ABDIJSIROOP AANGEWEZEN BONNEN. v.v.s. Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. Texelsche Berichten Wereldnieuws BINNENLAND BiJkink-en SLIJMHOEST Voor de 11de periode 1943 (2e helft) 17 tot en met 30 October 1943. 43-44 A Brood 4 rants, brood of gebak 43-44 B Brood 1 rants, brood of gebak 43-44 Beschuit 1 rants, brood, gebak of beschuit 676-677 Algem. 1 rants, brood, gebak ot bloem 678 Algem. 125gr. havermout 679 Algem. 125 gr. peulvruchten 680 Algem. 1 rants vervangingsm. 43 A K.voeds. 250 gr. gort 43 B K.voeds. 250 gr. rijst of gort 43 A Boter 3 rants, boter of rundvet 43 B Boter V? rants, margarine 681 Algem. 150gr. kaas 43-44 Melk l3/* liter melk 43-44 Taptem. 1s 4liter taptetnelk 43-44 Aardapp. 2 kg. aardappelen 43-44 Toeslag 1 kg. aardappelen 682 Algem. 250 gr. jam 42 Versn. 100 gr. suikerwerk of chocolade 43 Versn 100 gr. suikerwerk 43-44 Tabak 1 rants, sigaren, tabak of cigaretten BIJZONDERE RANTSOENEN 44 B Boter Vs rants, margarine 4-62 Reserve Va rants, margarine 'Eerstvolgende bonaanwijzing op 31 Oct. voor alle artkelen, uitgezonderd: Vervangingsmiddelen en Chocolade op Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitgezonderd: 38 A Boter 19 Sept t.m. 30 October. 40A-B Boter 5 Sept. t.m. 30 October 14 November. Vleesch: 43A en 44A 100 gram vleesch. 43B en 44B V< rantsoen vleesch. Zeep: Textiel 1 Scheerzeep 45 gr. t.m. 31 Dec 674 Alg en Z Eepheidszeep (voor Een- heidszeep) t.m. 31 Oct. 675 Alg. en Z Waschpoeder (voor Waseh- poeder) t.m. 31 Oct. Z Toiletzeep (voor toiletzeep) t.m. 31 Oct Petroleum: 13 en 14 kaart v. kookdoel. t.m. 19 Nov. 37, 38. 39 (kaart S 121) en 61 kaart S 221) voor verlichting. Brandstoffen: 15 t.m. 19 BV 1 eenh. t.m. 31 Dec 20 t.m. 22 BV 1 eenh. t.m. 29 Febr 11 t.m. 13 KF 1 eenh. t.m. 30 April Bon 19 hond.- en kattenbr. t.m. 31 Oct. 16 KF 1 eenh. t.m. 30 April 1944. Niet alleen bonnen maar ook geld heb ben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopen. Offert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Uitreiking levensmiddelenkaarten 12e periode. Te Midden-Eierland op Maandag 25 October in de o.l. school: 10-11 wijk E 1 t.m. 30 11-12 wijk E 31 t.m 56. 12* wijk E 57 t.m. 92. 2-3 wijk E 93 t.m. 126. 3-4 wijk E 127 en hooger. Te Den Burg op 26 October a.s. in het Fanfaregebouw 9-10 wijk B 1 t.m. 64. 10-11 wijk B 65 t.m. 86. 11-12 wijk B 87 t.m. 132. 12-12,45 wijk B 133 t.m. 152. 2,15-3,00 wijk B 153 t.m. 178 3-4 wijk B 179 en hooger. 4-4,30 Voor hen, die om geldige redenen verzuimden de bonkaarten af te halen. Medegebracht dienen te worden alle stamkaarten van het gezin, alsmede de daarbij behoorende inlegvellen. Zelfverzorgers voor het komende seizoen dienen het formulier, hetwelk hun door de PBH is toegezonden nu in te leve ren «op deze zitting. (Publ no. 81) t BOMSCHADE. De Burgemeester van Texel vestigt nogmaals de aandacht van belangheb benden op de noodzakelijkheid om van alle schaden, veroorzaakt door bominslag of door granaatscherven, zoo spoedig mogelijk schriftelijk opgave te doen aan den Burgemeester, onder mededeeling van den datum waarop de schade werd toegebracht en op Welk bedrag de schade wordt getaxeerd. Ook al is de Burgemeester of de Direc teur van Gemeentewerken of zijn schat ters voor het opnemen der schade reeds ter plaatse geweest, toch is schriftelijke aangifte noodzakelijk. In het algemëen wordt schade, veroor zaakt door bominslag e.