De W.A. Frontzorgactie. NA DE BEVRIJDING. Wereldnieuws Beëediging van Landstorm Nederland. VOOR DE VORM. Texelsche Berichten BINNENLAND Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. 57c JAARGANG. No. 5779. WOENSDAG 20 OCTOBER 1943 TEXELSCHE COURANT Onthullingen van Radio-Oranje. Harde maatregelen en ontberingen van allerlei aard, ziedaar waarop de huidige- oorlog voor het overgroote deel van ons volk neer komt Zij zijn niet anders dan het logische uitvloeisel van de economi sche en militaire eenwording, welke Eu ropa door Anglo-Amerikanen en bolsje wisten is opgedrongen, »en waarvoor wij thans hebben te arbeiden en te strijden, op straffe van in een algemeene chaos onder te gaan. Diegenen iri ons land, die aan de noodzaak en de wenschelijkheid van zulk een nieuwe orde niet gelooven, hebben een andere, alles omvattende ver klaring voor het leed en de zorgen, waar mee wij dagelijks omgeven zijn. Deze verklaring is zeer simplistisch en daar om op vrij groote schaal verbreid Duitschland is de schuld van alles! Als eenmaal de Nederlandsche regeering uit Londen terug is, breekt weldra de tijd van de welvoorziene tafels en de gevui- de sigarettenkokers weer aan! Velen in onze kringen stellen zich de tijd na de .bevrijding" al te eenvoudig voor Ons land zal met de noodzakelijk ste dingen voorzien moeten worden. Het volk zal dat verwachten en eischen! De voorraden in de buitenwereld zuiien echter een ontgoocheling opleveren. Dat wéten wij nu reeds, en alle uitgehon gerde en verwaarloosde Europeesche volken zullen met aandrang om hun aandeel vragen. Geen volk zal zich dan kunnen beroepen op datgene, wat het voor zichzelf in de buitenwereld naar stig heeft bijeengebracht. Wij treden lie ver met in bijzonderheden. Niet alleen de aanvoer zal moeilijk zijn, doch ook de verdeeling Wat van onze havens nog Geschenk van de Fuehrer. De Fuehrer besloot zijn strijders als dank voor hun prestaties een levensmid delenpakket of levensmiddélenkaart met contanten te doen uitreiken. 12,000 Britsche overloopers. De laatste dagen zijn 12,000 Br.-Indi sche soldaten naar het vrijheidsleger van Soebhas Chandra Bose aan de grens van Birma overgeloopen. 8000 waren volledig uitgerust. 7 millioen Engelsche vrouwen te werk gesteld. Het aantal Britsch vrouwen, tewerk gesteld in oorlogsbedrijven of bij de mili taire dienst ingelijfd, bedraagt ca. 7 mil lioen Vijfduizend harer moeten hout hakken. Duitschers tegenover Vaticaan pijnlijk correct. De houding der Duitsche soldaten aan de grens van Vaticaanstad is pijnlijk cor rect, aldus de corresp. van ,,Stockholms Tidningen" te Rome, die hier nog% aan toevoegt, dat in tegenstelling met alle geruchten tot dusver geen enkel onaan genaam voorval tusschen de Duitsche militaire autoriteiten en Vaticaanstad heeft plaats gehad. Marokkanen door Amerikanen doodgemarteld. 61 Marokkanen, die onder de verden king 4 Amerikanen te hebben vermoord, waren gearresteerd, zijn, omdat zij wei gerden een verklaring af te leggen, door de Amerikaansche bezettings-autoritei- ten op de meest wreede wijze gefolterd. 16 hunner moeten dientengevolge reeds bezweken zijn. Wee hun, die in handen der „voor de beschaving vechtende An glo-Amerikanen" vallen! Amerikaansche officieren en lavasteenen. Eenige Amerik officieren "bevalen een Italiaansche soldaat, vlak bij de krater van de Vesuvius vandaan, lavasteenen voor hen te halen. Toen de soldaat met het oog op de groote hitte der uit de grond slaande dampen, weigerde, nog dichter naar de krateropening toe te gaan schoten de officieren hem met machinepistolen neer. In Napels heeft deze gebeurtenis algemeene verontwaar diging gewekt. De hongersnood