TABAK eigen teelt Texelsche Berichten 0P EIK AKKERTJE STAAT D|T MERK Hebt gij voorkeur? Beperkt Uw Electriciteits- yerbruik Het is Uw eigen belang. v.v.s. BLOEDIGE STRIJD IN N.-FRANKRIJK DUITSCHLAN0 KAN NOG H00GE TROEVEN UITSPELEN WERELDNIEUWS eg's pudding lékker hè! AANGEWEZEN BONNE* Indien U voorkeur wilt geven aan een der bevoegde fermenteer- of Icerfbednjven voor het bewerken van Uw tabak dan kunt U dit vermelden bij de inzending van Uw naam en adres aan het Bureau voor de Kerftabak Industrie Afd. Amateur-tabak Rokin 93 - Amsterdam-C. Shag - rook- ot pruimtabak Indieo de afstand tusschcn U en het door U gekozen bedrijf met té groot Is. wordt gaarne aan Uw wensch voldaan Vakkundige bewerking geeft gear en kleur aan Uw oogst GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. E., Oudeschild f 10. GIFTEN WITTE KRUIS. G., Den Burg f 1,D. R., idem f2,50; H. v. H., idem f2,50; W. B.. idem f2,— J. K., Waalenburg f2,50. INGEKOMEN PERSONEN Maria C. Teutscher van Zaandam, KI. Katerstr 32 n. Den Burg, Warmoesstr. 22; Jantje Miedema van Harlingen, Hoogstr, 4 n. K 97. SCHAPENFOKDAG 1944. We geven hier een overzicht van wat 11 Sept. op onze Schapenfokdag zal wor den aangevoerd: 1. Eenjarige rammen 23; 2. Tweejarige rammen 6; 3. Oudere rammen 20; 4. Scha pen met 1 rami voor 7-4 19; 5. Schapen m. 1 rami, na 6-4 20; 6. Schapen^met 1 ooi en 1 rami voor 7-4 23; 7 Schapen m. 1 ooilam en 1 rami, na 6-4 27; 8. Schapen m. 2 rami, voor 7-<4 10; 9. Schapen m. 2 rami, na 6-4 14; 10. Schapen met 2 ooi- lamm. 3; 11. 3-tallen ramlammeren 4 12. 4-tallen ooilammeren 7; 13. 4-tallen 1-j. schapen 5 en 14. 4-tallen oudere fok schapen 2. Totaal 183 stuks. In de Verkoopklasse zullen worden aangevoerd aan ooilammeren 6 inz., to taal 39 dieren; aan 1-j ooien 2 inz., totaal 16 dieren; en aan oudere ooien 5 inz., to taal 30 dieren. Totaal 85 dieren JUBILEUM DOKTER BOSWIJK. Dokter Boswijk gaat „jubileeren", want Donderdag 7 Sept. zal het 25 jaar geleden zijn, dat hij zich hier als genees heer vestigde. We leven in oorlogstijd en dan viert men geen feest met uitbundig heid, maar dat het onzen algemeen ge- achten en hoog gewaardeerden aesculaap die dag aan vele en hartelijke bewijzen van belangstelling en hoogachting niet zal ontbreken, staat vast als een paal boven water. Dokter Boswijk verwierf zich een ruime plaats in veler harten, zoowel door de ernst en de beKwaamheid, waarmee hij zijn practijk uitoefent, als door de wijze, waarop hij zich onder ons Texelaars beweegt. Velen nam hij daar door voor zich in; groot moest wel wor ded de kring van vrienden en bewonde raars. De heer Boswijk werd 11 Sept. 1889 te Arnhem geboren, waar zijn vader districts-inspecteur van het Lager Onder wijs was. Na het doorloopen van lagere school en HBS, bezocht hij de Universi teit te Utrecht. Op 7 Sept. 1919 vestigde dokter Boswijk zich op Texel als opvol ger van den heer Adr. Wagemaker; kort daarop is zijn benoeming tot gemeente arts gevolgd. Ondanks zijn zeer drukke praktijk, vond de heer Boswijk nog ge legenheid om zich aan de behartiging van andere belangen te wijden. In de oprich ting van ziekenfondsen had hij een be langrijk aandeel; geruime tijd was hij consul van de ANWB; voor de oprichting van de Schoolartsendienst, schoolarts; verder leeraar aan de Zeevaartschool al hier, bestuurslid van Witte Kruis en Wijkverpleging, van 1928-1931 lid van de Prov. Staten, voorzitter, thans eere lid, van Sportvereeniging Texel. Een staat van dienst, welke van onver moeide arbeid en algemeene belangstel ling getuigt Op Donderdag as. zal ,ten huize van den jubilaris van 4 tot 7 "uur gelegenheid worden gegeven tot het aanbieden van