fokk de V. V. V. T exel Iden I Successen voor onze de C [ïiiiider irawler bij De Koog gestrand elf opvarenden met |de „broek" gered mailden vis aan boord Een beroep van op best VOOR HUN dij: vielen Ri iiiin drieduizend >ijee» De Texelse jeugd aan de snerl Nationale tentoonstel ling goed geslaagd tonijnen ers Bertus Koningsveld de snelste lijdei De kampioenswedstrijd op de Roggeslool Afdeling l exel opgei Vee-a fze! it hi van oop. vereniging Ook van belang voor tie 1.1). c. bestrijding Jeugdhuis te Oude- schild geopend R ouders yolmldiyd fofSDAG 30 JANUARI 1946. 59e JAARGANG. No. 5983 ed 1 de i het» ontvJ ^ge j silijkl >edri /intel EXELSCHE COURANT sdagmorgen om half zes is de IJmui- •awler 97 tussen paal 19 en 20, dus achter De Koog, gestrand.De elf op- iden werden tussen half elf en elf |met de z.g. broek gered. Het schip met 800 manden kabeljauw, schel- n schol op weg naar IJmuiden, van het acht dagen geleden naar de •dzee was vertrokken. Het schip zit lidden van de banken, vlak achter de [Rommel asperges, nauwelijks twee- lerd meter van het strand, astreeks half zes werden de bewoners De Koog opgeschrikt door het lawaai een stoomfluit Het was nog zwart it, maar velen begaven zich met spoed het strand, waar men tussen paal 19 |0 vele lichten van het gestrande schip lekte.Verschillende malen werden van luinen af morseseinen gegeven, 'n Ma- iaussee seinde „We are coming", maar [signaal werd niet beantwoord. Men ioedde nl. met een Engels schip te te hebben. Toen het begon te dagen men, dat het een IJmuider trawler Het schip zat schuin met de kop de kust Steeds meer volk stroomde het strand, rondom het schip spook- n kokende zee, telkens weer sloegen jolven over het dek, de trawler immelde hevig. Door de sterke bran- en de aanwezigheid van de z.g. Rom- asperges kon de reddingboot van De l geen hulp verlenen. Omstreeks 9 verscheen de Dorus Rijkers, maar ook boot slaagde er niet in langszij te ien. Daarop werd met een lijnwerp- ;tel van strand af verbinding tot stand iracht. Reeds bij de eerste poging had succes. Doordat het schip heen en ir schommelde kostte het grote moeite de lijnen zodanig te spannen, dat er jn ongelukken konden gebeuren. Om- ieks half 11 ging de broek naar het ip. De spanning onder de honderden schouwers was groot, ook al doordat ia niemand een dergelijke reddingspo- |g had meegemaakt. "en man klom in de mast, liet zich in broek zakken, een andere opvarende een sein, waarop tientallen" bewoners De Koog en omgeving met de lijn inwaarts renden. Het ging hard. maar moest ook, want het schip schommel- zo hevig, dat het touw, waaraan de tek hing, nu eens vier meter boven de wdin§ lag, dan weer in het water w..De eerste opvarende., maakte de htste overtocht. Soms werd hij tien, [intig meter door het water gesleurd, hij KAARTVERKOOP U.D.I. aan de vele verzoeken te voldoen. de kaartverkoop voor de uitvoering In U.D.I op 8 en 15 Maart a s. Maandag Iginnen; van 11-1 uur heeft men voor It kopen van kaarten gelegenheid, (zie Iv.) Vooruitbestellingen kunnen niet prden aangenomen. MINISTER MANSHOLT. (Naar we vernemen zullen Minister lansholt en het Tweede Kamerlid Evert Irmeer hier tijdens de verkiezingscam- |gne een spreekbeurt vervullen. Op de vorige week gehouden leden- ;rgadering van de V.V.V Texel (Mooi ïxel), kwam tot uiting dat het cle bedoe- was, zoveel mogelijk leden te wer- ;n voor de vereniging. Langs deze weg leen ik een ieder te mogen aansporen |ch als lid te willen opgeven. V.V.V. moet zijn een zaak van iedere |&xelaar, van welk beroep of ambt dan )k' want VVV dient de belangen van ?n ieder in de meest uitgebreide zin van woord. Een druk vreemdelingebezoek maakt, [at een zeer aanzienlijk kapitaal naar Texel stroomt, dat langs allerlei vertak- [ingen terecht komt onder de gehele fexelse bevolkin?. In dat verband rust an ook op een ieder de plicht