Kaar een schoone en gelukkige «rede. WERELDNIEUWS Roode Kruis Kinderlegitimatiekaart BINNENLAND Texelsehe Berichten 57e JAARGANG. No. 581». WOENSDAG 29 DECEMBER 1943. TEXELSCHE COURANT Slechts moede en zieke volken hebben geen begrip meer voor de zin van een zoo heldhaftige weg van offers als het Duitsche volk gaat. Aldus Rijksminister Goebbels in'zijn Kerstrede. Spr. vervolg de: Wat beteekent daar tegenover het door de slagen van d.e oorlog in menig opzicht primitiever geworden leven? Het versterkt ons weerstandsvermogen, ons nationale plichtsgevoel en onze vastbe slotenheid om door .deze oorlog een radi cale wending in ons historisch lot tot stand te brengen. Wij marcheeren thans met lichte bagage Velen onder ons heb ben niet veel meer te verliezen. Het ver lies van hun goed heeft hen slechts har der en strijdvaardiger gemaakt. De vijand heeft er geen denkbeeld van, welk een kracht daarmede in het Duit sche volk is wakker geroepen.Wellicht zal hij die kracht in het komende voorjaar ondervinden bij een militair treffen met onze weermacht in het Westen Wij zullen het Rijk in onze mannelijke bescherming nemen als er gevaar dreigt en het als wij eenmaal oud en moede zijn geworden toevertrouwen aan de handen van een jeugd, ^ie ons ijverig navolgt, opdat het nooit zal vergaan. Dat zijn de gedachten van diepe bezinning, die ons cp de 'vijfde oorlogskerstavond bezielen. Het is geen feest van de vrede, maar volgens de wil van onze vijanden een feest van de oorlog. Maar het moet ons brengen tot de vrede die wij willen be vechten voor onszelf en vooral voor onze kinderen. Wij willen voor onze kinderen Mammoeth-verliezen aan tanks. Sinds het uitbreken van de oorlog heb ben de Sovjets al meer dan 45000 tanks verloren Geen wonder, wanneer men bedenkt, dat de Sovjet-soldaten maar gebrekkig zijn opgeleid en aver geringe technische ervaring beschikken. Steeds beter weet de Duitsche soldaat de vij andelijke tanks uit de weg té ruimen. (N. C D.) Roosevelt over de oorlog. Het einde van de oorlog is nog niet in zicht, verzekerde Roosevelt m zijn Kerst boodschap; de weg naar de overwinning zoo voegde hij er aan toe, is ook niet gemakkelijk. Aan geallieerde zijde zal men zich op nog veel meer leed, slacht offers en tragedies moeten voorbereiden. De oorlog, welke gestreden word!, is 'n taaie "en een vernietigende. Aldus de pre sident. Japan bouwt vliegtuigen! Noord-Amerikaansche congresleden hebben zich na afloop eener zitting ten overstaan van de vol ongeduld wachten de persvertegenwoordigers laten ont glippen: „Japan bouwt tegenwoordig zijn vliegtuigen veelal sneller, dan de Ver- eenigde Staten ze kan vernietigen. Het probleem der werkkrachten bestaat in Japan hoegenaamd niet; in de Vereen. Staten is het# daarentegen een groot struikelblok". Engelands schuld aan de oorlog. Sünderrftan, plaatsvervangend Rijks perschef, heeft in een persconferentie nog #eens nadrukkelijk vastgesteld, dat uit sluitend Engeland de schuld draagt van het uitbreken en. dé ontwikkeling van de bombardementsoorlog tegen de burger bevolking. Trouwens: reeds in de jaren 1933-1935 maakte Engeland van bommen gebruik om zijn heerschappij in het Mid den-Oosten en in Br.