gelukwenschen. N.V. T.E.M. „Verliesposten Voorkomend Systeem", bestaande uit vier diensten. Deze tijd is rijk aan veranderingen. Laat daarom uw onbetaald gebleven posten inschrijven bij Dienst IV van het V V S VAN DER GRAAF Co., N.V. Amsterdam C.. Amstelstrnat 14-18 UVrWAACBORG VOOR ECHTHEID ZTTWDCPROEFDf PIJNSTILLERS EN VtRMffyVN OADELWK KOU, KOORTS, GRIEP Met toenemende heftigheid woedt de strijd in Frankrijk vooral in het noorden, waar men nu de slagvelden van de vorige wereldoorlog bereikt heeft. Aan de be nedenloop van de Seine werd het gros der Duitsche troepen naar de noordelijke oever van de rivier overgebracht. De laaghangende wolken begunstigden deze operaties welke overigens door vele bat terijen luchtdoelgeschut werden bevei ligd. De Amerikaansche bruggenhoofden tusschen Mantes en Vernon stonden aan het bombardement van vele honderden door jagers beschermde vliegtuigen, bloot. Daardoor konden zij op slechts een enkele plaats hun steunpunten uitbrei- deh. Rouaan werd door de Duitsche troe pen ontruimd, nadat de haven en alle an dere voor de oorlog van belang zijnde installaties waren vernield. Onderwijl zijn tusschen Seme en Mar- ne vooral zware gevechten ontbrand; in Soissons woedden zware straatgevechten Naar het oosten oprukkende vijandelijke strijdkrachten bereikten het gebied van Chalons-sur-Marne, waar eveneens het vuur hoog oplaait. Laon- werd 30 Aug in N. en N.O. richting door de Amerika nen doortrokken; via Reims wijst een aanval eveneens naar het N. en N.O.; van Chalons uit tracht de aanvaller in N.O. richting terrein te winnen; ook zou hij 't oog op het Marne-kanaal hebben geves tigd. De gevechten kenmerken zich door bijzondere hevigheid. Elke km. terrein winst moeten de Amerikanen met aan zienlijke verliezen aan menschen en ma teriaal betalen. In een plaats, waar Duit sche grenadiers uit nog overeind staande huizen van een zwaar getroffen stad mijnen en ladingen dynanyet op door trekkende Amerikanen wierpen, verloren dezen de helft van hun tanks. Het weermachtsbericht van gisteren meldde, dat de vijand na 't innemen van Amiens in N.O. en N. richting trok. An dere vijandelijke strijdkrachten drongen door het Z. van de Argonnen in de rich ting van de Maas op. Verdun werd door de Duitsche troepen ontruimd OPROEP AAN HET NED. VOLK. 'T JEUGDSTORM-FRONTFONDS. Zooals bekend is, is ter gelegen heid van het a.s. tienjarig bestaan van de Nationale Jeugdstorm inge steld het Jeugdstorm-Frontfonds, welk fonds ten doel heeft te komen tot de op- en inrichting van een Jeugdstormherstellingsoord, speci aal bestemd voor die jonge Neder- landsche soldaten, die aan de fron ten gewond zijn geraakt en. herstel van krachten behoeven. Alleen al uit de gelederen van de Jeugdstorm staan honderden jonge Nederlanders aan het front; velen zijn ernstig verwond en voor hun leven verminkt, terwijl reeds ruim 150 jonge Stormers hun jonge le ven gaven voor Europa's vrijheids strijd, dus ook voor ons volk en va derland. Nogmaals wordt een krachtig be roep gedaan op de offerzin van ons volk om door het storten van een gift op het Postgironummer 25000 te toonen, dat het vaderland het front niet vergeet. Stort daarom uw bijdrage op Postgiro 25000, Jeugdstormfonds. Oorsprongpark 8 te Utrecht, Doet uw plicht. „DAPPER ZIJN". Nog even je tanden op elkaar.". Die woorden, in je eigen landstaal tot je gesproken, duizenden kilometers van je geboortegrond, terwijl je daar ergens in een veldlazaret ligt, die woorden ha len je er bovenop. Die woorden doen je beseffen, dat er naast de vele en goede kameraden, die met je zijn opgetrokken tegen het bolsjewistische gevaar voor 'n veilig Europa, ook meegekomen zijn: dappere jonge meisjes uit je eigen land. Wil je een derzulken zijn, zoo meld je óan' voor de opleiding tot pleegzuster bij het SS-Ersatzkommando Niederlande, Den Haag, Korte ^Vijverberg 5, of bij de navolgende Nebenstellen: Amsterdam, Dam 4; Alkmaar, Langestraat 56; Heer len, Saroleastraat 25; Groningen, Heeren straat 46; Enschedé, Hengeloschestr. 