Laat dit onze leuze zijn Eendracht maakt macht I" Plattelandsvrouwen aan het woord Texels jonge boeren vergaderen SATERDAG 6 OCTOBER 1945. 59e JAARGANG. No. 5962. TEXELSCHE COURANT ROTKREUPEI. De Burgemeester van Texel maakt be- end, dat op de hierna volgende be kijven rotkreupel heerst: P. Lap Kzn., Den Hoorn. Wed. C. Dijt, iVestergeest. lac. Roeper Kzn., De Waal. Keijser Czn., Den Burg D. Kuiper, pang. P Bas, Noorderbuurt. Jn. Zoete- ef, Den Burg. Gebr. Lap, Den Hoorn. 3C. Keijser Dzn., Den Burg. C Goeman, pang. H J. Keijser, Molenbuurt. P. J. iijt, Westen. D Eelman Azn., Oosterend. Vermeulen, Bargen. Jac. Roeper Johzn. urg. K Linnhose, Burg. Gebr. van An- el, Eendracht. P. Vlaming Pzn., Oost. Iedere vorige opgave is hiermede ver- allen. Texel, 5 October 1945. De Burgemeester voornoemd, Ir. F. L A. MAANDAG, wnd. KOSTELOZE VACCINATIE. De Burgemeester van Texel maakt ekend, dat gelegenheid zal worden ge- even tot kosteloze inenting en her-in- nting van ingezetenen die zich daartoe □nmelden: op Maandag 15 October a.s. des Dormiddags 8,30 uur in de o.l. school Zuid-Eierland. op Woensdag 17 October as. des iddags 12 uur in de o.l. school te Den oom, des namiddags 1 uur in de dok- rswoning te De Cocksdorp, en des na- iddags 4 uur in de o.l. school te Oude- hild. op Donderdag 18 October a.s. des iddags 12 uur in de o.l. school te Mid- en-Eierland en des namiddags 4 uur in 3 o.l school te De Koog. op Vrijdag 19 October a.s. des na- .iddags 4 uur in de o.l. school te Oos- irend op Zaterdag 20 October a.s. des ioormiddags 11 uur in de o.l. school te Waal en des namiddags 3 uur in de 1 school te Den Burg. Teneinde abuizen bij het opnemen m namen en voornamen te voorko en, moeten trouwboekjes, waarin de imen van belanghebbenden vermeld n, worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, kinderen vóór het bereiken van de eitijd van één jaar ingeënt MOETEN Texel. 3 October 1945. De wnd Burgemeester van Texel, Ir. F. L. A. MAANDAG. AANGIFTE VOOR HET BEVOLKINGSREGISTER. Burgemeester en Wethouders van xel herinneren de ingezetenen aan in verplichting om steeds tijdig ter meente-secretarie aangifte te doen or het bevolkingsregister. Bedoelde aangifte moet worden ge- lan 1. wanneer men de gemeente gaat irlaten, alsdan moet een getuigschrift in woonplaatsverandering verhuis- Bjet) worden gevraagd ter secretarie zer gemeente en meegenomen naar gemeente, waar men zich gaat vesti- teneinde aldaar, uiterlijk binnen ee weken te worden ingeleverd. I. wanneer men zich in de gemeente stigt, alsdan moet men overleggen getuigschrift van woonplaatsveran- ing (verhuisbiljet) afgegeven in de ige woonplaats. 1 wanneer men binnen de gemeente n woning verandert, let hoofd van een huisgezin is ver- cht uiterlijk binnen twee weken aan- te te doen, wanneer in dat gezin enige andering plaats grijpt, ook door het lemen of het vertrek van dienst- of rkboden, )pgave kan ook geschieden bij de ambten in algemene dienst in de di- se wijken. Verzuim van aangifte kan irden gestraft met een' hechtenis of Idboete. 'exel, 3 October 1945. lurgem. en Wethouders voornoemd, )e Burgemeester, Ir. F. L. A. Maandag De Secretaris, Jonker. BEKENDMAKING. )e Commandant van de Gezagstroe- i op Texel brengt ter kennis aan be- ghebbenden, dat het nog steeds ereen verboden is, de duinterreinen, terijen en het strand te betreden en i goederen toe te eigenen, let ingang van heden zijn alle hier- >r afgegeven vergunningen (ook dus >r de Marine en Gemeente) vervallen, geldt tevens voor het destijds vrijge- ren gedeelte van het strand aan De >g. Nieuwe vergunningen kunnen al- in noodzakelijke gevallen aange- agd worden bij voornoemden Com- idant, Hogerstraat, Den Burg. egen overtreders zal streng opgetre- worden. «el. 6 October 1945 De Commandant voornoemd, J. J. KAPPELHOF. 