ather Witte's priesterfeest Hoe bewaren we stalmest De St. Nicolaas-feesten pontane hulde der parochianen Distributie. Nieuwe Burgemeester De Marine houdt de auto Russen bezoeken Texel Koude bereiding de beste wijze Hoe het buiten Den Burg toeging Zij stapten in het verkeerde schuitje Verheugende keuze fEXELSCHE COURANT R.K parochianen van Den Burg )en father C. Witte Zaterdag en Zon- ter gelegenheid van zijn pnesterwij- een groots feest bereid. Vele paro- nen hadden de vlag uitgestoken, de was fraai versierd, het fanfarecorps ht hem een serenade, icember is voor father Witte een on- etelijke maand geworden: Op Zondag :c. j.l. werd hij te Roosendaal door de :hop van Breda, Mgi Hopmans, tot ter gewijd. Zaterdag 15 December m hij naar Texel, zijn geboortegrond. ?en kort bezoek aan enige familiele- te Oudeschild te hebben gebracht, i hij per auto naar Den Burg gere- familie, vrienden en kennissen volg- eveneens per auto. Onder het zingen een welkomstlied werd hij Zaterdag- ïd om 7 uur door bruidjes ingehaald Ie met witte bloemen versierde kerk )en Burg. Pastoor Gussenhoven wees n zijn toespraak op, dat father Witte lezelfde kerk bijna een kwart eeuw den werd gedoopt, dat hij er later NSDAG 19 DECEMBER 1945. 59e JAARGANG. No. 5973. AANVRAAG RIJWIELEN. amens de Vakgroep voor het Rijwiel- nbedrijf, maak ik bekend, dat van n af tot uiterlijk Vrijdagavond 21 De- ber 18 uur de volgende personen een raag kunnen indienen tot het ver- jen van een gebruikt Engels rijwiel banden: artsen, veeartsen, wijkver- gsters, verloskundigen en alle perso- wier werk belangrijk is voor de we- ipbouw of de voedselvoorziening, angevraagd kunnen worden dames-, »n- en transportrijwielen Bij de aan- ge moet vermeld worden naam, adres, jcp en soort rijwiel, maak belanghebbenden er op attent, de aanvrage voor deze rijwielen al- moet geschieden bij den eigen rij- Ihandelaar. ■n Burg, 17 December 1945. De Burgemeester van Texel, TH. R. HIN, Loco-B. HERVATTING VAN BEDRIJVEN. Burgeméester van Texel maakt, met ijzing naar het in dit blad opgeno- bericnt betreffende de hervatting bedrijven van evacué's, weggevoerde gsgevangenen, enz. bekend, dat de nulieren voor het aanvragen van toe- nming tot hervatting gratis verkrijg- zijn bij de Kamer van Koophandel Ukmaar. 'exel, 17 December 1945. De Burgemeester van Texel, TH. R HIN. Loco-B. UITREIKING .evensmiddelenkaartcn le periode en controle op stamkaarten. Den Burg op Donderdag 20 Deccm- a.s. in het Fanfarcgebouvv: 10 voor bewoners van wijk B nrs BI 164 10-11 wijk B nrs B65—B120. 11-12 B nrs B121B155. 1,30-2,30 wijk B B156B185. 2,30-3,30 wijk B nrs B en hoger. 3,30-4,30 voor hen, die ver- mden hun stamkaart te laten zegelen hun distributiekaarten af te halen ledegebracht moeten worden alle kaarten (nieuw) en inlegvellen van gehele gezin Het is deze maal ge- ïst, dat met het oog op de stamkaar- contröle in samenwerking met de )tenaren van het bevolkingsregister gezinshoofd zoveel mogelijk zelf op uitreiking komt. Is hij geheel verhin- dan dient hij zich door een meer jarig gezinslid te laten vertegenwodr- en, die goed op de hoogte is met de lenstelling van htt gezin. (Publ. 346) on G 02 vcor groente dient a.s. Vrij- te worden ingeleverd. (Publ. 351) Uompendistnbutie.. Klompenwinke- worden er hierbij op attent gemaakt het met ingang van 1. December j. 1. verboden is klompen te verkopen zon- geldige distributiebon. Klompen mo dus voortaan niet meer verkocht rden op andere bonnen welke door N of HARK-instanties worden uitge- reven. De klompenbon is van hetzelf- kleine formaat als de huidige schoe- ïbon. V.H. HARK-comité's geven geer. mpenbonnen meer af; de in omloop ide bonnen moeten bij een aanvraag klompen bij het Distributiekantoor hel aanvraagformulier worden aan- ïecht. Deze worden dan bij voorkeur landeld. chccrzcep. Voor scheerzeep is uitslui- coupure no. 436 geldig, 