gele crocus 2 flinke jongens Waf Texels boeren moeten weten. AANGEWEZEN BONNEN. 'mm rijmelar1jt~ iïiïii Beperkt Uw Electrictteits- verhruik Het is Uw eipfin bet?ng, Op iedere jas een vlinder Maakt veler zorgen minder. HET GESLACHT KIKKERT. WINTERHULP. WERELDNIEUWS REMOUUE Voor de 11e periode 1943 (le helft) 3 tot en met 16 October 1943, 41-42 A Brood 4 rants, brood of gebak 41-42 B Örood 1 rants, brood of gebak 41-42 Beschuit 1 rants, brood, gebak of beschuit 667-668 Algem. 1 rants, brood, gebak of bloem 669 Algem. 250gr. gort 670 Algem. lOOgr. vermicelli 41 A K.voeds. 250 gr. gort 41 B K.voeds. 250 gr. rijst of gort 41 A Boter l/a rants, boter 41 B Boter rants, margarine 671 Algem. 150gr. kaas 41-42 Melk l3/^liter melk 41-42 Taptem. l3/t liter taptemelk 41-42 Aardapp.2 kg. aardappelen 41-42 Toeslag 1 kg. aardappelen 672 Algem. 500 gr. suiker 673 Algem. 250 gr. jam 41 Versn lOOgr suikerwerk 41-42 Tabak 1 rants sigaren, tabak of cigaretten BIJZONDERE RANTSOENEN 44 A Boter 1 3 rants, margarine Op deze bonnen mag reeds op 2 Oct. worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen, Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitgezonderd: 38 A Boter 19 Sept t.m. 30 October. 40A-B Boter 5 Sept. t.m 30 October. Eerstvolgende bonaanwijzing op 17 Oct. voor alle artikelen, uitgezonderd: Koffiesurrogaat en Vermicelli op 31 October. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Uitreiking petroleumkaart voor ver lichting. Seizoen 1943-1944. Gezinshoof den, die iridertijd een aanvraag hebben gedaan voor petroleum voor verlichting, kunnen de toegewezen kaarten voor dit doel afhalen. Is het gezinshoofd verhin derd, dan kan een gezinslid van 18 jaar of ouder deze kaarten ook in ontvangst nemen Stamkaart van het gezinshoofd dient te worden medegebracht. Op Maandag 4 October a.s. te Den Burg in het Fanfaregebouw van 8,30-10,30. te De Waal in de o.l. school van 11-11,30. te Oosterend in de nieuwe o.l. school van 12 uur. te Eierland in o.l. school van 33,30. te De Cocksdorp in café Hooijberg van 45 uur. Op Dinsdag 5 October a.s. te Oudeschild in de o.l. school van 9-9,30 te Den Hoorn in café Rotgans van 10,30- 11,30. te De Koog in café Den Braven van 1,30—2,00. Melk giftige arbeid. Werkgevers, die indertijd een formulier voor melk voor giftige arbeid hebben afgehaald, kunnen Dinsdag 5 October a.s. de extra melk- bonnen voor hen, die hiervoor in aan merking komen, in ontvangst nemen. Volledig ingevulde formulieren en stam kaarten dienen te worden óvergelegd. (Publ. 70.) Kookkolcn voor hotels, restaurants en pensions. Hotels, restaurants en pensions met 10 of meer gasten kunnen, indien niet reeds geschied, vaste brandstoffen aanvragen voor keuken en warmwater voorziening op formulier Br. C 250. Pensions met minder dan 10 gasten dienen aan te vragen voor kookkolen a. door middel van een verklaring, verkrijgbaar bij distributiedienst, indien deze pensionhouders een' petroleum- of brandstoffenkaart voor kookdoeleinden hebben ontvangen; b. door middel van formulier Br. C 250 indien geen petroleum- of brandstoffen- kaart voor kookdoeleinden ontvangen is Bovengenoemde aanvragen mogen ui terlijk tot en met 31 October a.s