hjCM ilfc! t.l-u Wereldnieuws sr.EiiY öT.JEQNf «Sï.SQUVEUR- 1 jra-lS^4fe ^-®CQRQnTILLY TESSYsVB I "^HflMBYE'-Jjr/%j" JF -«.TOR IGM Ys.V.3 -/1 ST.LC BINNENLAND 57c JAARGANG. No. 5878. WOENSDAG 19 JULI 1944. TEXELSCHE COURANT Overval op Finsch dorp. Bij een overval van bolsjewieken op een dorp in N. Lapland werden de mees te huizen platgebrand, 19 inwoners ge dood en zeven gewond. Nieuwe startbanen voor de V-l. Voor het afvuren van vliegende bom men zijn nieuwe startbanen, dieper het land in gelegen, in gebruik genomen. Het aantal bommen kon weer worden opge voerd, terwijl de vliegbaan door de op gedane ervaringen berekend kan worden. Canadeesche troepen leden heel zware verliezen. Bij de bestorming van de Fliegerhorst Carpiquet bij Caen leden vooral de Cana deesche troepen bijzonder zware verlie zen. Het vliegveld werd door de Duitsche troepen ontruimd, nadat alle installaties en loodsen daar waren vernield. Zware aanvallen te wachten. Naar de opperbevelhebber Westv» Von Kluge, verzekerde, kunnen de eerstvoi gende dagen zware aanvallen van gealli eerde zijde tegemoet worden gezien Het gaat nu zoo voegde hij er aan toe, op leven en dood. Al is de strijd hard en ai zal hij nog harder worden, wij verheu gen er ons op, ons met de vijand te kun nen meten. Duitschland zal de Oostzee-staten helpen verdedigen. De militaire woordvoerder van de Rijksregeering te Berlijn heeft er op ge wezen, dat van een rechttrekken (ver korting) van het front geen sprake zal zijn. Wel geschiedde dit in het gebied van Polozk om daar een aansluiting op de nieuwe stellingen in de centrale ^ctor tot stand te brengen Het Baltische ge-r bied echter (Letland, Estland, Litauen) zal door de Duitsche weermScht in ieder geval worden verdedigd en behouden Iïavcn van Cherbourg nog onbruikbaar. Het is de Anglo-Amerikanen nog steeds niet gelukt, de haven van Cherbourg in zoodanige staat te brengen, dat zij dienen kan voor de ontvangst van rechtstreek- sche transporten uit de V.S. Aanvoer moet nog steeds van Zuid-Engeland uit geschieden en daarbij moet ontscheping dan aan de monden van Vire en Orne plaatsvinden, wat zeer omslachtig en extra gevaarlijk is. Engeland staat hulpeloos tegen over 't nieuwe Duitsche wapen. De Britsche oorlogsverslaggever Hew- ley verklaarde, dat men in Engeland hul peloos tegenover het V 1 (Vergeldings wapen no 1) staat. De opperbevelhebber van de luchtdoelbatterijen in Z.-Enge- land is van 'meening, dat met de vliegen de bom een nieuw tijdperk in de oorlog voering begonnen is. Niet alleen richt het enorme schade aan, maar ook wordt een belangrijk deel van de geallieerde lucht macht er door gebonden. Om de luiste raars in Canada er eenig idee van te ge ven, heeft de Britsche omroep ooggetui- geverslagen uitgezonden over de uitwer king van het nieuwe wapen. In het licht der schijnwerpers. Met sterke strijdkrachten gingen de Britten in de nacht van Zaterdag op Zon dag in het gebied van Caen tot een zwa re aanval over. Zoeklichten van voor de kust liggende Britsche schepen verlicht ten het gesloten wolkendek, waardoor niet alleen de vijand maar ook de Duit- schers hel gevechtsterrein behoorlijk konden verkennen. Een verbitterde strijd van verscheidene uren volgde. De Duit sche verdedigers konden niet verhinde ren, dat eemg terrein bij Esquay verloren ging, maar hun tegenaanvallen waren zoo heftig, dat het grootste deel der aan- valseenheden vernietigd werd en het heele gevechtsterrein Zondagochtend weer stevig in Duitsche handen was Heel wat Engelschen raakten in gevan genschap Waar Stalin op uit is. De roode legerleiding blijkt van zin de Duitsche troepen in de