'etroleumbonnen. In het tijdvak 17 —19 Jan. a.s. wordt op de bonnen en 469 der bonkaarten K 513 3 liter roleum beschikbaar gesteld, 'oor-inlevering der bonnen is NIET gestaan. Afhalen van klompen-, banden en. schocnformuliercn. eeds nu deelt de distributiedienst ten :ieve van het publiek mede, dat hoogst- arschijnlijk met ingang van 1 Januari op alle dorpen zitting zal worden louden tot het afhalen van klompen-, iden- en schoenformulieren. De offici- publicatie, welke hierover in dit zal verschijnen, wordt men verzocht te knippen en te bewaren en op te [gen bij het laatst verzonden blaadje istributiedienst". Textieldistributie. ^an heden af dienen slechts bereidver- 'hngen te worden overgelegd bij het L ragen van textiel uitsluitend voor zijn eerste communie ontving, werd ge vormd en thans in hetzelfde gebouw zijn eerste H. Mis zal opdragen. Zondagmorgen werd father Witte we derom door bruidjes ingehaald, opnieuw werd hij hartelijk toegezongen. Onder de honderden aanwezigen merkten we o a op het college van regenten van het als. Weeshuis, waarin de jonge priester na het verscheiden van zijn ouders lief derijk werd opgenomen Ook waren va der en moeder Melissen, bij wie hij later nog vaak logeerde, van de plechtigheid getuige. Bij de H. Mis werd hij geassis teerd door den Z.Eerw. Pastoor als pres byter assistent; Father W. Boon als dia ken, Kapelaan C. Graaf (ook geboren Texelaar!) als sub-diaken, Kapelaan C. Vink als ceremoniaris. Father J. Zuider- vliet, rector van het Bomfacius Missie huis te Hoorn, hield een feestpredikatie. Na de Hoogmis zong het zangkoor voor het eerst een mis van een Texelaar (ge componeerd door wijlen den heer P. Graaf). Daarna werd een Priesler-canta- te gezongen Na de viering in de kerk bracht het Texels fanfarecorps den nieuwen priester een serenade Terwijl de feestmuziek klonk, stroomde de regen van de lucht. De voorzitter van het corps, de heer Jac. Schrama, sprak een hartelijk woord tot de father en zijji familie, die in het por taal van de pastorie waren samengeko men Door de krachtige wind ging het ge sprokene voor de vele toeschouwers ech ter verloren. Father Witte dankte in so bere woorden voor deze treffende hulde, waai mede het corps heeft willen tonen, hoezeer Texel op deze dagen meeleeft Van 12,30-1,30 was er receptie in het Casino. Namens cle hele parochie word door pastoor Gussenhoven een enveloppe met f 750 overhandigd. Na de receptie werd door de regenten van het Weeshuis een diner aangeboden. Om zeven uur werd een plechtig danklof met Te Deum gehouden. werkkleding en artikelen voor woningin richting. Alle andere bereidverklaringen zijn vervallen. Dit houdt niet in, dat men opnieuw voor de overige artikelen aan moet vragen. De aanvragen, welke op hel distributitkantoor zijn binnengekomen, worden op de gewone wijze afgehandeld. Men ontvangt hiervoor punten zondei bereidverklaring. Textielhandelaren be hoeven dus de goederen welke met be reidverklaring zijn afgegeven, niet meer te reserveren en kunnen deze vrij verko pen op punfen, behalve vanzelfsprekend voor werkkleding en woninginrichting. Het van tevoren aanvragen met bereid verklaring blijft voor genoemde goederen van kracht. BROODBONNEN BEWAREN. Zelfvcizoïgers behoeven hun brood bonnen niet meer in le leveren, maar dat wil niet zeggen, dal ze deZe broodbonnen mogen gebruiken. Zij moeten deze bewa ren en t z t. bij een bepaalde instantie in leveren Ze blijven dus zelfverzorgers voor brood. De P.B.H IVJet ingang van 1 Januari a.s. is de heer G. D. Rchorst, burgemeester van Culiantsoog, benoemd tot burgemeester van Texel. Onlangs hebben wij melding gemaakt van het incident tussen Burgemeester Maandag en de Marine, die beiden aan spraak meenden te kunnen maken op een door de Moffen achtergelaten auto. De burgemeester had zich kort na de oorlog over het wagentje ontfermd, maai de Marine