ONZE NIEUWE B K Bonnen lijst Bi nnen kort vele artikelen boni jonioos "|cl clistrielniliekantoor en de Feestdagen Wal de verzetsbeweging presteerde 150 onderduikers van de vasle wal 18000 old. voor Volksherstel spraak van liet iiz. Gereclitsliol Uitsj Bij Dt fe melkprijs Volksherstel doet een heroep op uw hulp Van dc aireolie L,en avond van Helix de Nobel en I larry van Oss unstgenol Fusie in Texel se sportwereld Vlielands raad bijeen Duh ensporl Geen Hort sik Mort-sik ni acir ERDAG 21 DECEMBER 1945. 59e JAARGANG. No. 5974. COURANT ldig van 22 Dcc. tot 5 Jan. 1945. C 500-506 is 800 gram brood 507-503 is 200 gram bloem 509 is 500 gram suiker 510 is 100 gram koffie 511 is 100 gram cacao 512 is 125 gram boter 513 is 250 gram margarine 514 is 100 gram vet 515 is 100 gram kaas 516-519 is 100 gram vlees 520 is 2 kg. aardappelen 521 is 1 kg. aardappelen 41-42 'S 400 gram brood 43 is l!/2 liter melk 43 is 3 liter melk 44 is 1 kg. aardappelen 600-601 is 800 gram brood 602-603 is 200 gram bloem 604 is 250 gram rijst, enz. 605 is 600 gram suiker 606 ts 100 gram cacao 607 is 250 gram boter 608 is 125 gram margarine 609 is 100 gram kaas 610 is 5 liter melk 611-614 is 100 gram vlees 615 is 1 kg. aardappelen 41-42 is 400 gram brood 41 is 250 gram rijst, enz. 05 is 2 rants, tabak (geen import) 05 is 2 rants, tabak (geen import) 05 is 100 gram chocolade bonnen voor melk en aardappelen geldig tot 29 Dec. 1945. levering voor winkeliers: (inkehers: versnaperingen, suiker, n, rijst, gebak, l^eschuit, boter, mar ie, kaas, vleeswaren. Bakkers brood, uit, gebak. Slagers: vlees 361, 456 ihandelaren: melk, boter, kaas, mar ie, eieren. Aardappelhandelaren- lappelen 362, 363, B36, 457 Tabaks elaren. Tabak T 03, T 04, X 03. ïlfverzorgers dienen de bonnen voor melk en aardappelen te bewaren a oproep n te leveren. Broodbonnen .even met te worden ingeleverd, doch len wel te worden bewaard. (Publ. 354.) rutterswaren, peulvruchten, koek, bis- cacao en sommige versnapeiingen :n binnenkort zonder bon gekocht ien worden. Verwacht wordt, dat in loop van 1946 ook groente, varkens- en melk worden vrijgegeven. In de van de zomer zal het brood bonloos en verkocht. Voorlopig zal per vier |en voor alle leeftijden een half pond vruchten extra beschikbaar worden Jeld. el distributiekantoor is gesloten op 15, 26 en 31 Dec. en op 1 Jan. fhalen formulieren: Het afhalen van enen- en klompenformulieren heeft Den Burg (4e Maandag) plaats on derdagmorgen 27 Dec. van 9-12,30 u 'ekcnvoedscl: Zieken a.s. en jonge ders, die opgeroepen zijn op één der ■olen dagen in de Kerstweek, dienen in bonnen af te halen op Donderdagmid- 27 Dec. van 2,30-3,30 uur. ij: die opgeroepen zijn op één der ge en dagen in de Nieuwjaarsweek op nsdagmorgen 2 Jan van 9-12,30 uur. onncn voor bijzondere arbeid: Tegen l( Hogging van de ingevulde naamlijst ndiemng van de vorige getekende inlijst kunnen werkgevers voor hun ïiders op onderstaande dagen de toe- [kaart voor bijzondere arbeid afhalen. q iderdag 27 Dec. van 9-12,30 en van -4,30 uur voor werkgevers buiten Den g Vrijdagmorgen 28 Dec. voor werk ers van Den Burg en omstreken, ïlcvcring bonnen winkeliers: Maan- Dinsdag on Woensdag geen mleve- (24, 25, 2B Dec Donderdagmorgen 27 tvan 9-12,30 uur voor codenrs 1000 000 Donderdagmiddag 27 Dec. voor kers, slagers, melkhandelaren, tex- È|handelaren, groenteboeren van 2-4 u. dagmorgen 28 Dec. van 9-12,30 voor mrs 3000. Vrijdagmiddag 28 Dec. van uur voor codenrs 4000 alsmede ta- a shandeiaren, die gewoon zijn op Vrij- in te leveren. rijdag worden geen bakkers, textiel-, ïnte- en mclkhandelaren geholpen. Winkeliers, die gewoon zijn op Maan- en Dinsdag te komen, dienen in de uwjaarsweek in te leveren opWoens- middag van 2-4,30 uur, ook slagers, overige inleveringen blijven gelijk, i de