gaal op 19 September. Vermicelli, Chocolade en overige ar tikelen op 5 September. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTBIBUTIEDIENST. 55! UITREIKING distributiebescheiden voor 10e periode. De Cocksdorp op Maandag 23 Aug. a.s. in Café Ilooijberg: 9-10 wijk C nrs C 1 t.m. C 37. 10-11 wijk C nrs C 38 t.m. C 70. 11-12 wijk C nrs C 71 en hooger. 1,30-2,30 dorp nrs 1 t.m. 31. 2,30-3,30 dorp nrs 32 t.m. 73. 3,30-4,30 dorp nrs 74 en hooger. Te Oosterend op Dinsdag 24 Aug. a.s. in de oude o.l. school: 10-11 wijk O 1 t.m. 71. 11-12 wijk O 72 t.m. 104. 12-1 wijk O 105 t.m. 138. 2-3 wijk O 139 t.m. 156. 3-4 wijk O 157 en hooger. Te Oosterend op Woensdag 25 Aug. a.s. in de oude o.l. school: 10-11 Peperstraat 1 t.m. 52 11-12 Peperstraat 53 en hooger. 12-1 Hoekstraat. 2-3 Schoolstraat, Weststraat. 3-4 Kerkstraat, Nieuwstraat. 4-4,30 Boschweg, Ixerkplem. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van het gezin alsmede de bijbehoorende inlegvellen. Uitsluitend personen boven 18 jaar mogen 'deze distributiebescheiden in ontvangst ne men. 59. Invullen formulieren ten behoeve van PETROLEUM voor VERLICHTING. Op onderstaande tijden kunnen ge zinshoofden, die voor de verlichtingvali hun woning uitsluitend op petroleum zijn aangewezen, zich in de diverse uit- reiklokalen vervoegen ter invulling van een formulier voor het seizoen '43-'44. Op Maandag 23 Augustus a.S.: te De Cocksdorp van 8-9 uur 'savonds in Café Hooijberg; te Oudeschild van 7,30-8,30 's avonds in o.l. school; te Den Hoorn van 8-9 uur 's avonds in Café Rotgans; te De Koog van 7,30-8,30 uur 's avonds bij L. den Braven; te De Waal van 7,30-8,00 uur ^'s avonds in de 0. 1. school; te Oosterend van 3-5,30 uur 's middags in de nieuwe o.l. school.. Op Dinsdag 24 Augustus a.s.: te Midden-Eierland van 8-9 uur 'sav. in Garage Meindertsma; te Den Burg van 2,30-5,30 's middags in het Fanfarege bouw. Op de zitting dient te worden medege bracht de stamkaart van het gezinshoofd Zijn gezinshoofdeh verhinderd, dan kan de echtgenoote of een volwassen gezins lid komen voor het geven van inlichtin gen. Het gezinshoofd dient echter het formulier te onderteekenen. Het formu lier wbrdt dan mee naar huis genomen en nadat het geteekend is, nog dezelfde week bij de distriebutiedienst terugbe zorgd. Petroleum voor verlichting. Hiervoor komen, behalve voor gevallen van nieu we vestiging, slechts degenen in aanmer king, die in 1942-1943 reeds een petro- leumkaart vdor verlichting ontvingen Open een toekomst voor Uw kind, door geregeld te sparen. Daar kunt U staat op maken 1 P1429/1. Verantwoordelijk voor de geheele inhoud: G. Joh. Duinker. Plaatsvervanger J. de Waal, Den Burg. Uitg. en Drukkerij Fa. Langeveld De Rooij, Den Burg, Texel. 'N GREEP UIT 'T RADIOPROGRAMMA Zaterdag: 13.Voor volkstuinders 13,30 Wandeling met mw. Koster-Mole naar door de Holl. polders; 17,— Groe ten aan Ned. zeelieden; 18,45 Hier W.A.; 19,30 Don Quichote, luisterspel, IV. Zondag: 11,30 Stem der SS; 11,50 Neerlands stem v.h front; 15,Een gelukkige kapitein, luisterspel: 19,15 Sport. Maandag: 13,Voor boer en tuinder; 15,Bijbellezing; 18,45 Praatje v. Max Blokzijl. Dinsdag: 13,De boer in de pers; 15,30 Voor zieken; -18,45 De NSB antA wocfrdt. NIEUWSBERICHTEN: 7, 8, 12,45, 