PLECHTIGE HERDENKING 12-JARIG BESTAAN N.S.B. Roode Kruis Kinderlegitimatiekaart WERELDNIEUWS BINNENLAND 57e JAARGANG. No. 5815. WOENSDAG 15 DECEMBER 1943. TEXELSCHE COURANT Op sobere, maar niettemin waardige wijze werd Zaterdag in samenkomsten in twaalf plaatsen in het land het 12-jarig bestaan van de NSB herdacht. De groot ste belangstelling ging, vanzelfsprekend, uit naar de vergadering te Utrecht, in de stad der Beweging, waar o.a. de Rijks commissaris, de Leider en de piaatsver- \angend Leidei het woord voerden. Te lefonisch werd het daar gesproken woord r.ear de elf zalen, elders in het land, doorgegeven, zoodat de daar vergaderde nationaal-socialisten toch met. elkaar verbonden waren. Dank aan de Leider. Eerste spreker was te Utrecht de plaatsverv Leider Van Geelkerken, die oprechte, dank bracht aan de Leider, die zich van de aanvang* van de Beweging af alle moeite had gegeven om het natio- naal-socialisme ingang te doen vinden en die nimmer getwijfeld heeft. Beseft het Nederlandsche volk wei, waar het om gaat? zoo riep spr. uit De NSB is er, om ons volk een nieuwe levenskans te geven. Nog viert het heele volk deze dag met mee. De meesten staan nog on verschillig. Toch is Ijet noodi®, dat wij ons aandeel levereta, maar de Fuehrer wil vrijwilligers alleen; geen Nederlan der behoeft onvrijwillig mee te vechten; dit zou strijdig zijn met de Germaansche geest. Opgewekt gaan we het 13e jaar in. Stuk voor stuk zal veel van ons wor den gevraagd maar het gaat er ook om, voor ons volk een waardige plaats in Eu ropa te bemachtigen. Schouder aan schouder naar het doel Namens de NSDAP voerde vervolgens Iiauptbereichsleiter Stör het woqrd. Hij bracht de groeten van de NSDAP over en gaf uitdrukking aan zijn hecht ver trouwen in de overwinning der natio naal-socialisten. Tezamen, schouder aan schouder, zoo verzekerde spr. zullen wij ons doel bereiken Moge de dag .der overwinning weldra aangebroken zijn. Het beslissende jaar: 1944. Rijkscommissaris Dr. Seyss Inquart, die vervolgens aan het woord kwam, herinnerde aan de conferentie te'Tehe- ian en aan de plannen van Smuts. die een Dominion-verhouding tusschen Ne derland en Engeland wenschte om een tegenwicht te vormen tegen de Sovjet kolos, die over Europa zou willen voort schrijden. maar welke verhouding ons land geen uitzicht zouêbieden. Sprekende 'over de Nederlandsche nationaal-soc verzekerde spr.. dat juist deze moeilijke tijo de Duitsche nationaul-sonahsten het gevoel bracht van onwrikbare kame raadschap. Mijn schoonste en meest trot- sche oogenblik was gekomen^ aldus spr., toen ik de Fuehrer kon zeggen: „Op de Nederlandsche nationaal-soc. kunt u ver trouwen". We moeten ook onwrikbare en trouwe harten hebben. Dan is geen weg te moeilijk, ook niet in 1944, dat wel het beslissende jaar-zal worden. Spr. besloot met Mussert en zijn Beweging het beste toe te wenschen. De Leider spreekt. De sprekers werden alle met gejuich begroet en hun toespraken ontlokten de toehoorders een langdurig applaus, maar aan de toejuichingen scheen geen eind te komen then tenslotte de Leider het spreekgestoelte beklom. Mussert begon met uiteen te zetten, hoe hij met Van Geelkerken de Beweging op gang bracht en welk doel