-Indië in stand te houden. Thans heeft de terreuroorlog wel een afschuwelijke vorm aangenomen. Er zijn steden in Duitschland, waar 70 pet. van de door bommen gedoode perso nen uit vrouwen en kinderen bestonden. De perschef wees er met klem op, dat Engeland derhalve ook voor de a s. ver gelding de volledige historische verant woordelijkheid draagt. Kerstboodschap van de Paus. Wc beieven thans de verschrikkelijkste oorlog, welke ooit is gevoerd, aldus Z.H. de Paus in zijn Kerstboodschap. Christus alleen kan de geèsten der verschrikking verdrijven. Al onze inspanningen. zoo ging de Paus verder, kunnen de oorlog niet plotseling doen eindigen, kunnen uw dooden het leven niet terugschenken, kunnen uw verwoeste huizen niet doen herrijzen. Ik kan slechts voor uw toe komst bidden. Verder willen we de treu rige gevolgen van de oorlog zooveel mo gelijk verzachten en niets nalaten om te zorgen, dat gij uw geloof niet verliest. Broeders, verliest de moed niet Blijft niet onder de puinhoopen, maar bouwt weer op Aan het slot van zijn toespraak zeidé de Paus te hopen, dat het volgend Kerstfeest een waarlijk Christelijke vre de zal zijn tot stand gebracht. In een samenkomst met de kardinalen vermaande de Paus de heele wereld, zich door de treurige tijden van heden niet te laten ontmoedigen. DE ZON. Wo. 39 Dec. op 8,48; onder 16,35 DE MAAN. Wo. 29 Dec op 10,33; onder 19,38 Eerste Kwartier- 2 Jan. 21,04 HOOG WATER OP TEXELS REE. %Vo. 29 Dec 10,03 en 10,26 De. 30 Dec. 10,51 en 11,16 Vr. 31 Dec. 11,42 en aan onze een een dierbaar- vaderland bevechten, dat rijk is aan goederen van cultuur en geest met een volk vol levensmoed en levens vreugde, gezond van lichaam en ziel en steeds bereid om het Rijk te bescher men. Groet vflTn de Fuehrer. De minister bracht vei».olgens de groet vai) de Fuehrer aan het Duitsche volk over Zooajs hij, aldus dr. Goebbels, thans in de geest bij" zijn volk is, zoo is zijn volk bij hem. Onze groet hem is tevens ook onze dank en gelofte. Onze vijanden staan tegenover volk, dat thans nog slechts denkt aan de zekere overwinning. Op leven en dood aan het Rijk toegewijd, staan wij on wrikbaar 'om de Fuehrer geschaard. Sterk van hart marcheeren wij naar de toekomst Welke vijand zou kunnen ho pen, het ooit klaar te spelen met zulk een volk. het door list te overrompelen of onder liet geweld van zijn wapenen te doen buigen. Het vaste geloof in de ko mende overwinning is het wapen van ons hart. De hardheid van de tijd vindt ons bereid Wij zullen de hardheid van onze wil daartegenover stellen. Wie zou er aan willen twijfelen, dat de hardheid van on ze wil de hardheid van de tijd overwint? Daarvoor zijn slechts geduld en vol harding noodig, hardheid van hart, wat intelligentie en een onwrikbare moed. Wij willen alles op ons nemen, nooit ech ter de schande, die voorvloeit uit de laffe gezindheid. Leden van de Moordenaarsverecniging. Bij een terreuraanval op Bremen, waarbij veel vrouwen en kinderen wer den gedood, werden eenige vliegtuigen neergeschoten welke het opschrift „Mur der Incorporated'' (Moordenaarsvereeni- ging) droegen. De inzittenden hadden die woprden met groote letters op de rug van hun tenue, boven de onderschei- dingsteekens van de. Amerik. luchtmacht, .Moordenaars"! Ze zéggen het zelf. Engclsch convooi aangevallen. De Scharnhorst gezonken. Op 26 Dec. heeft een formatie Duitsche zeeslrijdkrachten op dé Noordelijke IJs zee een voor de Sovjet-Unie bestemd convooi aangevallen. In langdurige strijd met superieure Engelsche zware zee strijdkrachten is daarbij het slagschip Scharnhorst, tot de laatste granaat vu- r^d, na heldhaftige strijd gezonken. Het convooi en de. Engelsche beveiligings strijdkrachten werd zware schade toege bracht. De Scharnhorst werd kort voor de oorlog in dienst gesteld. Waterver plaatsing .26000 l„ bemanning 1460 kop pen. Het schip was zwaar gepantserd. L>e Duitsche vergelding geen bluf. Het Spaansche blad „Unidad" noemt 't logisch, dat de bij herhaling door leiden de Duitsche persoonlijkheden aangekon digde vergelding tegen de Britsche lucht- terreur geen holle bedreiging