$. vergoed in dien deze schade meer bedraagt dan 't weekinkomen van het gezin van den ge troffene. r^iettemin is het zeer ge- wenscht, dat van alle schade schriftelijk mededeeling aar. den Burgemeester wordt gedaan. Texel, 21- October 1943 De Burgemeester voornoemd, RIJK DE VRIES „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C., Amstelstraat 14-18. N.V. T.E.M EEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM. Zondag: 8-8,15 De zin van het boer- zijn; 12,45 Als ik het voor het zeggen had; Maandag: 13,00-13^5 Het verwer ken van suikerbieten; Dinsdag. 13,00 Het concourspaai d Zampa; Woensdag: 13,00 Hop-cultuur. DEN HELDER SPERRGEBIET. Ingang 1 November. Per 1 Nov. a.s. dient iedere inwoner van Den Helder een „Ausweis" te bezit ten, evenals allen, die daar tijdelijk*, ver blijven of de gemeente voor korter^ duur bezoeken. Wie recht meent te heb ben op een Ausweis, dienen zich te wen den tot het Duitsche evacuatiebureau, Stationspark 11, Den Helder. Dergelijke verzoeken kunnen mondeling geschieden. Schriftelijke verzoeken kunnen bij de Burgemeester van Den Helder worden ingediend. Ten Raadhuize alhier deelde men ons op de vraag of Texelaars, die te Den Helder inkoopen moeten doen of zich door het Sperrgebiet naar de treinen moeten begeven, zich ook in het bezit van een speciale „Ausweis" moeten stel len mede. dat onze eilandgenooten kun nen volstaan met het vertoonen van die gele kaart waarop de Burgemeester van Texel verklaart, dat de houder ervan in woner zijner gemeente is. Het verklaren van Den Helder tot Sperrgebiet legt ons, Texelaars, dus geen bijzondere moeilijk heden in de weg. DENKT U DAARAAN? Wij verzoeken nogmaals, nieuwsberich ten, verslagen en adv.-opdrachten niet later in te zenden dan Dinsdagmiddag 12 uur of Vrijdagmiddag 12 uur. TEXELSCHE COURANT. FORTUNA VIJF JAAR. Donderdag 28 Oct. is het vijf jaar ge leden, dat biljartclub Fortuna op initia tief van de heer J. P. Standaart werd op gericht. Weldra wei d dit voorbeeld door andere spelers gévolgd, zoodat er op het oogenblik wel 4 clubs bestaan, met to taal ongeveer 100 leden Het ligt in de bedoeling de oprichting' in een gezellig samenzijn te heidenken. Fortuna heeft tijdens de competitie een goed figuur geslagen: Twee harer leden, de heeren K Linnhose en M Vonk, wisten het Texelsche kampioenschap te veroveren. Fortuna, ga zoo voort! VREUGDE EN ARBEID. Jack der Kinderen en zijn solis ten traden op voor het N.A.F.. afd. Texel. Voor de zeer goed bezette zaal van de heeren Pen gaf bovengenoemd gezel schap Dinsdag 1.1. een orkestavond. Me dewerkenden waren tevens Jo Anita als cabaretière en ^ac de Vos als imitator. De heer J. Beufher opende met een woord van welkom, in het bijzonder aan de heer en mevr De Vries en deelde me de, dat na besprekingen met de Bouw- firma's op Texel besloten was, iedere maand een ontspanningsavond te geven. De kosten komen geheel voor rekening van bovengenoemde firma's, waarvoor spr. eep woord van hartelijke dank bracht, alsmede aan de Weermacht voor de welwillende medewerking in deze. Hierna opende het orkest met een „Roemeensche Dans". Leo Landweer zong zeer verdienstelijk „Josephien", waarna „Zonnig Madeira" met gevoel door de heer Henk Schepper ten gehoo- re