Kerst- en Nieuwjaarsweek wordt systeem :lsr evenredige bevoorrading T toegepast, uitgezonderd voor boter marganne. Winkeliers wordt verzocht de vastgestelde dagen te komen, liefst oeg mogelijk. (Publ. 352). ROTKREUPEL. >e Burgemeester van Texel maakt be- d, dat op de hierna volgende bedrijven treupel heerst. J. Keijser, Molenbuurt. K. Linnhose, Burg. C. H. Roeper, Spang D. Lips, Burg. exel, 20 December 1945. De Burgemeester van Texel, D. HIN, Loco-B. ZON, MAAN EN HOOGWATER. >e zon komt 23 Dec. op om 8,50; onder !6. Maan: 26 Dec. L.K.. Hoogwater ter e van Te<el: 22 Dec. 11,23 en 23,53 Dec en 12,09 24 Dec. 0,44 en >6. 25 Dec 1,39 en 13,53 26 Dec. 2,30 14,45 27 Dec. 3,28 en 15,44. 28 Dec en-16,50. Vlak voor het ter perse gaan van ons vorige nummer bereikte ons het bericht, dat Mr. G. D. Rehorst, burgemeester van Callantsoog, met ingang van 1 Janu ari 1946 is benoemd tot burgemeester van Texel. Burgemeester Rehorst werd op 22 Sep tember 1902 te Beikenwoude, Zuid-Hol land, geboren. Hij is lid van de Ncd. Hcrv Kerk.' Naar men ons voorts meedeelde, is hij met niet oij een politieke partij aange sloten.» Na verschillende onderwijsinrich tingen met goed gevolg te zijn doorlopen, werd mr. Rehorst benoemd tol secreta ris-ontvanger van de gemeente West- Zaan 1 Dcc. 1936 werd hij benoemd tot burgemeester van Callantsoog, welke functie hij neerlegde op het tijdstip, dat de Moffen hier dc lakens gingen uitdelen. Tijdens de oorlog voltooide hij zijn stu die in de rechten. Door zclf-studie had hij zich reeds een grote kennis der rechtswe tenschappen verworven. Op clandestiene wijze wist hij zijn studententijd" voort le zetten en na de bevrijding verkreeg hij de kroon op zijn werk: Hij promoveerde te Utrecht tot meester in de rechten Vijf jaar laag was Texel niet gelukkig met zijn burgemeester: Een textielreiziger werd door Seyss Inquart tot burgemeester van Texel benoemd. Mét de Moffen raak ten we hem gelukkig weer kwijt. Het wa ren vijf verloren jaren. Daarop werd de heer Ir. F L A. Maandag lot buxgemees- ter van Texel benoemd. Ir. Maandag moge op het gebied van de cultuur-technische dienst zijn sporen hebben verdiend, wij misten in hem als eerste magistraat onzer gemeente dc leiding gevende figuur. Burgemeester Rehorst komt dus niet in een „opgemaakt bed"' 1946 zal een jaar blijken te zijn, dat hem vele problemen zal voorleggen, er zullen bergen werk te verzetten zijn, vele zaken, die reeds lang in kannen en kruiken hadden moeten zijn, wachten nog steeds op afdoening. Het is evenwel een gelukkige omstandigheid, dal hij niet «Heen zal staan: De nieuwe wethouders, hier geboren en getogen, zul len hem met .and en daad ter zijde staan! Namens alle Texelaars heten wij den heer Rehorst en familie van harte wel kom! Moge zijo eilandelijke ambtsperiode eenmaal met gulden letteren in de ge schiedenis van Texel worden geboek staafd' viij en kunnen weer gaan bouwen; edoch, waar is de wil? Waar is de saamhorigheid, die de illegaliteit de stuwende kracht gaf in de taaie strijd tegen het onrecht9 De oorlog ligt nog kersvers in ons geheu gen, maar het werk van de illegaliteit is bij velen al weer op de achtergrond of in het vergeetboek geraakt. De prestaties van deze mannen en vrouwen wordt mis kend door de moderne tijdgeest, die mij onpasselijk maakt Zij hebben gewerkt, gezwoegd, jagend naar een groot en machtig ideaal, niet terugdeinzend voor het grote gevaar, te worden verraden door eigen landgenoten, die danook hun straf niet mogen ontlopen. Spr. wees op de grote prestaties van de L O., die bijna 400,(JU0 jongens verborg, evenveel als naar Duitsland werden ge transporteerd. Spr. bracht hulde aan de dappere vrouwen, die hun mannen aan vuurden, met weemoed dacht hij ook aan het leed, dat over vele vrouwen is geko men, wier mannen