Flinke kerels melden zich voor de strijd tegen het bolsjewisme Bekendmaking. BINNENLAND WERELDNIEUWS Texelsche Berichten Beperkt Uw Eiectriciteits- verbruik Het is Uw eigen belang. v.v.s. Keuringen voor de Waffen SS, SS Wachtbataljon, Landstorm Nederland, Kriegsmarine, Germaansche SS in Nederland. Het SS-Ersatzkommando deelt mede: Wegens de zeer vele aanmeldingen zal nog een extra keuring worden gehou den op Dinsdag 23 Mei te Amsterdam van 914 uur, Nebenstelle der Waffen-SS, Dam 4 en Woensdag 24 Mei te Den Haag van 914 uur, in eeji der zalen van het gebouw Amicitia, Westeinde 15. Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levensmiddelen, etc. Personen lusschen de 19- en 35 jaar, die aanmeldingsplichtig zijn voor de tewerkstelling, kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na ten minste een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding heeft bewezen. Zijn school opleiding is niet doorslaggevend, beslissend voor bevordering zijn: karakter ge drag, prestatie. Alle inlichtingen en gratis reisbiljetten voor de heen- en terugreis verkrijg baar bij navolgende Nebenstellen der Waffen-SS, Arasterdam, Dam 4; Alkmaar, Langestraat 56; Heerlen, Saroleastraat 25; Groningen, Heerenstraat 46; Enschedé, Hengeloschestraat 30 en het SS-Ersatz- kommando, Den Haag Korte Vijverberg 5 LAATSTE NIEUWS Bij de Rijkspostspaarbank werd de eerste 4 mnd. van'1944 74 millioen meer ingelegd dan terugbetaald. Totaal tegoed r.u 867 millioen (v. j. 618 millioen gld.) Diphterie. Van 30 April 6 Mei 1227 nieuwe gevallen (week daarvoor ook zooveel) Te Lierop zijn twee boerderijen af gebrand doordat kinderen met vuur speel den. o— In Detroit (VS) staken nu 65000 man De Japanners zijn de hoofdstad van Honan, Lojang, binnengedrongen. Nieuwe bomaanvallen o.a op Bel grado en Ploesti; 35 vliegtuigen neerge haald. %Marokko en Algiers worden getei sterd door een sprinkhanénplaag, welke het karakter van een ramp aanneemt. KUNST EN KULTUUR. Voor een jeugdfilm-scenario schreef 't Dep. van Volksvoorlichting een prijs vraag uit. Prijzen: f 1000, f 500. en f 100. De Kruishcerenkerk te Cuyck is met een schat van kunstwerken door brand verwoest. Een dakvenster moet als brandglas hebben gewerkt Een kleine oorzaak met groote gevolgen. De Koopmansbeurs te Amsterdam is van Maandag a.s. af weer beschikbaar. Door van een ladder op de deel te val len is te Markelo een 19-j. landbouwers knecht om het leven gekomen. Acht echtparen te Tilburg vierden de zer dagen hun gouden bruiloft. De 16 ge lukkigen waren gemiddeld 75 jaar. Bij een roofoverval, Dinsdagavond te gen elf uur op een bejaard echtpa'ar te Eindhoven (Leenderweg) werd de man in hals en borst gescheten. De vrouw greep de dader, die vluchten wou, vast en liet zich naar de overkant van de straat sleuren. Toen wist de dader zich los te rukken. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJK^ OISTMBUTIED1EN Uitreiking bonkaarten 7e periode. Niet voor geëvacueerden, hierv komt een afzonderlijke uitreiking. Midden-Eierland op Maandag 22 a.s. in de o.l. school: 10-11 1 t.rn. 30; 11-12 31 t.m. 56; 1 57—92; 2-3 93—126; 3-4 127 en hoog Oudeschild Dinsdag 23 Mei a.s. in o.l. school: 9-10 wijk S 119, dorp 166. 10-11 wijk S 20—32, dorp 67—94. 