30; Utrecht, Vredenburg 19 VERTROKKEN PERSONEN. Cornelia W Zijm van Schoonoordweg 6 n. A'dam, P. Nieuwlandstr. 26 II; Trijn tje Slot van De Cocksdorp 16 n. Den Hel der, v. Hogendorpstr. 43; Leendert Ponse van E27 n Zoetermeer, Leidsche Wallen 69; Alberl A. Jellema en echtgen. van De Koog 37 naar Obdam. HOE ZIET UW FIETS ER UIT? Een fiets, een fiets met goede banden vooral, vertegenwoordigt een heel kapi taal in deze dagen. Het 's dus zaak er zuinig op te zijn en te voorkomen, dat ze in handen van een „zwijntjesjager" valt. Maar treft q het lot, vermist ge uw kar retje, dan zal het nuttig zijn, de politie een juiste beschrijving van uw rijwiel te kunnen geT'en Maar hieraan ontbreekt vaak nogal wat. Welk merk? Welk num mer? Wat voor banden, bel, slot, enz. Op menige vraag moet men niet zelden het antwoord schuldig blijven Dit bracht ons op de gedachte, een eenvoudig formulier tje verkrijgbaar te stellen, waarop u alle bijzonderheden, uw fiets betreffende, kunt invullen. Mocht u op een kwade dag vergeefs naar uw stalen ros grijpen, dan kunt u de politie het opsporen zeer ver gemakkelijken ep wel door haar bij uw aangifte het signalement ter hand te stellen. Op het bureau der marechaussee, in Boekhandel Parkstraat en bij eiken rijwielhandelaar (die er ons om vraagt) kunt u kosteloos een of meer formulieren bekomen. Maak er gebruik van! Strijd tot het einde. De enorme last van een jarenlang ge voerde oorlog drukt op de wereld; met alle middelen is de intensiteit van de strijd tot het uiterste opgevoerd, maar zoo verzekerde lt.-generaal Dittmar in een radiorede zelfs dit is niet vol doende geweest, om de oorlog te bekor ten, wat ongetwijfeld in de bedoeling van de tegenstander lag. Wanneer hij het le vensrecht van ons groot, flink en hard werkend volk eerlijk had erkend, zou 't zoo ver niet gekomen zijn. Nu gaat de geweldige strijd voort, zoolang als onze vijanden aan hun oorlogsdoelen vast houden. De toestand is wel ernstig. Wij vei helen het Duitsche volk de ernst van de huidige toestand ook thans niet, vervolgde spreker. In de loop van 2 maanden zijn aanzienlijke deelen van wat we vast in handen meenden te heb ben, verloren gegaan, Frankrijk is ons door de numerieke overmacht van den vijand grootendeels ontglipt. Hier is een bewegingsoorlog ontketend, welke aan 1940 herinnert. Het einde is nog steeds niet in zicht; de gevechten in Z.-Frank- rijk hebben de geallieerden tot dusver niet de resultaten opgeleverd, welke zij zich daarvan vermoedelijk hebben voor gesteld. Elke stap, welke de Duitsche for maties in het Rhone-dal in noordelijke richting winnen, maakt het vormen van een nieuw stevig front, dat pas na aan voer van aanzienlijke strijdkrachten kan worden aangevallen, waarschijnlijk. Handhaving of vernietiging. Intusschen is het gevaar aan het oos telijk front voorloopig bezworen Dit geeft de moed, te gelooven, dat ook de militaire gevolgen van het verraad van den Roemeenschen koning Sverwonnen kunnen worden. Wij hebben slechts te kiezen tus schen handhaving en vernietiging. Strijd tot het uiterste is de cisch van hoogste doelmatigheid. Wij gelooven nog hooge troeven te kunnen uit spelen, dank zij de geestelijke kracht, waarvan front en vaderland de laatste moeilijke weken het be wijs hebben geleverd. Sinds de 20e Juli, de dag van reini ging en zelfbezinning, stroomen