r >54/ öi/e Wem. AKKERTJE Texelsche Berichten kjndeh *sH) 'rk^ral Beperkt Uw Electriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. B INNENLAN0 WERELDNIEUWS AANGEWEZEN BONNE p!j'&eni MS KHENEN Niemeijer'» GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. J. K., Den Burg f 2,50' PRIESTERJUBILEUM. De zeereerw. heer Van Gussenhoven, pastoor van de Parochie van de H. Joan nes de Dooper alhier, hoopt in Juli a.s. zijn zilveren priesterfeest te vieren. VOOR SCHAPENHOUDERS. Maandag a.s. wordt in .,De Zwaan" weer zitting gehouden voor schapenfok kers, die hun vergunning voor verblijf in de open lucht (tusschen 23 en 4 uur) wil len doen verlengen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het Postkantoor Den Burg en zijn bijkantoren en stations werd in Maart 1944 ingelegd f 24,575,72 en terugbetaald f 10,506,82. Er werden 24 nieuwe boekjes uitgegeven. RIJKSONTVANGER. De surnumerair der directe belastin gen, registratiën en domeinen, M. G. Steijsel, van de directie Arnhem, werd tot rijksontvanger te Den Burg op Texel benoemd. KERKNIEUWS. Cand. M. -Pos, hulpprediker Geref. Kerk, tot tweede predikant beroepen, heeft dit beroep aangenomen. Te Der, Burg is een Geref. kerkkoor met 19 leden opgericht; directeur C. Bre mer. INDISCHE KUNST OP TEXEL. Het Indische Kunstgezelschap „Sinar Laoet" Het licht der zee bestaande uit wel 20 rasechte Javanen en Madoe- reezen, heeft de belangstellende Texe laars, die op beide Paaschdagen Pen's Zaal geheel vulden, uren van merkwaar dig kunstgenot geschonken. Het was Texels eerste Indische avond met niet al leen de populaire Hawaiian- en Kront- jcngliedjes, maar ook opgeluisterd door muziek van een heusch gamelan-orkest en door het optreden van dansers en danseressen, die zoowel door hun exoti sche kleedij als door hun wijze van dan sen veler aandacht boeiden. Aan elke dans ging een verklaring vooraf,- hetgeen ook wel gewenscht was voor wie ten volle de zin daarvan wilden vatten. Welk een verschil met de dans in Europa! Denk niet, dat de een de ander krampachtig omklemd hield, zooals men dat hier wel kon aanschouwen. Dat geldt in Indië als niet gepast. Het dansen bestaat daar in hoofdzaak in het aanne men van zekere standen en in meestal langzame, steeds gracieuze lichaamsbe wegingen, gepaaid gaande met verdraai ing van lendenen, armen en handen. Men danst wel paarsgewijs, maar raakt el kaar daarbij niet of maar nauwelijks aan. De dansen werden veelal door de ga melan begeleid. Merkwaardige muziek! Daar moet je, aan wennen. Eerst op de duur leert men de toch hoog staande Ja- vaansche muziek, waarbij de door het sterke rhythme sprekende melodie hoofdzaak is, naar waarde schatten. Ech ter zullen wij, Westerlingen, door de ga melan niet licht in extase raken. Hoe vaak wordt eenzelfde thema niet her haald, zij het met variaties in toonaard en rhythme; en wat te zeggen van har monieën, die het oor eerder kwetsen aan streelen? En toch zullen velen met ons deze gebeurtenis ,,het spelen van de gamelan" niet hebben willen mis sen. Het was een evenement! U weet wel licht, dat de muziek der Javanen juist in de gamelan haar hoogste uiting vindt. Van nature heeft de Javaan door zijn maatvastheid en zijn sterk ontwikkeld gevoel voor rhythme aanleg^voor het be spelen van dit Indische muziekinstru ment bij uitnemendheid. De zangerige Krontjong- en Hawaiian- liedjes vonden algemeen een gul ont haal en behoorden mede tot de zeer ge waardeerde nummers van het