Oostzeestaten af te snijden. Op wel zeven plaatsen trach ten de bolsjewieken door de Duitsche be veiligingsgordel heen te breken Veel blijkt hun ook gelegen te zijn aan de verovering van het belangrijke spoor wegknooppunt Brest-Liltowsk. Manhaf tig b^edt de Duitsche soldaat echter weerstand in alle sectoren van het front, vooral bij Olita, waar de vijand het verst naar het westen opdrong en alles in het werk stelt om er de Oostpruisische grens te bereiken. Daar woedt de strijd wel zeer hevig. Z.W. en Z.O van Dunaburg trokken de Duitsche legers op hun voor naamste frontlinie terug; om aan omsin geling te ontkomen, voerden zij Z.W van Lida een uitwijkingsbeweging uit, evenals in het gebied van Pinsk, waar 't Duitsche front scherp naar 't oosten uit steekt. Zaktelefoon. De Italiaansche ingenieur Masim bouwde een heel klein, draadloos werkend telefoontoestel, waarmee een telefoongesprek tusschen Rome en Boe dapest kon worden gevoerd. (Revue des Postes). DE ZON. Wo. 19 Juli op 5,40; onder 21,52 DE MAAN. Wo. 19 Juli op 4,50; onder 21,25 Nieuwe Maan: 20 Juli 7,42. HOOG WATER OP TEXELS REE. Wo 19 Juli 9,48 en 22,10 - Do. 20 Juli 10,31 en 22,50 Vr. 21 Juli 11,08 en 23,26 Springtij 22 Juli. Aanval op vluchtelingenkamp. Anglo-Am. vliegtuigen hebben een aanval gedaan op een door roode kruis- vlaggen kenbaar kamp met Fransche vluchtelingen aan de westkust van het schiereiland van Cotentin. Verscheidene personen werden gedood. De houding van Turkije. Er zijn Amerik. kranten, die voorspel len, dat Turkije de betrekkingen met Duitschland zal afbreken en aan de zijde der geallieerden aan de oorlog zal deel nemen. Andere bladen in de V.S. bepalen zich er toe, te voorspellen, dat Turkije I luchtsteunpunten en havens ter beschik- I king van de geallieerden zal stellen. Er zijn echter geen bepaalde feiten, welke in die richting wijzen. Daarom onthoudt Berlijn zich van Commentaar; het wacht kalm de gebeurtenissen af Hulde aan Duitsche vliegers. De opperbevelhebber van de Duitsche luchtmacht, Rijksmaarschalk Hermann Goering, heeft zijn bijzoridere erkente lijkheid betuigd aan een jachteskader, dat zich door bijzondere dapperheid on derscheidde. De stormgroep onder bevel van kap. Moritz schoot in 2 minuten tijds een af deeling Amerik. bommenwerpers tot het laatste toestel neer. In de gelede ren van dit vliegerkorps staan mannen, die door bommenterreur letterlijk alles verloren; geen wonder, dat zij nog maar één cloel kennen: afrekenen met de vij and. Vier Duitsche vliegers 'gaven hun leven, door zich met hun toestel op een vijandelijk vliegtuig te storten. Een for matie onder bevel van majoor Dahl (be- hoorende tot de stormgroep van kap. Mo^ ntz) schoot op één dag 57 vijandelijke bommenwerpers neer; de vijand verloor daarbij 570 man vliegend personeel. „Verschroeide aarde" in Frankrijk. Het Vlaamsche blad ..Volk en Staat" geeft een afgrijselijk beeld van de ver woestingen en de ellende door de Anglo-. Amerikanen in Frankrijk aangericht. Heele steden worden met de grond gelijk gemaakt, dorpen in brand gestoken, landwegen en straten met bommen door ploegd, oogsten vernield. Inwoners van St.-Lo, wel 5000, namen op 6 Juli de vlucht naar bosschen i.i de omgeving en moesten daar éen paar weken onder de treurigste omstandigheden verblijf hou den. Ook daar lieten de bommenwerpers hen met met rust, terwijl men nauwe lijks aan voedsel kon komen. Het lot van de vrouwen, kinderen, grijsaards, zieken en zwakken tart elke beschrijving. Een gansch gebied van Frankrijk is thans .verschroeide aarde" geworden, waar de voortbrengselen van de bodem, zoowel als het werk van menschenhanden, on herroepelijk ten offer zijn gevallen aan de Anglo-Amerik vernielingswoede Van de fronten. Een heftige strijd ontbrandde in Nor- mandie Z.W van Caen en N.O. van St.