zijn gefusilleerd, leed, dat zwaarder drukt naarmate het stiller wordt. Spr. hekelt het feit, dat deze vrou wen thans met een fooi naar huis worden gestuurd. Is dat de dank van Nederland? Toch moet Nederland weer op de been worden gebracht, maar de illegale wer kers worden opzij gedrongen door de he ren van de borreltafel, die nu hun post weer durven te bezetten Velen van die» lieden, die thans nog vrij rondlopen, horen in een concentratiekamp thuis. De wereld moet lot Christus terugke ren, de nieuwe tempel van de maatschap pij moei steunen op de pijlers van het Evangelie. Wij snakken allen naar de welvaart van weleer, maar Nederland kan nooit tot welvaart komen, als het geen Christelijke natie wordt, want de ware beschaving en cultuur worden alleen dooi Christus gebracht. Stuur uw kinderen weer naar de catechisatie, leer hun het leven in te stellen op Christus. Hij alleen kan ons redden uit deze poel van ellende. Na deze toespraak werd een collecte gehouden voox de nagelaten betrekkingen der illegale strijders. Besloten werd met het zingen van de coupletten 1 en 3 "van het Wilhelmus Dinsdagavond werd in Hotel Texel een bijeenkomst gehouden, waarop Pater Huissen, de heer Haak en Ds. Salm spra ken over „Hel Verzet en zijn geestelijke achtergrond". De zaal had voller kunnen zijn, toen de heer Westdorp, voorzitter van de Stich ting 1940—1945 zijn openingswoord sprak. De luisteraars hebben een uitstekende in druk gekregen van het werk, dat door de illegaliteit tijdens de Duitse overheersing tot stand werd gebracht. Ds Salm vertelde over het verzet op Texel zelf. Hiei werkte dc Landelijke or ganisatie voor hulp aan onderduikers en de Ordedienst, welke laatste door wijlen den"heer meester Kievits werd gevormd. Later nam o.a. ook de Bijzondere Vrijwil lige Landstorm aan dc actie deel. Dc O.D verstrekte oa gegevens over de batterij- opstellingen aan de geallieerden en stel de zich in verbinding met dc Kaukasiërs, met de Georgiërs heeft men geen overeen komst gesloten. Ook werd het werk voor bereid, dat na de capitulatie moest wor den verricht. De O.D later B.S., stond bij sommigen slecht aangeschreven, doordat er verkeerde elemenlen in voorkwamen. Dr. Van Dommelen zorgde voor het eerste contact' met de L.O. aan de overkant Andijk borg de eerste Texelse onderdui kers. Met hulp van het Arbeidsbureau konden er jongens met valse papieren op Texel komen De heer Demmers, kont u hem nog dirigeerde zijn jongens uit Utrecht naar Texel, waar tenslotte wel 150 onderduikers van de vaste wal een plaatsje kregen. Ook vele Texelse jongens hielden zich hier schuil. Grote prcsiaties. Iedere 2 weken werden hier bonnen voor 1000 broden naar de overkant ge stuurd. Ambtenaren van het distributie kantoor hielpen ook een handje Een paar honderd mud graaa werd wegge- smokkeld Dank zij de flinke geldelijke steun kon Texel zich financieel best red den Het batig saldo, f 18 000, werd aan Volksherstel geschonken (de Stichting was toen nog niet opgericht) Toen Dr. Van Dommelen werd gearresteerd, nam de heer Westdorp de leiding op zich. We doen slechts een greep uit het vele, dat hier op het eiland is verricht. Moge het niet vergeefs zijn gedaan! De heer Haak vertelde, hoe de illegalen elkander aan de vaste wal vonden. De overvallen op de distributiekantoren, de administratieve fraudes, de pogingen om gevangen genomen makkers le bevrijden, waarbij de 18 K.P.'ers door verraad het leven lieten, enz enz. passeerden de re vue. Het contact met de geallieerden, die door parachutes duizenden kg. wapens en munrtie afwierpen, was mede een staaltje van moed en durf. Mogen wij de offers, die deze mannen brachten, waardig lonen Pater Huissen zeide o.a. Een ieder ziet nog dagelijks de verschrikkelijke gevol gen van de wereldbrand. Maar, we zijn