sl ieuwe bonnen e! fEI Distributie. V.V.V. TEXEL. Stichting 1 exels Museum wordt door 1 .E.S.O gefinancierd Burgemeester G. 1). Reliorsl ere voorzitter V.V.V. Nog niet cjeguncl Bedrijf svoorlicliling Herstel van grasland Rattenbestrijding, een moeilijk probleem Uitbetaling geld en Voor onze Indische landgenoten Voor tie vierde :1e maal boter RDAG 19 JANUARI 194C. 59e JAARGANG. No. 5980. Sd-i] R., i 2.—; r l,~ Nooi Oi L EXELSCHE COURANT G,IN( rg f gevo 2rkoi :oeic- ockst |e ie helft van de 2e periode 1946 0 Jan. t.m. 2 Februari 1946). iarten KA, KB, KC 602. 706 is 800 gram brood is 200 gram bloem is 400 gram suiker is 1 tablet Eng. chocolade (plm 55, gram) is 125 gram boter is 250 gram margarine is 125 gram margarine is 100 gram kaas 62 is 400 gram brood is 1 kg. aardappelen ikaartenJLA, LB, LC 602 06, 007 vlees is 100 gram vlees irdappelen is 2 kg. aardappelen melk is l1/- liter melk C 01 melk is 3 liter melk ikaarten KD, KE 602 101 is 800 gram brood 103 is 200 gram bloem is 250 gram rijst of kindermeel is 500 gram suiker is 1 tablet Eng. chocolade (plm. 55 gram) is 250 gram boter is 125 gram margarine is 100 gram kaas |D62 is 400 gram brood is 250 gr. rijst of kindermeel akaarten LD, LE 602 >06, 507 vlees is 100 gram vlees lardappelen is 1 kg aardappelen E 01 melk is 5 liter melk Ibakskaarten, enz. mg aym ollo Ti ml is 2 rants, tabaksartikelen (geen import-cigaretten) is 100 gram chocolade of suiker werken is 2 rants, tabaksartikelen (geen import-cigaretten) bonnen voor melk en aardappelen geldig t.m. 26 Jan. a.s. Op de bonnen kaas zal voor de helft magere of 20 kaas en voor de helft volvette of 40 kaas (waaronder eventueel begrepen mlandse kaas) worden geleverd dr aanvulling van het tijdelijk ver- I eb aa dappelrantsoen kan 1 kg. uit evormde voorraad worden gebruikt. >or de week van 27 Jan. t.m. 2 Ft*br. zullen nog bonnen worden aangewe- voor melk, aardappelen, koffie, jam, k en versnaperingen. Df ivengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 18 Jan. a.s van 's morgens 8 Iaf worden gebruikt, met uitzonde- van de bonnen voor vlees, melk en lappelen, waarop eerst met ingang Maandag 21 Jan mag worden afge- •rd. PETROLEUM. LUjetroleumkaart UA 510: 17-18-19-20 4 liter B 510: 17-19; UC 510 65, UD 510. 118 elk 4 liter. Geldig tot Febr. 10—830 elk 3 liter petroleum. Aanvragen schocnformulieren. ij, die reeds eerder schoenformulieren *1É vroegen kunnen en mogen geen nieu- aanvraag doen. Men dient af te wach- tot wordt toegewezen. Een half jaai de verstrekking van de bon, kan op- tw worden aangevraagd. (Publ. 365) Het aanvragen van rijwielbanden, fognvials wordt er op gewezen, dat delbanden slechts kunnen worden gevraagd indien rren minstens 5 km. het werk woont, of de fiets 6 dagen week gebruikt wordt en men min- en is 20 km. per dag aflegt. Formulieren, cl arop de gegevens niet vermeld zijn, rden onherroepelijk afgewezen. le nd, die zijn rijwiel bv. 4 dagen per ek gebruikt en 30 of 40 km. per dag :gt komt dus niet in aanmerking voor iden Honderden formulieren zijn af- vezen Van deze afwijzing krijgt men icht Het afwijskaartje moet in de mkaart bewaard worden en bij een iuwe aanvraag worden getoond Invullen klompenformulieren, is een noodzakelijke eis, dat de 'mpenformulieren, juist en volledig rden ingevuld. Voor schoolgaande kin- IJ ren dient op het formulier vermeld te rden, dat zij inderdaad naar school in. Van het allergrootste belang is, dat binnenwerkse maat der klompen in dimeters in 't betreffende vakje wordt jevuld, deze maat bepaalt de soort Niet goed ingevulde formulieren irden alle teruggezonden. Inleveren petroleumbonnen: Bonnen 14-15-16 t.m. 23 Jan. 64-115-116 t.m. 23 369-469 t.m 9 Febr. 17-18-19-20-65- 118 t.m 20 Febr. (Publ. 366) Afhalen bonnen voor bijzondere arbeid Tegen overlegging van de ingevulde amhjst, alsmede tegen indiening van vorige getekende naamlijsten kunnen ïrkgevers voor