werd gebracht. Jo Anita oogstte een stormachtige bijval met haar liedjes: „Temperament" en „Een Spaansche Man". Het orkest bracht „Fantasie". Toon te Brugge gaf een saxophoonsolo „Herinnering". Nu was de beurt aan Jac. de Vos. die opmeesterlijke wijze al lerlei menschen- en dierengeluiden wist na te bootsen Op muzikaal gebied wist hij eveneens succes te oogsten. Met twee vingers tokkelde hij zelfs de wijs van Li ly Marleen op zijn kale knikker. „Pietje zou zingen" was een komische klucht: de zaal daverde van het applaus Na de pau ze werd door Leo Landweer een gitaar solo „fijntjes" voorgedragen, waarna Jo Anita met haar liedjes: „Jopie van de Post" en „Ik ben een boerin" en Jac. de Vos met z'n „kinderstemmen", evenals de accordeonist met zijn solo „Fliegen- de Blatter een applaus ontlokten, waai- aan haast geen einde kwam. De vioolsolo van Jack, „De kanarie", was een won dere ontlokking van geluiden aan zijn in strument. Zoo zuiver, tot in de hoogste tonen hoort men het maar zelden en de nabootsing van het zingen van een ka narie was zoo schitterend, dat het einde te vroeg kwam. Tot slot werd door het orkest besloten met .Holland" Vreugde en Arbeid had weer een suc cesvolle avond (G. J Logman). PRAATAVOND LANDBOUWSCHOOL. De vereeniging van oudleerlingen der L Landbouwschool heeft het seizoen goed ingezt' De Dinsdag gehouden praat avond gaf keer op keer aanleiding tot levendige* debatten, waarbij het de deel nemers over en weer aan goede troeven niet ontbrak.En dat is ook de bedoeling van deze bijeenkomsten: Het ijs dient meteen te worden gebroken, opdat dê jonge boeren vrij uit hun ideeën oaar voren kunnen brengen. Dat de jongens ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden de zin voor ge zonder humor niet hebben verloren, kon met voldoening worden waargenomen: Telkens beleefden we oogeflblikken van hilariteit De tijd vloog om en toch moesten er drie onderwerpen worden behandeld. P. Kikkert, Zuidhaffel, hield een inleiding over proefstations. Een taai onderwlrp, maar Piet wist zijn speech door kwinkslagen toch aantrekkelijk te maken Hij wae. blijkens zijn toelichting, en berekening op het bord, goed in ~de materie thuis. Interessant waren de? ge halteberekeningen. Door onderzoek kan men de samenstelling (zooals rijkdom aan eiwit) bepalen en concludeeren, of de leverancier water in de wijn doet of niet. Volgende keer over de spijsvertering bij het vee. BETJE REGEERT. Wie had gedacht, dat die Betje (Ellen Durieux) zoo had kunnen uitpakken, toen ze in Pen's Zaal voor het eerst „op" kwam! Een onnoozele ziel, die je heele- maal naar je hand kon zetten, uw dienst willige dienares. En dat was ze mis schien ook wel gebleven, als er geen wolk voor de zon harer onbezorgde oude dag was geschoven: Haar vroegere patroon was zoo vriendelijk geweest haar geld een erfenis in veiligheid te brengen. Op^zelfrgre dag heeft hij evenwel geen contanten om haar de rente uit te keeren. Betje koestert op eenmaal verdenkingen en eischt tenslotte de heele som op. Dan heb je de poppen aan het dansen, want „meheer" had het in Staatsschuldbeken tenissen omgezette kapitaaltje van 40000 "piek als onderpand gegeven aan 'n bank. Zijn zaken gaan slecht en Betje is met haar centen de reddende engel. Maar dat wil ze onder geen voorwaarde; ze treedt radicaal op. Daardoor