16,45, 18, 19, 20. (Zondags 9, 12, 19, 22.) TEXELSCHE SCHAPENFOKDAG. Voor de schapenfokdag op Maandag 6 Sept a.s. zijn niet minder dan 193 in schrijvingen binnengekomen (vorig jaar •telde de fokdag 160 inzendingen). Tus- schen haakjes vermelden we het aantal inzendingen van 1942: Eenjarige rammen 13 (23). Tweejarige rammen 13 (12). Oudere rammen 14 (13). Schapen met. 1 ramlam, vóór 7 April geboren 17 (12). Schapen met 1 ramlam, na 6 April ge boren 22 (12). Schapen met 1 ooilam en 1 ramlam, vóór 7 April geboren 26 (17). Schapen met 1 ooilam en 1 ramlam, na 6 April geboren 30 (21). Schapen met 2 ramivóór 7 April geboren 7 (11). Schapen met 2 rami., na 6 April gebo ren 19.(12). Schapen met 2 ooilammeren 9 (8). Drietal ramlammeren 6 (3). Viertal ooilammeren 6 (10) Viertal 1-jarige schapen 7 (4). Viertal oudere schapen 4 (2). Vergunningen voor een bezoek aan Texel moeten 14 dagen van tevoren wor den aangevraagd. Voor de Schapenfok dag (6 Sept.) dus uiterlijk yandaag aan de Burgemeester schrijven ZWAAR PLAFOND INGESTORT! D. G. Bakker aan de dood ontsnapt. Woensdagmiddag om half drie is het plafond van de groote voorkamer van het woonhuis aan ,,'t Groentje", eigen dom van en bewoond door de heer D. G. Bakker ingestort. Het mag eenwonder heeten, dat Bakker er met lichte ver wondingen afkwam! Ik zat juist de krant te lezen, zoo vertelt Bakker. -Opeens een lawaai, zoo erg, dat ik meende, dat er een bommen werper door het dak kwam. Dokter Boswijk, die me heeft verbonden (vlak boven zijn linkeroog kreeg Bakker een woad) heeft me gefeliciteerd, dat ik er zoo goed als heelhuids afgekomen ben. Er vielen stukken van vijftig pond op de vloer aan gruis Wat een ravage! De tafel sloeg door twee van haar vier pooten heen, van bloemtafeltjes bleef geen lat heel, een stoel verloor een deel van zijn leuning", bloempotten braken in scherven, chil- derijtjes ploften van de wand, twee rui ten barstten De dames Koning, die toch zeker op een 40 m. afstand wonen, hoorden het lawaai in haar kamer. Ik denk, dat er ergens een bom is ontploft. Door de dreuning kah het ge komen zijn. Ja, dat kan. Het zware plafond, dat tientallen jaren oud was, heeft 't niet kunnen uithouden. En de rest heeft de metselaar afge- bikt? (We vragen dit, omdat er geen kruimel is achtergebleven). Weineen, klinkt het antwoord: De heele boel is opeens naar beneden ge komen! Bakker is wel door het oog van een naald gekropen! J. INVULLEN FORMULIEREN Br. C 251 ten behoeve van vaste brandstoffen. Bovenstaande formulieren dienen te worden ingevuld ten behoeve van: particuliere woningen, welke niet beschikken over een woonvertrek (of een vertrek, dat hiervoor dienen kan) met schoorsteenaansluiting en derhalve niet anders kan worden verwarmd dan door centrale verwarming. b. voor ruimten voor bijzondere doel einden, waarvan de gezamenlijke inhoud gelijk is aan of kleiner is dan de ruim ten voor particulier gebruik. c. bedrijven, welke in de onder b ge noemde ruimten voor bijzondere doel einden worden uitgeoefend. Alleen die vragen moeten worden be antwoord, welke voor de betrokkene van toepassing zijn. Indien men valt. onder meer dan een categorie a, b en c op het formulier Br C 251 vermeld, kan met een aanvraagformulier worden volstaan. Afhalen