worden ingediend. (Publ. 73). Invullen formulieren voor kaarsen voor stal- en voertuigenverlichting. Ten behoeve van stal- en voertuigenverlich ting kunneri personen, die hiervoor in aanmerking komen, „een formulier afha len bij de Distributiedienst. Deze formu lieren dienen van heden af tol 9 October a.s. te worden afgehaald en ingediend. De bonnen voor kaarsen worden na 9 October a.s. uitgereikt. (Publ. 74). Vaste brandstoffen voor kamer- cn pensionbewoners (geen kostgangers). Voor het seizoen 1943-1944 geldt de vol- •gende regeling ten aanzien van de ver strekking van vaste brandstoffen aan ka mer- en pensionbewoners. Het seizoen wordt ingedeeld in 2 perioden n.l.: le. periode loopende van 10 Oct. '43 t.m. 31 Dec. 1943; 2e periode loopende van 1 Jan. '44 t.m. 30 April 1944. Het afhalen en indienen van formu lieren voor de eerste periode kan plaats vinden van 1 Oct. t.m. 31 Oct. a.s. (Publ. 75.) Weer drie brandstoffenbonncn aange wezen. Bestellingen op de vorige bonnen hebben voorrang. Van 1 Oct t.m. 29 Feb 1944 geeft elk der bonnen „20 B.V.", „21 B.V." en „22 B.V." van de brandstoffen- kaart „T 116" recht op het koopen van één eenheid vaste .brandstoffen (geen fa- briekslurf). Textiel. 1 Oct. zijn de punten 51 t.m.60 van de textielkaarten voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, en de pun ten 11 t.m. 20 van de textiel-toeslagkaar- ten voor jongens en meisjes van 15-18 j. geldig verklaard. Voor honden- en kattenbrood geldt de ze maand bon 19 van de betreffende kaart. Brandstoffen. Van 1 Oct.-30 April ge ven de bonnen „16 KF" der kookkaar- ten voor vaste brandstoffen recht op het koopen van één eenheid (geen fabrieks- turf). Volgende bonaanwijzing: 1 Nov en 1 Febr. (totaal van 1 Mei 1943-30 April J944 8 bonnen). DE STEM DER S.S. Luistert Zondag 3 Oct. van 11,30-11,45 over de zender Hilv. I (4*15 m.) naar de stem der SS. Onderweip. „Opgenomen in de* Germaansche S.S." liillllllllj GEMEENTE TEXEL PROBEBETRIEB. des Luftschutz-Alarmgerats den Burg findet am 6 Oktober 1943 in der fceit zwischen 16 und 17 Uhr statt Es wird der lange Dauerton (Entwarnungssignal) einmal (einp Minute) zu horen sein. Fin det der Probebetrieb" aus besonderen Grunden nicht statt, so erfolgt neue Bekanntgabe. Der Órtliche Luftschutzleiter, RIJK DE VRIES. PROEFALARM. Op den 6 October 1943 zullen dp luchtbeschermingssirenes te Den Burg tusschen 16 en 17 uur bij wijze van proef in werking worden gesteld. Daarbij zal het signaal Luchtalarm geëindigd" (één minuut gelijkmatige toon) gegeven wor den. Voor het geval deze proefneming om bijzondere redenen niet zou doorgaan, volgt voor het eerstvolgende proefalarm een nieuwe bekendmaking. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermingsleider, RIJK DE VRIES. WINTERTIJD. Beste lezers, Maandag wordt de Wintertijd weer ingeluid. Zet uw klok dus Zondagayond Vast een uurtje achteruit. Daarmee breken dan de lange Winteravonden weer aan; Komen cursussen en lessen Weer op het program te staan. T.E.S.O.'s laatste boot vervalt weer Tot ons aller groot gemis, Maar ge weet, dat de verduist'ring Hiervon*weer de oorzaak is. Uren, dagen, maanden, jaren 't Blijkt helaas maar al te waar. Nog drie maanden en we zitten Al weer in het nieuwe jaar. H1JIB DE RIJMELAAR. VERTROKKEN PERSONEN Jan J. H. Heuschen van E 84 n. Vaals, Maastrichterlaan 110. Jan R K Blom v. K 56 n. Den Haag. Zeestr. 