zij daarbij voor oogen had den. Het volk was verdeeld, verscheurd. De eenheid der natie kon alleen hervon den worden door herbouw op nieuwe ba sis, op de grondslag van liefde voor volk en vaderland en de wil tot sociale ge rechtigheid, opdat een ieder zich gebor gen zou weten in eigen volk. Reeds na de eerste landelijke samenkomst groeide de Beweging als een lawine, ook na het Ambtenarenverbod van Dec. 1933. Dat bewezen de verkiezingen van 1935. In 1937 werden we tot op de helft terugge drongen. maar wij zetten door: Onder gang of overwinning In 1935 reeds ver klaarden we ons solidair mei de nalio- naal-soc. in Duitschland en de fascisten in Italië.-We werden in eigen land vopr verraders Uitgekreten Toen kwam, wat onvermijdelijk was en waarvoor we ver geefs hadden gewaarschuwd: de cata strofe van Mei 1940. De Beweging ein digde in concentratiekampen, die zij deelde met de Duitschers. Bijna negen jaar van- strijd waren beloond met be dreiging, moord, doodslag en concentra tiekampen. Spr. vervolgde: Zooals we in 1940 ons voortbestaan als menschen en als Beweging dankten aan Adolf Hit her. zoo danken ook Mussolini en zijn zwarlhemden hun voortbestaan aan de Fuehrer, die sinds onbetwistbaar leider van Europa is. Na Mei 1940 konden wij weer voortgaan met onze arbeid. De waarheid kon echter geen heiberg vin den. Honderdduizenden volhardden in hun afwijzend standpunt. Maar al waren de jaren 1940-1943 moeilijk, onze wil, om het doel te bereiken, groeide dank zij de trouw en de offervaardigheid onzer kameraden. Ieder weet nu wel, dat Euro pa in een strijd op leven en dood is ge wikkeld mei de Sovjet-kolos eenerzijds en mei Amerika en Engeland aan de an dere kant. Hoe durft Amerika Europa aanvallen, nu het zicfi 'verdedigt tegen 't grootste gevaar, dat het ooit.uit Azië bedreigde? Stalin is de Djengis Khan en de Atilla van onze tijd. Hij put uit een menschenreservoir van 200 millioen menschelijke wezens en een enorm gronds-offenpotentiaal over een ruimte, waarin heel Europa kan ronddraaien. Tienduizenden tanks, vliegtuigen en ka nonnen Lehooren tot zijn wapenen. Ver overing van Europa en N.-Afrika is zijn- eerste doel; daarna zou hij de wereldre volutie willen voleindigen. Zijn overwin ning zou het einde beteekenen van dc Europecsche beschaving. Het is derhalve de plicht van ieder Europeesch volk, daartegen front te maken en mee te wér ken aan de verdediging van Europa. (Wordt vervolgd') ARME KLEINE NATIES. Hel Engelsche blad Observer schreef. „De kleine naties behooren in Europa weliswaar tot de historische realiteiten, zij zijn echter aan de andere kant, in machtscpzicht een farce en eer* anachro nisme" VOOR DE MISDEELDEN. Een bedrag van f 44,604 is het resul taat van een week offervaardigheid van ons volk, dal ook in de dagen voor St Nicolaas niet heeft vergeten, aan zijn minder bedeelde volksgenooten te den ken. Winterhulp helpt! PROPAGANDA-BLUF. Dc vodjes papier, zoo schreef dr. Goeb- bels in Das Reich, die ons de vijand doet toekomen, vinden bij het Duitsche volk slechts koele minachting. Wij hebben on ze vijanden door hun gemeenê daden lee- ren kennen. Wij hebben daar geen mon delinge verklaringen meer bij noodig. De propagandabluf waarmede zij ons wilden overvallen, is als een zeepbel uiteenge spat. Wie naar Duitschland kijkt, ziet slechts kanonnen en geweerloopcn, maar geen wankelmoedige harten Plots'ling oorlogsgerucht leder weeklaagt en zucht Waar is V kind!?F\ hoort men radeloos vragen. Laat t kind dus altijd Goed zijn identiteit Op het kaartje om zijn hals niet zit h dragen Onder»ofvo«fpi:' a,imivi;ltourl!w kinderen tul IS Jaar een klniler'ejjiHmatirkoari aan. A«DTTa»aiorninliï ri-n >rrVrllc_l.»