in Bengalen. Duizenden menschen in Calcutta en in andere deelen van Bengaien zullen nog voor de volgende oogst sterven. De corresp van de The Irish Press vond op een ochtendwandeling door de twee mil lioen zielen tellende stad dozijnen qoo- den op de straat. Er sterven er 150 per dag zoodat de autoriteiten de lijken niet snel genoeg kunnen verbranden. In een van de groote hotels stonden die zelfde tijd 17 gangen op het menu. Leningrad onder vuur. De Duitschers hebben nog altijd hun stellingen op 2 mijl van Leningrad. Toert de correspondent van de Daily Sketch 'n bezoek aan de stad bracht ontploften er 1500 granaten. Om de twee minuten werd er een explosie gehoord. Het mond- en klauwzeer is sedert Ju li toegenomen, vooral in Friesland, N.- en Z.-Holland, Utrecht, Groninger^ en Drente. Geringe sterfte, zoodat de voor ziening van zuivel en zuivelproducten wel met ernstig in gevaar wordt ge bracht. Voorbehoedende enting had suc ces en binnenkort wordt een instituut geopend, waar de entstof op groote schaal zal worden bereid. over is, zal in zeer ruime mate dienst moeten doen voor de verzor ging van de invasietroepen, ook als er niet meer gestreden wordt. Vreug de en geestdiift zullen als een roes voor bijgaan; dan volgt het ontwaken in een tragische werkelijkheid. Het regeeren zal in de eerste jaren na de bevrijding, waarschijnlijk een ondankbare taak we zen. Dit alles, waarde lezer, constateeren ditmaal niet wij, doch de lieden, die in Londen voor de R a d i o-O r a n j e het woord voeren. Ook na het beëindigen van de strijd in ons werelddeel en een eventueele nederlaag van Duitschland zou Nederland niet in zelfgenoegzame rust en tevreden arzondering kunnen te rugzinken Het zal deel uitmaken van de wereld der ,,vereenigde naties"; zal .ontwaken in een tragische werkelijk heid"; het zal dan behooren tot de kleine bondgenooten, die voor de groote hand en spandiensten moeten blijven verrich ten; het zal een nieuwe wereld zien ont staan, waarin niet de levensbelangen van het vasteland, maar die van' de periferie, Engeland, Amerika, het wereldbol- sjewisme maatgevend zullen zijn. Het regeeren in de eerste jaren na de bevrijding zal, gelijk de Oranje-zender veronderstelt, inderdaad een ondankbare taak wezen, niet alleen in Nederland, doch ook elders. Yankees, Britten noch boljsjewisten plegen het hun vrienden gemakkelijk te maken; hun belangen trekken verschillende kant uit. Maar wie zal het „bevrijde" Europa na een eventueele vernietiging van Duitsch land dan nog kunnen bevrijden van zijn bevrijders? Aanvallen op Engeland. Het Duitsche luchtwapen viel Maan dag overdag en gedurende de nacht af zonderlijke doelen in Z. Engeland, voor al Londen, met succes aan. Invasie in Z.O.-Europa? Naar de militaire medewerker van de Esscner National Zeitung opmerkt, ziet hij twee mogelijkheden voor een inval in Z.O.-Europa en wel van Zuid-Italië ui' (pas uitvoerbaar, wanneer de geallieer den op het vasteland van Italië tot voor bij Rome zijn opgerukt) en van het zui den van de Balkan uit, door daar diver se ei land vestingen te veroveren en Salo nika de invalspoort, te bemachtigen. De moeilijkheden, waarop de vijand bij een dergelijke onderneming zou stuiten, zijn uiterst zwaar, maar aan toenemende be drijvigheid aldaar wordt door genoem de deskundige, op grond van door hem waargenomen voorteekens, niet getwij feld. In Zuid-Italic. In Z.-Italië zijn de Britten door de Apennijnen in tweeën gesplitst. Het 5e leger bevindt zich aan de westkust, het 8e aan de O.-kust. Aan de W.