- Lo, maar wélke offers de Anglo-Amerik. ook brachten, zij konden er geen succes behalen. Onderwijl wordt de vloot voor de kust ook afbreuk gedaan door een nieuw wapen, door z.g. eenpersoonstor pedo's, welke electrisch gedreven en door vrijwilligers bestuurd worden. Het beschieten van Londen en Z-Engeland met vliegende bommen duurt voort In Italië lag het zwaartepunt N O. van Vol- terra, bij Arezzo (welks puinhoopen verloren gingen) en aan weerskanten van de Tiber. In verhouding tot zijn ont zettende verliezen, won de vijand maar weinig terrein. Aan het oostelijk front werden doorbraakpogingen van de bolsje wieken in verscheidene sectoren met bloedige verliezen voor de vijand afge slagen. Grodno werd ontruimd, evenals een gebied Z van Opotska. De lucht macht bracht de bolsjewieken z\^are verliezen toe In Duitschland werden Berlijn, Saar- bruecken. Augsburg, Muenchen weer ge bombardeerd. in de Oostmark Weenen. Muenchen vooral werd heel zwaar ge teisterd POST VOOR VRIJWILLIGERS. Het SS-Ersatzkommando Niederlande, Den Haag, maakt bekend, dat volgende richtlijnen voor de veldpostverzending aan vrijwilligers en frontarbeiders gel den: (alle vroegere richtlijnen zijn on geldig). Het adres moet luiden: SS-Feldpost an das SS-Hauptamt, Maastricht, zur Weiterleitung an: dienstgraad: naam: Veldpostnr. of adres: De afzender moet vermeld worden. Dit geldt alleen voor postverzendin gen aan SS-vrijwilligers en SS-frontar- beiders. Andere postzendingen (aan le den van de weermacht, marine. Luftwaf fe, NSKK enz.) mogen niet over Maas tricht gestuurd worden. Aan ontvangers met veldpostnummer mogen slechts pak jes tot 100 gram gestuurd \yorden. Zijn ze zwaarder dan 20 gram, dan is een „Zulassungsmarkc" noodig. Kranten en tijdschriften moeten als dusdanig te her kennen zijn (kruisband). Iedere zending mag niet meer dan 100 gram wegen. „Zu lassungsmarkc" niet noodig. Luchtveld- postbrieven moeten met 2 luchtveldpost- zegcls voorzien zijn en het opschrift „Lufifcldpost" dragen. Aan ontvangers met een adres, geen veldpostnummer, kunnen pakjes tot 1000 gram gestuurd worden; 15 ct. porto. Zulassungsmarkc niet noodig. De veldpostzendingcn wor den cïoor alle Dienststellen der „Duitsche Dienstpost" en de Nederlandsche Post (P. T.T.) aangenomen. Geldbedragen aan SS- vrijwilligers kunnen door veldpostwissels hij de bureaux der Duitsche dienstpost overgemaakt worden. 3pGrai§nes vjrflirel laMeauffe Uson HfStClair «BQLLEROY iivryw1 Lendelln Mari£ny^|>r ^Gèvray N~- -ifr'0''' Pcnllarcy LamboDy 1'Z&S'ttoi Corde sur Vire ^'7 en omgeving Spocr««g Bosscf>en V-?rkeersw ^»,8orq(err =j6 Km DE OORLOG LIEP DOOD. De aan de gang zijnde groote militaire gebeurtenissen, door de vijand met zoo veel ophef -aangekondigd, hebben tot nu tot geen enkel resultaat #van beteekenis geleid, nog minder tot een beslissing. Dr. Goebbels komt in een artikel in „Das Reich" tot de conclusie, dat de oorlog op een dood punt is gekomen. Intusschen weet het Duitsche volk, dat het de aan het Rijk opgedrongen strijd om „zijn" of „niet-zijn" tot het uiterste moet volhou den. Na deze oorlog zal er voor Duitsch land geen wereld meer bestaan of een nieuwe wereld Mocht de bolsjewiek tot aan Elbe of Rijn oprukken dan zou Mos kou het gemakkelijk tol een conflict met de Anglo-Amerikanen kunnen laten ko men. Dan zouden de Anglo-Amerikanen zich bij een moeizaam bevochten even- tueele Duitsche nederlaag zich de vruch ten van hun inspanningen nog zien ont gaan. Dezelfde overwegingen, die