en invullen dezer formulieren dient met spoed te geschieden. Ten behoeve van winkels, café's, kun nen nog geen aanvragen tvorden inge diend. Ten behoeve van werkplaatsen en kan toren, waarin door minder dan 3 perso nen regelmatig wordt gewerkt, kan eveneens nog geen aanvrage worden in gediend. Kousen. Van de textielkaart voor man nen en jongens van 15 jaar en ouder, ge merkt V 115, zijn thans de -kousenbon- nen J, K en L, ongeacht de zich daarop bevindende anders luidende datumop- drukken, voor elk 1 paar kousen geldig verklaard. Met de bonnen J en K dient tegelijkertijd het gewone aantal vastge stelde punten te worden afgegeven, ter wijl op bon L tegen l'/s maal de gewone puntenwaardeering 1 paar kousen kan worden betrokken. VANDAAG VOOR ZOOVEEL JAAR. 1731. Eerste nummer van de Holland- sche spectator verschijnt. 1801. De staatsman Groen van Prinste- rer te Voorburg geboren. 1930. De Wieringermeer droog. BERICHT VAN PATER WITTE. De familie D. Witte liet ons weten, dat een 3 Mei 1943 gedateerde brief van Pater Witte 'uit Oost-Afrika werd ont vangen. Hierin werd meegedeeld, „dat alles bij hem en om hem heen in goede welstand verkeert en dat hij zijn zelfde werkkring nog heeft".- Hij verzoekt de groeten over te brengen aan alle fami lieleden en bekenden. LEVENDE POPPENKAST. De directie van de Texelsche Courant deelt, mee, dat alle voorbereidselen zijn getroffen voor een uitvoering van ,.De Levende Poppenkast", die klinkt-als-een klok! Pen's Zaal gaat open om half twee, om twee uur komt ,,De gelaarsde Kat" en na de pauze „Jan Klaassen verlost Ka trijn van de booze heks". Tot vanmiddag! (Ingez. Meded.) V.v. T E.M V AC ANTIEVREUGD. Men moge zeggen wat men wil, Maar ik vind: deze tijd Heeft toch zoowaar wel eens wat goeds Bij alle narigheid. Zoo bep yk in mijn vacantietijd Per fiets fijn uit geweest En 'k heb geen lekke band gehad, Dat noem ik toch een feest. Dat kwam, zoover ik na kan gaan, Vóór veertig zelfs niet voor. Maar ja. ik heb dan ook dit jaar MASSIEVE banden, hoor. HUJB DE RIJMELAAR (Nadruk verboden). SIBBEKUNDIG ONDERZOEK. De Familie Koning ojp Texel. Door het sibbekundig onderzoek van de sibbekundige medewerker van de Landstand in Noord-Holland zijn in de afgeloopen tijd zeer waardevolle gege vens verzameld omtrent een aantal boe renfamilies in Noord-Holland. Zoo zijn er o.a. van de familie Koning op Texel gegevens bekend van meer dan 1300 personen., Reeds van een 20-tal boeren families uit Noord-Holland is de kwar tierstaat vrijwel volledig klaar. AFSCHEID KAPELAAN KROON. Zelden heeft R K. Texel zooveel blijk van belangstelling betoond bij het af scheid van een kapelaan als bij dat van kapelaan (i Kroon, maar zelden zal een kapelaan ook zooveel van Texel en zijn bewoners zijn gaan houden als kapelaan Kroon! £ijn eerwaarde zou hier ook nog best 'n „jaartje" hebben willen slijten, zoo hem niet elders een herderlijke taak had gewacht. De kerk van de H. Joannis de Dooper alhier was Donderdagavond geheel ge vuld, toen kapelaan Kroon er het Lof ce lebreerde. Zijn eerw. sprak vervolgens 'n afscheidswoord, waarbij bleek, welk een ruime plaats Texel en zijn parochianen in zijn hart «hebben ingenomen. Na afloop van de dienst werd in de pastorie gelegenheid 'gegeven, persoonlijk afscheid