is. Het blad is van» meening, dat Duitschland, op grond van zijn meerderheid in de lucht aan hei oostelijk front, zoodra het dit zou wenschen. een paar honderd bommen werpers zou kunnen afzonderen om deze elders in te zetten. Dat Duitschland daar toe niet overgaat, bewijst volgens de „U- nidad", dat men aan Duitsche kant met onvergelijkelijke koelbloedigheid voorbe reidingen treft voor een antwoord, „het welk de geallieerde luchtaannvallen op het Duitsche achterland verre zal over treffen.' - Van de gevechtsterreinen. Aan het bruggenhoofd van NicopoR werden aanvallen der bolsjewisten afge slagen. Z O. van Kirowograd hebben de Duitsche troepen een belangrijk beuvel- terrein hernomen^In andere sectoren van het front duren de gevechten met nietverminderde hardheid voort, maar tot eenig resultaat voor de vijand leid den deze niet. Wel leed hij weer zware verliezen. In Z -Italië woedt de strijd in hoofd zaak om dc stad Ortona, in welker stra ten verbitterde gevechten aan de gang zijn. Een belangrijk hoogtepunt wc-rd in een tegenaanval genomen. Op le Kerst dag deden Anglo-Amenk. vliégtuigen een aanval.op steden in N.-Italië, o.a. op Bol zano, waarbij 5 vijandelijke vliegtuigen werden neergehaald. Duitsche duikbooten brachten de laat ste dagen 13 schepen tot zinken. In een gevecht tegen sterkere Britsche strijd krachten bij de Noordkaap ging het Duitsche slagschip Scharnhorst na held haftige strijd ten onder (zie bericht elders in dit nr.) Vrijdagmorgen vroeg werd weer een terreuraanval gepleegd op Berlijn, waar aanzienlijke schade werd aangericht, evenals te Aken, waar Dom en Raadhuis zware schade kregen. 19 bommenwer pers werden ten val gebracht. puntdichten" Kleurensymphonie. Een groenman nanf een zwarte prijs, Zijn klant, 'n witter, kon dit niet gedoogen. Het resultaat was nogal grijs. Zij loopen beiden met twee blauwe oogen. (H. Post.) Toen hei luchtalarm werd Wa* de thuisweg versperd Waar zou V kind toch terecht xjjn gekomen Kinderlegitimatie Voor de hope der natie Verlost ouders van angstige droomen Onder* of voogden, vraagt voor Uw kinderen tot 15 Jaar een kinderlegitimatiekaart aan. AuDTma^furmullrrcD rsrkrlj|bur btj i Hoofden van scholen. Gemec'ntesecretarleSn (afd. Bovolking), Afdcellngsbestaren van bet Ned. Roode Krul» PiU» f O.IO - Minvermogenden koataloo* Een klacht in een Engclsch blad. „Zoo gaat het in elk geval niet langer, dat onze jongens daarbuiten aan 't front hun leven op het sppl zetten, terwijl dat tuig bij ons thuis steeds vrijpostiger wordt!" heet het in een veelzeggende klacht van een kleine Engelsche nering doende in het blad „Evening News". „Een dergelijke toestand te blijven dul den, draait er op uit, dut de deur voor het antisemitisme in Engeland wagen wijd wordt opengezet." Engeland en zijn oorlogsgewondcn. De links-radicale „New Leader" pu bliceert klaagbrieven van gewende En gelsche frontstrijders. Een hunner schrijft, dat men onbeschaamd genoeg is zich van de ondersteuningsplicht af .te maken, doordat men vele zware verwon dingen eenvoudig niet als oorlogsver wondingen erkent. Een ander bericht., dat hij na lang zoeken een baantje als bordenwasscher en aardappelschiller heeft gevonden. Indien dat alles is, waar voor hij de khakl-uniform gedragen hééft, moge God hen bijstaan, die zonder ledematen en in erger mate invalide dan hij, huiswaarts keeren. Een ding moge men zich echter voor oogen houden: de dag zal aanbreken, waarop de gemiddel de Engelschman de beteekenis van deze oorlog zal inzien. Tenslotte komt in het tijdschrift nog een officier-vlieger aan 't woord, die er aan herinnert, dat een ou de pensioentrekker een- week