-kust heb ben zich hevige gevechten ontwikkeld De vijand had daar weinig succes, al leen an het Capuafront kon worden gevorderd, waardoor de Volturno daar kon worden overgestoken. Regens heb ben het oorlogsterrein doorweekt, zoodat de operaties bemoeilijkt worden Van de overige sectoren werd een toenemende activiteit van artillerie en stromtroepen gemeld Verscheidene honderden Britten en Amerikanen werden doofr de Duit sche troepen gevangen genomen Zware gevechten in cle Sovjet-Unie. Na de betrekkelijke rust der laatste 8 dagen zijn de Sovjets op verschillende punten weder lot aanvallen op groote schaal overgegaan. Vooral bij Krementsjoeg moet het Sovjet-offensief beschouwd worden als een grootscheepsche poging om van het startegisch uiterst gunstig gelegen stad een groote actie tegen de heele Dnjepr- bocht te ondernemen. Aangezien even wel niet. alleen de Dnjeur-bocht maar ook de Krim op het spel staat, kan men gevoeglijk aannemen, dat de Duitsche legerleiding alles in het werk zal stellen om het plan der Sovjets te verijdelen. De Duitsche legerleiding beantwoordde het offensief door nieuwe divisies in de strijd te werpen. Haar tactiek is er voor al op gericht de Sovjets zoo zwaar mo gelijk verliezen -toe te brengen. Z.O. van Krementsjoeg verloren de Sovjets ruim 169 tanks. Ook N.W van Tsjernikof en W. van Smolensk verloren zij veel man schappen en materiaal. In gevechten, die 2 weken duurden, heeft een Duitsche tankcorps^een gevaarlijke doorbraak bij de PripeCYerijdeld en m een tegenaan val twee infanteriedivisies en een tank- brogade der Sovjets vernietigd. De vij and verloor 3500 getelde dooden, bijna 2000 gevangenen en 200 kanonnen en e engroot aantal andere wapens. VERSTERKING DER PARTIJ. De partij moet een vergaarbak van de beste elementen worden en een katali- sator van alle gezonde krachten. Wie lid wil worden mag geen zwakkeling zijn en niet iemand, die naar eigen voordeel streeft. Aldus sprak de Duce. Illlllllllll LAATSTE NIEUWS Anglo- Amerikaansche vliegtuigen vielen in de nacht van 18-19 Oct. W.- Duitschland aan. Het gros bombardeer de Hannover, waar aanzienlijke schade werd aangericht. De bevolking leed ver hezen 22 bommenwerpers werden neer gehaald. -JcZb^ VERRADERS. Judas Iscarioth: „Ik ben de grootste verrader, die er bestaat!" Victor Emanuel: „En wat denkt u van mij, collega?" Zuk-Orbis-Holland Pax s. Rede van Mussert en SS-Ober- gruppenfuehrer Ranter. Ter gelegenheid van de beëedigings- plechtigheid van 600 mannen van de Ne derlandsche Landstorm, hield de Leider een rede, waaraan we het volgende ont- leenen; Thans kunnen we niet meer neu traal zijn, want iedere vorm van neu traliteit gaat ten koste van de natie. Een nieuw Europa wordt thans geboren In dien er geen nationaal-socialisme was gekomen, zoo riep Mussert uit, dan zou het bolsjewisme nu niet ann de Dnjepr staan, maar hier! Thans staan hier 600 man, maar eens zullen het er 600,000 moeten zijn, die aan de bescherming van de Europeesche le- vensruimte deel zullen nemen. Wanneer de Engelschen en Amerikanen ons land tot strijdtooneel zouden uitkiezen, dan zult gij niet aarzelen uw plicht te doen om hen in zee te dringen. De Leider besloot met de mededeeling, dat de Landwacht voortaan Landstorm zou heeten. Na de beëediging voerde SS-Ober- gruppenfuehrer Rauter het woord. Spr. kondigde de oprichting van Land- en Stadswachten aan. Na gewezen te heb ben op de reeks van aanslagen, waarvan tal van NSB'ers het slachtoffer zijn ge worden, de overvallen op distributie kantoren en de transporten, waarbij tien duizenden levensmiddelenkaarten in han den der plunderaars vielen, zeide spre ker: Thans zullen nieuwe nationaal-soci- alistische organisaties in het leven wor den geroepen om de partijgenooten te beschermen en de voedselpositie en de verdeeling