11-12 wijk S 33 en hooger, dorp 951 1-2 dorp 136—221; 2-3 dorp 222—388; 3,30 dorp 389 en hooger. Den Hoorn Woensdag 24 Mei a.s. Café Rotgans: 10-11 wijk H 1—23; 11-12 wijk H 55; 1-2 wijk H 56—101; 2-3 wijk H 1 en hooger Medegebracht dienen te worden a oude stamkaarten en inlegvellen van 1 geheele gezin. Zelfverzorgers dienen i zelfverzorgersboekje mede te nemen. (Publ. 148.! Uitreiking bonkaarten levensmiddel in verband met evacuatie op Texel In de dorpen De Koog en De Cocl dorp worden voortaan geen uitreiking meer gehouden door de Distributiedien Voor de bewoners van De Koog en \yj K vindt de uitreiking plaats op „Pon na" in Waalenburg Voor de bewone van De Cocksdorp en wijk C in de o. school te Midden-Eierland. Zij, die na De Waal en Oosterend geëvacueerd zij kunnen hun kaarten afhalen op deze d< pen. Met nadruk wordt er op gewea dat men de desbetreffende publicaties de Tex. Crt. aangaande deze uitreiking stipt dient te volgen. Naar de diverse reikingsplaatsen wordt een beperkte hc veelheid bonkaarten medegenomen, stemd voor de personen, die voor een b paalde uitreiking zijn opgeroepen. Het danook niet mogelijk daarbij nog antie personen van bonkaarten te voorzien, zich misschien ook op deze uitreiki zouden vervoegen. Men dient zich p ■naar de uitreiking te begeven, indien i voor iedere wijk en dorp in de Tex. Co rant staat aangegeven. De geëvacu© den -worden met hun voormalig hu nummer opgeroepen. (Publ. 15 De Distnbutiedienst. VETTE KAAS. Bon 131 Alg. c terlijk 27 Mei inleveren voor 100 gri vette kaas (af te leveren van 11-24 4 VIJF DOODVONNISSEN. De Höhere SS und Polizeifuehrer „Nordwest" deelt mede: Het Polizeigericht te Amsterdam heeft de Nederlanders Lute Thijs de Haan, geboren 8 Nov. 1914, student, Ferdinand Alfons Maria Van der Ham, geboren 20 Nov. 1916, houthandelaar, Hendrikus Johannes Antonius Wittebold, gebo ren 8 Jan. 1920, gemeenteambtenaar, Marten Lijn e ma, geb. 16 Maait 1910, landbouwer, als saboteurs ter dood ver oordeeld. De veroordeelden hadden zich aange sloten bij een verzetbeweging. Zij heb ben voortdurend personen gesteund, die zich als delinquenten*' wisten te onttrek ken aan 'n vervolging door de Duitsche autoriteiten. De Haan heeft 'n leidend aandeel gehad in een roofoverval op het postkantoor te Wassenaar op de avond van 11 Mei 1944. De daders waren aan zienlijke bedragen in handen gevallen. Van der Ham bezat een verdedigingswa pen. Bij een controle van de persoonsbe wijzen op het station Utrecht, pleegde hij een moordaanslag op de hun dienst ver richtende ambtenaren van de Duitsche Sicherheitspolizei. De poging mislukte. Lijnema stond in zeer nauw contact met mannen van de verzetbeweging. Hij was in het bezit van een schietwapen met de benoodigde munitie. Dit wapen heeft hij bewust aan een medeplichtige gegeven, die besloten was van dit wapen gebruik te maken. Wittebold heeft aan mannen van de verzetbeweging cfficieele formulieren en COOP. BOERENLEENBANK TEXEL. Aan het uitvoerig en met zorg samen gesteld jaarverslag, uitgebracht in de gisteren in De Zwaan gehoudén jaarver gadering van de Coop.. Boerenleenbank alhier, is het volgende ontleend: Ook in 1943 zagen we een groote toe name van spaargelden en deposito's in re kening-courant en vermindering der de- betsaldi en voorschotten. Het gevolg was, dat, bij gebrek aan geschikte beleggings objecten, de rente nog meer werd ver laagd en nog scherper onderscheid werd gemaakt tusschen leden en niet-leden. Het saldo-tegoed bij de Centrale Bank steeg tot f3,200,000. De spaargelden zijn in 1943 met ruim f 600,000 toegenomen; ontvangen werd ruim f 2,245,000; terugbetaald ruim f 1,608,000. Aan voorschotten werd f 295,000 minder betaald dan vorig jaar (uitgegeven ruim f 48,000; terugbetaald ruim f 343,000. De ontvangsten van rekeninghouders beliepen ruim f 2,267,000, de uitgaven ruim f 1,906,000. Het saldo tegoed bij de N.V. T.E.M. 36 et. per pak a 250 gram „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van