lang moet leven van wat Churchill uitgeeft voor fcéén sigaar. JAPAN. Japan zal in 1944 22§0 millioen yen meer belasting moeten opbrengen. SOVJET-UNIE. Toen Stalin dezer dagen 64 jaar werd, zijn 58 officieren tot generaal be vorderd. ZWEDEN In Zweden heerscht tamelijk ern stig diphterie. De regeering laat alle kin deren beneden 15 jaar enten VATICAANSTAD Z.H. de Paus stelde een aanzienlijk bedrag beschikbaar voor de krijgsgevan genen en slachtoffers onder de burger bevolking in de verschillende landen IRANKRIJK Dc dagelijksche misdadigerskroniek in de Fransche kranten spreekt boekdee- !en. Er verloopt bijna geen dag, of er wordt wel een gemeentehuis in de pro vincie of een distributiekantoor in de stad door gewapende bandieten over vallen VEREF.NIGDE STATEN De vliegtuigproductie der V.S. is volgens de Amerik onderstaatssecr. Pai- terson nog totaal onvoldoende. „De luchtaanvallen hebben de inner lijke weerstandskracht van het Duitsche volk geenszins gebroken". Zoo gaf de Amerik. generaal Strong toe." De kolenproductie bleef dit jaar in de V.S. 25 millioen ton beneden de ra ming. ENGELAND. Aan griep stierven in 127 Engelsche steden van 4-11 Dec. 1148 personen; 703 in de week daarvoor. Generaal Eisenhower werd beveL- hebber van de Anglo-Amerik strijd krachten voor het tweede front, generaal Alexander zal de geallieerde legers in Italië aanvoeren. WAT TEXELS BOEREN MOETEN WETEN. Levering slachtschapen 1943. De aanslag overjarige slachtschapen is gebakerd op 't bedrijfsmaximum scha pen ei\ dat der lammeren gebcpen in 1943 op het Aantal, dat per 25 Juli 1943 op de diverse lpoerderijen aanwezig was. Van de lammefenaanslag kunnen uitslui tend bonnen voor na 25 Juli 1943 gele verde lammeren worden afgeboekt. Voor destructies en noodslachtingen geldt het zelfde. (Verbeterd bericht). VAST BESLOTEN. Het Duitsche volk staat dit jaar rond een karige kerstboom. Zoo schreef Rijks minister Goebbels aan de vooravond van Kerstfeest. Veel, zoo vervolgde hij, van wat vroeger dit meest Duitsche van alle feesten verfraaide, hebben wij in deze oorlog verloren: het geluk der "kinderen aan 'f moederhart en de vrede van onze ons besluit geworden om dit alles weer terug te halen en veel, wat «het leven van een volk, mooi en waard 'om geleefd te worden maakt, nog bovendien. BEHOED EUROPA. In deze dagen gaan de gedachten van vele moeders naar hun jongens aan het front. Dappere moeders van dappere ke rels! Eens zal de geschiedenis van deze gigantische strijd van de Germaansche mensch worden geschreven, deze strijd voor het behoud- van al hetgeen dooi de eeuwen heen door zijn ras werd ge wrocht. De offers, door vele moeders ge bracht, zullen daarbij zeker niet aan de vergetelheid worden prijsgegeven Een overwinning van h?t slavendom, een overwinning van de bolsjewistische beestmensch zou beschaving en kuituur van eeuwen vernietigen, zooals dit in Rusland is geschied. En de moeder, de Germaansche moeder, zal geen rol meer hebben te spelen in die „nieuwe orde"! Dat dit nimmer zal gebeuren, daar staat de Duitsche soldaat borg voor. Hier in wordt hij gesteund door zijn Ger maansche broeders, vaak niet door het aantal, maar door de idee. Jonge Nederlander, besef uw plicht en volg de roep: Behoed Europa voor de on dergang! Meldt u bij de Waffen-SS! EXTRA-KEURINGEN WAFFEN-SS EN LANDSTORM NEDERLAND. Het SS Ersatzkommando deelt mede: Om aan de vele aanvragen tegemoet te komen, zal op 3 Januari nog een extra keuring voor de Waffen SS en de Landstorm Nederland plaats vinden. Men kan zich hiervoor melden bii het steden en dorpen. Des te vaster echter is T:rsatzkommando, Korte Vijverberg 5, t~\ 1, V.1 