Gevr. flink dagmeisje. K. antje, Hoogerstraat. Wie heeft mijn Poësie-al- ;m? Gaarne terug. Vroni •grnan, Molenstraat 21Gevr. oiers voor een partij cro ssen. D. S. Eelman, Flevo. ruil aangeb. 1 paar heren- h. z.g.a.n., 42 voor paar d. h. z.g.a.n. 36 of 37. Oude- hild 87. Vermist sinds iandag 3 schapen, 4 lamm., merkt 2 rode verfstippen. jede bel. v. terugbezorging. Dros Nz., De Waal. Wie ilt br. meisjesmantel 14 j. or meisjessch. 37-38. IJ. itte, Kogerstr. 6. Gevonden 5sen O'end en Waal porte- jnnaie m. inh. Tegen adv. sten terug. G.Bakker, West- 53, O'end Te k. of in gevr. wollen d. badpak. Vlaming, Hoogerstr. 10. Te gevr. directiekeet of grote andtent. N Binsbergen, de rel, Dennen. Mw. Van In- Schenau, Schilderweg 140 rg, vraagt meisje van vin. 2 u. Goed loon. Te ruil: uwe imitatie Egypt, linnen nesmantel 38 voor 1 kilo i gesponnen wol. V.d. Pol L Pastorie, Oudeschild. k. nw zomerkacheltje, f8. it, Weverstr. 52. Te koop oie jonge hondjes foxter- s, prima rattenv. N.C.Rijk, ïildereind 75 Gevr. bloem- lenrooiers. Hoog loon. N. 'ijk, Schildereind 75. Gevr. goed onderh. brik. Joh. ip, St. Isidorushoeve. Wie t mijn z.g.a.n. 2-sch. stop- ploeg voor pl. geschikt om embollen uit te rijden en spijkercgge. W. Douma, C. Gevr. dagmeisje v. d. d. en n A.J, Lap, Kerkstr. Den Hoorn. Te k. gevr. ers. staaldraadmatras. P. it, Noordhaffel. Wie heeft goede mandoline te k. of leen? D. Witte, Warmoes- 5. Wie kan Piet Drijver pen aan een orgel? „Happy /s", Den Hoorn. Zaterdag- »nd damesfiets m. mass, den door Rus geleend. Is t terug. Inl. gevr. J. Bugel, ag K 63. Verloren op Schil- weg vierk. donkerr. sjaal met witte stip. Gaarne te- Donker, bij Doolhof. Wie ft voor Aly v.d. Sehans 1 sch. m. 25-26 in ruil voor ykleertjes of manteltje en tsjc, leeftijd anderhalf jaar. child 153 Te k. gevr een inewiel. Vos, Waalderweg Wie ruilt witzijden jurkje nnemingsjurk) v. andere c? (10 j.). Molenstr. 30. Te ir gevr. hooigewas D. J. •per, Akcnbuurt. Te k.gevr. jerantoboeken en tijdschrif- J. Zegel, O'schild 258. /r. meisjessch. 40 1. hak in v. meisjesmantel 11 jaar. t, O'end. Kosthuis of in ning m. gebr. v. keuken gezocht door alleenstaande vrouw (getroffene) liefst in Den Burg. Ruime vergoeding. Br. onder no. 228 TC. Gevr. nette huishoudster, 40-50 jr. A. Laan, nabij De Cocksdorp. Verloren portemonnaie met inh. Tegen beloning terug. Wittekruislaan 13. Verloren omgev. Westerslag, portemon naie m. inh. Gaarne terug te gen hoge beloning K. Kerse maker, p a. M. Keijzer, Nieuw- straat. Wie heeft 18 Mei 1.1. een portemonnaie m. inh. ver loren? Terug bij W. J. Boon Wz., Koogerweg 39. Verloren dubbeltjesarmband (PHPolder -Den Hoorn). Gaarne terug. Tr Koopman, Johanneshoeve PHPolder. Gevonden dames portefeuille met inhoud van waarde. Tegen kosten terug P. Bremer. Isolabella. Wie heeft mijn Bachosleutel ge vonden tussen Hollewalsweg en Westergeest. Jac. de Graaf Den Burg. Verloren donker- bl. portemonnaie m.bonnen en plm. f 60. C. Gteles. Kooger weg B 174. Gevr. huishoud ster, ongev. 45 j., bij wedn. 45 j. G. C. Barhorst, Padang. Eierland. Jonge getatoueerde konijnen te k. aangeb. versch. rassen. Dik Bruin, Hogerstr. 