15 enzine voor ZIEKENVERVOER. i verband met de zeer slechte benzi- isitie, deel ik mede, dat slechts in dringende gevallen patiëntenver- kan worden toegestaan per auto. en ritten van en naar ziekenhuizen itoria en klinieken, mogen worden svoerd Bij controle der doktersver- mg zal door mij nauwkeurig wor- nagegaan, of aan bovenstaand schrift de hand is gehouden. Namens de Rijksverkeersinspectie, district Noord-Holland, Dokter P. C. Du Pui. Allerwegen op ons eiland valt een verheugende activiteit op verenigingsge- bied waar te nemen. Allerwegen wor den weer bijeenkomsten gehouden, kan men weer in een vrije en prettige sfeer praten. Er wordt druk gediscussieerd, men lacht en weet weer een snedige in terruptie te plaatsen. Er is iets veran derd op Texel, want ondanks alle mee gemaakte misère leeft men weer De druk is geweken, men gevoelt de zege ningen van een democratische maat schappij als nimmer te voren. Wij heb ben het genoegen met velen te spreken, uit allerlei lagen onzer bevolking, rnet een godsdienstige of politieke instel ling, waaronder alle mogelijke schake ringen waar te nemen zijn. De opleving spreekt bij hen allen, men bespeurt het aan de manier van praten, aan de wijze van optreden. Ko men de oorlogsjaren terloops ter spra ke, dan versombert de toon van het ge sprek, het ziin maar enkelingen, die over de periode, welke achter ons ligt, een goed woord te zeggen hebben Met zeer veel genoegen vernamen we, dat de zangverenigingen van Den Burg het voornemen hebben, om gezamenlijk een feestavond te beleggen. Spreekt daar niet de wil tot eendrachtig samenwer ken uit? En toen wij met een paar en thousiaste schakers een gesprek voer den over een nieuw op te richten ver eniging. gaven zij aanstonds toe, dat het gewenst was om tot een algemene ver eniging te komen, waarvan ieder lid kon zijn. Ook deze mensen waren van oor deel, dat de schotiesgeest moet worden tegengegaan. Want hebben niet allen Donderdagmiddag kwarn een behoor lijk aantal dames in De Lindeboom bij een om de aloude afd. van de bond van plattelandsvrouwen wederom op te richten Mevr. J. Roeper- van der Oord kweet zich uitstekend van haar taak als waarnd. voorzitster. Zoals bekend is mevr. Kamp-Neubecker enige jaren ge leden van liet eiland vertrokken. Er werd 'n nieuw bestuur benoemd. Reeds na de eerste vrije stemming viel de be slissing: gekozen werden de dames L. v. de Ban-Van Bodegom, C. Dros-Bakker, Rab-Dros, Roeper v d. Oord en De Wolf Kikkert Vele zielen, één gedachte dus Gewezen werd nog op de pogingen, die eertijds door de afd. landsvrouwen van de Ned. Landstand worden aange wend om de bond binnen haar muren te lokken. Ze vingen echter over alle linies bot. Ook de aanval op de kas mislukte Men had de centen tijdig versnoept, o a. door mevr. Kamp een geschenk aan te bieden bij haar vertrek naar elders Op deze eerste meeting, waarop we echte thee proefden en van een heerlijk koekje smulden (bij vergissing vonden we er zelfs twee naast ons kopje. bleek uit voorgelezen artikelen, dat Over al in het land weer volle actie wordt ontplooid. Een paar dames van het hoofdbestuur hebben als .verkenners" heel Holland afgereisd en keerden vol goede moed huiswaarts. Van de inge zonden stukken noemen we gaarne de uitnodiging van de Volkshogeschool de Zandhoeve te Bergen, waar de huis vrouwen 10-13 Oct. een driedaags festijn wordt geboden. De kosten bedragen slechts f 10, Mevr. Roeper-v.d. Oord las een hoofd stuk uit West-Friese schetsen van F. Butter; een leutig verhaal, dat aller aandacht had. De volgende bijeenkomst vindt half Nov. plaats. Besloten werd om ook eens 's avonds bijeen te komen (als de maan meewerkt). DISTRIBUTIE. Brandstoffen. Van de brandstoffenkaart T 509 zijn de volgende bonnen voor Texel geldig verklaard: 47 BV, 48 BV en 49 BV. Deze geldig verklaring dient om een winter- opslag te vormen. Men dient deze bon- nen zo spoedig mogelijk bij den brand- stoffenhandelaar in te leveren. Bonaanwijzing week 7-13 October. A 753 is 2 liter melk. D 700 en D701 is 3 liter melk. B en C 753 is 31/» liter melk. 742 is 100 gram vlees. 