Als vergad DOOD moeten ze Keuring voor cie dienstplicht I exel gaat ZELF ratten bestrijden „Vooruitgang is ons doel' Kinderfeest Bestuur herkozen en aangevuld ering„Beclrijisvoorlicliliii 0 Voor liet Esperanto-monument hENSDAG 6 FEBRUARI 19-1(1. 59e JAARGANG. No. 5985. EXELSCHE COURANT lie oproepingen voor de keuring voor ichting 1945 zijn verzonden.- ijn er in 1925 geboren mannelijke per- in, die hier te lande wonen of geacht den te wonen en een dergelijke op- nng of een bericht van niet-inschrij- niet hebben ontvangen, dan moeten ich vóór 10 Februari a.s, ter gemeen- •cretarie aanmelden, fxel, 1 Februari 1946. De Burgemeester van Texel, Mr G. D. REHORST. ITKEKING VOOR VORSTVERLET. Burgemeester van Texel deelt aan be- [hebbenden mede, dat Vrijdagmorgen van 912 uur v.m uitbetaling zal its vinden van de uitkering ingevolge iverbruggingsregeling voor vorstver- an uitgevrorenen, exel, 6 Februari 1946. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. UITREIKING ONKAARTEN DERDE PERIODE. p onderstaande dagen en tijden zullen behoeve van de derde periode 17 Fe- ari13 Maart 1946 nieuwe bonkaar- worden uitgereikt voor levensmidde- Oosterend op 7 Februari 1946 in Gc- w v. Chr. Belangen: 30-10,30 Bosweg. Kerkplein, Nieuw- at. 10.30-11.30 Kerkstr. Hoekstr. 11.30 30 Schoolstr Weststr. 1.30-2 30 Peper- lat 1-44. 2,30-3,30 Peperstr 45 en ho- Oosterend op 8 Februari 1916 in Gc- iw Chr. Belangen. 0-11 wijk O nrs O 1O 69. 11-12 wijk irs O 70—O 110. 1-2 wijk O nrs O 111 143 2-3 wijk O nrs O 144 en hoger, 'e De Waal op 9 Februari 1916 in de school. •10 bewoners van wijk W 10-11 dorp 1—52. 11-12 dorp nrs 53 en hoger [edegebracht dienen te worden alle iwe stamkaarten en inlegvellen van gehele gezin. Zelf verzorger? behoe- deze keer geen boekjes mede te en (Publ. 371.) AANVRAGEN KLOMPENFORMULIEREN. et aanvragen van klompenformulie- is alsnog opengesteld tot en met 13 irpari a.s. Zij, die hiervoor in aanmer- g komen en nog niet aanvroegen, die- dit alsnog te doen. daar er na deze um voorlopig geen gelegenheid meer dt gegeven. logmaals wordt er op gewezen, dat het uep moet worden opgegeven en indien een schoolgaand kind betreft dit er irukkelijk bij vermeld dient te wor- Om een juiste klompenbon in het it te krijgen, is het absoluut noodza- ijk, dat de juiste maat in centimeters dt opgegeven, anders ontvangt men de gdfcde soort bon. Men moet dus de schoenenmaat vermelden en ook een klompenmaat in nrs. Ruiling bij ;ifte van de bon is niet mogelijk. (Publ. nr 375). VISCONSERVEN. )e buitenlandse visconserven, die ns zonder bon kunnen worden ge- ht, zijn plaatselijk bij detaillisten nog «perkte mate als restantpartijen aan lig. Zodra deze restanten zijn ver- ht, komen nieuwe partijen op norma lize in de handel. DE ENGELSE CHOCOLADE. lel Centraal Distributiekantoor deelt je, dat op de bonnen 710 en 806, welke lig zijn verklaard voor het kopen van iblet Engelse chocolade. 50 gram cho- ide van Nederlands fabrikaat kan "den gekocht.' voor zover geen Engelse polade verkrijgbaar is. EPERKING RIJSTDISTRIBUTIE. let verbruik van rijst in ons land is nenteel belangrijk hoger dan de sinds )evrijding verkregen invoer. Teneinde zo goed mogelijke verzorging in id te houden van die bevolkingsgroe- waarvoor het artikel feitelijk niet worden gemist, is het rantsoen rijst, iermeel of kinderbiscuits voor de kin- n der z.g. D.