haalde het weg. Het was te voorzien, dat de magistraat zich niet zo maar de kaas van het brood zcu laten eten, hij liet zijn tanden zien en dagvaardde de Marine in kort geding le Alkmaar. De rechter kon zich best voor stellen, wat het verlies van het handige wagentje voor den burgemeester bete kende, maar krachtens de bepalingen in zake verdeling van cle langs de kusten voorkomende oorlogsbuit, moest de auto toch aan de Marine worden toegewezen. Drie vertegenwoordigers van het Rus sische gezantschap arriveerden Maandag middag op Texel om zich een algemene indruk te vormen van de gebeurtenissen in April en later. Zij hebben reeds ver schillende tochten over het eiland ge maakt en de plaatsen bezocht, waar het hevigst is gevochten. Ook hebben zij zich .onderhouden met hen, die dc Russi sche soldaten tijdens de strijd hebben bij gestaan. Tevens hebben zij de schade, op Texel aangericht, in ogenschouw geno men. Gisteren brachten zij een bezoek aan net Russische kerkhof bij de Hogeberg. Zij werden op enige tochten rondgeleid door den heer W. N. Kelder, ten tijde van de opstand der Georgiërs onder- districtscommandant dei B.S. te Texel, en door luitenant Dc Vries. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Vrijdag werd het bestuur als volgt sa mengesteld De heer A. J. Keijser, voor zitter; dhr Jb. Roeper, secr dhr H. J. Keijser, penningm. Verder de heren P. Bakker Azn C. Roeper Lzn., P. Koning JohznJurr. Bcumkes, F. Keijser Wzn., en P. Mantjc. ..Rembrandt", leden. In samenwerking met andere verenigingen zal een spr worden uitgenodigd tot het houden van een causerie over „De stich ting voor de landbouw". Elke Maandag zal op de markt een notering worden op gehangen van de prijzen der koebonnen. De boeren wordt er op' gewezen, dal de handelsprijs van haver 5-10 gld. boven de vastgestelde minimumprijs ligt. TEXELSE MARKT. Den Buig, 17 Dec 1945.'Aangevoerd: 11 koeien, 7 varkens, - 12 n. kalveren (leve ring). 5 koeien f 400-600. 4 graskalveren i' 1C0-250 140 kippen f 6-7,50. 20 konijnen f8—11 Op de 11 Dec. gehouden praatavond van dc vereniging van oud-leerlingen der 1 landbouwschool hield de heer Jac. Boo gaard een praatje over het bewaren van stalmest. Vooral in een tijd van schaarste aan kunstmest is het van belang, dat men het volle pond van zijn stalmest krijgt Daarom geven we hier gaarne het woord aan den heer Boogaard' Stalmest kunnen we, naar de wijze waarop wij deze bewaren, splitsen in grupst^lmest, mengmest en de oorspron kelijke samenstelling De verliezen in dc mest hebben alleen betrekking op de kali en de stikstof. Het uilspoelen der kali kunnen we ondervangen door het aanbrengen van een betonnen mestvlocr, welke het zakwater gelegenheid geeft in de gierkelder af te lopen De planten voe dende stoffen moeten zo ver zijn omge zet, dat ze voor de planten direct op neembaar zijn; ze moet goed strooibaar zijn. het stroo moet dus voldoende zijn afgebroken, er mogen geen kiemkrachtige onkruiden in voorkomen cn ze mag geen schadelijke werking uitoefenen. De mcsl j moet vast worden aangetrapt, want veel lucht veroorzaakt een snelle omzetting der organische slof, door aerobe bacte riën en schimmels, grote verliezen aan or ganische stof in de vorm van koolzuur gas en methaan, alsmede grote ammo niak vervluchtiging. Als het watergehalte te hoog is, wordt de mest zuur door de werking van de boterzuurbacteriën, de omzetting van de plantenvoedende stoffen in de voor de planten geschikte vorm staat stil. Dit ge- gebeurt wanneer het uitzakkende mest vocht niet goed wordt afgevoerd. Door le droge mest ontstaat het moeilijk opneem bare schimmeleiwit. Is de c.n. verhouding te ruim, bv. door dat er te veel stro aan de mest is toege voegd, dan duurt liet lang voor de mest in de gewenste vorm is omgezet. (Te wei nig stikstof in verhouding tot de kool stof). Wordt dergelijke mest te vroeg