mede te elpen om te komen tot een bloeiend reemdelmgenverkeer. De VVV Texel (Mooi Texel) genoot feeds voor de oorlog een goede ïeputa- ie door ons gehele land. Laat ons aan- [onen, dat die reputatie niet heeft gele ien, doch daarentegen nog versterkt uit Ie chaos is te voorschijn gekomen. met iet doel, om te bewerken, dat ons vrecm- 'elingenverkeer weer wordt een der ïechte pijlers, waarop de welvaart van >ns mooie eiland zal komen te rusten. Hiertoe mede te werken, moge een ieder beschouwen als een aangename [plicht Uit de aard der zaak zal de chaoti- ihe toestand, waarin veel op Texel ver teert, een belemmering zijn, het a.s sei- de te verwachte stroom van vreem delingen zo te ontvangen, als wij dit zelf Kei zouden wensen. VVV Texel (Mooi |Texel) doet een beroep op een ieder, zo- "'eel mogelijk mede te werken aan de gro te behoefte aan pensiongelegenheid te pldoen en daarbij er voor te waken, de l°ede naam, die Texel heeft voor de pieemde'lingen, hoog te houden. V.V.V Texel (Mooi Texel), N.B. De gewone contributie is slechts K1,per jaar. Voor Pensionhouders en [neringdoenden geldt een bizondere om- geregeld naar de omzet. Elf man gered! Elf man, op weg naar huis. De vangst was goed ge weest: 800 manden vis in acht da- dagen. Nog enkele uren en ze zou den IJmuiden binnenlopen Maar de storm overviel hen. Het schip strandde. Het was roet nacht. Alle lichten werden aangestoken. De stoomfluit gilde, Kogenaars schoten in de kleren en renden naar het strand. Reddingspogingen werden voorbereid. Men sprong zonder aarzeling in het ijskoude water. De vissers waren door-nat en zeer vermoeid. De Kogenaars namen hen tussen zich in en brach ten hen naar de warme haard in het dorp, waar de mannen weer op verhaal kwamen. Hulde aan de redders, dit was Texel op zijn best! werd op de rug naar het strand getrok ken, dwars door de hoog-opkrullende, schuimende golven, soms zagen we niets meer van hem. Toen de schipbreukeling vlak bij het strand was aangekomen, vloog een der toeschouwers te water en hielp den drenkeling op de benen. Ogen blikkelijk werd hij tussen enige Koge naars op een holletje naar het dorp ge bracht. Dc andere 10 opvarenden werden op dezelfde manier gered, de een had een betere overtocht dan den ander, al naar gelang de ligging van het schip. Er waren zoveel hulpvaardige handen, dat de hele redding binnen het half uur was ge schied. De vissers waren binnen de mi nuut op het strand, dank zij het onver moeide werk van de mannen aan de lijn, die trokken zo hard als ze konden „We waren acht dagen op zee geweest" aldus een der opvarenden, we waren op de thuisreis, maar we hadden vannacht bij het ruwe weer geen zicht. Wc hebben 800 manden vis aan boord, kabeljauw, schelvis en schol". De mannen zagen er door de grote ont beringen vermoeid uit, allen waren tij dens de redding drijfnat geworden. Den man, die het laatst van boord ging, werd voordat hij het schip verliet door de he vige wind de fciet van het hoofd gerukt; onmiddellijk nadat hij het sein had gege ven van boord te kunnen worden be haald, sloeg hij, gezeten in de broek, met de benen tegen de voorbeugel; gelukkig werd hij niet gewond De mannen hadden, voordat men met de reddingbroek opdaagde, eerst zelf ge tracht het schip met hun eigen sloep te verlaten, maar het touw knapte en de sloep werd op het strand geworpen Verantwoording kassaldo. Ontvangen tot 31 Dec. 1945 f 1302,55. Verder ontvangen: J G Dekker f24,75. Zuivelfabr. De Eendracht f 75,Feest comité Den Hoorn f 100,Fanfarecorps D.E.K. Den Hoorn f 15,Fa. A. P. Lan- geveld f 20,Herv. Zusterkring De Koog f 10,Opbrengst verloting feest avond Oranje-ver. Den Burg f 116,55. Lijs- tencollectes Den Hoorn en P.H. Polder f 364,75. De Waal f 395,89. De Cocksdorp en Eierland f 746,50. Totaal 1868,44. Totaal met saldo Dec. 1945 f 3170,99 Namens het comité dank aan allen, die