73 'NGEKOMEN PERSONEN Johannes J. Tulp van Heilo C 228 n. Den Burg, Molenstr. 18. Hendrik Scha- gen van Enkhuizen Z. Boerenvaart 78 n. Oudeschild 78a. Carl W. Lemstra van Almelo, -mnnerbroeksestr5.5 naar Den Burg. Weverstr. 83. Roelof je Pen van Bilthoven Beethovenlaan 6 n Den Burg Hoogerstr 18. Timotheus v. Heerwaar- Jen van Wieringen Mekkenstuinweg 19 naar Den Burg Molenstr. 28. Catharina H. Jansen vr Rotterdam, Sophiastr. 54b n. O 34. Paulina J. C Beaux van A'dam, Rivierenlaan 98 I n Den Burg, M. de Ru'yterstraat 3. Guurtruida M. Schraag,* v. Hoogkarspel B 17 naar B 75. V. T E.M KOORN S VARIcTc-REVUE. Wat was-ie goed, de revue, welke Kooin's Variété Donderdag en Vrijdag in „Casino" voor het voetlicht bracht We hebben de laatste tijd al heel wat op het gebiöd van „klein-kunst" gezien, maar wat ditmaal werd geboden, spant zeker wel de kroon. Er zat vaart in: Nemen we bv. de clown Lou Marti, die a~an bellen tuigen en schellen kostelijke melodieën wist tc ontfutselen, en in een razend tempo de xylophoon behamerde. En dan de dol-komische schets van Janmaat, de halsbrekende toeren van „de vroolijke vagebond(Walton), het Hawaiiantrio; de uitnemende accordeonist Wim Bos en de sprekende pop Tienus Het publiek genoot, zeer en bracht de artisten keer op keer daverend applaus. Een afzonderlijk woord van waardee ring aan. het adres van Kees Verhulst, die zich als een uitstekend conferencier ontpopte en in de vlotte afwerking van 't program een groot aandeel had. (Jan de Waal). Paardentaxatiemarkten 4 Oct.: Schageh; 7 Oct.: Hoofddorp; 14 Oct.: Purmerend; 18 Oct.: Amsterdam 27 Oct.: Alkmaar. Levering pootaardappelen. Indien telers aanvragen voor goedge keurde pootaardappelen ontvangen, is de B.E.A. II bereid medewerking tot an nuleering van afgesloten contracten te verleenen, voor zoover dit de verladin- geh voor export niet belemmert. Inlich tingen: Volkerakstr. 37. A'dam Zuid. Zakken voor pootaardappelen. Telers van goedgekeurde pootaardap pelen kunnen een toewijzing voor gewe ven' papieren zakken bij het Rijkstextiel- bureau aanvragen. Hun zakkenhandekar verstrekt een aanvraagformulier. Dit formulier moet uiterlijk 15 Oct. bij deze handelaar zijn ingeleverd. Brandstoffen poter bewaarplaatsen. De aardappeltelers, die dit jaar voor het eerst een poterbewaarplaats exploi- teeren en de telers, wier poterbewaar plaatsen na Maart 1943 zijn verbouwd, gelieven dit vóór 5 October 1943 schrif telijk te melden aan afd. Grondstoffen Bureau Voedselcommissaris te Alkmaar. Inlichtingen-verstrekt P.B.H. STEUNT WINTERHULP NEDERLAND. KUNSTAVOND met „de Bouwmeesters". De aanvang van de Kunstavond met het echtpaar Bouwmeester (tooneelkunst met muzikale afwisseling) op Donderdag a.s., uitgaande vdh de Tex. Crt., is be paald op half acht precies. Wij verzoeken cteze week bestelde kaarten uiterlijk vandaag af te halen. Mogelijk zijn Maandag nog enkele kaar ten te bekomen (f 1,alles inbegrepen; Parkstraat 10). II. 