steeds meer krachten toe. Op het gebied der be wapening is veel in wording, dat op de beslissing ongetwijfeld in belangrijke mate van invloed kan zijn. Wij kunnen van deze dingen hoogstwaarschijnlijk datgene verwachten, besloot spr., waarop het in de eerste plaats aankomt, om onze gevechtsfronten operatief en tactisch te ontlasten SPORT. S V. TEXEL Zomercomp.: Woensdag Fa. Eelman Fa. Bruin: 2-1. In een strijd van spanning heeft E. van B. met gering verschil ge wonnen. Hier waren de achterhoeden 't sterkst. Öe voorhoede van E. speelde be ter, maar de verdediging liet zich moei lijk passeeren. Voor de rust weet B. de leiding te nemen door de linksbuiten. Na de rust speelt E. vinniger; het oefent meermalen druk uit. Uit een aanval van rechts, waarbij vergeten wordt aan te vallen, maakt E. gelijk. Het blijft span nen totdat na een felle aanval een back de bal uit het doel slaat. De penalty wordt ingeschoten en E heeft gewonnen. De spanning voor de eindbeslissing wordt hierdoor verhoogd. Texel 1 ontvangt morgen Helder 2, waartegen gelijk 1-1 werd gespeeld in Den Helder Een prima elftal met goed technisch spel. Texel 2-Helder 3 zal een zware opgaaf blijken Trainen Nu de gelegenheid óm buiten te trainen spoedig voorbij zal zijn, ne men we aan, dat ieder zich zal vrijmaken om vooral niets te missen van datgene, wat de trainer noodig vindt tot verbete ring van het spel.. Allen op uw post. Adsp. 6 uur, leden 7,15. D.D S.V. TEXEL, AFD. ATHLETIEK. Zondag 10 Sept. kampioenswedstrijden voor Texel Na Maandag 4 Sept. worden geen deelnemers meer aangenomen. Wij rekenen ook op deelname van andere sportvereemgingen, inschrijving staat voor iederen Texelaar open. P. TEX. BOYS-NIEUWS. Dinsdagavond 7 u precies Tex. Boys legen Fa. Bruin. Dit kan een pracht oe fenwedstrijd worden; tevens het besluit van het trainingsseizoen. Nu is het ver plicht, op te komen, Boys. Maandag avond 7 u. trainen de adsp. Morgen de Hoogmis voor Kees v. Swinderen namens de Boys Denken we daar even om? (Zie kastje.) C.G. X Paardensport. De renbaan in het Hil- versumsche Sportpark werd afgekeurd, had een ongeluk plaats gevonden. Athletiek. Heino (Finland) bracht het wereldrecord 10,000 m. op 29 mnt. 35,4 sec. (stond op naam van den Fin Maeki 29 min. 52,6 sec. DE LUCHTOORLOG. Bij hun aanvallen op Duitschland en de bezette gebieden hebben de geallieerden de laatste dagen opnieuw zeer zware ver liezen geleden. Het weermachtsbericht 'van 30 Aug. alleen reeds vermeldde het neerstorten van wel 82 viermotorige bommenwerpers. Het zwaarst werden getroffen; Bremen, Kiel, Stettin, Berlijn, Koningsbergen, Hamburg, steden, in het gebied tusschen Main en Rijn, in West falen, Rijnland, en in Hongarije, alsmede Groot-Weenen, Moravisch Ostrow er» Oderberg. Heldhaftige strijd. Het Duitsche steunpunt op het eilandje voor St. Malo houdt met voorbeeldige dapperheid de strijd tegen de overmacht vol. De haven kan daardoor nog steeds met door de geallieerden worden ge bruikt. Ook Brest houdt verbéten stand. Van het Zuidfranschc front. Evenals in het noorden heeft de oorlog in Zuid-Frankrijk "n zeer beweeglijk ka rakter. De vijanden pogen de Duitsche troepen bij hun terugtocht door het Rhó ne-dal, in de. richting van Lyon, zooveel mogelijk afbreuk te doen, maai lijden daarbij zelf aanzienlijke verliezen, voor al in de buurt van Valence, waar 'n tank slag in het voordeel der Duitschers werd beslist. Zoo wisten zij ook de geallieerde pogingen, hen te verhinderen over de Durance te trekken, te doen mislukken Aan de Fransch-Italiaansehe grens werd Briangon door de Duitsche troepen her nomen. Van het front in Italië. Aan het Italiaansche front woedt de strijd nu vooral