hun arbeiders op onder banden dagen de toeslagkaarten voor zondere arbeid afhalen: Woensdag 23 Jan a.s. van 9-12,30 voor en Burg en omstreken. Donderdag 24 Jan. en Vrijdag 25 Jan. van 9-12,30 voor de overige dorpen omgeving. Aanvraagformulieren voor zeep wegens üle arbeid voor hen, die daarvoor in mmerking komen, kunnen thans wor- afgehaald. Horecafbedrijven behoren hun aan- Taagformulieren voor de 3e, 4e en 5e 'node, volledig ingevuld, o.a warme aaltijden, overnachtingen, enz. voor oensdag 23 Jan a.s. aan ons kantoor in leveren. Grossiers en detaillisten kunnen op de Rijzingen no. 595 voor huishoudzeep 'et ingang van 21 Jan. a.s. huishoudzeep etrekken van fabrikanten. Onder voorzitterschap van den heer W. H. Lap werd Donderdagavond in Hotel Texel 'n algemene vergadering gehouden door V.V.V. Texel. De voorz. heette in het bijzonder den burgemeester Mr. G. D. Rehorst en het bestuur van TESO welkom. Spr. merkte op, dat de belangen van de VVV, TESO en de gemeente Texel parallel lopen; alle drie beogen de welvaart van Texel te bevorderen. Na de vijf jaren van oorlog waarin door 't bestuur niet is vergaderd, is het eiland door de Duitsers in desolate toestand achtergelaten: vele hotels en pen sions zijn verdwenen of vernield, veel na tuurschoon. ging verloren. Wat wij vóór 1940 hebben opgebouwd verkeert thans in een betreurenswaardige toestand. In verband daarmede hebben wij verleden jaar nog geen vreemdeling kunnen ont vangen, maar de oorlog was nauwelijks voorbij of de eerste aanvragen kwamen binnen Ik heb toen alle aanvragers in overweging gegeven hun trip naar Texel uit te stellen, want wij hadden nog maar weinig te bieden. Ondanks dat hebben toch velen ons eiland bezocht, hetgeen' tot zeer ongewenste toestanden leidde, velen konden geen onderdak vinden en moesten onverrichterzake het eiland ver laten Ook voor het nieuwe jaar komen reeds weer vele aanvragen binnen, daar om hebben wij deze vergadering uitge schreven teneinde te kunnen beraadsla gen over wat ons te doen staat. Na de lezing der notulen van Woensdag 4 Dec. 1940 door den secretaris, den heer C. Jonker, stelde de voorz. voor om het oude bestuur voorlopig in zijn geheel te handhaven. De vergadering stemde hiermede ten volle in. Het voorstel van den heer Lap om burgemeester Rehorst tot ere-voorz te benoemen, werd door de aanwezigen met een spontaan applaus begroet. De burgemeester aanvaardde onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, deze furtctie en sprak de hoop uit, dat hij zijn medewerking zal mogen verlenen tot bevordering van het belang van Texel en zijn bewoners. Slicliting I exels museum De voorz. merkte op, dat de kwestie inzake stichting Texels museum nog niet tot een goed einde is gebracht. Indertijd heeft TESO aangeboden de stichting tc financieren, onder voorwaarde, dat haar zes van de elf bestuurszetels werden toe gewezen. De VVV zou zich door 3 afge vaardigden mogen laten vertegenwoor digen, de gemeente Texel door twee De toenmalige burgemeester Rijk de Vries wilde echter leider van het museum worden en weigerde zijn goedkeuring aan onze plannen te hechten. Toen vonden wij het beter, deze kwestie voorlopig ter zij de te stellen, hoewel Rijk de Vries reeds een directeur had benoemdNu wij weer met fatsoenlijke mensen bij elkan der zijn, menen wij, dat deze zaak thans haar beslag moet krijgen. De VVV is echter niet financieel krachtig genoeg om voor een goed museum te zorgen. Wij kunnen dus niet beter doen, dan deze zaak in de vertrouwde handen van TESO te leggen. Spr. las daarna een concept voor van de statuten, waarin doel en taak van mu seum worden omschreven. De stichting stelt zich ten doel de liefde voor de na tuur aan te kweken, een tentoonstelling te houden van typische Texel-objecten die worden bedreigd het samenstellen van een bibliotheek, het organiseren van lezingen, films en excursies, het stichten van een