743 en B754 is 1 kg aardappelen. 715 is 2 kg. aardappe len. Inleveren winkeliers. Slagers: 740. Melkhandelaren: A751, B-C 751, D757, D758 en restanten. Aard appelhandelaren. 741. B752.-714 en nieu we bonnen. Bakkers: 700-705, 706-707 B 750, D 750-751, D 17. Nieuwe bonnen voor petroleum. Petroleumkaart U.A. 510, 05.06-07-08 is elk 4 liter. U.B. 510, 05-07 is elk 4 liter. U.C 510, 62 is elk 4 liter. (Publ. nr 315) ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 7 Oct op om 5,10, onder om 16,25 Maan: 6 Oct. N.M., 14 Oct. E.K. Hoog water ter rede van Texel: 6 Oct. 9,47 en 21,55. 7 Oct. 10,15 en 22,22. 8 Oct. 10,41 en 22,50. 9 Oct 11,12 en 23,19. 10 Oct. 11,42 en 23,49. 11 Oct. en 12,09. 12 Oct. 0,24 en 12,42. hetzelfde meegemaakt, toen de onder drukker ons zijn juk oplegde? Wij weten wel, dat er een grote* verscheidenheid van opvattingen op Texel is. Maar waar om zou men in een algemene vereniging bepaalde leden niet tegemoet komen? Hebben sommigen bezwaren om op de Zondag in verenigingsverband met een bepaald doel bijeen te komen, laat men dan, indien enigszins mogelijk, een an dere dag voor samenkomst kiezen. En zijn er leden, die andere bezwaren van godsdienstige aard hebben, laat men ook hen tegemoet komen. Het geloof is voor velen een zegen, een groot ge luk. Het is toch duidelijk, dat men nie mand zijn geluk ontnemen wil? Er zijn op Texel zo weinig mensen. Ze wonen verspreid over een grote opper vlakte. Elke vereniging kan slechts be staan bij een voldoende aantal leden. Meent men werkelijk, dat in de kleine dorpjes van ons eiland, verschillende gezelligheidsverenigingen van dezelfde soort reden van bestaan hebben? Laat men daarom, voor tot oprichting van een nieuwe vereniging besloten wordt, overleg plegen met de bestaande ver enigingen Met wederzijdse goede wil zal dan aan lang gekoesterde wensen voldaan kunnen worden. Ten voordele van hel peil dezer verenigingen, ten voordele vooral ook van de eendracht, die op ons grote Texel, met zijn geringe bevolking, een zo dringende noodzake lijkheid is. Eendracht maakt macht Dit moet het devies zijn, waarnaar wij ons met elkaar bij de materiele en geestelij ke wederopbouw van ons eiland te richten hebben. C. Z. „EENDRACHT Algem. ledenvergadering 1 Oct. '45 Aanwezig waren 41 leden. De voorz. bespreekt in zijn openings woord zijn voldoening er over uit, dat we thans weer. na 5 jaar oorlogsgeweld als vrije mensen in vergadering bijeen kun nen komen. Vervolgens memoreerde hij het overlijden van den vorigen direc teur, den heer Ens, die 6 jaren lang zijn krachten aan onze ver gaf, en van het bestuurslid, den heer G. Leber. Met Le ber is een man heengegaan, die veel voor de ver. heeft gedaan. Man van weinig woorden als hij was, nam hij in het bestuur 'n bizondere plaats in. Vaak was zijn oordeel bij grote beslissingen doorslaggevend Ha voorlezing der notulen, die onver anderd werden goedgekeurd, werden 10 nieuwe leden aangenomen, te weten: G. Witte, De Nes. Wed. Zoetelief, Vrede- lust. C. Hin, Witte Engel. C. Comman deur, Den Burg. A. E. de Grave, Holl weg J Bakker, Kogerweg. C. Keijser, Ruitersplaats. D. Keijser, Ongeren. P. Swama, Brakenstein. C Reij, Den Burg. De directeur achtte zich gelukkig me de te kunnen delen, dat de fabriek on beschadigd de oorlog is doorgekomen. In het afgelopen boekjaar is verwerkt 1,6 mill, kg melk, waarvan de leden 80 pet. leverden, en de leveranciers 20 pet. Gemiddeld vetgehalte 3,27 pet. De bru- to-opbrengst van de producten bedroeg f 227,776,60. Af boerderij werd uitbe taald gemidd. 