der voedingsmiddelen te ver zekeren. Immers bleef een deel der bur gemeesters cn politiebeambten in gebre ke De stad- en landwacht zal geweren dragen en ieder kunnen aanhouden voor legitimatie of onderzoek op wapens On der commando van de leider dér W. A., Zondervan en de voorman der Germaan- sche SS, Feldmeyer, zullen zij de strijd tegen de terroristen aanbinden. Wij zul len strijden tot de eindzege is behaald. Sieg Heil! LUCHTTERREUR BAAT NIET. De hardheid, het vertrouwen en de moreele weerstandskracht van 't Duit sche volk nemen toe. De vijand vergist zich, wanneer hij er op speculeert, dat terreur ons kan doen buigen. Integen deel, wij worden er harder door. (D.A Z.) TIENJARIG BESTAAN V.N.V. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van het Vlaamsche Nationaal Ver bond, zond de Leider een gelukstele gram aan dr. H J Elias, Leider van 't V.N.V, waarin hij de hoop uitsprak.dat de strijd, door Staf de Clercq begonnen, in volstrekt nationaal-socialistiscche geest zegenrijk zou worden voortgezet. HEINRICH HIMMLER 43 JAAR. Ter gelegenheid van diens. 43ste ver jaardag op 6 Octobei, zond Mussert een telegrafische gelukwensch aan de Reichs- fuehrer SS, Heinrich Himmler. De Lei derder wenschte de jubilaris toe, dat hij nog veel tot de vernieuwing der Duit sche wapens zou*mogen bijdragen en dat hij het hooge ideaal der onverbrekelijke lotsgemeenschap van alle vrije Ger- maansche volkeren mede zou kunnen verwerkelijken. De Reichsfuehrer SS heeft dit tele gram op hartelijke wijze beantwoord. De oorlogsschuld in de V.S. is ge stegen tot 642 dollar per hoofd. In En geland tot 56. De in de V.S. zijnde 50,000 Italiaan sche soldaten blijven in krijgsgevangen schap. Er wordt een Engelsch-Zwecasche cultuurraad gevormd. Roemenië gaat er systematisch toe over de van de militaire dienstplicht uit gesloten joden op te roepen voor ver plichte arbeid. EEN GREEP UIT 'T KADIOPROGRAM Donderdag 21 Oct.: 13,00 A. J. Herwig over het om-enten van teleurstellende fruitboomen. Vrijdag 22 Oct. 13,05 Nutti ge wenken voor boer en tuinder. Vrijdag 22 October: 18,45 Opening Mond- en Klauwzeerinstituut Zaterdag 23 Oc tober 13,00 H. Velthuysen over dichlzetvisscherij. Om 13,30 Met mej. Greet de Lijser een interessante wande ling door Sluis, eens een machtige koop stad. De Sovjets kozen een patriarch. Het kiezën van een patriarch is slechts voor de vorm gescfiled. Het beteekent geen verandering in de vijandige hou ding van de Sovjets tegenover het ge loof. Hun politiek verlangde deze tacti sche stap, maar morgen zullen zij patri arch Sergius liquideeren, zooals zij ook gedaan hebben met Tichon. Aldus schreef de bekende Servische hooglee raar in de theologie Mihajlo Tosovic. BREDA SLOEG EEN RECORD. Op 6 Oct. j.l. trad het Zondagmiddag cabaret van Paulus de Ruiter op te Bre da, tijdens een avond in het kader der W A-Frontzorgactie 1943. In de stamp volle zaal werd hier door de Bredasche W.A. het recordbedrag van netto ruim f 3500 voor Frontzorg ingezameld, en bo vendien nog f 500 voor het Nederland sche Roode Kruis. Hiermede hebben de Bredanaars ge toond, dat zij iets voor hun kameraden aan het front over hebben. Welke plaats zorgt voor een nog hoo- ger bedrag? PORTEFEUILLE LEEGGEHAALD. Zeg me wie uw vrienden zijn. J. M. had z'n vrienden, o.w. P. P op een partijtje uitgenoodigd. Er werd een kaartje gelegd, een glaasje gedronken, om kort te gaan, het werd een gezellig* fuifje. Zoo kunnen de uren vlugger ver strijken dan je wenscht. Toen op het vergevorderde uur werd gewezen, stelde de gastheer zijn gasten gerust: „Jullie kunt hier best blijven slapen". Toen M de volgende morgen echter beneden kwam, de gasten waren vroeger ver trokken, vond hij zijn portefeuille in de kamer: Schoon leeg! 