op het land gebracht dan onttrekken de microben de onbrekende stikstof aan de grond en de plant staat er naast. Om grupstalmest de gewenste c.n. verhouding te geven, mag hoogstens 34 kg. stro per koe gebruikt worden. De open mestvaalt zonder meer is dus een werkwijze, waarbij alle denkbare fou ten gemaakt worden, nl. vrije luchttoetre- ding, grote verliezen aan organische stof en ammoniak, slechte afvoer van het uit zakkende mestvocht en bij droog weer sterke beschimmeling. Totaal gaat er 45 pet. van dc organisch', stof verloren en 40 pet. van de stikstof. De beste maniej voor Texel, aldus spi.. is de koude mestbereiding. De mest dus direct opstapelen en vasttrappen. De op pervlakte wordt zo gekozen, dat iedere dag ongeveer een halve meter hoog wordt opgetast, zo een week lang iedere keer een nieuw vak, daarna weer op het eer ste beginnen tot een hoogte van 22,5 m Zodoende worden verliezen beperkt tot 20 pel. van de organische stof en 15 pet. van de stikstof. Maar als men over een zeer strorijkë mest beschikt dan verdient de warme mestbereiding de voorkeur. Losjes opsta pelen, zodat het stro door de vrije toetre ding van de lucht flink wordt afgebro ken. Na drie dagen stevig aantrappen met het oog op het vervluchtigen van de ammoniak. (Dezelfde verliezen als de vo rige methoden). Aan het slot gaf spr. een samenvatting van de speciale werking van stalmest, nl. de structuur verbeterende werking de be vordering van het bactenënleven. Men geeft niet zo gauw te veel omdat het eer ste jaar van de stikstof en de fosfor maar 25 pet. vrijkomt en van de kali 50 pet. Hiermede is de nawerking verklaard. Er blijven geen schadelijke resten achter, wat bij sommige kunstmeststoffen wel hel geval is. Den Hoorn. Den Hoorn heeft 'n „ouwerwetse Sunder- klaas" beleefd: 's Avonds telden we plm. 75 „Sunderklazen", en de jury, bestaande uit mej Welling en de heren H Zijm en J. Beumkes had een moeilijke taak om er de origineelste costuums uit te zoeken. Nadat ze de dorpsgenoten met een bezoek hadden vereerd, kwamen de Sunderkla- ze in Loodsmanswelvaren bijeen, waar om plm. 10,30 uur de uitslag van de jury werd bekend gemaakt. Zij kende de prij zen, die belangeloos door de IToornse bak kers en winkeliers waren afgestaan, toe aan: 1 Toet Mumsis, Tien Tarwepunt en Siegarets (dhr en mw. Alderlieste en dhr Vellinga). 2. Bruidspaar in één persoon (dhr H. Bakker). 3. Ned. helpt Indië (da mes W Duinker C Slegh en dhr K. de Bruin 4. Sneeuwwitje en de prins (dames Huisman). 5. H.A R.K. (mw v.d. Hoort en dhr J. Boon) 6. Heden en Verleden (dhr F Zwanenburg en P. Zijm Hzn.) 7 Gan dhi met geit (een echte) (mej. N Bremer). 8 Sint en Piet (dhr W Jonker en J. le No ble). 9. Naaister en werksters (dames A. Gerzonius, A. de Waard en G. Dros). 10 Texels paartje (dhr Piet Bakker en Joop Bakker) Van de kleintjes waren de prijswin naars 1 De Nar (Maatje van Leeuwen). 2. baker (Nellie Kikkert) Een gezellig bal besloot de avond. We hopen, dat Den Hoorn dit aloude feest ook in de toekomst zo echt zal vieren als dit jaai Dc Koog. Reeds om 7 uur verschenen de eerste gemaskerden, uitbundig nagejouwd door de hele Koger jeugd, op straat. Om 8 uur liep de danszaal van „De Toekomst gaan deweg vol. Het was een bonte menigte: Zwarte Pieten, oude Opoe's, soldaten, ja gers, enz., enz Zelfs de Dood in de voim van Magere Hein met de zeis, was verte genwoordigd. Het orkest van „Optimis ten" zag zich geflankeerd door een or kest van „Pessimisten" in de zaal Tot 2 uur toe was het volop feest in „De Toe komst". De „Optimisten" hebben een pluimpje verdiend voor de gezellige avond, die zij De Koog hebben bezorgd Tot volgend jaar. Sunderklazen! Oosterend. De „Ouwe Sunderklaasviering" tc Oos terend was van weinig betekenis. Uitge zonderd een keurig paartje, verkleed als een Hollandse heer en een Indische da me, die voor het comité „Nederland