komt ze in aanra king met clc bankdirecteur, die.maar neen, het verhaal is te gecompliceerd om de inhoud van A tot Z weer te geven. Zij alleen vermeld, dat in Betje plots het plan rijpt, zelf het roer in handen te nemen en als ze eenmaal regeert, kan niemand tegen haar op. Ze levert het eene staaltje van koopmanschap na het andere en het slot is, dat de f 40,000 wor- .den gered, terwijl „meheer' en de fa milie ook weer uit de misère raken. Een st.uk, dat vaak aanleiding gaf tot groote vroolijkheid, maar dat ook dwong tot meeleven met de vaak tragische fi guur van Betje, als ze na een repriman de van mevrouw stil en versuft, uit het veld geslagen, peinzend voor zich uit staarde We zijn met ons verslag nog steeds bij Betje en dat is geen wonder Ze speel de meer dan de hoofdrol, was vrijwel de heele avond in actie. Een woord van hulde, dav^end applaus, och nóg te sjghaarsch beloond is hiermee het onge ëvenaarde spel van Ellen Durieux. Maar zeer knap was ook het spel der overige tooneelisten: Nergens een zwak- 'ke plek. £e speelden allen vlot en on gekunsteld. Uitstekende rol verdeeling en meesterlijke dialoog. De artisten, die we de laatste tijd op Texel zagen optreden, behooren tot die kringen, ^vaarin de be- kwaamsten zijn vertegenwoordigd We zijn op de goede weg! (Jan de Waal). DEN HOORN. BEKROOND WOLVEE. Op de 14e Kokdag van het Texelsche Schapenstamboek in N.-Brabant, gehou den te Den Bosch, waren 500 inzendin gen te beoerdeelen. Als de beste groep ramlammeren werd uitverkoren een koppel van mevr. Douairière Baronesse van Hardenbroek te Nuenen De stam vader (kampioen 1942) gaf als l^arige 5,4 kg. matige prima wol. Zijn moeder wierp in 4 keer acht lammeren. Fokker: J. L a p Kz., te Den Hoorn. (Boerderij). KUNST EN KULTUUR. Jhr. Victor de Stuers, vader der heem kunde, werd 100 jaar geleden geboren. Het persagentschap O. F. I. meldt, dat Romain Rolland slechts licht onge steld is. Hulst trok f 5000 uit voor restauratie van haar stadhuis. De UFA-kleurenfilm Muenchhausen is 22 Oct voor het eerst te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam vertoond. De oud-journalist Jan Bax, die 10 jaar achtereen als Prins Amadeno IV de scepter zwaaide1 in het Bossche Carna valsrijk Oeteldonk is, 78 jaar oud, over leden. De kerkkoorzanger P. J. van den Oe ver werd na een bezoek aan zijn vrouw, in het ziekenhuis te Voorburg, door een tram gedood. De Universiteit te Bonn heeft ter ge legenheid van haar 125 jarig bestaan aan tal van hoogleeraren het eeredoctoraat aangeboden. In ons land o.a. aan Dr. J. van Dam, uit erkentelijkheid jegens zijn verdiensten oj^het gebied van de Ger- mam^iek. RECHTSZAKEN Wegens bedrog met shampoo kreeg de R'damsche handelaar H. Dubbeld, Schiet baanstraat 17, f 12,500 boele. Nieuwjaarsnacht 1940 sloeg een 32-j. koopman uit Enschedé zijn vrouw met een bierfleschje dood De eisch was 2 jaar De man, die geregeld met an dere vrouwen uitging, wilde in hooger beroep. Resultaat: vier jaren. Tegen twee leden van de vroegere Os- sche bende werd te Den Bosch wegens 'n serie inbraken vier jaar geëischt Twee andere verdachten, o.w. Peer de Bie, wa ren kort na hun arrestatie gevlucht. Door het Deutsche Obergericht wer den acht personen wegens diefstal, mis handeling en frauduleus* slachten van paarden tot tuchthuisstraffen van veer tien mnd. tot 4V2 jaar alsmede tot'boe- ten van 400-3000 gld veroordeeld. F 1000 boete, f 2000 proceskosten en de zaak voorgoed sluiten was in hooger be roep de straf van melkventer C. van Houten te Eindhoven. Hij verkocht tap temelk voor volle. Was hij niet in hoo ger beroep gegaan: hij had f 1000 mineer proceskosten te betalen gehad. LAATSTE NIEUWS Londen is zes achtereenvolgende nachten door Duitsche vliegers aange vallen. Ook andere gebieden in Z.O.