14, Den Burg. Gevr. een dagmeisje of werkster voor 2 dagen p. week. Zadelmakerij Waalderstraat. Doopsgez. Pastorie Beverwijk vraagt een flinke hulp in de huishouding in gezin van 2 pers. Meer hulp aanwezig. In ruil zw. h. sch. 41 v 43 of 44 Wim v. d. Berg, Zevenhuir.cn 126. Kamer gezocht met vol ledig pension, in of nabij Den Burg. Van der Vlis p.a. Tex. Crt. Wie 'neeft voor ons een boterpot en lepel te koop of in bruikleen D. Boot, De Waal 63. Vermist 2 schapen en 2 fokooien gekapte staart stamboeknummer in 't oor. Inl. gaarne P. Bakker. Hoorn- derweg 94. Te k. gevr. een plat wagentje. H. Spigt, Len tevreugd. Te koop 6 bunder klaver. K. Stienstra, C.dorp. Bieden zich aan bollenpelsters Br. no. 229 Tex. Crt. Biedt zich aan een werkster voor 3 of 4 d. p.w. Mej. Pan- nekoek, De Waal 7. Gevr. slagersleerling of halfwas (v. direct). A. Steenbergen, Dorp- str. 32, Cocksdorp. In ruil aangeb. nwe m. sch. 38 voor dito 39 of 40. A. Kiewiet. De Koog K 55. In ruil aangeb. 1 p. z.g.a.n. d. sell. 38driekvv. hak tegen 39 pl. of driekw. hak. R. Smit, Koog 103. Gevr. arbeiders om te dorsen. P. en A. Dros Bz De Volharding. Te k. jonge jachthond. O. Goënga, Duinweg B 149. Wie ruilt 1 p. zw. sokken voor 1 paar dameskousen, oude kwa liteit, maat 10. A. de Rid der, Waal W53. Te k. gevr. 2 paar meisjessch. 37 en-of klompen, ook gebr. A.deRid der, Waal W53. Wie heeft mantelpakje 42 of een beste winterjapon 42 in ruil voor donkerbl. regenmantel als nw. A. de Ridder. Waal W 53. In ruil aangeb. i.g.st.z. kin derwagen metsierkussen, voor een i.g.st.z. vloerkleed. A de Ridder, Koog K19. Te k. en te h. hooigewas en nagras v 2 perc. land 5 ha., in Waal en burg. Joh. Smit, Waal 79. Gevr. een werkman. Joh.Smit Waal 79. In ruil aangeb. beste h. d. sch. voor japon of man tel, 42-44 of lapje stof. M. Al- derlieste-Saris, Weverstr. 54. R.K. jongeman vraagt eenv. r.k. kosthuis te Den Burg. Br no. 230 T.C. Aardbeien is een lekkernij. Vooral uit eigen tuin. Bestelt daarom nu reeds uw aardbeiplantcn voor herfst levering. Jac. Hin Cz.,Eenden kooi. Wie vond Woensdag middag jl. op dijk te N.Schild een zwart broekje. Gaarne in lichtingen. R. Schaap, Oos terend. Te koop aangeboden jonge herdershonden. Keyser. t Hooge. 1 JULI 1945 hopen onze geliefde Ouders G. J. LOG MAN en T. LOGMAN-v.d Vis hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij n g lang gespaard mo gen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen Joop, Nelly en Vroni. Den Burg, Molerstr. 21, Juni '45 Gelegenheid tot felici teren nm. van 3 tot 5 uur Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje CORNELIA JANETTE. D Witte-Kooij. M. Witte.Jac. en Peter. Rozenhout, Texel 9 Juni 1945. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje AFINA KLA- S1NA. D. K. Nieboer-Eel- man. H. N1EBOER. Cocks dorp, 17 Juni 1945. Tijde lijk Noodziekenhuis Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon BEREND PETER. A. P Nieboer-v.d Slikke. B Nieboer. Cocks dorp, 19 Juni 1945. Heden verblijdde de Here ons met de geboorte van een welgeschapen Dochter GEERTJE ARENDJE. C Jongejan. G.Jongejan-Prins. Langereis A 43, Hoogwoud Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onzen Zoon ARNO, die bij het H. Doopsel de namen ontving Arnoldus Cornells, A. vf Heerwaar den-Nooij. C. V. v. Heer waarden. Den Burg, Texel Molenstr. 51. 15 juni 1945. Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje HENDRIK CHR1STIAAN M. Kikkert-Rietman N. H' Kikkert, Willy en Johan Oudeschild 1 f4, 20Juni '45- Zondag 24 Juni verloven zich YFKE IOUWERSMA en NICO KOUW ZO Secmster, Volgerweg 96. Naarden, Vaartweg 22. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het noodlottige verlies van ons innig geliefd Doch tertje en Zusje 1GNA en ons lief Pleegzoontje JAN In het bijzonder aan de genen, die ons in moeilijke uren in alles bijgestaan hebben, onze oprechte dank. H Veenema H Veenema-Voigt. Lida. Den Burg, Juni 1945. Aan allen, die ons tijdens de brand op 18 Mei en daarna met alles hebben geholpen, zeggen wij har telijk dank. Wij zijn nu verhuisd naar Koogerstraat 39. W. J. Boon Wz,, Met selaar. Hartelijk dank voor de heel vele blijken van be langstelling, ondervonden op ons 45-jarig huwelijks feest op 31 Mei 1945. IJ Lap. N. Lap-Bruin. Den Hoorn, Juni 1945. Leest ,,Het Vrije Volk" Dem. Soc. Dagblad. Voort zetting van „Het Volk" Uit de smaad van verdruk king en onrecht herrezen Abonnementsprijs p.w. 25 per kw. f 3,25. Abonnees kunnen zich opgeven bij J. Bruin Wz, Singel 341 Oudeschild. t Hiermede vervullen wij de treurige plicht, kennis te geven, dat in liet Noodziekenhuis te Den Burg Texel, na een buitengewoon geduldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de Genade middelen der H. Kerk, is overleden mijn innig geliefde Echtgenoot en der Kinderen zorgzame Vader, onze Zoon, Broer, Behuwdbroer en en Oom Dirk de Porto Echtgenoot v Th.Emons in de ouderdom van 34 jaar. Uit aller naam: Wed. Th. de Porto- Emons en Kinderen. Den Hoorn, Texel, 14 juni '45 De gez. uitvaartdienst had plaats Maandag 18 Juni 1.1. Tot onze diepe droef heid is na 3 dagen onze lieve kleine Robert van ons heengegaan. F. Vogelenzang-Dekker. A Vogelenzang. Oudeschild 132, 15 Juni 1945. Enige algemene kennis geving. Hierbij geven wij kennis van hel over lijden op 12 April 1.1. tengevolge van oorlogs geweld op die datum, van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Wietze Donker, in de ouderdom van 73 jaar. Namens de familie: S. Donker-Pool. Hooge- berg, Texel, Juni 1945. De begrafenis had plaats 23 April te Den Burg. Heden overleed ten huize van Jb. Plaatsman, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader Arie Kok, wedn. v. Aaltje Jonker, in de ouderdom van 84 jaar en 9 maanden. Na mens de familie: T. Plaatsman-Kok. Jb. Plaatsman. Oost, Texel, 19 Juni 1945 De begra fenis had plaats 22 Juni te Den Burg Hiermede geven wij ken nis, dat is overleden M. Jb.Hoogerheide Gz in de ouderdom van ruim 64 jaar. De familie lie Hoogeriieide. Jane Koopman. Oudeschild, 19 Juni 1945. Hiermede vervullen wij de treurige plicht, ken nis te geven, dat na eer. langdurige ongesteldheid zacht en kalm is over leden onze lieve Nicht Trijntje List, in de ouderdom van 63 jaar. Uit naam der fa milie: N. Koppen. Den Burg, 17 Juni 1945. Nutsbewaarschool Den Burg vraagt met I Sept. flinke leerkracht als hoofd der school, wegens vertrek van Juffr. Roeper. Aanmelden bij Mw. v. d. Vlies-Koopman, Schilder eind 40. De lessen van de O.L.S. te Den Burg worden hervat op Maan dag 25 Juni a.s. in hetMu- seumgebouw, Nieuwstraat 's Morgens 9 uur worden op school verwacht de klassen van: Mej M. Brou wer en den heer C. v. d. Kolk; 's middags 1,30 uur de klassen van de heeren K. Schouwstra en L. Broere Het Bestuur van .Her vormde Gezinshulp op Texel" vraagt zo spoedig mogelijk twee Gemeentezusters. Leeftijd r.iet beneden 25 jr. Inl. bij de Ned. Herv. Pre dikanten en Diakenen. Br. aan den Secr., den heer S. de