Wat Texels boeren moeten weteri Texelsche Berichten Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. geheim BINNENLAND Wereldnieuws Nederland door terreur- vliegers zwaar getroffen. IN MEMORIAM J. C. KAGER. Een algemeen geacht plaatsgenoot is na een langdurig ziekbed in de nacht van 23 op 24 Februari over leden en wel de- heer J. C. Kager die in het open bare leven in onze gemeente zoo'n belangrijke plaats innam en in het bijzondei ten dienste van onze landbou wers en veehou ders veel en ver dienstelijk werk heeft verricht. In de eerste plaats is zijn heengaan een zwaar verlies voor zijn echtgenoote en kinde ren, maar daarnaast zal men hem in zoo menige functie ernstig missen. De heer Kager was een ernstig en degelijk wer ker; hij gaf zich ten volle aan de taak, welke hem was toevertrouwd. Goede ei genschappen van hoofd en hart bezorg den hem vrienden in wijde kring. Een welbesteed leven is afgesloten. 2 Maart zou hij 55 jaar geworden zijn. Moge hij rusten in vreqle. De heer J. C. Kager werd 2 Maart 1889 te Schoorl geboren. In 1911 vestigde hij zich als veeverloskundige en castreur in onze gemeente. Sinds 1925 trad hij op administratief gebied meer en meer op de voorgrond; eerste fungeerde hij als alg. secr. van het Comité der Landbouw tentoonstelling alhier in 1925 en later in 1930. Hij werd benoemd tot secr. van de Vereen. Texel tot Bestrijding van de rundvee-4.b.c., in 1928 tot lid van de Raad van Toezicht der Coop. Boerenleenbank, in 1931 tot Bestuurslid dezer instelling. Irt 1932 volgde zijn benoeming tot plaat selijk zaakvoerder der Ned*Rundvee Cen trale, als hoedanig hij met de inventari satie van de wolveestapel op Texel be last werd. Ook regelde hij de afzet van rundvee aan de N.V.C. speciaal van ceactiedieren. Vele jaren was hij be- rtuurslid van de Coop. P.T.V. Texel en van 1934 af penningmeester van het Wa terschap de Dertig Polders. 3 Sept. 1§35 werd hij beëedigd als raadslid (als een der 3 vertegenwoordigers der R.K. Staatspartij) en als wethouder gekozen Bovendien was de heer Kager commis saris van de Veeboot Landbouw, ver tegenwoordiger voor Texel van de Mij. Ceres en secr. van de Vereen Noodslach- ting. (Foto-archief Tex. Crt.) Vraagt voortaan MOLENAAR'S K1NDERBLOEM ter vervanging van Moicnaar's Kinder meel, waarvan wij dc productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar s Kinder' bloem is een zeer goed voedsel s^or baby's en kinderen Jicht verteerbaar, voedzaam en smakelijk. Uitsluitend ver- .ferifgbqgr op dc nfstbonbene vens op de be schuitbón (1 pak is 3 bcscbutt- boAncn). N V. T.F.M. V.V.S. „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij DienstIV van het V.V S, VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C Arnstelstraat 14-18. Geen geheim is het, dat aan de bereiding van Keg's Kofmix de grootst mo gelijke zorg wordt besteed. Er gaat dan ook niets boven een kop koffie bereid van: REGEERINGS- KOFFIE SURROGAAT 36 ctp. pak A 250 gr. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. J. B., O'schild f 2,50; C. v.d. S., Den B. f 0,75; Fam. W.. Eierland f 10,W. J., Eierland f 5.r GIFTEN WITTE KRUIS. H. de B., Den B. f 1,75; S. Jnz., Den B. f 2,50; C. W„ Den B. f 1,L. de V., De K. f 1,T., Eierland f 2,—; Fam. W, Eierl. f 10,;V. J., Eierl. f5,—; B., N.