-groep (2 t m. 4 jaar) ver- len en zullen ook overigens op enige omende verstrekkingen beperkingen 'den toegepast. MAXIMUMPRIJZEN VOOR PAARDEN. er algemene kennis wordt gebracht weliswaar met ingang van «19 Nov. de handel in paarden is vrijgegeven, h dat zulks niet inhoudt, dat bij de koop van paarden een willekeurige smag worden bedongen Nog steeds maximumprijzen van kracht Deze limum-prijzen variëren naar de leef- van de verhandelde dieren en zijn navolgende: 1 jaar f 1100; 2 jaar: 1450; jaar 1650; 10 jaar en ouder: 1500. 'r stamboekpaarder» mogen deze prij- tnet 15 pc. worden verhoogd. Over ling van de prijsvoorschriften zal ge- 'telijk worden vervolgd. ADIOCAUSERIE OVER PLUIMVEE. i de rubrik ten behoeve van de Land- w, verzorgd door de Afd. Voorlich- van het Ministerie van Landbouw, fcrij en Voedselvoorziening, zal op andag 11 Febr a.s. te 20,05 over de fier Hilversum II spreken de heer Ir. Ubbels, Rijkspluimveeteeltconsulent, D,e pluimveehouderij in Neder- GIFTEN alg. wijkverpleging. 'ed. K„ Den Burg f 10,—. Wed. P 'lerend f2,50 Wed. T. Oosterend f2.50. Zoals de lezers van dit blad bekend is, werd gedurende hel najaar 1945 door de Firma Ratweg te Katwijk een bestrijding op Texel georganiseerd, welke bestrijding geheel door het Rijk werd gefinancierd. De resultaten dezer actie zijn niet bevre digend geweest, en wij kunnen hier nog steeds van een „rattenplaag" spreken. Het zal duidelijk zijn, dal legen deze plaag krachtig dient te worden opgetre den, want de schade welke door de ratten wordt veroorzaakt, loopt op ons, eiland in de duizenden! De commissie voor de Rattenbestrijding heeft nu besloten m het begin van Maart een „rattenweek" te organiseren, waarbij het particulier initiatief zal worden inge schakeld Het is r.l. de bedoeling om de oud-leerlingen van de Lagere Land bouwschool te' vetzoeken de Texelse boerderijen te „ontratten", terwijl daar naast op ieder dorp een aantal personen belast moet worden met de bestrijding Hieitoe zal, naar wij hopen, zo spoedig mogelijk op ieder dorp een propaganda- avond worden belegd, op welke avond waarschijnlijk een rattenfilm zal worden vertoond! De vergiften, welke voor de bestrijding nodig zijn, worden door de commissie in depót ontvangen en zullen gedistribueerd worden onder de daarvoor in aanmer king komende drogisten en winkeliers, die deze vergiften dan kunnen verkopen aan de uitleggers onzer commissie Deze winkeliers en drogisten zullen door onze commissie tijdig met een en ander in ken nis worden gesteld. Wij vertrouwen, dat zij allen hun medewerking zullen verle nen, waarbij zij. dan van een behoorlijke provisie verzekerd kunnen zijn. Een beroep. De heer E v. d. Ban, hoofd der Lagere Landbouwschool, voegt hieraan de vol gende opwekking toe. Over het algemeen krijgt men de in druk uit gesprekken, dat de rattenbe strijding op Texel niet veel geholpen heeft. Er zijn er nog massa's. Overal be merkt men nog de sporen van de aanwe zigheid der griezelige langstaarten. De schade die ze al gedaan hebben, is gewel dig wat ze nacht aan nacht nog doen beloopt honderden guldens De bloem bollentelers zien met lede ogen hun cro- cusbedden omwoelen; de boeren komen overal de gevolgen van hun vraat- en knaagzucht tegen, vele bewoners der dor pen constateren 111 hun schuurtjes, op zolders, onder vloeren, de aanwezigheid