«r 011 Hoofden VAD arln^rn.OeineenleaAei-eiMrleri) (af.l Bevolking<Vi'dcrlin;jt»i.T Uureu van hel Ned Roode KroJ.. Prija f 0.10 MlnvcrntuHenil'-i. koMelr-o» VAN DAAG VOOR ZOOVEEL JAAR. 1852. H. Bequerel, ontdekker van de naar hem genoemde Bequerel-stralen (1896), te Parijs geboren. 1860. Finsen, Deensch geneësheer, te Thorshdvn op de Faroër geboren. 1915. Het Duitsche radiostation Nauen werd te Sabang (N.O.I.) gehoord VAN ZON, MAAN ENT" STERREN Een hemellichaam ter grootte van de aarde nadert mej groote snelheid de zon Verwacht wordt, dat binnen afzienbare lijd een botsing zal plaats hebben, aan genomen, dat het lichaam niet van koers verandert. Dit zou niet zonder merkbare uitwerking blijven op planeten in de na bijheid van de zon. (Medegedeeld door 't Observatorium te Treptow). TELEGRAMWISSELING. Ter gelegenheid van de twaalfde verjaardag van de NSB zijn tusschen Fueh rer en de Leider Mussert de volgende telegrammen gewisseld: Fuehrer! In Nederland teruggekeerd, is het mij een behoefte u mijn dank tc betuigen vopr uw hartelijke ontvangst en voor het diepgaande en uitvoerige onderhoud, dat ik met u mocht hebben. Volkomen doordrongen van de zedelijke plichten, welke voor het behoud van Europa op elk volk van dit continent rusten, zij het mij vergund u de verzeke ring te geven, dat de Nationaal-Socialistischc Beweging der Nederlanden bij het begin van het dertiende jaar van haar strijd sterker dpn ooit bereid en genegen is haar taak te vervullen, n.l. het Nederlandsche volk voor te gaan op de weg der Europeesche en Germaanséhe solidariteit met hel behoud van het eigen volksche leven, zooals gij tot heil van allen wenscht. In Nationaal-Socialistische verbondenheid, Uw MUSSERT. Geachte Heer Mussert! Voor de gelofte van trouw van de Nationaal-Socialistische Beweging der Ne derlanden en voor dé verzekering, dat de Beweging met nog grootere vastbera denheid het Nederlandsche volk zal voorgaan op de weg der Europeesche en Germaansche solidariteit, die gij mij bij bet begin van het dertiende strijdjaar hebt doen toekomen, betuig ik u mijn oprechte dank. De Beweging kan ervan verzekerd zijn. dat zij op deze weg vergezeld wordt van mijn beste wenschen en die van het Duitsche volk. Uw ADOLF HITLER. Toegangsbewijs voor Rome. Om de levensmiddelenverzorging vei lig te stellen is het betreden van Rome aan alle reizigers verboden, die niet in het bezit zijn van een toegangsbewijs. De Negus klaagt aan. De Negus heeft een protest tegen de Londensche Dierentuin aanhangig ge maakt, daar deze de door Badoglio uit Addis Abeba weggevoerde lievelings leeuwen van Haile Selassie als speciale attractie zou hebben aangekocht. Slavenhandel in Abessynië. De slavenhandel in Abessinië tiert mo menteel weer