gevarieerd en vlot afgewerkt programma. (G.Joh.D.) V.V.S. „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C., Amstelstraat 14-18 ven V-rkrijgbaar op de rijstbon en op de beschuitbonnen. N.V. T.E.M. BEPERKINGEN VOOR DE VISSCHERIJ De Wehrmachtsbefehlshaber in Neder land maakt bekend: In de gebieden van Scheveningen en IJmuiden moet bij het visschen een af stand van één zeemijl uit de kust in acht genomen worden. De uiterste zeegrens blijft vastgesteld op 3 zeemijl uit de kust. In de zeegaten der Zeelandsche wa teren is het passeeren van de volgende lijnen naar zee toe verboden: In het zeegat Goeree de lijn Hellevoet- sluis-Stellendam. In het zeegat Brouwershaven de lijn Ouddorp-Scharendijke. In het Westgat en de Roompot de lijn Koudekerke-Noordwestpunt en Noord- Beveland. Bij net visschen voor het eiland Wal cheren moet een minimum afstand van 500 m. in acht genomen worden, „EEN MOEDER". Onder regie van Ko Sprinkhuijzen werd 13 en 14 April in Casino een voor treffelijke opvoering van Cor Hermus tooneelspel „Een Moeder" gegeven. We komen in volgend nr. hierop terug. GEEN ELECTRISCHE STROOM. Behoudens een enkel uurtje zat een groot deel van ons eiland tusschen Dins dagavond 11 uur en Woensdagavond 10 uur zonder electr. stroom en wel door een defect in de electr. centrale. Het ge volg was o.m., dat de Texelsche Crt., van Woensdag een dag later moest v'erschij- LUCHTREIS NAAR ZUID-AFRIKA. Een tocht door Transvaal. Het zal de wereldreizigster Mary Pos op Donderdag 4 Mei gewis niet aan toehoorders ontbreken! Velen bestelden reeds een toegangsbewijs voor deze door de Texelsche Crt. te organiseeren avond in Pen's Zaal. Wij zorgen in volgorde van bestelling voor het reserveeren van plaatsen. Kaartverkoop 85 ct. begint Donderdag 20 April (11-12 u. woonhuis Parkstraat 10.) De 50-j. wielrijdstcr J. Hollander is te Loosduinen door een auto doodgereden. De 50-j. schipper Kerkhof uit Rotter dam is in 't Merwedekanaal verdronken. De eerste nachtegaal werd 9 April te Heemstede gehoord (in de regel is dit pas omstreeks 10-15 April het geval.) Een 52-j. molenaarsknecht te Rotter dam was op slag dood, toen met zijn hoofd in een naslagpers raakte. De 5-j. E. Crooswijk is te Roterdam aan de Randweg te water geraakt en ver dronken. Het kostbare kerkraam te Hilversum blijkt vernield te zijn door drie scholie ren van 13-14 jaar. De ouders moeten de f 10000 bijeenbrengen. Een 46-j. gehuwde vrouw is 's nachts te Rotterdam van het balkon van haar woning gevallen en ernstig gewond. De werkster had de omrastering weggeno men. Wegens tijdelijk tekort aan arbeids krachten bij het L.O. kunnen ook pen sioengerechtigde (of reeds pensioen ge nietende) onderwijzers worden gehand haafd (hei^benoemd). Ook gehuwde on derwijzeressen. 19 personen, cfie zich in een speelhuis aan de Eschdoornstraat bevonden, kregen proces-verbaal. Bij de komst der politie sprong een 51-j. man van 9 m. hoog uit een raam; hij brak een been. De 50-j. melkhandelaar, die met zijn 45-j. vrouw en zijn 19-j. zoon het ,,holA exploiteer de, woeden vastgehouden. (Den Haag). Bij een poging om te vluchten, toen hij gearresteerd zou worden, is een 21-j. jon geman in de woning zijner ouders te Hel mond door een schot in de buik ernstig gewond. Reeds eerder wist hij uit het hoofdbureau van politie te ontsnappen. Bij de begrafenis van Willy Derby (W. Dieben) te Den Haag' gaven duizenden van belangstelling blijk. Aan het graf werd gesproken door zijn broer, Lou