der ongenode gasten. Het wordt langza merhand een obcessie. We moeten er af. Woensdag 30 Januari vergaderde de vereniging tot uitkering bij overlijden .Vooruitgang is ons doel" in De Linde boom. De belangstelling was gering, waarover de voorz. in zijn openings woord zijn spijt uitsprak. De notulen van de vorige vergadering (28 Jan 1944) wer den onveranderd goedgekeurd. De secretaris deelt mede, dat is binnen gekomen een candidaatlijst met de naam S W. Bruin Lznter benoeming commis saris van toezicht Daar geen andere lijs ten zijn ingediend, is de heer Bruin ge kozen. Medegedeeld wordt, dat van 1 Jan. 1946 af de uitkering per polis weer is gesteld op f 100. geldende tot ultimo 1946 Ter opvolging van de bode mej. wed. Al- der lieste te De Cocksdorp is met ingang van 1 Aprjl a.s. benoemd de heer G. Bak ker Jzn. Ondanks de moeilijkheden van de afge lopen jaren staat de vereniging er finan cieel zeer gunstig voor. Het kapitaal is gestegen tot f 112,758,75. Uit het jaarverslag blijkt, dat de heer F var Heerwaarden op 1 Febr. 1945 40 jaar hel penningmeesterschap der vereni ging heeft vervuld. In die jaren heeft hij de belangen der vereniging steeds trouw gediend en veel goed werk verricht. KUIKENS VOOR PLUIMVEEHOUDERS. Hel Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren maakt bekend, dat de Prov. Voed- selcommissarissen thans in het bezit zijn van de bestelbonnen voor pluimveehou ders, die 200 kuikens zullen kunnen ko pen. De desbetreffende pluimveehouders kunnen zich wenden tot den PJaatselijken Bureauhouder van hun district. De pluim veehouders wordt aangeraden er op te letten, dat zij van hun leverancier kui kens ontvangen, die gebroed zijn uit eie ren afkomstig van fok- en vermeerdc- ringsbedrijven. De pluimveehouders, die broedeieren wensen te leveren aan- een kuikenbroeder of die zich voor de leve ring van broedeieren bij hun Plaatselij ken Bureauhoudei hebben opgegeven, zullen van het Bedrijfschap de bestelbon nen voor kuikens ontvangen. Mededelin gen omtrent het aantal kuikens, dat zij kunnen bntvangen, alsmede mededelin gen omtrent het aantal kuikens, dat de overige landbouwers zullen kunnen ont vangen. volgen te zijner tijd. Hoe meer broedeieren aan de kuikenbroeders wor den geleverd, des te meer kuikens zullen kunnen worden verdeeld De medewer king der pluiveehouders bepaalt dit aan tal. TEXELSE' MARKT. Den Burg, 3 Febr. 1946. Aangevoerd 3 koeien, 7 varkens, 9 n kalveren, (leve ring), 2 graskalveren f100180. 40 kippen f7,50—8.50. En nu kunnen we er af! Als we allen meehelpen. Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde een commissie, die een veldtochtplan tegen de ratten opstel de. Een der onderdelen van dat plan is een systematische bestrijding op de boer derijen, waarbij in de allereerste plaats de hulp van alle jonge boeren nodig is. Om dat plan gezamenlijk te bespeken worden alle jonge boeren in de eerste plaats alle cud-leerlingen der Lagere Land bouwschool, maar ook andere boerenjon gens. met klem uitgenodigd. Donderdag avond 7 Febr. 8 uur aanwezig te zijn in Hotel Texel. Daar wordt een film ge draaid en door de heren Burgemeester en Dr. Koens het vechtplan besproken. Jongelui hier wordt een beroep op u gedaan 11 te geven voor een zuiver Texels boerenbelang. Laat het niet ver geefs zijn, komt allen! Er zullen bussen lijden om u te halen en thuis te brengen, als volgt: I. Van De Cocksdoip (De Hoop) 7 uur. Stopplaatsen- 1. hoek Wag. weg 2. Bij Smederij Dros. 3. Bij hoek Smitsweg. 