welig. Alle Abessijnsche families, die met de Italianen hebben sa mengewerkt zoo bericht „Volk en Staait" zijn door de Negus van hun vrijheid beroofd; hij heeft die menschen officieel laten verkoopen. Gebakken sprinkhanen voor Zuid-Amerika. Tengevolge van vleeschgebrek is de bevolking van Zuid-Amerika er toe over gegaan, zich te voeden met gebakken sprinkhanen. Te Casablanca werden reeds sprinkhanen voor fr. 40 per kg. vefkocht. Het tweede front. In Berlijn acht men het vanzelfspré- kend, dat in Teheran over het tweede front gesproken is. Men houdt er reke ning mee, dat mogelijk deze winter nog een invasie zal worden beproefd, hetzij in Noord- of Zuid-Fr.ankrijk of op de Balkan. Maar, waar het zij: Duitschland is er volkomen op voorbereid. Aan het oostfront staat nu de winter voor de deur maar in Duitsche militaire kringen ver wacht men, dat de bolsjewieken hun aan vallen met kracht zullen voortzetten, zoodra het weer dat maar eenigszins toe laat. Wat de rol van Turkije aangaat kan worden vastgesteld, dat de Turksche mi nister van buitenl. zaken dezer dagen nog verzekerd heeft, dat zijn land neutraal wil blijven. Niets is er tot dusverre, dat op een deelneming van Turkije aan de oorlog, aan de zijde der geallieerden, wijst. WERP GEEN SCHERP TUSSCHEN AARDAPPELSCHILLEN ZUID-AFRIKA. Generaal Smuts keerde per vlieg tuig naar Z.-Afrika terug. IJSLAND De Sovjet-Unie heefj: nu een gezant op IJsland. JAPAN. Amerika heeft op het oogenblik meer vliegtuigen dan Japan, maar ook de numeriek sterkere vijand weten wij te overwinnen (Generaal Endo, Japan). De Japansche premier verklaarde, dat de samenwerking met de bondgenoo- ten in Europa dagelijks inniger wordt. Tokio wil van het derde oorlogsjaar het beslissende maken. De tol bij Boskoop wordt 1 Jan opge heven. Luit.-generaal F. J. Quanjor werd ge ïnstalleerd als militair lid van het Vre- desgerechtshof. De eerste veiling van gladiolen in dit Seizoen werd 9 Dec. te Beverwijk gehou den. Een auto met 2000 kg. roode kool uit Graft werd te Amsterdam aangehouden. De twee vervoerders werden opgepakt. De burgemeester van Valburg, Mr. 's Jacob is 10 Dec. met ingang van 23 Nov. ontslagen. De Duitsche politie arresteerde te Hel mond 5 personen in verband met diefstal van 4100 levensmiddelenkaarten. Ook de venter uit Hoorn, Heins, heeft bekend schuldig te zijn aan de moord op de veehouder Palenstijn. Tien naaimachines, 20 handdoeken en eenige pakjes boter werden uit een school te Utrecht gestolen. De vischhandel mag met ingang van nader vast te stellen datum alleen met vergunning van het Bedrijfschap worden uitgeoefend. Ruwe vellen van konijnen, hazen en katten moeten aan een erkend handelaar worden verkocht. Zelf (laten) bereiden is verboden. Het kindje van 14 mnd. van de heer A. de Vries, De Haukes, is overleden nadat het een beker kokende melk over het lichaampje had gekregen. 