documentair archief, de uitgifte van prentbriefkaarten, wetenschappelijke litteratuur en voorts alles wat de be langstelling voor het eiland kan ver groten en het vreemdelingenverkeer kan bevorderen Op het ogenblik is het museum onder gebracht in een gebouw in de Dennen, waaraan TESO reeds f 4000 ten koste legde. De opbrengst van de film, die TESO liet vervaardigen, komt geheel ten goede aan het museum. Tijdens het bom- Zelfverzorgers dienen de bonnen voor brood, melk, vlees, aardappelen te be waren en na oproep in te leveren Inleveren bonnen voor winkeliers: ver snaperingen, suiker, bloem, rijst, boter, margarine, vet; kaas, lucifers, Zuidvruch ten en vleeswaren. Slagers vlees en vet. Bakkers: brood. Melkhandelaars: melk. Aardappelhande laren: aardappelen. Tabakshandelaren; T 07-T 08 en X 07. (Publ. no. 367.) Aanvragen textielvergunningen. Het textielloket is nog steeds gesloten, aanvragen voor textiel kunnen tot nader order nog niet plaats vinden ROTKREUPEL. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op de hierna volgende bedrijven rotkreupel heerst. H. J. Keijser, Molenbuurt. K. Linnhose, Den Burg. C. H Roeper, Spang. Gebr. v. Andel, Eendracht. Texel, 18 Januari 1946. De Burgemeester van Texel, Mr. G D. REHORST. ZON EN MAAN. De zon komt 19 Jan. op om 8,38; onder 5,04. Maan: 25 Jan. L.K.. 2 Febr. N.M. bardement te Den Burg werd ook het museum getroffen, o.a. moest de schel pencollectie, de kostbaarste van ons land, het ontgelden, thans is een deskundige bezig alles in orde te brengen. De voorzitter stelde voor, dat alle aanwezigen medestichters van het mu seum zullen zijn. Tot bestuursleden van de stichting wer den benoemd de heren W.H. Lap, C. Jon ker, Mr. G. D. Rehorst, De Lugt. G. J B. Mulder, P. Dros, J. J. v.d Vlies, Fr. Ze^ gel, Chr. v. d. Kolk. P. B Riteco en F. van Twisk. Contributie V.V.V. De penningmeester deelde mede, dat het reservefonds van de VVV f 350 be draagt In de regeling van de contributie wil men voorlopig geen wijziging bren gen. Op de dorpen dienen zo spoedig moge lijk vergaderingen te worden belegd; de ledenwerving dient krachtig ter hand te worden genomen. Er bestaan plannen voor het benoemen van een nieuwen ad ministrateur, die een zeer veelzijdig mens moet zijn blijkens de eisen, door den se cretaris aan de hand van zijn ervarin gen opgesteld. Voorz. merkte op, dat voor een goede kracht een goed salaris moet worden uitgetrokken. Verwacht mag worden dat zovele aan vragen zullen binnenkomen, dat er dit jaar nog geen reclame behoeft te worden gemaakt. Bovendien is het aantal be schikbare bedden beperkt. In antwoord op een desbetreffende vraag, deelde de burgemeesteer mede. dat het van het Militair Gezag afhangt of het Texelse strand dit jaar zal worden vrijgegeven. Dit geldt eveneens voor de duinen, waar de mijnen weliswaar ziin opgeruimd, doch aan een wandeling al daar blijft wegens eventueel nog niet op gespoorde projectielen etc nog steeds gevaar verbonden. Wat de oplossing van 't woningvraag stuk betreft, werd door den burgemees ter opgemerkt, dat die op Texel nog ja ren en jaren kan duren, de bona-fide pensionbedrijven zullen echter niet ver plicht worden om andere ingezetenen on derdak te verlenen, opdat de VVV, die voor het hele eiland van het grootste be lang is, weer op gang kan worden ge bracht. In deze kwestie zal de burgemees ter zich door de plaatselijke besturen la ten voorlichten. Aan het slot dankte de burgemeestei voor de eer hem bewezen en voor het vertrouwen in hem gesteld. Hij zegde toe, alles te zullen doen tot steun van de V V V Texel EENHEIDSVAKCENTRALE. Donderdagavond heeft de heer J. Sip, uit Zaandam, in Casino te Den Burg het doel en streven uiteengezet van de Een heidsvakcentrale, de E.V.C Door ver schillende aanwezigen werden vragen gesteld, die door den heer Sip op heldere wijze werden beantwoord. Er werden enige nieuwe leden geboekt. De afdeling Texel