i i r, .1.» ^11 Ter herinnering. Ditmaal worden in de pers geen-nieuwjaarsgroeten opgenomen. Meubeltransporten mogen gedurende de „bedrijfsrust" worden uitgevoerd. Op dc stadslijn in Haarlem en Leiden wordt ingang 2 Jan. door de N.Z H. Tram Zondags niet gereden. Een handelaar, die 93 ton granen e*n peulvruchten „zwart" verkocht, kreeg proces-verbaal. Twee paarden werden in de N.O. pol der door electr. stroom gedood. Een draad was 's nachts losgeraakt. Een 24-j. arbeider werd op een werf te Bolnes door een vallend stuk ijzer ge troffen. Een uur later is hij gestorven. Kamerverhuurders mogen aan een zelfde persoon niet voor korter dan vijf dagen achtereen een kamer verhuren. De 25-j. mej. F, uit Bloemendaal, 8 Dec. op een onbewaakte overweg aange reden, is thans overleden. De radiodistributie telde ten lijde van de inlevering der radio's 340,000 aanslui tingen. Nu weldra 400,000. Een landbouwerszoon werd tc Lutten- berg gedood, toen hij een op hol gesla gen paard tot staan wilde brengen. Een 34-j. oplichter werd te Amsterdam aangehouden. Hij verkocht vergulde halve guldens als gouden tientjes voor f 80,en meer. 16 kisten echte thee (1000 kg) en 3 groo te balen koffie werden gastolen uit 'n pakhuis bij Utrecht,nadat de bewaker op een stoel was vastgebonden. O Op een postauto werd bij Herwijnen een overval gepleegd door 6 gewapende bandieten. Een aantal pakken, levensmid delenbonnen werd gestolen. Met de staat is een verzekeringsover eenkomst gesloten ten behoeve van de be manningen der vaartuigen en stations van de N.Z.H.R.M. De eigenaar van de zuivelfabriek le Reijmerstok (Gulpen) werd wegens een reeks overtredingen uit zijn bedrijf ge zet. ln een fabriek tc Dongen is eer. 50-j1^ arbeider in een looikuip gevallen en door sloom en heet water zoo gewond, dat hij gehuwd en vader van vijf kinderen aan de gevolgen is overleden. Dc N.H. kerk van Wageningcn, in 194É' geheel verwoest, werd herbouwd en is dezer dagen weer in gebruik genomen. In de eerste godsdienstoefening ging Ds. J. H. v.d. Wal voor. Hij sprak naar aan leiding van Joh: 10, vs. 22, 23. Gemaskerde mannen deden 's avonds een roofoverval op het postkantoor te Siltard, Zij kwamen de achterdeur bin nen. Met pistolen hielden zij de atnbtena- ren in .bedwang. Geld, zakken post, ook voor vernietiging bestemde distrib. bon nen, werden meegenomen. Keinrich Potermcijer, de oudste en een der bekwaamste der Nederlandsche jour nalisten in Berlijn, is op 55-j. leeftijd te Amsterdam aan de gevolgen eener keel ziekte plotseling overleden. Hij vertegen woordigde een reeks Ned. dagbladen in de Rijkshoofdstad. Terschelling beschikt sinds kort over een noodziekenhuis, ingericht in een tot zomerhuis verbouwde boerderij, door ei genaar kosteloos ter beschikking .ge steld. Marar helaas beschikt men er niet bver.een goede verlichting en waterlei- ing. Nu is men bezig een kindertehuis als noodziekenhuis in te richten. Dit wordt heel wat gerieflijker. Volgende maand zal het gereed zijn. Men hoopt er ook een operatiezaaltje te hebben. Zoo noodig moet een chirurg van de vaste wal worden ontboden. („Noordwesthoek") WERP GEEN SCHERP TUSSCHEN AARDAPPELSCHILLEN Den Haag. van 10-14 uur. Alle inlichtin gen omtrent dienstneming iii de Waffen SS of Landstorm Nederland geven de Ersatzkbmmando's Den Haag, Korte Vij verberg 5; Amsterdam, Dam 4; Alkmaar Langeslraat 56; Groningen, Heerestraat 46; Heerlen Saroleastr. 