te nemen Honderden maakten daarvan gebruik. Kapelaan Kroon werd, zooals bekend, benoemd tot kapelaan te Loosduinen. De parochie aldaar telt één pastoor en vijf kapelaans. J. BOMMEN OP Z.W. NEDERLAND. Opnieuw zijn in het Z.W. van ons land eenige steden door Engelsche vlie gers met bommen bestookt. Er vallen 26 dooden te betreuren, terwijl het aantal zwaar en licht gewonden nog veel groo- ter is. Een groot aantal woonhuizen werd verwoest. Kinderverlamming. Te Hippolytushoef doen zich benige gevallen voor. (Dagbl. v. N.H.) Wegens het stiekum bereiden van ster ke drank is te Amsterdam een 27-j. bin- nenvaartkapitein gearresteerd. Bij het spelen met de draaideur van Sportfondsenbad Haarlem raakte een 13-j. jongen met het hoofd bekneld. De dood trad spoedig in. Druk- of stencilvveVk mag niet worden vervaardigd, voordat het betrokken Rijksbureau daartoe vergunning heeft verleend. Schoenhandelaar M. v. Boxel te Dor drecht kreeg f 1000 boete, omdat hij voor ten paar schoenen een C-bon en een SUIKER-bon verlangde. Bij de Ned. Spoorwegen worden elke dag gemiddeld 20 fietsen gestolen. De dieven "vvorden met zware straffen be dreigd. Het moge hen afschrikken. Wegens inbraken in het Gooi werden gearresteerd een 29-j. slagersknecht, een 27-j. tapijtwever en een 25-j. politie agent uit Utrecht. Een deel van de buit is terecht. Bij het afladen van een vrachtauto ijzerwaren in de Oude Helder, zijn de handelaar Hendrik Joustra, 68 j., en zijn 39-j. zoon Tjerk Joustra door een ont ploffend projectiel vrijwel op slag ge dood. (Dagbl. v. N.H.). In de zaa^ tegen de 39-j. matrassen maker De Roy te Breda, die zijn 4-j. zoontje en zijn 6-j. dochtertje na een vergeefsche moordaanslag op zijn vrouw door insnijdingen aan de hals 't leven benam, is nader onderzoek gelast. De R. had zichzelf levensgevaarlijk ge wond. PAKJES VOOR VRIJWILLIGERS. Het SS-Ersatzkommando deelt mede: In het belang van een goede en snelle verzending van" brieven en pakjes wordt er nogmaals drin gend op gewezen, dat de adressen duidelijk leesbaar en met inkt ge schreven moete/i worden en met 't volledig adres van de afzender. Brieven en pakjes moeten geadres seerd worden als volgt: An das S.S.-Ersatzkommando, Niederlande, Den Haag, Korte Vij verberg 5. Te zenden aan: Rang: Naam: Veldpostnummer of adres- TWEE DUIZEND DU1TSCHE VLIEGTUIGEN IN DE AANVAL. Ongeveer tweeduizend Duitsclie bommenwerpers en Stuka's onder steunden in de aanvang dezer week de gevechten der infanterie en pantserstrijdkrachten in het gebied van Bjelgorod, Orel en in de sec tor van Kirow-Wjasma. Onophoudelijk zetten de Sovjets met groote formaties aanvallen op, maar al hun pogingen, om door de Duitsche li nies heen te breken, lijden schipbreuk. Vooral bij Bjelgorod wordt heftig ge streden; de Sovjets komt dit op buiten gewoon zware verliezen te staan 18 Aug. verloren zij 284 tanks; de laatste 2 da gen 168 vliegtuigen. (DWB. 19 Aug.) Pantserwagens, kanonnen en vliegtuigen aan Oostfront. Het bolsjewistische zomeroffensief zoo schrijft de militaire corr. van het D. N.B. heeft zich tot dusver niet tot een beweging over een groot gebied kun nen ontwikkelen. Het is veeleer een worsteling van de technische wapens ge worden Vooral bij Wjasma werpt de vijand een ontzaglijke