Woensdag 19 Dec. heeft het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam uitspraak ge daan in de zaak tegen P W L. en P. L Kzn., beiden van Texel en beschuldigd van het verraden van een Rus. Rekening houdende met zijn leeftijd veroordeelde het Bijz. Gerechtshof P. W. L. tot een gevangenisstraf van 2 jaar en uitsluiting van het kiesrecht voor de tijd van 10 jaar. Het vonnis tegen P L. Kzn., luidde: 3 jaar en zes maanden, waarvan drie jaar door te brengen in een Rijkswerkinrich ting, alsmede uitsluiting van het kies recht voor het leven. In beide gevallen is cassatie verleend. De zaak zal dus nogmaals voor een ho ger rechtscollege worden behandeld. TEX. BOYS NIEUWS. 23 Dec.: ZAP 1Boys 1 per fiets naar de boot, van Den Helder per trein, succes, Bovs. Boys 2 thuis tegen Helder 4, 12 uur. Hel 3e gaat naar ZDH 2. spelen om 2.30 Adsp. repetitie 2e Kerstdag 2,30 uur in De Zwaan. Dames 3,30 uur Zie verder be langrijk nieuws in kastje. G. Met de aan veehouders uit te betalen melkprijs is het een enigszins zonderlinge geschiedenis geweest in de oorlogsjaren. In 1940 en daarvoor immers was het zo, dat per pet. vel aan de veehouders werd uitbetaald, daar dit de jneest juiste wijze is, om de waarde van de melk te berekenen. Men kan hiertegen inbrengen, dat melk ook kaasstof bevat. Hoe wordt dal nu betaald? Deze kaaswaarde zit bij de vetprijs inbegrepen. Is dit juist? Theoretisch niet, practisch wel. En wel hierdoor, dat het kaasstofgehalte van de melk vrijwel evenredig met het vetgehal te op en neer gaat. En hierdoor is het ook toelaatbaar, dat per pet. vel wordt uitbetaald. De bezetter verplichtte de zuivelbedrijven evenwel om: le. een vast bedrag per kg. melk te be talen, de z.g. grondprijs; 2 de rest van de melkprijs per pet vet uil te keren. Voider moest loco fabriek worden uit betaald en daarna voor melkvervoer het daarvoor benodigde bedrag worden afge trokken. Een en ander was onjuist en bracht veel administratief werk mede. Thans, een half jaar na de bevrijding, wordt weer overgeschakeld naar de oude, vooroorlogse methode van uitbetaling per pel. vel af boerderij, nl. met ingang van 25 Nov. 1945. Op de afrekeningsbriefjes staat dan ver meld: 1. vetgehalte van de geleverde melk. 2. het fabrieksgemiddelde. 3. de prijs per pet vet. en daarna dc berekening van het te ontvangen bedrag, aan de hand van de hoeveelheid melk. Ook wordt het steunbedrag van het Bedrijfschap v Zui vel, dat nu 2,25 per pet. vet bedraagt, niet meer apart vermeld. Met ingang van 25 Nov. 1945 zal tol nader order kunnen worden uitbetaald plm. 5,20 ct. per pet vet. M Wieringa Het zal misschien sommige Texelaars opgevallen zijn, dat aan de kleding en het schoeisel van de kinderen, die tegenwoor dig in de jeugdherberg verzorgd worden, nogal het een en ander mankeert. Ons waren hieromtrent tenminste klachten ter ore gekomen en daarom hebben wij ter plaatse geïnformeerd Het bieek inderdaad, dat deze klachten zeer gegrond waren, dat de meeste kin deren bv geen schoon goed konden krij gen als de was eens te laat werd bezorgd en dan nog moest men wachten tot het schone goed ^erst was gerepareerd. Ilierun blijkt ten eerste, dat er een tekort is aan kleding en ten tweede, dat hulp voor verstelwerk onvoldoende is Do staf, die cp de jeugdherberg werkt, bestaal uit vijf peisonen en er zijn 26 pleegkinderen, »zodat de meeste tijd van de dag gebruikt moet worden voor het schoonhouden van de verschillende ver trekken en voor de lichamelijke verzor ging van dc kinderen. Volksherstel kan in het tekort aan kleding slechts in zeer beperkte mate voorzien, daar er zeer veel rechthebben den zijn en de beschikbare voorraad slechts klein is. Wat gedaan kan worden, zal echter worden gedaan. Voor de rest willen we dan een beroep doen op de Texelaars en