zich met de inzameling hebben belast en aan de overige schenkers! Mogen we de toegezonden circulaires spoedig tegemoet zien? 8 Febr. a.s. wordt door Excelsior van Oosterend een uitvoering gegeven te Den Burg. 2 Maart a.s. hoopt een Haarlems to neelgezelschap het boeiende Amerikaanse blijspel „Gezworen Kameraden" op te voeren. De opbrengst van beide avonden wordt bestemd voor 'net monument. Van de vette KOTEX-konijnen naar de dampende snert-met-kluif-èn-worst, taar ten en sigaretten! Zijn we even hard vooruitgegaan9 Laat ze naar de maan lopen met hun radar, geef ons maar een bord ouwerwetse snert! Zo dachten ook de bijna 300 jongens en meisjes er over, die Zaterdagmiddag op uitnodiging van de Texelse Herv. Jeugd raad in Hotel Texel bijeenkwamen ter viering van een snertfuif, ze kwamen overal vandaan, voor de heel deftigen re den auto's. De heer Frans Kassenaar had de lei ding, hij kwam op het idee een snertfuif in elkaar te draaien; in Amsterdam is dat iets heel gewoons en waarom zouden ze het op Texel ook niet eens proberen! Kas senaar, de man, die op het gelukkige denkbeeld kwam in Den Burg een jeugd huis te openen voor iedereen. Ou- deschild heeft vorige week zijn jeugdhuis gekregen en in De Koog zit het ook te komen Vroeger, toen we nog geen jeugdhuizen hadden, hebben ze het vaak raar ver sierd: De jeugd van het ene dorp trok meermalen ten strijde tegen het andere dorp, soms omdat een knaap van X een meisje van Y had geschaakt; dat moest dan massaal gewroken worden. Maar nu vonden we het heel gewoon, dat de jeugd van De Cocksdorp, Den Hoorn, Den Burg, Eierland, De Koog, kortom van heel Texel samenwerkte. Dat eendracht macht maakt werd ook bewe zen door het bordengeroffel: Het was oor verdovend; maar gelukkig werd al gauw de dampende snert opgediend en toen le pelden ze er tevreden op los. Een feest met zang, voordrachten en muziek. Wat waren die zangnummers in orde Wat was de band met J. Visser, D Gersi en mej. S. Ran op dreef Ds. Salm had helemaal geen plankenkoorts, zelfs niet toen Mohammed met 5 ezels te voorschijn kwam. Zeer geslaagd was ook de opening door Eierland; daarna trachtte Den Hoorn en Durp elkaar de loef af te steken met het vlooienmanne- tje; Ds. en mevr. Salm en Ds. Hartdorff vuurden de jeugd aan bij de liederen- potpourri Tine en AdiKrijnen en Hen- nie dc Bloois gaven ons een tip hoe je on gewenst bezoek verwijdert. De heren Fr Kassenaar en A. van Dienst waren als Thomasvaer en Pieternel ook niet mis(!) de vier gitaristen uit Oosterend hadden veel succes met hun Hawaii, krontjong en Zuid-Afrikaanse liedjes, Willy Eelman oogstte eveneens veel bijval met haar voordracht, De Cocksdorpers M. Boon, M de Waard, R. Westdorp, L v.d. Werf en J. Blom voerden een alleraardigst toneel stukje op. Een grote attractie vormden ook de tekenfilms, de film van de reis- vereniging van de Sperwer, etc. De heer Kassenaar, die als conferen cier optrad, werd aan het slot van de avond spontaan gehuldigd. OVER INDONESIË. Dinsdagavond 12 Februari zal de heer Mr. Etmans uit Amsterdam op uitnodi ging van de NVB een causerie houden over Indonesië. De eerste nationale konijnententoon- ling op Texel is-uitstekend geslaagd. Niet minder dan 19 dieren werden bekroond met het predicaat z.g. en 83 met G Er werden 36 eerste prijzen behaald! Een schitterend resultaat, waarmee we de fok kers geluk wensen. De tentoonstelling werd Zaterdagmiddag door burgemeester Rehorst geopend. Hoe groot de belang stelling voor de konijnenfokkerij is, blijkt wel uit het feit, dat ruim 300 personen de tentoonstelling hebben bezocht. Van de vaste wal kwamen 40 liefhebbers naar Texel. Ik stel het op prijs, aldus de burgemees ter, dat gij mij tot ere-lid hebt benoemd Als leek heb ik weinig verstand van ko nijnen, maar ik acht het van groot belang dat men op de hoogte wordt gebracht met de konijnensport. Ik