is voornemens ook een vergadering te beleggen te De Cocksdorp en Den Hoorn. DOOPSGEZ. GEZINSHULP Mej. Schuiringa, te Grijpskerk, werd met ingang van 1 Februari benoemd tot huishoudelijke hulpkracht in dienst van de Doopsgez. Gemeente op Texel. Maandagmiddag vond in De Linde boom de aanbesteding plaats van de te slopen percelen te Den Burg. waarover wc reeds schreven. De bedragen van den hoogsten en laagsten inschrijver verschil den f 6500. Men kreeg de indruk, dat de aannemers onderling hadden afgespro ken, allen op dezelfde manier in te schrij ven en wel voor de massa. Het bestek was zodanig, dat „kleine" Texelse firma's in de gelegenheid wer den gesteld een of meer percelen aan te nemen, maar door onbekende redenen maakten deze daarvan geen gebruik Het werk is nog niet gegund. De auto's naar de vergadering op a.s. Woensdag rijden als volgt: Van De Cocks dorp via Postweg, Ruigedijk, Waalenbur gerhuis, Bispinckhof, Den Burg. Vertrek De Cocksdorp 1,15 uur. Van Oosterend via Westerbuurt, hoeve Veldheim, gemaal Waalenburg, De Waal, Den Burg. Vertrek Oosterend 1,30 uur. Van Den Hoorn via Hoornderweg, Amaliavveg, Middenweg, Westergeest, Hogeberg, Den Burg. Ver trek Den Hoorn 1,30 uur. Mogelijk rijdt ook nog een auto van De Cocksdorp via Hoofdweg. Men vrage Maandag op de markt. De animo om bouwland om te leggen in grasland is ook op Texel buitengewoon groot. Voor het inzaaien is een vergun ning van den Productiecommissaris nodig. Deze vergunningen worden verleend in dien het betreffende perceel beter ge schikt is voor grasland dan voor bouw land, zulks ter beoordeling van den assis tent van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst De vergunningen worden momen teel tamelijk vlot verleend Uit ons arti kel over de hoge voederprijzen hebt u kunnen opmaken, dat we overtuigd ziin van de moeilijkheden, die verbonden zijn aan de exploitatie van een paar bunder bouwland op de graslandbedrijven. Wan neer we in dit artikel enkele bezwaren zullen opwerpen tegen de onbeperkte in zaai van „ongeschikt" bouwland, dan zijn we ons de toen genoemde moeilijk heden ten volle bewust. Voor de inzaai is een bepaalde hoeveel heid graszaad nodig. We weten zo lang zamerhand wel, dat er verschillende soor ten grassen zijn. Iedereen heeft wel eens horen spreken van goede en slechte gras soorten. Het is dus wel degelijk van be lang welk graszaad we zaaien Wanneer we een graangewas zaaien vragen we naar het ras en we letten op de kwaliteit van het zaad Voor inzaai van grasland klemt deze zaak nog meer. Als 't goed is zaaien we een mengsel voor blijvend gras land slechts één keer en het is dus van groot belang wat we zaaien. Onze graszaadpositie is op het ogen blik nog vrij slecht. Er is een beperkte hoeveelheid zaad voorradig Van deze beperkte voorraad zullen allereerst de boeren in de geïnundeerde gebieden hun portie moeten hebben. De rest is voor hen, die een vergunning hebben ontvan gen om grasland in te zaaien. Deze rest zal voor een groot gedeelte bestaan uit minderwaardige grassoorten. En het dient in deze omstandigheden m.i. toch wel in overweging genomen te worden of we niet liever nog een jaar met bouwland zullen sukkelen dan voor het feit komen te staan, dat we jaren lang met een min derwaardige grasmat zullen zitten. (Wordt vervolgd.) INGEZONDEN. In ons land bestaat reeds jaren een In stituut van de Plantenziektenkundige Dienst. Deze heeft o.a. de taak op zich ge nomen, de bestrijding van het ongedierte in ons land ter hand te nemen. Dit werk staat onder leiding van den bioloog Dr. Caudry, een bij uitstek deskundige, die zijn sporen op dit gebied reeds heeft ver diend, gezien het feit, dat hij zelfs door de Regeringen van verschillende landen inzake rattenbestrijding geraadpleegd wordt. Elk burger, die meent iets in de melk te brokkelen te hebben, heeft of weet een systeem om ratten of muizen met succes te bestrijden. Tientallen