-En geland werden gebombardeerd. 20-21 Oct. werden 190 Sovjetvlieg tuigen vernield. 4HSovetlandingspogingen aan de O.- kust van de Krim mislukten. D. J. Bicrma te Het Bilt werd benoemd tot waarnemend hoofd van de Ned. Landstand. Zeven schepen gezonken. Duitsche duikbooten hebben in de Middell. Zee zeven schepen (54,000 brt.) tot zinken gebracht en een ander zwaar beschadigd. De uitwisseling der krijgsgevangenen. De uitwisseling van 5000 zwaar ge wonde en zieke Britsche krijgsgevange nen tegen 5000 Duitsche is de eerste crp groote schaal. De Britten vertoeven reeds te Gothenburg, waar inmiddels Britsche schepen met 800 Duitschers zijn aange komen. De Engelschen gaan met deze schepen terug. De overige Duitschers keeren via Oran-Marseille terug. Geallieerde druk op Turkije. Uit diverse berichten blijkt, dat men in het geallieerde kamp Turkije in de oorlog wil drijven, teneinde opniéuw een kleine staat voor de belangen van de grooten te spannen. De pressie op .Por tugal, welke door de bezetting van het voornaamste eiland der Azoren is gevolgd deed sommigen verwachten, dat nu Tur kije wel het volgende slachtoffer zou worden. Maar de regeering te Ankara heeft een domper gezet op die bedoelin gen en een verklaring van strikte neu traliteit gegeven, waardoor eventueele pogingen om van de Turken concessies te verkrijgen, welke in strijd zijn met de Turksche neutraliteit, bij voorbaat tot mislukking zijn gedoemd. Londen zou op Madrid druk uitoefenen. Nadat Portugal aan de geallieerde druk betreffende de Azoren had toege geven is thans Madrid in het middelpunt der belangstelling komen te staan. In verband daarmee spreekt men in 't bij zonder over de positie d^r Balearen, de eemge eilanden in de W.-Middell. Zee afgezien van Elba die nog niet onder geallieerde controle staan. Berlijn neemt aan*, dat Spanje geen concessies zal doen, welke in strijd zijn met zijn tegenwoor dige koers. Groote geallieerde actie in Italië verwacht. De opmarsch naar Rome van de mid densector uit, waar nog steeds om de hoofdverkeersweg van Foggia \yordt gevochten en-van de sector bij de Vol- furno uit, gaat met groote moeilijkheden gepaard. Het vlot niet. Volgens Itali- aansche militaire kringen te Rome ver wacht men een nieuwe geallieerde actie tegen de stad Rome. Met behulp van aanvallen uit zee en door de lucht er zijn sterke concentraties van parachu tisten waargenomen zal de vijand in de rug willen aanvallen. Van de gevechtsterreinen. Om de Dnjepr-bocht wordt verbitterd strijd geleverd tusschen Krementsjoeg en -Dnjeprropetrowsk. De Sovjets zijn daar op de W.-Dnjepr-oever door de ï)uitsche stellingen gebroken, doch van Duitsche zijde zijn ijlings reserves in de strijd geworpen. Met het oog op de positie van het Z.