- Schild f 1,J. S., O'schild f2,50; Z., O'schild f2,—; N N.. Den Burg f2,50; P. J. B., Koog f 2,50. KERKNIEUWS. Onze vroegere plaatsgenoot, de Eerw. heer C. J. Graaf, kapelaan te Hoorn, werd benoemd tot kapelaan in de St.- Joseph-parochie te Den Haag. TEXELSCII SCHAPENSTAMBOEK. Voor de op Texel wonende leden van het Texelsche Schapenstamboek wordt Woensdag a.s. in Den Burg een vergade ring belegd. Dan zal o.m. mededeeling worden gedaan omtrent de minimum- woleischen. SPORT. TEX. BOYS-NIEUWS. Zondag gaan we naar SVC "II Vertrek 1,30 u. Onze laatste comp. wedstrijd. Er moet gewonnen worden, hoor. Dan is 't afwachten, wat SVC I doet. J.S. S. V. TEXEL Zondag: NVB 4e kl. A.: Atlas-BKC, W. waard-Watervogels, Texel-Oudesluis. Texelsche afd.: De C. IITex. Boijs, J. C. Rijk. In 4e kl. A.: zal worden beslist, of Tex. nog zal meetellen. Wint W.waard, dan ^al het kampioen worden. Verliest het dan ïs er kans voor Watervogels en Tex. als T. van Oudesluis- zou winnen. Water vogels, dat hoopt op een misstap van Texel, zal zeker alles in het werk stel len om te winnen. Het is goed er in en wordt lang niet kansloos geacht. Texel ontvangt Oudesluis en zal stellig zijn beste spel spelen om van een «fout van WW te kunnen profiteeren. Ook T heeft de laatste wedstrijden goed partij gege ven en kan zeker een goede beurt ma ken. Toch oppassen, T. Speel voor wat ge waard zijt. Eendrachtig aan de slag. Grijpt uw kans. Van harte hopen we, dat gij Zondag de bovenste plaats krijgt te bezetten. Lang is er voor ge werkt. Houdt u ook nu taai. Aan be langstelling zal het niet ontbreken. Texel 2 en 3 zijn vrij. Zaterdagmidd. trainen adsp. Allen present. Binnenkort weer wedstrijden, hopen we. D. D. De school voor leidsters lich. opvoeding te Rijswijk wordt April a.s. geopend. Cur susduur 2 jaar. Zooveel meisjes hebben zich aangemeld, dat uit haar een keus moet worden gedaan. De sport bouwt bruggen van land tot land. (Max Schmeling.) De Noorsche kunstrijdster Sonja Henie zou bij een filmopname in de V.S. ver ongelukt zijn. Bevestiging ontbreekt nog. PLAATSELIJKE EVACUATIE MAATREGELEN. Ir. verschillende deelen van het Neder- landsche kustgebied vinden op 't oogen- blik plaatselijke evacuaties der burgerbe volking'^plaats, die op militaire gronden noodig zijn. De evacuaties geschieden in de eerste plaats uit overweging, dat men de Nederlandsche burgerbevolking tijdig wil beschermen voor mogelijke gevaren. Alle evacuatiemaatregelen geschieden volgens plannen, waarbij de Nederland sche autoriteiten en organisaties ingroo- te mate betrokken worden. De bewoners van de te ontruimen gebieden, die bij familieleden en kennissen in andere pro vincies onderdak kunnen vinden, hebben de mogelijkheid, binnen een bepaalde tijd de nieuwe verblijfplaats zelf te kiezen. Na afloop van deze termijn geschiedt de ontruiming volgens vastgestelde regelen. Inlichtingen worden verstrekt door de burgemeesters in de te ontruimen gebie den, alsmede door de plaatselijke ver tegenwoordigers van het bureau „Afvoer burgerbevolking". jaiH'imii'WMfla Winterhulp ontving in de tweede week van Februari f«24,000, Het oud-Kamerlid Ch. van de Bilt werd 22 Febr. 75 jaar. In het portiek van een winkel in de Peperstraat te Leeuwarden werd het lijk van de 35-j. mej. E. L. gevonden. De ver moedelijke moordenaar is gearresteerd. Ds. Kersten leider der voormalige Staatk. Geref. Partij, is ernstig ziek (hartaanvallen). Twee broertjes, 12 en 14 jaar en een vriendje van 12 jaar zakten door het ijs van een brandput te Oirschot en yer- dronken. Tegen de 34-j.