Eet V.V.S. VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C„ Amstelstraat 14-18. het gemeentezegel, alsmede levensmid delenbonnen ter beschikking gesteld. Hij wist van een voorgenomen roofoverval op het gemeentehuis. Hij heeft de misda digers, die besloten waren deze daad te volvoeren, de sleutel van de brandkast gegeven, welke sleutel hij in bewaring had, zoadat biervan een duplicaat ge maakt kon worden. Deze duplicaatsleu tel heeft hijzelf op de brandkast gepro beerd. De vonnissen zijn, nadat de kwestie van gratieverleening is onderzocht, vol trokken. Uit het proces is gebleken, dat de ver oordeelden eerst na hun arrestatie heb ben vernomen, dat hun opdrachtgevers joden en communisten waren.. Zij waren ^oor deze ophitsers achter de schermen in verregaande mate opgehitst. De Höhere SS und Polizeifuehrer „Nordwest" deelt mede: Het Polizeistandgericht Arnhem heeft op 15 Mei de student Julius M oor- m a n n uit Nijmegen, geboren 12 April 1924 te Nijmegen, ter dood veroordeeld, omdat hij op 10 April 1944 te Nijmegen, te zamen met de student Georg Muskens geprobeerd heeft, een Rijksduitsche Poli- zei-oberinspektor te berooven en te ver moorden. Hij was in het bezit van een knuppel, terwijl de door het verzet van de Polizeioberinspektor doodgeschoten student Georg Muskens een pistool ge bruikt had, waarmede hij de Duitsche ambtenaar verwondde. Het doodvonnis is na onderzoek van de gratitkwestie voltrokken. w.g. RAUTER, SS-Obergruppenfuehrer und General d. P. Centr. Bank bedroeg eind Dec. 1943 ruim f3,163,000. De omzet was in het afgeloopen jaar bijna f7,7 millioen; in 1942 rond f 6,7 mil lioen; in 1941 bijna f 5,7 millioen. De om zet der Bank is de laatste twee boekjaren dus telkens met een millioen gld. geste gen. De balans sluit met een bedrag van ruim f 4,546,000, waaronder een winst van 1943 van f 8,465,Rente, toege voegd aan het reservefonds f 4,626,Na bijschrijving van winst en rente is het reservefonds gestegen iot ruim f 224,000. In 1943 zijn 15 leden overleden, 24 nieuwe ingeschreven, zoodat het getal eind Dec. 854 bedroeg. Het aantal spaar ders bedroeg toen 2196 (jaar daarvoor 2032). Het aantal voorschotten daalde van 351 op 252. De laatste 2 jaar is dit telkens met rond 100 verminderd. Het aantal rekeninghouders bedoeg 232 (jaar daarvoor 174). Het aantal dagboekposten steeg van 13282 tot 15382. Het personeel werd uitgebreid door aanstelling van de heer Jn. Bakker, voor- loopig voor heele dagen. De kassier wijdde in zijn verslag woor den van oprechte waardeering aan de na gedachtenis van de heer J. C. Kager, die van 1928 tot 1932 lid van de Raad van Toezicht en daarna bestuurslid was. Zijn adviezen getuigden van helder inzicht; zijn heengaan wordt ten zeerste be treurd. (Ook in voorzitters openings woord werd het overlijden van dhr Ka ger met weemoed herdacht). Nog werd gememoreerd de ontploffing van een granaat tijdens luchtafweer, welke op de zolder en de eerste verdie ping van het gebouw aanzienlijke schade aanrichtte. Een wonder mocht het hee- ten, dat er geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd, daar de scherven door bei de verdiepingen heen tot in het kantoor doordrongen. De aangerichte schade be liep f 1300,welke schade door verze kering werd gedekt. Het jaarverslag werd met een woord van hartelijke dank aan de heer Th. Graaf, kassier, goedgekeurd, evenals de balans en winst- en verliesrekening. De heeren C. Zijm Sz. en Joh. Roeper werden bij enkele candidaatstelling her kozen, resp. als bestuurslid en lid van de Raad van Toezicht. In de plaats van do heer J. C. Kager werd bij enkele