4. hoek Schoolweg. 5 School Z.-Eieriajid. 6. Hunzingo 7 Pomona. 8 Peperbus Schumaker Kogerweg. 9. hoek Gerrits- "land. II. 1. 7 uur Watergemaal Waalenburg. 2. Jaap Kager. 3. Boederij Groningen 't Noorden. 4. Boogaard, Zevenhuizen. 5 Joh. Roeper, Bosweg, Oosterend 6 Jac. Witte, Spang. 7. Handwijzer De Waal. III 1. 7,30 uur. De Westen hoek Fon- teinsweg Huize „Jonny". 2. Den Hoorn, Slager Goënga. 3. Atlas. 4. De Kamp, weg Zuidhaffel. Geen kosten! Al dagen, misschien weken tevoren, hadden 130 paar kinderogen verlangend uitgezien naar de feestmiddag, hun feest, waren de kleertjes geschikt, de kopjes gekruld en het was dus niet te verwon deren, dat de hartjes Zaterdagmiddag een tikje vlugger sloegen toen het lang ver beide ogenblik was aangebroken. Er zal wel geen volwassene in Pen's zaal zijn geweest, die dit nier heeft begrepen, en daarom, mevrouw Room, waren uw ex cuus voor de drukte en uw verzoek om waardering in plaats van critiek heus overbodig. Kinderzang en -spel zijn altijd ontroerend door hun eenvoud en onge dwongenheid en al klinkt er nu eens een dissonantje of al krijgen twee zangeres jes een klein maar duidelijk menings verschil tijdens haar optreden, dat ver mag aan de indruk niets te veranderen. En die indruk was: l:ef, van het ogenblik af, dat de gordijnen opengingen tot de treffende hulde, u aan het slot door de kinderen gebracht. Toen burgemeester Rehorst, die met zijn gezin deze kinder middag bijwoonde, gewaagde van de vele arbeid, welke nodig is om van een zo he terogene groep een geheel te maken, on derstreepte hij daarmede zeker de vele uitingen van waardei >ng der verrukte ouders en opgetogen genodigden, die u. mevrouw Room, en de pianiste mevrouw Boogaard-Ticssen, dankbaar zijn voor al het onbaatzuchtige werk. Dubbel feestelijk werd de middag, toen de kinderen in de pauze op gebak jes werden getracleerd. Ten bate van het fonds „Nederland helpt Indie" werd een verloting gehouden. Te ruim 3 uur opent de voorzitter de druk bezochte algemene vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting voor de landbouw op Texel 130 perso nen tekenden de presentielijst en deelt mee. dal Ir. Lienesch lot zijn spijt we gens ziekte de vergadering niet kan bij wonen. In het bijzonder heet spreker wel kom Burgemeester Rehorst, wiens aan wezigheid op hoge prijs wordt gesteld. Na de gang van zaken gedurende de beide laatste jaren te hebben besproken, geeft de voorz. het woord aan den secre taris. De notulen van de vergadering, ge houden op 17 Febr. 1944, worden goedge keurd en aan den secretaris wordt dank gebracht. Daarna volgt lezing van het jaarverslag der vereniging over de jaren 1944 en 1945. Dit verslag bespreekt de toestanden, waaronder in deze jaren de -bedrijven hebben gewerkt. De bedrijfsre sultaten worden meae besproken. Ge waagd vyordt van hel grote leed, veroor zaakt door deportatie en verwoesting. Uitvoerig staat het verslag stil bij de gang van zaken in de vereniging. Het on derdeel gewijd aan de assistenten ge waagt van de goede verhoud ïg tussen dezen en de leden en in het bijzonder wordt lof gebracht aan ass. Van Gronin gen voor de toewijdifig, waarmee deze zijn werk verricht. Uit de mededelingen over de werk