-front en de Duitsche stellingen op de Krim zijn de gevechten, van groot belang Om een groote door braak van haar linies te rvoorkomen, waarmede ook de W. Oekraine In gevaar zou komen, heeft de Duitsche leiding haar stellingen tusschen Krementsjoeg en Dnjepropetrowsk ongeveer 20 km. teruggetrokken. Het hoofdkwartier van de Fuehrer meldde, dat de Sovjets in het penetratie- gebied Z.O. van Krementsjoeg tijdelijk 20 Oct. slechts plaatselijke aanvallen'on dernomen hadden D§ze werden afgesla gen Ook de slag om Kiew duurt nog voort. Ook hier tracht de Vijand door te bre ken/ Successen bleven echter uit. N. W. van Tsjernigov houden de gevechten ook nog steeds aan Het Duitsche com mando schijnt met zoo klein mogelijke offers door uitwijkbewegingen en tegen aanvallen een linie te handhefven, van .waaruit de overgang van herfst- naar winterveldtocht het gemakkelijkst kan worden bewerkstelligd. Bij Leningrad zijn omvangrijke offen sieve voorbereidingen der bolsjewisten waargenomen, zoodat men binnenkort ook hier een nieuwe golf van Sovjetaan- vallen moet verwachten. A. M. DE JONG OVERLEDEN. De schrijver A. M. de Jong is op 18 October des avonds in zijn woning te Blaricum door onbekende daders over vallen en door een revolverschot ge dood. De Jong werd 29 *Maart 1888 te Nieuw Vosmeer (N -Br.) geboren. Hij bezocht te Delft de Rijksnormaalschool, waarna hij van 1906 tót 1919 als onderwijzer werkzaam was. In 1919 trad hij in dienst van het dagblad „Het Volk". Voorts werkte De Jong eenige jaren aan letter kundige bladen. De laatste tijd wijdde hij zich uitsluitend aan éle letteren. Voor Winterhulp werd eerste week October f 147,441,85 bijeengebract. Het Nat.-Soc. Studentenfront houdt 30 October te Utrecht zijn 3e Landdag. Wegens de groote aandrang bij de bu reaux konden t.m 22 Oct. nog radio's worden ingeleverd. Bij de Ned. Spoorwegen werden vorig jaar 40,000 diefstallen gepleegd; eerste kwartaal 1943 al 16,000 Tijdens zware mist i%ed onder Zeven hoven een auto in de Ringsloot. De be stuurder, Slingerland, redde zich, maar zijn vrouw en twee vrienden verdronken. WAT ZEGT DIE NAAM? 64. Anna Paulownapolder, genoemd naar Anna Paulowna, grootvorstin van Rusland, de echtgenoote van Koning Willem II. RIJKSMINISTER RUST IN NEDERLAND. Rijksminister Rust is ter bezichtiging van Duitsche opvoedingsinrichtingen in Nederland aangekomen Na een hartelij ke begroeting door rijkscommissaris, rijksminister Seyss Inquart, werd eerst een bezoek gebracht aan de school voor opleiding van onderwijskrachten te Heer bij Maastricht. Voor het schoolgebouw inspecteerden de rijksministers met hun gevolg de in het uniform der Hitler- jugend opgestelde jongemannen. In een schoolplechtigheid sprak rijksminister Rust tot de toekomstige jonge onderwij zers over de verantwoordelijke taak van de onderwijzer, vooral in de tijd van strijd, die' het Duitsche volk jiog te wachten staat. „Gij moet met de men schen, die u in handen worden gegeven, een nieuwe tijd, een nieuwe wereld op bouwen", zeide de minister. Na de plech tigheid woonden de minister en de Rijks commissaris verschillende lesuren en de gemeenschappelijke middagmaaltijd der jongelui bij. Op de bezichtiging van de school te Heer zullen bezoeken aan an dere opvoedingsinrichtingen in. Neder land volgen, TEXELS BIOSCOOPTHEATER. RIJPENDE JEUGD. Een Italiaansche film van het leven op een meisjeskostschool, een dankbaar aantrekkelijk onderwerp, vooral als er dan