cand.stelling de heer H. J. Leber be noemd. Met nadruk vermelden we nog 't ver zoek van de Bank het betalen met con tant geld zooveel mogelijk te beperken. Het gebeurt wel, dat een landbouwer voor het betalen van b.v. f 10,000 aan 'n graanhandelaar geld van zijn tegoed bij de Bank wil opnemen. Dit geld moet dan in Utrecht worden aangevraagd en ten slotte worden uitbetaald. En dan ge beurt het vaak, dat na een paar dagen betrokken graanhandelaar dat geld weer komt storten op de Bank, waarna het weer naar Utrecht wordt overgemaakt. Laat, zoo werd met klem aanbevolen, die betalingen via de Bank loopen. Dat spaart tijd en geld en moeite. OOGSTHULP. Van de zijde van het Bijkantoor van 't Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar te Texel, werd ons verzocht aan werkge vers in de landbouw mede te willen dee- len, dat zij, die voor het komende oogst- seizoen in aanmerking wenschen te ko men voor hulp in de vorm van de z. g. Oogstcolonnes, inlichtingen dienaangaan de kunnen bekomen op dat Bijkantoor.. Dat op bedoelde hulp gerekend kan wor den, is geenszins zeker. Vroegtijdig aan vragen is echter zeer gewenscht, daar op te laat ingediende aanvragen in het ge heel niet kan worden ingegaan. OOSTEREND ZENDINGSAVOND. Zendeling A. J. de Neef spreekt over Papoea-land. Morgen wordt er in de N.H. kerk te Oosterend een zendingsavond gehouden waarop de heer Alb. J. de Neef spreken zal. De heer De Neef hoopt 11 Juni te ju- bileeren; dan zal het 25 jaar geleden zijn, dat hij de zendingsarbeid, welke hem zoo na aan het hart ligt, aanving. Tal van jaren heeft hij met zijn echtgenoote op Nieuw-Guinea doorgebracht.Daar kan hij boeiend van vertellen. Mogelijk heeft u ook wel eens een van zijn interessante boeken gelezen: „Twee Hollanders in het oerwoud", „Onder de Papoea's", en an dere. Die lees je in één adem uit. De heer De Neef heeft ook heel wat meegemaakt. Eens was hij getuige van een geweldige bandjir, een woeste bergstroom, veroor zaakt door zware regens. Dan kan in heel korte tijd een rivier door haar veel al nauwe bedding een hooge stand be reiken. Met donderend geweld komt dan het water opzetten, alles vernielend wat maar in de weg staat. Als door een vlon der werd bij zoo'n ramp het huis van zendeling De Neef gespaard. De stroom zocht links en rechts van zijn woning 'n weg. Tweemaal moest hij zijn arbeid door ziekte ontijdig opgeven, maar in Holland teruggekeerd, vindt hij nog vol op werk, „Indië dichter bij Holland bren gen", boeken en artikelen schrijven, de zendingskalender en het Maandblad ver zorgen, enz. Dat hij alom zooveel waar deering en belangstelling ondervindt, zal hem zeker veel voldoening geven. Zijn boeken behooren tot de zeer geliefde lec tuur. Dat. „Albert Zèaier" en Alb. de Neef dezelfde persoon zijn, wist u misschien nog niet? Welnu, het is zoo. En, wilt u over het zendingswerk, over dat op Nieuw-Guinea in het bijzonder, wat meer vernemen? Verzuimt u dan niet, de avond van morgen bij te wonen U zult er geen spijt van hebben. SPORT. S.V. TEXEL. Morgen: Texel Veteranen-Werfpolitie - elftal (Den Helder). Om de NHVB-beker: Atlas-Helder 2. De Veteranen tegen de Werfpolitie kan een gezellige sportmiddag worden. We verwachten groote belangstelling, het elftal is uit beproefde krachten samenge steld, terwijl ook de Wervianen van bij zonder gehalte zijn. Maak je borst maar Hjist nat; het zal noodig zijn. Woensdag vingen de schoolwedstrijden aan. OLS Den Burg-RKS: 4-0. De jon gens van meester Van der Kolk waren te sterk, waardoor meester Riteco's volge lingen zich tot verdedigen moesten be palen. maar dat deden ze heel goed. Chr. School-Den Hoorn was een en al spanning. Na veel moeite won Den Hoorn met 1-0. .Hier verdient de keeper der Chr. School een pluim. Komt u Donderdag de schoolsportwed strijden bijwonen? Dat is stellig de moei te waard. D.D. SCHOOL-SPORTDAG. Donderdag a.s. wacht Texel een bij zondere sportdag, en wel 'n school-sport- dag met een rijk programma, voetbal, slagbal en athletiek, dat verscheidene uien in beslag zal nemen. Hier volgt het programma: 9,30 Opening. 