hoeveelheid tech nische strijdmiddelen in het gevecht. Als reserves I worden formaties infante rie gereed géhouden, doch momenteel be perkt zich de strijd tot pantserwapen, ar tillerie en luchtmacht. Maar de Duitsche Tijger-tank is de bolsjewistische niet alleen de baas, zijn pantsering, vuur kracht en snelheid schakelen de vijande lijke staalkolos uit. Vooral de Duitsche nevelwerper voldoet. De Duitsche kwali teit blijkt superieur in alle sectoren. De laatste dagen is de aanvalskracht*van de Sovjets verminderd, maar men houdt er rekening mee, dat zij opnieuw een groote aanval kunnen opzetten Een Zweedsche duikboot werd bij Kalmarsund geramd door een motor boot. Ze zonk en kenterde Op één na alle opvarenden gered. Meer dan 4 millioen jonge Sovjet soldaten zijn gesneuveld en nog meer werden invalide. (New York Times.) Op een scheepswerf te Liverpool en elders wo^it gestaakt. Engelsche vliegers hebben wederom een Fransche vischkotter aangevallen, 't Scheepje zonk. Negen van de tien opva renden kwamen om De voorgevel van de dom van Mi laan is opnieuw door Engelsche. bommen beschadigd. De koepel van het wereld beroemde Scala-theater werd door brandbommen vernield. Vliegtuigen van de As deden een succesvolle aanval op Bizerta. In de ha ven 12 schepen getroffen. *Een deel zwaar besch^digd. Tijdens hevige gevechten boven de Straat van Messina schoten Duitsche ja gers 9 Engelsche jachttoestellen nee^. Radio Londen verklaarde, dat de scheepvaartroute door de Middelland- sche Zee, ondanks het bezit van* Sicilië, allesbehalve Veilig is. (Duitsche torpedo- vliegtuigen!) Een Roemeensche torpedoboot bracht op de Zwarte Zee een Sovjet duikboot van 600 ton tot zinken. Omdat de meeste kerken in Keulen verwoest zijn, worden er noodkerken in gericht. De Engelsche Homefleet hield vier dagen oefeningen onder bevel van de koning. Churchill ontkent beweerd te heb ben, dat de oorlog met Kerst voorbij is. Turijn werd vooral door uitgewor pen phosphor zwaar getroffen. Japan schonk 50,000 lire voor de slachtoffers van luchtaanvallen op Rome Bij Altersheim (Noorwegen) moest een 30-j. man kalk lossen. Plotseling ex plodeerde het kalkmensel, het spatte ver in het rond en verbrandde de man en drie toekijkende jongens, vooral in de oogen, zoo zwaar, dat er gevaar bestaat dat ze blind zullen worden. Een Duitsch reddingsvaartuig, her kenbaar aan witte- doeken en roode- kruisvlag, werd door Amerik. vliegtui gen tot zinken gebracht, toen het bij kaap Faro een Duitsche vlieger poogde te redden. LAATSTE NIEUWS llllillfllll Op tabaksbon 36alleen sigaren. Vleeschbonnen 33, 34 A enB zijn geldig tot en met 28 Aug Nieuwe bon wordt op nader te bepalen dag aangew. De predikant-schrijver Ds. R. J. de Stoppelaar wordt morgen 70 jaar. De jeugdige A.Lok te Losser werd door 'n onbekende met een mes gedood. Te Gorssel is Huize De Voorst met veel kunstschatten afgebrand. Oorzaak is denkelijk: onvoorzichtigheid van schilder Duitschland bouwt een nieuw aan valswapen tegen luchtaanvallen. De Sovjets verloren 19 Aug. 486 tanks. In Italië werden o.a. Salerno en Fog gia zwaar gebombardeerd, maar 44 ma chines werden neergehaald. Bij rug-, lende-, spler- of zenuwpijn en by spit of rheumatiek zjjn AKKERTJES weldadi ge pynverlossers. Laat de AKKERTJES U daaromdadel^k heipep. De Nederlandsche Pijnstiller RUDOLF AGRICOLA. 