Duitschland in zijn taaie weerstand tot op het laatste schragen, moeten Britten en Amerikanen op de duur verlammen BRAZILIË. In het zuiden heerscht een koude golf: tot 7 gr. vorst. BULGARIJE. De sinds geruime tijd wegens luchtgevaar gesloten scholen worden met Sept. heropend. OP DE BALKAN leden benden weer zware verliezen; op één dag in Z. Alba nië 760 dooden. BRAZILIË. Mevr. Tsjang Kai Sjek is te Brazilië aangekomen om hier eenige weken vacantie door te brengen. HONGARIJE. Anglo-Am. bombardeer den te Boedapest een ziekenhuis, waarbij 22 van de 30 daar verpleegde Britsche pi loten omkwamen HONGARIJE. Minister Imredy sprak. Hongarije moet de Europeesche Vrij heidsstrijd doorstaan in volkomen over eenstemming met zijn bondgenooten. SYRIË. Voor Syrië bestemde, in Lon den gedrukte bankbiljetten blijken op weg per vliegtuig van Londen-Cairo ge stolen te zijn. JAPAN. In Tokio gaat men groote hou ten vrachtschepen bouwen. Wegens spionnage zijn geestelijken van vijandelijke staten op de Philippij- r.en opnieuw gearresteerd. SPANJE. In de orov. Murcia vielen reusachtige hagelsteengn. Er waren er bij van twee kg. De kleinste waren nog zoo groot als een kippenei. Hier en daar lag de hagel 30 cm. diK DENEMARKEN. De electr. centrale te Aalborg kwam stil te slaan, doordaj dui zelden kwallen de turbines verstopt deden raken (een meters dikke laag kwam er uit). ITALIË. De regeering-Bonomi daagde de in Portugal vertoevende ex-minister Grandi voor een speciale rechtbank. In Rome werden 1300 ambtenaren, in Zuid-Italië 800 hoogleeraren uit hun functie ontzet. In Peghera, N.-Italië, werd n 41-j. vrouw moeder van een vierling. Allen jongens. FRANKRIJK. Op gevangen genomen Anglo-Am. parachutisten werden zakdoeken, be drukt met een landkaart, bevonden. De weg, waarlangs zij zoo noodig naar Zwitserland zouden kunnen uitwijken, was er duidelijk op. aangegeven. EGYPTE. Radiozender Cairo ging aan de regeering over (10 jaar stond hij on der Britsche controle). Onder de Grieksche troepen in Egypte deed zich weer veel desertie voor. Door roof trachten de gedrosten in hun onderhoud te voorzien ZWEDEN. Op de zolder van een bak kerij te Stockholm vond men een dicht- gesoldeerde blikken trommel met nog eetbaar brood, hoewel het bestemd was geweest voor André's poolexpeditie van 1897 (de expeditie kwam om; geen mensch vond men ooit terug). TURKIJE. Berlijn ontkent, dat ambas sadeur Von Papen naar Duitschland vér- trokken is. De reis varf de Turksche am bassadeur naar Ankara wordt een „rou- tinebezoek" genoemd. Turkije wil van Izmer zijn grootste haven maken Kosten 350 mill, pond NOORWEGEN. Oslo had in 1943 het hoogste geboortecijfer van de laatste 20 jaar. De Noorsche reddingmij. heeft in 1943 850 schepen met 2000 koppen gebor gen. Een record. v GRIEKENLAND. Voor de Turksche kust is een Grieksch schip op een mijn geloopen. De opvarenden gered. VEREEN. STATEN In de Stille Oce aan is de duikboot S 28 bij een oefening met 60 man in diep water gezonken. In de Stille Oceaan gingen in Juni 1460 Anglo-Am. vliegtuigen verloren. Het New Yorksche blad „Post Me- lidiam" zou er zich over verheugen, „wanneer de geallieerden zich eindelijk los kunnen maken van de weerzinwek kende beklemming van figuranten als Victor Emanuel en Umberto" SOVJET-RUSLAND De „Iswestia" is ontevreden over de geallieerde bladen, welke het succes der bolsjewieken aan de invasie toeschrijven Stalin zou willen, dat de geallieer de landen alle Russische emigranten, die na de revolutie van 1917 hun land verlie ten. uitwijzen. In het gebied van Tarnopol alleen reeds verloren de bolsjewieken in drie dagen 114 pantserwagens