's Avonds had had hij haar toch mee naar boven geno men? De gasten nee toch? Maar de politie, die het zaakje mocht uitvisschen, kreeg P. P. beet en het bleek een goede vangst P. had de portefeuille van zijn inhoud f 600 ontdaan. Te Den Hel der had hij nogmaals feest gevierd Hij had nog 150 ,,pop" over Nader is komen vast te staan, dat hij zijn baas eenige maanden geleden ook bestolen heeft: geld, boter en koffie, welke laatste twee artikelen hij zwart had verkocht. Er is procesverbaal opge maakt. DE SCHOENENBEURS. Wat wel en wat niet kan. 't Kan op sommige Donderdagen erg stil zijn in de gang van het Raadhuis, die dan als .wachtvertrek van de schoe- nenbeurs dienst doet, maar ook gebeurt hel dikwijls, dat de ruillustigen geen plaatsje meer op de bank en stoelen kun nen bemachtigen. Dan moet mèvrouw De Vries haar „klanten" één voor éen bin nenlaten en zoo mogelijk tevreden stel len. Maar dit laatste gaat niet altijd even vlot. Wie zich met het doel, meis jesschoenen maat 35-37 te bekomen, lei- beurs begeven, kloppen doorgaans aan een verkeerde deur (figuurlijk wel te verstaan). Ook in dit opzicht dus de moei lijke leeftijd. Schoenen met lage hakken, die soms al over de grens der dames schoenen liggen, zijn ei niet. Kinder schoenen Van maat 30 af ook al niet Daarentegen vindt men er een keur, 8-10 paren, van maat 22, die hoe is het mo gelijk maar geen aftrek hebben. En toch moeten er wel personen zijn, die deze maat-en-omgeving kunnen gebrui ken. Overigens reilt en zeilt het naar wensch, met welk succes we de N.V.D. gelukwenschen. Donderdag (morgen) zal er geen gele genheid bestaan tot het ruilen van schoenen. GRAANDROOGMACHINE door de Coop. Aankoopverecn. Texel in gebruik gesteld; de eerste op het eiland. 't Heeft lang geduurd, de eerste cor respondentie omtrent de aankoop werd reeds bijna twee jaar geleden gevoerd, maar eindelijk dan toch heeft de Coop. Aankoopvereen. Texel de eerste Texel-' sche graandroogmachine in gebruik kun nen stellen Op uitnoodiging van de zaak voerder, de heer A. J. Keijser, hebben we dezer dagen de machine in oogenschouw kunnen nemen. Een omvangrijke instal latie, verscheidene meters hoog, zoodat „een gaatje" in de zoldering van het gebouw aan de Waalderweg moest wor den gemaakt. Ze heeft een capaciteit van 1500 kg. graan per uur, terwijl de in houd van de droger drie ton bedraagt. Ze vertegenwoordigt een waarde van plm f 12000,een schep geld, doch de vereen, liet zich daardoor niet afschrik ken: Immers bestond er op Texel groote behoefte aan een dergelijke installatie. Voorheen toch moest al hel graan naar inrichtingen aan de vastewal worden vervoerd. Ook met het oog op het zaai zaad is van een groot gewin sprake, daar vroeger, ten gevolge van natte seizoenen veel zaaizaad wegens te hoog vochtge halte werd afgekeurd. Onder normale omstandigheden ligt 't vochtgehalte van het graan tusschen de 17-20 pet. Deze machine brengt het tot 14 pet. terug. Daardoor kan het graan zoo hoog opgeslagen worden als men verkiest. Bij ons bezoek draaide de machine op volle toeren: Er werd regeeringsgraan behandeld. Het systeem komt hierop neer: Door een stoomketel-installatie wordt er stoom door een radiator ge voerd, welke zich vóór de droger be vindt; achter de droger staat een elec tromotor-van 12 pk., die de heete lucht van de radiator af door de met graan ge vulde droger zuigt. De ontstane stof wordt via een zuiginstallatie afgevoerd. Een Jacobsladder zorgt voor de trans port van het graan. Een zeer practische machine, waarmee de vereen, haar voordeel kan doen. J. De Nederlandsche Bank schonk