zaamheden der vereniging stippen wij aan, dat in 1944 de aanleg van de proef velden gewoon voortgang heeft gevonden, doch dat door de zoveel slechter worden de toestanden in het najaar, dc opbreng sten niet zorgvuldig genoeg konden wor den gecontroleerd, zodat verschillende proeven daardoor aan waarde hebben verloren De fietsenvoi dering en de vorde ring van arbeidskrachten maakten voort gang van het wérk zeer moeilijk. In 1945 werden dan ook geer. proeven uitgezet en bepaalde het werk van den assistent zich vnl. tot het geven van adviezen van ve lerlei aard. Grondmonsters werden in '44 nog plm. 150 verzonden, doch vele zijn tijdens de verzending verongelukt, ter wijl de rest door stagnatie in het onder zoek aan het Bedrijfslaboratorium, daar is blijven liggen, waarbij later bleek, dat de papieren.zakken waren vergaan en de monsters door elkander waren geraakt. Onderzoek op koper, waarvoor 150 mon sters werden opgezonden, kon wegens ge brek aan materiaal geen voortgang vin den. Ook thans verloopt het onderzoek in Groningen nog traag en is van de mon sters, die in 1945 zijn verzonden, tot nu toe geen enkel rapport ontvangen. Door den assistent werden plm. 150 monsters gecomberd. waarmee een rede lijk inzicht in de kalktoestand van de grond werd verkregen Het verslag ein digt met het vermelden van de geest van samenwerking tussen de leden en het bestuur, welke geest naar het oordeel van den secretaris ook zeer positief aanwezig is onder de leden der vereniging. Een beroep wordt gedaan op de leden om de geest van samenwerking te versterken, opdat de vereniging in de toekomst haar taak naar behoren zal kunnen» verrichten. Verslag penningmeester. De penningmeester doet mededelingen over de cijfers der ontvangsten en uitga ven. Bij monde van den heer P. Dros Bzn wordt verklaard, dat de rekening door de rekeningnazieners in orde is bevonden, waarna de vergadering haar goedkeurt. De contributie voor 1946 wordt vastge steld op 15 ct. per h.a. Hierna volgen uitvoerige mededelingen van den assistent Van Groningen over de in 1944 genomen proeven en worden ver schillende ervaringen, opgedaan bij het bezoeken der bedrijven, onder de aan dacht van de aanwezigen gebracht. Uit voerig wordt stilgestaan bij de afwijkin gen in het aardappelgewas, waarvoor ech ter nog geen bevredigende oplossing is gevonden. Getracht zal worden door het aanleggen van proeven op percelen, waar dezelfde ziekte voorkonft, de kwestie tot een oplossing te brengen. Een hartelijk applaus beloont den assistent en de voorz. brengt aan den heer Van Groningen dank. Een statutenwijziging, welke inhoudt, het aantal bestuursleden uit te breiden tot 13 wordt na ?en korte toelichting van den voorz. aangenomen. Zeer uitvoerig wordt vervolgens gediscussieerd over hel voorstel van de afd. Den Burg van de L T B., in den vervolge de bestuursleden door de standsorganisaties te doen aan- wijzefi en dus geen verkiezing meer te houden door de algem. vergadering. Het voorstel, dal door den heer D Hin wordt verdedigd, vindt echter in de vergade ring weinig weerklank en wordt na stem ming met overgrote meerderheid ver worpen In de nu volgende stemming voor het bestuur worden alle zittende bestuursle den herkozen, terwij) in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer C. A. Witte wordt voorzien door benoe ming van den heer