'Allereerst wil ik thans den vraagstel ler van Oudeschild beantwoorden. Het wapen der „Blommen". In het wapenboek Armorial General staan elf wapens van Blom afgebeeld, doch op geen enkele komt een kikker met blommen in de bek voor. Dit wil echter niet zeggen, dat een zoodanig wa pen niet bestaat. De persoon, die het gevoerd heeft, is zeer waarschijnlijk Maarten Blom, gehuwd 1 Juli 1731 met Rijkje Kikkert Lambertsdochter, ge doopt 27 Maart 1712 te Texel en over leden aldaar 24 Dec. 1752. De overgroot vader van Rijkje was Lambert Kikkert, gedoopt 24 Mei 1609 te Enkhuizen, de stamvader van de Texelsche tak, die een wapen voerde met op het schild een keper, waarop een rustende kikker en drie sterren; verder een helm, wrong, dekkleed en als helmteeken een ster. De kleur van het schild is wit, keper rood, sterren en dekkleed rood en zilver, de kikker groen-goud (vergulde* kikker). De kunstschilder Kickert. De naam der Kikkerts werd tot om streeks 1700 met ,,ck" geschreven, dus Kickert. Alleen Cornells Johannes Kic kert Simonzoon, Majoor Intendant, gebo ren 24 Maart 1846 te Den Helder, de va der van den op Texel welbekenden kunst schilder Johan Theodoor Coenraad Kic kert, is bij Koninklijk besluit van 22 Au gustus 1917, toestemming verleend tot 't voeren van de oude geslachtsnaam.' W. N. KIKKERT We gaan straks de winter in en dan slaat ook Winterhulp Nederland beide handen weer aan de ploeg. Er is werk aan de winkel, veel werk, m^ar vele handen maken de arbeid licht. Het goe de doe! is genoegzaam bekend Winter hulp streeft er naar alle volksgenooten die hulp van noode hebben eh dat zullen er ook a.s. winter vele zijn zoo krachtig mogelijk te steunen. Dat zij de daad bij haar woord voegt, heeft zij ieder duidelijk getpond. Nu gaat 't er om MEER COLLECTANTEN te bekomen. Reeds mag WHN zich in een aantal vas- tete medewerkers(sters) verheugen, maar het is noodig, dat er nog wat dames en heeren bijkomen Laat een ieder, die be hoefte gevoelt en een uurtje beschikbaar heeft om voor Winterhulp te collectee ren, zich met SPOED tot het plaatselijk Bureau RAADHUIS, wenden. U zult er hartelijk welkom zijn. lillllllllll SPORT OP TEXEL S.V.C.-NIEUWS. Morgen hebben we een thuiswedstrijd tegen Texel 3 Elftal in het kastje Doet je best, jongens. Vólgens het voorloopig programma 10 Oct. naar Tex Boys TEX. BOYS-NIEUWS. Het le gaat de competitie beginnen met de uitwedstrijd tegen ZDH. Het be looft spannend te worden. Jammer, dat we met volledig kunnen uitkomen; aan pakken, Boys! Morgen is de Hoogmis voor de Bovs in hët buitenland. Zorgt allen present te zijn. De donateurskaarten zijn aangeboden op enkele na. De lijst is aanmerkelijk vergoot. Zij, die nog animo hebben, kunnen zich bij pennm. Jac. Schrama vervoegen. J S. 5 V. TEXEL Morgen: NVB, 4e kl N.Niedorp-Atlas, OudesluisW Waard, BKCVrone, Watervogels-Texel is uitgesteld. Texel-afd. De Cocksdorp 1-Texel 3, J. C. Rijk; Texel 2-Oosterend 1, H. Meester; ZDH 2-Tex. Boys I, N. de Graaf. Texel 2 speelt thuis, aanvang half 3, legen Ocsterend 1, terwijl het 3e de moeilijke reis naar De Cocksdorp gapt ondernemen. Probeer de nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Vertrek per fiets 1 uur van Sleenenplaats. Zie elftal len in het kastje. Adsp. oefenen hedenmiddag. 