en 200 vliegtui gen. FRANKRIJK. De kathedraal van Ne- vers werd door Anglo-Am. bomaanval groo lendeels verwoest. Het bericht over Herriot's dood wordt tegengesproken. In Normandië namen Anglo-Ame rikanen een menigte Fransche vluchte lingen, hoewel met witte doeken werd gezwaaid, met boorchvapens onder vuur. Zelfs werden bommen geworpen 16 vrouwen en kinderen vonden de dood. De Parijsche restaurants zijn nu 3 dagen per weck gesloten - Nu zijn tal van volkskeukens opgericht. Hel stoffelijk overschot van de ver moorde patriot Henriot is in zijn geboor teplaats Bordeaux bijgezet Honderden personen werden in Cherbourg gearresteerd, omdat zij ge vaar opleverden voor de geallieerde ope raties. Zooveel houden de Franschen van hun geallieerde „bevrijders"! ENGELAND. Het in Londen toevend Deensch emigrantencomilé knoopte di plom betrekkingen met Moskou aan. Dc kolenpositie wordt in Engeland met de dag moeilijker. De Londensche bouwvakarbeiders kunnen dit jaar niet "met vacantie veel schade tc herstellen „Engeland heeft zich door de oorlog een schuldenlast op de hals gehaald, die het aan het wankelen zal brengen" (Keynes, Eng.) Jn „Time" voorspelt Mr. Konroy, „dat na de oorlog een grpote golf van misdadigheid over de V.S. heen za^ slaan. Daarom moet de opleiding van politie agenten worden uitgebreid' De agitatie der Sovjets in Enge land is veel grooter dan die der Engel schen in de Sovjet-Unie, waar grooter propaganda niet wordt geduld. Het Lon densche commun. dagblad Daily Worker heeft reeds een oplaag van 100.000 ex". („Tablet". Londen). Wij zullen net zoolang doorgaan met bombardeeren en sleden in puin leggen, tot .de Duitschers ons om genade smee- ken. (Luchtmaarschalk Harris). De schade, door het nieuwe wapen in Enge land aangericht, is nog maar kinderspel, vergeleken bij wat komen zal. (Berlijn). Onverstandig zou het zijn te bewe ren, dat we de vliegende bom spoedig de baas zullen zijn. (Radio-Londen) Het bezetten van de afvuurplaatsen is het eenige middel om de VI- doeltreffend te bestrijden. (Manch. Guard.) De Sun day Times verwacht'vliegende bommen van nog veel grooter afmetingen Een maand duurt nu "reeds het be schieten van Engeland met vliegende bommen, maar aan een doeltreffend af weermiddel ontbreekt het nog steeds, 't Zwitsersche blad „Tal" wijst er op, dat de V-l wel degelijk op bepaalde doelen kan worden gericht. In verband met het toegenomen luchtgevaar is 't aantal personen, dat zich liet verzekeren, ver viervoudigd. De door de V-l in de Ci ty aangerichte schade is grooter dan die, in 1940-1941 door vliegtuigen veroor zaakt. Niet zoozeer door de voltreffers als door de enorme luchtdruk. VANDAAG VOOR ZOOVEEL JAAR. 1867. Vereen. Het Nederl. Roode Kruis gesticht; 1870 Begin van de Fransch- Duitsche oorlog; 1879 Louis Favre, de bouwer van de Sl.-Gotlhardttunnel, overleden. KRANSLEGGING OP IIET GRAF VAN REMBRANDT. Ter. gelegenheid van de Rembrandtdag heeft Zaterdagmiddag om 2 uur de wnd. Secretaris-Generaal van het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten, Jhr. Mr. S M. S. de Ranitz, een krans gehecht aan het graf van de grootmees- ter der Nederlandsche schilders in de Westerkerk Het was een sobere doch uiterst zin- en piëteitvolle plechtigheid, waarbij mede eenige vooraanstaande - functionarissen van genoemd Departe ment aanwezig waren. WAARSCHUWING. Geeft aan dc sommatie van een patrouille onmiddellijk gehoor. In de laatste tijd hebben burgers her haaldelijk letsel opgeloopen wanneer zij aan de sommatie van patrouilles te blij ven staan ter contröle van hun persoons bewijs niet voldeden en trachtten te ont vluchten. Patrouilles van