in de Adriatische sector waar de vijapd een aanval op *groote schaal opzette; hij maakte daarbij zoowel van lucht- en landstrijdkrachten als van zijn vloot gebruik. Groote aantallen tanks namen aan de strijd deel. Bij Urbina en Pessaro konden plaatselijke penetraties tot stand worden gebracht;, binnenge drongen tegenstanders werden in tegen aanvallen uifeengeslagen. Van het oostelijk front. Het zwaartepunt van de strijd aan het oostelijk front ligt in het zuiden, waar Duitsche formaties aan weerszijden van de beneden-Proeth met de van alle kan ten aanstormende vijand in harde ge vechten gewikkeld zijn. Buzau viel in handen der bolsjewisten, die daarbij 27 tanks verloren. Ook bezetten zij de oos telijke gebieden van Roemenië. Inmid dels hebben zij hun druk op Ploesti ver sterkt en is een hevige strijd in de Z O. Karpaten, in het Hongaarsche grensge bied, ontbrand; bolsjewistische aanvallen stortten ineen. Sovjet-voorhoeden bevin den zich tusschen Ploesti en Boekarest. Ook vijandelijke aanvallen W. van Ba- ranof leidden tot 'geenerlei resultaat; zelfs drongen Duitsche troepen daar diep in de bolsjewistische linies door, een SovjM-bruggenhoofd aan de Weichsel werd ontruimd. Moordaanslag op de Gaulle. De Gaulle werd, toen hij op het Parvis der Notre Dame te Parijs een overwin ningsparade wilde afnemen, door ge weerschoten en salvo's uit mitrailleurs begroet. De Gaulle's zeer talrijke lijfgar de opende daarop eveneens het -vuur terwijl De Gaulle de kerk invluchtte, waar eveneens schoten weerklonken, vermoedelijk afgevuurd uit de nok van het gebouw. Plotseling waren ook in de kerk machinegeweren te hooren. Reuiter voegde er aan toe, dat de B.B.C.-corres- pondent met wist, wie met de schietpar tij was begonnen, m^ar volgens anderen zou de schuld liggen bij Fransche patri otten, die men thans tracht op te sporen. Of De Gaulle werd verwond, wordt niet vermeld. Roemenië gaf zich onvoorwaar delijk over. De oproep van koning Michael van Roemenië, waarin hij zeide, dat Roeme nië de Sovjet-Russische wapenstilstands voorwaarden had aangenomen, was niet juist. Het commissariaat van buitenland- sche zaken te Moskou maakte immers bekend, dat er tusschen de Sovjet-Unie en Roemenië geen wapenstilstand be staat Thans is door Moskou Ie kennen gegeven, dat van zulk een onderteeke- ning ook in het geheel geen sprake kan zijn. Koning Michael en zijn raadgevers hebben dus eenzijdig besloten, tot een wapenstilstand over te gaan; de oorlogs toestand tusschen Roemenië en de Sov jet-Unie duurt voort en de situatie komt hierop neer, dat Roemenië in "feite on voorwaardelijk voor de Sovjet-Unie heeft gecapituleerd FRANKRIJK. De Gaulle heeft een scherpe cen suur-ingesteld op de pers. NOORWEGEN. Woonwijken van Var- dö werden door geallieerde vliegtuigen met bommen bestookt. DUITSCHLAND. Berlijn meldt, dat het verloop van de operaties in 'Frankrijk niet van invloed is op de beschieting van Engeland met vliegende bommen. ZWEDEN Ook in de nacht van 29-30 Aug. hebben geall. vliegtuigen de grens geschonden. Vijf machines stortten neer; men vond 12 gesneuvelde vliegers. VEREEN STATEN. „Zware gevechten staan nog voor de deur", verzekert de Amerik. pers. (Dit houdt verband met 'l mislukken van diverse omsingelingsbe- wegfngen Washington meldt, dat Churchill spoedig weer een onderhoud met Roose velt zal hebben. m DE POQLSCHE emigranten-regeering te Londen heeft het memorandum van Moskou inzake de Sovjet-Poolsche be trekkingen met algemeene stemmen aan vaard. ROEMENIE Omtrent het door troe pen omsingelde Duitsche gezantschap zijn geen nadere berichten ontvangen. Een Roemeensche delegatie is in Moskou aangekomen om over de vredes voorwaarden te spreken. Puddingpoeder me» suiker kost 21 cenï per pakje tjL' «wcr... ;t is extra ffjnf voor 10e periode, le helft, van 3 Sept tot en met 16 September. 