Van een goeden verliezer. Distributie. Jitreiking' van nieuw feld 'en van „Geld- oii:aarten A" door de )laatselijke distributie- dienst. LEDEN KIESCOLLEGE. TEXEL: EEN EENHEID. ERDAG 22 SEPTEMBER 1945. 59c JAARGANG. No. 5958. EXELSCHE COURANT EUVVE BONNEN 23-29 Seutcmbcr. fe, DS77, DE78 is 2 1. melk. B692 en C l'/j 1. melk. 627 is 100 gram vlees. A.696, B696. C696 en B693 is 1 kg. dappelen. A697, B697 en C697 is 800 m brood. Tabak 51 is 40 sigaretten joit). (Publ. nr. 307). Inleveren winkeliers, akkers: A-B-C 673-673-697, D66S-666, 71, 016 (inlegvel). Slagers:-824. Aard- alhandelaren: 625, B691, ABC 690^ en iwe bonnen. Melkhandelaren: 623, ff D676, B-C 688. Winkeliers: zout Eieren E 15 (inlegvel) D663, D674, 8. Grossiers: Coupures 144 (tabakt idag. (Publ. nr. 308). Toeslag zware arbeid, ij, die in het bezit zijn van een naarn- 1 'Zware arbeid, kunnen op het distri- ékantoor terecht voor het afhalen asléxtra bonnen: ror Den Burg 26 Sept. van 9 12 uur. 'ie overigen 27-28 Sept. van 9-12 uur. ïarnkaarten werknemers en naanilijs- (hoeten worden medegebracht. Rijwielbanden', anvraa'glormulieren voor rijwielban- kunnen thans op het distributiekun- worden afgehaald. Stamkaart mede len. Daar de toewijzingen echter zeer n zijn, kan het dus geruime tijd du it, alvorens men een oproep voor rij- Ibanden krijgt. Wanneer men dus gevraagd heelt, behoeft men dat Bweede maal te doen. Groente en Fruit. -«publiek moet de bonnen 638 en flShn de 6e noodkaart voor groente ruit voor 25 September a.s. Inleveren. Petroleum. >n 637 is aangewezen voor het be- ;,®n van 3 liter petroleum en is gel- /t.m. 20 October a.s. Btandstoffenkaarlcn. apnshoofden en alleenstaande 'dbewor.ers, die in het bezit zijn van ÏJoodstamkaart kunnen thans ook (.mandstoffenkcart afhalen. De reeds i gewezen bonnen 43, 44, 45 en 46 BV len gewoon bij do brandstoffenhan- n(3ren worden ingeleverd. Bij het af- n dezer kaarten dient men echter stamkaarten van alle gezinsleden e ie brengen. Biscuits. ïtaillisten zijn verplicht de brood- len waarop zij biscuits hebben af- verd bij de plaatselijke distributie- st in te leveren. Detaillisten. listen moeten zich, alvorens hun ijzingen op to zenden aan een gros- er van op de hoogte stellen, of de sier in staat is hun de betreffende elen te leveren. (Publ. nr. 306). ificaticlijsijcs voor in te leveren munt- en bankbiljetten, istribuliedienst deelt mede, dat :n huis specificatielijstjes bezorgd n worden. Deze lijstjes dienen te velen ingevuld door hen, die na 25 :ira;^iog munt- en bankbiljetten hébben Tel leveren bij banken en dergelijke Tïingen. Deze lijstjes moeten bij het leveren geld v/orden aangeboden, lie een dergelijk lijstje niet ontvan- kunnen alsnog een exemplaar af- bi) de distributiedienst. (Publ. 309) ;Ai-Centraal Distributiekantoor maakt id, dat in het tijdvak van Woens- 19] t.m. Dinsdag 25 September a. s, ijfiolking in staat wordt gesteld na in omloop zijnde bankbiljetten bij aatselijke distributiediensten om te len in nieuwe muntbiljetten van ulden en 2'/« gulden tot een bedrag ien gulden per persoon. De dagen, op men zich aldaar moet vervoe- ;d Jipken wij hieronder bekend. 