de Weermacht, de Waffen-SS en politie worden er op uit gestuurd, omlaaggesprongen vijandelijke vliegers, die, ten einde hun vlucht te ver gemakkelijken, meestal burgerkleeding dragen, op te sporen Wie een poging doet, zich aan de con ti ole van het persoonsbewijs te onttrek ken door te ontwijken of te vluchten, stelt zich aan het gevaar bloot, voor een vluchtend vijandelijk vlieger te worden aangezien en als zoodanig te worden be handeld In het eigen belang van ieder verdient het aanbeveling, op aanroep van een pa trouille onmiddellijk te blijven staan en zich te legitimeeren. De patrouilles heb ben strenge orders, elke poging tot ont vluchten door het onmiddellijk gebruik van wapenen te voorkomen De Wehrmachtsbefehlshaber in den Niederlanden, FR. CHRISTIANSEN, General der Flieger. Een 21-j. schippersknecht is bij Mar ken over boord geslagen en verdronken Versche kreukels. Max. prijs voor de consument: 55 ct per kg. De Vecnendatilsche hijenmarkt, de grootste van Europa, wordt 25 Juli ge houden. Onder vallend gesteente is in' staats mijn Wilhelmina te Heerlen een 25-j ar beider gedood De I9-j. zoon van veehouder J. A. Koopman te Delfstrahuizen is in de Tjon- ger verdronken. Het 2!/i-jarig zoontje van de arbeider De Rooij te Fijnaart is door een wagen doodgereden. De 3-j. Martijn dc Klerk is te Haar lem van een schuil in het Spaarne ge vallen en verdronken. De 30-j. gehuwde slagersknecht J. v. d. Werf uit Zwolle is na een val uit een harp overleden Een Rembrandl-tentoonstclling is tot 29 Juli in de Stadsbibliotheek te Haar lem te bezichtigen. Op een onbewaakte overweg bij Apel doorn is de 41-j W. Karreman, directeur van een wasscherij, doodgereden. Een 55-j. arbeider kreeg te IJmuiden een van 12 m. hoog vallend stuk hout op het hoofd. Hij was op slag dood. Tijdens dc kermis te Oudesluis heeft Jn. Geerligs door uit de zweef te vallen (kettinkje brak) een pols gebroken. Een inwoner van Winterswijk bekende de'moordenaar te zijn van mevr. R.-M wier lijk bij Winterswijk werd gevonden. Zaagsel te dicht bij de oven gelegd. Hierdoor ontstond brand in bakkerij Q te Nijmegen. De bakkerij en een deel van de winkel brandden uit. Door van een groote hoogte tc vallen is te Geleen een 42-j gehuwde arbeider uit België overleden; hij brak zijn wervel kolom. Met een brandende lucifer liet te Har- lingen een 15-j. jongen een gevonden projectiel ontploffen Oer-stom natuur lijk! Het kostte hem een paar vingers. Een rijdende tentoonstelling, in twee wagons ingericht, zal een tournee door- ons land maken Ze zal op aanschouwe lijke wijze een beeld geven van de geva ren, welke het bolsjewisme met zich brengt Rijwielhandelaar A. v. L. te Baarle- Nassau (N B hamsterde 200 kinderfiet sen. 200 autopeds, 360 ïol wasdoek, dui zenden kg. schroefjes, moeren, 200 paar gummilaarzen, enz. De heele boel, 14 wagens, is in beslag genomen, de man ge arresteerd LAATSTE NIEUWS Oosterend-Texel. Ds. Van der Plas heeft het beroep naar de Geref. Kerk HV te Utrecht aangenomen Amsterdam De bekende voetballer Wim Andenesen is na een ziekte van en kele dagen overleden. Amsterdam Een aantal terroristen en saboteurs is wegens een laffe moord aanslag op 15 Juli op leden van de be zettende macht doodgeschoten. Eveneens is dit geschied met terroristen en sabo teurs te Rotterdam, die een laffe moord aanslag pleegden op de afd leider van 't Bureau van de Burgerl. Stand, Van Daa- len, aldaar. Aan het oostfront is de strijd sedert eenige dagen door de groote hitte heel zwaar. BOEREN! WERKT IEDER AAN DE VETVOORZ1ENING VAN UW VOLK: SCHEURT VOOR 10 AUGUSTUS!

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 1