Bandy, door Ferry, die meer dan 1500 liedjes voor Derby componeerde; door Bart Elferink, namens de Kultuurkamer, door Koos Speenhof Jr. e.a. Er was een schat van bloemen. Ongelooflijk slordig moet men in het radiologisch instituut te Groningen dezer dagen met het kostbare radium zijn om gegaan. Hoe zouden anders twee platina- buisjes met 30 mg. radium tusschen c(e sintels van de centrale verwarming en daarna in een vuilnisschuit terecht geko men kunnen zijn? Met pijnlijke zorg im mers moet men daar öog op houden! Radi um is van onschatbare waarde voor de wetenschap eri vertegenwoordigt een. ka pitaal van vele duizenden guldens! Ge lukkig heeft men de schat met behulp van een z.g. Geiger-apparaat kunnen op sporen. TEXELS BIOSCOOPTHEATER. VROUWEN ZIJN GEEN ENGELEN. Een ,,Wien"-film vol geest en raffine ment; de charmante geschiedenis van de dol-dwaze inval eener mysterieuze blon dine, die op een luxe boot een beroemd filmregisseur het hoofd op hol bracht. Daar zullen de liefhebbers plezier van beleven! Willy Forst geeft opnieuw blijk een meesterlijk regisseur te zijn. O (Jan de Waal.) t£EN GREEP UIT 'T RADIOPROGBAM Zondag: 8,De zin van het boer zijn. Maandag: 13,Brabantsche boeren- jeugd; 18,45 Praatje van Max Blokzijl. Dinsdag: 13,Op een boerderij tus schen Maas en Waal. Woensdag: 10,45 Breiende boeren; het hordenbreien; 13, Een merkwaardige boerderij in de Ach terhoek. Britsche jagers schoften Amcri- knansch vliegtuig neer. Ze dachten dat het een Duitsch vlieg tuig was. Maar het was een Amerik. transportvliegtuig, dat zij in de Middel- landsche Zee deden neerstorten. Alle zes inzittenden kwamen om. Londen heeft Washington zijn leedwezen betuigd Ex-koning van Italië zou afstand willen doen. De ex-koning van Italië, Victor Ema nuel deelde in een radiorede mee, dat hij afstand zal doen ten gunste van zijn zoon „zoodra de geallieerden Rome hebben veroverd". Victor Emanuel verzekerde .te vens, dat hij het was, die het fascis tisch regiem ten val bracht en Italië de zijde van de geallieerden deed kiezen om het nazisme te bestrijden. De Sovjets verliezen 11.000 man per dag. Het Zwitsersche blad „Neu-Berner Zeitung" heeft in een artikel over de ge weldige verliezen, welke de Sovjets lijden o.m. geschreven, dat deze verliezen door onpartijdige deskundigen op gemiddeld 11000 man per dag worden berekend. Dit maakt dus 300,000 man per maand en 9 millioen voor de 32 oorlogsmaanden, die reeds achter de rug zijn. Talrijke bommen op Belgische steden. De laatste dagen zijn verscheidene steden in België door Anglo-Amerikaansche vliegtuigen zwaar gebombardeerd, zoo wel met brand- als met brisantbommen. Het zwaarst werd Gent getroffen; 200 personen werden daar gedood, 100 zwaar en 200 licht gewond. 2000 perso nen werden dakloos. Tweemaal werd Hasselt bestookt, wat meer dan 60 burgers het leven benam. Op vier wijken van Brussel regende het brandbom men, waarbij heele straten in vlammen opgingen. 24 dooden en 70 zwaar gewon den werden er geteld; 200 huizen werden vernield of zwaar beschadigd. Een bom viel in het park van het koninklijk pa leis te Laken. De koninklijke familie werd niet gedeerd. In Charleroi wer den 200 personen gedood, 150 gewond. Ook vielen er bommen op Namen. In N.