2000 paar schoenen, een stofzuiger en een schrijfmachine werden gestolen uit een schoenenzaak a.d. Kinkerstraat te Amsterdam. Twee schuiten met 45000 kg. brand stof voor zwarte handel bestemd, werden le A'dam in beslag genomen, de twee vervoerders gearresteerd. Veertien schapen werden in drie we ken tijds door onbekenden in de weiden te Purmerland geslacht; bij Durgerdam 11 in één nacht. (Prov. N.H; Crt.) Dcor een gat te zagen in het dak dron gen inbrekers door in een pakhuis a d. Zeedijk te Hilversum. Zij namen rookge rei, olie, vleesch en fietsbanden mee. Voor f 30,000 sieraden, horloges, enz. werd gestolen uit een veilinglokaal te Den Haag. Twee kooplui, 24 en 32 jaar, bleken de daders. Gebruikt geen mirbanolic (nitrobenzo) als muggenolie. Te Rotterdam heeft dit een 6-j. meisje bijna het leven gekost. De damp is levensgevaarlijk. Van dc gevechtsterreinen. Duitsche troepen hebben bij Kertsj 'n belangrijke hoogte genomen. Een nachte lijke landingspoging van de bolsjewieken strandde; 12 landingsbooten werden daarbij vernield. Ver^efsche aanvallen deed de vijand op Cherson. In zware ge vechten bij Krementsjoeg werden heel wat Sovjet-pantserwagens stuk gescho ten. Daar en* bij Kirowgrad woedt de strijd hevig. In het gebied van Spitomir en Korosten hebben de Duitschers ver scheidene plaatsen genomen. Veel vijan den raakten in gevangenschap Overi gens hadden de gevechten aan het ooste lijk front slechts een plaatselijk karakter. A.an het front in Z.-Italië deden zich geen gebeurtenissen van gro.ot fórmaat voor. De vijand bezette enkele bergrug» gen aan de straat naar Casino; het Duitsche front werd enkele km. naar het NW verplaatst. Overigens werden aan vallen afgeslagen. Steden in West-Duitschland hadden van terreurviiegers te lijden. Bij hun aanval op Emden echter werden 24 bommenwerpers neergeschoten Duitsche vliegers vielen doelen in Z.O. Engeland aan. KERSTFEEST NED. VOLKSDIENST. Wie voor het feest op 22 Dec. nog niet van een kaart (kosteloos is voorzien, haaste zich Velen hebben er reeds een MMlIilim LAATSTE NiVl'WS Verzending van gelukwenschkaar- ten naar het buitenland, ook met Kerst en Nieuwjaar, is verboden. Op de Rijkspostspaarbank werd in Nov. 17 millioen meer ingelegd dan te rugbetaald. Vorig jaar Nov. slechts drie millioen meer. Het saldotegoed bedraagt 757 millioen. P'etroleum Van 12 Dec. 1943 t.. m. 25 Dec. 1943 op „46 Verlichting" en .,47 Verlichting" der bonkaart „S 121" en „63 Verlichting" der bonkaart .,S 221" gemerkie bonnen elk 1 L. petroleum. De Sovjet-Unie verlangt lucht- sleunpunlen in Egypte. De Santa Maria, uit een Columbi- aansche haven vertrokken, wordt jnet 57 man vermist. Bij Tsjerkassy, dat de Duitschers ontruimden, verloren de Sovjets 11000 man aan dooien, 4400 aan gewonde n: Wel 24000 huizen werden in Anato- lië door de aardbeving verwoest; ruim 4000 dooden, ruim 4000 gewonden. De afgeloopen week, aldus Wa shington, werden in de Carabische Zee vijf schepen door Duitsche duikbooten tot zinken gebracht. KEN GREEP UIT T RAOIOPROGRAYS Donderdag: 12,30 Bij de Familie de Boer; 18,45 Praatje van Max Blokzijl. Vrijdag: 13,Voor boer en tuinder; 18,45 Over* paardenfok; Zaterdag: 13, Snoeien van de buitendruif; 13,30 Wan deling door Noordholl. polderland met mw. Koster-Molenaar. Nieuwjaarsgroeten, zoo herhalen we worden dit jaar door nieuwsbladen en tijdschriften niet opgenomen. Berichtendienst Ned. Omroep werd van Den Haag naar Hilversum verplaatst. Iiooge Naarderweg 10. Daarheen voor taan de correspondentie bêtreff „Groe ten aan Ned. zeelieden". Oud-politieagent