9,35-10,30 Hardloopen meisjes; hard- loopen jongens, hoogspringen en ver springen meisjes. (Jury: h.h Dapper, Goedhart en Slort). 10,30-12,Slagbal meisjes, hoogsprin gen en verspringen jongens. (Seheidsr.: h.h. Huizinga, Van der Kolk, Pieterse en Riteco). 1212,15 Estafette jongens. 1,30-1,45 Demi-finale hardloopen 22,45 Finale slagbal 33,30 Finale hardloopen en estafette meisjes. 3,30-4,45 Finale voetbal (Woensdag won o.l.s. Den Burg .van r.k. School met 4—0 en o.l.s. Den Hoorn met 1-0 van Chr. Volksonderwijs. De finale gaat dus tus schen de o.l.s. van Den Burg en Den Hoorn. (Scheidsrechter, dhr W.v. Zeijlen) 5,Prijsuitreiking. Bepaald is, dat per séhool hoogstens 5 Jeerlingen aan een athletieknummer mag worden deelgenomen. Een leerling mag aan ten hoogste twee athl. nrs deelne men. Eventueele nadere bijzonderheden in hot volgend nummer. X— Voetbal. Uitslag Longa-Volewijckers: 2—1. Paardensport. 21 Mei te Tilburg een nationaal concours hippique. Zwemmen. Tilburg krijgt definitief 'n sportfondsenbad. Boksen. 26 Mei te Den Haag een in ternat. wedstrijd (o.a. Nicolaas, Ned., te gen Renard, België). Athletiek. Mw. Blankers-Koen liep 18 Mei te Amsterdam de 100 yards (91,4 m.) in 10,8 sec. Dat is 0,2 sec. beter dan het wereldrecord, dat op naam vaq haarzelf en de dames Burke (Z.-Afr.), Lumley en Norman (Z.-Zeel.) stond. De dames estafetteploeg (Mw. Blankers, Adema, Timmer, Koudijs) liep de 4 maal 110 yards in 48,8 sec., d.i. een volle sec. min der dan het wereldrecord van de Engel- sche ploeg. Dagorder van Ilorty. De Hongaarsche rijksregent Hortv heeft een dagorder tot het leger gericht. Hij zegt daarin om.: „De oorlog nadert zijn einde en is in het beslissende stadi um gekomen, in de eerste plaats voor 't lot van Hongarije, want de vijand staat dicht bij onze grenzen. In deze strijd is er geen terug, doch alleen maar een voorwaarts. Ook thans strijden wij met hetzelfde Duitsche leger schouder aan schouder, dat ons van 1914 tot 1918 in eerlijke hondstrouw ter zijde gestaan heeft en waai mede wij op onvergankelij ke wijze ook in deze oorlog door met bloed bezegelde kameraadschapsbanden verbonden zijn. Wij moeten alles doen, opdat wij uit deze storm, waarin wij met alleen ons vaderland, doch de geheele menschheid, haar cultuur en beschaving verdedigen, zegevierend te voorschijn komen. Van de 1 routen. Van het oostelijk front wordt weinig nieuws van beteekenis gemeld, behou dens het doeltreffend bombardeeien van bolsjewistische troepenconcentraties en onderkomens. Meer aandacht vraagt het front in Italië. Darfr zette de vijand met sterke strijdkrachten zijn aanvallen voort. Hij won er eenig terrein maar deze winst is maar heel gering in ver houding tot de door hem geleden verlie zen. Er is sprake van een matei iaalslag, welke over een breedte van 35 km. met de grootste hevigheid woedt. De strijd doet denken aan de groote afweerslagen uit de vorige wereldoorlog. De Duitsche troepen hebben zes dagen heldhaftig te genstand geboden aan een groote over macht. Pas in de nacht van 17 cp 18 Mei hebben zij, zonder slag of stoot. Cassino ontruimd Een achterwaarts gelegen