1(iH de daarvoor bepaalde dag dient cJ^ain een der gezinsleden (18 gaar of asse^ich bij de distributiedienst te ver- r i n met, ten eerste: de stamkaart inlegvel van het gezinshoofd; ten u]; e: de inlegvellen van de overige leden; ten derde: de brandstoffen- en cJpn *iet gs2in. fst i &s moei per gezinslid tien gulden ?t tl ingeleverd in bankbiljetten van 2C, f 25 of f 50; inlevering van EL. Spetten van f 1, f 2,50 en f 5 is niet fipfd. Er dient voor gezorgd te 2 dat inlevering in gepast geld ttkt een gezin niet over voldoen- akbiljetten om voor alle gezinsle- 3 omwisseling te doen plaats vin- an moeten behalve de stamkaart uegvel van het gezinshoofd en de A ;toffenkaart slechts ZOVEEL in- ?rs len v/orden meegebracht als nodig f de omwisseling van de beschik- •Cfnkbil jetten. us: -Mn komt 23 Sept. op om 4,47, on- ?n f .57. Maan 28 Sept. L.K., 6 Oct. N. x>g water ter rede van Texel: 22 rd -1.36 en 21,46. 23 Sept. 10,15 erx va1; -24 Sept. 10,58 en 23,10. 25 Sept. op ?n 23,57. 26 Sept. en 12,24 •t. 0,44 en 13,13. 28 Sept. 1,31 en inge* Zij, die niet over voldoende bankbil jetten beschikken, maar wel een ge blokkeerde rekening bezitten, wegens ingeleverde biljetten van f 100, kunnen bi] het kantoor, waar zij de biljetten van f 100 hebben ingeleverd, 't ontbrekende bedrag opnemen tegen overlegging van een schriftelijke verklaring van on macht tot betaling. Bij de inlevering van de bankbiljetten verwijdert de distributiedienst van de inlegvellen de bonnen 25 (rechterboven hoek) en neemt deze in. Losse bonnen worden niet aangenomen. De uitbeta ling der nieuwe muntbiljetten geschiedt aan de houders van brandstoffenkaar- ten in biljetten van één gulden en aan de overige gezinsleden in biljetten van 2Vs gulden. Zij, die niet in het bezit zijn van in legvellen komen niet voor omwisseling in aanmerking. Reclame's dienaangaan de worden niet in behandeling genomen. Voorts zullen legen inneming van de bonnen 51 (rechterbovenhoek) der brandstöffenkaarten de z.g. „Geldkaar- ten A" v/orden uitgereikt, waarop door de distributiedienst het nummer van de stamkaart van het gezinshoofd wordt ingevuld. De distributiedienst kruist daarbij het vakje 401a van de stamkaart van het betrokken gezinshoofd af. De verwijdering der bonnen 51 van de brandstoffenkaart geschiedt door de distributiedienst, losse bonnen worden niet aangenomen. Deze Geldkaarten A dienen voorshands zorgvuldig te wor den bewaard. Zij, die niet in het bezit zijn van zowel een stamkaart als een brandstoffenkaart, komen niet voor uit reiking van een Geldkaait A in aanmer king. Ook wal dit betreft worden geen reclames in behandeling genomen. Ceziq^hoofden of alleenwonende per sonen aan wie geen brandstoffenkaart is uitgereikt en die in verband daarmede bon 51 van die kaart niet kunnen inleve ren ter verkrijging van een „Geldkaart A" kunnen een „Geldkaart B" aanvra gen. Zij dienen zich hiervoor echter niet tot een distributiedienst te wenden, doch moeien bij het postkantoor een aan vraagformulier voor een geldxaart B af halen. Dit aanvraagformulier moeten zij vervolgens uiterlijk op Zaterdag 22 Sep tember a.s. ingevuld en ondertekend en onder overlegging van hun stamkaart indjenen bij de bank, waar zij hun geld wensen te deponeren. Zij ontvangen dan van deze