R. Bakker te Leeu warden kreeg voor de tweede maal een onderscheiding van het Carnegie-Helden- fonds, ditmaal wegens het redden van 'n kind uit een gracht. Dc Burgemeester van Hilversum, jhr mr. Von Bönninghausen, is op verzoek eervol ontslagen en benoemd tot burge meester van Tubbergen. Hij werd te Hilversum opgevolgd door de burge meester van Egmond en Bergen, G. Fijn. Te iaat komen en voor. het einde dei- voorstelling opstaan en(of) zich aanklee- den is een onverdiende beleediging voor ae artisten. Zoo liet Hilversums bur gemeester bekendmaken in de -tooneel- zalen van zijn stad Tragisch. De 52-j. mw Mulder-De Jong. te Groningen is, toen ze naar be neden zou gaan om haar zieke dochter tje te verzorgen, van de trap gevallen en overleden. De volgende morgen vond haar echtgenoot haar dood. RECHTSZAKEN Zes inbraken werden in één nacht te Eindhoven gepleegd door 2 arbeiders. Bij de laatste werden ze op heeterdaad be trapt. De een kreeg vier, de ander 3 jaar. Een beruchte Osscnaar is voor de 21e keer veroordeeld. Daags nadat hij ont slagen was uit de gevangenis, waarin hij vijf jaar wegens roof had doorgebracht, beging hij een diefstal, wat hem op U/2 jaar kwam te staan. Diefstal. De landarbeider P.P nam van zijn baas op Texel diens portefeuille met f 240 weg. Bovendien uit diens kelder schapenboter en 3 pak koffieboonen. Tij dens een partijtje Gij een vriend eigende hij zich nog een portefeuille met f 600 toe. Daags daarop ging hij in Den Hel der een paar dagen aan de zwier, maar daar werd hij aangehouden. De Arron- diss. Rechtbank te Alkmaar vorderde 1 jaar. Maar Mr. Buiskool achtte gevange nisstraf verkeerd, hij zag in P.P. een slachtoffer van de tijdsomstandigheden en van drankmisbruik en vroeg om een voorlichtingsrapport. Ook de patroon was van oordeel, dat P. maar tijdelijkJt rechte spoor was kwijtgeraakt. IK HOUD VAN HOLLAND. Wie houdt er nu niet van zijn geboor tegrond? Wie is ci nu niet gehecht aan de plaats, waar hij is opgegroeid? En wie zou het kunnen dulden, dat die ~rond eenmaal door ck bolsjewiek ver- rapt zal worden? Niemrud! Geen enkele onder u. Maar wie staat er borg voor, dat dit nooit oftenimmer zaï geschieden? Wie undeis dan de soldaten van de Fuehrer en onder hen ook de - mannen van dc- Waffen SS. Slui' q aan, meldt u bij de Waffen SS of bij de Landstorm Nederland. VERPLICHTE AANGIFTE BEDRIJFS1NVFNTARIS Voor hotels, restaurants, p avians, enz. De commissaris-general voo Finan ciën en Eccnon. - heeft op grond van ar tikel I sub 8 en van de artikelen 3 en 5 van de metaalverordening (79-1942) be paald, dat alle café's, bedrijven welke maaltijden vers+ _kken en huisvestings- bedfijven hun geheele voorraad be- drijfs-"en inrichtingsbestanó .eelen schrif telijk moeten aangeven bij de bedrijfs groep hotel-, café, restr. nt-, pension en aanverwante bedrijven, Nassau Zui- lensteinsfaat 22, Den Haag. Welke bc-drijfs- en inrichtmgsoestand- :>olen onder de verplichting tot aangifte vallen, is nauwkeurig vastgelegd in bij zondere richtsnoeren van de Hauptab- eilung gewerbliche Wirtschaft (Referat Metailrnobilisierung). De aangifteformu- ieren moeten binnen 14 dagen na de entvangst ingevuld aan de bedrijfsgroep worden