11,18 ct. per kg, melk. of wel 3,42 ct. per pet vet. Aan het eind van liet boekjaar was er een saldo van f 12,073,32. Dl! werd als volgt verdeeld. Nabetaling over alle melk ct. per kg. f 4125,43. Bijschr. op het ledenkapi taal ct. f 2597,89. Afschrijvingen f 4600.Reservering f 750 De fabriek met inventaris, 2 dubbele woonhuizen, filiaal met inventaris, staan nu op de balans voor f 56000,—, het res. fonds is groot f 12250,en het ledenkapitaal f 24481,78. Wat de financ. toestand betreft, kan men dus met een gerust hart de toekomst tegemoet gaan. Hoe zal het echter met de veehoude rij en de melkeri) gaan in de toe komst? Zal men moeten doorgaan op de reeds bekende manier van steunuitke ring op de melk, of zal het prijspeil zo danig worden, dat de melkerij lonend wordt? We hebben maar af te wachten hoe men in Den Haag deze dingen aan pakt. Zeker is evenwel, dat er in de toe komst strengere keuringen komen op de kwaliteit van boter, kaas en consump- tiemelk, om onze plaats op de wereld markt te behouden of terug te winnen. Hiervoor is vooral nodig veel toewij ding voor het werk op de fabriek en op de boerderij. Want op de boerderij ligt de grondslag. Hier moet de goede grond stof, de zuivere melk vandaan komen. Stalinrichting, stal verzorging, veever zorging, behandeling van de melk en melkgereedschap op de boerderij moet op hoger peil komen. Er zal hard aan gepakt moeten worden, nu wij een nieuw tijdperk ingaan Als nieuw bestuurslid werd gekozen Th. Bakker, van Spyk en als nieuw lid van de fin. commissie U. Bouwsma. Bij de rondvraaq werden nog ver schillende vragen beantwoord, waarna de voorz. de vergadering sloot met aan ieder het beste voor gezin en bedrijf toe te wensen. w. Alle bestaande gewichtsbeperkingen in het binnenlandse briefpostverkeer zijn opgeheven. ZO GAAT HET GOED De vier koren, die tijdens de bevrij dingsfeesten te Den Burg hun medewer king verleenden, zijn voornemens half Nov. in Hotel Texel een feestavond te organiseren. Enkele-jongelui zijn al druk aan het studeren. Er zal worden deelge nomen door N.H. kerkkoor, het Doops gez. koor, de R.K. Zangver. en de Ge ref. zang ver DE OPSTAND DER GEORGIERS. ,,Hei is niet mogelijk om elke gebeur lenis van incidenteel belang te be schrijven of om volkomen on partijdig te zijn. Wij hebben getracht de waarheid te benaderen zonder de fei ten op te smukken, zij waren ernstig genoeg. Wij hadden geen behoefte een romantisch gekleurd verhaal te schrij ven, ons doel was veeleer om tegen over het nageslacht verantwoord te zijn". Aldus enkele regels uit het voor woord, dat de heer Van der Vlis ter in leiding van zijn uitvoerige verslag over de opstand der Georgiërs heeft ge schreven. De belangstelling voor het boekje overtreft alle verwachtingen, dagelijks komen honderden bestellingen binnen. Het ziet er naar uit, of het quantum, dat voor Texel beschikbaar wordt gesteld, weldra uitverkocht zal zijn. Bij de boek handel kan men zich alsnog opgeven. Prijs van een exemplaar op gewoon pa pier ca. f 3,50. Luxe exemplaren voor zover voorradig ca. f 10, De Woensdagavond in de landbouw school gehouden vergadering der ver eniging van oud-leerlingen was druk bezocht, de vele onderduikers waren weer boven water en er moesten heel wat stoelen worden aangesleept om al len een plaats te kunnen geven. Deze vereniging is ontegenzeggelijk een der actiefste van het eiland! De voorz., de heer Jurr. Beumkes, heet in het bijzonder welkom den heer E. v. d. Ban, adviseur der ver. Spr. merkt op, dat de verg. een van de weinige op Texel is. die haar werkzaamheden gedu rende de oorlog regelmatig heeft voort gezet.. Hij