bank een „Geldkaart B", waar bij de bank in het vakje 401a van de stamkaart de aantekening B geplaatst. Ook pei^onen, die geen hooid van een gezin zijn, doch de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en zelfstandig een inkomen genieten van meer dan f 100 per maand kunnen, indien zij hun geld niet op de rekening van het gezinshoofd, doch op een afzonderlijke rekening wensen te storten, op de bovenomschre ven wijze in het bezit komen van een „Geldkaart B". In de provinciën Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg, het gedeelte van Gel derland bezuiden de Waal en het eiland Goeree Overflakkee moeten in plaats van de inlegvellen der stamkaarten de thans aldaar geldige distiibutiebonkaai ten bij de distributiedienst worden over gelegd. In verband daarmede kimnen uit het Züiaen afkomstige schippers, die zich in het Noorden, Oosten of Westen des Lands bevinden, op vertoon van hun bevrachtingsboekje in plaats van het inlegvel de hun in het Zuiden uitgereikte bonkaart voor de 10de periode 1945 overleggen. Scherna uitreiking: OP 24 SEPTEMBER A.S. Tc Den. Burg in de Ulo. school Schilder- eind. 9-10 uur: Julianastr. Stenenplaats, Vis markt, Wittekruisweg, Groeneplaats, Hogerslraat, Achterom, Nieuwstraat. 10-11 uur: Binnenburg, Weststr., Kan- toorstr., Suikerv/eg, Westerweg, ITaffe- lerweg, Zwaanstr., Molendwarsstraat. 11-12 Hollewalsweg, Schoonoordweg, Waimoesstr., Parkstraat. 1,30-2,30 uur: Hallerweg, Wilhelminal. 2,30-3,30 uur: Gasthuisstraat, Koger- straat. 3,30-4,30 uur: Kogerweg, Gravenstraat. OP 25 SEPTEMBER A.S. Ie Dea Burg in de Ulo. school Schilder- cind. 9-10 uur: Weverstraat. 10-11 uur: Emmalaan, Schildereinde. 11-12 uur: Molenstraat, Waalderstraat 1,30-2,30 uur: wijk B nrs BI t.m. B86. 2,30-3,30 uur: wijk B nrs B 87 t.m. B165 3,30-4,30 uur: wijk B nrs B166 t.m. en hoger. (Publ. nr. 300). IÏERFSTTELLING EN ENQUETE LANQHONGER. In verband met de komende herfsttel- ling zullen alle geregistreerden, die run deren, varkens, schapen of paarden heb ben, een oproep ontgingen van de P.B. H. Met klem wordt aangedrongen op de zittingsdagen te verschijnen en uitvoeri ge inlichtingen te verschaffen. Naar land- en tuinbouw wort dezde keer NIET gevraagd. In verband met een mogelijke ge biedsuitbreiding van ons land, is van regeringswege een „enquête Landhon- ger" uitgeschreven. De bedoeling van deze enquête is, om zo volledig moge lijke gegevens omtrent een tekort aan cultuurgrond te verzamelen. Het invul len der vragenlijst geeft dus geen enkei ïechi op landtoewijzing in de toekomst. GELDZUIVERING. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen het volger^e ter openbare ken nis: De inlevering van bank- en munt biljetten en zilverbons, toebehorende aan andere dan natuurlijke personen, geschiedt door een daartoe gemachtigd natuurlijk persoon, desgewenst voor iedere vestiging afzonderlijk. Formulie- ïen, waarop de machtiging dient te wor den gesteld, worden vóór 25 September 1945 verkrijgbaar gesteld bij de leden van de bedrijfsgroepen Handelsbanken en Landbouwcredietbanken, zomede bij de kantoren der posterijen. Bij inlevering moet de ingevulde vol macht worden overgelegd. Inlevering krachtens volmacht kan niet geschieden bij de kantoren der pos terijen. Texel, 19 September 1345. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Ir. F. L. A. Maandag De Secretaris, Jonker. ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrij ven rotkreupel heerst: P. Lap Kzn., Den Hoorn. Wed. C. Dijt, Westergeest. Jac. Hoogenbosch, Wester- mient. Jac. Roeper Kzn., De Waal. P. Drij ver, Den Hoorn. H. Keijser Czn, Den Burg. D. Kuiper, Spang. P. Bas, Noorder- buurt. Jn. Zoetelief, Den Burg. Geba>Lap, Den Hoorn. Jac. Keijser Dzn., Den Burg. J Commandeur, Den Hoorn. C. Goeman. Spang. H. Keijser, Molenbuurt. P. J. Dijt, De Westen. D. Eelman Azn., Oos terend. L. Vermeulen, Bargen. Jac. Roe per Johzn., Den Burg. K. Linnhose, Den Burg. Gebr. van Andel, Polder Eendracht Iedere vorige opgave is hiermede ver vallen. Texel, 21 September 1945. De Burgemeester voornoemd, ST DE WAARD, Lo-B. Tot leden van het kiescollege op Texel d.w.z. de instantie, die geroepen is voor onze gemeente een tijdelijke gemeente laad te kiezen, bestaande uit dertien le den, zijn benoemd de heren: D. Dapper, Den Burg. J. Knot, Den Burg J. P. Standaart, Den Burg. J. G. de Win ter, Den Burg. Alb. Backer Tzn., Oude schild. Jb. Bruin Pzn., Oudeschild. T. A. Hermes, Oudeschild. C. P. Burger, Oos- teiend: Jac. Westdorp, Eierland. Mej. P. Landman, Eierland. C. H. Roeper Lzn., Spang. A. J. Eelman Azn., Den Burg. F. Daalder, Oosierend. Alb. Dros Bzn., Eier land. IC Stoepker, Den Burg. Jn. Vis- man Jzn. Jr., Oudeschild. Jurr. Beumkes Jzn Den Hoorn. A. J. Keijser, Den Burg. K.W. Roeper, Den Burg. E. Noordijk, Den Burg. Th. R. Hin, Dijkmanshuizen. P. J. Zoetelief, De Cocksdorp. R. J. Timmer, Den Burg. N. C. B. Ran, Den Burg. Joh. de Graaf Johzn., Eierland. H. Leber, Den Burg. M. J. Veeger, Mient. J. H. Schraag, De Westen. J. M. Bakker, Hoomderweg. Jn. Vlaming, n.b. Oosterend. C. v. Groe ningen, Den Burg. J. Mechielsen, Oos terend. J. Arie Eelman Wzn., Hallerweg. S. de Waard, Den Burg. Jb. Kikkert Jzn., Hogeberg. N. Kikkert Jbzn., Den Hoorn. Jb. Drijver Czn., Oosterend, A. van den Brink, Oosterend. A. Ellen Czn., Den Burg. Bovenstaande haren, 39 in getal, heb ben het recht, om in groepen van drie, telkens drie candidaten voor de tijdelij ke gemeenteraad op te geven. Ieder lid van het kiescollege mag slechts één op» gave van drie candidaten ondertekenen. De opgave dient te geschieden vóór Woensdag 26 Sept. a.s. 's midd. 12 uur. DE RATTENBESTRIJDING IS BEGONNEN. De heer De Kort, leider der rattenbe- slrijdingscampagne op ons eiland, deel de ons mede, dat met de eigenlijke be strijding een aanvang is gemaakt. Van de noordpunt van .Eierland uit, van uit het Zuiden en in het -centrum van ons eiland, is men begonnen, overal wordt gif neergelegd. Het publiek wordt drin gend aangeraden, zich aan de instruc ties van de rattenbestrijders te houden, o.a. houde men zijn honden en katten vast, als het gif is neergelegd. Een mens wil bij zijn maaltijd niet gestoord wor den, geef de ratten de gelegenheid om rustig de dodelijke lekkernij te v^orbe- ren. Nogmaals wekken v/e de Texelse be volking op, haar medewerking te ver lenen. Om de zaak te vergemakkelijken, worden gaarne adressen in ontvangst genomen, waar een bizondeie be strijding gevraagd v/ordt. Hebt u dus last van ratten: MELDT HET BIJ DE RATTENVANGERS, p.a. Hotel Dc Graaf. Weverstraat.. Stelt niet uit, doet het nu! HERBOUW ESPERANTOMONUMENT. Voor de herbouw van het Esperunio- monument kwam tot op heden een be drag van f 255 bmnen. Voorwaar geen slecht begin, maar, gelet op de gestegen prijzen, is er heel wat meer nodig. Ieder, die voor dit doel iets over heeft, kan dit bezorgen aan mijn adres: Warmoesstr. 