grendelstelling werd nu betrokken De Duitsche luchtafweer en jagers boe ken nog steeds groote successen. Alleen reeds in het oosten werden sinds de oor log begon 2000 vijandelijke vliegtuigen neergehaald. Boven de Finsche Golf werden er de zer dagen 13 bommenwerpers omlaag ge schoten. VEREEN. STATEN. De overleden mi nister Knox liet 2 millioen dollar na. Mc. Arthur kondigde een groot of fensief tegen Japan in de Gr. Oceaan aan VERHUIZINGEN. Willen onze abonné's van een geregel de ontvangst van ons blad verzekerd zijn, dan is het noodzakelijk ons direct van een adreswijziging op de hoogte te stel len. Even 'n adreswijzigingskaart van 2 cent op het postkantoor gehaald, inge vuld en aan ons toegezonden en u blijft ook op uw nieuwe Texelsche adres ons blad ontvangen. DE ADMINISTRATIE EEN GREEP UIT T RADIOPRGGRAI Zondag: 8,De zin van het boer-zij Maandag: 13- Veeartsenijkunde vi weleer; 18,45 Praatje van Max Blokzj Dinsdag: 13,Nieuw eiwitvoeder in po dervorm. Woensdag: 13.Op een boe derij aan.de Oude IJsel. DE STEM DER S.S. Luisteil Zondag 21 Mei van 11,30-11, over Hilv. I, 415 m., naar de Stem d SS. Onderwerp: „De jeugd en het Rijl KATHOLIEKE KERKLIJST. DEN BURG. Zondag: 6e na Paschen. Biechtgel. 7,3 8. Missen in Den Burg en Oosterend o 8 en 10,30; in Den Hoorn om 10,30. Coi muniegel. 7,30, 9,30 en onder alle Misse 12,30 Voorber. geloofsbelijdenis. 3,30 M ria-congr. afd mannen. 7 u. Meimaan oefening. Deze.week' Missen om 7 en 7, communieuitr. voor en, onder alle Misse en Dinsdag' en Vrijdag ook 6.30. 's A 7,30 Meimaand-oefening. Maandag o H Missen om 9 uur. Woensdag: 8 u. Mis in Den Hoorn, 's Av. 6 u. voorber. g loofsbel. 8,30 Maria-congr. afd. jon| mannen Donderdag: ,H. Mis bij Eer Zusters. 7,45 gez. Mis bij een 35-j. huw lijk. 's Av. 8 u. Maria-congr. afd. meisji Vrijdag. 8 u. H. Mis in Oosterend. 3, biechtgel. schoolkinderen. Zaterdag; giliedag. 59 biechtgel. op volle uren. ST. MARTINUS OUDESCHILD. Zaterdagav. 7,30 opening Volksretra te.Zondag 8 en 10,30 H Mis met predik tie voor volksretraite. 7 u. Lof met pi dikatie; 7,30 voor gehuwden Maanda Dinsdag, Woensd. H. Mis en avondoef ning 7,30 u. Prins Hendrikpoldër. Do derd., Vrijd. en Zaterd. H. Mis en avon oefening. 7,30 Oudeschild. Zaterd. 5-9 biechthooren Pinksterfeest 8 en 10,30 Mis met predikatie, 's Av. sluitingslof m predikatie. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEI van 13 tot en met 19 Mei 1944. GEBOREN: Johan Willem zv Nan Hei drik Kikkert en Maria Gerharda Rie man. Antonius Adrianus zv Cornel van Beek en Johanna Margaretha M ria Jannes. Ewout Rijk zv Rijk Vries en Irene Heijting. Sylvia dv W ke Wassenaar en Jannetje Wilmin Frederik zv Hendricus Johannes i Jong en Jannetje Bakker ONDERTROUWD: Gerardus van Bee en Fijgje Cornelia Plaatsman. GETROUWD: Geene. OVERLEDEN: Cornells Kpoiman, 70 ja geh. mN T. Koning. Weerdina Hendri de Wijn, 60 jaar, geh. m. J. Kikkert. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 portemonnaie, 1 handkoffer PREDIKBEURTEN. ZONDAG A.S. NED. HERV. KERK Burg 10 u. Zendeling A. J. de Neef. De Waal 3 u. Ds. Salm. Oosterend 10,30 Ds. Kok. nm. 7,30 Zendingsavond Spr. zend. A. J. de Neef (Alb. Zaaier). Cocksdorp 10,30 Ds. Salm Koog 3 u. Ds. Kok. Den Hoorn 10,*30 Dhr. Giethoorn. O'schild 10 u. Ds. Tinholt GEREF. KERK. O'end 10 u. Ds. v.d. Leer. 3 u. Cand. Pos. Burg 10 u. Cand. Pos. 3 u. Ds v.d. Leer, GEREF. KERK (H.V.) Oosterend 10,30 urn* Ds. Van der PI 3,30 Jeugddienst. Burg Geen dienst. DOOPSGEZ. GEM* Burg 10 u. Lentedier Zondagsschool. Lentespel Oosterend 10,30 Ds. Knfl

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 2