* Maastrichtsche vrouw A. Quis werd wegens moord op en be- rooving van de juwelier Strijbos en echt genoote te Nijmegen 15 jaar gevorderd. De oud-onderdirecteur van N.V. Phi lips, de heer J. H. Gaarenstroom, werd bij het bombardement van Nijmegen ge dood. Manufacturicr T. Kort op Wieringen kreeg f 10,000 boete, f 1000 proceskosten en moet 20 jaar sluiten. Hij overvroeg zijn klatiten en vorderde ook nog suiker, boter, enz. Manufacturier R. G. Un tied te Alkmaar moet 10 jaar sluiten en kreeg f 4000 boete. In beide gevallen werden goederen in beslag genomen. Een ziekenauto, waarmee vier geéva- cueerden uit Zierikzee naar Haarlem zouden worden vervoerd, werd te Heemstede onderste boven gereden door een vrachtauto, waarvan de remmen weigerden. Ze vloog in brand. In de auto' bevond zich een patiënte, op een bran card vastgebonden, die in het vuur om kwam Ha-ar broer en de chauffeur kon den bijtijds uit de auto worden getrok ken,' évenals twee vrouwen, maar deze hadden toen reeds zware brandwonden gekregen; een van haar verkeert in le vensgevaar. Wat Engeland verloor. Volgens Churchill verloor Engeland sinds 1 Jan. 1943: 7677 .man van de Marine; 4200 man van de Koopvaardij; 33800 vliegers werden gedood; 10400 vliegers worden vermist. Heel zware aanval op Londen. Voor de eerste keer maakte het Duit- sche Weermachtsbericht van 24 Febr. melding van een „groote" aanval op Lon den. Daarbij werden weer nieuwe wa pens aangewend en nieuwe systemen in toepassing gebracht. Geweldige branden en bommen van groot kaliber richtten ontzettende verwoestingen aan. Hoewel de Britten de afweer rond hun hoofdstad verdrievoudigden, konden volgens Lon den maar zes machines worden n^rge- haald. Vooral Oost-Londen werd getrof fen. Bij een invasie in Frankrijk. Ten aanzien van een landingspoging der Engelschen en Amerikanen, verze kerde Laval, de Fransche Regeeringschef deze week, dat deze voor de geallieerden geeri militaire noodzakelijkheid betee- kent, doch een politieke verplichting, daar Stalin verlangt, dat de geallieer den in het Westen aanvallen. Een zooda nige landingspoging zou gepaard gaan met een trommelvuur van bombardemen ten. Er zouden duizenden vliegtuigen ever Frankrijk heentrekken. Steden, spoorlijnen en bruggen zouden verwoest worden, er zou ellende, dood en verderf worden gezaaid. Churchill sprak in Lagerhuis. De Britsche premier heeft Dinsdag in het Lagerhuis een rede gehouden, waarin hij te kennen gaf, dat de luchtaanvallen op Duitschland als het hoofdoffensief der geallieerden moeten worden beschouwd. Ze vormen hef fundament, waarop de invasieplannen berusten. In Italië gaat het de geallieerden niet voor de wind; dit komt, volgens Churchill, ddor de slechte