mid delen worden aanbevolen. Het feit, dat iedereen een middel heeft wil zeggen, dat er niemand een goed middel heeft. Wat weten wij eigenlijk van de rat en haar bestrijding? Dr. Caudry, de man met een ervaring van jaren, noemt het bestrijden van de rattenplaag in een getroffen ge bieden uiterst moeilijk probleem. Dit is een werk van jaren en niet van één of tweemaal een pakje of tabletje vergift uitleggen. Ook op Texel is een begin gemaakt met een rattenbestrijdings-campagne. De re sultaten zijn zeer verschillend Er zijn mensen, die mopperen (meestal een ge woonte-kwestie) en er zijn mensen, dit wel resultaten gezien hebben en over tuigd zijn, dat we een stap in de goede richting zijn gegaan. De mopperaar zegt. ik zie ze nog of er op zijn bedrijf de helft verdwenen is doet niets ter zake dus het geeft nietshou maar op. Do doorsnee bollenkweker is van oordeel, dat de bestrijding wel succes op zijn bedrijf heeft gehad De beoordeling van resulta ten kan gerust aan een deskundige over gelaten worden.Vergeet bv. niet, dat het rattendom in de sloten op het land juist tegen de winter naar de boerderijen en dorpen trekt en op deze wijze de uitleg practisch misgelopen heeft en zich onge stoord in de nesten van zijn gestorven collega's kan gaan vestigen. U begrijpt dan ook wel dat juist nu de bestrijding voortgang moet vinden. We zijn trouwens verplicht onze actie te her vatten, gezien het royale gebaar, dat de Regering gehad heeft inzake de financie ring van de bestrijding, die we op Texel hebben gehad. In officiële kringen spreekt men niet over het bestrijden van een plaag op Texel maar van een „indam men", d.w.z. verkleinen van de plaag Men weet in Den Haag precies hoe het met de honderden privé-vuilnisbeltjes, varkenshokjes in de bebouwde kommen de verwaarloosde riolering, het puin de noodtoestand achter de slachtplaats, de prima ophaaldienst etc. op Texel gesteld is. Men kent de buitengewone zorg, die de gemeente Texel eraan besteed heef: ondanks herhaaldelijk verzoek! De Plantenziektenkundige Dienst weet maai al te goed dat een bestrijding onder deze omstandigheden niet in alle opzichten wat het grote publiek noemt „succea" kan hebben. Insiders als Dr. Caudry is het bekend met welke moeilijkheden nu nog het juiste vergift moest worden samengestel Men kon eenvoudig nog niet werken zo als men wilde. De Regering heef; lanook niet voor niets besloten de kosten van de eerste actie geheel te dragen, maar daar naast de wenk gegeven van doorgaan en is zelfs'wel bereid ook de komende actie (8 uitleggingen per bedrijf in één jaar) ten dele financieel te steunen, mits de Texelaars hieraan gezamenlijk hun mede werking verlenen. Deze actie wordt ingeluid door een Voorlichtingsavond door de Plantenziek tenkundige Dienst, die alle mopperaars en met-mopperaars iets te vertellen heeft over Rattenbestrijding. Zeer zeker een leerzame avond, waar in verband met de plaag spijkers met koppen geslagen moe ten worden. KOENS Bedragen die van repalriërenden werden ingehouden De Directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau Alkmaar maakt bekend, dat belanghebbenden de aanvrage om uitbe taling der ingeleverde grensgelden uit sluitend schriftelijk kunnen indienen. De aanvrage dient te worden gericht tot den directeur van het gewestelijk Ar beidsbureau of 't bijkantoor, waaronder de gemeente ressorteert, waarin de aan vrager woont. De kantoren zijn geves tigd te Alkmaar. Den Burg, Edam, Enk huizen, Den Helder, Hippolytushoef, Hoorn, Medemblik, Purmerend en Scha- gen In de aanvrage dienen te worden ver meld: 1 naam en voornamen, 2. geboor tedatum, 3. woonplaats, 4 adres. Na ontvangst van de aanvrage zal de belanghebbende zo spoedig mogelijk aan het gewestelijk arbeidsbureau of bijkan toor worden ontboden voor de onderte kening van het aan den Inspecteur der Belastingen te richten verzoek. Het ont vangstbewijs der