speciaal ook op die Texelaars, die onder de ouders van deze kinderen misschien kennissen of vrienden heboen uit vroeger dagen en wel een beroep op uw stoffelijke en daadwer kelijke hulp. In verband niet het Kerstfeest zal de krant op Woensdag 26 December NIET verschijnen. De eerstvolgende krant komt uit op Zaterdag 29 December. Een avond'van waarachtig genot schon ken de beide begenadigde kunstenaars Felix de Nobel en Harry van Oss Donder dag aan een (helaas te gering) aantal Texelaars, met pianosoli, voordracht en zang. Zijn muziek zelf inleidende speelde De Nobel een Fantasie met dubbelfuga van J S Bacn, een fantasie met rondo van W. A. Mozart en enige, wel zeer van de voorafgaande stukken verschil lende, Roemeense volksdansen van Béla Bartók. Een ïeeks volksliederen, welker begeleiding De Nobel had gecomponeerd, werden door Harry van Oss gezongen, alsmede verscheidene Kerstliederen, de bekende „Trois Tambours" en Jiddischp zangen, alle door toelichtingen van den zanger voorafgegaan. Na de pauze volgden een declamatie van het Wilhelmus, Deense, Italiaanse en Duitse liederen; met tot slot een paar bekende Negro Spirituals, tweestemmig gezongen. De Doopsgezinde Jongerenkring, die deze avond had georganiseerd, heeft hier mee blijk gegeven zijn culturele taak te verstaan. Door hun korte woorden vooraf gaven de beide kunstenaars een inzicht in ontstaan en strekking der wer ken, die hierdoor belangrijk aan waarde wonnen. Wie hoorde ooit zó het Wil helmus. wie leefde zó mee met Dumme Liesel of mei den geloofsheld der negers John Brown, met hun primitieve aan vaarding van de voor hen nieuwe reli- gie? Een avond lang hielden twee man nen een dankbaar en aandachtig gezel schap geboeid door hun gaven: gevoel vol spel en sublieme zeggingskracht. Daar om was het onvergeeflijk, dat 20 minuten na het duidelijk, aangekondigde aan- vangsuur, tijdens de zoveel concentratie vereisende muzikale architectuur van Bach, vier dames rumoerend Pen s zaal binnentraden en nog 30 minuten daar na een dame en een heer het tere „Nu sijt wellecome" verstoorden, hiermede de voor beide kunstenaars toch met ideale omstandigheden nog verzwarende. Het woord van dank, dat de voorzitster van de Doopsgezinde Jongerenkring na afloop sprak om het spontane applaus der aanwezigen nog eens te onderstrepen, was een dankwoord namens allen. Een beste avond, die om herhaling (met méér belangstelling) vraagt. Een zeer belangrijke gebeurtenis in de Texelse voetbalwereld is wel de „fusie" tussen SVC De Cocksdorp en SV Texel. Gezamenlijk zal getracht worden de voet balsport te beoefenen en te propageren in dc overtuiging, dat alle spelers in één en dezelfde club verenigd, tot de grootst mogelijke prestaties gevoerd kunnen wor den. Door een goed trainingssysteem en prima trainer, zal worden bewezen, dat eendracht macht maakt. Voor de spelers en donateurs uit De Cocksdorp zullen speciale regelingen wor den getroffen. Het sportterrein aldaar zal zo spoedig mogelijk weer in gebruik ge nomen worden Ook voor -adspiranten hoopt men spoedig voldoende gelegenheid tot trainen en spelen te kunnen vinden. Het bestuur werd als volgt samenge steld D Dapper, Nic. de Graaf, W. van Zeijlen, H. C. Ran, G Troost, W. Stolk en G. ten Cate. Moge door een kameraadschappelijke geest veel succes worden bereikt. De lijdelijke raad van Vlieland kwam dezer dagen voor het eerst in vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester F. C. Rab. Aanwezig 5 leden; afwezig met ken nisgeving 1 lid; een plaats blijft onver vuld. Na beëdiging en installatie der leden worden gekozen tot wethouders de heren G. Donia en P. Doeksen; deze hebben on afgebroken zitting gehad van 1 Sept 1931 af De voorz. memoreert de oorlogsjaren en herdenkt de gevallenen' Dirk de Ko ning, vliegenier bij de