weersomstandigheden; blijkbaar hebben de Anglo-Afnerkanen daar al leen maar last van. In elk geval verze kerde Churchill, dat de strijd daar hard en moeilijk zal zijn. Wat Zuid-Slavie be treft: Tito werd als een „voortreffelijk leider" betiteld. Er gingen .geruchten over een verkoeling van de verhouding Londen-Moskou. Op dit punt meende spfeker de Engelschen echter gerust te kunnen stellen. Wat aangaat het lot van Polen vertelde Churchill, dat Stalin vast besloten is, een sterk, integraal en onaf hankelijk Polen als een d$r leidende mo gendheden van Europa te handhaven. Spr. zeide begrip te hebben voor hèt Sov jet-standpunt, dat Rusland het "recht heeft, zich tegen toekomstige aanvallen uit het westen te beveiligen. Hij zeide 't met Stalin eens te zijn, dat Polen op kos ten van Duitschland in het noorden en westen .schadeloos moet worden gesteld. Ook over het Atlantische Charter heeft Churchill nog een opmerking gemaakt en wel, dat het als rechtsgrondslag voor Duitschland niet in aanmerking komt. Over de .datum, waarop de invasie zal worden ingezèt, heeft hij zich niet uitge laten, maar dat het nog wel een dag of wat duren zal, Jsan worden afgeleid uit de mededeeling, dat de aanvallen op Duitschland dit voorjaar en a.s. zomer nog heviger zullen worden en dat deze grootere activiteit >aan de invasie vooraf zal gaan. Van de fronten. In het gebied ,van Narwa, ten Z. van de Pripet-moerassen, bij SaslaPen W. van Swenigorodja hadden Duitsche te genaanvallen succes. Daarbij werd ter rein gewonnen. Cholm in het Noorden en Kriwoi Rog in het Zuiden, welke bei de steden in puinhoopen werden ver anderd, zijn ontruimd. Geen -enkele in stallatie kan daar de vijand nog van nut zijn. Op 22 Febr. verloren de Sevjets 47 Vliegtuigen. Tusschen Ilmen- en Peipus- meer trachtten Sovjettroepen vergeefs door de Duitsche distancieerbewegingen heen te breken. In Italië slaagden de Duitsche troepen er in, hun stellingen in het gebied van Nettuno te verbeteren. De haven van Anzio, waar de vijand voortging troepen aan land te zetten, werd doeltreffend be stookt. Twee schepen, 9000 brt., werden zwaar beschadigd. Z. vhn Aprilia werden ingesloten vijandelijke troepen op een kleine ruimte bij eengedrongen. Vergeefs trachtte de vijand over de Garf te steken. Luchtoorlog: Maandagmiddag werden plaatsen ^n W. en M.-Duitschland ge bombardeerd. Daarbij werden 33 machi nes neergehaald. Dinsdagmorgen vielen bommen op* W. en Z.W.-Duitschland. Duitsche vliegérs vielen Dinsdagmorgen Londen aan. Midden-Duitschland werd Dinsdagmiddag opnieuw geteisterd; ook Oost-Nederland, Z.-Duitschland en het protectoraat. Die dag alleen reeds ver loor de vijand 119 machines. Woensdag en Donderdagnacht werd W.-Duitsch- land weer bestookt. Dezelfde nacht werd een groote aanval op Londen uitge voerd. Steden in Z.-Duitschland waren Woensdagmiddag het doel van .terreur- vliegers, die daarbij de helft van hun bommenwerpers, 42 stuks, verloren. Don derdagnacht richtten Duitsche vliegers zware verwoestingen in Londen aan. ENGELAND In het tijdvak Nov.