ingenomen gelden dient hierbij te worden overgelegd. Het vereiste bewijs van politieke be trouwbaarheid zal door den Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau of bijkantoor bij de politieke opsporings dienst worden aangevraagd. Na ontvangst van dit bewijs zal door het gewestelijk arbeidsbureau of bijkantoor voor door zending van het verzoek aan den Inspec teur der Belastingen worden zorggedra gen. Nadat genoemde Inspecteur toe stemming tot uitbetaling heeft gegeven, zal betaling volgen door bemiddeling van het gewestelijk arbeidsbureau of bijkan toor, zulks onder verrekening van even tueel aan dit bureau verschuldigde kle ding- en loonvoorschotten en aan an dere publiekrechtelijke of daarmede ge lijk te stellen lichamen verschuldigde be dragen. De gezondheidstoestand van onze land genoten, die de Japanse terreur in Indië hebben overleefd vereist medische en hy giënische hulp Deze verzorging heeft het Nederlandse Rode Kruis op zich geno men. In verschillende plaatsen bestaat reeds een lofwaardige samenwerking on der de diverse plaatselijke verenigingen, zoals muziekcorpsen, brandweer, sport en toneelverenigingen, enz. met het Rode Kruis om de nodige gelden bijeen te bren gen. Men collecteert gezamenlijk of elke vereniging op eigen terrein verzorgt een uitvoering of voorstelling, waarvan de ba ten voor bovengenoemd doel worden be stemd. U.D I. gaf het voorbeeld door van haar laatste uitvoering het batig saldo te onzer beschikking te stellen. Welke ver eniging volgt? In De Koog verzorgde de heer Zuidema een hjstcollecte met. schitterend resul taat. Het personeel van de Brandweer heeft aangeboden een lijstinzameling over het overige deel van ons eiland te houden. In overleg met hen stellen wij ons voor deze inzameling Maandag 21 Ja nuari, te beginnen. Texelaars, wij behoe ven voor andere plaatsen toch niet onder te doen? In Alkmaar, met zijn 40,000 in woners, bv. collecteerden de gezamenlijke verenigingen een bedrag van bijna 2400 gulden Mocht u niet in de gelegenheid zijn geweest op onze lijst te tekenen, dan zal ons bestuur gaarne alsnog uw bijdrage in ontvangst nemen. Ge kunt deze ook stor ten bij de Rotterdamse Bank op de reke ning van de afd. Texel van het Rode Kruis, onder vermelding, dat het bestemd is voor hulpverlening aan Indische land genoten. Namens de afd. Texel van het Ned. Rode Kruis: A. J. Eelman, Schildereind 32, voorzit ter; G Vrijdag-Keijser, „Sonnevanck", secretaresse; Th Tiessen. Warmoesstraat 59, penningmeester. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft besloten voor de periode van 20 Jan tot 2 Febr. be halve de gewone 250 gram boter voor de kinderen van 0-4 jaar, wederom 125 gr. boter toe tei wijzen aan de personen van 4 jaar en onder De veehouders door wier medewerking de boterproductie wat meegevallen is, hebben naar het inzicht van den Minister recht op een deel van deze extra boter. Derhalve is tevens be paald, dat de veehouders en hun gezins leden op hun margarinebonnen, geldend voor bovengenoemde perode, eveneens boter zullen ontvangen op de wijze, zoals die vóór 25 Nov. j.l. gebruikelijk was. Dit verstrekken van boter aan veehou ders kan voorlopig uitsluitend gelden voor deze 14-daagse periode. Tenzij mocht blij ken, dat de boterproductie ook verder nog bijzonder meevalt, terwijl daarnaast de geïmporteerde boter de helpende hand komt bieden, zullen na 2 Febr. veehouder zowel als de gewone consument van 4 jaar en ouder voorlopig weer met marga rine genoegen moeten nemen. „DE WADDENRLITERS". Het ligt in de bedoeling van bovenge noemde vereniging eind Febr. in Casino een feestavond te geven. Daarvoor is door enkele leden in studie genomen „Een schoonmoeder uit duizend", blijspel in 3 bedrijven Donateurskaarten zijn, voor zover nog voorradig, verkrijgbaar bij het bestuur en de leden. (Zie nadere aankon diging).

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1