helpt Indic" collecteerden en enige clowns en opgevulde mannen, was er weinig wat de aandacht trok. Of het moeten de opgeta kelde jongens geweest zijn, die met stok ken langs de straatstenen slaande, de kleinere kinderen in huis joegen. Toe, Oosterend, kan de ouwe Sint een volgend jaar niet op een hoger peil ge bracht worden? Oosterend, dat op het gebied van feesten altijd zo'n prima fi guur slaat, is toch zeker ook wel in staat om het feest van de 12e Dec goed te vie ren9 Zou de Oosterender feestcommissie, die blijkbaar enkel bij nationale feestda gen ontwaakt, ook niet haar krachten kunnen inspannen om deze echt Texelse folklore weer in eie te herstellen? Wan neer deze commissie eens een paar mooie prijzen beschikbaar stelde voor de mooi ste kleding en de origineelste vondsten dan zou dit zeker de jeugd (en ook de ou deren) te Oosterend aanmoedigen om haar best te doen Oosterend, laat zien, dat je het ook kunt! Oudeschild. Er waren vele gemaskerden, maar de kwaliteit viel legen De verwachting was geweest, dat men met veel origineels voor de dag zou komen, maar er was practisch geen enkel maskeradepakje, dat boven de gewone voorstelling op een ge maskerd bal uitging Mogelijk, dat het gebrek aan textiel hiermede oorzaak van is. In de vooravond leek het, dat het een sof zou worden, maar allengs werd het aantal gemaskerden groter, waarbij ei tallozen waren van andere dorpen. We zagen Roodkapje met haar mandje, VAN DE DIRECTIE. Nieuwjaarsgroeten. In ons nummer van 29 December kan een beperkt aantal Nieuwjaarsgroeten worden opgenomen Zij, die een dergelij ke advertentie willen plaatsen, gelieven ons reeds thans dc kopy te doen toekomen KERKNIEUWS. Ds. J. Papineau Salm, Ned. Herv. pre dikant alhier heeft het beroep naar Huis duinen-Julianadorp aangenomen. Ds. A. A. v. d. Leer, Geref. predikant te Oosterend heeft het beroep naar de Ge ref. Kerk van Purmerend aangenomen. We meenden, dat de politieke gevange nen 't op Texel zo kwaad niet hebben: Zij zitten weliswaar in een kamp, maar bij de werkzaamheden, die zij voor de boeren en de gemeente verrichten, genieten zij toch een behoorlijke bewegingsvrijheid en toen er onlangs in een adv. door de kampleiding op werd gewezen, dat aan gedetineerden door hun werkgevers be slist geen extra voedsel mocht worden verstrekt, begrepen we, dat hun zo stil letjes wel een wat werd toegestopt! Toch hebben twee hunner vorige week een poging tot ontvluchten gedaan. In een onbewaakt ogenblik namen zij de benen. Zij begaven zich naar Oudeschild, waar zij in het donker aan boord van van een beurschip stapten. Toen een dek- knecht Zaterdagavond toevallig op het scheepje moest zijn en de voorkajuit bin nenging, trof hij er twee personen aan. Dieven? De man waarschuwde de mare chaussee, die beide knapen arresteerde. Vermoedelijk had het tweetal al twee da gen aan boord doorgebracht, blijkbaar in de veronderstelling, dat het schip eerder naar de overkant zou vertrekken. haremdames, Indischgasten, een barbier met zijn helper, St. Nicolaas te paard, vergezeld van Zwarte Piet, een sneeuw pop, die het gepresteerd heeft zijn rol tot 2 uur 's nachts vol te houden, propagan da? voor volksherstel, een satire op „er zit schot in". Voorts allerlei soorten uni formen, een Indiaan, marskramers, land lopers, etc. Ook de rattenbestrijding en het probleem waar 't vuilnis heen moet, had de aandacht. Vermeld dient voorts nog een enorm beest de „Nazihond" voor stellende. De Cocksdorp. Het wemelde van gemaskerden op de avond van ouwe Sunderklaas. We zagen stropers (blijkbaar wordt dit beroep ook al in het hoge Noorden uitgeoefend. beren, die vervaarlijk gromden, een ka meel, die in de Sahara een goed figuur zou hebben geslagen, een drietal gevan genen in de bekende gestreepte boeven pakjes, een gelukkig bruidspaar en ver der allerhande gemaskerden, in bonte mengeling, hossend en