heb ontdekt, dat er heel wat op dit gebied te koop is De konijnenteelt heeft ongetwijfeld een op voedende waarde voor de jeugd, wie de zorg en liefde voor dieren wordt aange kweekt. De heer Kortman, keurmeester, leidde ons langs de hokken en vertelde vol en thousiasme over de tentoongestelde die ren. Het is interessant een deskundige als den heer Koxman te horen spreken Met een variant op het bekende en „zeg niet 't zijn maar schelpen", kunnen we nu ook opmerken: „Zeg niet het zijn maar ko nijnen", want grote kennis, ervaring en geduld zij nodig om exemplaren te fok ken, die op een tentoonstelling de toets der kritiek kunnen doorstaan. We weten nu al een hele boel: Vlaamse reuzen moeten oren hebben van 16 cm., anders komen ze niet voor een bekroning in aanmerking, ze moeten minstens elf pond wegen, hangoren moeten als twee druppels water op een bulldog lijken. Nu, die van den heer Dingemanse mocht er zijn! Een echte rammekop, de beste van alle KOTEX-inzendingen, die. evenals van de zomer met het predicaat z.g. ging strijken. De heer Dingemanse verwierf bovendien 2 medailles, n.l. een van den heer Kortman en een van de Ruiterclub Voorts werden medailles gewonnen dooi den heer Stemfoort met diens witte y/e- ner voedster, en door den heer Z W Slolk met een blauwe Wener voedster. Beide medailles waren beschikbaar ge steld door Dr Koens. We zagen konijnen van 14 tot 3 pond welke lilliputters dooi Rood-ogige Polen werden vertegenwoordigd. Een echt sportkonijntje, iets voor Amsterdam, drie hoog... We zagen zilverwitte, asgrijze, kaneelbruine, gitzwarte, staalblauwe, bonte e.a. wipstaarten; drukke klanten als dc Vlaamse reuzen, die vervaarlijk met hun-poten sloegen en wol lig-witte Ango ra's, die doodstil in hun pronkcostuum za ten weggedoken. Wist u, dat Angora's om de drie maanden kunnen worden geknipt? Zo'n dier levert 31/* tot 4 ons wol per jaar. Deze wol brengt f 70 in de handel op! Wij gaan eerstdaags Angora's fokken en maar knippenmaar niet allemaal Zaterdagmiddag werd Bertus Konings veld kampioen op de 275 meter, welke hij in 27,5 seconde aflegde. H.C. Steigstra, de titelhouder, bezette de vierde plaats De jeugdige rijder M. Bugel uit De Koog werd 110. 2, W. de Boer van Den Burg no. 3. Me dunkt, dat het bestuur van de Tex. IJsbond j.l. Zaterdag wel zeer voldaan moet zijn geweest over het verloop van de gehouden kampioenswedstrijd. Alle factoren, die nodig zijn om een dergelijk sport-evenement te doen sla gen, werkten mede. Ook Texel heeft thans zijn coöperatie ve vereniging voor vee-afzet. In de Vrij dagavond gehouden vergadering gaven zich reeds 28 personen als lid op. Bin nenkort zal een werkschema voor Texel worden opgemaakt. De LTB, de Holl. Mij van Landbouw, de C.B.T.B., de coöp. zuivelfabriek De Een dracht en de coöp. aankoopvereniging Texel hadden hun leclen opgewekt deze bijeenkomst te bezoeken, het resultaat was, dat de zaal van De Lindeboom tot in de hoeken was gevuld. De Coöp. stelt zich o a. ten doel, relca- me te maken voor de afzet van stamboek schapen. In plaatsen, waar schapenfokda- gen*.worden gehouden, zal de aandacht worden gevestigd op de kwaliteit van het Texelse wolvee. Er bestaan plannen om op de fokdagen in Gorkum en Rotterdam een collectie Texelse fokschapen ten toon te stellen. De heer P. Dros Bzn. merkte op, dat er voor de oorlog veel kalveren werden in gevoerd; hier ligt een belangrijke taak voor de coöp. vee-afzet. De bond van fokveeverenigingen heeft ook een ver koopbureau, Spr. achtte het van belangT dat er fusie met dit bureau tot stand kwam. De heer Noordijk wees ook op de mogelijkheid om langs de coöp. in het najaar vee in te voeren. De coöp. kan er daarbij voor zorgen, dat het in te voeren vee t.b c.