-Jan. 1.1. had van lelke vier Engelschen er één griep. BELGIE 1 Maart vertrekken weer Vlaam- sche vrijwilligers naar het front. AUSTRALIË 4000 mijnarbeiders staken in Zuid- Australië. MAROKKO. In Fransch Marokko zijn 2000 Ma rokkanen gearresteerd. FRANKRIJK. De oudste inwoonster van Frank rijk, 105 jaar, is bij Pau overleden. (Vervolg van eerste pagina.) Behalve een groot aantal woonhuizen werden in Enschedé verscheidene gebou- .wen, w.o. een katholieke, een hervorm de en een geref. kerk, in asch gelegd. De openbare leeszaal en bibliotheek, een der beste van het land, ging mede ver loren. Het aantal dooden in deze stad' is minder hoog dan dat in Nijmegen, door dat hier vnl. brandbommen werden ge worpen, maar de materieele schade is enorm. Te Arnhem werden twee wijken door bommen getroffen. Een groot aan tal huizen werd volkomen vernield. Veel andere kregen zooveel schade, dat ze tij delijk geheel of ten deele niet bewoond kunnen worden. Maar veel erger is, dat ook hier zooveel onschuldige burgers de dood hebben gevonden, gewoed' werden en vermoedelijk voor hun leven invalide zullen zijn. In totaal zijn in de drie getroffen ste den nu 465 dooden geborgen. Het aantal zwaar gewonden moet plm. 400 bedra gen, terwijl Jiet aantal licht gewonden nog veel grooter is. Het aantal volkomen verwoeste huizen bedraagt meer dan 3000. Ontstellend groot leed is weer ge bracht over de gezinnen van duizenden. Dood en vernieling brachten bommen, op klaarlichte dag neergesmeten door de vertegenwoordigers van hen, die zich graag opwerpen als „redders der kleine naties", als „bevrijders" van het arme Europa. Londen kan weer gewagen van een „succesvolle operatie", de N. V „Moord" boekte opnieuw dividend. Geleidebiljetten Met ingang van 29 Febr. moeten de geleidebiljetten voor vervoer naar de markt Donderdags vóór 12 uur worden afgehaald. Lastgevingen tot leveren bo ven 150 kg. kunnen niet voldaan worden met leveren van nuchtere kalveren. Identiteitskaarten paarden. Deze kaarten moeten voor 4 Maart in het bezit van paardenhouders zijn. A.s week kunnen ze worden afgehaaéd. Zie adv. if-" Benzine. Houders van graanmaaiers-zclfbinders kan geen zekerheid worden gegeven, dat voor motoren benzine beschikbaar zal worden gesteld. Ten sterkste wordt aan geraden, maatregelen voor ombouw te treffen. Veevoederaardappelen. Het Prov. Bureau der V.B.N.A. koopt geen veevoederaardappelen meer bij te lers. Telers kunnen bij het aanvragen van aardappelen aan PBH opgeven, dal zij deze voederaardappelen willen ver- koopen aan bij VBNA aangesloten han delaar in veevoeder. GEN GREEP UIT 'T RADIOPROGRAM Zondag: 8,De zin van het boer zijn. Maandag: 13,Schurft bij vee; 18,45 Praatje van Max Blokzijl Dinsdag: 13,—•- Fruitteelt bij Bergen op Zoom. Woensdag 10,45 Indrukken van een vrouw in Lit- tauen; 13,Op een boerderij in Z. O. Drente. TEXELS BIOSCOOPTHEATER MASKE IN BLAU. De vroolijke historie van eén knap meisje (Clara Tabody) dat „aan het too- neel" wil en na een omzwerving in de dooltuin der min eindelijk haar „Kloris" vindt. Een film met aardige liedjes,-groo te revuescènes, pittige dansen, veel geest en een tikje sentiment. (Jan de Waal.) KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag' 1ste v.d. Vasten. Biechtgel. 