springend door 't dorp enin de woningen van vele particulieren, wat altijd weer de grootste pret geeft! Ds. Salm liep als chef de re ception het vuur uit zijn sloffen: Er wa- 113 Sunderklazen bij hem op visite ge weest! Tot laat in de avond was het ge zellig druk in „durp". In „De Hoop" en de „Aanleg" vermaakten zich honderden danslustigen tot diep in de nacht. De Rode Kruiscollecte bracht f 45 op. Met een absolute meerderheid van ze ven der elf stemmen heeft de gemeente raad den heei D, Hin tot wethouder ge kozen. Deze keus begroeten wij mat vreugde, in de eerste plaats omdat wij het vertrouwen hebben, dat de gekozene in de moeilijke periode van wederopbouw, waarin wij verkeren, de belangen van Texel op waardige wijze zal weten te dienen Een doortastende figuur op de plaats, die de heer Hermes helaas ge dwongen was te verlaten, zal voor de toekomst van onschatbare betekenis zhn. Er is evenwel nog een reden, waarom wij de keus van de raad toejuichen. In de sobere verklaring, die de heer Jac. Bruin voor de stemming ter toelichting van de houding der sociaal-democraten aflegde, gewaagde hij van de verwachtingen, die men van sociaal-democratische zijde ten aanzien van den nieuwen wethouder koestert. En toen de heer Leber de s.-d.- fractie dank bracht voor haar offer, sprak hij zijn vreugde uit over het doorbreken van de antithese. Inderdaad, deze antithese, deze kunst matig in stand gehouden scheiding tussen „gelovigen" en „ongelovigen" is het ge weest, die jarenlang een ernstige rem heeft gevormd voor constructieve ar beid in ons land. Wij noemen deze schei ding kunstmatig, omdat iedereen weet, dat sedert jaar en dag de linkerzijde vele aanhangers van de christelijke levensbe ginselen onder haar leden heeft ge teld. Nochtans bleef de antithese bestaan, gevoed door rechts, bestreden door links, en wie mocht menen, dat de moeilijke toe stand, waarin ons land thans verkeert haar definitief zou hebben opgeheven, 'vergist zich: te vaak nog ontmoet men in de persorganen der rechterzijde sympto men die bewijzen, hoe men de oude te genstelling tracht te handhaven. Juist daarom is het, dat deze wethou- dersverkiezing ons verheugt. Zij doorbrak de antithese. Zij gaf de sociaal-democra ten de gelegenheid, le bewijzen, hoe ern stig zij het menen met het welzijn van ons eiland, hoe zij bereid waren, het of fer te brengen van de door een hunner bezette wethouderszetel. Zij gaf de katho lieken gelegenheid, de uitgestoken hand aan te nemen en te getuigen van hun waardering voor deze geste. De wil tot samenwerking, die hieruit spreekt, doet het beste verwachten voor de toekomst. Moge de nieuwe wethouder de ver wachtingen, cp grond waarvan de s.-d.- fractie haar offer bracht, niet beschamen. Opdat wij straks zullen kunnen zeggen: het was goed! R.K. VERKENNERSBEWEGING ST. JEROEN-GROEP. Zaterdagavond vond de oprichting plaats van Troep II (Senioren-troep) der St. Jeroen-Groep te Den Burg, Texel Zondagmorgen gaf de Studiepatrouille der St.-Nicolaas-troep een zeer geslaagde demonstratie van brug-pionieren. Don derdag a s. verwacht de leiding van Troep II alle jongens, die interesse heb ben om lid tc worden van de R. K. Ver kennersbeweging om 8 uur in het Hoofd kwartier. BEVOLKING TEXEL. Ingekomen: Juni: 13 mannen, 10 vrouwen. Juli: 16 mannen, 13 vrouwen. Aug.: 21 mannen, 16 vrouwen. Sept. 21 mannen, 27 vrouwen. Oct.: 35 mannen, 32 vrouwen. Vertrokken: Juni: 16 mannen, 15 vrouwen. Juli: 21 mannen, 23 vrouwen. Aug. 23 mannen, 25 vrouwen. Sept.: 25 mannen, 26 vrouwen. Oct.: 50 mannen, 44 vrouwen. HOOG WATER. Door de hevige Noordwestenwind werd het water Donderdag weer hoog opge stuwd, zodat de haven weer blank kwam te staan Door het ruwe weer arriveerde de Dr. Wagemaker pas om 6 uur in de haven GIFTEN ZIEKENAUTO. Overschot v.d. gem. zangkoren f 3,65.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1