25. Kostelooze spoorwegbiljetten kunnen eveneens bij ^e bovengenoemde adressen worden aan gevraagd. DE SCHOENENBEURS. De N.V.D. geeft tot het ruilen van schoenen gelegenheid morgenmiddag van 34 uur (Raadhuis). LOONBELASTING. Werknemers, die in het bezit zijn van en loonbelastingboekje 1943 voor losse arbeiders, worden in hun eigen belang verzocht, genoemde boekjes in Januari a.s. in te leveren bij de assisfënt-dienst- geleider der Belastingen, W. de Zwijger laan 41, Den Burg. DE VOLGENDE KRANT. Het volgend nummer van de Texelsehe Courant zal in plaats van op Zaterdag 1 Jan. reeds op Vrijdag 31 Dec. verschij nen. In verband hiernve verzoeken wij beleefd advertentieopdrachten en berich ten niet later te willen inzenden dan Donderdagmorgen 10 uur. KLOMPEN VOOR DE JEUGD. Alle kinderen die een schriftelijke aan vraag voor klompen hebben ingeleverd tijdens het Kerstfeest van de Nederland sche Volksdienst, kunnen Donderdag 30 December a.s. van 1013 en van 14,30 16,30 uur ten Raadhuize klompen komen passen. De prijzen variee^en van f 1,tot i 2.— per paar. Voor hen, die dit' niet kunnen betalen, behoeft het'geen be zwaar te zijn, daar in die gevallen de klompen gratis- verstrekt zullen worden. VEREEN VAN OUD-LEERLINGEN. Wedstrijd in welsprekendheid. De Vereen, van Oud-leerlingen der la gere landbouwschool heeft een nieuwe actie op louw gezet en wel een op het ge bied. der welsprekendheid. Het initiatief hiertoe werd genomen door de heer W. H. Lap, die, geïnspireerd door de verslagen in de krant, op het denkbeeld kwam een wedstrijd te doen organiseeren tusschen de sprekers op de praatavonden der Ver een van oud-leerlingen. Op dc Woensdag j.l. gehouden bijeen komst, welke in verband met het Kerst feest een feestelijk karakter droeg, wer- - den/ door dc voorz., de heer Jurr. Beum- kes en de adviseur der Vereen., de heer E. van den Ban, plannen en doel nader omschreven. Er zijn vier prijzen uitge loofd, nl. door de Vergen, zelf, door T.E. S.O.. door de Coop. Aankoop Vereen. Texel en door Dr. Koens. Namens TESO waren aanwezig de heeren W. H. Lap en J. J. v.d» Vlies, namens de Coop. Aan- koopvereen. de heeren A. J. Keijser, zaakvoerder en de heer J. Keijser Dz„ bestuurslid. In zijn openingswoord deelde de voorz. mede, dat het initiatief was genomen dco: r'e heer Lap, die uitging van de gedachte: Een boer. die goed kan praten, zal het verder brengen, dan een, die min der goed uit zijn woorden kan komen. Een boor, die er slag van heeft zijn zaai en poo! goed e d. in overtuigende bewoor dingen aan te prijzen, zal minder moeite met de afzet hebben en veelal hooger prijs kunnen bedingen dan hij, die spoe dig met een mond vol tanden staat en rich door de afnemer allicht laat over donderen. Op_ de meeste praatavonden was het too mo. de voordiachten gesteld, dat de jonge boeren thuis hun onderwerpen kant en klaar -in elkaar zetten en op de .praal,'-avonden hun opstel* eenvoudig voorlazen, al dan niet met horten en stoo- ten of met vaart afraffelden, zoodat er weinig van bleef hangen. De wedstrijd nu heeft ten doel, de voordachten meer tot dc redenaarsstijl te verheffen. Het cij fer, dc.t voor de manier van behandelen wordt gegeven, zal nl. zwaar wegen. De jury, door zeven oud-leerlingen gevormd, moet met verscheidene factoren rekening houden, o.a met do geschiktheid van het onderwerp. Verder nemen alle aanwezi gen aan de beoordeeling deel, het gemid delde van hun cijfer wordt met twee ver menigvuldigd Hoogstens kunnen 100 punten worden behaald. j. (Wordt vervolgd.) VANDAAG VOOR ZOOVEEL JAAR. 1170. Thomas Becket, die de rechten der kerk tegenover de staat verdedigde, op last van Hendrik II in de kathedraal van Canterbury vermoord. 1638. Roelof Molenaar te Amsterdam aangesteld als postmeester van het Ant- werpsche kantoor; hij richt op Antwer pen een paardenpost in.

Texelsche Courant | 1943 | | pagina 1