C. W. Bakker. In de beide nieuwe besluursplaatsen worden de heren J. Kuip Mzn en P J. Witte geko zen. Dc plannen voor 1946. Het nu volgend agendapunt, bespreking van de plannen 1946, wordt ingeleid door assistent Van Groningen en naar aanlei ding van diens mededeling, volgt een ge animeerde gedachtenwisseling over ver schillende onderwerpen Het bestuur zal trachten zoveel mogelijk rekening te hou den met de wensen der vergadering ten. aanzien van de te nemen proeven en werkzaamheden voor 1946 Speciaal hoopt het daarbij ook meer aandacht te kunnen besteden aan het veebedrijf, dat in dit opzicht wel enigszins bij de landbouw achterop komt. Te ruim 6 uur sluit de voorz. de verga dering met het uitspreken van zijn grote voldoening over de wijze, waélrop deze bijeenkomst is verlopen. SCHAPENSCHURFT BREIDT ZICH UIT. Bestrijdigsmiildelcn uit Amerika verwacht. Het aantal gevallen van schurft onder de schapen is de laatste tijd zeer ver meerderd, zodat er reden is tot ernstige bezorgdheid. De oorzaak is het gebrek aan bestrij dingsmiddelen, waarvoor de grondstoffen (o.a. zwavel, zeep) uit het buitenland moeten worden aangevoerd. Waar deze middelen nog ter beschikking zijn, die nen zij gebruikt te worden, temeer, omdat hier te lande met de uit deze middelen bereide baden uitstekende resultaten zijn bereikt en gebleken is, dat het baden der aan schurft lijdende schapen verre de voorkeur verdient boven de behandeling in gascellen, omdat in kortere tijd veel meer dieren behandeld kunnen worden en blijkbaar ook met beter resultaat Het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening doet alle moeite om verbetering in de situatie te verkrijgen Zo kan nog worden medegedeeld, dat de Veearlsenijkundige Dienst üit Amerika een hoeveelheid van een hier te lande nog onbekend bestrijdingsmiddel ver wacht, waarvan echter hoeveelheid en datum van aankomst nog onbekend zijn VOOR HEN DIE VIELEN. Voor de uitv. door Excelsior op Vrijdag a.s. zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal bij Pen. Bonte avonden met een mooi programma. De bonte avonden voor het Esperanto- monument op 15 en 16 Febr. beloven een succes te worden. Zij brengen voor elk wat wils De avonden worden opgeluisterd door de vertoning van enige films uit het Texels filmarchief van de Familie Duin- ker: in de eerste plaats de mooie Espe- rantofilm en voorts de echte Texelse film van het Eeuwfeest van Polder Eierland. de dijkwerken op Texels Noordkust, de intocht van den Bisschop van Haarlem op Texel, het gouden huwelijksfeest van P Zijm en echtgenote in de Gasthuisstraat, een Texelse turnuitvoering, het dorsen met de dorsmachine van Jan Rensen, de opening van het Texelse Boysterrein, enz. In deze films kan men zeer vele oude be kenden nog eens zien. Verder wordt gebracht een revue over Texfl, samengesteld en opgevoerd dooi de Oudeschilders, koorzang van de koren van mej. A Spaans, Oosterend en den heer W van Heerwaarden, Den Burg, de clamatie van den heer G. Bakker, accor deonsol 1 door den heer A. Vogelenzang. H. Fenijn vertelt uit zijn grote voorraad moppen, zang van de heren C. Smit en H. Schrama, mej. N Bakker en de heer Joh. Roeper treden op als Keuvel en Kles- sebes, de heren C. Graaf en Jac. Witte zorgen voor de voordrachten Conferen cier is de heer Joh. Roeper. Toneel wordt gegeven door de club van mej. A Spaans