-vrij is. Het reaetie-percentage op Texel bedraagt slechts een half pet., maar aan, dit half pet. kunnen wij niet ontkomen wegens de invoer van vee. Van Texel wordt jaarlijks een aantal slachtdieren naar de vaste wal ver scheept, daarvoor wordt een fondspremie betaald in verband met de kans op af keuring ten gevolge van de t b.c. en le verbotziekte, maar het Texelse vee is van beide ziekte practisch vrij. Het is dan ook niet te rechtvaardigen, dat wij on Texel dezelfde premie moeten betalen als de boeren aan de vaste wal. De heer Poot zeide, dat hel gevaar voor t.b.c.-besmetting via de markt inderdaad groter is dan bij verkoop van boer tot boer. zoals door de coöp. wordt bevorderd In de omgeving van Hoorn zijn 670 be drijven bij de coöp. aangesloten. Hun vee voldoet aan de hoogste eisen. Wat de fondspremie betreft zal, als de vee-afzet vrij komt, voor Texel een lagere premie bepaald moeten worden. Dit geldt eveneens voor Zeeland. De coöp. zal in deze haar invloed kunen uitoefenen. (Wordt vervolgd.; De 20 deelnemers „uit alle oorden van Texel" toonden niet alleen een gezonde strijdlust te bezitten, maar ook, en dat is nog belangrijker, er heerste onder hen een fijne sportieve geest. De banen verkeerden in een schitte rende conditie en de ijsclub Eierland had het geheel keurig verzorgd. Het was bo vendien zeer zacht winterweer. Van de zwakke wind hadden de rijders weinig last. De organisatie van de wedstrijd was bij het bestuur van de ijsbond in ver trouwde handen. Alles verliep vlot en er is dan ook geen wanklank vernomen. Het publiek naar schatting 500 per sonen loonde grote belangstelling en hel bord, waarop de gemaakte tijden wer den genoteerd, had na elke rit zo'n toe loop, dat het om ongelukken te voorko men, tenslotte op een zeer ondiep ge deelte der Rogsloot geplaatst moest wor den. De lijst der deelnemers telde naast oude bekenden ook namen van jonge on bekende rijders Bij de aanvang stond reeds vast, dat de titelhouder C. H. Steigstra Van Oost een zware dobber zou hebben aan Bertus van Koningsveld uit Den Burg. De grote verrassing leverde een jonge l ijder uit De Koog Toen deze jonge man M. Bügelin de eerste ronde ver loor van Steigstra, zal wel niemand ver wacht hebben, dat hij tenslotte nog als no. 2 zou eindigen. Dank zij het feit, dat hij bij de snelste verliezers behoorde, werd hij in de 2e ronde opnieuw geklassi- ficeerd en zijn tijd weid steeds beter. Steigstra viel deze middag wat tegen Hij leek wat stug te gaan Zijn beste tijd maakte hij in 28,4 seconde. De 3e prijswinnaar W. de Boer had het niet gemakkelijk, maar hij ontpopte zich als een felle vechter, een echte doorzet ter. Zijn beste tijd was 28,1 De nieuwe kampioen Bertus van Ko ningsveld was deze middag inderdaad de sterkste. Hij maakte in de tweede ronde zijn snelste tijd, tevens de snelste rit van de gehele wedstrijd n.i. 27,5 sec. (baan- lengte 250 m Zijn manier van rijden is buitengewoon fraai, hij bezit een soepele lenige slag en wanneer hij ,,het in stre ken heeft" zoals de Friezen zeggen, was het een genot hem over het ijs te zien snellen. tegelijk, want dat drukt de prijs natuur lijk! De Lotharinger zwart bonte voedster van G Anneveldt verwierf ook de z.g pred. Dat was te voorzien, want dit exem plaar behaalde in Hoorn van de 40 inzen dingen in deze rubriek ook een le prijs Verdere uitslagen. De heer P. Rozendaal behaalde een z.g. met een konijn grijze Vlaamse reus ram en voedster; de heer R. van Houten een z.g, met een Vlaamse reus voedster, de heer J. Dingemanse een z.g. met een ko- mjngr. ram, met een ijzergrauwe ram en met een witte ram, alle Franse hangoren, de heer S. G. Groot een z.g. met een ko- nijngr.Franse hangoor ram en met een grijsbonie ram, de heer P. Breen met een bonte Franse hangoor ram en met twee witte Angora voedsters, de heer A. Age- ma een z.g met twee blauwe Weners, rammen (oud en jong), en een blauwe Wener voedster, de heer W. Kooi een z.g. met een Havanna Holl.' zwarte ram, de heer C. Feijen. Heilo, met een Havan na Holl. middel blauwe ram en met een voedster middel geel, de heer J. C. Boe- lig een z.g. met een Angora, voedster wit. Uitslag verloting. No. 917 fles limonade. 