nog sprake is van een knappe lee- iaar „De Telegraaf" schreef: Het spel is fleurig en de school wordt gezien zooals ze door al wat jong is gedroomd wordt. De jeugd in al haar bakvisschen- dwaasheid. „Het Volk" merkt op, dat men in Campanini 'n Italiaansche Heinz Ruehmann leert kennen. Een der beste films van de laatste tijd. (Ingez Mededeeling). WETENSCHAP. Prof. dr. B. H. Danser, hoogleeraar aan de Universiteit te Groningen, is, 52 jaar oud, overleden. MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 19. October 1943. 5 IJ) ïunderen, w.o. 153 vette koeien v. d. levering, 122 gelde koeien f 1450-1700, matig. 75 melkkoeien f l§00-2500, matig. 25 stieren v.d. levering, pinken f750— 1100, matig. 45 graskalveren f 350-500, matig. 35 n. kalveren v.d. slacht, v.d. le vering. 180 biggen taxatieprijs. 637 scha pen, 111 v.d. levering, rest f 160-250, ma tig. 100 N H. blauwen (kuikens) 90 ct 900 oude kippen en hanen (w. en r.) 90 ct 200 eenden 90 ct. p. st. 400 jonge ha- nep (w. en r.) 90 ct. per kg. SCHAGEN, 21 October 1943. 20 tijdkoeien f 1200-1500. 24 gelde koeien mag. f 1000-1300. 33 id. vette cem trale. 9 vaarzen f 900-1300. 17 pinken centr. 12 graskalv. 300-500. 5 nucht. k. centr..20 schapen mag., 170-250. 64 id. vette, centr 84 overhouders 120-140. 8 graskalv centr. 26 varkens vette, centr. 31 biggen 40-80. 162 konijnen f 1» per kg, 53 kippen f 0,90. KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag: Missie-Zondag. Biechtgele genheid van 7,30-8 u. Communie-uitrei ken onder de H» Missen en half 8 en 9,30. H.H. Missen om 8 en 10,30 In Oosterend en Den Hoorn H. Mis om 10,30. 3 u. Lof. 3,30 Maria-congregatie, afd. meisjes. Deze week: Missen om 7 en 7,45. De 3e H.Mis is Maandag 9 uur. Dinsdag in Oosterend. Woensdag in Den Hoorn. De laatste 3 dagen om half 7 Iedere avond 6^ u Rozenkransgebed. Woensdag: 8,30 Maria-congregatie, afd. jongens Vrijdag: 3,30 biechtgel. voor schoolkinderen Zaterdag. 4-8 biechtgel. op volle uren. ST. MARTINUS OUDESCHILD. 'Zondag: Missie-zondag. Stille H. Mis 8 uur. Hoogmis 10,30. 7 uur Lof. In d'e week elke avond Octobermaand- lof. Zondag a.s. Feest v. Christus Ko ning. Hoogmis 8 uur. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 16 lot en met 22 October 1943. GEBOREN- Pieter zv Wtjbe Douma en 'Jannetje de Bloois. Anna Wilhelmina Mai^aretha dv Johannes Willem Rijk en Anna Christina van Hamelsveld. Magdalena Erena Edith dv Johannes Jacobus Keijzer en Duvera Columba de Grave Willem zv Jan Witvliet en Reinout je Roeper. Maria Geertruida d v Marianus Engelbertus 'van de Kerkhof en Wilhelmina Witvliet. Ma- nus Hqbrecht zv Hubrecht Johannes van Boven en Grietje Wuis ONDERTROUWD: Cornelis de Ridder en Pietje Duinker. GETROUWD. Willem Reijer Hendricus Ran en Johanna Smit. OVERLEDEN: Frouwtje Boonacker, 86 jaar, wed. v. W. Duinker. Pieter Pool, 78 jaar, geh. m. J. P. Schreuders. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 kip, 1 bankbiljet, 1 damesrijwiel, 1 kirderportemonnaie, 1 vulpotlood, sleu tel. zit er veel taaie slijm op luchtpijp en strottenhoofd# vast. Geef Uw kind lucht en bespoedig de genezing met slijmoplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd b(j hoest, griep, bronchitis, nsthma. A ff If F D C 's Werelds beste Hoestsiroop

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 2