59, Den Burg. Esperantistoj, pensu pri la vortoj al La Vojo de Zamenhof: Ni atingas le celon en gloro! Th. Tiessen. Twee inwoners van Oosterend zonden ons een brief over het verslag, dat wij plaatsien van de feesten aldaar. Men raadt het al: deze öostei enders gevoe len zich ten achter gesteld bij Den Burg. Hun voornaamste grief is, dat wij de feestelijkheden te Den Burg zoveel uit voeriger verslagen hebben. Hoewel de ze aangelegenheid er een is, die in we zen behoort geregeld te worden tussen briefschrijvers ,en de redactie, menen wij ze nochtans in het licht der open baarheid le moeten brengen. Hier speelt plaatselijk chauvenisme een rol, hier tracht men tegenstellingen te constru eren, waarvan zeker in deze tijd geen sprake mag zijn. Want Oosterend i s niet minder dan Den Burg. Timmert men aan de weg, dan heeft men critiek te ver duren. Als onze verslaggever naar eer lijke overtuiging een beoordeling van 'n spel geeft, die niet Vitvalt zoals sommi ge medespelenden dit wensen, moet men. dit kunnen verdragen. Het is nog steeds de vriend, die op de feilen de aandacht vestigt. Met een achterzetting van het dorp hee/t dit niets uit te staan: het is volkomen onjuist om het oordeel over de heterogene collectiviteit, die hef dorp is, te vereenzelvigen met een groep deelnemers aan een spel. Jaren geleden, 'i was ergens in Italië, hadden wij eens 'n gesprek met een ont wikkeld man, die belangstellend in formeerde, vanwaar wij gekomen wa ren. Wij noemden de naam Texel, maar het woord was de man volkomen vreemd. Wij namen een atlas ter hand, zoals deze in de streek op middelbare scholen werd gebruikt; ook daar stond de naam niet op. Alle Waddeneilanden werden genoemd in een qroep: Westfiie- se Waddeneilanden. Toen wij den man vertelden, dat Texel het belangrijkste waddeneiland was, vroeg hij of er dan geen mensen op de andere eilander, woonden. Wij antwoordden, dat deze evenzeer bewoond waren. Eïierop zei de man: Is Vlieland dan niet het belang rijkste voor de Vlielanders en Ameland voor de Amelanders? Wat konden we anders doen, don den vrager gelijk ge ven? Wij spraken dc^r, en vertelden van ons Texel, voor den vreemdeling waren onze woorden een verrassing. Hij stond versteld, dat op Texel zovele scho len v/aren, dat er een eiaen krant ver scheen, dat er enkele honderden kilo meters verharde wegen waren, dat een deel van het land door inpoldering ver kregen was. We dachten er niet aan, om te vertellen, dat de bewoners van hel dorpje Den Burg zoveel belangrijker, zo veel interessanter, zoveel beter of zoveel slechter waren dan de bewoners van het nóg kleiner dorpje Oosterend. De man, die blijk gegeven had een opmerking ad rem te kunnen maken, zou ons dan op nieuw beschacmd hebben gemaakt. S. V. TEXEL. Voor