37-38 A Brood 4 rants, brood of geba 37-38 B Brood 1 rants, brood of geba 37-38 Beschuit 1 rants, beschuit 217-218 Algen» 1 rants, brood, gebak of bloer 219 Algem. 25U gr. roggevlokken. ha vermout c d. of gort e.d. D73 Reserve 250gr. rgggevlokken, ha vermout, ed of gort e.d. E73 Reserve 250gr. kindermeel of voedingssuiker 220 Algem. 100 gram vermicelli 37A Boter V* rants, boter 37B Boter rants, margarine 221 Algem. 100gr. 20-f- of mag. kaa 37-38 Melk ls/4 liter melk 37-38 Taptem K, liter taptemelk 37-38 A Vleesch 1 rants, vleesch 37-38 B Vleesch rants, vleesch 222 Algem. 250 gr. suiker 223 Algem. 250 gr. jam 37 «Versn 150 gr versnaperingen 37 Tabak 1 rants, sigaren, tabal of sigaretter 224 Alg 1 rants^Eenh. toiletzeep 225 Alg. 1 rants waschpoeder C74, D74, E74 Res. 1 rants, waschpoeder E75 Res. 1 rants, toiletzeep. (Geldig tot en met 30 Sept.) R10 tabak 45 gr. scheerzeep (t m. 6 Jan.) Bijzondere rantsoenen: B76. C76, D76, E76 Res half rants, boter. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST Brandstoffen voor winkeliers en der gelijke. Bij de distributiedienst Texel kunnen a.s. week des morgens behalve Zaterdag doch uiterlijk tot en met 8 Sep tember a.s. worden afgehaald de formu lieren MD 393-03. Deze formulieren die nen te worden gebezigd voor het aan vragen van brandstoffen voor a. particu liere woningen, die alleen centraal kun nen worden verwarmd en waarin der halve in een vvoonvertrek of ander ver trek, dat voor bewoning kan dienen geen schoorsteenaansluiting aanwezig is; b. een in een -particuliere woning gelegen ruimte, vvaann een beroep, bedrijf of dienst wordt uitgeoefend, waarvan al thans de totale inhoud van laatstbedoel de ruimte gelijk is of kleiner is dan de ruimte bestemd voor bewoning; c. een bedrijf, hetwelk in de onder b bedoelde ruimte wordt uitgeoefend Aanvragen voor lcamerverhuur mogen niet op dit fomulier geschieden. (Publ. 174.) DISTRIBUTIE Fruit. Niet verzuimen, de bon uit vorig Zaterdagnummer in te leveren Aardappelen. Van 3-9 Sepi. op Aard- pp. 37: V/z kg., Toeslag 37: 1 kg. Honden- en kattenbrood. Deze maand geldt bon no. 3. Motorbrandstof. Voor Sept. zijn aan gewezen de bonnen „September", A en B. Generator-turf en anthraciet. Voor dt ze maand zijn geldig de bonnen 33e pe riode. Kaas. Van 1-14 Oct 100 gr. 40 plus en of vette kaas. Hiervoor bon 226 Alg. ui terlijk 10 Sept inleveien. Brandstof kookdoclcinden. Tot en met 31 Oct. geldt bon 25 KF van kookkaart U 405. Op 1 Oct. aanwijzing van een nieu we bon. Suiker. Om hel voorschot van een kg. in te houden, wordt vier periodes ach tereen 250 in plaats van 500 gr. per bon verstrekt. Hongaarsche bloem, 500 gr. p. bon voor kinderen, geb. 1926 t.m. 1939. Hiervoor bon Res. B 77 of Res. C 77 uiterlijk 10 Sept. inleveren Tabak. In verband met de rantsoenver kleining is voor de nieuwe periode maar één bon aangewezen. Wie pijp- of shag- tabak wil koopen. wachte veertien da gen. ZWITSERLAND heeft nieuwe troepen opgeroepen. ENGELAND. Churchill is weer terug Steden in Z.-Engeland werden door verdragend geschut onder vuur geno men. Zware schade^ Het geschut is bij Kaap Gris Nez opgesteld. De geallieerden verloren in Aug. 300,000 brt. aan scheepsruimte. De Daily Mail schrijft, dat de haven van Cherbourg zoo grondig verwoest blijkt, dat ze nog maar geringe waarde heeft. „De tijdfactor is nu doorslagge vend", kan men bij herhaling in de ge allieerde pers lezen. Arbeid is voorwaarde voor geestelijke en lichamelijke gezondheid.

Texelsche Courant | 1944 | | pagina 2