961 1 pot jam. 109. 170 ieder ruitenwisser. 290 1 stel bre tels. 848, 936, 490, 465 elk een worst. 487 een hangoor (wit). 574 een hangoor (ijz. grauw). 623 een vlaamse reus OUDESCHILD Onder grote belangstel ling is Vrijdag 25 Jan. in de Zeven Pro vinciën het Oudeschilder jeugdhuis ge opend Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester Rehorst met echtgenote en dochter en wethouder Hin. De heer Termaat heette de aanwezigen namens de voorlopige commissie en pa stoor Hogervorst hartelijk welkom Het zal voor ons toekomstig werk een grote steun zijn,' dat het gemeentebestuur be langstelling toont, aldus spr. Voorts zijn we de Fa. Zegel dankbaar, dat we 2 we ken na de eerste bespreking 111 ons jeugd huis bijeen kunnen zijn, terwijl boven dien nog een grote leestafel ten geschen ke werd gegeven De dames, die voor thee en versnaperingen gezorgd hebben, dan ken wc voor deze aardige attractie. Het begin is dus goed, maar jongens en meis jes, verder moet jullie er op rekenen, dat je niels cadeau krijgt. Het werkcomité wil raad geven, maar jullie moet zorgen, dat je er iets goeds van maakt. Hierna sprak burgemeester Rehorst. Ik vind het prettig namens het gemeentebe stuur mijn hartelijke gelukwensen uit te spreken bij de opening van dit jeugd huis. Kortgeleden opende ik iets dergelijks in Callantsoog De rijpere jeugd voelt dat ze iets van het leven moet maken. Het leven is een kostbaar bezit, dat we niet kunnen verdoen met straatslenteren etc. Naast de pretjes moeten we ook aan ern stige dingen denken. Mijn ervaring is dat mensen, die altijd een lolletje willen, niet waarachtig vrolijk zijn. De jeugd heeft de toekomst, zegt men veel, doch het is van belang wal jullie cr van maken We moe ten gaan leven voor de gemeenschap Een jeugdhuis kan jullie ontzaglijk veel geven. Neem het ernstige besluit, dat dit moet slagen en jullie je uiterste best zult doen er iets moois van te maken. Ik wens jullie het allerbeste toe in jullie ei gen localiteit. Hierna weid een bestuur gekozen en wel de dames Janrne Kaczor en Henny de Vries en de heren P, Pool. E. Daniëls, J v.d. Sterre De functies zullen nog wor den verdeeld. Besloten werd voorlopig Woensdag en Vrijdag bijeen te komen Pastoor Hogervorst zorgde voor het slotwoord: Het verheugt me, dat jullie naast hel ouderlijk huis nu ook een jeugd huis hebben, met een gezelligheid anders dan van de straat. Ik hoop, dat het jullie zal opvoeden lot goede burgers en Ne derlanders. Gisteravond zijn in Hotel De Hoop te De' Cocksdorp, schipper Jn. Bakker en de uit 7 leden bestaande bemanning van de reddingboot aldaar gehuldigd. Als blijk van erkentelijkheid voor hetgeen zij ge durende de oorlogsjaren hebben verricht, werd hun door den hc-er W. H. Lap, voor zitter van de plaatselijke commissie, na mens de N.Z.R M. een medaille op de borst gespeld. BENOEMING. De heer J. Kikkert, Zwerfsteen, werd benoemd tot plaatselijk directeur van de N.V. ATO Van Gend en Loos, standplaats Den Helder als opvolger van den heer Oosterwijk, die naar Vlaardingen werd overgeplaatst. Het agentschap voor Texel ressorteert nu onder Den Helder; het wordt waargenomen door den heer G Slaman, te Oudeschild EXTRA BON VOOR VLEES EN GROENTE IN BLIK. Van 2 Febr tot 15 Febr. zal een extra bon voor 224 gram meat and vegetables (vlees en groente in blik) worden aange wezen voor de leeftijdsgroepen boven 4 jaar. ONTVANGEN GIFTEN ESPERANTO-MONUMENT. Het clubje beginners Esperanto te Oos terend zegde een taart toe. Maar... ze hopen hem zelf te winnen!!! Mevr. Krul, Oosterend luierbroekjes en een flesje par fum Wed. K Bakker. O'end een bock.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1