-Frankrijk werd R ij s e 1 aan een hagel van bommen blootgesteld. Daar lieten 500 personen het leven en werden 160 personen zwaar gewond. Van de fronten. In de O. Boekowina brachten Duitsch- Roemeensche troepen de bolsjewisten zware verliezen toe; Z. van Stanislau werd Delatijn heroverd. Op de Krim na men distancieeringsbewegingen een aan vang. De havenstad Kertsj werd na het verrriëhten van de noodige vernielingen ontruimd. N.W. van Odessa werden nieu we stellingen betrokken. Met overmach tige strijdkrachten vallen de bolsjewie ken keer op keer het belangrijke steun punt Tarnopol aan, maar dapper houden de verdedigers in de tot een ruïne ver worden stad stand. In verscheidene sectoren van het front in Italië werplen talrijke steunpunten van de vijand bezet, wat hem groote verliezen kostte. Verdragend geschut veroorzaakte ontploffingen en branden in het gebied van Nettuno. Vijandelijke scheepscon- centraties werden uiteen gedreven. Luchtoorlog. Terreurvliegers bestook ten de laatste dagen plaatsen in West-, Midden-, Oost-, Noord- en Z.O.-Duitsch- land. Vooral de steden Stettin, Aken, Os- nabrueck en Hannover. In Hongarije werd opnieuw Boedapest gebombardeerd. In Nederland Den Haag (zie voorpagina). Dinsdag alleen reeds werden van de vliegtuigen, die een aanval op Midden- en Oost-Duitschland deden, er wel 129 neergehaald. Hieronder bevonden zich 105 viermotorige bommenwerpers. Duitsche vliegers bestookten Oost-En- geland en in het bijzonder Londen. Duitsche duikbooten brachten, naar 12 April werd gemeld, 5 schepen, 37000 brt., 2 torpedojagers en een mijnenveger tot zinken. ESTLAND. De Estlandsche prof. Kant verzeker de, dat geen enkel Baltisch volk zich ooit vrijwillig bij de Sovjet-Russen zou aansluiten. ENGELAND. Door stakingen gingen in Engeland in Febr. 272,000 werkdagen verloren. In bepaalde kuststreken van Enge land mag men zich alleen met een spe ciale vergunning nog ophouden. VEREEN. VOOR BEDRIJFSVOOR LICHTING VOOR DE LANDBOUW. Bestrijding van de koolvlieg met Forbiat. Het vorige jaar namen we een proef met Forbiat, een nieuw middel ter be strijding van de koolvlieg. Bij vergelij king van dit bestrijdingsmiddel met vruchtboomcarbolineum, welk laatste middel tot nu toe vaak wordt gebruikt door tuinders, waren, de resultaten met Forbiat buitengewoon gunstig. Ook el ders werden goede resultaten Verkre gen. We meenen daarom god te doen, de aandacht van onze Texelsche koolver bouwers op dit bestrijdingsmiddel te vesti gen. De aanwending is zeer eenvoudig. Forbiat is een droog poeder, dat in de handel wordt gebracht in pakjes van 250 gram. De inhoud van zoo'n pakje wordt opgelost in 25 liter water en deze hoe veelheid is voldoende om 150-175 kool- planten te behandelen. De prijs per k.g. bedraagt plm. f 2,25. Bij het gebruik van Forbiat gaat men als volgt te werk. Ongeveer 4 dagen na het planten in het algemeen echter niet vóór eind April wordt iedere plant begoten met ongeveer een half drinkglas van de hiervoor genoemde op- VEREENIGDE STATEN. Reuter geeft toe, dat de Amerikanen 11 April 80 toestellen verloren, w.o. 64 bommenwerpers SALVADOR Rebellen in San Salvador hadden tijdens onlusten 8000 dooden en gewon den. BALKAN. Communistische benden op de Bal kan nemen steeds meer kerken in ge bruik als opslagplaatsen voor levensmid delen en munitie. HONGARIJE Een bij Boedapest neergehaald ge allieerd vliegtuig, dat de stad had ge bombardeerd, bleek met negers bemand te zijn. ZWITSERLAND —Door het Amerik. bombardement van Schaffhausen werd van het Aller heiligenmuseum o.a. de kunstafdeeling grootendeels verwoest. SPANJE In talrijke pakken tabak, uit Cuba naar Spanje verzonden, vond men com munistische pamfletten, waarin vooxVde Sovjet-Unie propaganda wordt gemaakt. FINLAND Volgens een Finsch soc.