toegezonden. Bediijven. die geen lid van de bedrijfs groep zijn, i r°J n binnen vier dagen na het verschijnen van deze beschikking aangifteformulieren en richtsnoeren bij de bedrijfsgroep aanvragen, daar deze bedrijfsgroep belast is met de behande ling. EEl'ERKING AANGETEEKENDE STUKKEN. Naar gewicht en naar inhoud. De bijzondere omstandigheden maken het noodzakelijk tijdelijk - een be perking in te voeren voor verzending van aangeteekende 'ukken. rAangeteekende brieven (al of niet met aangegeven waarde) mogen niet zwaarder wegen dan 500 gram en geen andere zaken be- vatten dan bescheiden er. mededeelingen of ber.chten op ropier, pc. ka ment of mdere soortgelijke stoffen (dus geen "oederen). De gewichtsgrens voor brie ver me t geld, bank- en muntpapier, ede le .eetalen of kostbaarheden, die aange- teekend MOETEN worden verzonden, is maximaal 2 kg gebleven, maar zij mo gen .daarbij geen andere zaken dan de hierbovengenoemde bescheiden, mede delingen of berichten bevatten. Voor gedrukte stukken, nieuwsbladen (met 'nbegrip van bijvoegsels) en monsters is aanteekening slechts toegestaan tot een maximum gewich' van 500 gram. Voor braillewerken bliiït aanteekening moge lijk toi en met en gewicht van 7 kg. D< ijdelijke regeling gaat 36 Decem ber in en geldt alleen voor hei binnen- landsch verkeer. DOOPSGEZINDE GEMEEN Benoemd tot diaken voor Dsn Burg P. Keijser Dz. (vacature Jac. Hcljscr); voor De Weal C. K. Roeper (vacature P Kooi man); voor Oosterend L. Koppen(vaca ture Joh.. Roeper). S. V. TEXEL Uitslagen van Zondag: NVB 4e klas: N. Nicdoip-W. waard 1-2; KC-Texell-l; Tex afd Tc.x Boys I - 1 3X. III 11-2; Texel 2-O'end 3-0. Texel bracht het er beter af dan we rwacht. hadden. Er Is met groote lust jespeeid. Tot 10 mnt. voor het einde leid- .-«Texel met 1-0, waarna B. gelijkmaak te Al zijn we' een punt achter bij W. waard, een goede kans blijft behouden. Texc, 2 won met 3-0, wat de verhou ding goed weergeeft. Scheidsrechter Stolk leidde goed. Helaas waren niet alle spelers van Texel 3 present. Onze gelukwensch met de geboorte van hun zoon aan Jan Bruin en z'n vrouw. Donderdag trainen in Casino. D.D. TEX. EOYS-NIEUWS. In memoriam Ilcnk Witte. Zaterdag avond kregen we het droevige bericht, dat ons trouwe adsp.-lid Henk Witte na een kortstondig lijden was overleden. Hij wpc een jongen, op wie je aar kon en die iet: voor de iopkomst belr 'de. Dat zijn ziel ruste in vrede. Tcx. Boys-Texei. De vlaggen wappe- len ten teeken van rouw half stok. Er wordt begonnen na 1 minuut stilte. Dan wordt direct een offensief geopend op 't Texel-doel. .Na een half uur is het 4-0. Dan breekt Texe1 door. dc keeper loopt ■F te laat uit en het'is 4-1. Rust gaat in met 6-1. Na de rust is hei heel gauw 7-1. Dan maakt Texel, dat met 8 man speelt, er 7-2 van, maar de Boys voeren de stand op tot 13-2. Na. de rust waren wij dcor het uitvallen van l.half met 10 man J.S. DE ZON. V/o. 15 Dec. op 8,41; onder 16,28 DE MAAN. Wö. 15 Dec. op 20,x5; onder 11,18 Laatste Kwartier: 19 Dec. 21,03. HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo lo Oec. 10,49 en 23,08 Do. 16 Dec. 11,27 en 23,47 Vr. 17 Dec. en 12,07 Springtij 28 December.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1