dankte daarvoor het volijve rige bestuur on de trouwe leden, die slechte wegen en nog slechtere banden ten spijt, actief weikzaam bleven. Vele veraf wonenden riskeerden zelfs vaak de terugtocht na „spertijd". Gezien de resultaten onder genoemde omstandig heden bereikt, is een groot optimisme voor de toekomst gerechtvaardigd. De ver. laat zich dan ook niet afschrikken voor do drukte, die zij voor de boeg heeft. De secr., de heer M. Witte Jzn., las hierop de notulen der laatste verg. in het gebouw 23 Mei 1944 en ver volgens het jaarverslag, waaraan we ontlenen: ln de jaren '43-'45 werden ve len onzer opgeëist door de Duitse over- heeisers. 24 jongens werden genoopt naar Duitsland te gaan of onder te dui ken, later moest ook de rest van het eiland (deportatie naar Assen). Wat heeft de landjeugdver. van de Land stand haar best gedaan om ons in het schuitje te krijgen. Wij qaven de strijd echter niet op en draaiden lustig ver der, alsof er qeen Landstand bestond. Keer op keer trachtte de heer Jos. Bak ker van de afd. Volk en Bodem ons te paaien, maar tenslotte gaf hij het op Spr. gaf zijn voldoening te kennen over het grote aantal leden (116), maar ter vergroting van het aantal donateurs (96) dient een actie te worden gevoerd. Ieder lid werve minstens een donateur. Secr. memoreerde de excursies, de stalwed- strijden, de lezingswedstrijden. Met waardering werd gewaagd van de steun die wijlen de heer G Joh. Duinker, de ver ols redacteur van de Texelse Cou rant, verleende door het publiceren van uitvoerige verslagen over het vereni gingswerk. Een woord van lof v/erd toe gezwaaid aan den heer Van den Ban, wiens onvermoeide arbeid als adviseur met veel succes is bekroond. Secr. spoor de tot voortdurende activiteit aan, want zo zeide hij: „Wij zijn de pioniers, die voorop moeten gaan bij de wederop bouw van de wereld" Bestuur. In de plaats van den heei P. Koorn Tzn werd gekozen de heer Jb. Witte, Spang, in de plaats van den heer P Kikkert, die naar Schagen ver trekt, de heer H. Leber. Het winterprogmmnia. De heer Van den Ban besprak hierop het winteiprogramma. Wat wij de laat ste jaren hebben gedaan, viel over het algemeen in de smaak. In die geest gaan we dus verder Touxvsplitscursus. Voor een cursus in touwsplitsen gaven zich 26 personen op. Er zal zo spoediq mogelijk een leeraar worden gezocht. Landbouw werktuigen en -motoren. De heer B. Paagman, Eierland, ver klaarde zich bereid een cursus te geven in landbouwwerktuigen en -motoren. De heer Paagman beschikt over grote prac- tische ervaring De heer Van den Ban zal trachten van het departement van land bouw Rijkssubsidie te verkrijgen. 20 personen gaven zich op. Andere be langstellenden geven zich omgaand op aan den heer Van den Ban. De cursus duurt 12 weken (een avond per week). CONSULTATIEBUREAU. Het Consultatiebureau voor Zuigelin gen zal zitting houden Dinsdag 9 Oct. a.s. in Hotel De Oranjeboom van 10 uur tot 12,30 uur voor kinderen tot 8 maan den. DE COCKSDORP DAMCLUB OPGERICHT. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering in Hotel De Hoop is een dam club opgericht. Besloten werd om Dins dags bijeen te komen. 9 Oct. a.s. be ginnen de onderlinge competitiewed strijden. De heer S.Bakker werd tot lei der benoemd, het financiële gedeelte zal door den heer G. ten Brug worden verzorgd. Het ledental kan nog groter, men geve zich zo spoedig mogelijk op. SCHOENENRUSH. De mededeling van Mantje's schoen- handel, dat er Vrijdagmorgen NVH- schoenen zouden worden verkocht, werkte op het publiek als een rode lap op een stier: Er ontstond een ware rush naar dit begeerde en lang verbeide ar tikel. Reeds Vrijdagmorgen om 5 uur vertoonden de eerste klanten zich in de Hogerstraat voor het magazijn, waar de menigte met het uur