7,30-8; H.H. Missen in Den Burg en Oog- terend 8 en 10,30; in Den Hoorn 10,30. Communie-gel. om 7,30, 9,30 en onder al le Missen. Half 1 voorbereiding doopbe loften, Geen congregatie. 6 u. lof met me ditatie. Deze week: H.H. Missen 7 en 7,45 VÓór en onder de Missen communie-uit reiken. Maandag: ook 9 u. H. Mis (gez uitvaart voor J. Kager.) Dinsdag: 6,30 ook H. Mis. Woensdag: 8 u. Mis in Den Hoorn; 5 uur voorbereiding doopbeloften. 6 uur Jozef-lof tot opening v.d. maand Maart. 7,30 Maria-congr., afd. jongens. Donder dag: 8 u. Mis in Oosterend. 3,30 biecht gel. v. schoolkinderen en van 7-8 voor volwassenen. Vrijdag: le Vrijdag. 6,30 en 7 u. gelezen Missen; 7,45 gez. Mis. 6 uur Kruisweg. Zaterdag: 4-8 biechtgel. op volle uren. 6 u. rozenkrans. gT. MARTINUS OUDESCHÏLD. Zondag: 8 u stille H. Mis; 10,30 Hoog mis. 7 u. Lof. Woensdag 7,30 Lof t.e.v. St. Joseph tot opening v.d maand Maart. •Vrijdag 7,30 Lof. Zaterdag: 5-6 en 7,30-8 biechthooren. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL. van 19 tot en met 25 Februari 1944. GEBOREN: Margaretha An#a dv An- •toon Comelis Witte en Jannetje van Heerwaarden. Louise Maria dv Nan Dirk Vermeulen en Helena van den Hoek. Hendricus zv Jan Plaatsman en Jannetje Voigt. Jan ^v Jan Duinker en Franzientje Moleman. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Raijmundus Omer Gaston de Grave'en Catharina Maria Smit. OVERLEDEN: Frans Hendrik Buis, 3 j. Bernardus Jacobus Mantje, 75 jaar. Joannes Kager, 54 jaar, geh. m. J. de Porto. GEVONDEN VOORWERPEN 1 breinaald, 4 wanten, 1 handbescher mer. MEUEÜEEL1N GEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Uitreiking levensmiddelenkaarten en kaarten zware arbeid, en formulieren vaste brandstoffen seizoen 1944-1945. Oudeschild Dinsdag 29 Februari a.s. in de o.l. school: 9-10 wijk S 1 t.m. 19, dorp 1 t.m 66. 10-11 wijk S 20 t.m 32, dorp 6.7 t.m. 94. 11-12 wijk S 33 en hooger, dorp 95 t.m. 135. 1-2 dorp 136 t.m. 221. 2-3 dorp 222 t.m. 388. 3-3,30 dorp 389 en hooger. Den Hoorn Woensdag 1 Maart a.s. in Café Rotgans: 10-11 wijk H nrs 1 t.m" 23 11-12 wijk H nrs 24 t.m. 55. 1-2 wijk H nrs 56 't.m. 101 2-3 wijk H nrs 102 en hooger. Medegebracht dienen te worden Ale oude stamkaarten en inlegvellen van het geheele gezin. Zelfverzorgers dienen het zegelboekje mede te nemen. Voor zware arbeid het ingevulde aanvraagformulier. LAATSTE GELEGENHEID. Uitreiking nieuwe distributiestamkaar ten en inlegvellen. Zij, die aan de eerste oproep, tot het afhalen van de nieuwe distributiestam kaarten en inlegvellen geen gevolg heb ben gegeven, kunnen deze bescheiden als nog in ontvangst nemen op Maandag 28 Februari a.s. in het Fanfaregebouw aan de Wittekruislaan tc Den Burg, volgens onderstaande inde'eling: Voor De Waal en wijk W van 9-9,15 uur Voor Den Burg en wijk B van 9,15-10 uur Voor Den Hoorn en wijk H van 10-10,30. Voor De Koog en wijk K van 10,30-11,15 Voor Oudeschild en wijk S van 11,15 11,30 uur. Voor wijk E van 2,30-2,4j> uur. Voor De -Cocksdorp en wijk C van 2,45- 3,30 uur. Voor Oosterend en wijk O van 3,30-4,30. Medegebracht dienen te worden de oudj stamkaart, het persoonsbewijs, en de volledig ingevulde oproepingskaart. Voor zieken dient een machtiging alsme de een doktersbewijs te worden overge legd. (Publ. 