van Oosterend Bal voor jong en oud na afloop onder leiding van den heer H. Craanen. De Texelse Band zorgt voor uitstekende muziek. V001 de verloting kwamen weer mooie prijzen in: van fam R. Eelman Azn., Oosterend, boter en tieren voor een taart, fam F. Witte, Oosterend een papiermand, G. Govers, Benningbroek 8 doosjes siga retten, Jopp Huizinga. een kaas, een boek van mw. Zuidewind-Kuijper, schildereind, een theemuts van mej. G. Rab. Schilder- weg, een verbanddoos van drogist v.d. Slikke en een lectuurbak van de Fa. Fr. Zegel Verder zijn prijzen toegezegd door Albert Heijn, M. S Langeveld. C Mets, Gebr. de Boer en de Texelse slagers Een gift van f 10 werd eveneens ontvangen. Wie volgt9 Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de bekende adressen. GEREEDSCHAP VOOR DE TEKENSCHOOL. De adv in ons olad, waarin gereed schap werd gevraagd voor de tekenschool. heeft een verheugend resultaat gehad. Nauwelijks was de Texelse Courant ver- schnen of de aanbiedingen kwamen reeds bij den heer De Wilt binnen Zo bleef het doorgaan, zodat op het ogenblik reeds een mooie voorraad tekenborden. haken, driehoeken, passerdozen etc. ter beschik king is Voor 40 jongens is er evenwel nog niet genoeg. Wie volgt het goede voor beeld9 U.D.I. IS AL UITVERKOCHT. Men deelt ons mede, dat de beide uit voeringen van U.D.I.op 8 en 15 Maart in Pen's Zaal, thans reeds geheel zijn uit verkocht. Overwogen wordt nog een der de uitvoering te geven om de teleurge- stelden van dienst te zijn Hierover vol gen nadere berichten EERVOLLE BENOEMING VOOR Ir. J. S. KEIJSER. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning is met ingang van 1 Februari 1946 benoemd tot plaatsvervangend Directeur- Generaal van de Voedselvoorziening Ir. J S. Keijscr te Zwolle, voorheen Provinci aal Voedselcommissaris voor Overijsel en secretaris der Overijsselse Landbouw- maatschappij TEELT VAN KLAVER. De teelt van klaver voor zaadwinning zal mogen geschieden zowel voor eigen rekening en risico als op contract met een handelaar. De teler blijft echter verplicht hiervoor een teeltvergunning aan te vra gen bij het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed, Wassenaarseweg 12, 's Graven- hage. Alle percelen boven 10 are zullen bovendien aan de Gewestelijke Keurings dienst van de N.A.K. ter keuring moeten worden aangegeven. DE HEER VAN DEN BAN GAAT TEXEL VERLATEN. De heer E. van den Ban, die sedert 1936 hoofd is van de Lagere Landbouwschool te Texel, gaat ons eiland verlaten. Hij is nl. benoemd tot vast leraar aan de Rijks- landbouwwinterschool te Gouda Tegen 1 Mei verlaat de heer Van den Ban met zijn gezin Texel Van harte hopen wij, dat hij zich in zijn nieuwe werkkring thuis zal gevoelen en wij vertrouwen, dat Texel na zijn vertrek van tijd tot tijd nog eens iets van hem zal horen. ZUIVERING GRONINGER UNIVERSITEIT. Op grond van het advies der Zuive ringscommissie heeft de Min. van O., K. en W met ingang A an 5 Mei 1945 aan prof. Dijt, m.i v. dezelfde datum aan prof. de Burlet, m.i.v. 6 Juni 1944 aan prof. Kapteijn, allen aan de Gron. Universiteit verbonden, ontslag verleend, aldus meldt het „Gron. Dagblad" BRANDWEER-AVOND VOOR INDIE. De Texelse brandweer stelt zich voor op 27 Februari een bonte avond te orga niseren ten bate van „Nederland helpt Indië".

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1