het bekerprogramma speelde Helder legen Schagen 0-0, dus botert het bij deze 3e klassers nog niet erg. De indeling voor de 5lVB-beker kwam af, waarvoor Helder, HRC, Watervogels, Atlas en Texel in een afó. zijn geplaatst. Zondag spelen Helder-HRC en Ailas- Texel reeds. Dus trekken we naar Atlas. We weten, dat deze ploeg fanatiek zal strijden en dit moet voor T een waar schuwing zijn om door technisch beter spel een overwinning te bewerken. Het zal nodig zijn, meer vaart in ons spel to brerigèn. We moeten meer overrompe lend te werk gaan en door zuiverder plaatsen, kansen scheppen voor den best opgestelden speler. Vooral doorzet ten en volhouden. Texel 2 gaat op bezoek bij Tex. Boys. Dit kan een pittige wedstrijd worden. Ook een adsp. elftal speelt op het Boys terrein tegen een jeugdelftal. Zie elftal len en 'aanvang in het kastje. Adsp. en Junioren let op. Hedenavond bespreking in achterzaal Hotel De Graaf. Aanvang half 8. Nie mand mag ontbreken. Zegt het voort. LAAT BLOEMLN UW TOLK ZIJN Pe collecte onder bovenstaand motto, op Texel gehouden, heeft f871,55 opge bracht. VERLEDEN EN TEGENWOORDIGE TIJD. In de verleden tijd, gelukkig de vol tooid verleden tijd, heetten een straat en een laan in Den Burg naar Michiel Adri- aanszn. de Ruyter en Willem de Zwij ger. Geen enkele Texelaar zal ei be zwaar tegen hebben, als in de toekomst opnieuw straten of lanen naar deze, on ze roemruchte voorvaderen genoemd zullen worden. Maar wij-zelf willen dat dan beslissen. Germaanse buren hebben wij daar allerminst voor nodig. Wij leven thans in de tegenwoordige tijd elke scholier weet u dat te ver tellen' de bedoelde straat en laan he ten weer als voor de oorlog naar onze prinses en naar de koningin. Op de Pé- Bé's zijn de namén uit de verleden tijd echter blijven staan. Op verzoek en ten geriétfe van de uitgelezen schare, die thans de Wilhelminalaan en de Juliana- straat bewonen, vestigen we daarop openlijk de aandacht. Dat het door onze doorluchtige magistraten gelezen mag worden! Sedert dit gesprek zijn vele jaren ver lopen, jaren, dat Texel meer nog dan voorheen 'n eenheid werd, 'n prachtige eenheid, zoals bleek bij het indrukwek kende défilé, dat te Den Burg ter her denking van onze gevallenen is gehou den. Denken de briefschrijvers werkelijk, dat wij, geroepen als wij zijn, om vóór te lichten, bereid gevonden worden om scheidsmuren op te richten, waar een eenheid behoort te zijn? Kom, laat men toch wijzer zijn en laten degenen, die critiek moesten verduren, tonen, dat zij goede verliezers zijn. Er komt een tijd, dat wij elkaar weer ontmoeten zullen, ook dezen Oosterenders zal dan. wel dui delijk worden, dat hun belangen in geen geval ten achter worden gesteld. v TEX. BOYS-NIEUWS. Programma voor 23 Sept op Boys-ter rein: Bovs adsp.