-democr. blad is het vredefeverlangen vooral onder de Finsche arbeiders algemeen. Het is echter de groote vraag, hoe men daaraan tegemoet moet komen. LAATSTE NIEUWS Sinds 1 April verloor de Anglo - Amerik. luchtmacht 664 vliegtuigen, w.o. 454 viermotorige toestellen. Augsburg, Schweinfurt, Berlijn en Boeda-Pest werden opnieuw gebombar- deer. SPORT. TEX. BOYS-NIEUWS. Zondag a.s. spelen we t^gen een comb, van Tex. afd. ter eere van ons kampioen schap van die afd. Dat kan aardig wor den. Dinsdagavond 7,30 adsp. training o. l.v. de heer Schenk; 8,15 de ouderen. Houdt die avond vrij en komt allen. Het belooft goed te worden. J.S. S.V. TEXEL. Programma voor a.s. Zondag: NHVB- beker, groep 9. Watervogels 1-Helder 2, Deze serie is een heele comp., dus 3 uit- en 3 thuis-wedstrijden. Volgende week komt Watervogels op bezoek. De wedstrijd Succes-Texel 1 gaat niet door. In de promotie-compet. speelt Ado '20- -W.Waard. Elftal Tex.-afd.-Tex. Boys (op her Boysterrein). Training. Nog waren er te weinig spe lers ter training. Hoe zit dat toch, lui? Moeten we soms op de knieën? Dinsdag avond half acht. D.D. Voetbal. De 2e-klasser ZFC, Zaandam, bestond dezer dagen 40 jaar. Voetbal. De spelers van het le elftal zijn ernstig ontevreden over het bestuur, van de Almelosche le klasser Heracles Een motie van vertrouwen werd met 56 tegen 53 stemmen verworpen. Daar nie mand een bestuursfunctie wilde aanvaar den, zal het bestuur, dat terstond wilde aftreden, aanblijven tot 1 Juli. KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag. Beloken Paschen. Biechtgel. 7,30-8 Missen in Den Burg en Den Hoorn om 8 en 10.30, in Oosterend alleen 10,30. Communieuitreiken onder alle Missen en ook 7,30 en 9,30. Om 12,30 voorbereiding Geloofsbelijdenis in de kerk en voor de lste communie in de Jozefschool. Half 4 Maria-congregatie afd. mannen. 7 u. Lof. Deze week: Missen om 7 en 7,45. Com muniegelegenheid vóór en onder alle Missen; Dinsdags en Vrijdags ook 6,30 u. Maandag: 9 u. H. Mis. Woensdag: 8 u. H. Mis in Den Hoorn. 6 u. voorbereiding Ge loofsbelijdenis. 7 u. Sacramentslof. 8,30 Mana-congreg. afd. jongemannen (in de kerk). Donderdag: Geen H. Mis om 7 u. 8 u. H. Mis in Oosterend. 9,30 gezongen huwelijksmis. Vrijdag: 3,30 u. biechtgel. v. schoolkinderen. Zaterdag: 5 t.m. 9 u. biechtgel. op volle uren; 6 u. rozenkrans. ST. MARTINUS OUDESCHILD Zondag: 8 u. stille H. Mis, 10,30 Hoog mis. Na de Hoogmis Te Deum tot slui ting Paaschtijd. In de week H. Mis 7,30 u. Zaterdag 6-8 gelegenh. om te biechten. lossing. Tien dagen na de eerste behan deling wordt de bewerking op dezelfde wijze herhaald. Bij het begieten moet men er om denken, dat de stengelvoet en ook de grond rondom de wortelhals goed móet worden bevochtigd. Wij willen er op wijzen, dat het voor het verkrijgen van goede resultaten ab soluut noodig is, dat de bewerking \n ie der geval tweemaal geschiedt. Voor hen, die reeds nu bloemkool hebben geplant, beteekent dit, dat omstreeks 25 April de eerste begieting plaats heeft en tien da gen later de tweede. Het tijdstip, waarpo de eerste begieting moet plaats hebben, hangt af van de omstandigheden. In een vroeg voorjaar legt de koolvlieg haar eieren eerder dan in een koude en natte Aprilmaand. Bij nauwkeurige waarne ming kan men de eieren, die vlak bij de stengelvoet worden neergelegd, gemak kelijk met het bloote oog zien. Op plaatsen, waar