128.) Oude stamkaarten en inlegvellen, #zoo herhalen we, met zorg bewaren. Bij de uitreiking nieuwe bonkaarten wordt bon 26 van het vervolg-inlegvel in genomen. Sinaasappelen. We herinneren er aan. o^t uiterlijk vandaag de bon Versnape ringen 10 voor sinaasappelen moet wor den ingeleverd. Het mclkrantsoen wordt tijdelijk ver laagd tot drie in plaats van vier -bonnen per vier weken, ingang 20 Febr. Kinde ren van 0-4 jaar en zieken krijgen hun oude rantsoen. Verlaging is een gevolg van de in deze tijd optredende moeilijke melkpositie. GEWONE KEURING VAN STIEREN. (Voorjaarskeuring). De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat de in artikel 4 van het „SUe- ïenreglement Noordholland 1938" be doelde keurihg van stieren in 1944 voor de gemeente Texel zal plaats hebben op Zaterdag 11 Maart 1944 om 11 uur op de Groeneplaats te Den Burg. Aangifte van stieren voor de gewone keuringen moet geschieden uiterlijk op den tienden dag tevoren bij den secreta ris van de commissie tot bevordering van de rundveefokkerij, onder vermelding van: de plaatsen, waar de stieren ter keuring zullen worden aangeboden; naam. voornamen en woonplaats van den stierhouder; leeftijd, kleur, bijzondere kenteekenen van de stier en de plaats waar hij gestald is; de productiegegevens der moeder en verdere vrouwelijke voorouders van den stier, "voor zoover deze gegevens kunnen blijken uit een af stammingsbewijs, afgegeven door een dcor de commissie erkende fokkerij-or ganisatie. Behoudens gegronde redenen, ter be- cordeeling van den secretaris of den ver tegenwoordiger der commissie, worden nadien geen aangiften meer aangenomen. Stieren, welke hiet overeenkomstig Jiet bepaalde in artikel 3 van het „Stierenre glement Noordholland 1938" zijn aangege ven zullen niet worden gekeurd. Ten be wijze. dat vorenbedoelde aangifte heeft plaats gevonden, behoort tij de aangifte van c!e stiefen voor de keuring het door den Burgemeester afgegeven bewijs van entvangst der aangifte te worden over gelegd. Formulieren voor de aangifte zijn ver krijgbaar ter gemeente-secretarie en bij den heer Jb.Roeper, Koogerstraat 24, Den Burg. Ingevulde aangifteformulieren kunnen bij den heer Roeper worden in geleverd. Voor de keuringen in andere gemeenten wordt verwezen naar het aanplakbord. Texel. 22 Februari 1944. De Burgemeester voornoemd. RIJK DE VRIES LAATSTE NIEUWS Op het station te Meppel werd de 75—j. H. Smit uit Zwolle doodgereden. In de N. O. polder is het wrak op gegraven van een vrachtschip met ^tee- nen en aardewerk uit de 14e, 15e eeuw. De Britsche torpedojager Hardy, in Dec. 1.1. te water gelaten, is gezonken. De Argentijnsche president, Rami - rez, is afgetreden. De Amerikanen deden een bomaan val op de Marianen, de buitenste verde digingslinie van Japan. De Duitsche filmindustrie over weegt de roman Dr Vlimmen te verfil men (het boek van Mr. Roothaert). Donderdag en ook gisternacht is Schweinfurt gebombardeerd, Donderdag ook Gotha. 166 machines neergehaald. Gisteren werd Londen weer zwaar getroffen. Raadhuis, Bank van Engeland en Postkantoor bestaan niet meer. In één week kreeg Londen 6000 t. bommen.

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 2