6 Dinsdag 8 uur de eerste clubavond in Casino. Natuurlijk blijft niemand thuis. De opgaven voor de verschillende com petities moeten dan uiterlijk plaats vin den. D.D. TEXELS BIOSCOOPTHEATER. POLONAISE. Hei Alg. Handelsblad schreef over de ze film: Het is een amusementsproduct van de beste soort. Het Vaderland: Moser op zijn best. Prettige amuse mentsfilm Nieuwsbron: Een film, waarom smakelijk gelachen wordt. Haagsche Courant: Een vroolijke film. Vooruit: Hans Moser in een oerkomische rol. Dagblad van Rotterdam: Een rol prent met mcesleepende Weensche wals muziek. Een vlotte, gemoedelijke Ween sche film Voorwaarts: De film is ko misch en zeer afwisselend geensceneerd. Ook de bijrollen zijn uitstekend bezet. (Ingezonden Mededeeling). In het gebied van de Koeban. Aanvallen van sterke vijandelijke strijdkrachten bij het Koebanbruggen- hoofd werden ook de laatste dagen voort durend afgeslagen. De stad Temrjoek werd ontruimd nadat ze volgens de plan nen was verwoest O. en Z.O. van Zaparosje. Nieuwe doorbraakpogingen van Sov jettroepen O. en Z.O. van Zaparosje werden alle afgeslagen, waarbij de vij and, die meedoogenloos steeds maar versche troepen in de strijd wierp, zware verliezen leed. Verloren terrein werd op de vijand veroverd. Vergeefs poogde de vijand terrein te winnen aan de weste lijke oever van de Dnjepr. Midden-scctor Oostelijk front. Onverminderd duurt de druk van vij andelijke strijdkrachten in de centrale sector van het oostelijk front voort. Het weer wordt slechter, maar de yijand blijft aanvallen Hij stuit echter op de taaie tegenstand der Duitsche troepen die door energieke tegenaanvallen de Sovjet benden tot staan brachten. Waar deze zich binnen de Duitsche stellingen waag den, werden zij vernietigd. Op talrijke plaatsen aan de Midden-Dnjepr zette de vijand zijn pogingen, om over de rivier te steken, voort. Door een eigen tegen aanval werden zij verdreven uit een bruggenhoofd, dat zij in onoverzichtelijk terrein hadden kunnen vormen. Ondanks moeilijke terreins- en weersomstandig heden voerden de troepen de bevolen be wegingen uit Daarbij hadden zij heftige aanvallen van de vijand af te weren. In Zuid-Italië. In Zuid-Italië zetten de Anglo-Ameri- kanen nieuwe strijdkrachten aan wal. Zij vermeerderden hnn druk, maar in het gebied van Salerno konden hun aan vallen worden afgeslagen. Britsche pant ser-strijdkrachten werden ten Z. van de Vesuvius tot staan gebracht. Om een eventueele landing te verhinderen, wer den de havenwerken van Napels grondig vernield. Communisten, die in de stad het hoofd opstaken, werden op de streng ste wijze gestraft. Het regent voortdu rend, wat de gevechtshandelingen be- femmert; toch hadden de bewegingen der Duitsche troepen het vastgestelde ver loop. Foggia, bij de oostkust, werd na vernieling van alle van militair nuf zijnde inrichtingen ontruimd. Het eiland Corfoe bezet. Op het eiland Corfoe, waarvan het verradersgarnizoen met de Anglo-Ame- rikanen in verbinding getreden was. zijn na verwerping van een ultimatum, Duit sche bergjagërs geland. Door de marine en 't luchtwapen doeltreffend gesteund, braken zij de tegenstand van de -vij and, brachten verscheiden duizenden ge vangenen binnen en bezetten het eiland. (Corfoe ligt aan de westkust van Grie kenland; het beheerscht de toegang tot de Adriatische 'Zee) Geallieerde luchtmacht lijdt zware verliezen. Van 26-28 Sept. verloren de Sovjets 155 vliegtuigen. Bij aanvallen op West- Duitschland op 27-28 Sept. werden er 65 neergehaald. Ook toen Britsche vliegers Donderdagnacht -een aanval op Rijnland en Westfahlen, vooral op Bochum, de den, zij er heel wat (getal is nog niet vastgesteld) niet naarhun basis terug gekeerd. Van de zes Sovjet-bommenwer pers, die de Roemeensche havenstad Constantza aanvielen, werden er vier neergeschoten Ds. Keuning, Ev.-Luth. predikant te Alkmaar, ging over tot de N.H. Kerk. Ilct Eindhovensche Kanaal bestaat wel dra 100 jaar. Den Helder wordt binnenkort Sperr- gebiet. Belanghebbenden kunnen een Ausweis bekomen. Heden overleed in het ziekenhuis te Den Haag onze geliefde Nicht NELLY BAKKER, in den ouderdom van ruim 58 jaren. DE FAMILIE. Texel, 1 October 1943. LAATSTE NIEUWS Als vergelding wegpns de moorden 1 op generaal Seyffardt, dr. Posthuma, c.a. 1 werden 1 Oct. 19 Nederlanders ter dood l gebracht en wel joodsch student L.Frey. - da, student H Katan (halfjood); gymn. leeraar H. Geul; student J. Kalshoven; kantoorbediende G. Boissevain, werkt.k. J K. Boissevain, journalist M. v. Gilse; pikeur D. Remiens, P. Pooters, student 0 Thomsen, kantoorbediende A. Koreman. student J. Roemer, allen te Amsterdam; student S. Kuiper, Delft; natuurk.leeraar J. v. Mierlo te N. Amstel (geb. Den Hel- de^\ 1907); leerl ma^h. school L Boisse vain, Bussum; student A Pleyte, Delft; letterk. W, Brandfigt, Epe; radiotechn. A T. Broeckman, Blaricum; monteur V. van Swieten, Eemnes. Dit jaar werden 49 personen hel slachtoffer van sluipmoorden, 27 stierven E. Roskam, boerenleider, kreeg op verzoek eervol ontslag. Nieuwe vleeschbonnen: Maandag! Wie op bon Boter 43A 100 g. rund- vet wil betrekken, levere de bon uiter lijk 6 Oct. bij slager in. KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag' H.H Missen om 8 en 10,30 u, Biechtgel. van 7,30-8. Communie-uitrei ken onder de Missen en om 7,30 en half 10. In Den Hoorn en Oosterend H? Mis om 10,30. ^s Avonds half 7 plechtig Lof met toewijding aan "Maria en rozen kransgebed. Half 4 Maria-congregatie, afd. vrouwen. In de week: H.H. Missen om 7 en 7.45, 's Avonds 6 u. October-lof. Dinsdag: H. Mis in Oosterend. Woens dag H. Mis in Den Hoorn. Vrijdag: 3.30 biechtgel. v. schoolkinderen. Zaterdag; 4-8 biechtgel.' op de volle uren. ST. MARTINUS OUDESCHILD. Zondag: Alg. H Communie van de Parochie. Hoogmis 8 uur. Stille H. Mis 10.30 uur. Lof met plechtige toewijding aan Maria. 3 uur. In de week H. Mis 7,30 uur. Iedere avond Octobermaandlof. Zat. 6-8 gele genheid om te biechten. MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 28 Sept. 1$43 270 vette koeien, v.d. leyermg; 50 gel de koeien f 1250-1600, handel matig; 75 melkkoeien f 1800-2000, nandel matig; 13 stieren v.d. levering; 90 pinken f 600— 1000, handel matig; 35 graskalveren 1'300-350, hand. matig; 16 nuchtere kalv. v.d. slacht, v.d. levering; 6 vette var- kens v d. slacht, v.d. levering; 67 biggen (taxatieprijs); 196 schapen f 250-450, handel matig; 162 lammeren f 200-300, handel matig; 100 N.