groeide. Velen wa ren blijkbaar bang. dat ze achter het net zouden vissen, er ontstond een klein in cident en daarom was het maar goed, dat de politie later een oogje in het zeil hield! Sprekers van de „overkant". Voor 1940 en ook nog tijdens de oor log zijn enige bijeenkomsten gehouden, waarop sprekers van de vaste wal een voordracht hielden. Men is voornemens, ook dit seizoen sprekers van de over kant uit te nodigen. Deze bijeenkomsten zullen 's middags worden gehouden. Als er op tijd wordt begonnen (b.v. 2 uur), kunnen we met melktijd weer thuis zijn. De praatavonden. De praatavonden kenmerkten zich altijd door een gezellige sfeer en gaven veelal aanleiding tot levendige discus sies. Het is een goede gedachte om op de komende avonden ook eens alge mene onderwerpen aan te snijden. B. v. de emigratiemogelijkheden, een vraag stuk van de eerste orde. 70,000 tot 100,000 jonge boeren zoeken een plaats. Over één of twee jaar, als de voedsel voorziening weer normaal is en de prij zen der producten niet meer zo hoog zijn als nu, zal een bedrijf van 20 h. a. of meer geen brood meer kunnen ople veren voor 2 of 3 gezinnen. Jonge boe ren, die een gezin willen stichten, zijn dan op emigratie aangewezen. Canada, Argentinië, Zuid-Afrika, Australië wor den vaak in dit verband genoemd. Er kan ook eens gesproken worden over de voor- en nadelen ener annexatie, enz. Er zullen ook weer lezingwedstrijden worden gehouden. Wegens het beperkt aantal avonden, zullen de onderwerpen flink moeten worden bekort, opdat meer personen op dezelfde avond kun nen optreden. Ook het aantal vragen, door dezelfde persoon gesteld, zou be perkt kunnen worden. Toneelavond. Als er over een event, toneelavond wordt gesproken, stijgt de stemming ten top: „Bal na" wordt er geroepen. De vorige feestavonden trokken volle zalen en brachten veel succes. Deze avonden hebben tweeërlei doel: Ontspanning en propaganda. Het muziekgezelschap o.l.v. Kees van Heerwaarden „Hoekie", mag niet ontbreken. Misschien kan er een revue over het boerenleven in oorlogs tijd worden opgevoerd. Het bestuur hoopt, dat de leden zo spoedig mogelijk aan de slag gaan. Saamhorigheid. De heer Van den Ban hield vervol gens een „meditatie" over de saamho righeid. De boeren leven in een moei lijke tijd: Er is veel materiaal wegge sleept of versleten, de veestapel dund, het land is door gebrek aan kunst mest in waarde gedaald, de ontwatering functioneert hier en daar gebrekkig; al les is het gevolg van de oorlog. Het is noodzakelijk, dat het gevoel van saam horigheid wordt aangekweekt. In de afgelopen jaren waren er zeer velen, cfie meeleefden met het lot van andere landgenoten, zij zullen nu weer het goede voorbeeld willen geven. Wij moe ten ons een eenheid gevoelen, geen kleine groepjes, qeen splitsingen meer, er moet een boerenstand komen, waar van qezeqd kan worden: Zo is het in or de. Vandaag en morgen zullen zijn wat wij willen, dat ze worden. Laat ons op staan en herbouwen". De financiën. De heer P. List gaf een overzicht van de financiële positie. 1 Oct. 1943 was er f 77,31 in kas. Over '43-'44 werd ont vangen f 143,70 en uitgegeven f205,15. Het afgelopen jaar ontv. f 201 en uitg. f 19,75. „Kas" f 197,11. Bovendien staat er nog f 150 op de Boerenleenbank. De heer Car Witte Izn. verklaarde, dat den penningm. wegens accuraat beheer dé charge kon worden verleend. Rondvraag. Tijdens de rondvraag kwam de heer Frans Roeper op het lumineuze idee om, nu in de naaste toekomst zoveel boerderijen moeten worden opgebouwd, een spr. uit te nodigen om de diverse in aanmerking komende types te be spreken. De heer Van den Ban vond het een schitterend voorstel Besloten werd dit onderwerp nr. 1 op de lijst te plaat sen.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1