men veel last heeft van de koolvlieg, zal men alle tusschen begin April en begin Juni geplante kool op de hierbovenjaeschreven wijze moeten behandelen. Forbiat is verkrijgbaar bij de N.V. Defa, Velperweg 28 te Arnhem. Wij ver namen, dat ook de Coop. Aankoopver- eeniging „Texel" reeds een hoeveelheid Forbiat in voorraad heeft. C. v. Gr. voor 5c periode 1944 (le helft) 10 April t.m. 29 April. ;E: 17-18 A Brood 4 rants, brood of gel )i 17-18 B Brood 1 rants, brood of geb o. 17 Beschuit 1 .rants, beschuit 18 Beschuit 62y3 gr. kindermeel, vermout, gort of voedingssuike 97-98 Algem. 1 rants, brood, gebal of blo Algcm. 250gr. peulvruchten Reserve 250 gr. gort Reserve 250 gr rijst of gort Algem. 100 gram vermicelli Boter '/a rants, margarine Boter V» rant's margarine of bak- en braatji Boter Vo rants, boter Geldig t.m. 27 Mei. 101 Algem. lOOgr. 20-{- of mag ka 17-18 Melk 1 "/.jliter melk 17-18 Taptem. l*/4 liter taptemelk Vleesch 1 rants. vlee«ch Vleesch y. rants, vleesch 99 D 33 E3J 100 17A 17B 20B )ei 17-18 A 17-18 B 17-18 Aardapp. 2 kg. aardappelen 17-18 Toeslag 1 kg. aardappelen 17 Aardapp. en 17 Toeslag geldig t.t 22 April. 102 Algem. 500 gr. suiker 103 Algem. 250 gr. jam 104 Algem. 250gr koffiesurrogaat 17 Versn. 150 gr versnaperingen 17-18 Tabak 1 rants, sigaren, cigarettt of tabak 105 Algem. 1 rants. Eenheidstoiletzeep 106 Algem. 1 rants. Waschpoeder. C 34, D 34, E 34 Reserve 1 rants. Wasc poeder E 35 Reserve 1 rants. Toiletzeep. Geldig t.m. 13 Mei. Bijzondere rantsoenen: B36, C36, D36, E36 Reserve Vs r. Botei Op déze bonnen mag reeds op 15 Api worden gekocht, uitgezonderd vleesch aardappelen. A^je bonnen zijn geldig t.m. 29 Apr behalve voor zoover hierboven een dere datum is vermeld. Reeds aangewezen bonnen, welke n< geldig zijn: R01 Tabak (voor scheerzee 26 Dec. t.m. 29 April. Reinigingsmiddelen voor vuile arbc ten behoeve van melkers, kappei artsen, enz. Van heden af kunnen die vuilen arbeid verrichten en valle onder bovengenoemde categorieën, e< formulier ten distributiekantore afh; len voor reinigingsmiddelen Bij het u dienen van deze formulieren, bepaald c Donderdag 20 April 1944, worden dire de bonnen voor deze reinigingsmiddele afgegeven. Stamkaarten van betrokke nen dienen tegelijk met het ingevuld formulier te worden overgelegd. (Publ. 147.) BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL GEBOREN: Jelle zv Auke Boon en ld: ke de Jong. Johanna Geertruida Frederik Huisman en Hendrika Zoet lief. Bernarda Tini dv Albert Dros e Antje Koorn. Werenfridus Maria z Joannes Gabriel Nauta en Catharin Anna Graaf. Frits zv Jan Nicolai Rootlieb en Aaltje Griek. Jacobi Cornelia Maria zv Jan Witte en Jc hanna Christina Reij. Barbara Man dv Jacob Smit en Johanna Barbar Maria van Beek. ONDERTROUWD) Johannes Bakker Maria Anna Brouwer. Getrouwd, Overleden: Geene. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 want, 1 regenjas, 1 kindermuts, ee ceintuur, 1 sleutel, 1 paar kinderklomp' Bij rug-, lende-, 9pler- ol zenuwpijn en bij spit of rheumatiek zjjn AKKERTJES weldadi ge pijn verlossers. Laat de AKKERTJES U daarom dadelijk helper. De NederJandschs Pijnstiller u\ wijst (roticb op aga vermaarden Cunera- loreo," waaraan ieder rechtgeaard Nederlaa- óer gelucht is, xooalt aan zoovele andere vaderlandscbe tradi tie». Al was het naar die van het gearife bakje troost, dat oos ook nu oog dagelijks wacht, dank zy koffiesurrogait

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 2