-H. Blauwen (kui kens) f 0,90 p. kg.; 900 oude kippen en hanen (w. en r.) f 0.90 p. kg.; 400 eenden f 0,90 per kg.; 500 jonge hanen (w. en r.) f 0,90 per kg. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL - van 25 Sept t.m. 1 October 1943. GEBOREN: Gerberdma Cornelia dv Arie Lap en Hanna Berendina Schrier. Cor nells zv Johannes Jan van Dijk en Maartje Goverdina de Visser. Kitty Maria dv Frans Frederik Gerritsma en Agnes Hillegonda Taekema. Uona Ire ne en Mariska Martje Alberdina d.v Adnaan Antonie Kunst en Irén Ilona Nyisztor. Klara Maria dv Wilhelmus Theodorus van Sambeek en Hedwig Cichosz. Ondertrouwd, Getrouwd: Geene. OVERLEDEN: Ignatius Voigt, 48 jaren, z, geh. m. Aaltje Kuijper. GEVONDEN VOORWERPEN, een vulpen en een sleutel. Te ruilen groote jon ge hanen, rood en wit, e om te mesten, tegen ou- de slachtkippen. Iedere - dag bezichtigen. Rijk, Waalderstraat 25. Te koop: huiska chels, haardkachels f 25, best damesrijwiel f 125, Rijk, Waalderstraat 25. Te koop gevr.. kook-' kacheltje, liefst met rin gen. E. Schot, Graven straat 26. Gevraagd: partijtje ongeraapt of 78. SIJBR. C EELMAN DIRECT GEVRAAGD om bloembollen te plan ten. Aanbieden „Nieuw Leven". NAN KIKKERT PREDIKBEURTEN. ZONDAG A.S. NED. HERV. KERK Burg 10,J.» Ds. Visser. Oosterend 10,30 Ds. Kok 5,30 Ds. Kok, Jeugddienst. 3-5: Jeugdvereen. van Texel in Geb. Chr. B. te O'end. Cocksd. 10,30 Ds. Salm. Koog: ge*n dienst. Den Hoorn 10,30 Ds. Van Petegem. Maandcollecte. Oudeschild Geen dienst. GEREF. KERK O'end 10 u. Ds. v.d. Leer 3 u. Cand. Pos. Burg 10 u. Cand. Pos. 3 u. Ds. v. d. Leer. GEREF. KERK H.V Oosterend 10,30 en 3,30 Ds Van der Plas. Burg 5,30 Ds. v.d. Plas Voorber. H. A. Coll. Bouwfojids. DOOPSGEZ. GEM. Burg 10,30 Ds. v.d. Veer. Dienst v. jong en oud Oosterend 10,30 Ds. Knot Overigens geen dienst. TEXELAARTJES. Wegens papier- schaarschte verschijnen dit .jaar de Maranata- en Olijftakkalender niet M. Timmer, Kerkstraat 10. Verloren d br. da messchoen (Den Hoorn- Waalderstr) Tegen beloo ning terug te bez Jb. Duinker, Den Hoorn. Te koop: bont veu len. P. Bakker DCz., Koogerweg n.b. Flora. Te koop: goed on derhouden kinderwagen, f 25. C. Blom, De Cocks dorp 20. Wie ruilt een paar bruine kmelaarsjes, maat 34 v. een paar meisjes schoenen m. 38 of 26 of anders babypop ongev. 22 cm. C. Kooiman, schip .Grietje", blijvende te Oudeschild. Wie is genegen wit te heerenstofjas, maat 50, te ruilen tegen z.g.a.n. slipover? Waalderweg 49. Vermist een schaap, teer-O linkerzijde. In lichtingen verzoekt C. Kersemaker, Molenstr. 50 ADVERTENTIES A. LAP-KOOPMAN en - K. LAP Jz. geven met blijdschap kennis van de geboorte van. hun Dochter De Hemmer, H 123, Texel 1 October 1943. Eenige kennisgeving voor Texel. WIM RAN en JO SMIT hebben de eer u kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats -hebben op Woens dag 20 Oct. a.s. in de Par. Kerk van den H. Martinus te Oudeschild, 's morgens om 9,30 u. Den Burg, Oudeschild, Texel 29 Sept. 1943. Receptie: 20 Oct. van 3-4 uur Molenstraat 17 Den Burg Texel.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2