ander halve ton voor Winterhulp. Diphterie. Van 3-9 Oct. 1530 nieuwe gevallen (week daarvoor 1509) Kinder verlamming 93 (121) Het echtpaar Donkers-Voorduyn te Den Haag kreeg een drieling, 2 jongens en een misje. Iedere baby woog meer dan zes pond! Luxe telegrammen kunnen voorloopig niet meer worden verzonden. Te Hciloo is de dienstfiets van dokter K. ontvreemd. Op drie plaatsen zijn te Limmen in totaal 10 konijnen uit de hokken gesto len. In een schuilkelder op een boerderij te Gilze-Rijen werden drie frauduleus aan gehouden varkens gevonden. Het maximum-aantal direct en indi rect verzekerden per tandarts is van 6000 tot 8000 verhoogd. De monteur P. v. L. raakte bij Bussum met een been in een dorschmachine. Het moest worden geamputeerd. Bij het dorschen werd een been van de 22-j. Peters uit Zwartemeer door de machine verbrijzeld. Hij is daaraan overleden. 's Nachts brak brand uit in de boerde rij van M v.d. H. te Geffen Als ver dachte is de boerenarbeider S. aange houden. Hij had oneenigheid met V.d.H, De tram reed al, toen de 9-j Kees Veerman te Volendam ontdekte, dat hij geen geld op zak had. Hij sprong er af, maar viel en kreeg twee wielen van het volgrijtuig over zich heen en werd ge dood Drie moorden zijn gepleegd in Meppel en omgeving, op een chirurg, een gara gehouder en een hoofd eener school. De menschen werden uit hun huis gelokt en daarna vermoord. De politie tast nog in het duister omtrent de motieven. Honderdduizenden gld. schade richtte een brand aan in 'n opslagplaats van de fa. Raming te Eindhoven, waar gebruiks goederen met speculatieve doeleinden vei borgen waren Een jongen zou bij 'n stapel markiezen een gloeiende lucifer hebben laten vallen. Een inwoner uil Limmen gaf een door hem gevonden projectiel aan een 13-j. knaap. Deze bewerkte het met een ha mer, waardoor een ontploffing ontstond De duim van de jongen werd opengere ten, terwijl een 4-j. jongetje een hoofd wonde kreeg. Tëgen N. is procesverbaal opgemaakt. TEGEN HET BOLSJEWISME. Meldt u voor de Waffen-SS en de Landwacht. Het SS-Ersatz-kommando deelt mede: Iedere gezonde Nederlander op de leef tijd van 17-45 jaar kan zich vrijwillig bij de hieronder vermelde adressen ver voegen, ten einde gekeurd te worden voor de Waffen SS of de Landwacht. Tijdens de keuringen worden alle in lichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levensmiddelen, etc. Vrijwilligers, die om bepaalde redenen in Nederland moeten blijven, kunnen dienst nemen bij de Landwacht of bij het SS-Wachtbataillon in Amersfoort. Ook vrijwilligers voor-de Duitsche Kriegsmarine kunnen zich aanmelden. Zij, die tot de Germaansche SS in Neder land willen toetreden, kunnen zich even eens aanmelden. Personen tusschen 18-30 jaar, die aan- meldingsplichtig zijn voor de tewerk stelling, kunnen zich eveneens aanmel den en worden gedurende hun verbinte nis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na minstens een jaar dienst tijd zijn geschiktheid voor de officiers opleiding heeft bewezen. 2ijn schoolop leiding is niet doorslaggevend. Beslis send voor bevordering zijn: karakter, gedrag, prestatie! 21-10-43 9-12 uur Hengelo, Café Mo dern, Spoorstraat 18; 15-18 uur Zwolle Hotel Gijtenbeek. 22-10-43 9-12 uur As sen, Concerthuis a.d. Vaart. 15-18 uur Groningen, Concerthuis Poelestraat 23- 10-43 9-12 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 24-10-43 9-14 uur Amsterdam, Dam 4. 25-10-43 9-13 uur Utrecht, N.V. Huis, Oud,e Gracht 245. 26-10-43 9-14 uur Amersfoort. Po. Durchangslager, Leus- derweg. "57-10-43 9-14 uur Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. N.V. X.E.M,

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1