-B tegen Texel B om 2 u. Boys.lTexel 2 om 4 u. Boys 3 naar Den Hoorn 2 om 2,30 u. Vertrek per fiets om 1,45 hoek De Zv/aan. Zie elftallen en na der nieuws in het kastje. G. OUDESCHILD Het bestuur van de hanspoitarbeiders- bond, afd. Texel werd als volgt samen gesteld: Jac. Bruin, voorz., P. Dogger, se- cetaris, C. Carsman, penningm., P. Vlas en D. v.d. Vis. Do afd. telt tnans 33 le den, gezien het groot aantal arbeiders op Texel, worden nog vele nieuwe in schrijvingen verwacht. OVERNAME OF VESTIGING VAN MIDDENSTANDSZAKEN. Bij het kantoor Alkmaar der Kamer v. Koophandel en Fabrieken voor Noord- Holland v/ordt de laatste riaanden een zeer groot aantal vragen tot het overne men of vestigen van zaken mgediend, die onder de werking der Vestigings wetten vallen. In deze Wetten wordt na drukkelijk als voorwaarde voor het ver krijgen ener vergunning het bezit van het Middenstandsdiploma en een diplo ma van vakbekwaamheid gesteld. De meesten dezer aanvragers moeten helaas worden teleurgesteld, omdat zij geen oi slechts één der diploma's be zitten. Een langdurige werkzaamheid in de betrokken branche, goede getuig schriften of verklaringen van officiële instanties, dat aan hel betrokken bedrijf behoefte bestaat, zijn niet voldoende cm de gevraagde vergunning te ver krijgen. Het Secretariaat der Kamer kan jongere en oudere personen, die overwe gen later een eigen bedrijf te vestigen, of over te nemen, er niet genoeg op wij zen, er zorg voor te dragen, dat zij tijdig voor hel Middenstandsdiploma en een diploma voor vakbekwaamheid gaali studeren. Vooral ook de ouders worden er op gewezen, dat bv. het behalen van een gezellendiploma aan een ambacht school niet voldoende is voor vestiging als patroon, maar dat daarna nog een meesterdipioma zal moeten worden be haald. Vele teleurstellingen kunnen v/or den voorkomen, indien betrokkenen zich hiervan goed rekenschap geven. Het Secretariaat der Kamer van Koophandel, Oudegracht 182, Alkmaar, is steeds be leid van inlichting te dienen omtrent de officiële cursussen, die voor de nodige diploma's opleiden .terwijl men zich ter zake ook tot de betreffende Vakgroep kan wenden. IIOE LAAT? Diensten TESO, Texel-Den Helder v.v.: van Texel: 8 uur en 14,30; van Den Helder 10 u. en 16,30 u. (ook op Zon- en Feestdagen). TexelAmsterdam v.v.: Van Texel Dinsdags 7,30 uur; van Am sterdam Donderdags 9 uur. (De Ruyterkade (Vismarkt). TexelHarlingen Van Texel iedere Vrijdag, van Har lingen iedere Zaterdag. Uur van vertrek is afhankelijk van het getij. Autobusdiensten Den Helder-Alkmaar: Vertrek Den Helder: 8,8,05, 9, 11.- 12,-, 14.-, 15.30, 17.-, 18.30. Vertrek Alkmaar: 7,-, 9.30, 10.30, 12.30, 14.-. 15.30, 17.-. Treinenloop Den Heider-Alkmaar v?v. Van Den H.: 6,56, 13.—. 18,40. Aank. Alkm.: 8,05, 14,45, 19,49. Van Alkmaar: 5,30, 9,17, Aank. Den H.: 6,25, 10,42, 18,08 De treinen van Alkmaar naar Amster dam en terug sluiten hierop aan.. VOOR WELKE DE VRIES? Op ons kantoor is een dikke Diief uit Zandvoort bezorgd, afkomstig van J v.d. Vlay en bestemd voor de fam. De Vries. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL schrijvingen verwacht. van 13 tot en met 21 Sept. 1945. Geboren: Johan Dirk zv Johan Dirk Bakker en Maria Anna Commandeur. Annie Catharina av Arie Dros en Nelly Geertruida Eelman. Ondertrouwd: Kendricus Franciscus Hubertus Boeijen en Trijntje van Leeu wen. Jan Pieter Slik en Jantje Daalder. Klaas Eelman en Cornelia Johanna Geerts. Getrouwd gemold Eelman en Alï Johanna Roeper. Pieter Kleve er netje Hemelrijk. Voorz. Gevonden: sleutel, alpinomuts, rsfr Secr. fiets.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1