Waard, Emmalaan 8, Den Burg. Rode Kruiswinkels Alle kruideniers op enkele uitzonderingen na zijn mo menteel ingeschakeld als Rodekruiswinkelier. Met ingang van 25 Juni a.s dus bij de" volgende aflevering, MOET het publiek weder een winkelier kiezen. De winkeliers hebben alle een geel biljet voor de ramen waarop vermeld staat AT TENTIE. Tevens is een rood kruis aangebracht Iedere winkelier mag een bepaald aantal klanten aan nemen. Dit aantal is den winkelier bekend. Is een winkelier volgeboekt, dan dient'men zich tot een an dere winkelier te wenden, die nog klanten kan aan nemen. De Distributiedienst Doopsgezinde Gemeente van Burg-Waal-Oosterend Voor het in ontvangstne- men van huurpenningen houdt de boekhouder Maan dag 25 Juni zitting in de Kerkekamer van i 1 12,30 uur. Jac. Bakker. Wilt u een mooieperkroos bezitten, doe dan uw keus tijdens de bloei. Te bezichtigen Giop D. Witte, Molenstr, Aanbevelend, TH. WITTE. Bij mijn vertrek naar de vaste wal een hartelijke groet aan allen en tot ziens. P. Dogger, v.h. Opzichter L.CO. Texel, 17-6-45. DORA SCHRAMA neemt geen naaien, knippen ot patronemnaken meer aan. Ned. Rode Kruis Afd. Texel. Wie kan onzen secretaris en penningmeester admini stratieve hulp verlenen, iefst met schrijfmachine. Aanmelding bij een der be stuursleden. Met het oog op merkwijziging maken wij onze afnemers attent, dat al onze merkzak- ken voor 1 JULI inonsbe zit dienen te zijn Voor zakken, die na die datum terugkomen, kunnen wij niet het volle statiegeld te- rugvergoeden. C V. T exelse Graan- en Kunstmesthandel vh. C. R. KEIJSER Co. OPROEP. Eerlang zal bij de uitgevers van de Texelse Courant een uitvoerig verslag, in boekvorm, verschijnen van de opstand der Georgiërs op Texel. De schrijver van dit verslag zoekt 'n exem plaar van de oproep tot de Tex. mannelijke bevolking v Loladse, die op 6 April o.a te Den Burg Texel op ver schillende plaatsen in het dorp is opgehangen. De bedoeling is dat van deze afdruk een fotografische reproductie vervaardigd wordt, die in het boekje opgenomen zal worden Aanmelding gaarne bij de redactie van dit blad Op deze wijze groet ik alle vrienden, die ik op en van het eiland heb leren kennen bij mijn vertrek van Texel. Het ga u allen goed. R. GIETHOORN Jr 23-6-45. Den Hoorn Landbouwkuikens. Wie nog wenst, kan van daag 23 Juni nog landb. kuikens bestellen. S H Wuis H.H. Paardenhouders. De hengst EMINENT staat Ier dekking: Zondags van 6 uur nm.; Maandags de gehele dag. Woensdags van 6 u. nm.; Donderdags de gehele dag. Beleefd aanbe velend, A. Bonselaar, Hengstenhouder Den Helder Waarschuwing. De neringdoenden mogen geen bonnen aannemen van het publiek, VOORDAT men voor een bepaalde aangewezeu bon GEHEEL bevoorraad is. Nieuwe bon nen geven niet eerder recht op kopen, of voor raad moet voor alle klanten geheel aanwezig zijn. Bij geen voorraad "dient men dus rustig af te wachten en het publiek weg te zenden. ATTENTIE. Van heden af gaat onze zaak weer gewoon door. Gelieve door omstandighe den contant te betalen Zo mogelijk materiaal mee brengen. Schoenmakerij Barhorst, De Cocksdorp. Belangrijk. Jaarvergadering Kotex op 26 juni 'sav. 8 uur bij Pen. Alle leden MOETEN aanwezig zijn. Wie niet kan, zende bericht met opgave van adres, ot hij zij lid wenst te blijven, aan den Secr. O 142, Noorden.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 2