23 Augustus a.s. zal het 500 jaar ge leden zijn, dat te Baflo Roelof Huys- mans werd geboren. Hij noemde zich Agricola. Als grondlegger van het hu manisme en oudheidkenner verwierf hij groote vermaardheid. DE RIJKSPOSTSPAARBANK. In de eerste 7 maanden is bij de Rijkspostspaarbank 145 millioen gulden meer ingelegd dan terugbetaald (vorig jaar 29 millioen). In Juli alleen re^ds 24 millioen gulden (vorig jaar 4 milli oen) meer. Eind Juli waren er ruim, 140,000 meer boekjes dan op 1 Januari 1943 ITALIË KAN NIET ONDERGAAN. In een radio-rede tot de Sieilianen zei- de Maarschalk Badoglio o.m.: Italië heeft Sicilië #egens de geweldi ge superioriteit van de vijand moeten prijsgeven. Italië heeft iets dergelijks wel meer doorstaan. Nooit werd het land daardoor terneergëbogcn. Wanhoopt niet. Een volk, dat de wereld een 1000-jarige cultuur heeft geschonken, kan niet ten onder gaan, wanneer het zijn geloof be houdt. OPENSTELLING VAN WINKELS. Ingang 23 Aug. moeten levensmidde lenwinkels geopend zijn: alle werkdagen van 9-18, andere winkels (uitgezonderd drankzaken, café's, apotheken, e.d Maandags 13-18, andere werkdagen 9-18. In het wintertijd vak: levensmiddelen winkels: 10-18, andere (behoudens ge noemde uitzonderingen) Maandags 13-17; Zaterdags 10-18, overige werkdagen 10- 17. De burgemeester kan ontheffing ver- leenen. SPORT. milium TEX. BOYS-NIEUWS. Het „eerste elftal" gaat morgen voor de OVV-beker naar Oosterend om tegen Texel 2 te spelen. Een zeer zware taak, omdat we met slechts vier spelers van het eerste kunnen uitkomen. Doch wij zullen er van maken wat we kunnen De adsp. beginnen Vrijdag 3 Sept. weer met trainen. Binnenkort wprden weer dona- teurskaarten aangeboden. We moeten eventueele bondskosten dekken en reke nen daartoe op iedefs medewerking. J S. O.V.V.-N1EUWS. Zondag begint O. zijn jaarlijksche bekerwedstrijden. Morgen spelen Texel2- Tex. Boys. Alleen als er sportief gespeeld sportieve wedstrijden. Het zal 'voor ons door onvolledigheid een zeer zware op gaaf zijn. Ook hebben wij in lang geen wedstrijden gespeeld, maar, jongens, volhouden tot het einde. Stelt ons niet teleur. R. S. V. TEXEL Morgen: eerste ronde van de OVV-be- ker. Om 2 uur start Texel 2 tegen de Tex.Boys Alleen als er sportief gespeeld wordt; als om het spel wordt gespeeld en we ook waardeering hebben voor betere momenten van de tegenpartij, zal het een geslaagd tournooi kunnen worden. Suc ces! Aanpakken is de boodschap. Texel 2 vertrekt om 1,15 uur van Steenênplaats per fiets. (Elftal op de be kende plaats in het kastje). Voor 5 Sept. wordt voor een goed programma gewerkt. Aan Jan Kiljan en zijn vrouw on ze gclukwenschen met de geboorte van hun zoon Jan. d.D. Zwemmen. De Zweed Arne Andersson verbeterde te Gothenburg het wereldre cord 1500 m. met 0,8 sec. Het staat nu op 3 m. 45 sec. „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C., Amstelstraat 14-18. SCHILDERS willen alles natuurgetrouw. Daarom zijn .ze enthousiast over Kof mix de natuurge trouwe vervanging van „echte" koffie. Bestel ook Kofmix op U bon. KOFFIESURROGAAT 36 ct p. pakt 250 gr. C. MEG'S GROOTHANDEL N.V.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2