K.L.M Dingeman den Hartog, stuurman ter Koopvaardij en Jacob Meijer, soldaat in het Indische le ger. Hij dankt de wethouders en het ge- meent epersoneel voor de steun, in de be zettingsjaren van hen ondervonden. Voor het GEB., voor het Woningbe drijf en Openbare Werken, voor de brand weer en voor de strafverordeningen wor den commissies benoemd Daarna wijdt de voorz. aandacht aan verschillende zaken de landingsplaats voor kleinere vliegtuigen, de grondpoli- tiek (bouwen in het uitbreidingsplan vlak bij het dorp), schoolbouw (de o.i.s. is in principe afgekeurd), vergroting van de secretarie, verbetering dorpsstraat, ge meentewoningen, aanlegsteiger, plan voor verfraaiing der oorlogsgraven, de alge hele vernieuwing van de batterij in de centrale. De gemeente, 'hoe klein ook, heeft vele zorgen, maar spr. vertrouwt op de beproefde medewerking van de Raad. Weth. Donia wenst den heer burge meester geluk met zijn rehabilitatie en zegt namens de raad alle medewerking toe. Bij de rondvraag maakt de heer H. Bloem opmerkingen over de verhoogde postboottarieven en de dienstregeling, als mede over de straatverlichting. De heer J Bloem informeert naar de doktersbe noeming. Weth. Donia licht de actie op Terschelling inzake hereniging bij Noord- Holland nader toe. De voorz. constateert met voldoening, dat de plaatselijke ver enigingen na vijf jaren van gedwongen rust weer zeer actief zijn geworden; hij hoopt dat de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer dit voorbeeld zal volgen. Op dc 15e en 16e Dec. te Schagen ge houden tentoonstelling waren 14 Texelse duiven vertegenwoordigd. Acht duiven behaalden prijzen. De heer R. Boom won 4 prijzen, resp. een ereprijs (duif was een klasse te hoog ingeschreven), twee 2e prij zen en een 9e. De heer M. Zuidema be haalde een le prijs met „de beste rode doffer der tentoonstelling", en een 4e prijs. De heer B. Kikkert een 5e en de lieer Dingemanse een 2e prijs. Alle dui ven verwierven bovendien een ereprijs. Daar de vogels gekeurd zijn op vlieg- type. mogen we aannemen, dat volgend seizoen goede r^iltaten kunnen worden geboekt. Daar kuipen nog de prima vogels bij, die niet werden ingezonden. Postduivenvereniging Texel wil a. s. voorjaar weer met haar vogels aan wed vluchten deelnemen, maar de manden, enz zijn door de moffen meegenomen of bij de beschieting verbrand. Steunt deze vereniging door toe te treden als lid of donateur Dc heer B. C. Kikkert, De Cocksdorp, ontvangt gaarne bericht. HOCKEYCLUB PIONIERS. Voor Zondag zijn twee elftallen samen gesteld Zie kastje Lindeboom. Aanvang 10,30 precies. In verband met eventuele wedstrijd met de Kerstdagen is aller op komst gewenst. B. BUSDIENSTEN. Tweede Kerstdag onderhoudt TESO tussen Den Burg en Oudeschild een nor male busdienrt. De dampige qemeentemeriie, de trots van eiken Texelaar, is midden in haar werk gestorven, als toonbeeld voor den ambtenaar. Helaas een strop voor de gemeente, want was niet in de raad bepaald, dat op haar rug de burgemeester eerstdaags zou worden inqehaald? Dan het voornaamste nog van alles Hoe zal het met de vuilnis gaan? Of schaft men uit saneringsoogpunt nu soms een bokkewagen aan? Ja, ouwe, trouwe, grijze merrie, ik heb jou werkelijk wel door, jij dacht, als men mij niet gedaan geeft, dan neem ik zelf de benen, hoor. Het is precies als bij de mensen, die lang reeds hebben afgedaan, hoewel hun tijd eenmaal voorbij is laat men hen voor de wagen staan. Jij wou de schande niet meer dragen een spot voor iedereen te zijn, je ruimde, onbaatzuchtig pracht-dier, zelf" voor de auto nu terrein. Wij hopen maar, dat de gemeente dit groots gebaar van je verstaat, en men niet nog aftandser wezen straks voor de wagen spannen gaat HUIB DE RIJMELAAR. 20 December 1945.

Texelsche Courant | 1945 | | pagina 1